Reacties op de beslissing van het kabinet verdeeld )rie van Breda niet nu maar later vrij Zuidmoluksvolksgericht in Breda: vier gewonden rfjy) vandaag ...e/? gisteren jjj Den Uyl niet gelukkig Andriessen: 'Aanvaardbaar' Van Agt verrast door felheid van gevoelens bij de slachtoffers TV morgen] -hANDAG 6 MAART 1972 VARIA PAGINA 5 l>EN HAAG De drie Duitse Iflögsmisdadig'ers blijven voorlo- V, in de gevangenis, maar de lering vindt wel dat zij te gele ier tijd; moeten worden vrijge- F nj>it is dé kern van het kaïbinets- vWt, minister-president en minister Van Agt ;itie) zaterdagavond bekend elkaar ongeveer twintig uren heeft geduurd. Door de drie thans niet vrij te laten voert de regering de motie- Voogd uit, zei Biesheuvefl in een toelichting op het besluit. De minister-president zei ook, dat de beslissing over de gratie verzoeken van Kctalla, Fischer en Aus der Fünten is aangehouden. Dat betekent, dat de minister van Justitie er nog geen advies over heeft uitgebracht aan de Koningin. Aanvankelijk was minister Van Agt van plan een gunstig advies uit te brengen in aansluiting op de gunstige adviezen van de Bij zondere Strafkamer van de Am sterdamse rechtbank en de Hoge Raad. Na de storm van protest die bui ten en in de Tweede Kamer is opgestoken over dit voornemen is de regering tot de conclusie geko men dat in deze bijzondere geval len niet alleen juridische argumen ten mogen tellen. In navolging van wat in de Tweede Kamer is be toogd, meent de regering dat de gevoelens van de oorlogsslacht offers meer gewicht in de schaal moeten leggen. In elk van de drie gevallen zal de regering zich over deze gevoe lens laten voorlichten door een groep van deskundigen. In deze groep zullen personen worden op genomen die geacht kunnen wor den vertrouwen te genieten in kringen van de illegaliteit en van de Ook wil de regering een nader onderzoek laten instellen naar de lichamelijke en geestelijke toestand van eik van de drie oorlogsmisda- De besluiten van de Kroon tot individuele gratieverlening zullen te zijner tijdi zonder vooroverleg met de Tweede Kamer bekend worden gemaakt. .Achteraf kan de minister van Justitie dan ter ver antwoording worden geroepen door de Tweede Kamer", zei Biesheuvel. te J"jEN HAAG In tegenstelling tot zijn fractievoorzit sters. J. M. den Uyl, die zaterdagavond zei „niet geluk te zijn met het besluit van de regering over „de drie jjH Breda", noemde de indiener van de beslissende motie Ie Tweede Kamer, de PvdA-er drs. J. J. Voogd het oralsnog een bevredigende oplossing". heer Voogd, die eraan her- rde dat hij met zijn motie de weg naar individuele everlening had willen blok- k, voegde aan zijn eerste in- toe: „Ik heb duidelijk begre- jlat van collectieve gratiever- nu niet, maar ook nooit :e zal zijn!" L Den Uyl was terughoudender, t hij vindt, dat de regering de -De Voogd slechts ten dele srt. „Half uitvoeren is in mijn slechter dan niet uitvoeren. Ik ang, dat de zaak nu een lopen- restie wordt, waardoor er geen komt". ïe gezien hun opstelling in het reageerden de fractievoorzit- ran de drie grote confessionele en uiteraard toeschietelijker. jVP-er mr. F. H. J. J. Andries- iprak van „een aanvaardbare Jing", al zag hij als nadelig p£j, dat de zaak nu'de wereld niet Hij wilde in zijn bordeel eoh- ïkening houden met de kans, ,f alle betrokkenen nu een J afstand van het probleem Jrimnen ontstaan. mr. W. Aantjes (ARP) be- l dat de zaak nog niet defini- *un die baan is. Hij toonde zich ij „erg blij", dat om de zaak de drie" geen kabinetscrisis of ninisterscrisis is ontstaan, i hij bleek nog wel wat zorgen toekomst te hebben: „Wat 'er straks gebeuren, wanneer ledioi tot de conclusie koanen, gratieverlening moet worden teaan en de door de regering V%pleegde deskundigen uit de 1 jn van de illegaliteit en van de a%den het kabinet op andere ^Tjnedische gronden onder druk e i geen gratie te geven?" lellema: „Lang geduurd" iviet de heer J. T. Mellema (CHU) uweioh wel met het regeringsbe- li'k [verenigen. Hij was echter van ndftg, „dat de beraadslagingen eriHe ministerraad wat lang had- boiüeduurd". wa 1 Wiegel: „Verstandig" d it yj voorzitter van de WD-frac- •aaJ de Tweede Kamer noemde de viefing „zeer verstandig". Niet i- j omdat blijkt, dat alle facto- yïie niet het probleem samen bal, door de regering goed zijn •iviPgen, maar ook omdat nu be- ttrji is eerst tot het raadplegen jeskundigen uit de kringen van Ichtoffers over te gaan. ~1 Mierlo„Niet gelukkig" y <f. H. A. F. M. O. van Mierlo Mevl bleek „niet zo vreselijk gelufc- ns bet de regeringsbeslissing„De it p' heeft niet alleen laten weten, zoaj niets voelt voor collectieve hui maar ook niet voor iets, dat lijkt. En ik vrees, dat het nu eoiets aJls een geschematiseerde Jing gaat worden. Onder deze Ernjndigheden had de regering de ji-lgkerzoefcen beter kunnen af wij- wok dan was in de toekomst aii^cht tot individuele gratie on- d jj gebleven". 1 Keuning: „Vreemd L Keuning, woordvoerder D'70 tijdens het debat zou ook hebben gezien, dat de gratie- '»n zouden zijn afgewezen 1 hij van mening was, dat de (gens van de Kamer wel waren „kwam het hem een vreemd voor", dat de regering verklaring zo nadrukkelijk Igesteld, dat zij nog steeds het punt huldigt, dat voortzetting 8 straf geen in onze rechtsple- ïrkend doel meer kan dienen. Uitdrukking gebruikte minister ook tijdens het debat. Ik j echter, dat juist andere fac- idan regels van het strafrecht moeten tellen'. Bakker: „Overwinning" I communist Marcus Bakker Se de regeringsbeslissing „een bewoon grote overwinning van (weging tegen de vrijlating en herwinning van de Kameruit- J Abma: „Vraagtekens" H. G. Abma (SGP) vroeg zich af of de motie-Voogd wel voldoende gehonoreerd werd door de regering, Er is niets bekend over het tempo, waarmee die eventuele individuele gratieverlening zal kunnen geschie den en dat, aldus ds. Abma, „zou wel eens snel kunnen zijn". Hij zette vraagtekens by de reacties, die de beslissing om tot mogelijke indivi duele gratieverlening over te gaan zullen uitlokken. Hij zette nog een vraagteken. Hoewel hy het op zich zelf gezien toejuicht, dat er een onderzoek naar de lichameiyke en geesteiyke toestand van de drie komt en evenzeer verheugd is over het be sluit dat deskundigen zullen worden geraadpleegd, voegde hy daar aan tie: „Waarom is dat niet eerder ge beurd? Moest er daarom zo zwaar en zo lang door het kabinet verga derd worden om het eerder genomen en vaststaand besluit te wijzigen?" Reacties van niet-politici Ook een groot aantal niet-politici. organisaties e.d. heeft in het afge lopen weekeinde op de regeringsbe slissing gereageerd. Rabbyn A. Soetendorp van de Li beraal Joodse Gemeente noemde het een beslissing, waardoor de span ningen büjven: „Hert is een slepende zaak geworden, waarmee niemand is gediend". Het Nederlands' Auschwitz-comité wyst „iedere gratie voor oorlogsmis dadigers, in welke vorm, op welk motief ook, af". Het comité heeft dit telegrafisch aan minister-presi dent Biesheuvel meegedeeld en er aan toegevoegd ook „de door U voor gestelde commissie" af te wy'aen. Dr. Hugenhotz, medisch adviseur van de Stichting 1940-45 sprak van een beslissing „waarvan weinig heil te verwachten is. De slachtoffers zullen de zaak nu toch ondergaan aan een besluit dat zegt: de zaak is voorby, er moet nu maar een streep onder. Het is een illusie, dat van deze beslissing rust zou kunnen uitgaan". De Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen is „niet gelukkig met deze zuiver-politieke oplossing, een stuk compromis". De voorzitter van Voormalig Ver zet Nederland, de heer C. C. van de Heuvel ziet als positief punt, dat by onderzoeken naar individuele gratie verlening het oordeel van slacht offers en illegalen zal worden ge- Prins Willem-Alexander met en Prins Claus met Prins Con- j paar met hun kinderen in het een Oostenrijkse skileraar, Prin- stantijn tijdens de vnntersportva- Oostenrijkse Lech. ses Beatrix met Prins Johan-Friso I kantie van het kroonprinselijk I BREDA (ANP) Een grote groep Zuidmolukkers heeft zater dag 2 ZuidmoTukse gezinnen in hun wijk te Breda via een soort volksgericht afgestraft. De beide gezinnen zijn vólgens de overige Zuidmolukkers teveel georiën teerd op de regering van Indone sië en te weinig op die van ir. Manusama in ons land. De wo ningen van beide gezinnen wer den aangevallen. Alle ruiten sneuvelden en het in terieur werd grotendeels verwoest. Tydens de vechtpa-rty ronid dit ge- DEN HAAG Minister Van Agt, (Justitie) ziet in het kabinetsbesluit over de drie van Breda geen com promis tussen het standpunt, dat de drie moeten wonden vrijgelaten en het standpunt dat zy moeten bUjven zitten. Naar zyn overtuiging is het standpunt, dat zy moeten worden vrijgelaten staande gebleven. De re gering biyft immers van mening, dat verdere voortzetting van de vrij heidsstraffen geen in onze straf rechtspleging erkend doel meer kan dienen. De minister gaf zaterdagavond zonder meer toe, dat hy en de rege ring zyn verrast door de felheid en intensiteit van de gevolgen die ten aanzien van de drie nog leven by de oorlogsslachtoffers. Hy verklaarde, dat hü met dit nieuwe gegeven had geworsteld- „Het probleem heeft my geteisterd. Ik wil dat u dat weet", zei Van Agt met stemverheffing. Het oordeel van de meerderheid van de Tweede Kamer, dat geiykty- dige vrijlating op dit moment achter wege moest biyven, noemde Van Agt „volstrekt honorabel". Naar zyn mening heeft de Kameruitspraak een wezeniyk element aan de discussie toegevoegd. In deze uitspraak weegt het leed onder de oorlogsslachtoffers zwaarder dan de juridische overwe- weging, dat het een dwingende eis is van onze rechtstaat aan deze ge vangenisstraffen een einde te maken nu zy geen doel meer dienen- Minister Van Agt meende tevens, dat door de hoorzitting en het debat In de Tweede Kamer .nieuwe bekom mernis is gewekt voor de oorlogs slachtoffers". Minister-president Biesheuvel zei nog. dat de beslissing door het kabi net is genomen zonder overleg met de voorzitters van de regeringsge zinde fracties in de Tweede Kamer. Wel hebben de minister v£m de KVP, ARP en CHU tussentyds overleg ge pleegd met hun fractievoorzitter, „maar toen was er nog geen beslis sing". Dit overleg vond plaats omstreeks de tyd, dat de minister-president werd geacht zyn wekelykse perscon ferentie te geven. Biesheuvel veront schuldigde zich er gisteravond voor, dat hy vrijdagavond verstek had laten gaan. Hy hoopte, dat het by deze ene keer zou blyven. Het nu genomen besluit noemde Biesheuvel het -resultaat van een „Wegingsproces" binnen de regering. beuren werden vier aanvallers ge wond. Zy zyn opgenomen in het Ignatiuaziekenhuis in Breda. Volgens de politie is him toestand niet ern stig. Direct na de aanval op het eerste gezin is burgemeester ir W. Merkx van Breda met een uitgebreide poli tiebegeleiding naar de Zuidmolukse wyk gegaan. Hy heeft d'aar gespro ken met de wykraad en een aantal bewoners en kon bereiken dat de be woners de wraakactie op twee gezin nen stopzetten, Met veel overredings kracht lukte het hem beide gezinnen te bewegen de wyk te verlaten. Dat gebeurde in overvalwagens van de politie. Daarna bezette de politie, gewapend met de wapenstok en beschermd. door schilden en helmen, de beide wonin gen om te voorkomen dat zy zouden worden geplunderd. De beide gezinnen zyn voorlopig ondergebracht in het Bredase politie bureau. Het gemeentebestuur pro beert voor hen op korte termyn ver vangende woonruimte te vinden. De Zuidmolukse wyk aal zaterdag avond en wellicht nog langer onder scherp politietoezicht staan. Burge meester Merkx heeft de commissaris der Koningin in Noord-Brabant en de officier xvan Justitie, mr. E. Bauens van Breda, de procureur- generaal in Den Bosch van het gebeurde op de hoogte gesteld. Ook de ministeries van CRM, Justi tie en Binnenlandse Zaken hebben d'e melding doorgekregen. Naar aanleiding van het incident heeft de Zuidmolukse voorlichtings dienst gisteren namens president ir Manusama van de Zuidmolukse rege ring in ballingschap verklaard dat de beide Indonesische gezinnen ondanks hun pro-Indonesische gezindheid nooit eerder moeilykheden van de andere wijkbewoners hebben onder vonden. De moeilijkheden, aldus de Zuid molukse verklaring waren pas begon nen na een bezoek van Indonesisch ambassadepersoneel aan één van de gezinnen eind januari. De beide ge zinnen hadden sindsdien tegenover de wykraad en de andere wykbewo- ners een provocerende houding aan genomen. Het incident van zaterdag werpt, volgens de Zuidmolukse voorlich tingsdienst een scherp licht op de ac tiviteiten van de Indonesische am bassade in Nederland. De recent in gestelde Indonesische commissie in Djakarta, die belast is met de repa triëring van Zuid-molukkers heeft zich volgens de Zuidmolukse woord voerder gestéld voor een onmogelyke opgave omdat volgens hem onder de huidige omstandigheden niet één Zuidmoiukker de tereigreis naar In donesië zou willen aanvaarden. Nederland met soc. uitgaven nog bovenaan DEN HAAG (ANP) Nederland, dat in 1962 wat betreft sociale uit gaven op de laatste plaats in de ge meenschappelijke markt stond, had in 1969 de eerste plaats bereikt en heeft zich ook in 1970 als eerste ge handhaafd. In de andere vijf landen van de gemeenschappelijke markt zijn in de Jaren 1969/1970 de sociale uitga ven, ten opzichte van het bruto na tionaal product, hetzij gelijk geble ven, hetzij iets vérminderd, aldus blijkt uit een overzicht van het bu reau voor de statistiek van de Euro pese gemeenschappen. In 1970 is West-Duitsland Frankrijk voorbij gestreefd wat betreft de uit gaven per inwoner, hoewel Frank rijk hierin steeds aan de leiding heeft gestaan. Voorts blijkt uit het overzicht dat de toelagen van de staat en de lage re publiekrechtelijke lichamen over al, behalve in Italië, proportioneel dalen en dat, wederom met uitzon dering van Italië, de werkgeversbij dragen in alle landen omhoog gaan. In alle zes landen zijn de bijdragen van de gezinshuishoudingen stijgen de. NEDERLAND I 6.45 De fabeltjeskrant (NOS 6.55 Journaal (NOS) 7.05 De graaf van Monte Cristo. TV-musical (KRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.21 Gamma: internationaal programma over hersen onderzoek. Deel 2 (KRO) 9.20 Menschen im Hotel. Speelfilm naar het boek van Vicky Baum met Heinz Rühmann in de hoofdrol (KRO) 11.00 Journaal (NOS) 11.05 Spaanse les. Les 11 (Teleac) NEDERLAND II 6.45 De fabeltjeskrant (NOS 6.55 Journaal (NOS) 7.05 AVRO's Toppop: wekelijkse hitparade (AVRO) 7.30 Wie van de drie? (AVRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.21 Analyse: maandelijks politiek weekoverzicht (AVRO) 8.30 Peyton Place (AVRO) 9.20 Muziek is Troef (AVRO) 10.10 AVRO's Televizier Magazine (AVRO) 11.00 Journaal (NOS) 11.05 Wat is je vak man? Les 8 (Teleac) Gisteren waren we ooggetuige van een historische gebeurtenis, Om vijf voor half tien blies Marleen Spaargaren na 26 af leveringen de laatste adem uit, althans als seriefiguur. Daar mee was de langste Nederland se televisieserie ten einde, on geveer 40 jaar Amsterdams lief en leed waren langs ons heen gegaan, in de opvatting van Jan Mens alias Willy van He- mert. Ik moet eerlijk zeggen dat mijn' interesse na de eerste tien afleveringen wat is gaan tanen. Het lijkt me geen al te boude veronderstelling dat de serie aan kracht gewonnen had. als het boek van Jan Mens (600 bladijd^n) in bij voorbeeld 13 afleveringen op het scherm wasg ebracht. De moeilijkheid met „De kleine waarheid" was ook, dat bewer ker Willy van Hemert er zelf hele afleveringen bij heeft ge schreven, want zoals ik al eens gemeld heb, houdt het boek voor de oorlog op, terwijl wij al afleveringen lang met oorlogssituaties geconfronteerd werden, die Van Hemert nodig dacht te hebben voor een logi sche afsluiting. Alles wat we gisteren dus te zien kregen, was Willy van Hemert, niet Jan Mens. Dat zal wel een van de redenen zijn geweest, dat de serie op den duur wat begon „uit te zakken". De figuren werden wat minder geloofwaar dig, hun manier van reageren en de taal die zij spraken, misten de eenvoudige logica van Jan Mens. Zoals moeder gisteren reageer de op Walraven, de domme manier waarop Marleen rea geerde in het huis van de no taris (koeriersters wisten anno 1941 heus wel waar ze mee be zig waren), de ongeloofwaardige van mensen, die door bleven eten toen .achter him rug een Feldwebel met machinepistool de kamer bin nenstormde, dat was me alle maal wat te simplistisch. We werden ook geacht het slot te beleven' in 1941, maar tevo ren hadden we op straat al een Jood met een Jodenster zien lopen, blijkbaar een avant-gordist, want de Joden ster werd pas op 29 april 1942 in Nederland ingevoerd (het was overigens Aus der Fünten die dit aan de Joodse Raad mededeelde) Marleen blijkt dertien te zijn als haar vader nog Naadje op de Dam tegenkomt, die in 1914 verdween. Marleen moet dus op z'n laatst in 1900 geboren zijn, in 1941 was ze derhalve 41 jaar oud. Willeke is 30 jaar lang Willeke gebleven, zij handhaaf de al die jaren haar „naturel" als tv-actrice, dat blijf ik vol houden, maar wat waar is is waar: het rijpingsproces dat iemand toch allicht zal onder gaan die dertig jaren ziet ver springen in 26 afleveringen, is achterwege gebleven. Ik herin ner mij toch duidelijk dat bij voorbeeld Hendrik VIII in de 38 Jaar dat we hem bezig za ger) zichtbaar verouderde. Als veertigjarige reageerde Marleen nog als een kind. toen haar moeder haar kwam waar schuwen dat het huis van de notaris verdacht werd door de Duitsers. Ik bedoel maar: het uitgangs punt van de serie (het boek van Jan Mens) was niet zo waterdicht, de bewerking was het evenmin, deze mankemen ten zouden bij een wat gecon- denseerder aanpak wellicht verborgen zijn gebleven. NICO SCHEEPMAKER 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7 07 (S) klassieke- en moderne mu ziek (gr). (7.30 Nieuws: 7.41-7.50 Ac- tuallteitin)8.24 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.41 Voor de hulsvrouw. 10.00 (S) Moderne kamermuziek II Modisr ne orkestmuziek. (10.30-10.32 Nieuws). 11.00 Voor de zieken ll-30 bouw: 12.30 Nieuws; 12.41-12.50 Ac tualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar 14 05 Schoolradio. 14.30 (S) Interlo kaal op dinsdag; muzikaal nilddagma- gazlne. (15.30-15.32 Nieuws). Over heidsvoorlichting: 17.00 Het dagelijks leven van de Joodse bevolkingsgroep in de Nederlandse Antillen to histo risch perspectief, 17.10 (S) ^«tropole Orkest. 1725 Voor de kinderen. 17.30 Nieuws. 17.32 (S) Actu^ltelten" 1?:°° (S) Licht ensemble met zangsolisten. 18.19 Uitzending van de Nederlandse Middenstands-Partij. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 18.50 Voorbe schouwing over komende K2tO-pro- ma's. 19.00 Musicerende dllettan- Fanfare-orkest. 19.30 serie ge sprekken over leven, dood en toe komst. 19.45 muziek in de liturgie. 20 00 (S) Nederlandse muziek en n<>- 2U.UU neutiittuuac derlandse poëzie. 20.45 Waar maak je Ie druk over?: gesprekken. 21.00 cul turele kroniek. 22.00 Klassieke turele kroniek. 2Z.uu rudssicR.' ermammofoonmuziek. 22.25 Overwe King. 22.30 Nieuws. 22.38 Den Haa^ vandaag. 22.50 Actualiteiten. 23.15 Licht muziekprogramma. 23.55 Nieuws. AVRO. 15.00 NOS. 17.0024.00 AVRO Hllv II 298 in en I M-knnulen. 7.00 AVRO. 15.00 NOS. 17.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) Dag met een plaatje (gr.). 8 00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje (gr.). (Om 8.30-8.33 De groenteman.) 8.50 Mor genwijding. 9.00 (S) Klassieke muziek met commentaar. 9.35 Waterstanden. 9.40 (S) Oude muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Rondom 12: programma voor de vrouw. (11.55 Beursberichten). 12.30 Overheidsvoor lichting: uitzending voor de Jonge Nederlandse kunstenaars. 14.00 (S) Nieuwe grammofoonplaten met toe lichting. 15.00 reportages en commen taren uit alle delen van het land en veel muziek. (16.00-16.02. Nieuws). 17.00 Mobiel: een beweeglijk pro gramma voor beweeglijke mensen. (17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11-18.25 Radiojournaal). 19.00 (S) oude en moderne Jazz. 19.25 Paris vous parle. 19.30 gevarieerd program- am. (20.00-20.05 Nieuws). 22.00 be schouwingen over aktuele zaken. 22.20 (S) gevarieerd programma met om 22.55 Mededelingen, om 23.00 Nieuws en om 23.10 Radiojournaal. 23.55 Nieuws. Hilv III 240 m en FM-kanalen. 7.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.02 Dag dinsdag. 8.00 Nieuws. 8.02 Onderweg. 9.00 Nieuws. 9.03 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nieuws). 11.00 Nieuws. 11.03 Een op vallend vrolijke gevarieerde visito (12.00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13.03 De Eddy Becker Show. (14.00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.03 Drie- draal. 16.00 Nieuws. 16.03 (17.00 Nieuws). Nederland I NOS/NOT: 10.4511.35 en 14.00 14.50 Schooltelevisie. NOS 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. NOS: 18.55 (K) net Journaal. NCRV: 19.05 (K)Dier en Vriend. TV-serie. 19.28 (K) De Jonk vrouw van Avignon, TV-feulllet NOS 20.00 (K) Journaal. NCRV: 20.21 (K) Eenmaal Andermaal. 21 45 Hier en Nu actualiteitenrubriek. 22.25 (K) Emmel- oords Chr. Mannenkoor. NÖS 22.35 (K) Uitzending Stichting Socutera. 22.50 (K) Journaal 22.55 Weekoverzicht en algemene Informatie over schooltelevi sie. TELEAC: 22.58—23.28 (K) Graven naar het verleden les 6 (herh.). NOS: 18.55 (K) Journaal. VARA: 19.05 (K) Volgende Patiënt, TV-serie. 19.30 (K) Tik Tak Tor: vraag en antwoord spelletje. NOS 20.00 (K) Journaal. De VARA: 20.20 (K) Kom maar binnen, TV-serie. 20.45 Pépé ie Moko, speel film uit 1936 22.15 (K) Simon Carmig geit leest voor uit eigen werk. 22.20 Achter het Nieuws. NOS: 23.00 (K) 't Journaal. 23.05 Den Haag vandaag. TELEAC: 23.10—23.40 (K) Beton AMSTERDAM (ANP) In de nacht van zaterdag op zondag is de antenneruimte van flatgebouw Flo rijn in de Bijlmermeer in Amster dam opengebroken en onklaar ge maakt. Het uitzenden van het loka le tv-programma op gistermiddag door Bijlmermeer-tv is daardoor zeer bemoeilykt: Gistermorgen be gon men onmiddellijk met het tref fen van noodvoorzieningen. Het bleek dat de hoofdversterkers uit de antenneruimte waren gesloopt, daar door bleven de ongeveer honderd bewoners van de nog niet afgebouw de flat Florijn verstoken van het derde lokale experimentele tv-pro gramma dat de stichting voor com municatie "de lob" verzorgt. De experimentele uitzending is gistermiddag op normale wijze be gonnen. In totaal waren ruim 3500 woningen via kabelverbindingen met de studio in gebouw Fleerde ver bonden.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5