Krediet van f 16.110 voor verlichting van Europaweg agenda Protest vakbonden tegen sluiting B. en W.: tariefsverhoging is stuiver per deelnemer Bisschopslaan weer deel van openbare weg J. B. N. VAN DIEMEN NEEMT PLAATS RAADSLID BOSMAN IN Raadscommissies in Leiden Openbaarheid alleen over stukken B. en W. WARMONDER GEWOND VOORLICHTING VAN NVS BIJ PHILIPS IN LEIDEN OPENING CEI Warmondse raad vergadert 2 en 10 maart VRIJDAG 25 FEBRUARI 1) ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse raad stelde gisteravond het bedrag per leerling voor het openbaar basis-onderwijs definitief vast op f 185,- per leerling. Dit bedrag is ook van toepassing op de andere scholen in Zoeterwoude. Dit besluit kwam mede tot stand door een ad- '*t vies van de commissies voor onderwijs en financiën. Raadslid Sies (Vrije Lijst) tekende hierbij aan dat dit zo gemakkelijk kon omdat de gemeente een financiële meevaller van f 30.000,- had gehad. Raadslid Van der Post wil graag dat de begroting van de Zoeterwoudse scholen op 1 september aan de raad wordt voorgelegd. Ter gelegenheid van bepaalde hoogtijdagen zal de toren van de Nederlands Hervormde kerk in de avonduren verlicht zijn door schijn werpers. Ook zal, op verzoek van de bewoners van het plan Westeinde .een derde wijzerplaat aan de toren worden bevestigd. De financiering van beide verfraaiingen zal worden gedaan uit het gemeentelijk cultuur fonds. Het voorstel van B. en W. om een bijdrage te verlenen in de kosten van het verkeers- en vervoersplan in de Leidse agglomeratie zal binnen kort worden verwezenlijkt. Het gaat hier om het bedrag van f 7.300,- voor de jaren tussen 1971 en 1972 De commissie ZOETERWOUDE Achter de tafel van het college van B. en W. zal na april een nieuw gezicht opduiken; de opvolger van de KVP-er P. van Hofwe gen. De heer Van Hofwegen maakte gisteravond na de raads vergadering bekend dat hij zijn zetel ter beschikking moet stel len omdat hij naar Hilversum verhuist. bij de brug, vooral 's avonds bij het onverlichte wegdek, levensgevaar lijk vond. Tijdens de r-upliek op de ge- financiën heeft meentebegro ting 1972 zegde raads- rijp beraad met de kosten- sies namens zijn fractie zijn me- verdel'ing van 19 maart 1970 kunnen j dewerking toe aan de werkgroep verenigen, doch stelt uitdrukkelijk. voor de woningbouw, als dat nodig dat zij beslist geen verdere verho- blijkt. Hij achtte het een punt van gmg of aanvulling aanvaardbaar overweging om iets te ondernemen acht. I Ten behoeve van de wijziging van de verlichting langs de Europaweg de lichtmasten worden met tweeën halve meter verhoogd en de verlich ting wordt boven de hoofdrijbaan natriumverlichting (geel)- en boven parallelweg h.p.l.-verlichting OEGSTGEEST Bij een botsing op de kruising Hof brouckef laan— Kennedylaan is een Warmondse autobestuurder gewond. Ter hoogte van de kruising begon de auto van de Warmonder te slingeren en kwam daardoor in bot9ing met een DAP, bestuurd door een inwoner van Zoe terwoude. Deze bestuurder remde wel maar kon een botsing niet meer voorkomen. De Warmondse bestuur der is met verwondingen naai liet Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. De Hervormde kerk in Zoe terwoude-dory die bij hoogtij dagen door schijnwerpers zal worden verlicht. (Foto Holvast) WASSENAAR Beroepskeuze en rijbewijs voor diabetici is het onder werp van een voorlichtingsavond van de NVS-afdeling Den Haag en om streken. Deze avond geo:ganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Suikerzieken wordt gehouden in het Wapen van Wassenaar (8.00 uur nam.). Dr. F. M. Gerritzen zal over het bovenstaande onderwerp spreken. (wit) zal de gemeente een krediet ter beschikking stellen van f 16.110,- Na de wijziging zal, zo meent het college, de verlichting ter plaatse een aanzienlijke verbetering hebben I ondergaan, wat de verkeersveiligheid j vooral 's avonds ten goede komt. De voorstellen werden zonder discussie aangenomen. De heer J. B. N. van Diemen j is gisteravond aan het begin van de raadsvergadering aanvaard als j raadslid. Zijn geloofsbrieven werden goed bevonden, de heer Van Diemen, volgt de heer J. J. Bosman op, die om gezondheidsredenen zijn zetel j vacant heeft moeten stellen. De re- f lectoren, die raadslid Straver in de i vergadering van 27 januari jl. voor- stelde, "zijn inmiddels "aangebracht op de slagbomen van de brug over de Noord Aasche Vliet. Dit werd me de gerealiseerd, doordat raadslid Straver destijds de situatie tegen het parkeren in de uitwijkha- vens opj de Weipoortseweg, zodat de oorspronkelijke functie van de uit wijkhavens weer gehandhaafd wordt. Omtrent de bouw van een noodslaclitplaats bestaat onzeker - Na het raadplegen van de com missies vcor financiën en openbare werken, die beide over de bouw van een eigen noodslachtplaats een ver schillende mening hadden, wendden B. en W. zich tot de veterinaire in specteur van volksgezondheid, die de verwezenlijking niet verant woord vond. Een bijdrage van de L.T.B. zou wellicht een oplossing kunnen geven en tijdens een verga- LEIDEN Burgemeester en wet houders van Leiden pleiten ervoor om de grens van openbaarheid van raadscommissievergaderingen (nu be sloten) te leggen bij stukken, die be stemd zijn om tot beleidsuitspraken te komen. Ze zijn er bang voor. dai een vrijblijvende gedaohtenwisseling over een zaak, waarbij van directe beleidsvorming nog geen sprake is, aanleiding kan geven tot verwarring en onrust bij de burgerij. In een voorste1 aan de raad tot vaststelling van een nieuwe veror dening op de raadscommissies kiezen B. en W. deze formulering voor de openbaarheid: "De vergaderingen van de commissies zijn openbaar voor zover betreft de behandeling van door B. en W. ingediende en openbaar gemaakte ontwerpraads- voorstellen en andere door het col lege openbaar gemaakte stukken". Volgens de ontwerp-verordening zal het aantal raadscommissies wor den teruggebracht van zeventien tot elf, ondanks de instelling van drie nieuwe. B. en W. willen samenvoegen: de Stedelijke Fabrieken van gas en elek triciteit, de Leidse Duinwater Maat schappij, de Dienst voor de Reini ging, Havens en Warenmarkten, he' dering van deze organisatie werd 91achthuis en de Groenoordhal tot een oplossing van het Leidse Slacht- I éón commiscje voor de bedrijven, die huis als reeël beschouwd. Van ge- ln aansiUiting aan de portefeuille- meentezijde zal verder geen beslis-1 verdeling ook de zaken van de sing meer worden genomen. Raads- j stadsgehoorzaal zal behandelende lid De Jong (KVP) hoopte, dat er in Gemeentelijke Sociale Dienst, de Ge- Leiden een regionale noodslacht- I meentelijke Dienst Sociale Werk plaats komt, ten dienste van de om- voorziening, de Geneeskundige- en liggende dorpen. Gezondheidsdienst en het Psychia trisch Ziekenhuis "Endiegeest" C4 ip één commissie voor de maatschap pelijke aangelegenheden en de ge zondheidszorg Voorts zijn aan de nieuwe com missie voor de algemene en bestuui lijke aangelegenheden ook de gewest zaken en de civiele verdediging toe gevoegd, hetgeen een opheffing be tekent van de commissies voor d agglomeratievraagstukken en de cl viele verdediging. De commissie voor kasbeheer kredietwezen vervalt. De culture] zaken, nu bij onderwijs, worden ge combineerd met recreatie, jeugd- e sportzaken. De drie nieuwe cornmis sies zijn die voor de algemene e bestuurlijke aangelegenheden, voi de economische zaken en voor stadsontwikkeling. Voorts zal burgemeester een commissie voor openbare orde instellen. Volgens het voorstel komen er de ze commissies: voor de algemene en bestuurlij li aangelegenheden rechtskundige commissie; voor cultuur, recreatie, sport jeugd; voor de maatschappelijke aangi legenheden en d'e gezondheids zorg; voor de bedrijven; voor de economische zaken; voor de financiën; voor de personeelszaken voor het onderwijs; voor de stadsontwikkeling; voor de volkshuisvesting en openbare werken. VRIJDAG Middelweg 19c (bij Hoogl. kerk) Pop penspel voor volwassanen "Lelden, stad van mijn dromen" 8.30 uur nam. Gebouw Staalwijk (Herenstraat): Leidse Tuiniers- en Bloemistanver. Door Eendracht Verbonden. Spr. dhr. H. F. Roman over "Met de Vriezenve- ners naar Rusland" 8 uur nam. Jazz-zolder Hot House (Rapenburg 24) Oude stijl: Lime House Seven ID I uur nam.—3 uur 's nachts. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Jeugd- bijeenkomst 8 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen 25) Gespreksavond Baha'i 8.15 uur ^Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië- teit voor kamerbewoners en alleen- j staanden 8 uur nam. Boshuis (achter Hoflaan 76) Ruil beurs voor verzamelaars 7-9.30 uur WASSENAAR Het centrum voor electronische informatieverwerking in Wassenaar wore):, woensdag 1 maart 's middags om 3 uur officieel geopend. In dit centrum is een UNIVAV-9200 computer opgesteld1 met de nodige rand-apparatuur. Leidse gymnastieklokalen den) 9—12 - Oegstgeest (Lijtweg 7) Spreekuur be Rijnlandflat Leidse Smalfilm Liga 8 Rijnlahdslyceum (Oegstgeest) Lltte- ris Sacrum, Haarlemse Toneelclub met "Twaalf Gezworenen" 8.15 uur nam. Zaterdag LEIDEN Vorig jaar hebben bur gemeester ein wethouders besloten de tarieven voor het gebruik van de gemeentelijke gymnastieklokalen per 1 oktober 1971 te verhogen van f85,- tot f 120,- per wekelijks klokuur per jaar voor de grote gymnastieklokalen en van f 65,- tot f 90,- per wekelijks klokuur per jaar voor de kleinere lokalen. Deze verhoging was procen tueel belangrijk sterker dan de trend matige verhogingen. Dit hield ver band met het feit, dat het rijk heeft besloten de tarieven voor het mede gebruik van gymnastieklokalen van rijksscholen in een tijdsbestek van 5 jaar met 100% te verhogen. De door het college doorgevoerde tariefs verhoging had een min of meer ge dwongen karakter. Overleg over de kwestie met de be langhebbenden zou redelijkerwijs niet tot een ander resultaat hebben kun nen leiden, temeer niet, omdat B. en W. nog lang niet zo ver zijn gegaan, dat direct het peil van het rijkstarief is overgenomen. Dit bedraagt thans f 4,80 per uur, en zal in de komende twee jaar tot 6,- per uur worden op gevoerd. Na de verhoging bedraagt het gemeentelijk tarief voor de grote lokalen nog pas f 3,- per uur bii wider dan incidenteel gebruik. Tegen de verhoging is alleen ge ageerd door de Leidse gymnastiek verenigingen, niet door alle andere gebruikers, zoals de badminton- en tafeltennisverenigingen en de veld- sportverenigingen die gymnastieklo kalen gebruiken voor indoor tra ining. In hoeverre het bezwaar van de gymnastiekverenigingen gegrond is, kan worden beoordeeld aan de hand van de navolgende berekening. De nyen Leidse gymnastiekverenigin gen, met een gezamelijk ledenaantal van 3700, maken van de lokalen (gemeentelijke en bijzondere) gebruik gedurende 230 klokuren per week. Tezamen dienen de clubs, uitgaande van de maximale verhoging, aan jaarlijks hogere kosten 230 x f 35,- f 8.050,- op te brengen. Omgerekend per deelnemer zijn de hogere kosten derhalve nog geen f2,20 per jaar, of nog geen 5 cent per week. Naar de mening van B. en W. kan niet wor den gesteld, dat de tariefsverhoging voor de gymnastiekverenigingen on overkomelijke bezwaren oplevert. Zij moet door een uiterst matige contri butieverhoging op te vangen zijn. B. en W. hebben besloten bij wijze van uitzondering voor die vereni gingen, waarbij het verenigingsjaar gelijk is aan het kalenderjaar, de ta riefsverhoging eerst per 1 januari j.l. te doen ingaan. Het Mierennest (Morsweg 59) Koffie bar 12-2 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (vöor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Schaakzolder (Morsweg 114) Leidse Jeugdschaaksocieteit (Jongens en meisjes van 8-15 jaar 10 uur voorm.- 1 uur nam., ouder dan 15 Jaar 2-5.30 uur Rijnlandslyceum (Oegstgeest) Litte- ris Sacrum, Haarlemse Toneelclub met "Twaalf gezworenen" 8 15 uur nam. Diaconessenhuis (Houtlaan) Herden king 75-jar. bestaan ,,Het Diaconessen- huis" 2.30 uur nam., receptie 5-6 uur Museum voor Volkenkunde: Kinder film Smoky. 2.30 nam. WeekeincletUenst huisartsen Leiden Tot zaterdagmorgen tien uur raadplege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht tv/aelf u. uit sluitend voor spoedgevallen de dokters telefoon 22222. Leiderdorp Dokter F. O. Kemme, Gansstraat 2, tel. 44844 (wijkzuster C. W. Prins, Wilddreef 250, tel. 24909). Warmond Dokter Bots, Prof. Aal- berselaan 2, Voorhout, tel. 11393 (wijk zuster C. Dekkers, Herenweg 77, tel. 2250). Voorschoten Dokter W. van Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960 (wijkver pleging Gezondheidscentrum, Wijn gaardenlaan 2). Oegstgeest Dokter E. W. F van Wailcnren, Oranjelaan 29, bel. 52130. Apothekersdie list De avond-, nacht en zondagsdienst wordt waargenomen door apotheek Reyst. Steenstraat. 35 en apotheek Voorschoten, Leidsgweg 66. SOS-l>lfclNS'I SOS-Telefonische Hulpdienst nr (01710)—25202 Vooi alle die Ld moei lijkheden verkeren bereikbaar elke werkdag van acht uur o m tot acht uur v.m doorlopend ln bet weekeinde d w.z van vrijdag acht uur D.m tot maandag acht uur v.m (Vervolg van pag. 1) LEIDEN De vakbonden heb ben vanochtend scherp geprotes teerd tegen de voorgenomen slui ting van de Leidse Philips-vesti- ging. „Wij zullen alles proberen om deze beslissing ongedaan te maken", zei NVV-districtsbe stuurder Norendaal na afloop van de besprekingen met de directie. „Sociaal is dit voor ons onaan vaardbaar". De heer Norendaal heeft in het onderhoud met de bedrijfsleiding ge wezen op de vier jaar oude geschie denis rond de overname van appa- ratenfabriek Smit-Röntgen door de ELA-groep van Philips. Hoogge schoolde arbeidsplaatsen werden daarbij vervangen door werk voor geoefend en ongeschoold personeel. De vakbondsbestuurder vindt dat Philips tegenover hen een morele plicht heeft om de vestiging te hand haven. Ook moet om de werkvoor ziening in Leiden worden gedacht, De minder goede gang' van zaken binnen de ELA-groep (met afdelin gen in Leiden, Breda, Eindhoven en Oosterhout) maakten de opheffing noodzakelijk, aldus de directie. Er zou een betere wisselwerking moeten ko men tussen research en uitvoerings werkzaamheden Voor de betrekkelijk kleine vesti ging in Leiden bleek het niet moge lijk een aparte laboratoriumkant op te zetten. De door de vakbonden ge schetste sociale omstandigheden zou den bij de overwegingen zijn betrok ken, maar desondanks kon geen ander besluit worden genomen, zo zegt de directie. Begin maart met Philips om de tafel zitten om over de sociale gevolgen van het ont slag van de 190 werknemers te pra ten. De helft van hen zou kunnen worden overgeplaatst naar één van vraag me af of dat een reële moge lijkheid is. Er zijn hier een hoop vrouwen en meisjes werkzaam en die verhuizen natuurlijk niet". De poort van de Philips-vt tiging in de Evertsenstraat, t voorgoed dichtgaat. WARMOND De gemeentelijke rechten en belastingen in Warmond moeten omhoog. De rioolbelasting, die tot nu toe f 40.bedroeg gaat 25% omhoog en komt op f 50.—. Dit is dan nog f 9— minder dan de mi nimumnorm die het ministerie han teert. Deze verhoging zal de gemeen te f 9.000 meer opleveren. De straat belasting voor gebouw-eigendom komt van 22% op 24% en voor het ongebouwd eigendom van 11% op 12%, men verwacht dat de opbrengst hierdoor met f 6.000— zal stijgen. De opcenten personele belasting zullen op 300 (was 250) komen te liggen. Dit komt neer op een meer opbrengst van f. 5.700.De gemeen telijke leges zullen het komende Jaar f 7.300.— meer moeten gaan op- brengen. Wie als forens in Warmond wil wonen moet daar dit Jaar een tientje meer voor over hebben. Deze verho ging vinden B. en W. redelijk omdat ook de leges die de kampeerexplQi- tant moet betalen zijn verhoogd van f 75.naar f 85.— per staanplaats. De Stichting Verpleging en Ver zorging Warmond, die de verbou wing en exploitatie van een gedeelte van het Groot-Seminarie in handen heeft, wil de Seminarielaan, die in slechte staat verkeert, aan het open baar verkeer onttrekken. De laan zou dan in het tuinplan van het verpleeg tehuis „Marienhaven" worden opge nomen. Zo gauw „Marienhaven" in bedrijf is wil de Stichting de Bis schopslaan als hoofdtoegang tot het tehuis gaan gebruiken. Deze laan zal worden opengesteld voor het open baar verkeer. De raad kan over deze zaak nog geen beslissing nemen om dat eerst de belanghebbenden over deze zaak hun standpunt kenbaar moeten maken. Deze zaken zullen tijdens de raads vergaderingen van 2 en 10 maart <8.00 uur nam.) worden behandeld naast de bespreking van de begro ting voor 1972. De agenda voor 2 maart bevat de volgende voorstellen. Wijziging van de „Bouwverorde ning". Verlenging van de termijn voor het nemen van een beslissing op een ingekomen verzoek tot onttrekking van de Seminarielaan aan het open baar verkeer, alsmede tot medewer king aan de bestemming van de Bis schopslaan tot openbare weg. Verlenen van voorschotten op de vergoedingen aan de Vereniging tot instandhouding van een Chr. N. H. Kleuterschool en de Stichting j Kafholiek Onderwijs Warmond. I Verlenen van medewerking aan de besturen van de Vereniging tot stichting en instandhouding van een School met de Bijbel en van de stich ting Katholiek Onderwijs Warmond, voor de aanschaffing van speelmate rialen voor het beoefenen van bui tenspelen. Ingekomen stukken en medede lingen inzake plan „Zwanburg". Voorstel tot; a. inbrenging van de gronden, gelegen in het plan „Zwanburg" in het grond- en zand winningsbedrijf; b. vaststelling van de begroting van het grond- en zandwinningsbedrijf voor het dienst jaar 1971. Behandeling van de gemeente begroting, de begrotingen van het gemeentelijk waterleidingbedrijf en het grond- en zandwinningsbedrijf 1972. Voor 10 maart ziet de agenda er als volgt uit; Voortzetting behandeling en vaststelling van de: a. gemeentebe groting voor het dienstjaar 1972; b. de begrotingen van het gemeentelijk waterleidingbedrijf en het grond- en zandwinningsbedrijf voor het dienst jaar 1972. Voorstel tot verhoging van enige gemeentelijke belastingen en rechten. Invoering van de plastic zakken voor het ophalen van huisvuil en aanpassing van de reinigingsrechten Het garanderen van renten en aflossing van een lening voor de koop van een woning. Beschikbaarstelling van kredie ten voor de beveiliging van over steekplaatsen voor voetgangers en fietsers. Beschikbaarstelling van kredie- 2n voor de aanschaffing van een nieuwe methode geschiedenisonder wijs en een elektrische stencilmachi ne t.b.v. de School met de Bijbel de aanschaffing van de methi „niveau-cursus rekenen" voor basisschool „de Leerhoeve". O Vaststelling van de le supp toire begroting grond- en zandw ningsbedrijf 1972 en de 5e supi toire begroting 1972. Beschikbaarstelling van eenk diet voor het ontzandingsgereedn ken van een terreingedeelte tus hulpkade en vooneiland in de Zwl burgerpolder. Vaststelling van de le supp toire begroting 1972. Vaststelling van de 2e supf toire begroting 1972. Aanwijzing lid en plaatsvervi gend lid algemeen bestuur van "Centrum voor automatisering M den-West Nederland".

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2