Raadslid weinig G. y. d. Kr oft ziet resultaat rapporten te Oude hofdansen in Duivenvoorde Scholenplanning in Voorschoten heel moeilijk BEEEüE Harde woorden bij behandeling Warmonds begroting Lange J oort f och mafo in MÊÊÈÈÊÊÊÈBm OEGSTGEEST De Stichting Lange Voort stelt weer pogingen in het werk een koopavond te krijgen. Men heeft een verzoek gericht tot het college van B. en W. van Oegst- geest en de Kamer van Koophandel in Leiden om toestemming voor de ze koopavond. Deze koopavond zal als de toestemming wordt verkre gen op vrijdagavond worden gehou den. Op zaterdag zullen dan de win kels enkele uren eerder sluiten. WARMOND „In onze gemeente zijn af of niet permanent verschillende instanties en commissies werkzaam. De rapporten die door deze instanties worden of zijn gemaakt kosten handenvol geld, maar wat doen we er mee, welke concrete resultaten hebben ze. Voor zover wij kunnen nagaan bijzonder weinig". Harde woorden van het Warmondse raadslid Van der Kroft, die gisteravond bij de algemene beschouwingen van de begroting voor 1972 sprak namens de KVP-Prot. Chr. Partij en PvdA-fractie. "We hebben f 1200,uitgegeven voor 'n plan Tolbrug. Wat is er met het plan gebeurd? Op het investe ringsprogramma komt het niet eens meer voor. Toegezegd werd dat gestereefd zou worden naar een intensiever overleg met de gemeente Alkemade op be stuurlijk niveau. Waaruit bestaai dit overleg, buiten de gezamenlijke be sprekingen van de raden?. Ook een recreatieplan voor het plan Zwan- burg is nog altijd niet vastgesteld. Nog steeds wacht de raad op een plan met betrekking tot de kampeer terreinen. Dit plan moet volgens de fracties zo snel mogelijk worden op gesteld." Dit was nog maar een kleine greep uit de toezeggingen waarover de raad nog nooit iets meer had gehoord. Klachten "Er komen veel klachten uit de i bevolking", betoogde raadslid Van der Krof verder, "over de afhande- lig van een aantal zaken op bouw kundig gebied. Het afgeven van bouwvergunningen duurt volgens de betrokkenen veel te lang". Hy vroeg zich af of de directeur van gemeen tewerken in dit geval niet meer vrij heid kon krijgen. Hij toonde zich een voorstander van standaard-voor schriften voor de bouw van kippen- Wassenaarse jeugd las weer meer WASSENAAR De Wassenaarse openbare bibliotheek leende in 1971 het record aantal boeken van 203.000 uit. Het ledental bereikte de 5.000 en het boekbezit vermeerderde tot 38.000 banden. Binnenkort verschijnt de twee-jaarlijkse aanwinstenlijst met ca. 3.000 nieuwe titels. Globaal genomen werd in de cen trale aan de Luifelbaan een vooruit gang van negen procent op liet aan tal leningen en van haast twintig procent van het ledental bereikt. Als men daarnaast de oprichting van de discotheek meerekent, waarvan nu meer dan 350 personen gebruik ma ken uit een collectie die al boven de anderhalf duizend langspeelpla ten is gegroeid, dan mag wel van een heel gunstig resultaat worden gesproken. De groei blijkt over de hele linie van het Wassenaarse bibliotheek werk en stelt hoge eisen aan de negen personeelsleden, vooral wan neer op woensdagmiddag, na het verteluurtje. en zaterdagmorgen de jeugd een gretige aanval doet op de meer dan tienduizend jeugdboe ken, als tegelijk de volwassenafde ling en de discotheek een drukke belangstelling genieten. Vooral het aantal uitleningen van jeugdboeken maakte een aanzienlijke stijging door; van 66.600 in 1970 naar 77.700 In 1971. hokken, duiventillen enz. Ook zou den de Warmondse fracties graag zien dat heit college van B. en W meer d'an eenmaal per week zou ver gaderen om afwikkeling van verschil lende zaken te bespoedigen. Van der Kroft vroeg of het niet mogelijk was de gelden van de zand winning in de Zwanburgerpolder te gebruiken voor uitvoering van plan nen die nu floor geldgebrek moeten blyven liggen, zoals de uitbreiding van de sportvelden, het uitvoeren van het plan dorpskern enz. Verder ging hij uitvoerig in op het plan Zwanburg en alles wa-t daarmee sa menhangt. Gewestvorming Voor wat de begroting zelf betrof, was Van der Kroft van mening dat alleen bij een gemiddelde stijging van de inkomsten met 6% zonder Belastingverhoging tot een sluitende begroting zou kunnen worden geko men. "Dit is een onmogelijke zaak. alleen het hoofdstuk ondewys geeft al een stijging te zien die ver boven de 6% ligt. Raadslid Heijl vor.d dat de gewest- vorminig maar traag verliep en vroeg of er geen tussermota kon worden opgemaakt voor de vafDsteWing van de definitieve beleidsnota Raadslid De Winter stond uitvoe rig stil bij het wonirjgprcb'.eem. In Warmond wachten nog altijd 150 mensen op de toewyzing van een wo ning. Raadslid Van Moorsel wilde de recreanten betrekken bij de recre- atieplanmen van de gemeente omdat zy "een aanzienlijke bijdrage lever den in het verzorgingspeil van War mond". De eventuele aanleg van de Schiphollijn was voor raadslid Heemskerk aanleiding om B. en W nog eens aandacht te vragen voor het Warmondse natuurschoon. Hij was bang dat de autoriteiten daar niét genoeg opgelet hadden. VVD VVD-raadslid Bakker zei dat hy het op prijs zou stellen als de be groting voor 1973 vóór het begin van dit jaar zou verschijnen omdat dan de begroting meer reële waarde had. "Er wordt door B. en W van uitgegaan dat aan enkele verhogingen van de plaatselijke belastingen niet kan worden ontkomen omdat van verschillende diensten de lonen en sociale lasten aanmerkelijk zijn ge stegen". Het zal volgens hem B. en W. niet onbekend zijn dat elke las tenverzwaring voor de burger mee werkt aan de zo gelaakte loon- en prijsspiraal Warmond is een woon- en leefge meenschap. Velen trekken 's mor gens weg om elders te werken en ho pen dan in hun vrije tyd rust en ontspanning te vinden. De mogelijk heden tot recreatie breiden zich uit en de VVD ziet met vreugde de eerste fase van de bootjeshaven tegemoet. Hat verkeer in Warmond baart grote zorgen. Wederom, wil de VVD er op aandringen meer controle uit te oe fenen op lawaaiveroorzakende au to's en motorfietsen. Hoewel tegen deze geluidshinder nog geen wet be staat zou toezicht van bovenaf niet ongewenst zijn. Maar wat moeten we denken van de toekomstplannen rond de tertiaire weg 7 en langs de Haar lemmer trekvaart, vroeg raadslid Bakker zioh af. "Door verbetering van de tertiare weg 7 zal het door gaand verkeer onherroepelijk worden bevorderd. Daarom wijst de VVD er met klem op dat een goed wegennet buiten Warmond belangrijk is, b.v. een afvoer van het uit Leiden ko mende verkeer via de Haarlemmer trekvaart naar de Bollenstreek. Het overleg met omliggende gemeenten en provincie moet zo snel mogelijk worden opgenomen. Op de speelplaats bij de St. Nico- laassohool zou zonder grote kosten wat meer op de fantasie gericht speelmateriaal kunnen staan b.v. een oude bout of wat boomstammen voor de jeugd, meende raadslid Bakker. Peugeot-vestiging Oegstgeest geopend OEGSTGEEST De nieuwe Peu geot-vestiging Devilee-Reizevoort aan de Rhijngeesterstraatweg is gisteren officieel in gebruik genomen. Er zijn veel moeilijkheden aan voorafgegaan voordat de typische oud-Oegstgees- i ter huisjes zo passend bij het naast gelegen „Huize Duinzicht" konden verdwijnen. De directie had de sym pathieke gedachte gehad de naaste buren n.l. de bejaarden van Duin zicht uit te nodigen. Toen burge meester Van Eysinga de officiële ope- ning had verricht begaf hij»zich met zuster Eymard van Duinzicht naar i een werkbrug, die ze in werking stel- den. Tevoorschijn kwam een platen- j speler bestemd voor de naburige be- jaarden. Gelukwensen met de inge- bruikneming van dat fraaie service- station werden uitgesproken door vertegenwoordigers van de B.P.. van de directie van Peugeot-Nederland. van de Bovag en van het personeel. die ook geschenken aanboden. Oegstgeest OEGSTGEEST Het bestuur van 't Rijnlands Lyceum zal in samenwerking met het gemeen tebestuur- van Oegstgeest pro beren het mavo-onderwijs van de grond te krijgen. In de on derwijsnota, waarover wij reeds het een en ander publiceerden, was nog te lezen dat het Rijn lands Lyceum had afgezien van de oorspronkelijke gedachte aan de scholengemeenschap voor wvo/havo ook een mavo toe te voegen. Op dit besluit is het bestuur dus nu weer terugge komen en wil wel aan de tot standkoming van een mavo wer- LEIDEN Leden van de ac tiegroep MOB togen gistermid dag met een bos bloemen naai het kan-toor van de inspectie voor de geestelijke volksgezond heid. De bloemen waren be stemd voor de secretaresse van di*. Buis, de inspecteur van de geestelijke volksgezondheid in Zuid-Holland. Zij was bij de be zetting van het gebouw door de actiegroep van maandag j.l. ook in het gedrang gekomen. Dit was niet de bedoeling van de werkgroep geweest. Om dit dui delijk te maken en als veront schuldiging voor het ongemak dat zy bij de bezetting had ge had wilde de werkgroep haar de ruiker aanbieden De secretaresse van dr. Buis was van de attentie echter nie' gediend. De actiegroep kon met de bloemen verdwijnen. Om het boeket toch daar af te leveren waar het moest zijn besloot de actiegroep de tulpen maar in het voortuintje van het kantoor te planten. Binnen enkele minuten arri veerde de politie. Zij hoefde niet in te grijpen, want na het plan ten van de bloemen ging de actiegroep in alle rust haars- weegs. (Foto Holvast) Kinderfilms in Stadsgehoorzaal LEIDEN Samen met drie tijd schriftenuitgevers organiseert de Ne derlandse Jeugdcentrale komende zondag in Leiden een kinderfilmfeest in de Stadsgehoorzaal. Er zijn drie voorstellingen: half elf, half twee en kwart voor vier. Er worden teken-, lach- en avon turenfilms gedraaid in dit program ma. dat is bedoeld voor kinderen tus sen de vyf en dertien jaar. Alle kin deren krijgen na afloop een tas vol strip- en leesboeken mee naar huis Bovendien is er aan de voorstelling een tekenwedstrijd verbonden, waar bij o.m. een step en polshorloge te winnen zijn. VOORSCHOTEN Het Voor- schotense kasteel Duivenvoorde heeft ook voor 1972 weer een goed gevuld programma. Op woensdag 5 en donderdag 6 april komt de Ka mer van de Dans Tersichore hof dansen uit de 17de, 18de en 19de eeuw dansen. Aan deze avond, die om half negen begint, kunnen de bezoekers dan meteen de rondleiding bij kaarslicht vastknopen, die voor afgaat aan iedere activiteit.. Deze rondleiding begint om zeven uur Donderdag 27 april (half negen wor den duetten van Brahms, Schumann en Wolf uitgevoerd door Anke Rein- ders, sopraan en Chris Verhoog bas- bariton. Het Sweelinck Trio ontmoet de fa milie van Bach op 18 mei en een week later zal onder de titel „Sang de boeuf of Delfts blauw" de heer E. Aardewerk antieke voorwerpen bespreken en op hun waarde be zien. Het duo Ellen MacGillavry— Jaap Spigt zijn 16 Juni te gast op kasteel Duivenvoorde, zij spelen op fluit en klavecimbel werken van rond 1700 Op donderdag 7 septem ber komen Leny Steven, (sopraan) Judith Dresden fluit en Henk Brier naar Voorschoten om werken van o.a. Handel, Bantok, Bach, Mozart en Ibert uit te voeren. Het residentie Strijktrio zal 21 september een pro gramma vullen met werken van Schubert, Martinu, Giardini en Mo zart. „Als op Duivenvoorde de ste nen spreken" is een luchtig kijk- en luisterspel dat voor 13 oktober de belangstellenden alles over het kas teel en zijn bewoners vertelt. VRIJDAG Stadsgehoorzaal Margriet nv show 2.15. 7 en 9.30 uur nam Jazz-zolder Hot House (Rapenl 24) Concert Rob Agerbeek 10 u m 3 uur 's nachts Zijlsingel 2 (Evangeliecent) Jeugdavond 8 uur nam. Warmond Boerderij Meerruet concours 8.30 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrlkpl&sj Het Mierennest (Morsweg 59) verjassen 8 uur nam. Oegstgeest Geversstraat 65 telt voor kamerbewoners en t staanden 8 uur nam. Zaterdag Het Mierenneet (Morsweg 59) fle-bar 12-2 uur nam. Oegstgeest Geverastraat 65) teit voor kamerbewoner* en i staanden 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twenty (voor kamerbewoners en alleenstw den) 912 uur nam Schaakzolder (Morsweg 114) Lel Jeugdschaaksocieteit (Jongens meisjes van 815 Jaar 10 uur vo< 1 uur nam, ouder dan 15 Jaar 2sl Den Burcht Ons Grunnegerlaanc Zondag Oude Rijn 3 Pinkstergemeente ft dhr. W. Meijer 3 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum 8j evang. J. Zijlstra 10 uur voorm Middelweg 19c (bij Hopgl. kerk) Po pentheater 2.30 uur nam. Leiderdorp Wilhelminastr. 10) spreksavona Baha'i 8.15 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Soci teit voor kamerbewoners en alleti staanden 11 Hoge woerd 175 Jehova getuigen 10 voorm. en 2.30 en 5.15 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twent* (voor kamerbewoners en allee staanden) 912 nl 806-D1ENST SOS-Telefonlschs Hulpdienst (01710)—25202 Vooi alle die in t HjkhedeD verkereD bereikbaar werkdag van acht uur n.m tot ac doorlopend In bet weekeltw j-5 a.w.z van vrydag acht uur n.r~ maandag acht uur v.m. WETS WINKELTJE gi v> Juridisch adviesbureau voor grst rechtshulp: werkdagen (beh. maandaj La 9-13 uur; zaterdag 10-12 uur; donde dag 19-22 uur. Adres: Leidse Volkshui Apothekersdtjk 33. Rele Release ln Lelden Noord: Van Hc gendorpstraat 36, dinsdag en dondtt aag 79 uur nam. Leiden tot zaterdagmorgen tien ut raadplege men de eigen huisarts, dar na tot zondagnacht twaalf uur uitsli tend voor spoedgevallen de dokterstel foon 22222. Voorschoten dokter J E James Lel seweg 51 tel. 2520 (wijkverpleging zondheidscentrum Wijngaardenlaan Oegstgeest dr. J W. de Haan. Dl venvoordestraat 3 tel 54294 (wijkzt ter S. F. N. Laman Lijtweg 1 telefo 54500). Leiderdorp dr M. P. Hennink. Mt ritssingel 166 tel 33686 (wijkzuster v. d. Leer, B. G. Cortslaan 34, tele 23109). Warmond dr. L H. J. Lempers. Chui chllllaan 13 Voorhout tel. 10140. APOTHEEKDIENST De avond-, nacht- en zondagsdieni wordt waargenomen door de Doezaapt theek Doezastraat 31 R. van Breee Smallenburg, Loevesteln 6 Leiderdoi en Apotheek Oegstgeest, Wilhelmim Kasteel Duivenvoorde: mu ziek en dans in eigen omgeving. (Foto Holvast) Inbraken in Leiden LEIDEN In diverse Leidse za ken is afgelopen nacht ingebroken. Bij drie winkels aan het Noordeinde werd een poging tot inbraak gedaan. Bij drogisterij Jongbloed-Keijl had men succes. Er werden sieraden ter waarde van f.35,-, nagellak, zeep en kunst wimpers ontvreemd. Bij een groentenzaak en een slijte rij aan het Noordeinde mislukten de pogingen om binnen te dTingen. Bij een bar-dancing aan de Lange Scheistraat werd uit een automaat de inhoud bestaande uit gel'd en con dooms ontvreemd. De daders ver sohaften zich toegang via het toilet Inbrekers hebben in een bar in de Breestraat een sigaretten-, een flip per- en een platenautomaat gelicht. In totaal bracht de inbraak een be drag van f 80 op. De inbrekers kwa men binnen door een ruit te ver nielen. Het forceren van een deur ver schafte de toegang aan inbrekers die een bedrag van 150 gulden wegna men. Bij de roeivereniging „De blauwe schuit" werd uit een bureau een be drag van f 350 ontvreemd. Burgerlijke Stand van Leiden Rene. zn. van J. G. Plandsoen en A. C Aalbrecht; Robert, zn. van A Ver- woert en G. de Jong; Damaris Arianne Daphe, dr. van A Mohazzab en E. S Englert. GETROUWD H. Regeer en I. J. C. Thijssen: P. Verbree en E. L. P. Tegelaar; J. Spies en M. J. de Lange; J. K. Azier en G. Thiel; J. van Rijn en A. C. van der Meij. OVERLEDEN C. J. Deckers, 42 J.. man; N. Weij- nands, 77 j., vrouw; K. Willemstein, 84 J„ weduwe van P. Dol; M. van Duijn, 72 J.. man; L. Flipse, 50 J„ vrouw; A. Zirkzee, 79 j.. man; C. van der Zalm. 75 man; C Favler. 66 J.. man; C. van Velzen. 76 j.. echtgen van C. W Zopfi; D. van Bodegraven. 66 j.. man; A Oudenaarde. 73 J.. man; G Nauta, 65 J., echtgen. van N. Roos; J. C. Bak ker, 78 J., man. VOORSCHOTEN In Voorscho ten is scholenplanning een heel moeilijke zaak. In 1965 is een scho lennota uitgekomen en in 1969 is de ze nota bijgewerkt, nu blijken alle prognoses af te wijken van de wer kelijkheid. De commissie van onderwijs had een bespreking aangevraagd over de scholenplanning in de gemeente. Wethouder Esselaar wees op de vele onzekerheden, die zich naast de gezinsplanning in Voorschoten voor doen. Nu eindelijk alles gereed is om over te gaan tot de bouw van de definitieve Mariaschool in de wijk Adegeest heeft het R.K. School bestuur medegedeeld aan de gemeen te te moeten afzien van deze school omdat het aanbod van leerlingen sterk terugloopt. De wijk Adegeest is aan het vergrijzen. Ook de scholen in het centrum lo pen leeg. De openbare Parkschool wordt geplaatst naar de wijk Boschgeest. De wethouder kon de commissieleden de geruststelling ge ven dat thans het plan om tot bouw van twee lokalen voor deze school te komen gereed is. Verwacht wordt dat tijdens het schooljaar 1972—73 de bouw opgeleverd zal worden. Er bestaat ter plaatse gelegenheid tot de bouw van een volwaardige school van het type Middenholland enigszins aangepast aan de omge ving van de Moeder Godskerk. De R.K. Jozefschool neemt de r.k Laurentiuskleuterschool in huis. De ze kleuterschool is in enkele Jaren terug gegaan van vijf lokalen naar slechts een klasje. Het vrijkomen de schoolgebouw, eigendom van de Laurentiusparochie, wordt aan gekocht door de gemeente. De com missie dacht reeds hardop over een Inieuwe bestemming: onderdak de openbare bibliotheek. De Hei vormde School in de Schoolstras wordt verplaatst naar de wij Boschgeest of Bijdorp. De commissie drong aan op ht verkrijgen van toestemming mobie le scholen te mogen neerzetten. D lokalen zijn allen goedgekeurd het kleuteronderwijs en nog niet voo het basisonderwijs. Mobiele scholf geven een gemeente een kans scholen daar te plaatsen waar nodig zijn. De commissie kreeg de toezeggifl dat een eenvoudige opstelling gt maakt zal worden over de planologi van de scholenbouw ln Voorscho ten. Geen erg tijdrovend werkstul omdat de commissie tot de conclu sie kwam dat wat vandaag als hoogste waarheid verkondigd wordi misschien morgen al weer verouden De commissie stelde weer een tt levisietoestel beschikbaar aan efl school als vervanging van een om vreemd toestel. Er is thans een ver zekeraar gevonden, die bereid is di inventaris van de scholen te verze keren. LEIDEN Het Kreatief SentruB in de Breestraat gaat niet aansta&Bj de dinsdag open f zoals de bedoellni] was), maar vermoedelijk de weel; daarop. Het wachten is op CRM] dat de begroting voor '72 nog moei goedkeuren. Bestuursvoorzitter Did Tesselaar van het Kreatief trum hoopt dat die goedkeuring Ito* mende week afkomt. In afwachtifll daarvan wordt de opening een week opgeschort.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2