EIDSCH DAGBLAD P P itorm elt ;raan n lallon Weer uitstel Sallustro vandaag ENDUIZENDEN FORENSEN VANOCHTEND TE LAAT OP HUN WERK Af en toe zon IEIDHH DAGBLAD OUD-MINISTER WELTER (91) OVERLEDEN Opgericht I maart 1860 DINSDAG 28 MAART 1972 No. 33669 tcteur: Q. Koopman jfdredacteur: Dra. J. R. 8oetenhorst DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 23.35 per kwartaal (postabonnementen f 25,75), f 7,90 per maand (b(J vooruitbetaling'giro 57055, losse Witte Singel i. Lelden - Tel.: 25041. Redactie: 21507 Na Bezorging tot 20 uur. tel 30500 (zat 18 uur) Het weer in ons land heeft deze dagen een grilliger karak ter dan ooit. Na de plotselinge bijna zomerse warmte van vorige week is het nu de wind, die nieuwe records vestigt. Zo teisterde gistermiddag een windhoos het westen van Tiel waarbij voor tenminste honderdduizend gulden schade werd aangericht. Talloze ruiten gingen aan scherven, waarna in vele gevallen ook het interieur van de huizen werd beschadigd. Enkele mensen liepen lichte verwondingen op door het rondvliegende glas. Van een complex garageboxen werden de daken afge rukt en ruim honderd meter weggeblazen. Daarna kwamen de daken in een boog weer bij hun oorspronkelijke plaats terug. De daken hebben een afmeting van tien bij zestig meter. Het Noordbrabantse plaatsje Hilvarenbeek werd ge troffen door een rukwind. Van vijf huizen werden de daken vernield en een groot aantal woningen werd van antennes en dakpannen ontdaan. In Den Haag werd gisteren een vijftien meter hoge steiger, die gebruikt werd om de gevel van een gebouw te kunnen reinigen, door een rukwind omgewaaid. De wind kreeg vat op het zeil waarmee de stellage aan de straatzijde was afge schermd. Over de gehele lengte van het gebouw ongeveer twintig meter stortte de steiger in. De schade bleef beperkt tot een vernielde steiger en een gekraakte auto. Ook een kraan op een bouwwerk aan de Lange Voort in kon de ongelijke strijd tegen de wind niet aan. Gistermiddag stortte de kraan met donderend geraas op een aantal in aanbouw zijnde woningen. De kraan richtte een flinke schade aan maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor (zie foto). Hevige windstoten verhinderden gisteren ook dat de grote tent van het circus Faggioni in Delft werd opgebouwd. De voorstelling van gisteravond kwam daardoor te vervallen. Een boerderij in Oenkerk (Friesland) is gisteren tijdens een zware hagelbui getroffen door de bliksem- De boerderij brandde uit. Twee koeien en acht kalveren kwamen in de vlammen om. Vijftig koeien werden gered. De schade loopt in de tonnen. 24 PAGINA'S De plastic „ballon" boven het zwembad in Boskoop is gistermid dag gescheurd door de hevige stormwind. Op dat moment waren gelukkigerwijs geen mensen in het bad aanwezig. De kans is groot dat er een hele nieuwe ballon ter overkoepeling moet komen. De kosten van de overkoepeling van het Boskoopse zwembad bedroegen f 800.000.— gulden. S TREEKPAGINA Patrick Cargil, de hoofdrolspeler van de tv-serie „Oh. mijn Papa" is een verstokte vrijgezel w UTRECHT Tienduizenden forensen, die vanmorgen Utrecht naar Rotterdam of Den Haag, Leiden en Al- sn of n omgekeerde richting moesten reizen zijn van- jrgen te laat op hun werk gekomen doordat onder Vleu- de spoorlijn over beide sporen geblokkeerd was door ontspoorde ertstrein. )e opruiming van de ravage heeft hele dag geduurd. Nederlandse Spoorwegen hoopte het begin van de avondspits treinenloop weer normaal op te hebben. Intercity-treinen tussen ïcht en Den Haag-Rotterdam laten tijdens 't ruimwerk uitval- Tussen Utrecht ei Woerden den de reizigers per bus ver- Tussen Woerde en de odstad reden alleen stoptreinen de verbinding met r eiden stag- rde door het ongeluk. )e Bilt verwacht van vanavond morgenavond itselijk buien, maar ook af en toe Matige tot krachtige, aan de 1 nu en dan harde wind uit west noordwest. Minimum tempera tu- ongeveer 2, maxima morgen rond raden. De ertstrein was op weg van Rot terdam naar Dortmund in Duits land. Het was vanmorgen kwart voor vier toen door onbekende oor zaak vlak voor de brug over het Amsterdam-Rijnkanaal een van de ertswagens uit de rails liep. De wagen bleef overeind maar ram de een mast van de bovenleiding, die samen met de op hol geslagen wagon de rails naar beide richtin gen versperde. Er werden geen mensen verwond. In het prille spitsuur moesten tus sen Utrecht en Woerden autobussen de reizigersstroom opvangen. Uiter aard gaf dat de nodige vertraging, die door de rezigers gemoedelijk werd gedragen. De stoptreinen, die om het half uur van en naar Woerden vertrokken waren in het begin van de morgen volgestouwd als bij een cupwed strijd. De stations in Den Haag en Rotterdam konden de extra drukte zonder noemenswaardige moeite ver werken. Ter kennismaking: het 4 weken voor de halve prijs n Ik word abonnee per 12 april 1972 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Q Stuur mij 4 weken het Leldsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon Invullen In open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leldsch Dagblad antwoordnummer 214, Lelden. BUENOS AIRES (AFP) De ont voerders van de Fiat-directeur Ober- dam Sallustro hebben opnieuw een uitstel van 24 uur toegestaan voor het inwilligen van hun eisen, zo heeft de televisie van Buenos Aires van ochtend vroeg meegedeeld. Sallustro zou om 03.00 uur (Ned. tijd) worden gedood wanneer de eisen van de ontvoerders niet zouden zijn Ingewilligd. De tv meldde een communiqué van het trotzkistische „Revolutionaire Volksleger" te hebben ontvangen waarin staat dat dit het „laatste" uitstel van 24 uur is. Het communiqué was in het toi let van een café opgehangen. Wan neer de vijf voorwaarden worden aanvaard zal de ..doodstraf die het volkstribunaal heeft uitgesproken" worden omgezet in een gevangenis straf van niet nader genoemde duur. De Argentijnse regering heeft de pogingen van Fiat om over vrijlating van Sallustro te onderhandelen, af gewezen. Vanochtend is de woning van de Fiat-vertegenwoordiger in de Argen tijnse provincie Santa Fé door een bomontploffing verwoest. Er zijn geen slachtoffers. De eige naar van de opgeblazen woning, Americo Grossl. zou een goede vriend zijn van Oberdam Salustro, de ontvoerde Italiaanse industrieel. DEN HAAG (ANP» In Den Haag is vandaag op 91-jarige leeftijd overleden de heer Ch. J. I. M. Wei ter. oud-minister van Koloniën en vice-president van de voormalige Raad van Indië. Charles Joseph Ignace Marie Wel ter werd op 6 april 1880 in Den Haag geboren. In 1912 vertrok hij naar Nederlands Oost-Indië al^ com mies 3e klas by het departement van binnenlands bestuur te Batavia. In 1921 volgde zijn benoeming tot algemeen-secretaris van het gouver nement van Nederlands Indië. In 1924 werd hij benoemd tot lid van de Raad van Nederlands Indië. wel ke funktie hij bekleedde tot 1925. In dat jaar werd hij belast met de lei ding van het departement van kolo niën in het eerste kabinet Colijn. In zijn eerste periode als minister heeft de heer Weiter het beleid gro tendeels gevoerd als demissionair Na dit korte verblijf in Nederland keerde de heer Weiter naar Batavia terug en werd hij herbenoemd in de aad van Nederlands-Indië. In 1931 ging de heer Weiter na een rblijf van 29 jaar voorgoed naar Ne derland terug. Al spoedig werd hij belast met het voorzitterschap van de staatscommis- voor verlaging van 's lands uitga- de zogenaamde bezuinigings- -Welter. Zijn verblijf in de Tweede Kamer I as echter van korte duur, hij maak te slechts 19 dagen deel uit van de fractie van de R.-K. Staatspartij. Op 25 juni 1937 werd hy voor de tweede maal minister van Koloniën, nu in het vierde kabinet Colyn. Dit kabinet, dat op 25 juli 1939 aftrad, werd ge volgd door het vyfde kabinet Coiyn. dat slechts 17 dagen regeerde. In het hierna gevormde tweede kabinet-De Geer. dat zyn werkzaamheden op 10 augustus 1939 aanving, had de heer Weiter voor de derde maal zitting als minister van Koloniën. Minister Welter is de laatste minis ter van Koloniën geweest. Vyf Nederlanders (o.w. Sicco Mansholt) spelen in de wereld de eerste viool. PAGINA 7 Taiwan (Formosa) dreigt ten onder te gaan in de Chinese pro- pagandastroom, die Amerika over spoelt. PAGINA 9 De Haagse familie, die zich nu Amor noemt, wil in het Drentse Wapserveen een ecommune van ambachtslieden opbouwen. Feyenoords nieuwste aankoop Peter Ressel: eerste pleister op gapende wonde. PAGINA 15 Wie komt er met Pasen in de STADSGEHOORZAAL met een ERRES HïFi stereo tuner versterker 2 x 30 Watt incl. 2 boxen inhoud 2x4 speakers van f 2637,- voor f 1895,- temvs In Brussel is de ketel van een wolspinnerij gesprongen De schoorsteen is in élkaai gestort. Er zouden acht per sonen zijn omgekomen en vele gekwetst. (Adv.) Keiz.- Turksche premienloten van 1870. Ge garandeerd door de keizerlijk Turksche Regeering. Trek king 1 april e.k. De hoofd- ürijs is 700.000 Fr. Vandaag 50 jaar geleden: Te Jeumont zijn twee mi litante socialiste gearres teerd. Maijer en Poisson, die uit Moskou zijn teruggekeerd waarheen zij met een gehei me missie waren gezonden Op hen zijn zeer belangwek kende documenten gevon den van de centrale soiojet te Moskou afkomstig en voor de leiders der Fransche com munistische partij bestemd. De restaurants te Parijs gaan binnenkort hun muziek afschaffen. Oorzaak: de du re tijd en de belasting van 25 pet., die de regeering voor stelt van restaurants-met- muziek te heffen Honder den musici zullen op straat komen te staan. De zoon van Henry Ford, die, evenals zijn vader, auto fabrikant is, heeft in zijn fabrieken de vijfdaagse werkweek ingevoerd. Zater dag en zondag staat het hee- le bedrijf stil. De arbeiders zegt hij. hebben meer noodig dan één dag rust en ont spanning. De loonen zullen niet gewijzigd worden.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 1