'De romantiek van het niet-weten is fijner dan de naakte waarheid' f/ RAPID\fjrggramma 1 ...en gisteren 1 MARTINE BIJL: Passieve euthanasie soms toelaatbaar Raclio besteedt aandacht aan ontwikkelingshulp C(jy) vandaag... TV morgen) WOENSDAG 23 FEBRUARI 1572 RADIO TV KUNST PAGINA 3 nu 23. Enige tijd heeft ze het vertrouwde ouderlijke huis verwisseld voor een moderne flat in Amsterdam-Buitenveldert. Want hoe lief ze dan ook mag zin- over dat huisje in Schagen, buiten de hoofdstad wonen is één die haar bepaald Martine Bijl, dikwijls deel uitmakend van het „Wie van de drie"-panel op de tv lijkt met de grote moderne bril, het haastig bijeengeknoopte paardestaartje een meisje van dertien In een dozijn. De al op 17-jarige leeftijd in het vak actief zijnde zangeres heeft het druk. Te druk zelfs om zich diepgaand met de liefde bezig te houden. loof wel, dat zoiets het beste is". Martine Bijl zegt niet bepaald een feestnummer te zijn, geeft ronduit haar mening weer zonder naar fraaie volzinnen te zoeken. Ze lijkt eigenwijs, maar is het beslist niet. Martine staat er volkomen achter, wanneer zij stelt: „Ik heb altijd een voorkeur gehad voor het chan son. Maar er gebeurt zó weinig in Frankrijk, het is allemaal lang zó goed niet meer. Als hetniet evo lueert, houdit je belangstelling op. De tijd, dat ik dromerig opkeek naar bekende artiesten, heb ik wel gehad. Ik ken ze nu van nabij en ze vallen vaak erg tegen, triest hoor. De romantiek van het niet- weten is veel fijner dan de naakte waarheid". Het klinkt allemaal een beetje be tweterig. Maar als Martine kritiek heeft op een tekst dan is zoiets nooit gebaseerd op woorden in het wilde weg. Ze heeft zelf al een paar kinderboeken geschreven en geïllu streerd. Tevens is ze producer bij Bovenra in de sectie kinderliedjes Ook dat wil ze met volledige inzet doen, evenals de radio-programma's voor kinderen, waarvoor ze zelf het voedsel levert. Want: „Presenteren is wel leuk, maar lang zó belangrijk niet". Martine heeft geen manager. „Dat regelen déo ik liever zelf. Nu wëet ik waar en voor wie ik moet optre den. Verrassingen zijn leuk, maar niet in mijn werk". Martine werd ontdekt door een piep- maatschappijtje op een schoolfeestje. Er werd een elpeetje opgenomen, dat voor het grote pu bliek weinig betekende, maar waar door de vakbroeders opmerkzaam op werden gemaakt. Willem Duys toachte haar en nog steeds heeft Martine de klassieke zangles Duys: „Ais je zo nodig wilt zingen, moet je het ook goed aanpakken" bij Cobi Riemersma, zangpeda- yoge van onder meer Christine Deu- tekom en Marco Bakker. is dol op uit het Frans vertaalde •ken. Vroeger zijn vooral de com posities van Anne Sylvestre voor haar vertaald door Ernst van Alte- Martine: „Maar die jongen heeft het zó druk. Nu doe ik die vertalingen zelf. Kijk, het liefst ting ik Nederlandse liedjes. Heus ik niet op de loer voor een hit. In mijn genre zal dit ook niet vaak voorkomen. Wel probeer ik af te komen van die dingen, zoals win dekinderen, heksendochtertje, boe renland, Je weet wel ,van die platte- „Spectaculaire dingen heb ik niet meegemaakt, maar wel fijna. toen ik in de Knokke-ploeg zat laaiden we de tweede prijs. En ik. een kléin puntje na, de pers prijs. ^Met het repertoire dat ik nu heb. >en ik erg gelukkig. De platenver- koop loopt niet enorm, maar ge- Begrijp me goed. ik gun ieder een zijn hit, maar die hits zitten dan meestal zó ontstellend slecht in ilkaar En de kwaliteit van tekst muziek is ook ronduit zwak. Voor mij hoeft het niet. Ik dreutel nu al zes Jaar kalmpjes rond en ge- Het zang festival van San Remo, een van de belangrijkste gebeurtenissen op het gebied van de lichte muziek in Italië, moet worden uitgesteld als gevolg van een staking, waartoe de bond van musici met algemene stemmen heeft besloten. Het festival zou donderdag beginnen en drie dagen duren. Een van de grie ven van de musici is, dat een van de dirigenten een buitenlander is, de Fransman Frank PoWcel. Synode neemt beslissing DRIEBERGEN „Grote groe- i pen bejaarden zijn angstig geworden door de televisie-uitzendingen over euthanasie" (dat is laten ster- l an zinloos leven, of het bekor ten van een zinloos lang levensein- „Zij ervaren zichzelf al als uit gerangeerd naar bejaardenhuizen en vrezen dat dit uitrangeren een sluit stuk zal krijgen in euthanasie". De Rotterdamse diaken J. Windig heeft gistermiddag met deze opmer king bereikt, dat een geschrift van Hervormde Synode over dé eutha nasie een nieuwe slothoofdstuk krijgt waarin Juist op deze kant van de zaak wordt gewezen. De Synode aanvaardde het ge schrift, waar wij zaterdag uitvoerig lilt citeerden en waarin passieve eu thanasie (het nalaten van medische handelingen die het leven onnodig, verlengen) soms toelaatbaar wordt genoemd. Over actieve euthanasie ('t verrichten van een handeling die het leven bekort) bestaat geen eenstem migheid'. Opvallend was dat de .rechterzij- in de Synode zich niet negatief tegenover de gedachten van het rap port opstelde, al waren er wel vra- maar die werden over de hele linie gestéld. Minder voorspoedig ging het met het rapport over sexualiteit en mo derne moraal. Een beslissing erover wordt vandaag genomen. De nega tieve stemmen overheersten in de bespreking. Er zijn voorstellen inge diend om te volstaan met een „op roep tot zelfbeheersing",, om ele menten uit meerderheids- en min derheidsrapport te combineren en om beide rapporten te publiceren met een woord vooraf. Uit de discussie noteerden wij van prof. H. Berkhof: „Voor velen is de 6exuele omraal de ware gestalte van het christen-zijn; dat luister het nauwst. De bijbel legt de nadruk ech- bij andere dingen. Onze moraal ls niet bijbels. Zij is wel gevoed door bijbel, maar ook door de preutse tijd van koningin Victoria. Wij zitten met d'e moeilijkheden van ouders om overgeleverde moraal aan hun kinderen over te dragen, terwijl zij zelf zijn vergeten waarom die moraal ook weer zo was". Secretaris gene- i raai ds. Landsman: „Zij wij niet be zig afscheid te nemen van de negen tiende eeuw, terwijl wij binnenkort misschien gedwongen zullen zijn af scheid te nemen van de twintigste? Het rapport geeft geen enkel wapen tegen de huidige demonie van de sexualiiteit en de verloedering van de samenleving". MARTINE BIJL Jongetje (12) collecteerde voor hulp aan zieke zuster ASSEN De achttienjarige Lin da Hamar in Assen heeft het aan haar dertienjarige broertje Albert te danken dat zij een half jaar naar Thailand kan gaan om zich daar te laten behandelen voor een hier on geneeslijk geachte ziekte. Al- bert slaagde er met behulp van drie vriendjes in om een inzamelingsac tie voor het benodigde geld op gang te brengen. Linda lijdt aan een ernstige ver kalking in haar spierweefsels, waar door ze volgens de Nederlandse art sen over enige Jaren volledig ver lamd' zal zijn. Volgens de artsen zou ze echter een kans hebben op herstel als zij zich onder behandeling van een homeopathische arts in Chol- bury zou stellen. Albert begon met een jam pot voor haar te collecteren. Via de politie en het gemeentehuis beland de hij bij de Drenthse en Asser Cou rant, die een actie op touw zette om de benodigde tienduizend gulden op tafel te krijgen. De AVRO-radio trekt deze weekHilversum II volgens het een volle dag uit voor het thema 1 schema uit: 8.40-9.00 uur. „Is hun „Ontwikkelingshulp". Donderdag be- j probleem onze zorg?of ons 'n gint Chris van Hoorn al om tien j zorg?". minuten over half negen met zijn 11.30-11.45 uur: Een gezonde geest eerste uitzending, waarin het thema in een gezond lichaam, uitvoerig wordt behandeld. Deze 13.30-13.45 uur: „Mijn vader heeft ontwikkelingsdag bij de AVRO i een winkeltje, maar daar staat mooi kwam tot stand door een reis die niks in". Chris van Hoorn vorig jaar op uit- 15.45-15.59 uur: „En vergeef ons nodiging van Memisa en wegens de onze schuld... maar welke dan?" actie die Memisa destijds samen 19.00-19.25 uur: „Wie het weet, mag het zeggen.." 21.45-22.30 uur: Literatuur en dra ma in de ontwikkelingslanden. Van Hoorn zag meer in Afrika dan klankbeelden voor de Memisa-actie i alleen. „Is hun probleem onze Of ons een zorg?", vraagt1 Van Hoom zich donderdag af in een serie van zes programma's, die J zich over de hele dag uitstrekken, j Van Hoorn taakte onder de indruk van de problemen waarmee hij in I Afrika werd geconfronteerd, waar- i door het idee voor deze ontwikke- I linss-donderdag ontstond. Een be langrijk accent legt Van Hoorn op de ..kleine ontwikkelingshulp": het werk waarmee de missionarissen en zendelingen van missie en zending proberen verbetering te brengen in een wanhoopssituatie. Van Hoorn: „De zorg van .deze „er varen werkers in het veld" op het gebied van onderwijs, opvoeding, hy giëne, gezondheidszorg is van niet' te onderschatten belang. Vaak wer kend voor een uiterst kleine kring mensen bereiken zij dikwijls meer, creëren zij een beter leven ook 1 al het dan bij wijze van spreken maar voor een handjevol mensen van de eigen parochie dan de officiële ontwikkelingshulp met zijn grote en kostbare projecten". Van Hoorn slaat in zijn progrom- ma's de grote niet over, vanwege het ontegenzeggelijk grote belang ervan. Maar hij zoekt in zijn pro gramma's meer naar de betekenis voor het individu van ontwikke lingshulp- In de praktijk, zo is van Hoorns ervaring, blijkt dat iemand die een paar duizend gulden nodig heeft om een bedrijfje te beginnen vrijwel nergens terecht kan. Behal ve de klankbeelden van Van Hoorn, opgenomen in Afrika, interviewde hij in ons land tal van deskundigen op diverse terreinen. De luisteraars zullen niet van acht uur 's morgens tot elf uur 's avonds overvoerd worden met de thema programma's van Van Hoorn. Hij heeft de problema-tiek opgesplitst in blokprogramma's van ieder twintig minuten. De AVRO-radio zendt de themaprogramma's donderdag via Artoteek biedt kunst te leen DEN HAAG (ANP) In Den Haag zal vrijdag het eerste uitleen centrum van beeldende kunst in het land worden geopend, waar werken uit gemeentelijk kunstbezit door abonnees kunnen worden geleend. De „Artoteek" beschikt over 600 werken die de gemeente Den Haag heeft verworven via de beeldende kunstenaarsregeling (BKR), en nog eens 350 werken van honderd Haag se beeldende kunstenaars. De BKR-werken kunnen eens in de drie maanden worden geruild en maximaal zes maanden achtereen worden geleend. De andere werken kunnen niet alleen worden geleend, maar ook gekocht op basis van huurkoop. De bijna duizend werken van de „Arto teek" zullen bij de opening op een expositie te zien zijn. Er wordt ge werkt aan een dia-archief van de uit te lenen werken. De „Artoteek" gevestigd aan de Denneweg is een project van de Jacob Maris stich ting in Den Haag. „Mickey Mokum" in Capitol LOENERSLOOT (ANP) De stichting Mickery Loenersloot voor randverschijnselen voor het theater krijgt onderdak in het Capitol- theater aan de Rozengracht in Am sterdam. Alle activiteiten van Mickery zullen daar worden onder gebracht als de aanvullende behui zing voor administratie en voor het onderbrengen van bezoekende groe pen is verkregen. De eerste voorstel ling van „Mickey Mokum" staat ge noteerd voor 28 maart, nadat zater dag jongstleden nog in de tijdelijk gehuurde Noorderkerk werd ge speeld. Voor een minimale verbouwing van het Capitol-theater is een plan op gesteld .Dit voorziet in een recht hoekige ruimte van 13 bij 15 meter als theater, een ruime foyer, en een j repetitieruimte op het balkon. Aan een definitief programma 1 vanaf 28 maart wordt thans ge- 1 erkt. Naar verwacht wordt zullen daarbij voorstellingen zijn van groepen uit New York, Helsinki, Lon den, Barcelona, Amsterdam, Boeda pest en Wroclaw. VERMEERS ONTDEKT? HEINO (ANP) De kunsthistori cus dr. D. Hannema, conservator van de stichting „Hannema-de Stuers Fundatie" in Heino, zegt twee vroege Vermeers te hebben ontdekt. Het zijn thans aanwinsten van de stich ting. Dr. Hannema kocht het ene werk aan uit Nederlands particulier bezit, mevr. A. E. van Beuningen— Charlouis, het andere in Engeland, dat daar als een Bloemaert in par ticulier bezit was. Beide werken zijn de stichting geschonken. De voormalige Bloemaert stelt de goede en de slechte moordenaar voor die door twee soldaten naar Golgo tha worden opgebracht. Dit werk is 143 cm bij 117 cm. Het andere werk toont een man in een zetel en is door dr Hannema „Homerus" ge noemd. Dit doek meet 173 cm. bij 124 cm. NEDERLAND I 5.005.30 Kinderprogramma (AVRO)- 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 Met de camera op jacht, TV-serie (TROS) 7.30 Kleine mensen hebben grote wensen (TROS) 8.00 Journaal (NOS) 8.21 Uitzending politieke partijen: N.M.P. 8.31 Picnic. Speelfilm uit 1955 (TROS) 10.20 Uitzending Stichting Socutera. 10.35 Journaal (NOS) 10.40 Den Haag vandaag (NOS) NEDERLAND II 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 Tarzan, TV-film (AVRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.21 Elizabeth R. Deel 6 van TV-serie (AVRO) 9.40 Sex in wording. Tv-serie (AVRO) 10.15 Kenmerk: informatie over kerk en samenleving IKOR/C VK/RKK) 10.40 Journaal (NOS) Wat Harold Pinter voor het moderne toneel heeft betekend (als belangrijkste vernieuwer betekend Colin Welland wat mij betreft voor het moderne tv-spel. Welland is de logische voortzetter op tv van wat Pin ter op het toneel deed. Giste ren zagen we van hem „Zeg maar welterusten oma", nadat de VARA eerder al „R/oll on four o'clock" op het scherm had gebracht: een grandioos tv-spel over een school, de le raren en hun houding tegen over een jongen die gepest wordt door zijn klasgenoten. Het spel van gisteren deed er niet voor onder. Bewonderens waardig was hoe Welland (die zelf altijd een belangrijke rol sneelt in zijn eigen stukken, gisteren de hoofdrol als de zoon Tony, men herinnert zich hem ongetwijfeld ook als een van de agenten in „Z-cars" bovendien is hij te zien als dominee in de film „traw dogs") met allerlei kleine toetsjes het beeld opbouw de van de jaloerse moe der-grootmoeder en gaandeweg de spanning liet toenemen, er gernis (van de kijker) over de misselijke rol van moeder liet overgaan in gnuiven over de wraak van schoondochter, om ten slotte de spanning op een heel natuurlijke manier weer te laten wegebben naar het slot toe. Dat was tegelijkertijd hoogst modern en hoogst ouderwets ..toneelschrijven". Zo zie je het nog maar zelden. Het is boven dien van een uiterst naturalis me, dat het op zo'n huiselijk toestel als de tv altijd bijzon der goed doet. Overigens zijn al zijn tv-spelen (hij schreef er tot nu toe vier) inmiddels ook door (Engelse) toneelgroe pen aangeworven om in het theater te worden gespeeld. Trees Hazelhoff. die bij de VARA dit soort produkties aankoopt, vertelde zijn vierde stuk binnenkort te gaan bekij ken en nog te aarzelen over het derde, „Halleluja handsha ke". omdat ze vreest in de knoop te geraken met de vele dialogen bij de ondertiteling. Ik zou zeggen: liever een wat summiere ondertiteling, die niet gehee! bevredigt, dan in plaats daarvan één van die programma's die ik nu niet zal noemen, maar die je net zo goed ook niet zou kunnen uit zenden. In Achter het Nieuws zei prof. Bastiaans. dat door de discus sies over de vrijlating van de drie van Breda bij zijn patiën ten (mensen met concentratie kampsyndroom) oude angsten opnieuw geactiveerd worden en gevoelens om opnieuw verraden en verkocht te worden, weer opdoemen. Hij meende dat in ieder geval de vertrapte zeker heden van de slachtoffers ver beterd moesten worden. Velen zijn nu gefixeerd in een mach teloze woede. Die machteloos heid hoeft niet te blijven be staan, als hun maar meer ze kerheid wordt geboden, Bij een filmpje over de komende Olympische Spelen in München '45 procent van de Miinchense Jeugd is tegen) overbood Aoh- ter het Nieuws zoals wel vaker zijn eigen achterhand (of hoe heet dat in kaarttermen? Vergelijkingen met Berlijn 1936 slaan nergens op, evenmin als het feit dat het percentage kankerpatiënten in München j het grootst in Duitsland is. In 1928 zal het aantal kankerpa tiënten in Amsterdam wel het grootst van Nederland zijn ge- NICO SCHEEPMAKER Dit charmante meisje op de tractor is de 19-jarige Italiaanse actrice Paola Tedesco. Ze maakt in de omgeving van Rome haar derde film, die „Camorra" zal he ten. ÖDONDERDAG 24 FEBRUARI Hilversum 1. 402 m en FM-kanalen. I 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) klassieke muzlea (gr.). 7.30 j i Nieuws. 7.41 Hier en Nu. 7.55 (S) klas sieke muz. (gr.). 8.10 gew. niuz. (gr.). 8.30 Xvvs. 8.41 (S) Podium voor de i vrouw. 9.10 (S) Moderne muziek (opn). 10.00 Zondagslied hij de schoolradio. 10.04 schoolradio. 10.30 Nieuws. 10.30 (S) Voor de zieken. U.05 (S) Geestelijke liederen niet toc- lichting. 11.30 Hier en Nu. 11.32 (S) Populair klassieke muziek. 11.55 Mededelingen. 12.00 Los-Vast <12.10- (2.15 Kunst- en vliegwerk; 12.26 Me dedelingen t.b.v. land. en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41-12.50 Hier en Nu; 13.00-13.04 I)e tafel van drie). 13.10 Hervormde iniddagdienst. 13.30 Volks muziek. 13.45 vertaalde gedichten uit Engeland. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) Moderne kamermuziek (opn). 15.00 r.\ alig (isch-lut lu rsc middagdlen^l 15.30 Nieuws. 15.33 (Sj Kinderkoor (gr.), 16.00 (S) Jeugdland. 17.00 (S) Popmuziek. 17.30 Nieuws. 17.32 Hier en Nu. 18.00 (S) Licht ensemble (opn.). 18.24 Op de man af, praatje. 18.30 Nieuws. 18.41 Wereldpanorama. 18.50 (S) Muziek van Het Leger des Heils (gr). 19.05 Kerkorgelconcerl. 19.35 (S) Koorzang en Harmonieor kest. 20.05 Informal Ie over toerisme en recreatie. 20.30 (S): gevarieerd programma. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Den Haag van daag. 22.50 Revolutie en/of vroom heid, lezing. 23.10 (S) Metropole Or kest. Meisjeskoor en solisten. 23.55 7.00 20.00 AVRO. Nieuws. 7-11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (,S) Dag met een plaatje (vervolg). Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 (S)Dag met een plaatje (vervolg). (Om 8.30-8.33 De groenteman.) 8.40 Ontwikkelen (1), themaprogramma. Aansluiten: morgenwijding. 9.00 Top pers van toen (gr.) 9.35 Waterstan den. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor (lc kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (Om 11.00 Nieuws.) 11.30 Ontwikkelen (11): themaprogramma. 11.45 Rondom 12: progainma voor de vrouw. (Om 11.55 Beursberichten;. 12.3(1 Spbrtre- vue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojour naal. 13.30 Ontwikkelen (111): the maprogramma. 13.45 (S) Lichte grain- mofoonmuziek. 14.00 (S) Licht en semble met zangsolisten. 14.30 (S) Marlnierskapel der Koninklijke Mari ne. 15.00 Voor de zieken. 15.45 Ont- een beweeglijk program vveeglijke mens. waarin om 17.55 me- ileilel i li ge iinm IH.OO Nieuws, oill 18.11 Radiojournaal en om 18.20 Uitzen ding van het Gereformeerd Politiek Verbond. 19.00 Ontwikkeling (V): themaprogramma. 19.25 Gesproken brief. 19.30 vragen rondom schrift en samenleving. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Harp en fluit: klassieke en moderne muziek. 21.35 (S) Roemeense volks muziek (gr.) 21.45 Ontwikkelen (VI): theamaprogramma. 22.30 (S) nieuwe liedjes, chansons of songs. 22.55 Me dedelingen 23.00 Nieuws. 23.10 Radio journaal 23.20 causerie met grammo foonplaten. 23.55 Nleuws.# HILV. Ill 240 ni. en 151 kanalen 7.00 Tros. 11.00 EO. 12.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.02 De Hugo van Gel deren Show. (8.00 Nieuws) 9 00 Nieuws. 9.03 Take nine. 10.00 Nieuws. 10.03 Robbie Dale on Radio. 11.00 Nieuws. 11.03 Gospelsound: muziek programma. 12.00 Nieuws 12.03 Van twaalf tot twee. met om 13.03 Raden maar. (13.00 Nieuws.) 14.00 Nieuws. 14.03 discjockeys-show. (15.00, 16.00 en 17,00 Nieuws). Nederland I NOS/NOT: 10.45—12.00. en 14.00 14.25 Schooltelevisie. NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. NOS: 18.55 (K) het Journaal. VPRO: 19.05 (K) Beertje Co- largol, poppenfilm. 19.18 Pianorecital 19.46 Popeye, tekenfilm. NOS 20.00 (K) Journaal. VPRO: 20.21 Berichten uit de samenleving. 20.35 From soup to nuts. film met Laurel en Hardy. 20.50 iK) Germalne Greer reisde nr. Amerika, filmportret van de Ameri kaanse publlclteltswereld. 21.30 (K) De Fred Haché-Show. CVK/IKOR: 22.30 (K) Leerhuis, gesprekken. NOS: 23.0023.05 (K) Journaal. Nederland II NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. NOS: 18.55 |K) Journaal. TRÓS: 19.05 tK) Calimero, tekenfilm. 19.10 (K) Op losse groeven: Platenprogramma met de Nederlandse Top 5. NOS: 20.00 (K) Journaal TROS: 20.21 (K) Mission Impossible, TV-film. 21.15 (K) We reld op wielen. 21.50 (K) Liefde op z'n Amerikaans: 1. Liefde en de secre taresse; 2. Liefde en de grappenma ker. 22.20 (K) Podium: Jonge uit voerende kunstenaars kamermuziek. NOS: 22.40 (K) ter Visie: parlemen tair en politiek weekoverzicht 23.05 23.10 IK) Journaal. Spel van gidsen en padvindsters in Veilinghal LEIDEN De ruim 450 gidsen en padvindsters, die Leiden telt en re gelmatig in activiteit komen, gaan zaterdagmiddag om 2.30 uur in de hal van de Groenteveiling aan de Zoeterwoudseweg een spel uitvoeren, waarin het symbool van de wereld band, die alle padvindsters verenigt, zal worden uitgebeeld. Het spel ls in gesteld op een reis door de wereld en is bedoeld als een herdenking van de geboortedag van Baden PowelL

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5