Lugdunum geen cent pijn aan nederlaag 4 NT1-CL1Mj VOOR UVS. Rooden burg gezapige 1- Hans Dreef schiet ASC naar extra duel tegen Vredenburch Xerxes pakt titel (0-1) Topscorers LFC bezorgt Wilhelmus een desillusie MAANDAG 10 APR* LEIDEN De kunstmatig opgepepte spanning rond Lugdu- num-Xerxes zorgde toch nog voor één uitschieter. Zelden drong zóveel volk langs de hekken op het terrein aan de Haarlemmer Trekvaart: de Leidse degradant inde de vetste recette sinds jaren. De spanning echter bleef enkel kunstmatig. De 3500 tot 4000 voet balminnaars die de wrakkige ac commodatie nog eenmaal voor lief namen, zagen een maar zeer mager duel. Xerxes en- vooral- Lugdu- uum blever ver beneden hun kun nen in de (daardoor) emotieloze confrontatie. Pas toen de Rotter dammers met een veel te laag uit gevallen 01 de titel in IB hadden beklonken, barstte een impulsiei voetbalfee6tJe los. Door Paul de Tombe Maar dat had vooraf ook al geor ganiseerd kunnen worden, want de kampioensparty van Xerxes kon eigenlijk niet meer kapot. Het vin nige geharrewar rond de plek waar gespeeld zou moeten worden de mogelijkheid dat daarvan een prik kel op Lugdunum zou overslaan, bleek de Rotterdammers nauwelijks te hebben ondermijnd in het geloof in eigen kunnen. Trainer Pim Vis ser: "Er was bijna niets meer kapot te maken. Het kon toch niet meer misgaan?". Het ging ook niet mis. Hoewel Lugdunum niet bereid was de ze ge cadeau te doen, ebde de span ning al zeer snel weg. Voortreffe lijke Rob Meyster (een aanvallende middenvelder die het nog ver kan gaan schoppen met goede begelei ding) soleerde Xerxes al in de zes de minuut naar de nacompetitie Meer inhoud 01. Toen al was duidelijk dat Lug dunum met veel minder "inhoud" over het veld hobbelde. Het verschil werd uitgedrukt in de balbehande- Jing, en gedemonstreerd in de com binaties. De Xerxanen vonden el kaar ondanks de toch "drukkende" belangen opvallend beheerst. Goed bouwen uit defensie en middenveld. Alleen bij het uitzicht op verruiming van de marge kwam nogal eens ner vositeit bloot. Spits Guus Stek had van enige meters al grof geschutterd vóór de Meyster-goal, Meyster draalde erna te lang in een zee van ruimte, andere middenvelder Hen- ny Michielse kopte stuiterend tegen de lat en weer Stek knoeide nog éénmaal in kansrijke positie. Zes momenten, samengeperst in één helft (de eerste) die weer moeten geven hoe Xerxes domineerde. Flauwtjes Lugdunum protesteerde maar flauwtjes tegen die overheersing, kon ook niet doordrukken toen Xer xes toch weer wat nerveuzer werd over het uitblijven van meer doel punten en viel in de tweede helft te rug op de wetenschap dat er niets meer op het spel stond dan alleen •fa Zaterdagvoetbal Ed Langereis (SVOW) 12 Leo Pluimgraaf! (Quick B.) 11 Teun Tates (SMS) S Leo Brommers (Koudekerk)8 Jac. den Heyer (RiJnsb. B.) 8 Daan Kooij (Randst. Sp) 8 Jan de Jeu (ARC) 8 •fc Zondagvoetbal Maarten Jongejan (VTL) 1) 19 Hans Dreef (ASC) (+8) 13 SJaak v. Slingerland (SJZ) (-f 1) 11 Arie Ouwerkerk (Altior) 11 Koos Kievits (Warmunda) 11 John v. Dijk (Poreh.) 1) 10 Arie Weyers (SJC) 1) 9 Gerard v. d. Meei (Van Nispen) (+D 9 Ben Boers (ASC) 9 Gerard Dé sar (UVS) 9 Hans Thijssen (Warmuda) 9 Peter Werkhoven <UDO) 1 8 Peter Laarhoven (LFC) 8 Kees v. Amsterdam (Alphia) 8 Ad Oostdam (WSB) 8 Wim Mooijekind (SC Lisse) 8 Jan Verver (UVS) 8 Hanö v. d. Leede (Hillegom) 8 de hulp aan UVS. Als die gedachte al inspirerend gewerkt mocht hebben, dan verdween ook die grond voor enig enthousiaster verweer in de tweede helft. Want na vijftien mi nuten kwam de 00 van CWUVS (al om 14.00 uur begonnen) door, waarmee Xerxes definitief titelhou der was. Een knappe prestatie die nog meer reliëf krijgt omdat de Rotterdam mers in één ruk van de vierde klasse zijn doorgestoten naar de top van cent" pijn aan de nederlaag, Xerxes was gewoon beter en 01 tegen de kampioen is bovendien geen schan de. Als de Kikkers wellicht toch met iets minder opgeheven hoofd naar de tweede klasse gaan. dan komt dat hoofdzakelijk door het gewicht van de gespekte kas. Lugdunum: Honsbeek, Vermond. 1 B. De Cler. Van Delft (Jan van Eg- Lugdunum had dan ook "geen mond brengt zijn vakantie in En- Lugdunum's Jan Pijnakker slalomt tussen twee Xerxanen door. De Rotterdammer achter Pijnakker is Rob Meijster, de man van het enige doel-punt. (Foto Holvast) geland door). Oppelaar, De Klerk, Redel, Van der Starp, Pijnakker, Collé, Montagne (na zestig minu ten vervangen door Rinus van Es) Altior velt Vredenburch niet: na 0-2 en 2-3 nog 4-3 (Van onze sportredactie) LEIDEN Van de vier beslis singen die er in de beide vierde klassen moeten vallen, is er tot nu toe één gerealiseerd. Dit ge beurde vorige week, toen HW kampioen in 4A werd. Onderaan eindigden Concordia Hillegom, GDA en Hillegom gelijk en moe ten nu in een halve competitie gaan uitmaken wie naar de on derafdeling degradeert. Aan de kop in 4B won zowel ASC (30 van Spoorwijk) als Vredenburch (43 van Altioren gaan in een beslissingswerstrijd elkaar de titel bevechten. Onder aan moet SJZ afwachten hoe de wedstrijd Flamingo's Wester - kwartier gaat eindigen- Deze strijd werd na protest van Fla mingo's tegen de uitslag (11) door de KNVB omgezet in „10, zeven minuten voor tijd ge staakt". Na hoger beroep van Westerkwartier werd bepaald, dat de wijdstrijd zal worden overge speeld. ASCSpoorwijk 30 (20) ASC heeft betrekkelijk weinig moei te gehad met Spoorwijk. Bij de rust hadden de rood-zwarten al een 2-0 voorsprong, waarvoor Hans Dreef te kende. Dreef nam na de hervatting ook de derde treffer voor zijn reke ning. Opvallend was het optreden van debutant Frans de Vreeze, die voor de rust tweemaal op de paal schoot. De tweede maal werd de bal door Dreef in de eerste ASC-goal omgezet. Met twee soli bracht Hans Dreef de eindstand op 3-0 en zijn totaal voor dit seizoen op 13. VredenburchAltior 4-3 (0-1) Via Jan Versluis nam Altior voor de rust een 0-1 voorsprong en vlak na de hervatting zorgde Ton RRos senberg zelfs voor 0-2. Een gelijkspel voor ASC voldoende om de ti tel té veroveren. Zo ver kwam het\ echter niet, want Bekking en Van Asten brachten de stand weer in evenwicht. Ton Rossenberg deed de hoop in de ASC-harten weer ople ven: 2-3. In de slotfase echter greep Vrëdenburch toch nog de volle winst Een ontknoping die wél vreugde in het Haagse kamp, maar geen droefe nis bij de Teraarse ploeg bracht. WarmundaUDO 0-4 (0-2) In een wedstrijd waarin alleen „des keizers baard" op het spel stond, heeft UDO een volkomen verdiende 0-4 overwinning behaald op War munda. Peter Werkhoven opende de score en Cor Strijk nam de overige drie treffers voor zijn rekening. SJZWester kwartier 3-2 (2-1) SJZ heeft tegen Westerkwartier de laatst estrohalm met beide handen vastgegrepen. De "hoogspanning" die dit duel kenmerkte, werd door Sjaak van Slingerland met een knappe omhaal doorbroken (1-0). De Ha genaars kwamen via Seriese naast SJZ, maar nog voor de rust kopte Henk van der Zwan een voorzet van uitblinker Van Slingerland ach ter de Haagse doelman: 2-1. Toen Wlbo Ammerlaan met een knap schot voor 3-1 zorgde, leek er voor SJZ geen vuiltje meer aan de lucht Tooh kwam doelman Fengler in de slotfase vaak in moeilijkheden Er moest af en toe kunst en vliegwerk aan te pas komen om een tegentref fer te voorkomen. Westerkwartier had vlak voor tijd via Van der Arend succes: 3-2. ROTTERDAM CVV UVS werd voor de Leidse blauwwitten tenslotte toch nog een „zenuwen- strijd". Onbekend van het feit, dat Xerxes bij Lugdunum al na vijf minuten binnen was het duel in Leiden begon trouwens een half uur later knokte UVS zich gistermiddag naar mate de tijd verstreek steeds wanhopiger leeg voor het allerlaatste (winst)- kansje Zonder succes overigens: O—O..! Door Cees Onvlee Het. slot van de competitie is voor UVS enigszins een anti-climax ge worden. Niet omdat de blauwwitten uiteindelijk achter Xerxes als twee de eindigden, maar wel omdat de Leidenaars er gistermiddag niet in slaagden de (theoretische) kans op de titel via een beslissingswedstrijd tot kwart voor vier in eigen hand te houden. Trainer Wally van Schooten praatte na afloop echter gemakkelijk alle teleurstelling weg. Van Schooten: „Wij hebben te lang op onze tenen moeten spelen. Hal verwege de competitie hebben wij wekenlang onder druk gespeeld om niet te mogen verliezen. Dat is ge lukt. maar toen wij eenmaal boven aan stonden, is het mis gegaan". Dat ging het op zonnig „Olde- gaerde" eigenlijk ook. Want of schoon CW verrassend vinnig te genstand bood Wijnand Sloos moest voortdurend attent blijven; d'e Rotterdammers spelen trouwens „al jaren" voor eigen publiek tegen UVS zo ongeveer de beste wedstrijd van 't seizoen heeft UVS toch wel de kansen op de winst laten liggen. Vooral in de tweede helft, toen de Leidenaars de zon èn de stevige wind in de rug hadden. „Wij had den deze wedstrijd moeten beslis sen." gaf later Wally van Schooten ook reeël toe. „Maar dan had het wel even moeten meezitten". Hetgeen méér dan een feit was. Want: UVS, alsmaar komend uit de tweede en zelfs derde lijn had geen geluk. Zes minuten voor de rust ket ste een vallend door Henk Rol (weer hij) ingekopte vrijeschop van Kees Karstens af op het hoofd van de van-niets-wetende verdediger Galje- tna. En nog geen zestig seconden la- ROTTERDAM Aad gistermiddag (als gelegei voerder) zijn laatste compJ strijd voor UVS gespeeld. B middenvelder, die dit sein Leliestad verhuisde maar j kelijks uit zijn nieuwe nog overkwam (ofschoon I wel trainde) heeft besloten I Leidse periode definitief al ten. Zijn af scheidsduel bij C' voor Aad Koren overigens nig feestelijk tintje: halvet eerste helft werd hij als bij scheidsrechter GoranssoH onnodig strak de sportieve s ledig "dood" en nog bijna in óók geroepen om te dat Thijs Balkhoven voor pele tackle een officiële i C wing kreeg "wegens te fel len van een tegenstander".. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiini1' ter verdween een vleugeli 1 gangmaker Jan Verver voorlangs het doel tn de tweede helft werd „erger": in de 54ste minu de anders zo schotvaardige gendijk de bal na knap da van Thijs Balkhoven slechl de 62ste minuut „zag" de doorgebroken Kees Karsten n voor doel staande Verver over het hoofd schoot zijnet en in de zeni slotfase güig ook Gilles „er onder door". Vijf minuten voor het el hij onverwacht vrij kwa *j Hendrikse het veel te mq in plaats van een schot recht-aan, sloeg hij nog e« naar links, waarna hij 1 uitgestoken been van half gepasseerde uitveger opknalde. Eén minuut daaifT de Hendrikse wèl ineens toen ketste de bal buiteT van CW-doelman De Jo: 0 paal af Van Schooten na afloop „Wordt het eenmaal één-l vliegen ze er achter eU^.- UVS: Sloos, Balkhoven, Rol, Lard'é, Leget, Lagendi Karstens. Verver, Hendrikse 'dij VTL—Rijpwetering 1-2 (1-0) —en gaven Foreholte daarmee de ge- Evenals bij WarmundaUDO stond er op Sportpark De Vliet bij VTL tegen Rijpwetering niets meer op het spel. Na een goede eerste helft, waar in Jongejan voor 1-0 zorgde, zakte VTL na de rust ver weg en kon Rijpwetering via treffers van Haas trecht en Wenink (strafschop ver oorzaakt door Veldhuizen) de volle winst grijpen. Hillegom— Rijswijk 0-0 Hil legom is er niet in geslaagd om twee winstpunten te pakken van Rijswijk en moet nu samen met plaatsgenoot Concordia H. en GDA een halve na- competitie gaan spelen om de degra datie. Hillegom heeft er tegen Rijs wijk alles aan gedaan om tot winst te komen, maar zich keer op keer geconfronteerd met de uitstekende Rijswijk doelman Weber die voor spectaculaire reddingen zorgde. Na rust hebben de Hillegommers ver schillende goede kansen gehad, vooral Jan Saupaula. maar deze werden grandioos om zeep geholpen. Van Nispen— HVV 1-2 (0-0) Voor rust was het een gelijkopgaan- de wedstrijd, waarin Van Nispen het reeds gepromoveerde HW goed par tij gaf. Tien minuten na rust kwam HVV op 0-1, toen doelman De Boer een afstandsschot van Van Meurs verkeerd beoordeelde. Nadat Jan Bijlloos de Hagenaars uit een straf schop een 0-2 voorsprong had be zorgd, was het kort voor tijd Ge rard van der Meer die de stand voor de Zilkenaren een draaglijker karak ter kon geven. Nadat hij binnen het strafschopgebied onreglementair was neergehaald, kon hij uit een straf schop 1-2 scoren. SJC—Foreholte 1-1 (1-1) SJC heeft zich met het behaalde gelijkspel tegen Foreholte veilig kunnen stel len voor degradatie. Arie Weijer.' zorgde al na een kwartier voor een 1-0 voorsprong na een fraaie solo langs de Foreholte verdediging De Noordwijkers namen hierna een enigszins verdedigende houding aan legenheid om gevaarlijk naar voren te komen. Dit resulteerde voor rust in een knap doelpunt van John van Dijk. Na rust wist SJC dit gelijkspel goed te verdedigen mede dankzij goed doelmanswerk van Jan de Rid der. WSB—VIOS 3-3 (1-2) Meest opmerkelijke figuur uit deze wed strijd was ongetwijfeld de scheids rechter, die tot tweemaal toe een VIOS- grensrechter uit het veld stuurde. VIOS nam voor rust een 1-2 voorsprong door doelpunten van Roel Ravestein. Ark scoorde voor de Noordwijkerhouters. Nadat Ark (een Junior) na rust voor de gelijkma ker had gezorgd was het alweer Roel Ravestein die de Hagenaars een 2-3 voorsprong bezorgen. Eén minuut voor tijd kwamen de Noordwijker houters toch nog langszij door een doelpunt van Bart van der Ploeg. ArchipelConcordia H. 1-1 (0-1) Deze wedstrijd werd door 2 straf schoppen beslist. Concordia H. nam in de eerste helft een voorsprong, mmm. Een van de vele ASC-kansen in de wedstrijd tegen Spoorwijk. De Haagse doelman pakt hier echter de bal. voordat Huïb de Goey gevaarlijk kan worden. Uiterst links ivacht Hans Dreef af. (Foto Holvast) toen Jan van der Lans een toege kende penalty benutte. Een sterker Archipel kwam na rust gelijk, toen Westenberg uit een toegekende straf schop wegens hands van Piet Wijers 1-1 Met aantekenen. Autosport De Nederlander Jaap Luyendijk is gisteren tijdens de race om de Noordzee Trophy op het nieuwe circuit van Nijevelt ten zuiden van Brussel tweede geworden in een race voor formule V-renwa- gens. De zege ging naar de Belg Lu- cien Reyners, die met een Kaimann mk iv de twintig ronden aflegde in 34 min. 19.5 sec. wat neerkomt op een gemiddelde van 130.190 km per uur. Luyendijk had met zijn Karringer 34 min. 22.0 sec. nodig. GORKUM Voor Roodenburg kan het „verplichte nummertje" te gen Unitas wel eens een vervelende nasleep krijgen. In de laatste mi nuut kreeg centrumverdediger Adrie Ooyendijk van scheidsrechter Ver sluis een officiële waarschuwing. Toen Unitas verdediger Wout van Gelder zijn been te hoog optilde schreeuwde Ooyendijk over het veld „penalty". Scheidsrechter Versluis, die even tevoren Unitas tweemaal een strafschop had toegekend, vatte dit op als „een insunuerende opmer king aan het adres van de scheids rechter" en schreef de Roodenbur- ger in het boekje. Roodenburg en Unitas hielden el kaar overigens uitstekend in even wicht: 11. Ter illustratie: corners 5 tegen 4 en vrije trappen 1414. Door Jan van der Nat Het „incident Ooyendijk" was ove rigens het enige moment dat het ge zapige partijtje voetbal in Gorkum doorbrak. Gezapig voetbal, omdat er ook voor Roodenburg na de neder laag tegen Lugdunum niets meer op het spel stond. Zeer ten spijt van de Unitas-bestuurderen die op een „volle bak" hadden gehoopt. Nu wa ren er slechts 500 toeschouwers De jonge Roodenburg-ploeg heeft zich niet druk gemaakt. Rustig speelden de Noordbewoners elkaar de bal toe om regelmatig met een dieptepass uit te klappen. Vooral Reinier Verkuylen en Aad de Groot (die overigens nog geen contacten heeft met het betaalde voetbal) on derscheidden zich. Unitas maakte Met uitzondering van teur-topscorer Jan de Boon uiterste best deed om zijn t 18 in de laatste wedstrijdr verhogen. Vlak voor tijd uit een strafschop. Roodenburg nam zeven voor de rust een voorspri is knappe pass van Aad de reikte „Niertje" Verkuylen of" die met een d man Kick Braat passeerde: I) GORKUM Isaak van linker-vleugelverdediger va denburg speelde gisteren te tas zijn laatste wedstrijd Noordploeg. 's Morgens w Weerlee in Roodenburg's be mer „*t Praathuis" door spelers en supporters Isaak van Weerlee (37) sp< 400 wedstrijden in het eer van Roodenburg. Na de hervatting hetzeli* beeld. Tot twintig minuten einde. Een schot van Ge Loon sprong via de a:1 Dubbeldeman corner, die M zing van iedereen door sch ter Versluis werd omgezet strafschop. Jan de Boon sch ter in handen van Keerewf 0 later deed hij het beter, van Van Weerlee wees Ver nieuw naar de stip: Jan 1—1. Roodenburg: Keereweer, deman, Ooyendijk, Pennenb Weerlee, Ciere, de Groot, J Verkuylen (Den Os). Han Mieremet. VOORBURG LFC heef t gister middag in Voorburg bij Wilhelmus voor een flinke domper op de feest vreugde gezorgd. De Voorburgers, konden zich bij een gelijkspel tegen LFC kampioen van de tweede klas se A noemen, maar de geelzwarte "Kanaries" kweten zich voortreffe lijk van hun sportieve taak en zege vierden na een spannende wedstrijd met 20. Door dit resultaat is het Rotterdamse DRL, dat thuis een 3 1 overwinning boekte op het reeds gedegradeerde ODB, kampioen ge worden en promoveert automatisch, naar de eerste klasse. Een ontspannen spelend LFC zag zich in de eerst helft geconfronteerd, met een hypernerveus WilhelmU6, dat zijn status van kampioenspreten dent niet kon waarmaken. Typerend voor deze nerveuze sfeer bij de Voor burgers was ook al het feit, dat zij al binnen een half uur spelen het maximale aantal wisselspelers had den opgesoupeerd. Na 35 minuten le ken de Leidenaars een voorsprong te nemen. Bij een doorbraak over reohts van Peter van Laarhoven kop te Leo de Jong de strakke voorzet op keurige wijze langs de Voor- burgse doelman. De Leidse feest vreugde was maar van korte duur. want nadat, op advies van de Wilhel mus-aan voerder, de scheidsrechter, (die in eerste instantie naar de mid denstip had gewezen) de Wilhelm us- grensrechter ooncluteerde werd dit glaszuivere doelpunt om onnaspeur lijke reden afgekeurd. Een spontane protest aktie van LFC-zijde, kan hier geen verandering meer in bren gen. Vlak hierna daalde de stemming in de LFC-gelederen nog meer, toen een schoolvoorbeeld van hands van een van de Wilhelmus verdedigers, binnen het strafschopgebied door de scheidsrechter luchtigjes werd weg gewuifd. Voor een geprikkeld LFC, was dit in de tweede helft het sein om het 1 arwei maar definitief af te maken. Dat lukte na 20 minuten, toen na eendrachtige samenwerking tussei. Piet Gubler en Cockie van Weerlee eerstgenoemde een fraai doelpunt scoorde. Een aangeslagen Wilhelmus trok hierna fel ten aanval om de kampioenskansen n 111 maal in het water te latei Echter tevergeefs.Nadat van Zeggelen voor open c faald (hij speelde de bal teru£n ter van Laarhoven, c mee kon doen) was het tieH ten voor tijd Wim van der die de kampi^enspretenties helmus definitief aan diggel511 Geheel vrijstaand ontving F' links een voorzet, die hij o pe wijze met zijn linkervoet doelpunt verwerkte: 0—2. LFC: Bouwmeester, Van De Wit, Holswilder, (Van Z 1; Geerlof, De Jong, Van der 8 Moesman, Gubler Van Weefp Laarhoven. po

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 8