Raadslid Sies: „Huursubsidie is overbodig ACTIES VOOR LINDEHOEVE HUURVERHOGING Lugd unum: nul op het request RAAD ZOETERWOUDE BIJEEN ZOETERWOUDE'De Zoeterwoudse raad had het gisteravond niet al te moeilijk. Op de agenda stonden nog al wat voorstellen waar al eens over gepraat was of waar over een discussie volmaakt overbodig was. De openbare jeugdbibliotheek die binnenkort aan de Hoge Rijndijk wordt geopend en de bibliotheek in Zoeter- woude-dorp krijgen voortaan ieder een jaarlijkse subsidie van f 200, VRIJDAG 24 MAART 19) ;j E De verordening geldelijke steun krotopruiming en doorstroming was een van de weinige punten waar over de raad in debat ging. Volgens het ministerieel besluit heeft een ieder, die na verhuizing meer dan 50% meer huur moet gaan betalen recht heeft op huursubsidie. Zoeter - woude heeft echter voor het meren deel nog zulke goedkope huurwo ningen dat zelfs een verhoging met Burgemeester Detmers (Foto Holvast» Nieuws van de universiteit Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Ronald Stefan, zn. van J. J. Pot en J van Polanen; Tony. zn. van W. C. H. Schrama en N. J. Draayer; Ronald, zn. van D. Hartevelt en S. W. van Amster dam. Wendy Wlnonah. dr. van P. P. M. Devilee en S. Boontjes: Cornelis Anto- nie, zn van L. A. Schaap en C. Cle ment: Maarten Enno, zn. van W. Bode- g>m en B. W. Timmermans: Angelo iovanni, zn. van F. van Zuijlen en D. L F. Lapré; Maria Elizabeth Mariëlle. der Steen LEIDEN Aan de universiteit is F. A. J. de Vries uit Oegstgeest gepro- moveerd tot doctor In de faculteit der I Sr00™,y Willem' wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld "An analy sis of replication errors made by a defective dna polymerase of bacte riophage t 4". Promotor was prof. dr. A. de Waard. Geslaagd zijn: Doet. ex, klassieke taal en letter kunde H. T. van Hensbergen (Den Haag),. Doet. ex algemene taalwetenschap A. A. M, Gommers (Gorinchem). Doet. ex. Ned. recht A. W. M. v.d. Ham (Leiden», E. W. de Jonge (Lei den), J. F. J. A. van Daal (Leiden), A. F. Ie Gras (Leiden), P. W. Son ne (Leiden). B. J. D. ten Doesscha- te .(Leiden), W. van Es (Leiden), J. F. E. Lunenberg (Leiden), F. H. M. B. Schrijvers (Leiden», R. N. Th. M. Vlek (Leiden), C. E. Goossens-Vree- denburg (Leiden). D. M. de Bruin Leiden», E. G. M. Haanappel (Lei- dep) E. Kooij (Leiden). Doet. ex. godgeleerdheid R. v.d. Woude (Leiderdorp). Doet. ex. letteren E. H. Fugee (Den Haag). N. F. w. Brokaar en A van Vliet; Ruth. dr. van G. J. Hameetman en I. Kemper. ONDERTROUWD L. J W de Ridder en J. van den Berg; J. J. Immink en G. S. van Za- delhoff; H. J. Hettinga en C. L. van Holk; F. C. Entzinger en W. Knape; H. Poerbodipoero en M. M. van Welsem; A van Hemert en H. Springer; W. J. van der Waals en H. M C A. Henzen; H M. J. Brederode en M. L. C. van Giezen; W. P. Beekman en P. Schou ten; A. Slera en A. van Zeist; W. A. van Heusden en C. M. Elenbaas: H. R. Vogel en B. W. P. Roeloffs; W. Stol en C. M. T. de Groot. GETROUWD G. Robijn en E. P. Uljé: A L. van Steenbergen en J. Kromhout; A B Devilee en I. van der Walle; J. F Kuij- venhoven en H. J. Bol; F. van "het Veld en C. W de Roode; J. W. A. M Jans sen en H. C. M, van der Pijl; A van Oosten en H. J. Thiel; A van der Kaay en M. van der Born; L. H. van den'Berg en C. A Stlgter; C. Hulsbos en G. M C. de Faber; H. E. J. Heefer en A J. Honsbeek. OVERLEDEN M. J. W. van der Laarse, 18 J E. van der Kaay. 75 J.. echtgen. J Nieuwenburg: J Zwanenburg. 55 man; J. Robbers. 63 J.. echtgen Nieuwenhuizen. 100% vaak nog aan de gunstige kant zal liggen. Raadslid Sies vond dan ook helemaal niet nodig, in een "doorstromingsgeval" van f 60 naar f 210 een huursubsidie te geven Raadslid Fost zou graag een aparte subsidieregeling, aangepast aan de Zoeterwoudse huurprijzen zien. Aan de ministeriële beschikkingen valt volgens burgemeester Detmers ech ter niet te tornen. De gemeentelijke vergoeding voor basisscholen stelde de raad gister avond vast op f 185 per leerling voor het kleuteronderwijs ligt dit bedrag op f23.75. Het concert van de christelijke gemengde zangvere niging "Zingt den Heere" kan door gaan want de raad kende een maxi mumsubsidie van f 1000 toe, in de hoop dat rijk en provincie de overi ge f 1.975, zullen aanvullen. Ook het verzoek van de Oranjevereniging om de subsidie met 50 cent te verhogen vond bij de raad weerklank, 't Kin derfeest aan de Hoge Rijndijk zal ook dit jaar weer goed van de grond kunnen komen. Aan het begin van de vergade ring begroetten de raadsleden een nieuwe collega, de heer J. van Die- men, die de opengevallen plaats door het vertrek van raadslid Bosman, gaat innemen. LEIDEN Deze auto loilde gistermiddag via de trap het wa ter van de Nieuwe Rijn in. Op de parkeerplaats hij het stadhuis deed de handrem, het niet, waar door de wagen de straat overstak en bijna in het water belandde. (Foto Holvast) LEIDEN ln het Haagweg- kwartier blijft men actie voeren tegen de huurverhoging per 1 april. Nu zijn spandoeken opge hangen, waarmee de bewoners hun ontevredenheid uiten. (Foto Holvast) Kievietsei in Leiderdorp LEIDERDORP Het. eerste kie vietsei in Leiderdorp is gisteren ge vonden. Twee broertjes Wim en Rens Koning uit de Anna van Burenstraat 15 deden de vondst in het weiland bij het AC wegrestaurant De jongens hebben het ei onmiddellijk aan bur gemeester Van der Have aangeboden. Yvonne de Grave bij twaalf winnaars van opstelwedstrijd OEGSTGEEST/DEN HAAG Yvonne de Grave, leerlinge van ae Scholengemeenschap Duinzioht in Oegstgeest is vanochtend samen me», elf andere middelbare scholieren ont vangen door de burgemeester van Den Helder ïr. S. H. Visser. De leer lingen wonnen een opstelwedstrijd, uitgeschreven door de Atlantische commissie. Na de ontvangst waren de leerlingen gast van d« marine. LEIDEN Lugdunum heeft 'nul' op het request gekregen van de KNVB-commissie voor Bijzondere Zaken. De uitslag van de op 5 de cember gespeelde wedstrijd Neptunus-Lugdunum blijft 1—0. Lugdu num had na die wedstrijd een uitvoerig rapport opgestuurd naar de KNVB naar aanleiding van een strafschop van Hans van der Starp. De bal was daaruit onder het net in het doel verdwenen, hetgeen de Amsterdamse scheidsrechter Donkersloot volkomen ontgaan was. Donkersloot telde de treffer niet en Lugdunum rapporteerde die zaak aan de KNVB De commissie voor Bijzondere Zaken stelde een onderzoek in, maar zag geen aanleiding stappen te ondernemen. Lugdunum-secretaris Doove: „In de brief die we hebben ontvan- gen, stond dat er geen nieuwe gezichtspunten uit het onderzoek naar voren waren gekomen. Het is nu ook niet erg meer voor ons. We zijn i al praktisch tweedeklasser W& VOORSCHOTEN Om geld voor het toekomstige jeugdcentrum de Liin- dehoeve binnen te krijgen organiseren ae werkgroep Shunt en de Jeugdsoos Noord-Hofland diverse festiviteiten. Zondag is er in de sporthal een sport manifestatie waaraan de volgende Voorschotense verenigingen zullen meedoen: 10.3011.30 uur Gymnast.- ver. „Avan-ti", 11.3012.30 uur Ten nisvereniging .Forescate", 12.3013.30 uur Basketbalvereniging .Blitz", 13.30 —14.30 uur Sportschool „Goederaad" 14.3015.30 uur Volleybalvereniging ..Gemini", 15.3016.30 uur Badmin tonclub „Vlietwijk". 16.3017.30 uur Handbalvereniging HW '70. Deze ver enigingen zullen zich ongetwijfeld van hun beste zijde laten zien. Deze sport manifestaties zullen te zien en te be wonderen zijn in sporthal de Vliet- horst op het MOC terrein. Aan de be zoekers zal een kleine bijdrage ge vraagd worden. Op dinsdag 28 maart vindt in het Cultureel Centrum een groots opge zette fancy fair plaats. Hiervan zal een rechtstreekse reportage uitgezon- Politie pakt 5 brandstichters VOORSCHOTEN De Voorscho tense politie heeft gisteren vijf jon gens gearresteerd), twee van 18 jaar en drie van 17 jaar die 22 maart brand hebben gesticht in de barak van het MOC aan de Koninklijke Marinelaan. Vorig jaar brandde al een gedeelte van deze buiten-bedrijf zijnde barak af en de vijf jongelui wilden woensdag het werk afmaken. Zij zijn in verzekerde bewaring ge steld. Nieuwe c.a.o. bloembollen- bedrijf HAARLEM De werkgevers- en werknemersorganisaties betrokken bij de CAO-bloembollenbedrijf heb ben overeenstemming bereikt over een nieuwe CAO. Naast een half pet verhoging van het loonniveau als gevolg van de in 19711972 toege paste indexering zal het basis-week loon met f 6.50 worden verhoogd. Ter aanpassing aan de prijsstijgin gen zal dit basis-weekloon vervol gens per 1 juli en per 1 januari 1973 nogmaals worden verhoogd met res pectievelijk f 5.60 en f 6.80. De va kantietoeslag wordt van 6.5 op 7 pet gebracht en het aantal vakantieda gen met één uitgebreid. De CAO geldt voor 5000 werknemers. den worden op Hilversum 3. In dit programma, dat zal duren van 11.00 tot 13.00 uur, wordt men in de gele genheid gesteld, platen aan te vragen en vrienden, bekenden en familieleden de groeten te doen. Op de fancy fair staan veel stands o.a. een schiettent, rad van avontuur, ballengooien, spij kerslaan, koekslaan enz. enz. Ook aan de kinderen is gedacht, hiervoor staat er o.a. een grabbelton met vele leuke prijzen. Er zijn spelletjes voor jong en oud met vele leuke attrakties. Veel prijzen zijn beschikbaar gesteld door de Voorschotense middenstand waar voor wij ze erg dankbaar zijn! De fancy fair begint 's ochtends om 11.00 uur en zal ongeveer 23.00 uur sluiten, de toegang is gratis. Op woensdag 29 maart worden in het Cultureel Centrum verschillende lach films vertoond, die hoofdzakelijk voor de lagere schooljeugd bedoeld zijn, maar ook ouderen zijn van harte welkom. Er worden films van Laurel en Hardy, Charlie Chaplin, teken films e.d. gedraaid. De toegang be draagt f 1,00. Er zullen drie voorstel lingen gegeven worden die resp. 10.30 uur, 13.30 uur en 15.30 uur beginnen. Verbouw van planten een beetje hoog geschat LEIDEN In het verhaal "Ne derlandse tuinbouw is uniek" van woensdag 22 maart is door een mis verstand op enkele punten een fou tief beeld ontstaan. De drie kweker? van de fa. Snoeker verbouwen niet miljoenen planten per jaar: dit aan tal ligt veel lager (ongeveer 100.000 per jaar). Dat er veel is geautoma tiseerd wil nog niet zeggen, dat Snoeker thuis met zijn armen over- elkaar kan blijven zitten. Uit 1/8 gram zaad kan men natuurlijk niet van elke willekeurige plant 600 stuks halen. Dit is met name het geval met petunia's. Snoeker verkoopt maar weinig rechtstreeks aan zijn klanten. Bijna alle gekweekte pro- dukten vinden hun weg naar de ko pers via de veiling. Rectificatie VOORSCHOTEN Bij ons arti kel over het sluiten van de Lauren- tius-school is abusievelijk een foto van de openbare Parkschool geko men. Deze school blijft echter in vol bedrijf. VRIJDAG Gebouw Staalwljk (Herenstru Jaarvergadering Leidse Tuiniers. Bloemistenver. Door Eendracht bonden 8 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Jei bijeenkomst 8 uur nam. Jazz-zolder Hot House (Rapend 24) Oude stijl en Jamsessions 10 nam-3 uur 's nachts. Stadsgehoorzaal (Foyer) N. C. V Jaarvergadering en dia's over B glë. Zwitserland en Leidse Pil» Fathersherdenking 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Dutch Swing Coil ge Band 8 uur nam. w Warmond Boerderij Kaagencours 8.30 uur nam Leiderdorp (Fred. Hendrlkplu soen 25) Gespreksavond Oegstgeest (Geverstraat 68) teit voor kamerbewoners en aüij beurs 79.30 uur r Breestraat 19 Sociëteit Twentfoa (voor kamerbewoners en alleensni den) 9—12 uur nam. Oegstgeest (Lijtweg 7) Spreekt voor bejaarden Soc. Medisch Advi foa bureau 24 uur nam. St. Agnes Eymerspoelstraat 5,, scheidsreceptie mr. J. P. Tissen (Stl ting Kath. Onderwijs) 4.306 u m p, Oegstgeest (Het 'Witte Huis) K Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Op. bare vergadering P. v.d.A. Spr. dhr, :Da P. Pronk over de algemene pollti iet Het Mierennest (Morsweg 59) K tefl fie-bar 122 Oegstgeest (Geversstraat 65) Sm telt voor kamerbewoners en alle tor staanden. 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twent (voor kamerbewoners en aUeeiista den) 912 uur nam. i Schaakzolder (Morsweg 114) Lc Ik Jeugdschaaksociètelt (jongens meisjes van 815 jaar 10 uur vooi 1 uur nam. ouder dan 15 jaar 2-Aoeg Zijlsingel 2 Evangeliecentrum evang. j. Zijlstra 10 uur voorm. Middelweg 19c Poppentheater Leiderdorp (Wllhelminastraat Gespreksavond Baha-I 8.15 uur Oegstgeest (Geversstraat 65) Sc< teit voor kamerbewoners en alle staanden 11 uur voorm. 2 uur nam -12 Hogewoerd 175 Jehova getuigen uur voorm. en 2.30 en 5.15 uur Vestestraat 39/49 Jehova 10 uur voorm. en 3 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twen lust (voor kamerbewoners en alleensu hfe den) 9—12 uur nam. Rijnlandslyceum Apollolaan Gem. voor oorspronkelijk christend afd. Oegstgeest. Spr. evang. Brugge 7.30 nam. Leidse Volkshuls, Apotheken w Supersister 2 uur. ld 1 Gerecht 10 Soefi-beweging Unlvt k le eredienst Spr. dhr. F. H. Lint "De Geliefde" 11.15 uur nam. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente - nam. dhr Vermeulen 3 i zaterdagmorgen n de eigen huil daarna tot zondagnacht twaalf uitsluitend voor spoedgevallen de terstelefoon 22222. Oogstgeost Dokter H. A. Retei Terweeweg 150, tel. 50394 (wijk K BollemeijerDroogers, Wieli laan 14, Leiderdorp, tel. 44204, 54500 Voorschoten Dokter F. Veurseweg 20, tel. 2356 (wijk.. Wegman, Welterdreef 5, tel. 2041. Leiderdorp Dokter Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070) V zuster C. W. Prins, Wilddreef 250, 24909. Warmond: Dokter Bots, Prof All selaan 2, Voorhout, tel. 11393. Apotheekdienst 'li De avond-, nacht- en zondagad) wordt waargenomen door Apol Kok, Rapenburg 9, Apotheek I schoten, Leidseweg 66 en Apot Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden en 1 durig zieken Oude Rijn 190, van I» uur voorm tel. 23200 idem gezin* an zorging Morssingel 8 .tel. 24800,1 SOS-D1ENST SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)—25202 Voor alle die In n iijkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.m tot doorlopend in net weeM Hl W ETS WINKELTJE Juridisch adviesbureau voor rechtshulp: werkdagen (beh. maüldwa 9-13 uur; zaterdag 10-12 uur; dos Rele >7 Release ln Lelden Noord: V»n gendorpstraat 36, dinsdag en dc" dag 79 uur nam. JEUGD VIERT PALMPASEN „Pallem. pasen. Het klonk vandaag iveer m tal van straten. In kleu terscholen en lagere scholen was enthousiast geioerkt aan de ver siering van palmpaasstokken. waarvoor ijverige vaders het kruis maakten. De jeugd ging er mee de straat op. Leerlingen van de Dr. Van 7oorthuysenschool brachten van middag hun palmpaasstokken naar de kinderafdeling in het Academisch Ziekenhuis (foto links). De kinderen van de kleuter school De Boterbloem (Rijnsbur- c/ersingel) boden de zieke bejaar den van het Sint Elisabeth Gast hof in de Caeciliastraat fruit en eigengemaakte tegeltjes aan (fo to rechts). (Foto's Holvast) ft l iko: ion u/

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2