"Misschien toernooi op Koninginnedag Lente-beurs met zwembadactie Zij pakte f 500 teveel Reis naar VS geschenk voor scheidende directeu ORGANISATOREN LEIDS SCHOOLVOETBAL: Hofdansen in Duivenvoorde a DONDERDAG 6 APRIL 191 j I Zaterdag Het Mierennest (Morsweg 59) Kof- KATWIJK Mevrouw A. van der Pias-Van der Wiel uit de De Waal Malefijt- straat 113 in Katwijk aan Zee (bronzen winnares van de Coca Cola-prijsvraag door van de lettertjes onder de schroefdoppen van de door deze maatschappij in de han del gebrachte frisdranken het ivoord „Dorst" te maken) heeft stevig gegraaid in de rekken en vakken van J. van Vliets Supermarkt op hel Hoornesplein. Toen de vijf minuten gratis kopen ver streken waren had ze maar voor liefst f. 1491.28 aan boodschappen" op de kassa 'laten afdrukken. Wel ivat te veel, want volgens de Loterij- wet mag niet hoger gegaan worden dan f. 999.99. Voor een kleine f. 500,- moest ze dus terugleggen. Dat mocht echter de pret niet drukken. Haar man en kinderen stonden naar dat graaien te kijken. Na hut startsignaal begon het al met tioee kazen daarna sleepte ze twee enor me stukken vlees, ieder van zo'n pond of tien, twaalf in de wacht, vervolgens deed ze zich rijkelijk te goed aan enorme hoeveelheden koffie bonen van een heel duur merk, om zich daarna te ver lustigen in zeker wel een vijftien dozen (zeer grote kersenbonbons en ander heerlijks en een onvoorstel bare hoeveelheid blikcoriser- ven (heus geen haring in to matensaus) en tenslotte deed zij een hoeveelheid voor jaren aan grote potten met oploskof fie in het wagentje. KruidenierJ. van Vliet en de mensen van de Coca Cola stonden lachend toe te zien met welk een gewiekst heid mevrouw Van der Plas het wagentje steeds weer vol deed. Ze rende niet in het wilde weg de winkel door, doch concentreerde zich de laatste drie minuten volledig rond de kassa. Daar had ze dinsdagmiddag en woensdag morgen op haar speurtochten genoeg van haar gading zien staan. Ze had een goede greep en kon dolgelukkig de supermarkt verlaten. I VOORSCHOTEN In het Cultureel Centrum te Voorschoten wordt de lente-beurs gehouden, een manifes tatie van de middenstand waarvoor het Cultureel Centrum met alle lan j ge gangen van de mavo-school en 't voorplein als demonstratie- en I informatieruimte is ingericht. (Namens het gemeentebestuur werd deze beurs gistermiddag door wet houder Dr. P. S. Pels officieel ge opend. De wethouder noemde het verheugend dat de middenstand weer 'thuis' en de jaarlijkse beurs I weer verplaatst heeft naar 't Cul- I i tureel Centrum. De laatste Jaren bestaan er goede relaties tussen de middenstand en de overheid en ook de koppeling voor de burgerzinaktie j voor 't eigen zwembad is tekenend voor de belangrijke plaats welke de j eigen*winkelier in het dorp ver- overd heeft. i De voorzitter van de Algemene Win- keliersvereniging Voorschoten, de heer D. Planje, vond het van goed koopmanschap getuigen indien in deze tijd van zorgelijke economi sche ontwikkelingen en bezuinigin gen de ondernemers zich willen pre- senteren. De A.W.V. wil tijdens de beurs 'n begin maken met een uit gebreid onderzoek naar de koopge woonten van de Voorschotense bur- I ger. Op de beurs zal 'n aantal bur- gers ondervraagd worden over hun mening ten aanzien van de plaatse lijke winkels en de nering. In een later stadium zal dit onderzoek worden voortgezet In diverse woon wijken en tijdens 'n aantal vrijda gen en zaterdagen in het centrum. De heer A. Eveleens, voorzitter, v. de Stichting Recreatiebad Voor schoten deed de vreugdevolle me dedeling dat de realisatie van de bouw van een eigen zwembad zeer nabij is. De burgerzinaktie heeft thans ruim f 45.000,- Opgeleverd, door middel van 'n laatste krachti ge actie wil men proberen de ge wenste f 100,000,-- te behalen. Protest In de avond trok de Lauren tiushar- monie door het dorp. De opzet wat dat achter de muziek de jeugd een protestdemonstratie zou houden. Het slechte weer, de voetbal er waarschijnlijk 't feit dat Voorscho ten moeilijk protesteert zorgde sleohts voor een klein groepje kin deren met enige spandoeken met de wens en de dringende eis dat Voorschoten 'n zwembad moet heb ben. Bij een beurs hoort proeven van hapjes. Mevrouw Pels die haar handen vol heeft met een drankje en bloemen heeft daarbij de assistentie van haar man no dig. Zevende generatie Leembruggen bij Clos Leembruggen LEIDEN Het jaarlijkse School- voetbaltoernooi is in Leiden in het water gevallen. Misschien dat de elf tallen van de lagere scholen door spelen en komen tot een finale. Maar voor de aspiranten, Junioren en se nioren is het hele toernooi voorlopig afgelopen. Als het lukt komt er voor deze afdelingen een bliksemtoernooi; er wordt gedacht aan Koninginne dag. Dinsdagmiddag op 12 uur zei de Sportstichting dat er niet gespeeld kon worden. De velden waren te drassig. De wedstrijden zijn toen naar gistermorgen uitgesteld en het hele toernooi werd een halve dag verschoven. Maar ook gisterochtend kwamen de elftallen voor niets naar de velden. De wedstrijden zijn afge last. Voor alle afdelingen? Organisator de Groot zegt: "Voor de lagere scholen heb ik nog hoop, omdat ik over goede velden beschik en de jongens van dichtbij komen". Onderwijzer van Weizen: "Maar de oudere jongens, van de brugklassen, van de havo's, komen niet, als bij de lagere scholen, uit één buurt, maar wonen verspreid. Die kan je niet zo maar laten komen en dan weer weg sturen. Vaak hebben ze ook allerlei vakantiewerkjes, waarbij ze speciaal één dag vrij maken om te voetbal len. Als je het toernooi dan ver schuift. moeten ze weer een andere i dag vrij maken en dat kan niet al tijd. Daarom hebben we het voorlo pig afgeschaft". In de bollenstreek en in de duin streek gaat het toernooi echter wel gewoon door. Organisator van Lin- schooten: "Ja. hier in Leiden hebben we niet zulke goede velden als in de duinstreek. Daar is het zandgrond en dat hebben we in Leiden niet daar is weinig aan te doen. Daar komt nog bij dat de velden hier intensie ver bespeeld worden". Voor de organisatoren van het toer nooi, de Leidse onderwijzers Lin- schooten, Wielenga, De Groot, Mizee en Van Weizen, komt dit jaar het slechte weer niet voor het eerst. Van Weizen al 30 Jaar verbonden met het schoolvoetbaltoernooi"We heb ben altijd wat moeilijkheden met het i weer. maar meestal redden we het j wel. Een paar Jaar geleden hadden we sneeuwbuien, en hebben we wel eens een wedstrijd uitgesteld. Vier Jaar geleden is het toernooi voor het eerst afgelast". In de organisatie gaat heel wat werk j zitten. In totaal spelen 132 teams mee in het toernooi. Er worden 208 1 wedstrijden gespeeld Linschoten: "We beginnen eind januari met al les op te zetten. Verenigingen wor den aangeschreven, de kantines moe ten bij de wedstrijden open zijn, We hebben altijd geweldige medewer king van de clubs". Onderwijzer Mi- zee vult aan: "En dan de scheids rechters, die we nodig hebben. Bij elkaar een stuk of twaalf. Een paar doen elk Jaar mee, dan komen er ook nog een stel van de verenigingen". Als de velden besproken zijn en alles rond is, worden de speelsche ma's uitgeschreven. Alles loopt uit eindelijk uit in de streekfinale. Dit jaar zou de streekfinale morgen in Lisse gehouden worden. Gaat de finale nog door? Organisator de Groot merkt aar zelend op: "Misschien voor de lage re scholen". Maar Van Weizen onU kent: "Nee, dat red je niet meer voor vrijdag. Misschien kunnen we uitstellen tot een latere datum, maar dat hangt ervan af of er velden be schikbaar zijn". Wat gaat er nu gebeuren? Onderwijzer Van Weizen: "We proberen een Leidse Finale te orga niseren voor de aspiranten, de junio ren en de senioren. Dat zou dan ge beuren in' de vorm van een bliksem- I toernooi waarin gespeeld wordt vol- 1 gens het afvalsysteem. We denken, aan Koninginnedag, 1 mei. Dat zou 'n mooie dag zijn. Als we 't rond krij gen, sturen we alle scholen nieuwe lijsten en kunnen de elftallen op nieuw inschrijven". Geen voetbal te organiseren, dan maar een bïljardje maken randen de organisatoren, v.l.n.r. W. v. Weizen, M. Wielinga. L. de Groot, A. Linschooten en Wv. d. Drift. (Foto Holvast) LEIDEN Na het bedrijf 43 Jaar als directeur te hebben gediend heeft mr. C. J. L. Leembruggen he denochtend afscheid genomen van het personeel van de NV Sajetfabrie ken Clos en Leembruggen. Volgen de week gebeurt dat in Veenendaal, waar de mee9te produktie-afdelin- gen zijn gevestigd. Dan zal ook het geschenk worden aangevuld door de medewerkers daar. Het eerste deel werd nu aangeboden in de vorm van een boek, waarin een reis naar de Verenigde Saten van Amerika is uitgestippeld voor de scheidende directeur en zijn vrouw De heren Kwaadgras, die namens de staf sprak, en Tegelaar, die namens „de fabriek" het woord voerde, bo den het geschenk aan. De heer Fa- vier bood het geschenk onder couvert van het personeelsfonds aan, ditmaal in dollars. De heer Lens sprak na mens personeelsleden, die om econo mische redenen het bedrijf hebben verlaten. Hij overhandigde een ver- volgcadeau op het geschenk, dat bij het 200-jarige bestaan in 1966 is aan geboden. Eerste spreker was directeur v. d Heyden, die de zakelijke inslag en de sociale bewogenheid van de schei dende directeur roemde- Hij memo reerde de moeilijke beslissing van mr. Leembruggen, toen het bedrijf in 'n impasse was. „U hebt toen het mes gehanteerd om het bedrijf gezond over te dragen aan uw zoon Phillip, de zevende generatie", aldus de heer v. d. Heyden. Deze zoon. drs. Ph. A. Leembrug- den als president-commissaris en benoemd. Zijn delegeerd commissaris. Op de foto (Holvast) bekijken i vader blijft aan het bedrijf verbon e- I vrouw Leembruggen en de heri Leembruggen sr. en jr. het boek vs e- de reis naar Amerika. *7* Donderdag Vrijdag Zijlsingel 2: Evangeliecentrum Jeugd- ^Warmond (Boerderij Meerrust): Kaagconcours, 8.30 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen 25) Gespieksavond Baha'i, 8.15 uur Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen- Breestraat 19: Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Koningskerk Ruilclub. 7.3010 uur Ant. Clubhuis: Cabaret Personeels vereniging HANAB, 8 uur nam. Nieuw Minerva: Jaarvergadering Ver. Apothekers I De avond-, nacht- en zondagsdienst 1 wordt tot tweede paasdag 8 uur voorm. waargenomen door apotheek Rryst, Steenstraat 35 en apotheek Voorscho ten, Leidseweg. Idem van tweede paas- I dag 8 uur voorm. tot 7 april door Zui- I derapotheek, Lammenschansweg, apo theek Oegstgeest, Wilhelmlnapark en apotheek Van Breest Smallenburg Loe- J vesteln Leiderdorp. Gezinsverzorging Aanvragen hulp oejaarden en lang- j durig zieken Oude Rijn 190 van 9—10 uur voorm tel 23200 Idem gezinsver- zorging Morssingel 8 ,cel 24800, 910 j VOORSCHOTEN In de Marot-zaal van het Voor schotense kasteel Duiven voorde lieten leden van de ..Kamer van de dans van Terpsichore" de sfeer herle ven, die heerste aan de Euro pese hoven in de 17de, 18de en 19de eeuw. Op muziek van Bach, Beethoven en Mozart voerden de Utrechtse stu denten, menuetten en qua drilles uit. Tijdens de dansen worden kostuums gedragen naar de mode van omstreeks 1820. De groep heeft deze kostuums zelf gemaakt. Ook vanavond bestaat nog de mogelijkheid (20.30) een avond met hofdansen mee te maken. (Foto Holvast)

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2