Anderhalve eeuw oud café wordt gesloopt Kreatief Sentrum gaat begin maart weer open Plaatsmaken voor nieuwe accommodatie Afscheid adjudant Lugthart 11 UUT Botsingen door de gladheid Cheque van f10.000 voor bisschop Gijsen Behandeling van Haaswijk in gemeentecentrum VOORLICHTING BOTSWANA Jan Pieter Wassenaar exposeert in De Pomp DONDERDAG 24 FEBRUARI 1911 HAZERSWOUDE Slopershamers zullen binnen en kele dagen het bijna anderhalve eeuw oude witte café aan de Hoge Rijndijk in Hazerswoude in het buurtschap Groe nendijk met de grond gelijk maken. Daarmee zal dan bin nen enkele jaren opnieuw een historische pleisterplaats uit de geschiedenis van de gemeente Hazerswoude zijn ver dwenen. Eerst was het oafé "De Posthoorn" tegenover de Gemeneweg dat enkele Jaren geleden gesloten moest worden, j omdat het door het binnenrijden van I een grote vrachtwagen die bestuurd werd door een Jeugdige plezierrijder, onherstelbaar werd vernield en nu moet het café "De Groenendijk" te gen de vlakte. Wat het laatste echter betreft kan stellig van een grote ver betering worden gesproken en aller minst van een verdwijning. Immers: op de plaats waar nu nog het aloude café, annex kruideniers winkel staat, zal (zij het dan wat meer naar achteren het nieuwe res taurant van de gebroeders A. en C. van der Voort verrijzen. Het was de vader van deze broers, D. G. van der Voort, die in 1914 het café van de ge zusters Van Dam overnam, welke fa milie het oafé vanaf 1830 heeft be heerd. In 1953 namen de gebroeders A. en C. van der Voort het café over, waar na in 1955 al met de eerste verbou wing werd begonnen. In '61 werd het hotel-restaurant in gebruik genomen en thans is men volop bezig met de laatste grote uitbreiding waardoor de hotelaccommodatie o.m. tot 28 ka mers is uitgebreid. Ook de vergader- Donderdag ruimte is aanzienlijk vergroot, zodat thans in de grote zaal ruimschoots plaats is voor 300 personen. Naast het nieuwe complex is een ruime parkeerplaats georeerd, waar voor een flink aantal auto's ruimte is. De heren Van der Voort hopen het nieuwe en verbouwde complex eind Juni van drilt jaar nog in gebruik te kunnen nemen. WASSENAAR Adjudant C Lugthart zal morgen afscheid nemen van het Wassenaarse politie- korps. De heer Lugthart gaat het J korps verlaten wegens het berei- iken van de pensioengerechtigde leef- i tijd. De heer Lugthart is sinds 1936 dus bijna 36 jaar werkzaam geweest bij de Wassenaarse politie. Op 1 fe bruari 1959 bereikte hij de rang van adjudant. Met ingang van 1 janua ri 1967 werd hij staf-adjudant. In deze functie was hij belast met spe ciale opdrachten. Grote verdiensten heeft adjudant Lugthart voor het Wassenaars korps reserve-politie waaraan hij sedert de oprichting me de leiding heeft gegeven. Na een afscheid in kleine kring op vrijdagmiddag zal er van 16.30 tot 17.30 uur in het politiebureau voor iedereen gelegenheid zijn afscheid te nemen van de adjudant. Stadsgehoorzaal Ned. Bond van ge pensioneerden, jaarvergadering 2.30 uur nam. Molen de Valk Mobielkantoor ANWB, 10 uur voorm.4 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor gehan dicapten 7.3010 uur nam. Volmolengracht 19 Welfare-winkel, Rode Kruis 7—9 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 "De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8 10 uur nam. De Lakenhal Ver. Oud-Leiden Spre ker drs. H. Sarfaty over "Uit bagger geborgen" 8.15 uur nam. Rijnlandslyceum (Oegstgeest) Litte- ris Sacrum. Haarlemse Tooneel Club met "Twaalf Gezworenen" 8.15- uur nam. VRIJDAG Middelweg 19c (bij Hoogl. kerk) Pop penspel voor volwassenen "Leiden, stad van mijn dromen" 8.30 uur nam. Gebouw Staalwijk (Herenstraat) Leidse Tuiniers- en Bloemistenver. Door Eendracht Verbonden. Spr. dhr. H. F. Roman over "Met de Vriezenve- ners naar Rusland" 8 uur nam. Jazz-zolder Hot House (Rapenburg 24) Oude stijl: Lime House Seven 10 uur nam.3 uur 's nachts. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Jeugd bij eenkomst 8 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen 25) Gespreksavond Baha'i 8.15 uur Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Boshuis (achter Hof laan 76) Ruil beurs voor verzamelaars 7-9.30 uur Breestraat 19: Sociëteit Twentwel ivoor kamerbewoners en alleenstaan- en) 9—rl2 uur nam. Oegstgeest (Lijtweg 7) Spreekuur be Jaarden Sociaal Medisch Adviesbureau -4 uur nam. Rijnlandflat Leidse Smalfilm Liga 8 Rijnlandslyceum (Oegstgeest) Litte- ris Sacrum, Haarlemse Toneelclub met "Twaalf Gezworenen" 8.15 uur nam. Zaterdag Het Mierennest (Morsweg 59) Koffie bar 12-2 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel ivoor kamerbewoners en alleenstaan- en) 9-12 uur nam. Schaakzolder (Morsweg 114) Leidse Jeugdschaaksocleteit (jongens en meisjes van 8-15 Jaar 10 uur voorm.- 1 uur nam., ouder aan 15 Jaar 2-5.30 uur Rijnlandslyceum (Oegstgeest) Lltte- ris Sacrum, Haarlemse Toneelclub met "Twaalf gezworenen" 8.15 uur nam. Diaconessenhuis (Houtlaan) Herden king 75-Jar. bestaan „Het Diaconessen- huis" 2.30 uur nam., receptie 5-6 uur Mxiseum voor Volkenkunde: Kinder film Smoky, 2.30 nam. Apotheekdlenst De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door Apotheek Blanken, Hogewoerd 171, Voorschoten- se Apotheek, Leidseweg 66 en Apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8. SOS-D1ENST SOS-Telefoniscüe Hulpdienst nr (01710)—25202. Voor alle die in moei lijkheden verkeren bereikbaar elke werkdag van acht uur n.m tot acht uur vjn. doorlopend in het weekeinde, d.w.z. van vrfjdag acht uur n.m, tot maandag acht uur v.m. WETS WINKELTJE Juridisch adviesbureau voor gratis rechtshulp: werkdagen (beh. maandag) 9-13 uur; zaterdag 10-12 uur; donder dag 19-22 uur. Adres: Leidse Volkshuis Apothekersdijk 33, Release Hulpdienst Releasj. Nieuwe Rijn 20a te Leiden, tel. 24555 Dag. van 2 tot Release in Lelden Noord: Van Ho- Sendorps ag 7—9 WOUBRUGGE Plaatselijke glad heid heeft woensdagmorgen verschil lende automobilisten parten gespeeld op de oostelijke oprit van de provin ciale brug. Kort na zeven uur raakten enkele auto's in een slip. Later herhaalde dat zich nog eens, zodat tenslotte vijf personen- en één vrachtauto schots en scheef op of naast de rij weg stonden. Bovendien werden nog twee op de bus wachtende passa giers gewond door rondvliegende auto-onderdelen. Zo moesten twee Jeugdige personen (14 en 15 jaar) naar het ziekenhuis worden vervoerd wegens opgelopen hoofdwonden. Van de auto's werd er één total- loss gereden, een andere liep zware schade op bij een botsting tegen een lichtmast, terwijl de vrachtwagen ook schade opliep. Burgerlijke Stand geboren: Christine A. B. d. v. F. J. Zeev&nhoven en C. M. I. de Koster. Ondertrouwd: A. P. Stok en E. G. M. Korenhof, L. H. D. J. Sala en J. M. van Asselen, M, W. van Santen en M. Diepsmeer, F. Roelofs (Katwijk) en Th. C. Parlevllet. Getrouwd: J. van Selm en P. H. Slootweg, W. Llbeton en G. M. H. Me ijer, H. D. van Rees en M. N. M. Gerst, C. G. J. Bouvier en M. I. Timmermans, H. G. Butter en M. J. Bijland. Overleden: Wed. A. Mayer, Wallach M. J. Granpré Molière Jacoba de Jong Cornelia van der Lecq, Hendrik J. Sui ker, Wilhelmus J. Westgeest. Op de voorgrond het café met det kruidenierswinkel, daarachter het hotel-restaurant waaraan de uitbreiding moet worden ge bouwd.. (Foto Will Dijkman) Pastoor Baeten neemt afscheid LEIDERDORP Pastoor Bae ten. die benoemd is tot rector van het nieuwe ziekenhuis aan de Haag se ZuidwaJl, zal zondag tijdens de mis van twaalf uur afscheid ne men van de Leiderdorpse parochie „De Menswording". DOORDRAAI VAN VIS IN IJMUIDEN IJMUIDEN Door het meest gunstige weer bevoorrecht zijn er door divrese schepen enorme hoeveel heden schol, kabeljauw en ook kool- vis aangevoerd. De mankracht óm dit te verwerken was echter niet in staat om alles op te vangen. Hier door werd het mogelijk, dat er reeds aan de maandagmarkt onverkocht in de hallen achterbleven een klei ne 1000 kisten schol en een goede 1500 kisten van de kleinste kabel jauwen. Dinsdag liet men nog eens ruim 200 kisten schol, 300 kisten koolvis en 2000 kisten kabeljauw onverkocht in de hallen achter. Aan de woensdagmarkt bleven nog eens een goede 4.500 kisten kool- vis om verkocht in de hallen achter. Al deze doorgedraaide vis is vooi het merendeel afgevoerd naar de vismeel-industrie in de Noordduitse vissershavens, omdat er in ons va derland geen fabriek is die deze vis en verdere visafvalstoffen kan ver werken. Zoals bekend bediende men zich voorheen van de vismeel- fabriek de Toekomst in IJmuiden en de vismeelfabriek Noord-Holland in Beverwijk. Door allerlei omstan digheden, o.m. brand en explosie, zijn deze fabrieken uitgevallen en niemand heeft dit werk ooit weer ter hand genomen. LEIDEN Over ongeveer ander halve week gaat het Kreatief Sen trum in de Breestraat weer open. De streefdatum is dinsdag 7 maart. Of de deuren dan inderdaad opengaan, hangt nog van het ministerie van CRM af. Dat moet de herziene be groting voor '72 nog goedkeuren en beslissen over een tweede staflid. Eén staflid is er al: de 25-jarige Frans Smit uit Leiden, ex-student sociolo gie. Hij wordt projectleider in het Kreatief Sentrum, dat op de duur vaste programma's gaat krijgen. Heta Kreatief Sentrum is nu dui delijk opgesplitst in een boven- en benedengedeelte. De bovenverdieping Is elke dinsdag-, woensdag- en don derdagavond open, vanaf 7 maart. Op LISSE In Huize St. Elisabeth In Nunhem, heeft het „Comité Kado Bisschop Gijsen Lisse" zondag de gelegenheid gehad kennis te maken met de Limburgse bisschop en hem daarbij de toegezegde cheque van f 10.000 overhandigd. Hoe zou dit Lissese Comité anders kunnen doen, dan met een schat van bloemen uit de Bollenstreek dit ca deau te doen vergezellen. Zaterdag middag in Nunhem aangekomen to gen de comité-leden aan het werk en werd de toch al fraaie kapel ver sierd met amaryllissen, narcissen, Irissen, prunus en forcytia's. De ge meenschap van 75 zusters was volko- Eerste spade vervangt de eerste paal OEGSTGEEST De eerste paai voor de nieuwbouw van het Rijn lands Lyceum gaat 1 maart nog niet de grond in. Door technische de moeilijkheden kon de heier niet op tijd aan de Apollolaan zijn. Om dat 1 maart nu eenmaal toch als feestdag is aangemerkt heeft het be stuur besloten dan maar de eerste spade in de grond te steken. Lera ren en leerlingen zullen hierbij aan wezig zijn. De eerste paal zal zonder feestgedruis de grond to gaan. men verrast door deze bloemen pracht. Bisschop Gijsen, die vergezeld van zijn vader, zuster en zwager, zondag morgen om 9.30 uur arriveerde, droeg om 10 uur een plechtige H. Mis op, waarna een ongedwongen sa menkomst volgde, waarbij de bewo ners van Huize St. Elisabeth hun bisschop konden feliciteren. Uit de toespraak bleek overduidelijk wat mgr. Gijsen voor hen betekende. Bij het aanbieden van de cheque van f 10.000 was ook een verzoek na mens de vele schenkers aan mgr. Gij sen, om het geld, dat zij bijeen brachten, aan zichzelf te besteden. Mgr. Gijsen antwoorddé in een geestige speech, dat hij het geld wil de besteden voor de restauratie van de kapel van het bisschoppelijk ver blijf. Een verzuchting van een comi télid: „Alweer hetzelfde als bij mgr. Simonis: niets voor zichzelf. OEGSTGEEST De gecombineer de (uitgebreide) vergadering van de commissies over het ontwerpplan Haaswijk zullen 1 maart (19.30 uur) niet in het gemeentehuis maar in het gemeentecentrum aan de Lijtweg worden gehouden. B. en W. verwach ten zoveel belangstelling voor dez< bespreking dat het college bang is dat de naadszaal te klein zal zijn. Burgerlijke Stand van Leiden Opdam; Joannes Josephus Aloysius, zn. van A. P. J. Warmerdam en G. C. M. Heemskerk: Edwin, zn. v. C. W. de Roode en G van der Welj- den; Roy Edgar, zn. van W. L. Planje en M. C. Serdijn; Irma Immina, dr. van L. Noest en M. Plug; Clemens Pe trus Gerardus Jozef, zn. van L. P. Du- wel en P. C. M. Slats; Christina Hen- drika Jacoba. dr. van W. G. A. van Veen en H. C. Straathof; Sonje. dr. van M Vrieze en T. de Groot; Gür- can, zn. van N. Mendes en T. Engln. GETROUWD R. E. Rlgharts, 28 man; G. A. Visser, 84 j„ weduwe van H. Regeer; P C. Llevense, 72 J., weduwe van G. Zaal; G. M. Kok, 83 j„ man; G. Var- kevisser, 58 j„ man; B. MelJvogel, 86 J., echtgen. van H. van Plas; M. M. Zek- veld, 76 J., weduwe van D^ Leugering; VOORSCHOTEN Geboren: Hendrl kus A. z.v. E. M. M. Oostdam en A. C. H. Doeswljk, Astrld J. M. d.v. C. J. de Koning en J. C. M. Zuidgeest. Aclria- nus A. z.v. A. A. Lelieveld en M. Mar tens, Johannes C. z.v. H. J. v. d. Peet en E. H. Klein, Mike z.v. J. H. F. Meij er en G. A. W. Mooijman. Erwln Th. D z v Th D. Kraan en M. H. J. Koek, Dennis A. M. z.v. B. C. Knijnenburg en M. E. v.d. Valk, Cornelia W. d.v. C. Schouten en A. A. Varkevlsser, Rlanne I. d.v. B. C. Lelyveld dingen. Bianca d.'" A. E. N. Hels- J. J. Wijnnobel C. M. Prins. Nathalie W. H. d.v. A. D. Vlieland en H. A. Rispens, Rachel d.v. B B. J. Warmerdam en L. E. J. M. To- lenaar. Patrick z.v. H. H. M. Verhage en A P. de Groot, Christiaan C. J. z.v. E. G. Wernink en A. E. M. Deiters, Nellerike D. N. d.v. N, de Voogd en S. D. SJainsoedln. Koen, z.v. B. F. Ra makers en L. A. H. Creijghton. Ondertrouwd Bernhard F. Jozefzoon en Silvia J. Makkink. Overleden: Gertrud Kemmerle, oud 84 laar, Catharlna J. v. Leeuwen wed. v. Van Ruiten, oud 86 jaar. de vrijdagavond, zaterdagmiddag en zaterdagavond alsmede de zondag middag kan men beneden terecht. De rommelmarkt op zaterdagmid dag komt weer terug. De behande ling van een vergunning daarvoor ziet er op het ogenblik gunstig uit. Er is de afgelopen tijd driftig ver bouwd in 'het Sentrum, vooral boven. De zogenaamde „apenrots" is afge broken. Tegen de achtei*wand is nu lichtbrug gemaakt, vanwaar lichtprojectie kan plaats vinden. In de grote bovenzaal komen tafeltjes en stoeltjes te staan, zoals beneden. Ook komt er boven een biertap. Op de doordeweekse avonden is de soos open, daarnaast komt er een vrij vastomlijnd programma over wat er op bepaalde avonden te doen is: actiegroepen, creativiteitsgroepen (zeefdrukken, etsen enz.), schaken en dammen, candle-light, sport, infor matiebijeenkomsten, open Miks-soos en bestuursvergaderingen van het Sentrum. Vrijdagavond is er ruimte voor (bij voorbeeld) blueszangers, totaal the ater, kri'tchtoestanden en disco. Op de zaterdagavond wordt gedacht aan af wisselend een band, integratiefeest, disco en een gecombineerd bandop treden met disco. De bedoeling van het nieuwe be stuur is, zo spoedig mogelijk een Sentrumraad in het leven te roepen, die helt beleid binnen het Semtrum bespreekt en waarin ook het bestuur verantwoording aflegt over het werk. In de Sentrumraad zouden vertegen woordigers van de projectgroepen, de staf en losse bezoekers moeten zitten. Wassenaar heft woonwagen kamp officieel op WASSENAAR De toetre ding van Wassenaar tot de gemeen schappelijke regeling regionaal woonwagencentrum Leiden is per l januari een feit geworden. Dat bete kent, dat nu een begin gemaakt kan worden met de opheffing van het Wassenaarse woonwagenkamp aan de Ruigelaan. Dit is oerigens maar een formele opheffing. Aan Leiden is namelijk toegezegd, dat geen van de woonwagenbewoners die zich op 1 januari J.l. in het Wassenaarse kamp bevonden, tegen zijn wil uit Wassenaar behoeft te vertrek ken, voordat het nieuwe centrum in Leiden klaar is. Een gevolg van de formele opheffing van het kamp aan de Ruigelaan is wel dat in Wassenaar geen woonwagenbewoners meer toe gelaten zullen worden. Burgemeester en wethouders heb ben de bewoners van het kamp aan de Ruigelaan op de hoogte ge- t MINI-nieuws uit t MAXI-Leiden] "In het kantongerechtsgebouw aai het Rapenburg", schrijft één van on ze lezers, "is geen wc voor het pu bliek. Men moet een bode zien te vin den (dat lukt niet altijd) of ergeni aankloppen waar dan een aanta ambtenaren zit. Dan kun Je een sleu tel krijgen of "gewezen" worden". Nog steeds dezelfde lezer: "Dat zeer gênant. Uiteraard spelen zenu wen wel eens een rol bij rechtszittin gen. Zou er daarom geen duidelijk aanwijzing kunnen worden aange bracht over de plaats van het tol let?" Je zult er maar mee zitten Een triest bericht: het jonge hertj dat enkele maanden geleden in he Leidse Hout dierenpark is geboren werd deze week helaas dood in stal aangetroffen. De voetbalwed strijd die afgelopen zaterdag wei gespeeld tussen het team van radl Veronica en Oranje-Groen, heeft he lieve sommetje van f 465.90 opgele verd. Het bedrag komt ten goede aa de Leidse afdeling van de invaliden sportbond. In de parochiekerk Menswording" in Leiderdorp zing het jongenskoor zondag in de Heilig Mis van half elf (zonder tekstgroep en twaalf uur (met tekstgroep). Ce lebrant is pastoor Baeten. De m in de Jozefkerk aan de Herensingi van zaterdagavond zeven uur, word weer muzikaal verzorgd door Tb Lord's Folks. Het thema is waagt, die wint". Celebrant is hit kapelaan Ver laan. Het aantf Leidse ingezetenen is in Januari wee iets teruggelopen, vergeleken bij di cember vorig jaar. Toen waren met ons 99291en, eind Januari telde we 99057 in getal. Er werden in Jani ari 307 misdrijven (relatief veel) g pleegd, 2437 man hadden geen wer Viscollege „De Brasem" reiki over twee viswedstrijden prijzen ui Op het ere-podium stonden: 1. A. v. Hulst, 2. P. Eradus, 3. H. Roeloffs. Bij vereniging "De Ruisvoorn" wet P. Dubbeldeman kampioen van hi afgelopen competitiejaar. Hij eindl de op drie fronten als eerste: aanta len (95 stuks), wedstrijdpunten (10 en totaal gewicht (9040 gram). Een hele hijs. De rk techniscl school Don Bosco houdt morgenmii dag en- avond "open school" vo iedereen. In alle leslokalen zullen d monstratie-lessen worden gegeve want volgens de schoolleiding veel mensen hebben nauwelijks ei idee van wat er in een techniscl school wordt gedaan. Wij geven daarom de tijden: morgen van 2- uur en van 79.30 's avonds. OEGSTGEEST Onder de titel „Onderwijs voor Botswana" zal week van 24-30 april in Oegstgeest aan dit onderwerp ruime aandacht worden besteed. Deze actie, die ook In alle andere gemeenten in Neder land van de grond moet komen is in Oegstgeest geheel in handen van dejsteld van de toetreding van Wasse- NOVIB-groep. Voordat de eigenlijke j naar tot de gemeenschappelijke re- aotieweek begint zullen in kasteel j geling en de gevolgen daarvan voor Oud Poelgeest imstructiea vonden wor- hen. Ook hebben burgemeester en den gehouden. Op 3 maart en op 16 wethouders de woonwagenbewoners maart. Dan kan iedereen die iets J meegedeeld, dat op het ogenblik meer over de plannen voor de actie-wordt onderzocht, welke voorzienin- week, Botswanen en het onderwijs wil j gen nog in het kamp aan de Ruige- weten daar terecht. laan getroffen kunnen worden. Bij aanrijding been gebroken LEIDEN Een 17-Jarige bromfi( ster uit Zoeterwoude is gisteravo) op de Hoge Rijndijk aangereden do een auto, waarvan de bestuurd geen voorrang gaf. Het meisje br haar linkeronderbeen en werd p EHD naar het Academisch Ziekei huis gebracht. Je kunt in dit pakje naar be maar ook op het strand sla je geen gek figuur mee. Een set met mogelijkheden van Kaysi In Engeland heeft deze collect de naam „Cotton Pickers" hieeg kregen. Alle modellen tn de serie zijn uitgevoerd in een U letjesdessin. Voor dit pakje blauw met witte balletjes geb zen. WARMOND In „De Pomp" exposeert vanaf vandaag de War- monder Pieter Jan Wassenaar zijn foto's. De foto's van Wassenaar ademen een sfeer van rust en harmonie uit. Daarnaast zijn er ook pen- en potlood-tekeningen waarin Pieter Jan Wassenaar zijn fan tasie de vrije loop heeft gelaten. De Warmonder heeft zijn atelier in een kelder onder een flat in Endepoel. Het is voor het eerst dat hij in bredere kring zijn werk vertoont. De expositie duurt tot 10 maari.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2