Veel bezoek aan de Leidse streek, kust en de bollen Kaagsocieteit weer open Milikan nieuwe beheerder Vroege Pasen bracht 700.000 bezoekers Ook inspraak in de v. Hogendorpstraat zaten we even klem toen er plotse ling een extra bus met ruim vijftig gasten verscheen. Daar hadden we geen plaats meer voor. Ook in Leiden konden we niets bereiken. Gelukkig heb ik hen dankzij spontane mede werking, nog in Warmond kunnen onderbrengen." In de badplaatsen en in het duin gebied tussen Wassenaar en De Zilk het tweede paasdag bijzonder druk. Op de kampeer- en camping- terreinen aan de duinrand hadden velen hun plaats ingenomen. De over dekte terrassen aan de boulevards werden druk bezocht, evenals de strandpaviljoens. Door de grote stroom van buitenlandse toeristen hebben de restaurants in de bad plaatsen vier dagen lang druk werk gehad. Ook "Avifauna" in Alphen aan den Rijn mocht niet klagen. Het bezoek lag vrijwel gelijk met vorig Jaar Pa- i met 30.000. Iedereen was vol lof over wat er in dit vogel- en amuse mentspark te genieten viel. In de restaurants werkte men de gehele dag op volle toeren. De restaurants hebben druk ke paasdagen achter de rug. (Foto's Van Duijn) HORLOGES De mooiste en de ruimste keuze, in de allerbeste merken. SEIKO - ETERNA - CERTINA CITIZEN PRISMA - LASITA JUNGHANS - EWE ANCRE. Schokvrij, Onbr. Veer. Door eigen ateliers, de beste vak-service. Uw horloger v. d. WATER Haarlemmerstr. 181 - Leiden Ruitentikkers Het enthousiasme om de pas-be gonnen vakantie is waarschijnlijk de oorzaak van een grote schade 1 de Antoniusparochie in Leiden Zuid- West. Tijdens de kerkelijke plechtigheden op donderdag en vrijdag moesten de glas-in-lood-ramen aan de Vyf Mei laan het ontgelden. Enkele weken geleden moest het kerkbestuur enige honderden guldens uitleggen i de reparatie: nu staat het voor zelfde schadepost. Wegens de ongunstige ligging, zijn deze ramen niet te verzekeren. Een kleine hoop heeft men nog op de r gelijke W.A. verzekering van ouders, die mogelijk op de hoogte zijn i dit "dóór-brekend" enthousiasme i him lieverdjes DINSDAG 4 APRIL 1872 LEIDEN Het toeristisch paasrecord 1971 900.000 buitenlandse bezoekers is niet gebroken. Niemand had dat ook verwacht. Met ruim 700.000 bezoekers bleef men behoorlijk onder het magische getal, dat het Nationaal Bu reau voor Toerisme in Den Haag vorig jaar kon noteren. Toch is iedereen uit de toeristische industrie" meer dan tevreden. Pasen viel dit jaar erg vroeg. Dat was twee jaar geleden met 30 en 31 maart ook het geval. Toen passeer den „slechts" 540.000 paasvakantiegangers onze grenzen. Er zit dus wel vooruitgang in. Bovendien moet men beden ken, dat Pasen 1971 1 1 en 12 april) prachtig zonnig weer bood en de bollenvelden in volle bloei stonden. door Floriade '72 wat op het tweede plan zou komen heeft het mis gehad, want in vier dagen werd deze inter nationale bloemententoonstelling door meer dan 50.000 bezoekers be keken. In 1971 passeerden 100.000 bloemenliefhebbers (sters) de van Jacoba van Beieren" en in wat tijd en weer vergelijkbare Jaai 1970 maar 13.000. Floriade werd zeer druk bezocht. Aantallen kon men echter niet geven. Perschef Jaap Koopman: ,,'t Is heel moeilijk reeds exacte cijfers ie geven. We hebben de balans nog niet opge maakt. Er zijn namelijk meer ingan gen en bovendien zijn er veel kaarten in voorverkoop verkocht door reis bureaus en V.V.V.'s. Daar krijgen i eerst later de afrekening van. H was erg druk, vooral in de Amstelhal. Vele, vele tienduizenden zagen de bloemen weelde". Door Cees Combee N.T.B.'s Cees Roorda in de late middag van tweede-paasdag in zijn kantoor aan de Mauritskade in Den Haag: "De omstandigheden i en nog geringe kleur op de bollenvel den in aanmerking genomen zijn we zeer tevreden over het buiten landse paasbezoek. Het westen van het land en met name de badplaat sen en de bollenstreek, alsmede de Floriade waren ditmaal de grote trek pleisters. Het overgrote deel var vakantiegangers bestond uit Duitsers, Stormramp Een zware storm die het afgelopen weekeinde in Ban- gladesj het district Mimensing (ten noorden van Dacca) heeft getroffen, heeft het leven geëist van 200 perso nen. In een gebied van 1300 v kante kilometer zijn 25.000 personen dakloos geworden. De storm, officieel beschreven een tornado, bereikte nu en dan een snelheid van 240 kilometer per uur WASSENAAR Z&n kleine duizend kinderen hebben op eer ste paasdag deelgenomen aan bijna traditioneel wordende paas- eierzoekwedsVrijd, die op Duinrell georganiseerd werd door recrea tieleider Harry Touw, beter be kend als Fred Haché van de tv. LEZERS SCHRIJVEN maar ook heel wat Fransen, Engelsen en Belgen. De Engelse bollenlucht- brug met het Rotterdamse vliegveld Zestienhoven als "steunpunt" kwam goed op gang. Nu kijken we uit naar het 1 mei-weekeinde. Dat belooft, ge zien het onvoorstelbaar grote aantal voorboekingen, geweldig te worden. Dan zullen we, vooral in het Westen van het land, alle zeilen moeten hij sen om al die buitenlanders een goed onderdak te bezorgen. De V.V.V.'s zijn er nu al druk mee bezig". Verspreid Opvallend was dit Jaar, dat de bui tenlandse vakantiegangers veel meer gespreid ons land binnenkwamen. De "voorboden" kwamen donderdagmid dag en -avond al. Vrijdag werd het vooral in de kust- en bollenstreek en in de steden Amsterdam, Den Haag en Rotterdam overstelpend druk, zo dat de V.V.V.'s diep in hun "bedden reservoir" moesten duiken om ieder een onderdak te kunnen brengen. Het is namelijk zo, dat veel particulieren zo vroeg in het seizoen nog geen gasten willen ontvangen en dat schijnbaar alleen maar willen doen als ze voor vier of meer nachten kamers met ontbijt beschikbaar kun nen stellen. Noordwijks V.V.V.-directeur Wim Rovers vertelde tevreden te zijn over het paasbezoek. Hij zei: "We hebben lekker gedraaid. De meeste hotels waren zaterdagmiddag volgeboekt en ook werden duizenden gasten bij par ticulieren ondergebracht. Juiste aan tallen kan ik niet geven, want er zijn hier in Noordwijk maar liefst negen reisbureaus, die buiten de V.V.V. om contacten hebben met Duitse toering - carondernemers en met kamerver huurders, hier en zelfs in Katwijk. Er stonden vele tientallen bussen in het dorp. Hoofdzakelijk Duitse, maar ook enige Engelse, Zweedse en Bel gische". De Marijkestraatbewoners krij gen, nu hun straat herbestraat moet worden, inspraak over het tegelijker tijd veranderen van de structuur van hun straat. (6 april in de kantine speeltuin "Noorderkwartier")Dit is een grote, voor de bewoners prettige, vooruitgang van de gang van zaken. Ook voor de bewoners van de Van Hogendorpstraat staat er zo'n in spraakprocedure voor dezelfde week op stapel. Door het wijkcomité "Plan Noord" is dé bewoners meegedeeld, welke mogelijkheden er zijn voor de achterkant van hun woningen (het voormalige Zwarte Pad) en het al, of niet plaatsen van een nieuw hek achter hun erven. Zij hebben enkele dagen de gelegenheid om er over te denken. Dan komen leden van het wijkcomité "Plan Noord" en enkele hulpvaardige studenten de antwoord- strookjes ophalen. Men kan ook dan nog inlichtingen vragen. Eén van de mogelijkheden tot ant woord is, dat men het wijkcomité "Plan Noord" en de gemeentelijke diensten verzoekt om nog uitvoeri ger informatie. Als velen dit vragen, wordt ook voor deze zaken een infor matie-avond gepland. Waar het om gaat is dit: In afwach ting van de definitieve vormgeving, van het voormalige Zwarte Pad ach ter de van Hogendorpstraat, is er misschien een mogelijkheid om al vast het verwaarloosde en verniel de hek te vervangen door een nieuw. Dit zal dan een spijlenhek worden. Als dit toch aan de gang is bestaat er door coördinatie bij de Gemeente lijke diensten, de mogelijkheid om met mechanische middelen de vuil nisbelt grondig op te ruimen en het terrein te egaliseren. In afwachting, van de realisering van bestaande plannen met het gebouwtje in de van Hogendorpsstraat 36, leeft er bij wijkcomité "Plan Noord" en diver se autoriteiten het plan om dit stuk grond te bestemmen voor plantsoen tje en speelgelegenheid voor de kin deren uit deze omgeving. Een terras je achter de Hogendorpstraat 36 be hoort ook tot de wensen. Het geheel kan dan aan beide zijden afgesloten worden door parkeergelegenheid. Deze plannen zijn er echter sterk van afhankelijk of hiervoor subsidies van rijk en gemeente ter beschikking komen. Als dit rond is zullen de be woners weer, en dan zeker uitge breid, informatie en inspraak krij gen. Indien deze weg via het wijkcomité "Plan Noord" ook bij volgende ge vallen gevolgd wordt, zullen de aan gebrachte verbeteringen door de be woners, zeker meer dan in het verle- In Katwijk aan Zee hebben V.V.V.- directeur Chris Verplancke en zijn medewerkers en medewerksters vijf dagen lang onder hoogspanning ge werkt. Er kwamen ongeveer tachtig bussen in de familiebadplaais aan en nog enige duizenden particulieren. Verplancke: "Die bussen heb ik alle maal reeds lang van tevoren gecon tracteerd tijdens mijn bezoeken aan Duitsland. De voor Pasen beschik bare bedden waren allemaal bezet. Zelfs hebben we nog gasten in Val kenburg, Rijnsburg en Warmond moeten onderbrengen. Vrijdagmiddag LEIDEN, De Kaag Een groot aantal leden van de Koninklijke Ne derlandse Watersportvereniging „de Kaag" en andere genodigden, onder wie de burgemeesters Vis van Leiden en Langemeijer van Warmond wa ren zaterdag aanwezig bij de feeste lijke opening van de Kaagsociëteit Velen waren met de speciaal inge zette dubbeldeks boot gekomen. Het bedrijf, tot nu toe in beheer van de watersportvereniging, wordt in het vervolg geëxploiteerd door de heer Milikan, in Leiden bekend al; exploitant van de Groenoordhal, d£ Stadsgehoorzaal en Den Burcht. Uiterlijk heeft de Kaagsociëteit ook een kleine verandering onder gaan. De buffetten zijn vernieuwd. „Voor verdere verbouwing hebben wij nog geen gelegenheid gehad," aldus de heer Milikan. De nieuwe beheerders zullen ove rigens wel een speciale binding met de watersportvereniging handhaven. Nieuwe gezichten achter een nieuw buffet in de Kaagsociëteit. (Foto Holvast) Meer dan tachtig Duitse toe-1 oorzaakte nu en dan opstoppin- ringcars kreeg Kativijk het Paas- gen op de Boulevard, vooral bij weekeinde te verwerken. Dat ver- I het VVV-kantoor PvdA moet ons niet voor de voeten lopen Gaarne willen wij rechtzetten wat nu eigenlijk de BHW. is. Want we worden door sommige mensen maar beschuldigd van dingen waar hele maal niets \-an waar is. Zo worden er door 't huurderscomité pamfletten verspreid als zouden wij onder hun naam werken. Dit is pertinent niet waar! Ook heeft de heer Vervoorn in de Leidse Courant verklaard dat de B.H.W. hem een volkverlakker heeft genoemd ook dit is pertinent niet Het is inderdaad wel gezegd maar door een comitélid, met wie hij sa menwerkte. De B.H.W. is een lande lijke organisatie die speciaal de buurt ingaat om met de mensen te Draten wat er leeft in de buurt. Dit word geheel gratis gedaan door men sen die de hele dag werken of stude ren en door huisvrouwen. Wij ontvan gen nergem subsidie voor. Alleen (en dat word ons nog kwalijk genomen) verkopen w(j krantjes aan de deur voor 'n kwartje. Voor het huurders comité niets dan lof want ook dat doet goed werk. Maar waarom ons steeds lastig vallen met allerlei rod dels en met intimidatie? In 't Haag- wegkwartier werd ons gezegd dat de mensen geen kranten moeten kopen. Wij vragen ons af waarom dit alle maal nodig is. Wij streven hetzelfde doel na GEEN HUURVERHOGING, VOOR ALLE HUIZEN Namens de B.H.W., Buurtcomité Plan Noord, MEVR. J. J. VERMEER. Alex anderstraat 17, Leiden. Er bestaat veel kritiek op de po litieke partijen. Meestal is dit wel gegrond, vooral als we zien hoeveel gekletst wordt, terwijl er weinig gebeurt. Een mooi voorbeeld is de Partij van de Arbeid in Leiden. Nadat deze par tij alle moties van de PSP en de CPN had afgestemd om de huurver hoging en de huurharmonisatle te verhinderen, presteert de PvdA het am de acties tegen de huurverho gingen tegen te werken. Misschien dat nu vele arbeiden? verbaasd in him ogen wrijven maar het is de volle waarheid. Want wa-t doet de PvdA? Er zijn overal folder tjes verspreid waarin men kan lezen wat men kan doen tegen de huur verhogingen. Maar wie goed leest, moet tot de conclusie komen dat men maar weinig kanten op kan. De PvdA strijdt niet zoals wij tegen de wetten maar vertelt de mensen, wat de mazen van die wet zijn, terwijl ledereen weet dat die mazen maar heel klein zijn. Van 'n PvdA-lid kre gen we trouwens een partijbrief te eien waarin stond dat men eigenlijk niets kon beginnen tegen de huur- harmonisatie. En dan durft de PvdA nog te schrij ven boven haar foldertjes: Ja PvdA in actie. Wij vinden dit een groot schandaal. Waarom werkt de PvdA niet serieus om onze rechtvaardige actie te steunen? Of komt dit doordat vele woningbouwbestuurders en leden van de huuradviescommissie sympatise- ren met de PvdA? Laat deze partij liever haar mond houden i.p.v. onze acties te onder mijnen, want we hebben het al moei lijk genoeg. Weinig mensen met wei nig tijd moeten veel werk verzetten. Bovendien hebben wij niet zoveel geld voor folders enz. Maar aan de andere kant gaat het erg goed. In het Morswegkwartier, weigert 75% van de mensen de huurverhoging. In Leiden-Noord, bij de_Willem de Zwijgerlaan zelfs 90%. i zo zullen w(j voort gaan, net zo lang tot wij dé zege hebben behaald in de strijd tegen het onrecht. Maar wij willen bij onze actie niet voor de voeten worden gelopen, ook niet, door PvdA ombudsmannen die van achter hun schrijfbureau de mensen deprimeren in plaats van hen aan te sporen tot de strijd. Namens het Leids Huurders Comi té. MEVR. DE WOLF, Bernhardstraat (Leiden-Noord) J. PEN, Potgieterlaan 14 (Haagweg kwartier). MEVR. C. VERHOOG, Leemanstraat 20 (Morswegkwar- tier). MEVR. DE GRAAF Anjelierstraat la. (Tuinstadwijk) BHW en huur

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 3