iuus Brox: Aanvallen p beleid are zaak" W. Schoonemeijer dreigt NTTB met kort geding Merckx en Ocana starten niet in klassieke'' Amstel Gold-Race Stijn en Venneker geschorst Lisse-jeugd wint spelregeltest CuraTex' at éénrichtingsverkeer bij Feyenoord moet eruit 3AO 24 MAART 1972 SSABON/ROTTERDAM Geen Europa Cup, KNVB-beker, op een niet te overbruggen achterstand de eredivisie. Dus: wat nu Feyenoord? Wat nu? lijkt maar een oplossing mogelijk: er zal gekocht moeter en; Feyenoord dient versterkt te worden en snel ook, wi1 innen korte tijd terug kunnen klimmen op het voetstuk het in Lissabon van afgetuimeld is. Met het huidige ma il lijkt dit immers volstrekt onmogelijk. vlijmscherpe kritiek, vooral het aankoopbeleid van de jaren betreft. Kritiek ook eigen kring. Een verbolgen ïappel, wiens contract tot eigende seizoen loopt: „Er eens minder gepraat worden nieuwe spelers, maar méér en". En aanvoerder Rinus Is- /eyenoord is in gebreke ge- door in het verleden de fallen plaatsen, specifieke het. elftal, niet op te Onverteerbaar Guns Brox irriteren overi- aanvallen die in zijnbloed- kringetje op het beleid wor- ivoerd. Hy zegt: „Een nare Sen overteerbare zaak ook. En ig bijvoorbeeld niet voórko- Rinus Israel voor een rijke Europa-Cupwedstrijd het leid hekelt. Want daarmee tegelijkertijd, dat hij geen en heeft in sommige men- ;t wie hij thans voetbalt en ie hij in het veld een presta- !t leveren. Zoiets mag niet ge- eyenoord niet „op ie koffi ie iSABON Feyenoord heeft ndelijk geweig:rd voor de Ede maal binnen 24 uur op Portugese koffie te komen, ontgoocheld van de 51 slaag bemerkten sommige aioorders gisterochtend nog bijtijds waarom aardige aen hen op het vliegveld in tbon bakken koffie in de duwden. Want driftig ion prompt links en rechts stuntje dat tenslotte niet [ging, omdat het Feyenoord- fechap ondanks de geringe atrust wakker genoeg bleek ach niet als propaganda iel voor Angola-koffie te gebruiken. Door Rob Vente Op dit moment moet er bij Feyen oord maar een ding geschieden: ie dereen moet eens met zichzelf bezig zijn en niet met anderen. En dit slaat zowel op de spelers, trainers als op de leiding. Vooral op de spelers. Het is tegen woordig bijna een mode geworden dat de voetballers in het openbaar de leiding, de manager dus ook, aanvallen. En die manager kan op dat gebied dan weinig terug doen. Maar dit ben ik nu zo langzamer hand beu geworden. Dat eenrich tingverkeer moet eruit. Ik vraag mij zelfs af: wordt het eens geen tijd dat de manager opening van, zaken geeft? Kijk, het is van de spelerskant heel gemakkelijk om fouten van anderen naar voren te brengen. Het „ik be schuldig" ligt zo voor de hand. Maar als ik nu eens de fouten naar voren zou brengen die in ons be drijf worden gemaakt en dat zijn er nogal wat wat zou er dan gebeuren? Nee, in een teamsport is elk individu van de ander afhanke lijk. We moeten samenwerken. Alle maal. Spelers, trainer, dokter, mas seur. manager, allemaal. En op het ogenblik allemaal bij onszelf den ken: wat schort er aan miin eigen prestatie en niet onmiddellijk be schuldigend de vinger naar een an der opheffen en die trachten kapot te maken". Buiten kijf Wat gaat Feyenoord in de toekomst doen? Guus Brox: „Ik wil er nu nog niet over praten. Natuurlijk, we moeten versterkt worden, dat is buiten kijf. Maar we moeten dus eerst in de eigen kring het een en ander rechtzetten". Ernst Happel: „Als je hoort bewe ren wie er allemaal naar ons ko men, denk Je: dadelijk zit ik met drie elftallen ln plaats met eentje. Maar ik moet het allemaal eerst nog eens zien. Kijk, Anastasi van Juventus had ik graag gehad, maar die is niet te koop. Gerd Müller? Persoonlijk geloof ik er niet in dat we hem krijgen. Peter Ressel? Ach, afwachten maar". Niet waar Guus Brox over Peter Ressel: „Dat we hem al gecontracteerd hebben, is beslist niet waar. Goed, er zijn kontakten geweest". Om daarna te rug te blikken op de zaak-Horst Koppel via: „En een handtekening zegt ook erg weinig, als de speler later tot de ontdekking komt dat hij toch maar liever iets anders doet en van zijn eerder gemaakte verplichtingen afziet". Waarna Brox tot. slot nog even zijn gramschap uitspreekt over de stem ming die er op het ogenblik in zijn DEN HAAG (ANP) De tucht- commissie van de KNVB heeft twee spelers uit de eredivisie geschorst voor één bindende wedstrijd. Het zijn Eddy Stijn (FC Utrecht) en Hans Venneker (Sparta). Gerard Hylkema (FC Groningen) kreeg een wedstrijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. De drie spe lers kregen geldboetes van resp. f 100. f 350 en f 100. Eddy Stijn werd veroordeeld wegens het opzettelijk blokkeren van een tegenstander na reeds eerder te zijn vermaand in de wedstrijd FeyenoordFC Utrecht van 17 maart. Hylkema en Venneker waren be trokken bij ongeregeldheden ln de wedstrijd Groningen—Sparta van 19 maart. Hylkema werd gestraft, we gens het bij herhaling overtreden van de spelregels. Venneker werd geschorst wegens het onderuithalen, van een tegenstander zonder daarbij de bal te willen spelen. Bij hem pleitte zijn vrijwel blanco straf- kaa-rt in zijn voordeel. Guus Brox Mode geworden om in open baar kritiek te gevn" club heerst: „We moeten nu niet zeggen „dit is een verloren seizoen", maar met de mensen die we hebben een optimale prestatie leveren". Geen woorden, maar daden dus. Maar wanneer is Feyenoord er weer werkelijk toe in staat? O Basketbal Ignls Varesse uit Italië heeft gisteravond in Tel Aviv de finalewedstrijd voor het toernooi om de Europacup voor landskam pioenen basketbal (heren) tegen Ju- goplastika Split uit Zuid-Slavië na een bijzonder spannende wedstrijd met 70—69 gewonnen. Bij de rust hadden de Zuidsla- viërs nog met 3534 de leiding. In de halve finales van het toer nooi hadden de Italianen twee keer Levi's Flamingo's. In Haarlem was het verschil destijds wel heel gering9193. Curatex textieldeodorant. Even spuiten en in een wip is uw kleding en woningtextiel weer heerlijk fris. textieldeodorant UN1CURA N.V. AMSTERDAM ADVERTENTIE Ondanks miljoenen- opbrengst:'Dorp voor Perzië' mislukt. Exclusief interview met Moedjiboer Rachman 'het idool van Bangladesh is knettergek'. Ex-wielerprof onthult alles over doping. In tuil color: Drieluik van onze Beat-girls. Panorama ontdekt nieuw dier op de Veluwe: de zwijnsmoi. Voorts: Veel fotonieuws/ Humor/Informatierubriek Memo/Meisje van de Week Panorama is Nederlands grootste geïllustreerde weekblad. Overal te koop. AMSTERDAM De Amster damse tafeltennisspeler Wim Schoonemeijer dreigt een kort geding aan te spannen tegen de NTTB omdat hij bezwaar maakt tegen het gebruik van een actie foto van hem op de affiches voor het toernooi om de Europese kampioenschappen, die van 15 tot en met 22 april in de Rotterdam se Energiehal worden gehouden. De advocate van Schoonmeijer, 't kamerlid mr. Anneke Goudsmit, meent dat de Nederlandse tafelten- nlsbond de auteurswet heeft over treden. Men heeft de bond een vor dering gestuurd en doet het voorstel een bedrag te noemen waardoor Schoonemeijer schadeloos zou kun nen worden gesteld. Het dagelijks bestuur van de NTTB ziet echter geen grond voor de vordering daar het copyright berust bij de firma Cor du Buy Sport NV in Baarn. Ook deze firma verwijst echter naar der den. Schoonemeijer zal het kort ge ding aanspannen, indien binnen een week geen aanvaardbare voor stellen worden gedaan. „Het meest belachelijke van de hele kwestie is," aldus de speler van Tempo Team, „dat de bond zomaar buiten ie mand om een foto kan gebruikeD voor reclamedoeleinden. Ze hebben mij nooit om toestemming gevraagd De bond kan nu wel het afschuif systeem gaan hanteren, voor mijn advocate en mijzelf blyft de NTTB echter aansprakelijk". Nederlaag voor tafeltennisteam WENEN Het Nederlandse ta feltennisteam heeft gisteren in We nen met 52 verloren van Oosten rijk. Het was de eerste nederlaag van Nederland in de tweede divisie voor de Europese competitie. Voor de Nederlandse winstpunten zorg den Frans Schoofs, die met 2115, 1921, 2112 Weinmann versloeg, en Bert van der Helm, die Schlüter versloeg met 19—21, 21—17, 21—17. De overige uitslagen waren: Ru- dolf Weinmann (Oos)Bert van der Helm (Nedi 22—20, 21—14, Heinz Schlüter (Oos)Frans Schoofs (Ned.) 15—21, 21—15, 21—17, Gabi Smekal (Oost—Sonja Heltzel (Ned.) 21—17, 1821, 218, Weinman/Schlüter— Van der Helm/Bert Schoofs 21—16 2321, Schlüter/Smekal— Bert Schoofs'Heltzel 21—10, 21—12. Ajax-verzorger Salo Muller rechtsheeft in Londen een hondje gekocht. Het beestje be viel de reis naar zijn nieuwe va derland niet best- tijdens de vlucht naar Nederland werd het luchtziek. Gelukkig was er een dokter (Rolink, links) aan boord.. KANGEROES: KLASSE BETER DAN OCTOPUS LEIDEN Kangeroes heeft zich gisteravond een klasse beter getoond dan Octopus uit Alkmaar. De Leidse volleyballers hadden wel iswaar vijf sets nodig voor de winst (15—9, 12—15, 15—7, 12—15, 15—7>. maar dat kwam omdat de Kange- roes-'heren soms de concentratie verloren. Octopus dat ln het verleden in Leiden herhaaldelijk voor ver rassingen zorgde, mocht blij zijn met die verslapping die in de tweede en vierde set optrad. In de andere sets namelijk speelde Kangeroes kat en muis met de Alkmaarders. Kange roes verdedigde verrassend goed. en vooral in het vroeger zo kwetsbare achterveld en de steek set-ups naar Piet van Zwieten en de korte set ups op Hans Oudeman stelden de defensie van Octopus voor onoplosba re problemen. Kangeroes speelde zó goed dat de aanvoerder van Octopus latei- zou zeggen: "Het is dat die jongens niet constant spelen, anders zouden zij een aanwinst voor de ere divisie kunnen betekenen. Wij waren volmaakt kansloos. Door de winst is Kangeroes ove rigens zeker van een plaats in de aan het einde van de competitie te vormen eerste divisie. Wel Verbeeck, Pintens, Zoetemelk en Karstens AAN DEN RIJN ^dteam van Sportclub Lisse tfavond in de kantine van de hereniging Alphia als win- de bus gekomen van de leltest-wedstrijd 1971-'72. De Jeugd won met 455 punten voor SVLV uit Voorschoten met 443 punten. De jeugd van ASC werd met 426 punten derde en Roodenburg (414 pnt) en VNL (278 pnt) slo ten de rij. De winst van Lisse werd beloond met een wisselprijs in de vorm van een fraaie zuil. die werd uitgereikt door de heer Van der Geer de voor zitter van de Centrale Organisatie- Voetbalscheidsrechters (COVS) af deling Leiden. Op de foto (Will Dijk man) reikt Van der Geer de wissel- prijs uit aan de jeugd van Lisse. AMSTERDAM De Amstel Gold-Race, dit jaar voor de ze vende keer op het programma, krijgt meer en meer het karakter van een klassieker. De koers voor wielerprofs, die zondag in Zuid- Limburg wordt gehouden is een i echte van stad-tot-stad-wedstrijd j geworden. De vier rondjes, die I vorig jaar op het aankomstcir cuit in Meerssen moesten worden gereden, zijn vervallen in de edi- I tie van 1972. Wat de wedstrijd, die alle Zuid limburgse heuvels aandoet, ontbeert, j is een passend rennersveld. De con currentie van buitenlandse wed strijden houdt een groot aantal sterke renners ver van het Zuid limburgse land. In Italië is zondag de Ronde van Calabrië, een van de wedstrijden die meetelt voor het Italiaanse merkenkampi-oenschap. In Frankrijk wordt het criterium nationale de la Route gehouden en in België de Brabantse Pijl. In die „Pijl" zullen o.a. Merckx en Ocana starten; de Italianen en Fransen blijven in eigen land om dat de nationale belangen prevale- Door de moeilijkheden een sterk veld aan de start te krijgen ondanks de prijzenpot van 10.000 gulden, 2000 gulden voor de winnaar voor een wedstrijd op zondag overwegen de organisatoren van de Gold Race hun wedstrijd weer op een dag door de week te houden. Het veld van ongeveer 120 ren ners. dat zondagmorgen om 11.00 uur in Heerlen begint aan een wed strijd over 237 km zal vooor onge veer de helft bestaan uit Belgen. Op de deelnemerslijst komen o.a. de namen voor van Frans Verbeeck (winnaar van vorig Jaar) George Pintens (de winnaar van 1970), Henri van Linden, Willy en Walter Planckaert. Walter Godefroot en Lucien van Impe. Nederland wordt o.m. vertegen woordigd door Joop Zoetemelk, Rini Wagtmans. Gerard Vianen. Tino Tabak, Gerben Karstens en Jan Janssen. In de strijd tussen Belgen en Nederlanders zuilen ook een aan tal anderen een rol kunnen spelen. Tot die groep behoren Joaquin Agostinho, Rolf Wolfshohl, Louis Pfenninger en Jurgen Tschan. Het parkoers leidt van Heerlen langs Geleen (23 km), Elsloo (65 km) Meerssen (84 km). Valkenburg (94 km), Simpelveld (124 km), Vaals 156 km), Slenaken (191 km) en Maas tricht (237 km) In Catalonië De Spanjaard Miguel Maria Lasa heeft gisteren de vierde étappe van de wielerronde van Catalonië, over een afstand van 202 kilometer van Seo de Urgel (Andorra) naar Berga, gewonnen in 5 uur 40 minuten en 32 seconden. De Fransman Raymond Pouli- dor bleef leider in de algemene rang schikking. Uitslag: 1. Lasa (Spa) de 202 km in 5.40,32, 2. De lisle -Fr) z.t.. 3 Pou- lldor (Fr) 5.40,34, 4. Prinsen (Ned) 5.40,41, 5. Tabak (Ned) z.t., 29. Via nen (Ned) 5.48.24, 41. Schepers (Ned) 5.59.16, 42. Pustjens (Ned) z.t. 57. Van der Vleuten (Ned) 6.00.30, 60. Karstens (Ned) 6.14.45, 62. Del- noij (Ned) z.t. Bij degenen, die de strijd staak ten, behoorden: Guimard (Fr), Gross-Kost (Fr) r Danguillaume (Fr), Swerts (Belg) en Van Kat wijk (Ned). Algemeen klassement: 1. Pouli- dor (Fr) 19.35.32, 2. Deslisle (Fr) op 46 seconden, 3. Lasa (Sp) op 1.19, 4. Manzaneque (Sp) op 2.15, 5. San- ty (Fr) op 2.27, 6. Avllleira (Spa) op 3.31, 7. Tabak (Ned) op 3.41, 8. Gan- darias <Sp) op 4.21, 9. Diaz (Sp) op 4.24, 10. AJa (Spa) op 5.07, 17. Prin sen op 6.59, 23. Vianen op 13.10 38. Schepers op 23.47 48. v. d. Vleuten op 29.08 58. Karstens op 45.07 60. Delnoy op 46.45 63. Pustjens op 59.02.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 23