"Ballon" bedekte bassins binnen minuut PILOOT ZAL WEL EEN BERISPING KRIJGEN Zwembadleiding:" Men moet er niet aan denken dat dit was gebeurd als er mensen in het bad waren geweest DINSDAG 28 MAART 197] 1 DK BOSKOOP De schrik was het personeel van het Boskoopse zwembad gistermiddag nog duidelijk aan te zien, nadat de enor me plastic „ballon'' waardoor het bad overdekt werd, open scheurde en binnen de minuut een groot deel van het bad vol ledig afsloot. „Men moet er niet aan denken" aldus bedrijfsleider Tam- ming, dat dit ons was gebeurd op een woensdagmiddag, of in de komende paasvakantie, als er zo enkele honderden kinderen en ook volwassenen in de bassins, het diepe, het ondiepe en het kleuterbad bezig zijn. Tientallen kinderen zouden het stel lig niet hebben overleefd. Ik sta nog te trillen op mijn be nen als ik er aan terugdenk. Er stonden net zo'n 35 kinderen klaar uit de le klas van de Immanuel- school aan de Mendelweg in de leef tijd van zes tot zeven jaar voor hun zwemlessen en een 15 Jongens van de lagere tuinbouwschool aan de Zijde waren zich aan het verkle den, deze hadden net gezwommen, toen de ballon met een enorme knal, die tot ver in de omtrek te horen was, boven het diepe gedeelte over de gehele breedte op de verbinding open scheurde en de enorme lappen zeil onmiddellijk het grootste ge- Door Will Dijkman deelte van 't diepe bassin bedekten. Het ondiepe bad met het kleuterbad was ongeveer 21:- a 3 minuten her metisch afgesloten. Als daar zoals meerdere keren is gebeurd zo'n 150 kinderen in waren geweest wa ren er daar alleen al tientallen kin deren onder het honderden kilo's zware zich aan het water vastzui gende zeildoek eenvoudig gestikt of verdronken". Wat is er nu in feite terecht ge komen van de theorie die de leve rancier steeds heeft verkondigd na melijk dat men bij een scheur in het materiaal, hoe groot die ook mag worden men altijd nog zo'n 15 tot 20 minuten de tyd krijgt om de bassins te verlaten". Niets, helemaal niets", aldus de de heer Tamming. "wij hebben het nu zelf gezien, met één klap slaat de ballon in elkaar en is het water afgedekt en zie maar eens of Je de kinderen er uit of onder vandaan kunt redden". Talrijke kinderen, die beneden klaar stonden naar boven te gaan om te kunnen gaan zwemmen vlucht ten in paniek naar buiten om na en kele minuten weer naar binnen te gaan en zich maar aan te gaan kle den. Onmiddelijk door de heer Tam ming gewaarschuwde leden van hel •college van B. en W.. die Juist om drie uur in vergadering waren ge gaan, waren zeer snel ter plaatse om de ravage te bekijken en de te nemen maatregelen te bespreken Ook de door de heer Tamming ge waarschuwde brandweer, personeel van gemeentewerken en het bestuur van het zwembad waren snel aan wezig. Windstoten Het zwembad is voorlopig de eers te dagen, misschien wel weer voor weken, voor het publiek gesloten. Deskundigen van de fabriek uit Bel gië moeten komen teneinde te kun nen na gaan. wat de oorzaak is ge weest van de enorme breuk in het materiaal. Voor het zwembad-per soneel is dat beslist geen probleem" De verbindingen riempjes en sta len beugeltjes hebben het een voudig bij de harde storm van gis termiddag met windstoten van windkracht 8 tot 10 begeven, waar na de hele ballon met een enorme knal als het ware opengebarsten is en vervolgens nog op tal van plaat sen is open gescheurd Ook sneu velden enkele lampen, die met don derend geweld naar beneden kwa men. Het lag in het voornemen de bal lon, die de gemeente reeds zo'n f 800.000 heeft gekost, in april van het bad te verwijderen teneinde het zwemmen in de open lucht weer mogelijk te maken. Het programma voor het schooldiploma zwemmen waarmee men Juist in volle gang was en waarvoor zaterdag J1. nog 65 kinderen hebben afgezwommen is ook meteen weer van de baan. De reactie van burgemeester G. W. baron van Dedem bij het zien van de enorme ravage: "Nu zijn we meteen van die oude ballon af en kan de fabriek tenminste voor een nieuwe zorgen" De ballon stond nop onder verzekering bij de bouwn-at- echappij. Niettemin zal men zich in BOSKOOP Door het onge luk met de ballon worden niet alleen de schoolkinderen gedu peerd, die nu hun zwemlessen moeten volgen. Ook de water- polospelers van de Waddinx- veense zwemclub De Gouwe zullen een ander bad moeten zoeken om hun competitiewed strijden te spelen, terwijl com petitieleider Arie Domburg van de kring GouweRijnstreek eveneens met zijn handen in het haar zit. Een groot gedeel te van de waterpolowedstrijden werd namelijk op dinsdag avond in het Boskoopse bad afgewerkt. r De ravage boven het "diepe" in Boskoop de ballon. het neerkomen van de komende dagen, dunkt ons. toch wel uitvoerig over beraden of er een nieuwe ballon boven het bad moet worden aangebracht in dezelfde con structie en zonder beveiligingsmaat regelen. waardoor kan worden voor komen. dat de ballon zo snel op het water kan neerkomen en de bassins volledig kan afsluiten. "Laat men nu maar meteen van de verzekeringsgelden tot de bouw van het reeds Jaren geleden gepro jecteerde instructiebad over gaan "was de reactie van de heer Tam ming. maar a.u.b. geen ballon meer. we hebben nu gezien wat de gevol gen kunnen zijn als er iets mee ge beurt- Dit moet voor ons allen en zeker voor hen die het straks weer te beslissen krijgen een waarschuwing zijn. Nu is het nog goed afgelopen, afgezien dan van de ravage en de schade, maar wie garandeert dat het de volgende keer weer zo goed zal aflopen". Diep teleurgesteld en teneergesla- gen verliet men gistermiddag om streeks vijf uur het bad. Voor de ALPHEN AAN DEN RIJN REEU- WIJK "Ik denk. dat hij er met een flinke berisping vanaf komt Nu moest de Alpheuse ir. Rijzebol «uit de Bremstraat in Ridderveld) een noodlanding in een polderlandschap maken. .Maar voor hetzelfde geld zou zoiets boven Amsterdam of waar dan ook kunnen gebeuren En dan kun nen er wel eens ernstige ongelukken gebeuren". Aldus reageerde G Goosen, hoofd van het technisch bedrijf van de Na tionale Luchtvaartschool n v, in Zes tienhoven toen hij gistermiddag met een aantal werklieden nog druk bezig was het vliegtuigje, waarmee de Al pheuse ir Rijzebol een noodlanding moest maken in het polderlandschap van Reeuwijk, te demonteren voor vervoer naar de luchtbasis. "Dit is eigenlijk wel een zaak," voegde hij er snel aan toe, "die mij niet aangaat. Ik geloof echter niet, dat zijn brevet zal worden ingetrokken. De A-vlieger heeft helaas te laat naar de andere benzinetank overgeschakeld. Hij heeft het toestel schadevrij aan de grond gezet. En dat. is toch ook wel weer wat waard." Naar kerk (Foto Will Dijkmani heer Tamming en de badmeesters G. Pansier, P. Binken en instructrice mejuffrouw A Kleijn breekt weer een tijd van vegen, vegen en nog eens vegen aan. Fabeltjeskrant van het scherm HENKBAKKER OVERLEDEN HAARLEM «ANP) De toneel schrijver Henk Bakker, wiens blij spelen in Nederland. België en Duits land het meest van alle toneelschrij vers gespeeld zijn. is op 77-jarige leeftijd overleden. Het beroeps- maar vooral het amateurtoneel had stuk ken van Henk Bakker op zijn reper toire. Met Herman Heyermans en Jan Fabricius behoort Henk Bakker tot de meest gespeelde schrijvers in ons land. Henk Bakker heeft ongeveer ze ventig avondvullende toneel- en blij spelen op zyn naam, vijfentwintig één-akters, twee filmscenario's en vijf theaterrevues en een libretto voor een operette. Bekend zijn ..Betje regeert". ..Een wespennest". "De ridder van de kou senband". "Filmmaniakken", "Rob bedoes" en ,Als ze wisten". Hilversum De Fabeltjeskrant gaat verdwijnen. Maandag 19 juni I wordt van meneer De Uil en de zij nen de laatste aflevering uitgezon- In plaats van de Fabeltjeskrant brengt de NOS van 20 juni af de Amerikaanse tekenfilmserie „Deputy Dawg", die hier „Brigadier Dog'' gaat heten. De van CBS afkomstige serie is in het Nederlands nagesynchroniseerd met de stemmen van Coen Flink. Aart Staartje en Donald de Marcas Of de Fabeltjeskrant voorgoed van het Nederlandse scherm zal ver dwijnen is bij de NOS nog niet be kend. CONCERT "DE BURCHT" LEIDEN In de Stadsgehoorzaal geeft ..De Burcht" op 6 april een in vitatieconcert. waaraan een levendig show-element verbonden is. Het con cert staat dit jaar voor het eerst on der leiding van de dirigent Adri van Velsen, die daarbij wordt terzijde ge staan door Wil Middelkoop. EHBO-EXAMEN LEIDEN Voor het EHBO-exa men zijn geslaagd: de dames: G. M. Anes-Guis, M. C. van Asbeck, C. C. Bastiaans. A. M. Bayer. C. v Bem- melen, M E. Boddé. C. M. Brand wijk, S. F. Coomans, M W. Dekker. M, C. Dingjan, C. Ecury. M. A. v. v. d. Ende, J E. v d; Geest. M D Geskus-Weeda A. E. de Graaff. A M de Haas. B. Hagedoorn-Kuhl- mann, L. Hemerik. J. Y. Hoogeste- ger. S. E. Huizinga. N. Jockin, L. Kalsbeek. M. W. Kitselaar. A M. Kuiters-Laman. M. L. Lambrechtsen. M. v. d. Lans, I. Lichtendahl. J. G. Linderhof. C. A. Louwerse, E. M Luger, A. D. Maghielse, C. H. de Mare. M. E. v. d. Meeberg, C. J. Meertens. P. Mens, N. J. Moonen, E H. Morsch. P. C van Nievelt, A A. Oosters. I. Petiet, L. M. Pieter- se. E. Ploeger, L .W. Rasser, A. C. v. d. Reijden-Bekooy. A. de Ridder, N. Rodenburg. A. F. Röell. C. Rom- kes. P. M. v. d. Sande. I. Schreu- der. H. J. Sloos. A. M. Spek. I v. d. Staal. N. M. Strijers-v. d. Eijk. A. Th. De Vink-Verbiest, A. Zaalberg; en de heren: H. Bink, H. A. Blonk, H. Boeff. J. Boehmer. R. E. Brandt. A A. v. d. Brussel. Tj. Dijkstra, H. C. Faddegon, H. C Henzen, R. J. Huising, W Nieuwenhuys, J. Noyen, J. P .Nijssen, W. L. Reedijk. J. H Reyngoud, H. Riethoven, A. G. Sein- stra. L. Verhoeven, L. v. d. Voet. H v. Welsenes, J. J. Wessendorp, P. J. v. d. Weijden. G. W. v d. Zwaan. Titelaspiraties van LSRG wreed verstoord AMSTERDAM In het afgelo pen weekende zijn de kampioen-as piraties van het Lcidsche Studenten Rugby Gezelschap wreed verstoord. In de uitwedstrijd tegen A.A.C. in Amsterdam lieten de Leidenaren de punten liggen. Met 64 wist AAC te zegevieren. Al dadelijk na de kick-off bleek dat de spelers van AAC er fel op gebrand waren deze wedstrijd te winnen. De voorwaartsen beheersten het losse werk en de derde ry, be staande uit Mulder. Ferwerda en Hel der gaf de Leidse driekwarten geen ruimte. Al na tien minuten wist Hel der te drukken uit een losse scrum. De conversie werd benut: 60 voor AAC. Hierna werd Leiden wakker en ging fel in de aanval. Nicolai drukte, maar de scheidsrechter keurde de try af wegens de onoverziohtelijkeheid van situatie. De geroutineerde spelers van AAC wisten door goed kicken de vaart de Leidse aanval te halen Door de bal steeds in de scrum te houden, wisten zij te voorkomen, dat de drie kwarten van de gasten aan de bal kwamen. De ventres van Wermers- kerken en Bicker konden geen ope ningen maken. Na de rust had het LSRG de wind mee en ging weer in de aanval Maar weer was het pack van AAC, dat rustig het spel dirigeerde. De steeds nerveuzer spelende Leidenaren wa: een aantal malen zeer dicht by try, maar toen die eindelyk kw was het al te laat. Ter Haar kreeg de bal uit een ruck en kon drukken. R van de Graaff miste de conversie AAC hield de verdediging verder dicht en behaalde zo een verdiende 64 overwinning. Wil het LSRG nog enige kans ken op de titel, dan zal Den Haag niet alleen in Leiden moeten ve zen «op 23 april' maar ook daar van Hilversum of van AAC. Geen aluminium cent met „gat "6 DEN HAAG «ANP) Staats secretaris Van der Stee (Finan ciën) acht invoering van een aluminium cent voorzien van 'n gat „niet nodig en niet gewenst" De muntcomniissie '68 had hier toe geadviseerd, gezien de me- taalwaarde van de bronzen cent De staatssecretaris heeft zijn overigens nog voorlopige mening meegedeeld aan de vaste commissie voor Financien uit de Tweede Kamer. De aanbeveling van de muntcommissie om in de periode 19721979 geen bronzen centen meer te produceren en uit te geven maar centen van aluminium is onderwerp van een intern onderzoek op het depar tement Het onderzoek is nog niet afgesloten. Staatssecretaris Van der Stee kan voorlopig wel instemmen met het advies om niet boven de huidige muntreeks munten van vijf en/of tien gulden in omloop te brengen. Hij gaat er van uit dat in de toekomst in voering van een muntstuk van tien gulden noodzakelijk zal zijn. waar het vliegtuigje noodgedwongen moest landen, was juist zaterdag avond op weg naar de kerk toen hij het toestel naar beneden zag komen "Ik wist niet wat ik zag," vertelt hij terwijl hy een aantal melkbussen op een kar .aadt en deze even later naar de kant van de weg trekt. 'Ineens zag ik dat vliegtuigje naar beneden komen. Het ging zo langzaam, da het niet bij me opkwam, dat er iet ernstigs zou kunnen gebeuren." SOWJET-UNIE BEREID TOT AKKOORD OVER KERNWAPENS LONDEN (UPI) De Sowjet-Unt» is bereid tot ondertekening van fCn beperkt akkoord over verminderin| van kernwapens tijdens het bez«fc van president Nlxon aan Moskou, dat op 22 mei begint. Dit is uit Rm. sische kringen in Londen vern< De overeenkomst zou betrekkin hebben op raketaf weersystemen (ABM's) en mogelijk op een tussen tijds plafond voor de produktie van intercontinentale ballistische raket, ten (ICBM's). Raketten die vanal duikboten gelanceerd worden, blij. ven voorlopig buiten de overeen komst. aldus deze zegslieden Over de grote lijnen van het koord zou inmiddels overeenstem ming bestaan, maar over een grooi aantal niet onbelangrijke detaüi moet nog onderhandeld worden tij. dens de nieuwe SALT-zitting (over beperking van strategische wapen» in Helsinki. De Sowjet-Unie wil een overtuL gende verzekering van president Nixon dat de Verenigde Staten «q China geen gemeenschappelijk front maken tegen Moskou, zo is uit dew Russische kringen rekstof "Het ;.ste LISSE Wachtmeester eerste klasse A J Verbout neemt morgen ochtend om tien uur afscheid wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Het afscheid van het korps Rijkspolitie vindt in intieme kring op het politiebureau plaats, 's middags kan ieder die dat wil af scheid nem en van de wachtmeester in zijn woning aan de Catharyne- laan 2 in Lisse. roepen, die hulp zouden kunnen bieden wanneer dat nodig zou zyn Maar de piloot klom er ongedeerc uit Wat hy daarna heeft gedaan weet ik niet Maar als ik het goed heb begrepen, heeft hij een nacht in he vliegtuig geslapen, om het niet onbf heerd achter te laten." Piloot Ryzebol had overigens ove geluk niet te klagen Want op eei meter of vijftien voor de tien a vijf tien meter brede en behoorlijk diept vaart zag hij kans het vliegtuigje to stilstand te brengen Vandaar heef men het gisteren naar de wegkan gesleept en vleugels, wielen, propellei enz. gedemonteerd, zodat alleen d« romp en de motor via een auto naa Zestienhoven konden worden ver voerd. Geschrokkei De eerste Reeuwijker, die Ryzebc ontmoette, was de fruit- en veekoop man Jan Vermeulen. Daar is hy za terdagavond dik een uur aan het te lefoneren geweest om Zestienhoven van het voorval op de hoogte te stel len. "Hij zag er nogal geschrokken uit," zegt Vermeulen. "De piloot zocht contact met de basis om te vragen wat hy moest doen. Daar kreeg hij waarschijnlijk te horen, dat cr bij het toestel moest worden gewaakt Maar de politiemannen, die er als de kip pen by waren om te kijken of alles goed was afgelopen, voelden er bitter weinig voor om de naoht in de polder Hl door te brengen." j Ir Rijzebol, die wij naar zyn erva- 'Toen heb ik Rijzebol, nadat hij ring wilde vragen toen hij naar be- eerst een bak koffie had gedronken. I neden kwam, was niet te bereiken, een kussen en een paar dekens gege- j Zyn vrouw weigerde het bedrijf te ven. Hij is daarmee naar het vlieg- noemen waar haar man werkzaam is tuig gegaan en heeft de nacht sla- j "En", beëindigde zij het gesprek door pend doorin doorgebracht. Tegen dc i de telefoon, "vanavond hoeft u ook middag is hij de andere dag naai niet te bellen want dan is hij niet huis gegaan." j thuis." Technicus Goosen van de Na tionale Luchtvaartschool war gis termiddag met een aantal werk lieden nog druk bezig om het vliegtuigje klaar te maken voor transport. Boven Willem Vermeu len, die getuige was van de nood landing. (Foto's Wim Dijkman) Studieverlof predikanten LEIDEN Twee Leidse predi kanten, ds. A. J. Lamping vormd) en ds. J. Happee (luthers) gaan de komende drie maanden studieverlof, met daarop aanslui tend een maand vakantie, durende deze periode neemt ds. C, H. Bijl een deel van het werk van ds.. Lamping over en treedt ds. K. v. d. Mey uit Den Haag op alt consulent van de Evang. Lutherit Kerk. Bromfietsdieven gearresteerd VOORSCHOTEN De Voorsoho- tense politie heeft na een tip twee jongens van 16 en 18 jaar kunnen arresteren die bij verhoor bekenden in Voorschoten en omgeving 29 bromfietsen te hebben gestolen. Miïddenstanden hebben volop gespt WASSENAAR Burgemeester h« Staab heeft gisteravond in het Raad huis de onlangs door de gemeente raad ingestelde Commissie Midden- en Kleinbedrijf geïnstalleerd en als voorzitter van deze commissie leiding gegeven aan een eerste gesprek over de punten, die in de volgende com missievergaderingen aan de orde zou den komen. De commissie is samen gesteld uit vertegenwoordigers van de gemeenteraad en van de drie plaatselijke middenstandsorganisa ties. De burgemeester hield een soort rondvraag, waarin iedere aanwezige gelegenheid kreeg punten van be spreking te noemen. Het werd een hele lijst van problemen, waarvan het merendeel uiteraard al bekend is, maar waarvan het bijzonder nuttig kan zyn dat zy eens nader onder de loep worden genomen. Afgesproken werd, dat bij daarvoor in aanmerking komende onderwerpen deskundigen van buitenaf zullen worden uitgeno digd voorlichting te komen geven. In de eerstkomende vergaderingen van de nieuwe commissie zullen o.a. aan de orde komen de kwestie van de verplichte halvedagsluiting en de middagsluiting van de winkels, de vraagstukken in verband met kom- sanering en bestemmingsplan Spin- baan, de elektriciteitstarieven, die door het bedrijfsleven als een extra zware last worden ervaren, het al of niet tot stand komen van een winkel centrum in het Van Polanenpark, het vraagstuk van de koopavond, de vestiging van z.g. verbruikers-mark ten, het al of niet wenselyk zyn van een toeristenbelasting en de invloed van de verkeerssituatie op de Rijks straatweg op de winkels bij Kerke- hout en elders. TENNIS Betty Stöve heeft tijdens de eerste ronde van de open kampioenschappen van Zuid-Afrika «waaraan ook vier niet-blanke speel sters deelnemen» met tweemaal 6-0 gewonnen van de Zuid-afrikaanse Van Eeden. TAFELTENNIS De Hongaar Tibor Klam par zal wegens een bles sure niet deelnemen aan de Euro pese tafeltennlskampioenschappen in Rotterdam. Klampar (als 5 e ge plaatst en met landgenoot Joyyner aubbelkampioeni wil zelf liever rust houden. VOETBAL In de Engelss League heeft Leeds United zijn ach terstand op koploper Manchester City tot twee punten teruggebracht via een 6-1 zege op Nottingham Forest. Leeds is nog een wedstrijd achter VOETBAL Feyenoord en Ajax zijn overeengekomen om de voor zondag 16 april vastgestelde competitiewedstrijd een dag te ver vroegen. De ontmoeting in de Kuip begint zaterdagavond om half negen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 4