Monsels (24): .Samniv wordt een aardig opvolger" Eerst eens ernstig praten met Pellenaars" ONS EILAND: AL 25 JAAR KORFBALLEN MET PLEZIER ndoor-titel blijft in de familie 7J Wagenaar Doven de der ton Vianen wel winnaar 25 FEBRUARI 1972 SPORT PAGINA 21 LEIDEN Sprintheerser Eddy Monsels hoeft niet lang achterom te kijken om te ont- pkken wie zijn opvolger wordt. Als grote broer (hij is 24) van snel aanstormend purttalent Sammy (die 18 is) wist hij vorig jaar juli al dat de Monsels-eer in Nederland bu worden hooggehouden. Eddy zegt: „Toen Sam uit Suriname overkwam, wist ik dat l er een concurrent bijkreeg. Maar dat vond ik niet erg. Ik was al een tijdje bezig me fcleidelijk uit de top-atletiek terug te trekken, maar je kunt je voorstellen dat je dat niet raagr doet als er nog geen waardige opvolger is. Als je op de tribune moet gaan zitten mindere sprinters ziet winnen. Sammy hééft de capaciteiten, hij heeft ontegenzegge- meer talent dan ik en is bovendien ambitieuzer. Hij zou een waardig opvolger „Ik wil niet op de tribune tten en mindere sprinters zien nnnen". DEN HAAG Hoewel Jan van ooyeweerd met 128 overwinningen it 508 starts in het afgelopen jaar vaalf eerste plaatsen méér boekte m Jan Wagenaar Jr (485 starts) is et financiële resultaat voor de man it Otterlo beduidend beter. Hij won s rijder in totaal f 343.731, tegen de Jderskampioen "slechts" f 306.275. eide rijders hebben hiermee een be- ngrijke voorsprong op hun collega's wie de Hilversummer Manus ouwhuis met 81 overwinningen en :n gewonnen bedrag van f 181.233 er de plaats bezette. Bij de beroepstrainers zijn de en- ainementen Wagenaar Jr en Stef an Dooyeweerd eveneens de koplo- irs. Wagenaar bracht 127 winnaars de baan en won met zijn cavale- e f410.136, waarmee hij de eerste sroepstrainer in ons land is die bo- sn de vier ton is gekomen. Hoewel tef van Dooyeweerd 24 winnaars leer liet inspannen, bleef hij met 367.085 onder het bedrag van Wage- aar. Derde op de lijst van de 74 be- oepstrainers is de Utrechtenaar Piet mit met 78 eerste plaatsen en een ewomnien bedrag van f 209.275. Frans Verbeeck weer winnaar in Monte Carlo MONTE CARLO Voor de ireede keer in successie heeft tans Verbeeck de Grote Prijs van lonaco over 175 km gewonnen, loest hij vorig jaar in de eind- print zijn landgenoot Eddy Merckx erslaan. dit keer kwam hij alleen an op de "Quai Albert Ier". De wedstrijd had een uitermate lak verloop tot na 130 km de Tur- ie moest worden beklommen. Op e Grand Corniche nam Verbeeck en voorsprong van veertig secon- naar in de afdaling naar Ro- uebrune en Monaco hield hij slechts len seconden van zijn winst, over. )p het laatste vlakke stukje naar de inish vergrootte Verbeeck zijn voor- prong echter weer. Uitslag: 1. Verbeeck (Bel) 175 km i 4 uur 35 min 10 sec, op 35 se- bnden: 2. Rosiers (Bel), 3. Van Schil Bel), op 1 min 6 sec: 4. Houbrechts Bel», 5. Cattiau (Fra). Op 3.00; 15 ilman (Ned). Dat mogen dan woorden zijn waaruit stevig vertrouwen spreekt, het wil niet zeggen dat Eddy de sprinttitel aan Sammy cadeau zal doen. Zeker niet nu de eerste wed strijdconfrontatie tussen de broers zondag in de Leidse Groenoordhal zal ontbranden. Bekend indoorter- rein voor AV-Holland-atleet Eddy Monsels, die in het winterseizoen wekelijks in de Leidse veemarkt sporthal pleegt te zaalvoetballen („om de spieren warm te houden"). Een voordeel extra wellicht op de 60 meter lange krachtsexplosie waarvan met aan zekerheid gren zende waarschijnlijkheid te voor spellen is dat de winnaar Monsels zal heten. In Eddy's „de nummers Door Paul de Tombe één en twee heten waarschijnlijk zo," ligt echter een brok onzeker heid over de werkelijke kracht van zijn broer. Kracht die hij jaren te rug in Suriname ooit ruw kon pei len „in situaties waarin gelopen moest worden: toen kon hij me zo jong als hij was aardig bijbenen" maar het bijgeschaafd talent was alleen af te lezen aan Sam's presta ties tegen andere Nederlandse top- sprinters, „omdat ik verder nog nooit tegen hem gelopen heb". En die ver richtingen (met als meest recente tijden 6.7 met de hand en 6.9 elec- tronisoh „geklokt") stelden Eddy teleur. „Sam loopt de rest er nog niet uit op dezelfde manier als ik," laat hij noteren. „Hij verloor bij voorbeeld zijn eerste wedstrijd en is er daarna nog niet in geslaagd de anderen op meer dan ééntiende se conde achterstand te lopen. Ter wijl ik ze al vaak op viertiende heb gelopen...." De broederstrijd in het weekeinde moet Eddy leren hoe rap zijn broer in een rechtstreeks duel kan spur ten. Familiair zal hij zich dan niet gedragen: „Sommige mensen vin den het bijzonder dat er twee broers tegen elkaar lopen, ik zie daar niet zo tegen op. Voor mij is Sam alleen de tegenstander die toe vallig mijn broer is. Cadeau zal hij het dan ook beslist niet krijgen: ik wil zo lang mogelijk dè topsprin- j ter blijven, ik wil winnen". Studie Met andere woordenSam moet eerst bewijzen dat hij de waardig heid bezit om de kroon van Eddy over te nemen, hoezeer een opvolger de vierdejaars geologie student ook gelegen zou komen. „Ik wil me lang zamerhand terugtrekken uit de top- atletiek, althans ik wil me op in- door-niveau niet meer op dezelfde manier voorbereiden als ik voor een topwedstrijd zou moeten doen. Om dat voor mij de studie het belang rijkst is, omdat sport voor mij niet op één lijn staat met ademhalen en eten. Ik interesseer me voor de sport, maar dat moet het leven niet gaan overheersen. In verband met mijn studie heb ik al twee keer een Uni- versiade laten lopen, heb ik soms uitnodigingen voor wedstrijden te ruggestuurd. Eenvoudig omdat ik dan wat anders te doen had. Om mijn studie heb ik ook de 100 meter voor München afgeschreven. Ik kan dat niet combineren. Ik moet elk jaar in de zomer voor drie maanden naar Spanje om daar gebieden in kaart te brengen. Precies de belang rijkste maanden van het atletiek- seizoen en die drie maanden zijn funest voor de vorm. Vorig Jaar verloor ik daarna zelfs van B-klassersIk zou na tuurlijk op zo'n tijdstip naar Spanje kunnen gaan dat ik voor München terug ben, maar dan ga Je als toe rist..." je iets had. Zo is de situatie in Ne derland nou eenmaal, je moet er zelf voor zorgen. In Suriname is dat nog erger, daar telt de sport meer, maar er is nog minder sportbegeleiding. De overgang naar Nedeland (zo'n vier Jaar geleden nu) was sportief gezien dan ook een stap vooruit. Al leen, ik kwam onder Westphal te trainen en ik wist dat die man twee Surinaamse sprinters kapot had gedraaid. Benjamin en Grep, talent volle jongens waarvan Grep in Su riname betere prestaties verrichtte dan ik. Ik zag ook dat ik het bij Westphal niet zou redden en ben toen mijn eigen weg gegaan. Met een blessure de veel voorkomende sprintersdij) die ik aan die periode heb overgehouden. Dat ik deson danks wat heb kunnen bereiken in Nederland kwam omdat ik het voor beeld van Grep, Benjamin en Gra ves voor ogen had. Die werden op de Hollandse manier aangepakt, veel oip kracht trainen, zware haltertrai ningen en zeer intensief, tot zes maal per week, terwijl de top in Su riname op zo'n vier maal per week lag. Maar je moet de soepelheid niet vergeten. Ik loop voornamelijk op soepelheid, daarop heb ik mijn trai ning ook gericht. Overigens, niet al leen kwaad over Westphal. Van hem he bik 'n globaal trainingsprogram ma opgedaan. Sam traint nu bij hem (bij AAC) toen hij ging heb ik hem alleen gezegd dat de trai- Dubbele zege in Assen voor Rieneke Demming ASSEN Rieneke Demming, toe komstige echtgenote van Eddy Ver- 'heyen, heeft gisteren tijdens de tweede wedstrijd van de vierbanen- toernee een dfubbele overwinning be haald. Zij won zowel de 1000 m als de 3000 m. Op beicie afstanden ein digde Wil SchenkBurgmeyer als tweede. De vroegere rijdster uit Nieuwveen behield wel de leiding in het algemeen klassement. De uitslagen luiden: Sprinters: 500 m: 1. Bleeker 41.5; 2. De Boer 42.2. 1000 m: 1. Bleeker 1.25,4; 2. Demtees 1.29,0. Klassement: 1. Bleeker 169.800; 2. Demkes 172.850. Heren: 500 m: Hampton (GB) 42,5; 2. Meyer 42,6. 3000 m: 1. Palsma 4.43,1; 2. Hadders 4.44,7. Klasse ment; Meyer 187,237 2. De Jager 188,393. Dames: 1000 m: 1. Rieneke Dem ming 1.38,2; 2. Wil Schenk-Burg- meyer 1.38,9; 3. Sijtje v. d. Lende 1.39,1. 3000 m: 1. Demming 5.21,0; Schenk 5.25,4; 3. Sippie Tigchelaar 5.26,4. Klassement: 1. Schenk 201.050; 2. Demming 201.967 3. Wes tenbroek 203.467. ning van Westphal niet op iedereen is afgestemd. Hij traint dan ook wel bij Westphal, maar niet op West phal. De technische zaken doet hij van hem op, maar de intensiteit en frequentie van de training regelt hij op zijn eigen manier. Trouwens, voor Sam was dé over gang niet zo groot: hij had al eerder in Suriname getraind dan ik, was er dus meer op voorbereid. Hij is bo vendien iets eenzijdiger op de sport gericht. Op school bijvoorbeeld deed hij al minder aan zijn (huis) werk, maar meer aan atletiek. En nu hij militair is en een opleiding volgt voor technisch specialist, is hij be vrijd van alle droge theoretische schoolzorgen, waaraan hij de laat ste jaren zo'n ontzettende h ekel had. Die „bevrijding" werkt zeker versnellend in de sport. Hij zal het nog ver gaan schoppen". Belachelijk Hoever kan Eddy Monsels met geen mogelijkheid voorspellen. Mis schien al wel tot Grenoble, hoewel: de KNAU-limiet voor de Europese indoor-kampioenschappen van me dio maart staat met 6.4 sec. opmer kelijk scherp. „Belachelijk scherp', zegt Eddy Monsels, „je moet een wereldrecord lopen om te worden uitgezonden. Theoretisch praktisch van het feit dat 6.4 met de hand neerkomt op 6.6 electronisch. Dat is vorig jaar door één man (een Rus) gelopen. Als ieder land dit soort li mieten ging aanleggen zou er dus één man in die wedstrijd meedoen. Als je echter de 6.5 (6.7 electronisch) van de Internationale Atletiekfede- ratie, kom je op zes man. Dat heb ik vorig Jaar in Leiden ook gehaald. Men noemt die KNAU-limiet een reactie op het echec van Helsinki, omdat daar veel atleten zijn afge gaan. Maar dat gaat voor sprinters RECORDJACHT VAN ZIAN DUURT VOORT DEN HAAG Opnieuw heeft de Haagse zwemvereniging ZIAN voor een herwaardering in de nationale recordlijsten voor 25-meter banen gezorgd. In het zwembad Overboscb werden gisteren twee nieuwe esta fetterecords gevestigd, op d'e 4 x 100 meter voor dames en 10 x 100 meter vrije slag voor adspiranten. Jozien Elzerman maakte daarbij als start - zwemster de uitstekende tijd van 60.9. Het 4 x 100 meter record dat sinds 29 januari 1971 met 4.13,- op naam stond van het Vlaardingse VZC werd teruggebracht tot 4.12,7 met Jozien Elzerman, Evelien Lonte, Karin Kok en Ineke Walrave Dit kwartet, aangevuld met Ellie de Vlieger, Karin Metz, Jeannette de Roo, Reina van der Eist. Carolien Boonstra en, Hanneke Goldman, verbeterde ook nog het estafette- record op de 10 x 100 meter vrije slag, 11.00,4. Ook dit record was in het bezit van de VZC. Eddy Monsels„Hij zal het niet cadeau krijgen. Ik wil zolang mogelijk de topsprinter blijven. Ik wil ivinnen". minder op. sprinters gaan niet zo gemakkelijk af, sprinters zijn con stanter. Sam heeft aan het begin van dit seizoen gezegd dat hij graag naar Grenoble zou willen, qua pres taties zit hij daar echter nog ver vanaf. Van mezelf kan ik moeilijk iets zeggen, omdat dit de eerste wed strijd is die ik dit seizoen loop (ik heb trouwens ook twee maanden niet mogen trainen van de dokter, pas in januari ben ik weer begonnen. Ik beschouw dat echter niet als een handicap). Aan 64 hoef ik echter niet te denken. We kunnen elkaar natuurlek opjagen, waarbij voor Sam Ongetwijfeld inspirerend zal werken dat hij de persoon kan pak ken die een tijdje de lakens heeft uitgedeeld, maar verder dan 6.5 ko men we waarschijnlijk niet. Lopen we dat echter, dan horen we eigen lijk te worden toegelaten. En als Sam dan kampioen wordt is hij een waardig opvolger. Waar diger dan andere sprinters die in dertijd bjjzonder blij- waren dat ik vóór de Nederlandse kampioen schappen een beenspier verrekte. Als je op die manier een titel moet win nen, toon je maar héél weinig ka rakter. Sammy durft de strijd ze ker aan en vooral: hij heeft de ca paciteiten GH-directielid Nap: Russen zetten succesvolle coaches af MOSKOU De twee Russische coaches, die het Russische ijshockey- team in Sapporo maar de gouden me daille leidden, zijn met de wereld kampioenschappen voer de deur geruisloos van het toneel verdwenen. Door de Russische ijshockey federatie werd geen reaen opgegeven voor deze beslissing. De coaches Anatoly Terasov enAr- kado Tsjernitsjev zijn vervangen door Nikolai Poetskow, de vroegere doel man van de nationale ijshockey- ploeg en Vsevolod Bobrov, de voor malige aanvaller van de nationale ploeg en huidige coach van het leger- team van Leningrad. Terasov coachtede Russen naar negen wereldkampioenschappen en naar drie gouden Olympische medal!- EUROPA CUP ZURICH Twee dagen na de tweede wedstrijden uit de kwartfina les van de Europese bekerwedstrij den zal in Zürich worden geloot voor de halve finales van de drie Europe se bekertoernooien. Op vrijdag 24 maart, 's-middags om 12.00 uur, vindt de loting plaats in hotel Got- thard in Zürich. ROTTERDAM - Het vernaai is er een in afleveringen. Een feuilleton dat aan Peyton doe tdenken, omdat het met grote hardnekkigheid blijft voórtduren. Iedere keer wéér een nieuw stuk van die vreselijk hard koersende wielrenner, die aan de meet wordt verwelkomd door een weelderige kissmiss. Van bloemen en het plassen in een flesje. En het positief bevonden worden. Posi tief op stimulerende middelen. De allerlaatste aflevering verhaalt van ene Kees Koeken, Koeken nu. Jong, ambitieus en strijdvaardig won zeer recent de derde etappe van de Ronde van Andalusië, die van Granada naar Cordoba voerde. In zijn urine werden stoffen aange troffen die op gebruik van doping duidden, ook bij de gretig aange vraagde contra-expertise. Waarna prompt de verhalen de clichéverha- len los kwamen; en waarna het met een staalhard gezicht ontken nen ook begon. Uit de mond van Koeken zelf en uit de mond var. ploegleider Kees Pellenaars. Maar ook van het extra sportieve merk Goudsmit Hoff's directielid, de heer Nap: „Een renner die zich gedro geerd weet", zegt Nap, „sprint niet mee om de ereplaatsen. Dat maakt geen mens me wijs". Pellenaars en Koeken beroepen zich bovendien ook dat is oud op de chaotische toestanden bij het plegen van Koekens gewraakte plasje. Pellenaars: .Hoekstra, Via- nen, Koeken, Krekels en een Spanjaard waren de mannen die een flesje kregen uitgereikt. Vianen ziet nog net dat ze zijn urine in een koker doen met de naam van Hoekstra daarop vermeld. Hij pro testeren natuurlijk, waarna de fout ook werd recht gezet. Wat ik bedoel is dat die mensen erg slordig te werk gingen, dat er veel fouten werden gemaakt". Gerucht Het geval Koeken leek daarna nóg een Goudsmit-Hoff-staart te krij gen, toen een Spaanse krant meldde dat ook Gerard Vianen positief was bevonden. Maar noch de renner, noch Pellenaars. noch de KNWU hoorde daarvan officieel iets. Waar na terecht werd aangenomen dat het een -volkomen uit de lucht ge grepen gerucht was geweest. Tóch kreeg Vianen te verstaan dat niet hij, maar Jan Krekels de Ron de van Andalusië op zijn erelijst mocht bijpennen. De oorzaak lag voor de hand. Immers. Koeken, in eerste instantie winnaar van die derde etappe, werd teruggezet naar de allerlaatste plek. Waardoor Kre kels. de aanvankelijke tweede, win naar werd en met zijn vijftien se conden extra tijdbonificatie Vianen acht seconden voorbij stak. Wat voor consequenties kan de do- ping-affaire nu voor Koeken hebben naast de boete van duizend Zwit serse franken en het verbod om een maand lang niet in Spanje te koer sen? De heer Nap: „Voorop gesteld dat de doping-controle niet waterdicht plaats vond; we gaan eerst met Pellenaars praten, die pas aan het eind van de volgende week terug komt uit de Ronde van de Levant. Een vrij ernstig gesprek bedoel ik. Wat dat betreft telt voor ons mee dat ex-KNWU-voorzitter dokter Van Dijk (het huidige medische commissielid van de UCI dat gedu rende de wintermaanden in Malaga woont) eveneens over wantoestan den sprak. Kees Koeken „tweede Schepers Vraag: met de eventuele consequen ties dat Koeken buiten vliegt? Nap: „Zonder de betrokkenen te hebben gehoord, kunnen we moei lijk een oordeel vellen. Wél kan ik zeggen dat we bij Goudsmit-Hoff niet zo erg gesteld zijn om op deze manier in de publiciteit te komen. Kijk, ook vorig jaar hadden we al bepaalde clausules in de contracten laten opnemen. Maar door het ge- val-Schepers zijn we wijzer gewor den. Het staat er nu allemaal een beetje duidelijker. De renner weet in ieder geval, waaraan hij zich heeft te houden". Baan elders Een ander vooraanstaand lid van Goudsmit Hoff's staf. de heer Van Diffelen, riep overigens toen hij hoorde dat Koeken had gepakt emotioneel uit, dat de coureur uit de ploeg gezet diende te worden. Welke woorden eveneens werden gebezigd toen Wim Schepers vorig Jaar tijdens de Ronde van Spanje verboden middel had gebruikt. Maar Schepers werd normaal doorbetaald, ook tijdens de drie maanden die de UOI heon als straftermijn oplegde. Commentaar van Nap: „Dat is niet helemaal waar. We hebben Schepers om hem sociaal gezien te helpen een baan elders in het bedrijf aan geboden. Slechte daarom betaalden we hem uit". Hoe het ook zij: het verhaal Koe ken krijgt een vervolg. Met een an dere renner in de hoofdrol. Mis schien vandaag, misschien volgende week. Met alles erop en eraan: de intriges en de smoesjes. Vertelde Pellenaars niet aan een Brabants nieuwsblad dat hij iemand in Ne derland ervan verdacht hem en zijn ploeg te willen .Hikken"? Pellenaars in dat interview: „Ze kunnen blijkbaar niet uitstaan dat we hier tot zulke goede prestaties zijn gekomen". Waarna de Pel voortging met foeteren, op de orga nisatie van de Ronde van Andalu sië. Dit met de kanttekening dat die dan niet volgens de reglementen zou kunnen zijn geschied, maar dat Koeken tóch maar tweemaal posi tief werd bevonden. En een renner die in zo'n geval niet neusdruppeltjes of andere me dicijnen de schuld gaf, moet nog geboren worden. GER STOLK Kapot Omdat Eddy Monsels daar nauwe lijks voor voelt en omdat hij in het verleden schrijnende voorbeelden heeft gezien van topsporters die in een vacuum belandden na hun' ac tieve sportperiode, laat hij verstan dig zijn studie prevaleren. „Ik heb goede vrienden door de sport volle dig de mist in zien gaan. Jongens die van de ene op de andere dag niets meer hadden. En dan is het moeilijk andere mensen te verwij ten dat ze Je vergeten zijn, dan ben je zelf vergeten ervoor te zorgen dat LEIDEN Morgen, 26 februari 1972 is het precies 25 jaar geleden, dat de Leidse korfbalclub „Ons Eiland" werd opgericht. De club, die ontstond uit de nog bestaande speeltuinvereniging, heeft zijn bestaansrecht duidelijk bewezen. Terwijl een soortgelijke vereni ging als Morskwartier al jaren ter ziele is. is Ons Eiland na een kwart eeuw nog steeds een ge zonde vereniging. Dat Ons Eiland na 25 Jaar ln ge zonde toestand verkeert, moet men vooral zoeken in het feit. dat de korf balsport nooit uitsluitend heeft gepre valeerd. Er was en is nog altijd wel ruimte voor gezelligheid, een karak tertrek van de vereniging, die vooral in de beginjaren veel invloed uitoefen de op de groei van de club. Op korf- balgebied is Ons Eiland (aangesloten bij de Christelijke Korfbalbond, altijd een middelmatige ploeg geweest, met af en toe enkele uitschieters. Zo be reikte het eerste team in 2 Jaar tijd van tweedeklasser het hoofdklasse schap van de CKB. Dit gebeurde in 1965. Vijf jaar heeft dit hoofdklasse schap geduurd. Juist op het moment dat de KNKB en de CKB een geza menlijke competitie tussen clubs uit de 2 bonden, van start lieten gaan. verdween Ons Eiland uit het hoogste milieu van het zaterdagkorfbal. Op dit moment is het een gedegen eerste klasser in de veldcompetitie, terwijl twee weken terug in de microkorfbal- competitie het kampioenschap van de 2de klasse bereikt werd. De korfbalvereniging Ons Eiland is nu een zelfstandige club Die zelf standigheid kreeg het pas na 10 jaar. Vooral in de beginjaren had de onder afdeling Korfbal de steun van de speeltuinvereniging hard nodig. Steun die vooral werd gegeven aan de Jeugdleden van de korfbalclub. Bo vendien speelden de eerste wedstrij den zich af op het terrein van de speeltuin! Wat dit laatste betreft, heeft Ons Eiland nog al eens moeten "verhuizen". Toen met het groeien der vereniging de speeltuin niet meer aan dé eisen voldeed, werd uitgewe ken naar 'n terrein aan de Tasman- straat. Maar ook dit terrein ging Ons Eiland verlaten, vooral onder aan drang van diverse verenigingen uit de CKB, toen het eerste team inmiddels de hoogste afdeling der CKB had be reikt. Het speelterrein werd toen "verlegd" naar het toendertijd nieu we sportcomplex aan de Montgome- rystraat, maar ook daarop heeft Ons üand slechts een aantal Jaren onder dak gehad. Het gevolg was, dat Ons Eiland 't terrein aan de Brahmslaan toegewezen kreeg en hier lijkt Ons Eiland zijn plaats gevonden te heb ben. Vooral op de jeugd blijkt Ons Eiland nog steeds aantrekkings kracht uit te oefenen. Dit komt tot uiting in de leeftijd van het huidige 5-man tellende bestuur, waarin de leeftyd varieert van 21 tot 32 J. Dat dit bestuur de oorspronkelijk op de voorgrond tredende gezelligheid niet uit de vereniging wil bannen, bewijst het omvangrijke Jubileumprogramma en het feit, dat reeds voor de 7de maal met succes een zomerkamp ge organiseerd is. Het programma ziet er als volgt uit: 25 febr. Feestavond m.m.v. "Sempre Avanti"; 26 febr. 16.00— 17.30 Receptie; 18.00—20.00 uur Broodmaaltijd en vanaf 20.00 uur Carnavalsavond; 11 mei: Jubileum- toernooi aan de Montgomerystraat; Juni: Jeugdtoernooi en van 1—8 Juli Kampweek te Otterloo. VALENCIA (ANP) Voor Kees Pellenaars, ploegleider van Goudsmit-Hoff, heeft Ge rard Vianen de Ronde van An dalusië wel degelijk gewonnen: "Ik heb zelf de prijzen uitge reikt. Hij is gewoon eerste ge worden". De feiten: Kees Koeken, ook van Goudsmit Hoff, wint de der de étappe. Hij wordt betrapt op bet gebruik van verboden sti mulerende middelen. De orga nisatie deklasseert hem. Jan Krekels, een andere renner van Goudsmit Hoff zou daardoor extra bonificatie hebben gekre gen, die hem uiteindelijk in het eindklassement boven Vianen bracht. Dit nu is volgens Pellenaars niet het geval: "Koeken is ge diskwalificeerd en dat heeft voor het eindklassement geen gevolgen gehad. Maar door die uitsluiting var Koeken zijn volgens de organi satie de andere renners in dt étappe niet opgeschoven. Geraro Vianen heeft de ronde dus ge wonnen".

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 21