Katwijk Pearl" met de "Holland naar Rijnsteden Woningbouw in Warmond is een nijpend probleem' agenck Balletvoorstelling Chris van Weerden was te pretentieus Gevaarlijk vuurwerk gestolen Pyromaan actief in Beerta GEVONDEN VOORWERPEN PAGINA 1 STREEK MAANDAG 21 FEBRUARI N.B.T.-showboot begon vanmiddag promotiereis naar DuitslandVI I uit familiebadplaats heeft unieke stand ROTTERDAM/KATWIJK De "Holland Pearl" van de Holland River Line vaart nu als NBT- ehowboot onder het motto „Hol land ist da" langs de Duitse Rijn steden. Na de drie stoten op de stoomfluit liet kapiteit Cor van Groningen vanmiddag om twee uur de trossen van de bolster op de Rotterdamse Oosterkade te genover het Havenziekenhuis los gooien. De tiendaagse promotie- reis van het Nationaal Bureau voor Toerisme, waarbij achter eenvolgens de steden Düsseldorf, Koblenz, Frankfurt am Main, Mannheim, Karlsruhe, Mainz, Keulen en Duisburg worden aan gedaan, was begonnen. Katwijk is op deze showboot met een zeer grote stand, waarin niet alleen aandacht wordt ge vraagd voor de toeristische mo gelijkheden, maar ook ruime aan dacht wordt geschonken aan de industrie, vertegenwoordigd. VVV-directeur Chris Verplancke en zijn zoon Kees, die als repre sentanten van Katwijk deze tocht meemaken, stonden naast ons glunderend aan de reling van het promenadedek te kijken toen het machtige Rijn-passagiersschip zich heel langzaam van de kade losmaakte. LEIDEN Het is altijd een wat pijnlijke zaak om van een amateur uitvoering te moeten schrijven dat deze niet al te best was. Nog erger wordt het om van een leerlingen avond openbaar te moeten maken dat die minder geslaagd is geweest. De voorstelling, die Chris van Weer- dens balletschool zaterdagavond in de aula van het Rijnlands Ly ceum gaf kan echter onmogelijk in positieve zin worden beoordeeld. Daar was zij zowefl in technisch als in artistiek opzicht te stuntelig voor. De leerlingen konden het overigens niet helpen dat deze balletavond op anderen dan hun ouders nauwelijks I enige indruk maakte. Hun leermee- ster had daarom beter een demon- stratie-avond in de beslotenheid van I de eigen school kunnen geven dan een pretentieus voorbereide voor- stelling in een theater. Volgens Leo- I nide Massine zijn de idealen om I naar te streven bij een balletvoorstel ling het verwerven van de grootst mogelijke uitdrukkingskracht en het bereiken van zowel een perfect evenwicht tussen dynamische bewe ging en zuivere plastiek als van een interessante tegenbeweging van groepen ten opzichte van de solis- ten. Chris van Weerden heeft niets lig g I Door Cees Combee N.B.T.-directeur Jo Strijkers was wat in zijn nopjes, dat de "varende V.V.V.-tentoonstelling" deze promo tiereis kan gaan maken dankzij de medewerking van velen uit de toe ristische industrie en uit het Neder landse bedrijfsleven. Hij zei: "Van harte hoop ik, dat deze reis de Duit sers meer inzicht zal geven over de vele mogelijkheden, die in Nederland op toeristisch gebied voor een kort of langer bezoek bestaan. Mede door de vele aantrekkelijke arrangemen ten, dje we aan de kust en in het binnenland voor groepsreizen te bie den hebben". Wat anders Kapitein Van Groningen, een man dje de Rijn, door de vele cruises die hjj zomers geregeld met meer dan 200 gasten maakt, op en top kent, w&s erg gelukkig dat hij gedurende deze "goodwill-tocht" het beveQ over djt bijna 105 meter lange en 11,60 nieter brede schip met 100 hutten en 205 bedden mag voeren. Staande bij de ingang van de stuur hut constateerde hij lachend: "Het is weer eens wat anders dan met De N.B.T.-showboot „Holland Pearl" is vanmiddag van Rotter dam vertrokken voor de promotie- reis naar de Duitse Rijnsteden. Ook de V.V.V. Katwijk is op dit prachtige schip met een unieke stand aanwezig. Er is veel te zien over de badplaats en over het in dustriële leven. De veiling „Flora" zorgde voor een presentatie van voorjaarsbloemen. boord consumpties aan te bieden? Om stil van te worden!". Katwijk heeft op deze N.B.T.-show boot een unieke plaats gekregen. Op het achterdek, vlak bij de in- en uit gang. Alle gasten stadsbestuurders, reisbureaudirecteuren, bestuursleden van organisaties en wie al niet meer, want in totaal worden er zo'n 8000 verwacht komen er langs. Het is een langgerekte stand met op de achtergrond drie foto-luiken, die naar elkaar toegeklapt kunnen worden. Op de middelste prijken levensgrote foto's van Katwijks bou levard, het strand, dé zee, de bom schuit KW 88 en oude hoekjes van fotograaf Jaap van Duijn, die de eerste was die medewerking toezegde. Op het linkse luik ontdekt men pren ten Van Ouwehands Rederij en Vis verwerking en het vlaggeschip van deze rederij, de hektreiler KW 123 "Holland" en op het rechtse platen van Flora's bloemenveilingzaal en de veilingklok, In een speciaal voor deze gelegen heid vervaardigde koelvitrine kan vakantievierende mensen op reis te jnen allerlei Katwykse visprod'ukten gaan, Fijn, dat het op deze manier bewonderen en in een andere meer mogelijk is propaganda te maken i dan 50 koeksoorten van Cor van voor Nederland als vakantieland. Oords Banketfabriek en bovendien Leuk om zo'n gezelschap V.V.V- en rakjes yaspeen van de Katwykse zakenmensen aan boord te hebben en groenteveiling. Vierentwintig rood- zo'n unieke expositie. M'n beman- j wlt-blauw gekleurde haring tonnetjes j ning en ik rekenen het tot. een eer niet zittingen bieden de standbezoe- er het beste van te maken wat er j jcers gelegenheid rustig een hartig of van te maken is. We zullen zorgen, zoet hapje te nuttigen en een drank dat de "Holland Pearl" er op en top je te drinken tijdens de gesprekken uitziet als we in de Duitse Rijnsteden met Qhris en zoon Kees Verplancke. afmeren. Dat is ook reclame. Reken Zelfs onvervalste groene. Gefileerd en j erop, dat wy onze bijdrage zullen le- wej jn een aparte hun onderdeks) veren bij dit Nederlandse vlagver- heeft Verplancke volop gelegenheid toon". I onder het genot van een Steffelaar- Er is de afgelopen dagen, vannacht I tje een jCOpje koffie de aan trekke en vanmorgen tot kort voor het ver- ijj^g arrangementen nader toe te lichten en dia's en films te laten zien over Katwijk en Flora. Niet onvermeld mag blijven, dat door de goede zorgen van Flora's Njek Hemmes de Katwykse stand gedurende de gehele reis „versierd" zal zijn met kleurige bloemen, zoals tulpen, narcissen, forsytia's, anjers en wat al niet meer. Kunstig ge schikt en gearrangeerd door de be kwame Voorschotense sierkunstenaar Nic. van der Voort, Hy heeft de ge hele nacht cn morgen gewerkt om Katwijks presentatie op de "Holland Pearl" een bijzonder fleurig gezicht te geven. N.B.T.'s Paul Warnaar mag niet ongenoemd blijven. Hij is de grote organisator van deze reis en dankzij zijn intensieve arbeid is deze tocht mogelijk geworden. Als gastheer in Duitsland zal optreden Charles J. Belmon, de directeur van het kan toor Keulen van N.B.T. Aan boord ontmoetten we ook nog een oude be kende uit Katwijk, namelijk Adriaan Adriaans, die vele jaren manager ge weest is van hotel "Noordzee" en die thans werkzaam is bij het natuur gebied "De Beekse Bergen". De eerste "stop" is Nijmegen, waar de Duitse pers, radio en t.v. aan boord komt, onder wie Hans Peter Richl en Gunther Ernst van "Hier und Heute" uit Keulen. Geen onbe kende voor Katwijk, want zy waren daar al meermalen om opnamen voor hun programma te maken, Dan gaat het naar Düsseldorf waar morgen het eerste contact gelegd zal worden met Duitsers, die een belangrijke rol spelen in de reiswereld en die er dus mogelijk voor kunnen zorgen dat het toch al niet geringe bezoek toeneemt. Niet alleen in het hoofd maar juist ook in het voor- en naseizoen! B EN W IN BRIEF AAN INWONERS: WARMOND In een schrijven aan de ingezetenen van Warmond, peggen B. en W. dat de situatie met betrekking tot de woningbouw in de ze gemeente bijzonder nijpend ge worden is. Er is een groot aantal woningzoe kenden, maar behalve enige plan- pen, die nog in éen voorbereidend stadiiun verkeren o.a. het plan Zwanenburg zijn er geen plan pen meer in uitvoering. trek keihard gewerkt om de varende expositie in te richten. Heel wat zweetdruppeltjes zijn er gevallen voor alles rond was. Dat begon al toen het N.B.T. het initiatief tot deze pro motiereis nam. Er moesten gega digden" worden gevonden. Dat lukte wonderwel. Uit het V.V.V.-wezen zegden spontane medewerking toe de V.V.V.-Holland-Combinatie, de pro vinciale V.V.V.'s Noord-Brabant, Gel derland, Overijssel en Friesland en de plaatselijke V.V.V.'s Katwyk. Den Haag. Scheveningen, Ede en Ame land. Voorts de attractiepunten in ons land als Floriad'e '72, Beekse Ber gen, Evoluon en Flevohof en een groot aantal bedrijven, zoals N.S, en KL.M. Katwijk Chris Verplancke heeft zich heel wat moeite moeten getroosten Kat wijk vertegenwoordigd te doen zijn op deze „showboot". Even voor de "Holland Pearl" richting Nijmegen voer met een topsnelheid van 21 km per uur vertrouwde hy ons toe: „Dat we op deze promotiereis Katwyk kunnen laten zien en de unieke mo gelijkheden, die onze badplaats op toeristisch gebied te bieden heeft, is voor een zeer groot deel te danken aan bedrijven uit Katwijk, groot en klein, Rijnsburg en zelfs uit Lelden en Vogelenzang. Geweldig wat die gedaan hebben. Dat doet een V.V.V.- mens goed Duidelijk blijkt daaruit, dat ons werk waardering geniet. Wat, te zeggen bijvoorbeeld van dat Kat wykse slagertje, dat spontaan een groot aantal metworsten aanbood? Of van die restauranthouder, die me kort voor het vertrek een groot aan tal waardebonnen van f 4,- in de hand drukte om onze gasten aan Jonge inbrekers aangehouden LEIDEN In de nacht van za terdag op zondag is een ploeg jonge inbrekers op heterdaad betrapt, bij het zetten van een kraak in de Ju- welenwijk te Leiden. Ingerekend zijn 'n 17-jarige automonteur, een 18-ja- rige retoucheur (beiden uit Leiden) en een 18-jarige knaap zonder be roep uit Oegstgeest. Zij werden betrapt, toen ze een versterker plus microfoon trachtten te stelen uit de Beloftekerk aan de Robijnstraat. Het was trouwens toch weer een cri mineel weekeinde in Leiden. De po litie meldt onder meer dat uit de Caeciliastraat een Simca werd ont vreemd. Deze wagen werd evenwel onbeschadigd teruggevonden in de Pelikaanstraat. Nog niet opgespoord is de van de Garenmarkt verdwe nen Citroen DS19 (lichtblauw, met zwart dak, kenteken HR 32341, die eveneens in het afgelopen weekeinde werd gestolen. LEIDEN Het afgelopen weekein de is uit de vuurwerkfabriek van Kat n.v. te Leiden een kleine hoeveel heid vuurwerk gestolen, waaronder zware sterrenregens die gevaar kun nen opleveren bij verkeerd afste ken. Het gaat met name om ongeveer zeven vuurwerkstaven van een hal ve meter lang, die met een mortier dienen te worden afgeschoten. Per gelui'dswagen heeft de politie in het noordelijk stadsdeel van Lelden er vandaag voor gewaarschuwd, dat de staven gevaarlijk zijn als ze onoor deelkundig worden ontstoken. Vermoedt wordt, dat het om kwa- jongenswerk gaat. Bij de vuurwerk fabriek is een ruitje ingeslagen, waarna de staven en wat rotjes van een onder het raam staande tafel konden worden weggegrist. Zou Warmond binnen afzienbare tyd het plan Zwanburg of een ander plan in uitvoering kunnen nemen, dan zal het zeker nog drie of vier Jaar duren alvorens de eerste wo ningen kunnen worden betrokken. Bovendien is deze termijn voor de plannen die de gemeente in voorbe reiding heeft, alleen haalbaar wan neer er geen beroep wordt ingesteld I tegen de plannen, en er geen gron den onteigend behoeven te worden. Al met al een somber vooruitzicht voor de Warmondse woningzoeken- I den. J Eén van de redenen, waardoor vertraging opgetreden is, is het in dienen van bezwaarschriften in I hoogste instantie. Het plan Zwan burg bijvoorbeeld werd in okto ber 1967 vastgelegd, en bijna vijf BEERTA (ANP) Gisterochtend ie weer een boerenschuur in Beerta ijl vlammen opgegaan en dit is al de achtste in twee jaar tijds, die in de streek van Beerta en Fimsterwol- de door brand is verwoest. Evenals bij de andere zeven denkt men weer aan brandsticthing. Het vermoeden bestaat, dat al die branden het werk zjjn van één persoon. Bij deze brand ging behalve de schuur zelf ook een grote partij stro verloren. Ook werden vier lamdbouw- wagens en een aantal gereedschapp door het vuur vernield. De schade wordt geschat op ongeveer 100.000 gulden. De schuur is eigendom van de landbouwer T. J. Mellema. Pastoor naar Leiderdorp NOORDWIJKERHOUT Na mens het kerkbestuur van de Noord- wijkerhoutse kerkparochie St. Vic tor deelde A. Waals tijdens de kerkdiensten van dit weekeinde mee, dat pastoor A. Hammerstein zal gaan vertrekken. Op verzoek van bisschop dr. A. Simonie heeft hij het pastoraat van de parochie de Mens wording in Leiderdorp aanvaard. Deze benoeming zal per 1 maart in gaan. In de opvolging van pastoor Ham merstein zal voorlopig niet kunnen worden voorzien, het kerkbestuur en de parochieraad zullen hierover overleg plegen met deken K. Ter- vooren, Men is al druk bezig om in Noordwjjkerhout een afscheidscomité in het leven te roepen. jaar later is er nog geen definitieve beslissing gevallen. Daardoor mist de gemeente tot de datum van uitspraak het middel, van de onteigening. Ook de recreatieve ontwikke ling van de Zwanburgerpolder hangt van een beslissing van de Kroon af. Mocht men tot de uitspraak komen, dat er geen woningen meer in de Zwanburgerpolder gebouwd mogen worden, dan zal het recreatieve as pect van deze polder opnieuw moe ten worden bezien. De eigenaar zal de gronden na de zandwinning over dragen aan een nog te vormen ge meenschappelijke regeling „De Voorhof". Hieraan nemen o.a. Lei den. Oegstgeest, Sassenheim en War mond deel. Deze gemeenten zullen gezamen lijk het gebied van de Voorhof pol der en de. Klinkenbergpolder als re creatiegebied gaan ontwikkelen. Ver wacht wordt, dat. de gemeenschappe lijke regeling op korte termijn tot stand zal komen. PUTTERSHOEK Het Wasse- naarse gemeenteraadslid mevr. G. J. van de Boscli-Brethouwer werd vrijdag geïnstalleerd als burge meester van Puttershoek Op de foto wordt haar de ambts keten omgehangen door loco-bur gemeester L. Af. Nachtzaam. Mevrouio Van de Bosch zal in de Wassenaarse raad worden opge volgd door de heer Chr. Teill. LEIDEN In januari zijn de vol gende voorwerpen bij het Politiebu reau gedeponeerd: Damesportemon- naie, dameshandtas, dameshand schoen, herenhandschoen, sleutels, autocontactsleutels, kinderporte- monnaie, halsbontje, herenporte- monnaie, bankbiljetten, stoel, school tas met inhoud, kinder bril, broche, kettinkje met sterrenbeeld, honden- riem, tas inhoudende kleding, da mespolshorloge, dwarsfluit, rijwiel tas. herenpantalon, trui, herenpols horloge, sportportemonnaie, bloem potten, kinderwantje, plastic tas met inhoud, armband, speelgoedbeertje, overalls, dameslaarzen, damespara plu, gympakje, herenschoenen, kin derschoentje, trouwring. Terug te halen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdagen tussen RAADSAGENDA ZOETERWOUDE ZOETERWOUDE De gemeente raad van Zoeterwoude zal donderdag o.a. een voorstel van B. en W. be spreken om een bijdrage te leveren in de kosten van het verkeers- en vervoersplan in de Leidse agglome ratie. Voorts zal een voorstel om bij te dragen in de kosten van verbete ring van de verlichting van de Euro- paweg worden behandeld. Op de agenda staan verder voor stellen tot vaststelling van het be drag per leerling voor de openbare basisschool ^n het van toepassing verklaren vaij dit bedrag op de bij zondere scholen. Ook een voorstel van B. en W. om de toren van de N.H. kerk in de gemeente te verlichten, en een derde wijzerplaat aan de toren aan te brengen zal worden besproken. De agenda vermeldt voorts de dupliek inzake de algemene beschouwingen over de begroting voor 1972 en be grotingswijzigingen. Tijdens de ver gadering zullen de geloofsbrieven van de heer J. B. N. van Piemen worden Onderzocht. van deze idealen waar kunnen ken. Als aankomend balletpedaj weet hij zijn leerlingen wellicht danspasjes bij te brengen als cho graaf en als theaterman schiet echter duidelijk tekort. De bewe gen, die Chris van Weerden zijn I lingen laat maken zijn en fantasieloos, vloeien niet op verrassende manier in elkaar Het blijft alles teveel een paj de plaats. Hij zal als pedagoog leerlingen ook bij moeten dat zij, los van alle danstechnj en stijlen voor alles de emotie de muziek uit dienen te drukken, geldt voor zowel een bewerking „De notekraker" met al het da behorende divertisement als voo; moderne en jazzballet. Voor 1 de pauze, bijna elk nummer 1 zonder enige expressie en dus komen uitdrukkingloos op het (j de> toneel gezet. Tot overmaat ramp was het programma vrij eenwichtig van opbouw het weinig functioneel en getuigde de keuze van de muziekjes W de los Rios!) waarvan sommig een nachtclub thuishoren, van sl te smaak. Zij tot slot nog ven dat twee gevorderde leerlingen ii Notenkraker' al soliërend op 1 dansten, naar mijn idee is 1 werk academiewerk dat c avond als déze achterwege ge! dient te worden. Volgende misschien beter Chris. PIETER C. ROS Maandag Stadhuis Gemeenteraad 7.30 um Snouck Hurgonjehuis (Rapenb Spr. dokter G. J. Bremer ""J arts-patiënt-ziekenhuis" 8 uur Oude Singel 26 Informatie-avond ha'i 8 uur nam. Molen de Valk Mobielkantoor Al 10 uur voorm.4 uur nam. Oinsdag Antoniusclubhuis R. K. Vroi) beweging gezellige avond onder motto "As ge maar leut het" nam. Museum van Oudheden "Een verl middeleeuws dorp op de Veluwi gravingen jn het Kootwijkse zan( Uur nam. Museum voor Volkenkunde Filjji 16 "Eddie Constantino" 8 uur i Zijlsingel 2 Evangeliecentrum evang. J. Versteeg 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twei (voor kamerbewoners en alleens' den) 912 uur nam. Steenschuur 6 Leidse Ver. v zegel verzamelaars 8 uur nam. Steenschuur 5 Spreekuur ting huisvesting werkende jongere: 8.30 uur nam Gebouw Chr. Soc. Belangen Singel 236) Leidse Chr. Besturen Spr. dhr. L. de Graaf over ""r"J yaste pensioenen" 8 uur nam. Nieuw Minerva Lunchbijeenko Leidse City Centrum 12 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor gë dicapten 25 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spref Chr. Emigratiecentrale 78 uur Diamantplein 27 Gespreksavond ha'i 8.15 uur nam. Oegstgeest (Roode Leeuw) Jaarvi dering regio VVD 8 uur nam. Apotheekdienst De avond-, nacht- en zone. jvordt waargenomen door Apot Blanken, Hogewoerd 171. Voorscho se Apotheek, Leidseweg 66 en J theek Oegstgeest, Wilhelminapari (01710)—25202. Voor alle die In n Üjkheden verkeren bereikbaar' werkdag vaji acht uur njn tot uur v.m doorlopend ln het weekei d w.z. van vrijdag acht uur n.m maandag acht uur v.m. WETS WINKELT JE Juridisch adviesbureau voor I rechtshulp: werkdagen (beh. maat 9-13 uur; zaterdag 10-12 uur; don Relt Hulpdienst Releas i, Nieuwe RIJD te Leiden tel 24555 Dag Release ln Leiden Noord: gendorpstraat 36, dinsdag en doü qag 79 uur nam.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2