RK SCHOOL KOMT LEEG ra agenda Aanleg Langstraat promenade begonnen Alles over „wonen1 in het gele boekje DONDERDAG 23 MAART 1 Ruimte voor I oorschoten/openbare bibliotheek ,ri #1I TTVYYYTYYYYTTTTTTTV Lommissie midden- i en kleinbedrijf voor eerst bijeen VOORSCHOTEN Wanneer de Voorschotense gemeenteraad mor genavond de gevraagde medewer king verleent, dan komt met in gang 1 Juli de r.k. kleuterschool aan de Leldseweg leeg te staan. De Lau ren tiuskleuterschool is ingekrompen tot één klas en gaat onderdak krij gen in de St. Jozefschool. De school wordt misschien een openbare biblio theek. De vrijkomende school met 8 klaslokalen behoort tot een van de oudste schoolgebouwen en is eigen dom van de St. Laurentiusparochie De school is een Wassen a ars e schenking gedaan door pastoor Bruystens, die de arme Voorscho- tense parochie in 1907 aan twee schoolgebouwen hielp. De Voorscho tense pastoor Oly, die zich al jaren had beijverd om te komen tot r.k. onderwijs in Voorschoten, kreeg door deze schenking de gelegenheid om een school te bouwen aan de Veurseweg <nu huisvesting voor 4e Jeugdafdeling van de bibliotheek i en aan de Leidseweg. De school aan de. Leidseweg telde vier klaslokalen, i maar twee scholen. De oudste school WASSENAAR De onlangs door de gemeenteraad ingestelde Commissie Midden- en Kleinbedrijf zal maan- l MINI-nieuws t uit MAXI-Leiden 1 De Wassenaarse Federatie dagavond om half 8 voor het eerst in Vrouwelijke Vrijwillige HulpveiM J het raadhuis bijeenkomen en worden ning heeft een nieuw initiatief i geïnstalleerd. De Commissie zal daar- j nomen. Bejaarden en alleenstaaj na van gedachten wisselen over haar kunnen, als zij dat graag willen, werkwijze en over de punten van be- tijd tot tijd worden opgebeld spreking, die aan de orde zullen wor- een kort gesprek. Inlichtingen den gesteld. De samenstelling van de Eich tel. 4965 of mevrouw Sïetlcj commissie is als volgt. Als voorzitter tel. 5286. In de openbare coj zal optreden burgemeester Staab als missie Verkeer Vervoer in Leiderdi 1 plaatsvervangend voorzitter wet- zal vanavond gaan bekijken of houder Van Gunsteren. Namens de 1 voegstroken in de middenberm Raad hebben zitting in de commissie I R. Breukers C. Haasnoot en G. Gor- dijn, terwijl C. van rij, G. Elout en E. Schuyer als hun plaatsvervangers zullen optreden. Namens de drie plaatselijke middenstandsorgani saties zullen A. Lodder, H. j Engelhard. C. van den Berg, A. Bins Onderwater en N. Hoogeveen in vi de Engelendaal nodig zijn. wil men knipperlichten bij de zijwegen plaatsen. Om het verkea gedrag bij de stoplichten in het te kunnen houden gaat de conus sie zich verdiepen over het plaali van een roodlichtcamera, De van Vrouwelijke Vrijwilligers Oegstgeest organiseert dinsdag de commissie zitting hebben met als I woensdag 29 maart weer een k maar na de ingebruikneming op 4 februari 1907 is er tot aan dit jaar wel wat veranderd. De school telt thans acht lokalen na een uitbrei ding omstreeks 1930. Tot aan 1907 telde Voorschoten (nu huisvesting "voor de volw nenbibliotheekj staat in de School straat en in deze school zaten tot de stichting van de r.k. jongens- en de r.k. meisjesschool de roomse jon getjes en meisjes tussen de jonge- WASSENAAR De gemeente komend van het Molenplein. Verder Wassenaar laatteen gras groeien zullen de parkeerhavens in de Lang- v... straat tussen Gravestraat en Molen- over het promenadeplan voor de Lan gestraat vandaag is begonnen met de rioleringswerkzaamheden, die tege lijkertijd zullen worden uitgevoerd. In verband daarmede moeten enkele, verkeersmaatregelen worden geno men. Tot en met zondag zal er een richtingsverkeer in de Gravestraat zijn, tussen Molenplein en Langstraat en wel zodanig, dat de Gravestraat alleen berijdbaar is voor verkeer, straat worden afgesloten. Het par keerterrein in de Langstraat naast de Algemene Bank Nederland zal worden afgesloten en zal alleen be reikbaar zijn via de Molenstraat. Ten slotte zal het parkeerterrein op de hoek van de Langstraat en de Ach terweg worden afgesloten omdat het gebruikt zal worden als werkterrein. Met ingang van maandag wordt het kruispunt Langstraat-Gravestr. bij het postkantoor afgesloten voor alle verkeer en wordt voor het ge deelte van de Langstraat tus sen Kerkstraat en Molenstraat 't be staande eenrichtingverkeer „om gekeerd'. Dit gedeelte van de Lang straat zal dus alleen bereikbaar zijn via de Achterweg. De omleidingen de i zullen door middel van borden wor- tjes en meisjes wier ouders naar de Hervormde Kerk trokken of hele maal niet „kerkten". De stichting van het r.k. onderwijs in 1907 bete kende de tweede aderlating voor het toenmalige openbare onderwijs. In 1866 vonden Voorschotenaren, die zioh verbonden voelden in de Evan- gelisatiegroep, het openbaar onder wijs reeds te vrijzinnig en stichtten de Christelijke school in de School straat, waarvan het oudste gebouw I enig jaren terug werd afgebroken en het nieuwere gebouw thans de Gevers Deynootschool heet. Ook- de ze school werd getroffen door een splitsing rond 1925, aan de Wijn gaardenlaan werd een Gereformeer de School met den Bijbel gesticht, thans Oranjeschool. Het openbaar onderwijs kreeg tien Jaar geleden de laatste afsplit sing door de vestiging van een Nuts- school. De laatste vijf jaar is het christelijk onderwijs weer nader tot elkaar gekomen. Hervormde en Ge reformeerde basisscholen zijn één en het r.k. en christelijk voortgezet onderwijs is één in het Lucascolle- ge. plaatsvervangers M. Schrijver, j Bougeois, J. Moejes, P. van Veen, Th. van der Velde en J. Westgeest. J. van Nassau, hoofd van de afdeling alge mene zaken van de gemeentesecre- I tarie is aangewezen ds. secretaris. De r.k. Laurentiusschool aan de Veurseweg. (Foto Holvast) Raadslid stelt Angola-collecte VOORSCHOTEN Het Voor schotense raadslid drs. J. Mennema heeft het College van burgemeester en wethouders .gevraagd of het juist is dat een verzoek van de We reldwinkel om in de derde week van maart huis-aan-huis een collecte voor Angola te houden niet is inge den aangegeven. Tijdens de ver dere uitvoering van het werk zullen nog diverse afsluitingen en omlei dingen moeten plaatsvinden. Daarvan zal tijdig mededeling worden gedaan. Jaarvergadering Leidse Tuiniers- Bloemistenver. Door Eendracht ver bonden 8 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Jeugd- bijeenkomst 8 uur nam. Jazz-zolder Hot House (Rapenburg 24) Oude stijl en Jamsessions 10 uur nam-3 uur 's nachts. Stadsgehoorzaal (Foyer) N. C. Reis V. Jaarvergadering en dia's over Bel gië. Zwitserland en Leidse Pilgrim Fathersherdenking 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Dutch Swing Colle ge Band 8 uur nam. w Warmond Boerderij Kaagencours 8.30 Leiderdorp soen 25) Gespreksavond Baha'i Oegstgeest (Geverstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Boshuis (achter Hoflaan 76) Ruil beurs 79.30 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Oegstgeest (Lijtweg 7) Spreekuur voor bejaarden Soc. Medisch Advies bureau 24 uur nam. St. Agnes Eymerspoelstraat 3) Af scheidsreceptie mr. J. P. Tissen (Stich ting Kath. Onderwijs) 4.306 u nam. Oegstgeest (Het Witte Huis) Kon. Ned. Jagersvereniging Jaarvergade- ring 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Open bare vergadering P. v.d.A. Spr. dhr. J. i P. Pronk over de algemene politieke I situatie 8 uur nam. ZATERDAG Rijksmuseum voor Volkenkunde Kinderfilm ..Vlucht door Japan" 2.30 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) Kof- fle-bar 12—2 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden. 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Schaakzolder (Morsweg 114) Leidse Jeugdschaaksociëteft (jongens en meisjes van 815 jaar 10 uur voorm. 1 uur nam. ouder dan 15 jaar 25.30 Ds. D. v. d. Meulen vijfentwintig jaar predikant WASSENAAR Op 30 maart her denkt ds. D. van der Meulen, predi kant van de gereformeerde kerk in Meerrust) Wassenaar-noord (Zijllaan) zijn zil- 1 veren ambtsjubileum. Hij deed LEIDERDORP Naast de „Lei derdorper" een gemeentelijk infor matieblad is er weer een informa tieblad uitgegeven. In de bestuurs vergadering van de Algemene Wo ningbouwvereniging Leiderdorp on der voorzitterschap van wethouder C. T.ruHflr/1 Tr,>i;Qr, ah u,iaf o Meerburg is besloten dit informatie- willed. Indien dit juist is wordt het blad de huurders één of twee College van B en W. verzocht de keef p?r jaar uit te reilcen Het blad motieven tot afwijzing van het ver- ef,eft onder andere de stand van het zoele, die bij verschillende lagen van|aM)tal woningzoekenden hl Leider de Voorschotense bevolking teleur- dorp De sta,ld per oktober 1971 is: {stelling en verwondering heeft ge- iEchtparen en gezinnen: 212. Ver- I wekt, openbaar te maken. hl Leiderdorp in de gemeente Aardenburg. Daarna werkte hij enige tijd als vlootpredi- kant en daarna in de gemeenten Eefde-Gorssel en Amstelveen-Noord/ Buitenveldert. Op 1 juli 1965 deed hij zijn intrede in Wassenaar. Het zil veren jubileum zal in de eerste helft van april worden herdacht. Wassenaar heeft handbalclub Olympia '72 WASSENAAR Na een zorgvul dige voorbereiding door het organise ren van „instuiven" in de sporthal, is de Wassenaarse Handbalvereniging „Olympia '72" officieel opgericht. De oprichtingsvergadering in het ei genlijk te kleine vergaderzaaltje van de sporthal - stond onder leiding van de heer H. H. Hoops die ook als voor zitter van het voorlopig bestuur zal optreden. Wethouder mevrouw A. J. loofden: 136. Bejaarden: 9 en al leenstaand en 27. Een letaal van 384. De nieuwbouwplannen in „Binnen hof" houden het. bestuur van de Al gemene Woningbouwvereniging nu druk bezig. Het ligt in de bedoeling dat daar worden gebouwd: 84 een gezinswoningen, 64 woningen voor bejaarden, alleenstaanden en kleine gezinnen in een te bouwen flat (drie lagen hoog). Attent is ook de bouw van enige aangepaste wonin gen voor gehandicapten (.minder va liden) en 8 patio-woningen. In het geel gekafte informatieboekje wordt ook aandacht besteed aan de huur- harmonisatie. Aan de uitvoering daarvan is veel werk verbonden. De bewoners van Leiderdorp zullen hier over t.z.t. uitvoerig worden geïn formeerd. De woningverhuurcomniis- sie, onder voorzitterschap van me vrouw E. Prins-Haveman, behandelt de verhuur van de woningen. Maan- kledingbeurs. in het patrony gebouw (Achter de rk kerk), me en taxatie van kinderkleding 14 Jaar gebeurt dinsdagmiddag 1.00-4.00 uur. Woensdag pn om 9.00 uur begint de verkoping duurt tot half drie. Op zondaf maart wordt er in de Bevrijdis kerk in Leiden een applausdien* houden (5.00 uur nam.) Sipke der Land uit Wassenaar in deze dienst voorgaan, verder Cheerful Pelgrims medewerking lenen. De Wassenaarse R« Kruis afdeling heeft onlangs eenl gin gemaakt met de regelmatige koop van welfare-werk. Hiervoor in het Rode Kruisgebouw aan Plein een kleine etalage ingal Iedere dinsdag van 10.00-12.00 en van 2.00-4.00 uur vrijdags 10.00-12.00 uur zullen Rode vrijwilligsters aanwezig zijn voorwerpen te verkopen. werf Gebr. Akerboom NV den heeft van de Studiedienst va Rijkswaterstaat in Delfzijl de dracht gekregen voor de bouw een dubbelschroef meetvaar! Het nieuwe bestuur van de liersvereniging „De Morspoort" er als volgt uit: voorzitter N. Nat, secretaris J. Spiekerman, ningmeester H. A. Stuifzand. handelsmaatschappij Ideaal aan' Witte Singel 108 in Leiden maart (3.00 uur nam.) een nente expositie van Goldreif en centrale verwarming. De ling Wassenaar van de ARKA vrijdagavond een jaarvergaderii het Jeroenhuis in de Kerkstra) Mevrouw C. van der Heiden-Ba! uit Wassenaar is benoemd tot van de onderwijsraad. De Wei Bé-ès gymnasium en de nabesti den uit klassen HBS-5 van het dags om de 14 dagen houdt deze com missie zitting in het kantoor van de brandt Lyceum in Leiden met woningbouwvereniging: Iepenschans bedroefd dat na een bewogen' 2. Op dit spreekuur is er dan gele- 0p 108 jarige leeftijd is overli genheid eventuele huisvestingspro blemen met de commissie te bespre ken. In het uitbreidingsplan Binnen hof is al begonnen met de bouw van de 84 eengezinswoningen, de ople- /ering vindt plaats einde 1972. Bij het plan Binnenhof zal ook een uit gebreid winkelcentrum verrijzen, terwijl er tevens diverse scholen en een sportschool met sauna zullen worden gebouwd. Ook een sportpark word't aangelegd. Kortom alle nieuws over wonen in Leiderdorp in het „gele boekje". Burgerlijke Stand oegstgeest een autobestuurster verleende 8 op de kruising Lange Voort! zenboslaan gaan voorrang aati| over de Lange Voort rijdende* Bij de botsing die hierdoor onl cf Scheffêr: Jeroen Alexander Ge- j raakte zij. haar inzittenden, del rard. zn. van R. H. Mulder en J. A. M. se bestuurder van de andere au der Zalm: Johanna PHjna Greetje. WQnd De gewonden zijn naï P. Zandbergen en G H. Heema- Dlacone36euhul5 gebracht. GEBOREN Richard Anthonius Johannes Corne lls, zn. van A. L. C. de Haas en A. J. M. C Bierman; Iris Anna Louise, dr. van J. B. M. van der Velde en W. C. M. Bulters; Iris, dr. van M. A. Reder Bé-ès. De laatste eer zal 24-25 maart worden bewezen en del nis wordt volgend Jaar verdeej de bezem klas. Drie gewondj na geen voorrang gevel LEIDEN Het Canadese jeugdmuziekkoips van het Leger des Heïls, de Ottawa Salvation Army Woodroffe Temple Junior band heeft gistermiddag een kor te mars door Leiden gemaakt die werd besloten met een klein con cert voor B. en W. op het Stad huisplein. (Foto Holvast Supersister in Volkshuis U'ETS WINKELTJE Juridisch adviesbureau voor gratis rechtshulp: werkdagen (beh. maandag) 9-13 uur; zaterdag 10-12 uur; donder dag 19-22 uur. Adres; Leidse Volkshuls, Apothekersdtjk 33. Release Hulpdienst Releas,\ Nieuwe Rijn 20a te Lelden tel 24555 Dae van 2 tot 11 uur Release in Lelden Noord: Van Ho- gendorpstraat 36. dinsdag en donder dag 79 uur nam. LEIDEN In het Leidse Volks huis. Apothekersdijk, speelt zon- le Coul tre-Foest sprak namens het I de Haagse groep Super- gemeentebestuur waarderende woor- |lster' bestaande uit Robert Jan Stips, Sacha van Geest. Ron van Eek en Marco Vrolijk. Supersister trok bij vorige optredens in Leiden steevast volle zalen. Zondag treden ze van twee tot zes uur in het Volks huis op. Jongetje kómt om bij botsing OEGSTGEEST De vijfjarige Michele v.d. Houten uit Ooegstgeest is gisteren omstreeks half 2 bij de afrit van de Rijksweg Amsterdam- Den Haag om het leven gekomen. Het jongetje reed op zijn step over het voetpad van de Rijnzichtweg, bij de afrit van de rijksweg. Toen een vrachtwagen net de Rijnzicht weg op wilde draaien raakte het kind onder de vrachtauto en was op slag dood. De avond- nacht- en zondagsdienst den voor de professionele wijze, waar "*Jj ||--<jg|— op de Qprïphting van de vereniging was aangepakt. Zij had alleen nog de mogelijkheid om donateur te worden gemist en meldde zich spontaan aan als donatrice no. 1. Er werden enkele films over de zaalhandbalsport vertoond. De naam werd vastgesteld op „Olympia '72", de kleuren van het clubtenue werden gekozen (rood en wit) en het voor lopig bestuur werd als volgt samen gesteld: H. H. Hoops, voorzitter, H. Romp, vice-voorzitter tevens pen ningmeester, D. W. F. Hofland, van Houtenweg 88, tel. 3966, secretaris Z. van Ginkel J. Hooimans, C. Hen- kes en mevrouw A. Westerwijk Bos dijk-van Dijke, leden. In de maand mei zal begonnen wor den met een trainingsschema. Voor de maand april is 'n overgangs-sche- ma vastgesteld. Er zal nauw samen gewerkt worden met de Voorschoten se vereniging „HVV '70". Namens het afdelingsbestuur van de afdeling Den Haag van het Nederlands Hand bal Verbond sprak de heer R. Maas een gelukwens uit. G. H. Heems mmsm "Er hebben ons van verschillen de zijden vragen bereikt, met name over de grote verschillen tussen de begroting van de ge meente voor de restauratie van de Lindenhoeve f 57.000 en die van ons f 120 000. Ook in de Commissie voor Onderwijs be staat kennelijk nog onduidelijk heid over de oorzaken van" de verschillen. Daarom lijkt het ons Juist volledige openheid, over deze begrotingen te be trachten door de cijfers bekend te maken. De gemeente gaat er vanuit. dat van de Lindenhoeve voor al 't voorhuis geschikt gemaakt moet worden voor de jeugd. De Stichting legt evenwel het ac cent op de grote stal. Omdat deze het meest bruikbaar is om de Jeugd een (tijdelijk) onderko men te geven. Wordt alleen het voorhuis opgeknapt dan ontstaan er 6 kamertjes en blijft de veel meer mogelijkheden biedende stal in feite renteloos liggen. Voor Jeugdwerk is de inrichting van deze stal echter ideaal mits de voorzieningen zo flexibel worden dat hier niet alleen één grote ruimte ontstaat, waar men zich kan uitleven, maar tevens de mogelijkheid tot afzonderinf wordt geschapen. Verplaatsbare1 afscheidingen dus. VOORSCHOTEN Er is nogal wat rumoer rond de Stichting Lindenhoeve en de restauratieplannen van deze stichting. "Er wordt een spelle tje gespeeld, ze willen het jeugdwerk gebruiken oni de Lindenhoeve te restaureren" zei raadslid Uijterlinden (CHU) tij dens een vergadering van de Commissie van Onderwijs. Een oud-jeugdleider zegt: "De jeugd wordt op een zijspoor ge zet. want die lui van die stich ting zijn zo patriarchaal!" Wat zegt het stichtingsbestuur Deze benadering heeft uiter aard gevolgen wat betreft sani tair en verwarming. De Stich ting meent dat daarvoor niet met het minimale kan worden volstaan. Op de foto de Lindenhoeve, i als de stichting het zich voor stelt.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2