Winkeliers zo houden willen verkeer Dynamisch werk van Cor Dik Verkeersmaatregelen in Leiderdorp Doezastraat en Herenstraat in het geweer Ophalen grof vuil BIJ GALERIE HEUFF Toneelavond in De Kaag -J PAOINA STAD EN RAND VRIJDAG 10 MAAR1 LEIDEN De winkeliers van de Herenstraat en de Doeza straat zijn onmiddellijk na het bekend worden van de plannen van wethouder Kret (stadsontwikkeling en verkeer) om in de Herenstraat eenrichtingsverkeer in te voeren, begonnen met een actie tegen deze maatregel. Hiertoe is een actiecomité in het leven geroepen, bestaande uit de heren Arnoldus, Schaap, Overdevest en Choufour uit de Herenstraat en Wolters en Vlasveld uit de Doezastraat. De winkeliers in de Doezastraat voelen zich door de plannen van Kret bedreigd, hoewel in hun straat geen eenrichtingsverkeer zal komen. Het actiecomité heeft, bleek tij- Om dit alles te bekostigen hebben Teekens in de arm genomen. Zijn maakt. eerste taak zal zijn om na de aan-1 Als V00maamste bezwaren tegen staande donderdag te houden hea- eenrichtingsverkeer voert men aan ring waarbij wethouder Kret aan-1 de verWachte achteruitgang wezig zal zijn. te bewerkstelligen dat de omzet (men heeft hierover van de uitvoering van de maatregel wordt winkeliers uit de Steenstraat en de uitgesteld. Tijdens dit uitstel zal het Haarlemmerstraat alarmerende be- Gerdien Heemskerk exposeert in ,,'t Hoekje" comité contact zoeken met deskun digen op o.m. verkeerstechnisch ge bied, teneinde tot een bruikbaar al ternatief te komen. Eenrichtingsverkeer De winkeliers die de actie steunen vrijwel alle winkeliers uit de Heren straat en het grootste deel van dege nen uit de Doezastraatzullen maan dagavond in hun etalage een affiche hangen met het opschrift: „Een richtingsverkeer?? Geen meer". Vals bankalarm in Leiderdorp richten ontvangen) met name door verlies van klanten uit Zuid-West 9 het feit dat het laatste dodelijke ongeluk in de Herenstraat 15 Jaar geleden heeft plaatsgevonden, zodat verhoging van de verkeersveiligheid nauwelijks noodzakelijk is. „Mis schien is de Herenstraat verkeers technisch de slechtste straat van Leiden, maar de Churchilllaan is de beste, en daar gebeuren juist de dodelijke ongevallen". In dit verband merkten enige aanwezigen op. dat winkels eventuele onveiligheid voor een deel aan de winkeliers zelf ligt: „We kun- nennatuurlijk niet zelf dubbel gaan parkeren". Voorts bestond de vrees dat j eenrichtingsverkeer een voorportaal van afsluiting zal blijken. Bovendien was men bang dat de Herenstraat juist door het invoeren van een eenrichtingsverkeer een „racebaan" zal worden. Het comité zegt geen persoonlijke ZATERD\G Oegstgeest (Geerstraat 85) telt voor kamerbewoners staanden 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Tr kamerbewoners en alleeifSÉ ZONDAG Zijlsingel 2 Evangeliecentrunf f ©vang J. Zijlstra 10 uur voorm, Middelweg 19c (bij Hooglands* Poppentheater 2.30 uur nam. r Leiderdorp Wilhelminastrai LEIDEN De sirene van het aanval op Kret te willen doen. ABN-filiaal aan de Laan van Ouder zorg te Leiderdorp heeft vanochtend omstreeks half zes loeiend de buurt bewoners uit de slaap gewekt. De inwerkingtreding var moet echter begrijpen dat de Heren- Havenstraat. 1 straat geen promenade kan worden. Verversplein. De mensen komen bij ons niet voor Kalvermarkt, de gezelligheid winkelen", i Een dameskapper die onlangs een pand aan de Herenstraat heeft ge- alarm i koCht heeft inmiddels aangekondigd MANDAG: Rembrandtstraat. Oude Varken- Oude Herengracht. Ververstraat markt. Sllksteeg, Groenhazengracht, „Hij Zijlstraat, Oost Havenstraat Dwars Rijn- en Schiekade Witte Singel. bleek op een nog niet verklaarde dat hij het pand. „desnoods met ver- technische storing te berusten. I **es za^er^°Pen- Een werk van Cor Dik dat als titel meekreeg de „Koning". «Foto Holvast) WASSENAAR Oude bekenden exposeren tot 25 maart in kunst zaal Heuff, namelijk Alice van Mourik (al voor de vierde keer) en Cor Dik. die daar in '67 ook al zijn werk tentoonstelde. Cor Dik's aquarel „landschap in de mist" geeft die specifieke sfeer die er hangt wanneer het mist en alles grijs en vochtig is goed weer. Dit juiste aanvoelen van een bepaalde sfeer viel me ook op bij het bekijken van zijn aquarel ..gezicht op de St. Nicolaaskerk te Amster West Havenstraat Haven Havenkade Kylgracht, Minne broersgracht, Zuidsingel. Heren gracht (beide zijden), Korte en Lange Langest-i at. Nieuwe Waard- straat. Oosterkerkstraat. Waard- kerkplein Waardkerksteeg Waard- gracht Oranjegracht Kaarsei.ia- kersstraat, Looyerstraat. Wever straat. Vestestraat Groenestegen Uiterstegracht Kerksteeg Breestraat. Langebrug Ketel- boetersteeg. Schoolsteeg Wolsteeg. Gangetje, Botermarkt. Vismarkt Stadhuispl., Koornbrugsteeg, Dwars- koor n brugsteeg, Maarsmansteeg Mandemakt rs-teeg Vrouwensteeg (geheel), Boom- markt Aalmarkt Nieuwe Ryn 'ge heel). den Burcht Burcht^eg. Nieuwstraat. Hartesteeg Be schuitsteeg. Moriaansteeg, Hoog- landsekerkgracht Koppenhinksteeg Hooglandsekerkkoorsteeg Middel weg Oude Rijn (beide zijden) Hoog straat Kaasmarkt, Hooigracht St Pancrassteeg van Driessenstraat Middelstegracht. DINSDAG Zoeterwoudsesingel /an Lam- menschansweg tot Hoge Rijndijk» v d Brandelerkade Durieuxstraat. Ti- boel Siegenbeekstraat. Roodenbur- gerstraat. de Mey van Streefkerk- straat Cobetstraat. de Ridderstraat Thorbeckestraat Wasstraat. de Laat de Kanterstraat Cronestelnkade P J Blokstraat Pruinlaan de Gijse- laarstraat Kernstraat Verriamst.raat Korevaarstraat Plantsoen 4e Bin nenvestgracht Rijnstraat Kraaler- straat Havenstraat 2e en ie le 2e en 3e Gortestraat Geregracht Le vendaal Oranieboomstraat. Ca- thrijnenstraat Barbarasteeg. St Jorissteeg Koenesteeg Nieuwe Brugsteeg Wielmakersteeg Hoge- woerd Water«teeg Plantage Utrechtse Veer Veerstraat DONDERDAG: Zijlsingel. Rijnkade. Oosterdwars straat. Munnikenstraat. van Galen straat. Waardstraat. Hermanstraat. Trompstraat, de Ruyterstraat. Evert- senstraat. Heemskerkstraat, Ooster straat. Van Speykstraat Kortenaer- 1 aantreden, want dit haddei straat. Tasmanstraat. Overrun j optreden van vorige week zeker een Galgewater. Noordeinde en pleinj tweede kans verdiend. LEIDEN Gisteren vierde de Prinses Beatrix-school van de Morsweg het veertigjarig bestaan. En het is een feest geworden! 's Morgens vermaakte de school jeugd zich bij poppenkastvoor- stellingen. 's Middags was er een optocht met een draaiorgel erbij. (Foto Holvast) Fiat gestolen VOORSCHOTEN De afgelopen nacht, vermoedt de politie, is er van de Prins Mauritslaan in Voorscho ten een wite Fiat 600 gestolen. Het kenteken van de wagen is 80-87 AT. Meestal wil Gerdien door een be paalde samenstelling van kleuren, bij wijze van spreken, een soort emotie uiten; de lap of plaat moet op springen staan. Het is zuiver een gevoelsuiting, het verschil in stem mingen is aan sommige lappen te zien. "De lappen zijn niet zo groot, dat komt doordat ik als ik aan 't werk ben m'n lap wil overzien en dat kan ik bij een grote lap niet". DE KAAG Drie avonden heeft de Kaagse chr. gemengde zangvere- ging "Looft den heer" uitgetrok ken voor de "feestelijke jaarverga-» dering". Zoveel leden en begunsti gers telt deze niet meer uit de dorps gemeenschap weg te denken vereni ging. Zij heeft namelijk de gewoon te zich niet alleen op zanggebied verdienstelijk te maken, maar ook op het toneelpodium. Dinsdag- don derdag- en vrijdagavond 14, 16 en 17 maart worden deze .toneelavonden gehouden in de Jeugdherberg aan de Julianalaan. Na afhandeling van wat huishou delijke zaken volgt de opvoering van het toneelspel in drie bedrijven van Wim Dumont "Zij, die gestuurd was."De toneelgroep "Wie wil die kan" is onderafdeling van de zang vereniging en heeft als regisseur Jan Bemelman. Groenhovenstraat. Witte Rozen straat. Justus Carelhuis Jan van Goyenkade. Gerrit Doustraat. Vree wijkstraat, Hugo de Grootstraat, Bilderdykstraat. Vrijdag. Kort Rapenburg, Kabeljauwsteeg, Rapenburg. Doelensteeg. Doelen gracht. Nonnensteeg. Kolfmaker- steeg, Zegersteeg, 5e Binnenvest- gracht. Sterrenwacht. Molensteeg, Boisotkade. Kampersteeg, Conciën- tiestraat. Vliet. Doezastraat, St Ja- cobshof. St Jacobsgracht. J van Houtkade. Hoefstraat. Raamsteeg. Garenmarkt, Steenschuur. Nteuw- steeg. Herensteeg. Salomonsteeg Kioksteeg, Scheepmakersteeg Hout straat. Gerecht, Lokhorststraat Zon neveldstraat. Pieterskerkkuorsteeg. Dlefsteeg Berkendaelstraat Pieters kerkgracht Pieterskerkstraat. Pie terskerkhof. Papengracht Weinig kwaliteit Kaagconcours LEIDEN De Leidse groep Rit- mico Especial was gisteravond in de halve finale van het Kaagconcours in Meerrust de enige kandidaat die een behoorlijk puntenaantal bijelkaar kon spelen. We hebben het vorige week al gezegd, muzikaal zit de groep goed in elkaar, al was de zanger gisteravond niet helemaal 100%. maar een actie had de groep duidelijk gewonnen. Vooral bij het laatste nummer kwam dit zich wat vrijer bewegen naar vo-1 ren wat zeker hier en daar wel een puntje meer heeft opgeleverd. Over de rest van de kandidaten; kunnen we kort zijn. Flight, de Slie- drechtse band met de man aan de LEIDEN Directeur P. S. Stokman herdacht gisteren met pedal-steel-gitaar bleef duideljjk on-1 een informele receptie het feit dat hij op 1 maart 40 jaar aan de der de maat van een halve finalist j NV Nederlandsche Electrolasch Maatschappij verbonden was. Tevens Mink Four (Purmerend) viel nu ook; nam hij afscheid van het bedrijf wegens het bereiken van de pen- door de mand en ontpopte zich tot sioengerechtigde leeftijd. een clubje goedwillende en aardig» De heer Stokman trad in 1932 in dienst van de NEM als bedrijfs- muziekmakende amateurs maar daar leider. Sijids 1965 was hij directeur. In deze functie wordt hij opge- hield het dan ook echt mee op. Jock volgd door ir. W. Hofmantot nu toe adjunct-directeurAdjunct- Degenaar en Rika van Enennaam directeur wordt ir. E. H. van de Beek, tot dusver hoof ding enieur- hoorden helemaal niet in de halveprocuratiehouder finale thuis het was gewoon bar J De heer Stokman Jvas naast directeur van de NEM ook directielid serf! a slecht. Blijft nog altijd de grote vraag van de Hollandse Constructiegroep en directeur van de Apparaten- de groep Chantay niet mocht en Ketelfabriek in Goes. Hij zal in de toekomst als adviseur aan na hun j de NEM verbonden blijven. Op de foto Holvastde scheidende (links) en de nieuwe directeur. In het midden mevrouw Stokman. WARMOND Gerdien Heems kerk exposeert vanaf zaterdag tot en met 30 maart in Galerie 't Hoek je bij de Pomp in Warmond. Ger- I dien zegt zelf over haar werk: "Door j den") 912 het werken met lapjes en draden probeer ik iets te uiten waar ik geen woorden voor heb of waar ik woorden voor tekort kom. Ik heb geen bepaalde manier van werken, en maak bijna nooit van tevoren 'n Ge^p^ksavond Bah*aT'8.i5 uuïïr werktekening. Er vormen zich idee- f tjes in m'n hoofd als ik in de stad of buiten de stad loop, als ik een film zie of als ik bepaalde dingen er voor zie. Ik ben erg gevoelig voor kleur, kleurcombinaties en kleurtegenstel- lingen. Ik neem het in me op en er vormt zich een kleurengeheel in m'ii hoofd. Deze in gedachten ge vormde kleurcombinatie probeer ik weer te geven door middel van lap jes op te naaien, wol te haken of te weven. De kleur is voor mij het belangrijkste, de compositie komt op de tweede plaats En dan liefst een sterke tegenstelling van kleu ren". Oegstgeest (Geversstraat 65) lt voor kamerbewoners en staanden 11 uur voorm.2 uq l 812 uur nam. Hogewoerd 175 Jehova Getui LI ir voorm., 2.30 en 5.15 Breestraat 19 Sociëteit oor kamerbewoners en i den) 9—12 uur nam. Rijnlandslyceum (Apollolaigb Gem. voor oorspronkelijk christ ,u afd. Oegstgeest, Spr. evang. Nf Brugge 7.30 uur nam. Oude Rijn 3 Pinkstergemeem dhr. J. Eikerbout 3 uur nam. MAANDAG Oude Singel 26 Informatie Baha'i 8 uur nam. Dansschool Mekel Hogewoer ciëteit voor alleenstaanden Steenschuur 6 Ruil avond postzegelvrienden 8 uur m Molen De Valk MobiellL ANWB 10 uur voorm.4 uui Stadhuis Gemeenteraad 7.31 Steenschuur 6 Spiritlsch schap Mevrouw Hazebroek lee uit eigen werk 8 uur nam. daarna tot zondagnacht twae uitsluitend voor spoedgevallen terstelefoon 22222. Oegstgeest Dokter D. Held, laan 36, tel. 52255 (wijk— Schout. Ridderspoorlaan 7, b.g.g. 54500. Leiderdorp Dokter G. A. Hoofdstraat 8, tel. 22208 (wij C. van Meurs, Snouck straat 9a. Leiden, tel. 34112) Warmond Dokter L. H pers, Churchilllaan 13 Voorhc 10140 (wijkzuster A. de Guck Dr. Kuyperlaan 3 Voorhou: 12122». Voorschoten Dokter Sch. v. d. Oyelaan 13, tel. 2527 dag) dokter F. Koopmans, fens Plantsoen 43, tel. 6352 Wijkzuste Parmentier, Joh. V plantsoen 47, tel. 4646. Apotheekdlenst De avond-, nacht- er dienst wordt waargenomen da theek Tot hulp der mensheid 7 Wl] ir Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden durig zieken Oude Rijn 190, vi uur voorm. tel. 23200 idem g« zorging Morssingel 8 ,tel. 2480 uur voorm. SOS-UIENST SOS-Telefonische Hulpdleii (01710)—25202 Voor alle die tl 'I ÜjkhedeD verkeren berelkbu werkdag van acht uur njn uur vjn doorlopend In het we 1 vrijdag acht uur B maandag acht uur t WETSWINKELTJE Juridisch adviesbureau voot rechtshulp: werkdagen (beh. m St 9-13 uur; zaterdag 10-12 uur, dag 19-22 uur Adres: Leidse Vo h Apothekersdijk 33 Burgerlijke Stai GEBOREN Maria Johanna, dr. van L, ven en E. van Dam; Jacobus zn. van J. van der Weijden e der Leek; Alida Johanna, dr. Heemskerk en C. T. Meiland; Saskia. dr. van D. L. de Gier L. Hagedoorn; Hero. ONDERTROUWD L. Volkers en C. Cazemier, Kralingen en M M. J. Brand! de Jonge en M. M. van Swaajj. der Gaag en H. G. Brunt, L, den Berg en C. A. Stigter, P, horst en J. M. van Kasterop; het Veld en C. W. de Roode, straaten en A. M. Smit, A. L. bergen en J. Kromhout. W. T. Broek en L. Hubrechsen. C. J. F. M. Driessen; J. J. P. Sloo 31 Helfensteijn: M. D. van der Plo C. Houben; R. Deurloo en R sllle, H. S. Kielman en E. C. GETROUWD A. H. G. M. Groenendijk van Hamersveld, J. J. Heerius Prie. C. J. Dijkers en E. M. land. R. Guldemond en Zanten, W. J. F. Weber Reijken. A. M. Schouten en N mijn, J. J Ravensbergen en J. Berg, M. Roerig en R. M. A. •g. A. D. Huljzer en M. d« F. de Zwart en H. R. Martij OVERLEDEN N. van der Stroom, 48 J„ A. Oosterwijk, 86 j.. man; ders. 0 j., zoon: M. A. 1 Boon, 0 J., dochter. LEIDERDORP Aan de Splinter- Van Diepeningenlaan en de Laan van centrum en een aantal banken op de laan in Leiderdorp, zal als de raad Ouderzorg worden geparkeerd. Hier- hoek van de Laan van Ouderzorg. dam". Al die verschillende daken van Amsterdamse huizen, waar in 1 het voorstel van B en W goedkeurt door wordt de rijbaan van beide we- met de Van Diepeningenlaan ener de verte de kerktoren boven uit steekt! Op zijn olieverfschilderijen een parkeerverbod komen. De Splin werkt Cor Dik met grote, brede streken, waar van de enorme dyna- j terplaats wordt aan twee zijden be- miek je treft. Ook een „rustig" gegeven, zoals zijn „Stilleven met j grensd door garages. De derde zijde, gemberpotje" barst van energie. In heftig bewogen streken slingerde die achter de flats aan de Laan van hij het op het papier. Ouderzorg, is de enige zijde waar Scherp observerend kijkt Cor Dik je op zijn zelfportretten aan. Dit geparkeerd mag worden. Het komt scherpe observatievermogen vormt de basis van de rake weergave die echter herhaaldelijk voor dat door in al Dik's werken aanwezig is. Vooral in de mappen met tekeningen I onjuist parkeren aan die zijde en litho's komt dit tot uiting. Ze spraken me bijzonder aan. Dik zette dubbel parkeren de inritten van ze vlot en schetsmatig op. en waar dat vereist werd werkte hij zijn gegeven tot in detail uit. Maar nooit werd het pietepeuterig. Deze tekeningen en litho's hebben vaak bijbelse voorstellingen tot onder werp. Het zijn illustraties bij bepaalde teksten, de bijbehorende bij beltekst staat er onder vermeld, zodat je het na kan slaan. Samen met Cor Dik exposeert de keramiste Alice van Mourik. Sommige van haar potjes en vaasjes zijn maar 1 cm hoog! Haar gen versmald, terwijl ook het uitzicht zijds, het bewoond raken van de voor het verkeer, komende vanaf de ventwegen belemmerd wordt door ge parkeerde auto's. Aan deze gevaar lijke situatie kan een einde worden gemaakt door het instellen van een parkeerverbod langs deze twee stra ten. Rond het winkelcentrum is ruim hoogbouw langs de Laan van Ouder zorg anderzijds en de aanwezigheid van een aantal scholen in de naaste omgeving, hebben een intensief voet gangersverkeer ten gevolg. In verband hiermee en de gunstige Ericalaan ttei de garages worden geblokkeerd. Om- Het parkeerverbod gaat gelden voor onmiddellijke omgeving van het gedeelte van de zuidwestelij voldoende alternatieve parkeerruimte ervaringen met de voetgangers oversteekplaatsen over de Laan van de Splinterplaats voldoende vrije parkeergelegenheid is, stellen B en W voor een parkeerverbod voor het aan de zijde van de flats gelegen gedeel ten van de Splinterplaats in te stel- schalen hebben vaak een abstrakt wit ornament op de rand, dat scherp begrensd is. Zij gebruikt vooral de kleuren blauw, groen, bruin en creme Het ziin voorwerpen die je gebruiken kunt. die niet alleen voor de dekoratie geschikt zijn. Alice van Mourik werkt in Haarlem en kreeg van Bert Nienhuis haar opleiding. Cor Dik geeft les aan ke zijde van de Van Diepeningenlaan gelegen tussen de in- en uitrit van de ventweg langs de Van Diepenin genlaan; het gedeelte van de zuidoostelij ke zijde van de Laan van Ouder zorg. gelegen tussen de in- en uit rit van de ventweg langs de Laan Ouderzorg heeft er toe geleid dat van Ouderzorg. De kosten die met de Het instellen van de blauwe zone de Amsterdamse Rietveldakademie en en Amsterdam werkzaam. was onder andere in Haarlem veelvuldig auto's op het zich voor het uitvoering van deze werken zijn winkelcentrum bevinden de gedeelte gemoeid zijn geraamd op f 350. HANNY RENEMAN i va» de rijbaan van respectievelijk de De aanwezigheid van het wankel- Ouderzorg, nabij de Van Poelgeest- laan en de Splinterlaan, stellen B en W voor. een voetgangersover steekplaats aan te leggen over de van Diepeningenlaan, nabij de krui sing met de Laan van Ouderzorg en een voetgangersoversteekplaats over de Laan van Ouderzorg, nabij de kruising met de Van Diepeningen laan. De kosten welke gemoeid zijn met de aanleg van beide oversteekplaat sen bedragen f2.200. Omdat de route Acacialaan Erica laan, Mauritssingel aan belangrijk heid wint, is het niet langer ver antwoord dat de rijbaan van de Eri calaan versmald wordt door gepar keerde auto's. B en W vinden een parkeerverbod voor de zuidzijde van de Ericalaan noodzakelijk. Doordat aan de andere zijde van de Erica laan een parkeerhaven is met 33 parkeerplaatsen, zal dit verbod van de zijde der bewoners op weinig of geen bezwaren behoeven te stuiten. De kosten 2iijn f 500.waarvoor afzonderlijk een begrotingswijziging, zal worden aangeboden. Voor het ge deelte van de Hoogmadeseweg tus sen de Acacialaan en de Hoofd straat. zijn nu de volgende verkeers maatregelen van kracht; 1. een par keerverbod voor beide zijden van de hoofdrijbaan, gelegen tussen de Kas- bod voor de noordelijke zijd* tanjelaan en de Acacialaan; 2. een zuidelijke ventweg van de 1 "ei parkeerverbod voor beide zijden van de noordelijke ventweg; 3. keerverbod voor de noordelij On van de hoofdrijbaan, gelegel de Kastanjelaan en de Hoo ter Deze verkeersmaatregelen uit de tijd van de oude dorpse brug toen de HoognU f c nog een belangrijke functie als doorgaande route. Nu di E tie minder belangrijk is gewc de aan de noordelijke ventwi tigde winkels nogal wat pub! trekken vonden B en W het ger gewenst om het vigerei keerverbod in die omvang haven. B en W stellen daarom vooi ns intrekking van het voor delijke zijde van de noordelif weg van de Hoogmadesewei telde parkeerverbod. vaststelling van een pal ries

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2