Genieten van andermans moeizame zwoegen Goede verhouding met alle andere kerken Tennisclub in nieuw De Munnik clubgebouw agenda Installatie pastoor Hammerstein: I Zeskamp weer in Groenoordhal Cursus bevolkings- en milieuproblemen clubgebouw bekeken kunnen worden. Een rode stenen tegelvloer was een erg slim idee. omdat door het scherpe gravel de vloeren het niet lang uit houden. Ook het interieur is ver nieuwd met lange bankstellen langs de muren met tientallen losse bankjes en tafeltjes overal verspreid. Het maakt alles tot een zeer gezellige on derkomen voor de 750 leden tellende tennisclub. „De Munnik". De totale kosten met het meubilair zijn ca. 60.000 gulden. Voorzitter Ir. van Straaten dankte ook wethoudster. mevr. Tichler-Moerman voor de fi- nanciële bijdrage van de gemeente Braassemloop trok 1200 deelnemers ALKEMADE De door de IJsver eniging „Alkemade" georganiseerde prestatieloop genaamd „De Braas semloop" heeft zich in sportkringen een goede naam verworven. DU bleek wel uit de deelname, want niettegenstaande de minder gunstige weersomstandigheden kwamen er toch bijna 1200 deelnemers aan de start voor de diverse afstanden van 9. 6 en 3 km. De deelnemers kwa men van diverse plaatsen en vereni gingen o.a. sportver. Schiphol-Air- port, AHC schaatsver. Amsterdam, RJV jeugdver. Roelof arendsveen en trainingsclub ijsvereniging Alkema de. De nieuw gekozen startplaats nabij de Jachthaven Noorderhem, waar men de beschikking had over de door de zeil- en watersportver Braassemermeer beschikbaar gestel de kleed- en wasgelegenheid van het clublokaal, mocht beslist een suc ces genoemd worden. Na een wal on regelmatige start wei-den na beëin diging van het prachtige parcours de belangrijkste uitslagen: heren senio ren 9 km. 1ste Tiebos uit Utrecht in 37 min. 45 sec.: ve.teranen 9 km. lste Van Alphen uit Amsterdam in 40 min. 30 sec.: dames senioren 6 km. lste Lenle Langelaan die in 1970 ook reeds winnares was in 24 min. Winnaars van de wisselbekers voor de trainingsgroep van de IJsvereni ging Alkemade werden bij de heren SJ. 't-Hoen uit Rijsenhout en bij de dames Jannie Akerboom die voor de 3de maal de wisselbeker veroverde en thans definitief in haar bezit heeft. Hartewens van Van Straaten is een tennishal. Dan kaai men ook 's win ters. de tennissport beoefenen. Ir. F. van Straaten deelde mee een tennis hal te kunnen laten bouwen die ren dabel is. Deze hal zou dan een grote functie kunnen innemen in het ge west Leiden. De hal zou ook door andere dan Leiderdorpers gebruikt moeten worden. Een brief met wensen hieromtrent is al naar de gemeente raad onderweg. Voorzitter van Led- sensa A. M. P. v. Aalst bood het be stuur van de Munnik 3 wollen plaids aan. Op de foto het nieuwe club gebouw van de tennisvereniging "De Munnik". (Foto Holvast) RUI) BIJEEN Intrede van ds. Koeleman KATWIJK AAN ZEE In de de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwijk hield ds. Koeleman zijn ïntreepredikatie. Hij vervult van nu af aan de va cature die was ontstaan door het vertrek van ds. Van Hunnik. „God heeft u lief," was het on derwerp van de preek van ds. Koele man. Hij zei daarin o.m. ook grote aan dacht voor de Jeugd te hebben. „Bij Jonge mensen ontdek je steeds dat er nog velen zijn die naar God zoe ken. die een houvast in het leven trachten te vinden". Nade predika tie sprak ds. Koeleman enkel woorden van dank tot de Gerefor meerde en de R. K. Kerk. die verte genwoordigers hadden gezonden, evenals het college van burgemeester en wethouders van Katwijk. Speciale dank werd gebracht aan ds. Vos voor de bevestiging die eer der op de dag had plaatsgevonden, en voor de wijze waarop hij het con sulaatschap in de periode van vaca ture had vervuld. Ds. Koeleman zei de gemeentele den. dat de deur van de pastorie vooi iedereen open zal staan. Ds. Vos sprak een kort welkomst woord. Hij zei te hopen dat ds. Koe leman spoedig in zijn nieuwe ge meente ingewerkt zal zijn. LEIDEN Vanmiddag om 5 uur komt de Leiderdorpse gemeenteraad in spoedeisende vergadering bijeen. Aan de orde komen een voorstel tot vaststelling van de uitgangspunten voor de structuur van het bestem mingsplan Voorhof in een voorstel tot vaststelling van een voorberei- dingsbesluit met betrekking tot het bestemmingsplan Zijllaan en Meije- polder. Vlindercollectie komt naar Leiden ROTTERDAM - Het Natuur-Histo- j I risch Museum aan de Kastanjesin- j I gel in Schiebroek kampt met een j j groot ruimtegebrek. Dit leidt er nu j J zelfs toe. dat een deel van de col- i I lectie naar elders moet verdwijnen, j j Morgen wordt een begin gemaakt i met de verzameling tropische vlin- j ders: zij worden overgebracht naar het Natuurhistorisch Museum in Leiden. Het is één van de belangwek- j knedste collecties van West-Europa. Reorganisatie bij Release LEIDEN Na een intensief intern overleg gedurende het afgelopen week-einde hebben de medewerkers van Relase Leiden tot reorganisatie besloten. Als gevolg hiervan wordt i de hulpverlening gedurende korte j tijd stopgezet. Dit geldt zowel voor de j afdeling op de Nieuwe Rijn 20a als voor die in de Van Hogendorpstraat LEIDERDORP In de parochie noodkerk van „De Menswording" in Leiderdorp is zaterdagavond tijdens de eucharistieviering de nieuwe pas toor A. Hammerstein uit Noordwij- kerhout geïnstalleerd door de Deken van Leiden. Deken van Noort las de benoemingsbrief van de bisschop van Rotterdam dr. A. J. Simonis voor en vroeg toen aan pastoor Ham merstein of hij wilde beloven een goede pastoor te zijn voor de kerkge meenschap Leiderdorp. Pastoor A. Hammerstein: „Ik beloof hier pas toor te zijn zo goed als ik kan, in de geest van Jezus' evangelie, in een heid met mijn collega's, in verbon denheid met onze bisschop, in de trouw aan de bisschop van Rome. paus Paulus, in openheid voor alle mensen van goede wil. Moge God mij daartoe helpen". Na het over handigen van de benoemingsbrief en de bijbel was de installatie een feit. Onder de talrijke genodigden waren burgemeester M. v. d. Have met echtgenote aanwezig, wethouders dominee A. Geense, pastoor Van Kleef en vele anderen onder wie parochianen van de pastoor uit N oordwij kerhout Pastoor Hammerstein vertelde de aanwezigen verheugd te zijn zich in de jonge Leiderdorpse gemeen schap te kunnen presenteren als op volger van „de voortreffelijke mens en priester pastoor J. Baeten". Sinds 1966 was deze priester geweest „Na lang en eerlijk beraad." aldus de nieuwe pastoor, „met pijn voor het verlaten van Noordwij kerhout waar ik 7 jaar pastoor ben geweest, wilde» ik de benoeming wel aanvaarden. Ik ben door de molen gegaan van de vernieuwing. Ik heb de opdracht me in te zetten. De opdracht van de kerk is. katholiek of reformatisch. om een sprekend teken van de Heer te zijn in deze wereld". Ds. A. Geense vertelde in het slot woord namens de samenwerkende raad van kerken dat een pastoor en een dominee elkaar nooit voor de installatie ontmoeten. „Pastoor Hammerstein heeft dat anders ge daan," aldus ds. Geense," en dat te kent hem ten voeten uit. Deze pas toor is ook naar zijn protestantse col lega's gegaan voor advies en bepaling van zijn gedachtenvorming omtrent zijn installatie. Wat de samenwer king tussen de kerken betreft, zal het aan pastoor Hammerstein niet lig gen. Het is daarom met vreugde, dat wij uw komst in Leiderdorp begroe ten". Een hartelijk applaus, zeer on gewoon in een katholieke kerk, viel ds. Geense voor deze woorden te deel Na afloop konden de parochianen de nieuwe pastoor de hand drukken. De genodigden kregen gelegenheid in de Na het overhandigen van benoemingsbrief en de bijbel de installatie van pastoor Hammerstein een feit. Opdel f links de deken van Leiden Noort en rechts pastoot HamM ïjr stern. (Foto Hol?» sacristie een kopje koffie niet nieuwe pastoor te gebruiken. MAANDAG 27 MAART ,k' LEIDEN Ze waren er weer allemaal, de zeskampploegen uit Venray, IJsselstein, Lisse, Ridderkerk, Zelhem en Franeker, en hun supporters, gewapend met hoeden, toeters en spandoe ken. „Als je naar Zeskamp gaat kijken, moet je minstens een uur van tevoren gaan", hadden mensen „die het al eens hadden meegemaakt" ons verteld. De supporters bleken toen echter al lang gearriveerd te zijn. De Groenoordhal, voor de tweede maal dit seizoen de arena waarin de Zeskampgladiatoren elkaar te lijf gingen, was inmid dels vrijwel tot de nok gevuld met mensen, papier op som mige plaatsen lagen de Zeskampkranten meer dan een decime ter dik op de vloer en vooral lawaai, onvoorstelbaar veel lawaai. Het orkest zwoegde temidden van de herrie moeizaam voort, tever geefs. Het teievisieoommentaar van Barend Barend.se c.s. was alleen in de monitor-huisjes nog een beetje te verstaan, kortom, het was een Zeakamp, zoals een Zeskamp hoort te zijn. Op tientallen meters buiten de Groenoordhal klonk het lawaai Je al tegemoet. Voor welke ploeg er nu precies geschreeuwd werd. was nooit duidelijk, maar in elk geval riep iedereen om het hardst „Oié" en daar ging het maar om. „Olé" rijdens de parade van de zes ploegen, „olé" voor Barend Ba- rendse die ditmaal zonder zijn anders onafscheidelijke geruite pet, een ereronde langs de tribunes kwam maken. Temidden van al deze deci bels werd de laatste hand gelegd aan I Om tien voor half negen kon het de fietsen, aan de gladde balk boven feest dan toch beginnen. Het orkest de bak water, aan de auto's en wer- zette tegen beter weten in maar weer den de spieren nog eens duchtig ge- i een lekkere deun in. om onmiddel- m aaseerd. j lijk overstemd te worden door de LEIDERDORP De Leiderdorpse Tennisclub „De Munnik" liet zater dagmiddag trots hun nieuwe behui zing zien aam de Plantage 4 in Lei derdorp. Velen hadden aan de uitno diging gehoor gegeven. Zowel de kleinste tennisclub in Leiden V.W.S. en K.L.F.C. uit Katwijk als de be stuursleden van „Leitensa" (Leidse tennissamenwerkingDe ijvêoige werkgroep bestaande uit R. Vlietstra, arohiteot Ed ten Hooven en mevrouw N. Kocken-v. Wensveen, hebben zeer veel werk verricht om het clubge bouw in orde te maken. Zij werden dan ook uitvoerig in t zonnetje gezet door voorzitter Ir. F. P. J. van Straa ten, die de commissie ook een ca deautje overhandigde. Het bestaande clubgebouw is ver groot, er is een tenniswinkel bijge bouwd en nog meer vernieuwingen zoals grote ramen in de muren, zodat de twee nieuwe banen ook vanuit het Juichende en toeterende menigte Barend Barendse deed een vergeef se poging om boven het spektakel uit. een inleidend praatje te houden Toen volgde het sein: „Op uw plaat sen". En daar gingen ze dan. de fietsers, de touwklimmers-boven-een -grote-bak-water. de basketballers en de auto-coureurs. Je ziet het allemaal veel beter, wanneer je vlak b ijhet strijdtoneel staat. Voor het eerst wordt duidelijk, waarom al die auto's de bocht uit vliegen. De vloer is ter plekke name lijk bezaaid met spliterwten. Je ziet ook veel duidelijker dan op de tele visie hoe moeilijk het is om op een verende matras een levensgrote bal door een onwaarschijnlijk klein gaatje te wurmen, terwijl je al zo'n moeite hebt, om je staande te hou den, of om zo lang mogelijk boven In een touw te blijven hangen als dat touw door middel van een ka trol telkens als je net boven bent naar omlaag zakt, waar een koud bad dreigt, waar je vroeg of laat toch in zult zakken. Al degenen die veilig en droog op de tribunes zaten vonden het alle maal prachtig. Wie er tenslotte won. ach, dat deed er eigenlijk niet eens zoveel toe. Het gordijn viel voor Lisse. Fra neker en Zelhem. „Maar", zei één van de Lissenaren, ..het blijft toch allemaal maar een spel". En zo is het ook. De grote charme van Zeskamp is dat je anderen moei zaam ziet zwoegen, terwijl je zelf warm en droog zit. De grote charme De trapauto van de Lissena ren. Alle inspanningen bleken vergeefs: Lisse eindigde als laat ste, en zal het strijdperk niet meer betreden. (Foto Holvast) Is ook de enorme bedrijvigheid van deelnemers, presentatoren en aller lei wat wazige figuren, die „er ken nelijk ook iets mee te maken heb ben", het enthousiasme waarmee iedereen in de weer gaat, de hele sfeer. wie snel was, kon ook nog het songfestival zien. Waarmee maar weer gezegd is, hoe betrekkelijk het allemaal is. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Caroline Elize, dr. van H. W. van Muiden en W, M. Wielaard; Cecilia Cladia, dr. van A. G. P. Herben en P. M. van der Linden; Erwin Johannes Maria, zn. van J. A. M, Verhoogt en W. K. de Bruin; Walter Joachim, zn. van H. J. P. van Parera en C. A. W. Vro lijk; Pascal, zn. van C. J. M. W. Hoog- teijllng en P. M. Antonisse; Barbara Anne. dr. van G. A. M. van Leeuwen en D. C. H. Merkens; Jeroen, zn. van W. Taverne en T. N. Biemond; Niels Se- bastiaan, zn. van J. H. K. J. Bader en C. M. T. Heemskerk. OVERLEDEN M. P Kuipers. 71 J„ man; J. Delfos, 76 J.. echtgen. van W. F. Neuteboom; G. Oonk op den Dijk. 58 j.. vrouw; K. Poot. 84 J.. weduwe van G. de Bruijn; J. E. Leijten. 56 J_. echtgen. van M. J. Zwetsloot; A. Boter. 64 j.. man; A. J. van den Berg. 61 j., man. LEIDEN Van 3 Juli tot en met 17 augustus wordt aan de Leidse uni versiteit een cursus gehouden over bevolkings- en milieuproblemen on der de titel "man and environment". Bij de opzet van de cursus is men uitgegaan van een samenwerking tussen verschillende studiegebieden, zoals technologie, sociologie en eco logie. voor zover zij betrekking heb ben op bevolking- en milieuvraag stukken. De cursus staat onder auspiciën van de uiversiteiten van Florida en Leiden. De universiteit van Stock holm is uitgenodigd om er ook aan deel te nemen. Het is de bedoeling de eerste cursus in Leiden (de voer taal is Engels) op te vatten als een proef cursus en daarna Jaarlijks te herhalen in afwisselend Florida. Stockholm en Leiden. Dit jaar kunnen er maximaal der tig studenten uit Zweden, Amerika. Nederland en de ontwikkelingslan den worden toegelaten. De Neder landse plaatsen staan open voor studenten van alle Nederlandse uni versiteiten en hogescholen. De voor keur gaat evenwel uit naar kandi daten uit de genoemde vakgebieden. Het niveau van de cursisten zou, voor wat Nederland betreft, moeten liggen op dat van studenten in hun laatste studiejaren, voor buitenlan ders op post-graduate niveau. In de zeven weken dat de cursus gaat duren, zal ongeveer 200 uur on derwijs worden gegeven in de vorm van colleges en groepswerk. De mees te tijd zal worden besteed aan de re laties tussen milieukunde, technolo- Vernieuwing Marijkestraat LEIDEN De gemeente gaat een bescheiden begin maken met straat verbetering in de vorm, die wij on langs hebben beschreven in de serie ..Naast de deur". Herbestrating van de Marijkestraat wordt hiervoor aangegrepen Aan het begin en eind van de straat worden drempels gemaakt, die de auto's dwingen langzaam te rijden. Als dit het geval is. kan de voetganger op de weg lopen. De auto kan worden geparkeerd op de plaats waar nu het trottoir loopt. De bewoners kunnen er donderdag 6 april met de afdeling stedebouw van gemeentewerken over praten in het clubgebouw van de speeltuin- verenig in.g „Noorderkwartier J. van Wijk weg bij Minerva LEIDEN Na een 45 Jaar lang in de studentensociëteit Minerva te hebben gewerkt, gaat de heer J. van Wijk woensdag met pensioen. Hij heeft daar al die tijd de administra tie verzorgd, de laatste Jaren als hoofd van deze dienst. Zijn afscheid woensdag bestaat uit een receptie, die om zes uur begint en een diner 's avonds op de soos. gie en de sociale wetenschappen ruime aandacht voor het medii aspect, demografie en sociale eet mie. Een uitgewerkt rooster 2al nenkort worden uitgebracht. Nederlandse studenten die leergang willen volgen, kunnen aanmelden bij mevrouw drs. D. Arkel-Merens, bureau buiten] van de Leidse universiteit, statl< weg 396, Leiden. Maandag Stadsgehoorzaal Ex Animo !j theus Passion (generale repetitie) P® uur nam. Oude Singel 26 Informatie-u Baha'l 8 uur nam. Dansschool Mekel (Hogewoerd) cietelt voor alleenstaanden 8 uur ni Ut Rehoboth (Rapenburg 10) Amat fotografenvereniging 8 uur nam Molen De Valk Mobielk® ANWB 10 uur voorm. 4 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7.3 Steenschuur 6 Spiritistisch QeL schap Paaswljdingsdlenst, medium Linsmeester 8 uur nam. Dinsdag Rijnlandslyceum K. en Oegstgeest. Focus 8.15 uur nam. Zijlsingel 2. Evangeliecentrum, evang. J. Zijlstra. 8 uur nam. Waagebouw Werkgroep leefbaar! en stadsverfraaiing 8 uur nam. ia Gew. Arbeidsbureau Spretl Man-vrouw-Maatschappij over p tlme-werk 9.3010.30 uur voorm. Breestraat 19 Sociëteit Twent ga (voor kamerbewoners en alleenst den) 9—12 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor g dicapten 25 uur nam. Jeugdhuis Breestraat 19 Spre Chr. Emigratiecentrale 78 uur n Diamantplein 27 Gespreksavond r ha'i 8.15 uur nam. Steenschuur 6 Leidse Ver. van p zegelverzamelaars 8 uur nam. Steenschuur 5 Spreekuur Stiel huisvesting werkende jongeren 8- Apothekers De avond-, nacht- en zondags wordt waargenomen door Apol pe< Kok, Rapenburg 9, Apotheek j.. schoten. Leidseweg 66 en Apol Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden en I me durlg zieken Oude Rijn 190, van uur voorm. tel. 23200 idem f" zorging Morssingel 8 ,tel. 248( uur voorm. SOS-dienst SOS-Telefonleche Hulpdienst (01710)—25202 Voor alle die In m lljkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.m tot i uur vjn doorlopend in bet weekei Ta d.w.z van vrydag acht uur n,m v maandag acht uur v.m. Wets winkelt je Juridisch adviesbureau voor rechtshulp: werkdagen (beh. maar 9-13 uur; zaterdag 10-12 uur; dor dag 19-22 uur. Adres: Leidse Volksl Apothekersdljk 33. Release Hulpdienst Releasj, Nieuwe Rljo te Lelden tel 24555 Dae van U uur- Release ln Lelden Noord: Vso gendorpstraat 36. dinsdag en dos dag 79 uur nam.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2