Studenten geven les aan school kinderen De Kooi MMS BIJDORP 'OPGEHANGEN' Raadslid spelen in Leiderdorp Meer politietoezicht op Rijnzichtweg Brandje bij Adler Drs. A. W. W. v. d. Bos adjunct-directeur van de N.C.R.V Sporttoto EE VRIJDAG 31 MAART 1972 LEIDEN ,,Het is opvallend, hoe weinig kinde ren uit volksbuurten naar het voortgezet gaan", zegt Piet van Westbroek, voorzitter van het wijkcomité de Kooi. Het wijkcomité heeft zich ten doel gesteld, om de wijk en zijn bewoners te ontplooien. „Zelf werkzaamheid en verantwoordelijkheidsbesef moe ten de bewoners van de Kooi worden bijgebracht. Om dat te verwezenlijken, moeten er wel bepaalde faciliteiten aanwezig zijn in de wijk. En die zijn er nog in onvoldoende mate. Het wijkcomité is druk bezig met het verwezenlijken van een aantal plan nen. Een van de belangrijkste op dit ogenblik is de studieactie", vertelt Piet van Westbroek. Van kinderen uit een volks- Duurt komen maar weinigen op iet voorgezet onderwijs. Hoe Komt dat nu? Van Westbroek: "Het probleem begint al in de eerste klas van het lager onder wijs. Hier vertonen zich al de eerste gebreken, die blijkbaar niet helemaal kunnen worden opgelost. De gesprekskring bij de kinderen thuis is vaak een beetje klein en de kleine huizen met grote gezinnen bevorderen de studiemogelijkheden natuur lijk ook niet". Door Peter van Beem Eigenlijk is er voor een aan tal van de kinderen "reme dial-teaching" nodig. Dit is in dividueel onderwijs, aangepast aan de mogelijkheden van de leerling. Dit is voor de meeste gezinnen een onbetaalbare zaak. Gezocht moet dus worden naar andere mogelijkheden, en dat heeft het wijkcomité ge daan. "Voor een plan om te ko nen tot individuele "bijlessen" lan een aantal kinderen heb |e natuurlijk veel mensen no dig", meent Piet van Westbroek. 'In wezen net zoveel leraren als leerlingen. Dit is natuurlijk onbegonnen werk. Studenten De oplossing was te vinden bij de studenten. Vele studen ten bleken bereid om aan kin deren van het voortgezet onder wijs (de lagere scholen kunnen er helaas nog niet bij, omdat die veel met bepaalde systemen werken en daar kun je niet in gaan wroeten) les te geven. Er Ls onderling overleg geweest en het resultaat was uitstekend. We hebben de kantine van de be- drijfs-technische school gekre gen als studieruimte". Nadat dit allemaal was gere geld heeft het wijkcomité een stencil aan de wijkbewoners gestuurd, of de ouders het goed vonden, dat hun kinderen ge holpen worden bij het maken van hun huiswerk. De reacties' zijn gunstig en op het moment zijn er ongeveer 30 leerlingen, die zich hebben aangemeld. Er kunnen zich nog meer kinde ren aanmelden. Ze moeten zich dan aanmelden bij P. van Westbroek, Medusastraat 37. De dagen zijn: maandag, dinsdag en woensdag van 4.30 tot 6.00 uur. Van Westbroek wil nog even van de gelegenheid gebruik ma ken, om de studenten een com pliment te geven: "Er bestaat nog altijd een bepaalde bar rière tussen studenten en ande re burgers. Een aantal studen ten probeert, mede door hun medewerking aan dit project, een goede verhouding te scheppen met de overige Leide- Hoofdonderwijzers Er moet in de toekomst ook Vrijdag Stadsgehoorzaal Paasshow Lange- Zljlslngel 2 Evangeliecentrum Spr. evang. J. Zijlstra 8 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen 25) Gespreksavond Baha'i 8.15 uur Oegstgeest (Geversstraat 66) Socl< Breestraat 19 Sociëteit Twentwel len) 9—12 uur alleenstaan- Zaterdag Groenoordterre Westbroek gepraat worden met hoofdon derwijzers over eventuele mo gelijkheden voor schoolkinde ren van de lagere school. Dit is in de praktijk op het moment nog niet te verwezenlijken, om dat men zou kunnen gaan bre ken in de systemen, die. het la ger onderwijs toepast. Het wijkcomité is ook nog bezig met een aantal andere dingen. Zo worden er feest avonden georganiseerd voor de wijkbewoners, waarbij de op komst verbluffend groot is. Piet van Westbroek: "De mensen hebben er zo langzamerhand geen behoefte meer aan, om de hele avond naar de televisie te kijken. Er ontstaat weer be hoefte aan echte gezelligheid, zoals er dat vroeger was met een spelletje domino of gan zenbord". Het wijkcomité heeft er voorts voor gezorgd, dat er meer banken in de wijk kwa men en de plantsoenen zijn op geknapt. "Er komt ook weer een speelterrein en een veldje naast de mavo-school", onthult Piet van Westbroek. Op het ogenblik loopt hij met een groots plan in zijn hoofd rond. "Ik ben van plan om voor de 65-plussers 's winters een maand lang een reis te organiseren naar bij voorbeeld Spanje. Maar dit plan hangt nog een beetje in de lucht". Stadsgehoorzaal Voorjaarsshow Lan- gezaal 10 uur voorm 6 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) Kof fiebar 12—2 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen- Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9—12 uur nam. Schaakzolder (Morsweg 114 Leldse Jeugdschaaksociëteit (jongens en meis jes van 8—15 Jaar 10 uur voorm. 1 uur nam., ouder dan 15 Jaar 2—5.30 uur Zondag Zljlslngel 2 Evangeliecentrum Spr. I evang. J. Zijlstra 10 uur voorm Middelweg 19c Poppentheater 2.30 Hogewoerd 175 Jehova Getuigen 10 ^Vestestraat 39 49 Jehova Getuigen Breescraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9—12 uur nam. Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) j Gem. voor oorspronkelijk christendom, i afd. Oegstgeest, Spr. evang. N. v. d. i Brugge 7.30 uur nam Oude Rijn 3 Pinkstergemeente Spr. Huisartsen Tot zaterdagmorgen tien i raadplege men de eigen huisarts, daar- ndagnacht twaalf •stelefoon 22222. spoedgevallen de dok- Oegstgeest Eerste paasdag dokter J. B Hugenholtz. Julianalaan 25 tel. 50605. tweede paasdag dokter E. W. F. van Walchren. Oranjelaan 29 telefoon 5132) (Wijkzuster Laman. Gezond- dag dokter Walenkamp, Dorpsstraat Voorhout tele foon 0252210140). Beide paasdagen zuster H. Tiel-Groenestege. Friezen- horst. 27 te Sassenhelm (telef 02522 Mario is terug in de kappers- wereld en dat liet hij merken ook. In kasteel Beeckenstijn in Velsen hield hij een grote kapshow. Een pruikenfantasie uit 150 pruiken op het hoofd van Aimé moet de terugkeer van Mario het nodige gewicht geven. B. en If. van Oegstgeest: paasdag dokter tel. 44844. tv ennink, Maur wijkzuster C. Snouck Hurgronjestraat Apothekers De avond-, nacht- en zondagsdU tweede paasdag 8 uur voc lotheek 7 april door^Zui- nschansweg, apo theek Oegstgeest. Wilhelminapark er apotheek Van Breest Smallenburg Loe vesteln Leiderdorp Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken Oude Rijn 190, van 910 lf00Zn9-ir0 SOS-dienst I OEGSTGEEST Burgemeester en wethouders van Oegstgeest heb ben de bewoners van Buitenlusl gistermiddag een brief gezonden over de verkeersveiligheid bij het j Rijnzichtviaduot en de Rijnzicht- I weg. B. en W. zeggen in die brief j "Deze zaak heeft reeds geruime tijd de voortdurende en volle aan- j dacht van ons college Reeds jaren werken wij aan een verkeerslichten- projekt nabij eerder genoemd via duct. Door technische en financiële problemen was het ons niet mogelijk deze verkeerslichten reeds te plaat- echter dat ons college alles ln het werk stelt te hp- vorderen dat deze lichten zo sooedig mogelijk zullen worden geplaatst Over het ontwerp-plan niervoor is kort geleden overeenstemming be reikt tussen de diverse hierbij be trokken instanties Tevens hebben wij besloten, zo lang de verkeerslichten niet zijn gerealiseerd, de Groepscommandant van de Rijkspolitie te vragen, om indien de dienst dit toelaat, 's mor gens om en bij 8 uur een wacht- meester naar het Rijnzichtviaduct te doen gaan om aldaar te surveil- leren". SUS- Telefonisch* (01710)25202 Vuoi i UJkbeden verker*D maandag acht uu Wetswinkeltje rechtshulp werkdagei Release LEIDEN Vanmiddag heeft een brandje gewoed op het terrein van de Adler Fabrieken NV in de Roose- veltstraat. In een loods ontstond brand by het slopen van oud mate riaal. Het vuur stelde niet veel voor, maar veroorzaakte veel rook op de Lammenschansweg en omgeving. Er waren veel kijkers. De brandweer had het vuur snel onder de knie. De schade bleef beperkt tot een ver nield dak. HILVERSUM/VOORSCHOTEN Mr. drs. A. W. W. van den Bos uit Voorschoten is benoemd tot adjunct-directeur algemene zaken van de NCRV. De heer Van den Bosdie in december 1932 in Oude- Wetering werd geboren en in Amsterdam rechten studeerde, is sinds 1959 secretaris van het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond n Den Haag. in welke functie hij zich onder meer bezighoudt met ■raagstukken rondom het arbeidsrecht, het vennootschapsrecht, de nedezeggenschap. scholing en vorming en het beroepsonderwijs. De heer Van den Bos maakt deel uit van verschillende commissies an de Sociaal Economische Raad. de Stichting van de Arbeid en het Convent van Christelijk Sociale Organisaties. LEIDERDORP De kinderen van de Leider dorpse lagere school speelden gisteren onder aanvoe ringvan burgemeester Van der Have, raadslid. Het ging er alle maal heel echt aan toe en de kin deren hebben een goede indruk gekregen hoe de echte raadsleden hun werk moeten doen. Op de foto het gelegenheidscollege van B. en W. en een deel van de raadsleden. (Foto Holvast) VOORSCHOTEN In Voorscho ten is gisteren met veel nostalgie de MMS "Bijdorp" opgehangen door de Mammoetwet. Drie en dertig leer lingen, die dit jaar voor het laatst de MMS-opleiding kunnen afron den, hebben met de docenten en leerlingen van de HAVO de MMS verzinnebeeld door een pop aan de galg voor Huize Bijdorp laten wap peren en in een van de klaslokalen werd aan docenten en leerlingen een galgemaal aangeboden. De oud-di begrijpelijke weemoed en heimwee naar vroeger ondergaan werd is de onzekere toekomst in de Mammoet wet reeds enige jaren geleden be gonnen met het aannemen van Jon gens op huize "Bijdorp" Binnen de scholengemeenschap "Het Lucas college", een samenwerkingsschool tussen het r.k. en prot. christelijk onderwijs in Voorschoten, blijft huize "Blydorp" een grote plaats innemen door de HAVO-school. rectrice Zr. M. Cyrilla o.p. kreeg voor het laatst woorden van dank en waardering voor haar MMS- beleid, thans is zij docente Neder lands aan het Lucascollege waar van de HAVO-Bijdorp een onder deel is. Een tijdperk is afgesloten. De franse school waar iedere zus ter "soeur" en speelplaats de "cour" heette is na vijf en dertig jaar opgegaan in een moderne schoolgemeenschap, waar het uni form is afgeschaft en de docenten met de leerlingen de nieuwe vorm van het "school-zijn" moeten beoe fenen. Hoewel de definitieve eindstreep voor de MMS gistermorgen met de Leen Manneke exposeert bij Galerie Pomp WARMOND In galerie "t Hoek je bij de Pomp exposeert van 1 tot en met 28 april Leen Manneke. Leen Manneke, die eerder exposeerde in Wassenaar, Den Haag, Katwijk is een fotograaf van internationale be kendheid. Zijn werk hing in tal van buitenlandse kunstzalen. Over zijn werk zegt Leen Manneke Expositie bij Rasser LEIDERDORP Ruth v. Krefelcl exposeert haar plantenfotografiën en Ciska Braun haar collages in combinaties met sieraden en bijou gistratie van de werkelijkheid zijn, maar veel meer een gestalte geven aan ideeën, stemmingen en emoties die in mij leven. Het is een manier tot persoonlijke bewustwording, en een manier om mijzelf te manifeste ren, wat in ons maatschappelijk be stel in wezen niet persoonlijk is. Het leidt tot zelfontdekking en be scherming". terieën van o.a. Menno Meyer en de stijlgroep '67 uit Haarlem vanaf van daag tot en met donderdag 12 mei in Rassers's Bloemisterij aan de Hoog- madeseweg. De samenzang in de Betlehem kerk, die eerste paasdag om half tien begint is in tegenstelling tot ons be richt van gisteren in de Leidse Kooi- wijk. Bromfietser tegen boom door rukwind LEIDEN Een 59-jarige Voorscho tenaar kreeg een rechtersleutelbeen- fractuur en een hoofdwond, toen hij gistermiddag op de Vijf Meilaan door een plotselinge rukwind de macht over het stuur van zijn bromfiets da. 31 t/m 26 maart 1972. Aantal deelnemers 357.287, inleg f 700.716,-, pryzenlbedrag f 296.402,87. Voor de le prys zijn geen meldin gen, waardoor de 2e en de 3e prijs eik f 111.151,- bedragen. Tweede prijs', 1 melding, bruto f 111.151,-. Derde prijs. 50 meldingen, bruto f 2.223,-. Indien geen reclames worden in gediend valt de premie ten bedrage van f 74.100.70 na het verstrijken van de reclame ter mijn op woensdag 26 april as. ten deel aan de winnaar van de 2e prijs. Sporttoto no. 38 dd. 25, 26 maart 1972. Aantal deelnemers 590.627. In verloor. De bromfietser reed het trot toir op en vervolgens tegen een boompje. Hij moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Op de hoek van de Rooseveltstraat en de Kuipers Rietbergstraat botsten gistermiddag een personenauto en 'n bestelwagen tegen elkaar. De be stelauto kwam uit de Kuiper Riet bergstraat, de personenwagen reed op de Rooseveltstraat in de richting van de Van der Helmlaan. De be stuurster van de personenauto, een 25-jarige inwoonster van Leiden, kreeg snijwonden aan het gelaat, en beide benen. leg f 1.352.711,-. Prijzenbedrag f 572.196,-. Voor de le prijs zyn geen meldin gen. waardoor de 2e en de 3e prijs elk bedragen f 214.573,-. Tweede prijs, 7 meldingen, bruto per winnaar f 30.653,40. Derde prys, 107 meldingen, per winnaar bruto f 2.005,30. De premie ten bedrage van f 143.049,- wordt na het verstrijken van de reclame termijn op 26 april a.s. by loting toegewezen aan een der 2e prijs winnaars. Meisje viel van roltrap Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Wijnand. zn. van F. A. de Mooij en 1 C. Rijsdanv, Patrick André, zn. van A. i Twlgt en E. J. Heemrood; Evelien Ger- da. dr. van G. Boogaard en E. M. Stik- kelorum; Bartholomeus Johannes, zn van T C. Epping en G. J. van der Waaij: Nancy, dr. van A. Vermond en C G. G. Koolstra; Martyn. zn. van H. W M. van den Burg en E. W. van der Voort; Robert Pieter Johannes, zn van H J J. Bekkering en F J. M. T i Lampo; Remko Martijn, zn. van M. T. j C. Kamp en J. H. A. Joosen. GETROUWD F. van der Gaag en H. G. Brunt; A. Verstraaten en A. M. Smit. OVERLEDEN G. J. Veldhuis. 32 j.. man: E. Rotte- re uit Katwijk maakte een flinke j J smak, toen zij gistermiddag, om- j' h. Holtrust, 68 j.. man;'J. van Dijk', streeks twaalf uur in een warenhuis 68 J.. man; s. den Oude, 51 J.. echtgen aan de Haarlemmerstraat op de bo- man;J JJ P&LanceSL92- B^wcduwe7van venste trede van de in werking d C. van der Biij:G. Vonk, 67 j.. man zijnde roltrap achterover sloeg. Het meisje kreeg vermoedelijk een her senschudding en is door de EHD overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. 68 J.. man; M. van Rijn, 58 J.. echtgen. van G. Duvndam; G Vermeulen, 69 J.. man: S. dé Wolf. 38 J.. weduwe van D Wlepjes; T. H van Meygaarden, 79 J., man; G. Plug, 78 J., man; J. Zandber- j gen, 71 j. Informatie over plan NIEUWE WETERING Zoals in andere gedeelten van de gemeente Alkemade reeds eerder is geschied, worden thans ook de inwoners vam Nieuwe Wetering uitgenodigd tot het bijwonen van een informatieavond over het binnenkort vast te stellen bestemmingsplan voor Nieuwe We tering. Deze avond wordt gehouden op dinsdag 4 april, 's avonds om 8 uur in het Cultureel Centrum. Het bestemmingsplan Nieuwe We tering omvat de tussen rijksweg 4 en de Achterweg/ Noordveenweg gele gen gronden, alsmede de (bebouwde- percelen, gelegen direct ten westen van de Noordveenweg. alsmede het perceel, waarop de woning Achter weg 7 en 7a zijn gebouwd. Tijdens deze bijeekomst zal men van gemeen tewege een nadere toelichting geven voor dit genoemde bestemmingsplan waarmede overigens geen aanzien lijke wijzigingen in de bestaande toestand worden beoogd. Voorts zal men trachten de vragen te beant woorden, die bi jde inwoners kun nen rijzen met betrekking tot dit ontwerp-plan. waarvan de kaart van af 6 uur in het Cultureel Centrum ter inzage zal liggen. Burcht a go go LEIDEN A.s. donderdag geeft "De Burcht" haar jaarlijks concert in de Stadsgehoorzaal en wel onder de naam "Big Band a go go", met o.a. amusementsmuziek, modern ballet, show en dans. Het geheel wordt uitgevoerd door eigen leden onder leiding van Adri van Velsen en Wil Middelkoop. I MINI-nieuws uit MAXI-Leiden 5 In verband met de restauratiewerk zaamheden aan de grote zaal van "Den Burcht" wordt de bijeenkomst van Ons Groningerlaand (zaterdag, 8 april) in de foyer van de Stadsge hoorzaal gehouden. Mejuffrouw E. E. Muurling uit Wassenaar, bureau chef van de PTT heeft met ingang van 11 april op haar verzoek eervol ontslag verleend. Het grofvuil in Warmond wordt vijf april opgehaald. Aan de Zoeterwoudse weg in Zoe- terwoude is een "borduurboetiek" geopend, die de toepasselijke naam 't Spinnewiel draagt. Hier een kijkje in de winkel. (Foto Holvast).

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2