iroblemen olendam telt Ajax liet voor Sterke ruiters naar Houtrust Skol spreekt uw taal. Pioeftmaar. -rrtf. Relgrado bedankt definitief... lavona w DAVID TEGEN GOLIATH.. voor rust 2-0 Tototips El OKKER WEER VERRASSEND VERSLAGEN lute*** Norbert Nigbur gooit een balletje op ORGANISATOREN BOOS OP FISCHER FC Den Bosch moet een kooi maken KNGV krijgt eervolle uitnodigingen Dot kleurloos haar? Zweden wint moeiteloos JONG ORANJE ALLEENTEGEN NOORWEGEN Rallycross-seizoen gaat beginnen I jpiBDAO 12 APRIL 1972 AMSTERDAM Een kleine twintig minuten demonstreer- Ajax, dat het de recente verschrikkingen alweer aardig te /en is gekomen. In dat tijdsbestek voerde het Volendam ge- ideerd naar de uitgang van het bekertoernooi. De mindere enpartij was er, getuige het vriendelijke verweer, kennelijk voorbaat van overtuigd vóór de finale (11 mei bij Feye- Drd) te zullen sterven. De opluchting van Kovacs: „Het be- grijkste is, dat we geen blessure hebben opgelopen". eravond gunde de Ajax-coach lerstellende Cruijff opnieuw rust het belang van zijn kuur voor rdagavond. Ofschoon Van Dijk luitenspel stond of op Hans strandde, behoefde de ploeg "®'i beroep te doen op het feno- d< oei. delu, H Muller 301 noord echter zal zelf ook wel kl6 Deden, dat Cruijff dan Van weer naar de bank dirigeert. [Jics spaarde, in het kader van omende klapstukken (Feyenoord lenfica), nog een parate kracht: kenburg, die zondag tegen almaar naar voren pendelde t bovendien enigszins wordt derd door voetletsel. Aldus te Volendam kennis met iher. De Oostenrijker contro- zijn gebied met gezag,' Vooral Inzicht bleek ten opzichte van ere probeersels verbeterd. Verdiensten !her (Kovac6: „Dit is goed Ahead-Den Haag i-Sparta ïfschap- Eindhov. wijckers-FSC env.-Cambuur icles-Fortuna VI. j FC Groningen Vitesse voor zijn zelfvertrouwen") had na rust meer opdrachten dan in de eerste helft. Voor de pauze regelde de bekerhouder de ongelijke wed kamp. Toch werd Volendam niet kaalgeplukt. Deels door eigen ver diensten sterk centrum in de de fensie, die Ajax herhaaldelijk in de buitenspelklem ving anderzijds weigerden de Amsterdammers alles te geven. Ajax besloot na circa twintig minu ten zichzelf toch maar op de proef te stelllen. Het tempo vloog om hoog de acties werden directer „doorverbonden". Het kostte het prompt opengereten Volendam twee doelpunten. In de 27ste minuut lan ceerde Schilcher diep Keizer, die los lag na een dubbele fout van De Boer. Zijn trekbal haalde de opve rende Van Dyk (10).Zes minuten nadien copieerde Neeskens zijn wondermooie treffer van zondag. Weer kwam hij in een zweefduik aan, dit keer op een „kromme" van Swart. In die hele fase stelde Ajax zijn aanhang (gisteravond 17.000 toe schouwers) gerust met vloeiend maatwerk. Alles liep als in de goede tijden van eerst. Na dat staaltje van perfectie was het te voorvoelen, dat de tweede helft als een formali teit zou worden afgehandeld. Tenzij Volendam tegenmaatregelen kon nemen. Maar in de tweede helft werd wel duidelijk, dat de halve cup-finale ondergeschikt was aan de race tegen de degradatie. Oostenrijk Ajax kon het zich dan ook permit teren Haan te verzetten voor Ar nold Mühren. Haan moet vanavond alweer opkomen in het militaire elftal, dat in Leeuwarden oefent te gen SC Cambuur. „Ik doe, denk ik„ maar kort mee, maar ik moet me even laten zien, want 3 mei in Oos tenrijk gaat het om Bagdad". Hal verwege het tweede deel gaf Keizer het nog over aan Kleton. Kovacs had immers allang door, dat het welwillende Volendam (maar tien overtredingen, Ajax zeven) aanvallend tekort schoot om een echt cup-gevecht uit te lokken. Uit blinker Jan Mühren de volgende voor de AJax-collectie loodste nog Ferreira ln de vrije ruimte, maar de Portugees wachle op Stuy, waarna Hulshoff met een corner de dreiging zuiverde. Kovacs: „Ik heb Volendam nog nooit zo goed gezien. Maar het maakt nooit veel goals (zestien in achtentwintig competitieduels)". Collega Croon: „Nee, de spetters zijn er niet van afgevlogen. Het is normaal, dat Ajax zijn krachten spaarde. Voor onze kwaliteit hebben wij er van alles aan gedaan. Het grote verschil openbaarde zich vóór de afspeelmogelijkheden en het type voorzetten. Ajax boog alles naar binnen om". Het tweede doelpunt van Ajaxvoordat Hans Jonk en Vo- lendams doelman Leo van Straa- ten de „kromme" voorzet van Sjaak Swart kunnen onderschep pen, duikt Johan Neeskens de bal in het net. Fedor den Hertog pakt in Marokko direct leiderstrui RABAT (ANPI De Nederland se ster-amateurwielrenner Fedor den Hertog heeft gisteren de eerste etap pe van de Ronde van Marokko ge wonnen. Den Hertog won de 159 km lange etappe van Tanger naar La- rache via een imponerende solo in de slotfase. Den Hertog finishtp met 13 seconden voorsprong op het pe loton. De Fransman Eclassan won de sprint om de tweede plaats vóór de Nederlander Louis Westrus en de Russen Strakov en Tsjoeklov. DEN HAAG (ANP) De tweede editie van het internationale indoor concours hippique „CSI Den Haag '72", dat van 20 tot en met 23 april in de Houtrusthallen wordt gehou den, kent een zeer sterke bezetting. De organisatoren zijn er in geslaagd 45 combinaties uit elf landen aan te trekken. Vooral de Westduitse equi pe vraagt de aandacht met diverse kandidaten voor de Olympische ploeg zoals Fritz Ligges, Lutz Mer kel, Alwin Schockemöhle, Herman Sohridde, Europees kampioen Hart- wig Steenken, Gert Wiltfang en Hans QUEBEC (ANP) Tom Okker heeft gisteren in de eerste ronde he renenkelspel van het internationale tennistoernooi in Quebec een teleur stellende nederlaag gelegen tegen de Amerikaan Jeff Borowiak. Okker, die vorig jaar in de finale zegevier de, moest met 6-7, 6-4, 5-7 capitule ren. Een andere verrassing was het verlies dat Wimbledonkampioen John Newcombe (Australië) leed tegen zijn landgenoot Bob Carmichael: 4-6, 4- 6. In het herendubbelspel versloegen Okker en Riessen in de eerste ronde Roger Taylor (GB> en Cliff Drys- dale (Zaf) met 6-2 2-6 6-4. De voornaamste uitslagen zijn voorts: Herenenkelspel, eerste ronde: Arthur Ashe (VS)Ismail el Sha- fei (Egypte) 6-4 6-2, Tony Roche (Aus.)Graham Stilwell <GB) 6-2 7-5, Marty Riessen (VS)Allen Sto ne (Aus.) 7-5 6-2, Mark Cox (GB) Ray Ruffels (Aus.) 3-6 6-3 6-4. Herendubbelspel, eerste ronde: Maud <ZAF) en Stone verslaan Ashe en Lutz (VS) 6-4 3-6 6-4. ADVERTENTIE Güniter Winkler. De meesten zullen echter hun „Olympische" paarden thuislaten. De grootste concurrentie voor de Duitsers zal ongetwijfeld komen van Engelse zijde, met aan het hoofd we reldkampioen David Broome en de spectaculaire Harvey Smith. Voor Nederland komen onder meer in actie Huub Bergmans, Hans Brugman, Anton Ebben (echter zon der de geblesseerde „Kairouan"), Jan Maathuis, Harry Wouters van den Oudenweyer en de 17-jarige Henk Noor en. Norbert Nigbur GELSENKIRCHTEN Norbert Nigbur (23). de doelman van de Westduitse topclub Schalke '04, heeft gisteren verklaard dat hil naar Feye noord gaat. "Wat ik daar kan ver dienen is zoveel, dat ik niet kan wei geren", aldus Nigbur, die aan zijn zesde seizoen bij Schalke bezig is. In deze competitie werd Nigbur in 27 wedstrijden slechts 22 maal ge passeerd. Günter Siebert, voorzitter van Schalke, probeert nog het uiterste te doen om Nigbur vast te houden. Hij vraagt een transferbedrag van één miljoen mark. Als Feyenoord dit toch teveel vindt, dan zal Schalke aan zijn doelman een handgeld van 400.000 mark voor een tweejarig contract moeten geven. Om dat laat ste is het Nigbur waarschijnlijk te doen. want Guus Brox, manager van Feyenoord, verklaarde gister middag dat er geen sprake van is, dat de Duitser naar Rotterdam komt. "Wij hebben geen behoefte aan een andere doelman". lid JRADO (AP) Schaakofficials Belgrado hebben gisteren be- gemaakt dat zij defini- weigeren de match om het we- kampioenschap schaken tussen Russische titelhouder Boris fcsky en de Amerikaanse uitda- Robert Fischer in de vastgestel- feriode van 22 Juni tot 18 Juli ganiseren. telegram aan de we ischaakbond (Fide) in Amster- 1 deelden de organisatoren in 8rado mee dat zij zich zullen houden aan him op 31 maart be kend gemaakte beslissing. Toen kerd het aanbod van Belgrado om de match te organiseren ingetrok ken omdat Fischer in een telegram had verklaard niet accourd te gaan met Belgrado als plaats waar de match gespeeld moest worden. Het telegram van de Belgradose or ganisatoren was een" antwoord op een telegram van het FIDE-secre- tariaat, waarin gezegd werd, dat geen antwoord was ontvangen van de Amerikaanse schaakbond, hoe wel het door de FIDE gestelde ul timatum reeds 24 uur verlopen was. De Amerikaanse schaakbond was verzocht te verklaren dat zij bereid was een som van 35.000 dollar (ongeveer 110.000 gulden) to stor ten als garantie voor het uitko men van Fischer in de match tegen de Russische wereldkam pioen. .Jok de Russische schaakbond is te legrafisch op de hoogte gesteld van de Joegoslavische ^slissing. Tevens werd de Russls<Ae bond bedankt voor haar bereidheid om de ga rantiesom van 35.000 dollar voor Spassky's optreden te storten. De Russische grootmeester Tigran Petrosjan, die zijn match in de fi nale van het kandidatentoernooi tegen Fischer verloor, gaf het vol gende commentaar op de verwikke lingen in de strijd om het wereld kampioenschap: „Fischer wil niet eobt spelen als hij er niet heel zeker van is dat hij zijn tegen stander kan verslaan". Den Bosch De tuchtcommissie van de KNVB heeft FC Den Bosch opdracht gegeven een kooi tussen het speelveld van stadion De Vliert en de tunnel naar de kleedkamers te laten maken Deze opdracht is het gevolg van ongeregeldheden na afloop van de wedstrijd FC Den Bosch—Go Ahead Eagles, toen toeschouwers in de tunnel naar de kleedruimten slaags raakten met o.a. de Deventer spits Hans Bleijenberg. De kooi moet vóór juni wor den aangebracht. Ook tijdens de afgelopen ontmoeting tegen Feyen oord deden zich in het Bossche sta dion ongeregeldheden voor. ADVERTENTIE nationale dames-turnploeg enkele zeer eervolle uitnodigingen ontvan gen om acte de presence te geven tijdens invitatiewedstrijden in Boe karest. Boedapest en Riga. Dankzij de steun van het NOC met het oog op de voorbereidingen voor München, zullen deze week nationaal kam- pioene Ans van Gerwen en Margo Velema «onder leiding van trainer Rlnus Lage) naar Boekarest ver trekken. Ikina Morisch, Margo Hllders en Jeanette van Ravensteijn zijn voor de wedstrijden in Boedapest inge schreven. Trainster in de Hongaarse hoofdstad is KNGV-coach Eva Bar- tha. die vervolgens zal doorreizen naar Riga om daar Linda Toorop en Cor Smulders te begeleiden. haarkleurversteviger VOETBAL In Engeland zijn gisteravond drie voetbalwedstrijden gespeeld in de hoogste klasse. De uitslagen zijn: Crystal Palace—Ar senal 22, Huddersfield TownCo ventry City 0-1, SouthamptonLei cester City 10. GEWICHTHEFFEN De RUS Belenkov heeft gisteren in Tallin het wereldrecord tweehandig drukken in het bantamgewioht scherper gesteid. Tijdens de eerste dag van de Russi- sische gewichthef kampioenschappen bracht hij het op 128 kg. Hij was sedert 1970 al recordhouder met 127,5 kg. PRAAG ANP) Op de vijfde dag van het toernooi om het wereld kampioenschap ijshockey heeft Zwe den gisteren in Praag met 100 (3—0, 50, 20) gewonnen van West-Duiteland. Zweden, derde bij het vorige wereldtoernooi en vierde in Sapporo, hoefde zich in het Fu- oi'kpark gedurende slechts twee pe rloden in te spannen. Meer was niet nodig tegen de vermoeide Westduit sers. die al drie nederlagen achter de rug hadden. Bij de aanvang van de laatste speeltijd was de stand reeds 80. Palmquist en Hammar- stroem, die een hattrick verrichtte, zorgden voor afronding naar boven: 10—0. Zwitserland boekte zijn eerste over winning in het toernooi tegen Fin land: 32. Tussenstanden: 12, 00, 2—0. 3 3 0 0 9 31—J 3 3 0 0 6 31—4 in 21 light-proof tinten De stand: Tsj.-Slowakije Rusland Zweden Finland Zwitserland W.-Duitsland 3 2 0 1 4 3 10 2 2 4 10 3 2 4 0 0 4 0 23—5 12—18 7-43 «—37 HOCKEY Het nationale bondsóameshockeyteam heeft gister avond in Amstelveen met 20 ge wonnen van Argentinië. Bij rust was de stand nog 00. Voor de doel punten zorgden Karien Hamers (40ste minuut) en José Poelmans (50ste). VOLLEYBAL Het Neder landse volleybalteam heeft in zijn eerste wedstrijd voor het toernooi I om de Springcup, dat in Athene en j Saloniki wordt gehouden, de Griekse j jeugdploeg in drie sets verslagen. De j setstanden waren 156,1510,151. GENÈVE (ANP) Jong Oranje behoeft in eroep drie van het toer nooi om de Europese beker voor voetbalteams bestaande uit spelers tot 23 jaar. alleen tegen Noorwegen uit te komen. De groepen zijn op dezelfde wijze ingedeeld als voor de strijd om het wereldkampioenschap voor A-teams, maar België en IJs land hebben niet ingeschreven. De poules zijn als volgt samenge steld: Groep een: Zweden, Oostenrijk en Tsjedho-Slowakije; groep twee Ita lië en Turkije: groep drie: Neder land en Noorwegen: groep viert Roemenië, Oost-Duitsland en Alba nië; groep vijf: Polen, Denemarken en West-Duitsland; groep zes: Bul garije en Portugal; groep zeven; Zuidslavië en Griekenland: groep acht: Rusland, Frankrijk en Fin land. Op de startbanen van het vliegveld van Beek nam David het gistermiddag op tegen Goliath. Een DAF 55 coupé trok ten strijde te gen een Caravelle van de Transavia. Nu was dit „Davidje" wat beter uitgerust dan men op het eerste oog zou vermoeden, want de hard nekkige sleuteraars van de Zuidnederlandse Autosport Vereniging hebben er een 8-cilinder motor ingestopt van zo'n slordige 5000 cc met een vermogen van niet minder dan 375 pk. Wat goed moet zijn voor een acceleratie tot 125 km in 3,7 sec. Overigens kwam dat alles gisteren in Beek niet zo best uit de verf. Frans van der Aa achter het stuur maakte eerst een valse start. En de tweede keer was er een communicatie stoornis tussen piloot en coureur op verschil lende banen. Toen het machtige toestel zich 'n de lucht verhief fhet vliegtuig stuntte niet maar maakte een normale start) was de DAF ■'en flink stuk achter. Maar dat gaf minder. De Zuidned. Auto sport Vereniging en sponsor Hofiiar hadden de pers even met het nodige kabaal kunnen wijzen op het naderende rallycross-seizoen. Het begint zondag aanstaande op het circuit in Valkenswaard. Een vrij nieuwe sport. Pas enkele jaren jaagt men ook in ons land met auto's zo hard mogelijk over een zo woest mo gelijk circuit. Deze sport waaide over uit Enge land. Bij het Eurostrand in Valkenswaard is er een speciaal circuit voor aangelegd. Met zand, grint, heide, heuvels, glooiingen en wat al niet meer. Maar alles wel zo, dat er niet teveel aan de snelheid wordt getornd. Met de steun van Hofnar kon het vrij professioneel worden. De Zuidnederlandse Autosport Vereniging took nog maar enkele jaren oud) doet er alles aan om de sport populair te maken. Op het Eurocircuit kunnen 20.000 bezoekers. Stalen hekken en vangrails garanderen hun veilig heid. Voor dit jaar zijn de races om het Neder landse kampioenschap vastgesteld op 16 april 7 mei. 4 juni. 9 juli, 6 augustus. 3 september en 22 oktober. Op de deelnemerslijst voor zon dag aanstaande vonden wij de namen E. van Loef uit Leiden met een Chevrolet Corv. 2300 cc tin de klasse 4 w'ten de Katwijker P. van Klaveren in de Special-klasse met een 2300 cc wagen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11