Floriade'72 een groot bloemenfeest Arrangeurs maken binnenshows De burgemeester van Boskoop speelt een organisatorische ri A 'i Kleiboer laatste evenemei ZATERDAG 19 FEBRUAPj G. W. baron van Dedem, bur gemeester van Boskoop, speelt een belangrijke rol in het Flori- ade-geheel. AMSTERDAM Burge rmeester G. W. baron van Dedem van Boskoop is één van de vele) noeste werkers aan wie het te dan ken is, dat Amsterdam van 30 maart tot en met 1 oktober aijn in ternationale tuinbouwtentoonstelling „Floriade „72" krijgt. Hij is voorzit ter van de organisatiecommissie en vice-voorzibter van het atichtingsbe- stuur één van de drie mogen we wel zeggen, want voorzitter H. J. Hylkema kan bogen op maar liefst drie vervangers dat deze mani festatie gestalte geeft. Baron van Dedem is een man, die zich niet graag op de borat slaat om te laten uitkomen, dat hij in dit Floriade - geheel de laatste vijf Jaar zo ont zettend veel heeft gedaan. Hij houdt zioh liever wat op de achter grond. temeer omdat hij ervan doordrongen is. dat zo'n geweldig internationaal evenement alleen door teamwerk tot stand kan ko- In het Congrescentrum van het Amsterdamse R.A.I.-gebouw lopen we de eerste burger van Boekoop, G. W. baron van Dedem, tegen het lijf. Tussen twee, zo blijkt tijdens het gesprek, vergaderingen in loopt hij wat uit te blazen in de wandel gangen van het gebouw op zoek naar een rustig plekje waar hij even een kopje koffie kan nuttigen. Wanneer we het woord "Floriade '72" uit de mond laten vallen zegt hy: „Na 5 jaar van voorbereidingen is het nu gelukkig bijna zover, t Wordt een machtige manifestatie voor het vak in zijn totaliteit". Even later zitten we met Van De dem te praten over die "Floriade '12". Hoe kan het ook ander? Hij stelt met grote nadruk: "Vijf jaar van keihard werken zijn het ge weest. Van de vroege morgen tot de late avond. M'n burgemeesterschap mocht er niet onder lijden, "k Heb ook wel gezorgd, dat mijn werk zaamheden in het Boskoopse raad huis normaal doorgingen zonder dat anderen zwaarder werden belast. Die Floriade-funoties heb ik des tijds aanvaard, omdat ze mede in het belang van mijn mooie boom kwekersgemeente zijn. Geloof maar, dat onze Boskoopse kwekers en al len, die nauw bij deze sierteelt be trokken zijn, profijt zullen trekken van deze manifestatie en dat ze daar in het Amsterdamse Buiten- veldert zeer goed voor de dag zullen Wanneer we het met baron Van Dedem hebben over de combinatie van functies van burgemeester en van organisatievoorzitter van de Floriade dan komt hij er eerlijk voor uit, dat beide voor een langere duur dan nu het geval is, niet te combineren zijn. Lachend consta teert hij"Dat zou roofbouw op mezelf en mijn gezin plegen zijn. Uit hoofde van mijn voorzitterschap van de Stichting "Plant Propaganda Holland" ben ik er tussen gerold. Met genoegen overigens, want het is toch wat voor Nederland om een internationale expositie van een formaat als deze binnen zijn lands grenzen te mogen hebben. Uit alle delen van de wereld komen vak mensen en niet-vakmensen naar Amsterdam om de Floriade-pracht te bekijken. Na oktober kan ik het weer wat rustiger aan gaan doen. 'k Hoop dat dan zal blijken, dat het zwoegen van alle medewerkers van hoog tot laag niet tevergeefs is geweest". Vijf jaar geleden is het al weer, dat baron Van Dedem uit hoofde van zijn bemoeienissen met "Plant Pro paganda Holland" een gesprek had met Amsterdams burgemeester mr. G van Hall. Om precies te zijn op 2 februari 1967. Er volgden nog vele andere ontmoetingen op. Besloten werd tenslotte, dat Amsterdam zijn "Floriade "72" zou krijgen. Boskoops eerste burger werd vice- voorzitter van het Stichtingsbestuur en voorzitter van de organisatie commissie. Men wist kennelijk wat men aan hem had. Zijn internatio nale activiteiten voor P.P.H. zijn daaraan beslist niet vreemd ge weest. Het gevolg was, dat hij er een behoorlijk schepje arbeidslust en energie tegenaan moest gooien om èn het burgemeesterschap èn z'n activiteiten voor de "Floriade "72" naar behoren te kunnen ver vullen. Dat lukte wonderwel. Zegt Van Dedem: 'k Wist, dat die Floriade-bezighedén me zo'n drie dagen per week zouden gaan kos ten. Vooral als de opbouw zou be ginnen. Heel duidelijk stond me ook voor ogen, dat mijn gemeente Bos koop onder deze neven-activiteiten niet mocht lijden. Dat is, naar mijn eerlijke overtuiging, ook nooit het geval geweest. Ik heb er gewoonüjk wat harder aan getrokken. Dat wil zeggen 's morgens eerder beginnen en 's avonds langer werken. Om dat te kunnen doen heb ik een dagin deling gemaakt, waaraan ik me zo veel mogelijk striktheb gehouden. Meestal zit ik voor er nog iemand in het raadhuis is al op mijn ka mer om stukken én post door te nemen en men kan mij er in de avonduren ook nogal eens aantref fen". t Is wel leuk, die indeling van bur gemeester Van Dedem weer te ge ven. Iedere morgen is hij altijd voor dag en dauw aanwezig in het raadhuis om post en stukken door te nemen. Maandag is een volledige Floriade-dag met vergaderingen van het stichtingsbestuur en organisa tiecommissie en talrijke besprekin gen. Op dinsdag kan men Van De dem de hele dag in Boskoop aan treffen. Dan worden de bi Jee sten van B. en W. gehouden vergaderingen van de versch commissies. Woensdagmorgen Boskoops eerste burger eerst litierol af en daarna houdt h spreekuur, dat hij nooit overs; Middags begeeft hij zich sterdam of blijft rustig in en de donderdag en de vri den eerlijk opgedeeld tussen koop en de hoofdstad, waarij moet worden opgemerkt, zioh op zijn vrije zaterdag c wel eens naar Buitenveldert Burgemeestr van Dedem: me, ik moet weer gaan verg U hebt, hoop ik. een mijn werkzaamheden Boeiend werk mag ik wel Zowel het burgemeesterschj Boskoop als de bestuursfunct "Floriade '72". Het belott groots internationaal evenen worden. Een machtige prop voor ons land en vo( tuinbouwsector. We verwacht ge miljoenen bezoekers Rotterdams Floriade '60 miljoen belangrijk voorbij AMSTERDAM Koningin Juliana opent 29 maart Floriade '72". De internationale tuinbouwtentoonstelling, waaraan nu precies vijf jaar is „gesleuteld". Op het 70 hec tare omvattende buitenterrein het Amsterdamse Prinses Beatrixpark en het Amstelpark zullen miljoenen birtnen- en buitenlandse bezoekers „drie seizoenen" lang kunnen ge nieten. Van de vroegste bollen tot de herfstbloemen en de eerste herfstvruchten zal deze immense expositie duren. Bijzonderheid is, dat er, voor het eerst in de geschiedenis van de bloemententoonstellingen ook een continue-binnen- presentatie te zien zal zijn. Een oppervlakte van 2300 vier kante meter in de Amstelhal van het machtige Amsterdamse R.A.I.-complex zal daartoe worden ingericht. Van 30 maart tot en met 1 oktober kunnen de bloemen- en plantenliefheb bers daar in Buitenveldert terecht. Zes maanden lang zal men dus zijn hart kunnen ophalen aan alle facetten van de vaderlandse sier teelt. Amsterdam is bijzonder verheugd deze grote manifestatie binnen zijn muren te krijgen. Het stadsbestuur heeft er behoorlijk wat geld tegenaan gegooid. Bo vendien werd de helft van het reeds bestaande en volgroeide Prinses Beatrixpark dichtbij de R.A.I.-gebouwen beschikbaar ge steld en aan de andere zijde van de Europaboulevard het nog Jonge Amstelpark. Een expositie, zoals nog nooit ln ons land is gehouden De Rotter damse Floriade 1960. die ruim drie miljoen bezoekers, trok, beschikte over de helft van deze oppervlakte en had bovendien niet zo'n binnen- tentoonstelling van formaat als de 11.000 vierkante meter grote Am stelhal. waarin behalve die contl- nue-show ook nog elf binnenexposi- ties zullen worden gehouden. V oordoek-scene Die coritinue-show moet worden ge zien als een „voordoek-scène", die men wel van grote toneelvoorstellin gen kent. Wanneer die scène aan de gang is wordt achter het doek koortsachtig aan het grote werk gearbeid. Elf maal zal de tussen wand in de hal wijken om een ex positie te laten zien, die een spe ciaal facet van de bloemen- en plantenwereld laat schitteren. Geopend wordt met de bolbloemen en daarna komen achtereenvolgens de boomkwekers, de bloemisterijen, de kwekers van exotische gewassen en rozen, hun opwachting maken, om daarna plaats te maken voor de Liliade. de Jaarlijkse lelie-tentoon stelling, die altijd in Akersloot wordt gehouden, maar nu in Am sterdam gestalte zal krijgen. Het arrangement van de Liliade zal on der tweehoofdige leiding staan: Cok Veldhuis zal zich speciaal met de lelies bezighouden en Cor van den Berg-Smit met de lathyrus en an dere zomerbloemen. Vervolgens zal men kunnen zien hoe buitenrozen binnen bloeien, wordt men geconfronteerd met een verrassende combinatie van gladio len. cactussen en vetplanten en weer wat later kunnen de bezoekers genieten van dahlia's en laat- bloeiende vaste planten. Een bijzonder aspect geeft "Jubi leum van bloemengroeten" Fleu- rop/Interflora bestaat namelijk een halve eeuw en ter gelegenheid daar van wordt een expositie gehouden, waaraan inzenders uit 23 landen deelnemen en waardoor men beslist "top-arrangementen" zal kunnen zien. In verschillende stijlen uitge voerd onder een prachtige belichting Met een glorieuze finale eindigt dit binnengebeuren van "Floriade '72". Dan zal de Amstel-hal tien dagen lang geheel gevuld zijn met herfst- gewassen, zoals chrysanten en eri ca's. Voorts krijgen ook de prachtig gekleurde bessen en andere vruch ten gestalte. Elf tentoonstellingen, die het hart van de bloemen- en plantenliefhebber heel snel zullen laten kloppen. En.toch is dit bin nengebeuren slechts een boeiend onderdeel van deze gigantische tuinbouwmanif estatie "stadstuinen" zijn omgetoverd in een immense bloemen-, planten- en bomenzee. Die bomen zullen trou wens ook in de Amstelhal te zien zijn. want er worden daar heel wat „reuzen" van zo'n tien meter hoogte "geplant" om het dak van deze hal voor het gezicht wat te laten zak ken. Had men deze "vondst" niet gedaan, dan zou er in de hoogte een te grote luchtledige" ruimte ont staan, die afbreuk zou doen aan het artistieke geheel. Door deze aanpak heeft men dat verschil weten te overbruggen en nivelleren. Niet minder dan twee en een half miljoen bolbloemen zullen, als de natuur een beetje wal meewerken, beide parken op de openingsdag een vrolijk aanzien geven. Een magne- fiek gezicht moet dat zijn in deze fraai aangelegde en glooiende stads tuinen. waar men ook op dagen van topbezoek elkaar beslist niet voor de voeten behoeft te lopen. In het Amstelpark zullen op tal van plaatsen on-Hollandse land schappen te zien zijn met terrassen en weelderig begroeide valleien en plateaus. Daarop en daartussen tal rijke interessante afdelingen: de rhododendronsvallei. zonne we iden een heem tuin met 600 verschillende wilde planten, volks- en schooltui nen, een modelkwekerij van de Bos koopse kwekers, een hobbytuin en de inzendingen uit de vijf wereldde len en uit de hoofdsteden van de zes E.E.G.-landen. Een terrein met vele fraaie doorkijkjes en een prachtige situering. Een van de meest verrassende plek jes wordt wel het langzaam glooien de Dahliarama. waar men. vanuit «en koepel op het. plateau, uit kan kijken op vele duizenden veelkleuri ge dahlia's met op de achtergrond de Amstel en de karakteristieke wa termolen. Veel bloemen Het Prinses Beatrixpark dat 40 Jaar oud is tegen het Amstelpark 6 Jaar zal vcor ongeveer de helft im beslag worden genomen door de "Floriade '72". Het andere deel blijft gewoon open voor de frisse lucht zoekende Amsterdammers. Beide parken zullen door een door Rijkswaterstaat in hoog tempo ge bouwd zes meter hoog viaduct, dat de Europa boulevard overspant, met el kaar worden verbonden. Dat Beatrixpark is van een geheel andere signatuur en allure dan het Amstelpark. Op de grote weiden zijn cirkelvormige heuvels van zwarte grond aangelegd, waarin tienduizenden tulpen- en hyacinten- bollen zijn geplant. Deze zullen on middellijk na de bloei worden ver vangen door bloeiende eenjarige ge wassen, zodat deze heuvels constant één Juichende bloemenzee zullen zijn. In dit park met zijn vele bomen en planten zal men rond een water partij een uitermate fraaie vaste- plantenborder kunnen zien, waarin ook grote aantallen leliebloemige tulpen en zeer vroege tulpjes de Kaufmannia's een plaats hebben gekregen. Op het Floriade-terrein treft de bezoeker verschillende kas sen aan waarin kwekers uit alle be kende centra, zoals Rijnsburg, Aals meer. het Westland en Boskoop zul len tonen welke produkten zij kwe ken en op de binnen- en buiten landse markten brengen. Het Labo ratorium voor Bloemenbollenonder- zoek in Lisse is met een voorlich- tlngsboek aanwezig, evenals de 50- Jarige Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Hor tus Bulborum toont vele gewassen „Floriade '72" eist de komende maanden alle aandacht op. Er is een zeer goede en vriendschappelij ke samenwerking met Keukenhof in Lisse. Het voordeel is, dat de bui tenlandse gasten nu tegelijk kennis kunnen maken met Neerlands grootste bolbloementuin. Voor de Floriade-bezoekers, die het te ver moeiend vinden de grote afstanden door het Amstel- en Beatrixpark te lopen, kunnen van al die bloemen pracht genieten door gebruik te maken van de gondelbaan, de expo- cars of de railtrein, die dwars door de borders zal rijden. Uiteraard te gen betaling natuurlijk. De prijzen zowel de entree als die van de bijzondere evenementen zoals de banen, heeft men bew-ust laag ge houden. Voor 65-plussers en scholie ren in groepsverband is er een bij zonder tarief. Zes maanden lang wordt vanaf 30 maart het oog van de bloemenmin nend Nederland en buitenland ge richt op de internationale tuin bouwtentoonstelling "Floriade '72". Een expositie, die haar weerga niet kent en die een machtige manifes tatie van Nederlands kunnen op dit gebied belooft te worden. Een goede propaganda voor deze belangrijke sector van ons bedrijfsleven en ook en vooral in toeristisch opzicht. Buitenlanders, die nog nooit ons land hebben bezocht, zullen nu ko men en na hun bezoek hun bevin dingen thuis uitvoerig uitdragen! In de parken Hèt. grote gebeuren zal zich onge twijfeld afspelen in het Prinses Beatrix- en het Amstelpark. Deze NOORDWIJKERHOUT Cor J. v d. Berg-Smit <51» is één van de hoofdarrangeurs, die de binnenten- toonstellingen van de "Floriade '72" in de 11000 m2 grote Amstel-hal van het Amsterdamse R.A.I.-gebouw moeten maken. Hij neemt er, even als zijn Hillegomse vriend en colle ga Cock Veldhuis, twee voor zijn rekening: de voorjaaarsshow van bloemkwekerijgewassen, die duurt van 14 april tot en met 23 april en de expositie van lelies samen met lathyrus en andere zomerbloemen van 30 juni tot en met 3 Juli. De NoordwiJkerhouter heeft alles al op papier gereed. Nu komt het straks nog op de uitvoering aan. Hillegommer Cock Veldhuis opent de elf binnenexposities. Hij zal er voor zorgen, dat de hal van 30 maart tot en met 9 april omgeto verd wordt in een weergaloze bol bloementuin en van 4 augustus tot en met 13 augustus kan men zien hoe hij met gladiolen, cactussen en vetplanten een lusthof weet te ma ken. Cock is thans ver van het Flo- rlade-rumoer. Hij maakt een toer- nee door Amerika. Daar laat hij zien op welke wijze de Hollanders bloemstukken maken en hoe zij kunstzinnige bloemenarrangementen in zalen aanbrengen. De hele maand februari blijft hij weg. In die tijd zullen de Amerikanen hem meer malen op het beeldscherm te zien krijgen. Als hij ir Hillegom terug komt vraagt de "Floriade '72" zijn aandacht. Z'n ideeën staan reeds lang op tekening. Cor v. d. Berg-Smit (kweker, bloe menhandelaar en arrangeur) is in de dagen voor carnaval heel moei lijk voor een gesprekje te "strikken". Hij is weinig thuis en houdt zich bezig met het ontwerpen en opsieren van de wagens voor de optocht. Dat doet hij er als liefhebberij tussen door. Er gaat niettemin heel wat tijd in zitten. Wie Cor kent weet, dat hij dat niet erg vindt. Met die carnavalsstoet (zonder reclame) treedt "zijn" dorp immers naar bui ten door het grote aantal niet- Arrangeur Cor van den Berg- Smit uit Noorwijkerhout maakt enige binnenshows voor de Flo riade '72. Noordwijkerhouters. dat dit carna valeske gebeuren komt gadeslaan, 't Kostte dus heel wat moeite om Floriade-hoofdarrangeur Cor v. d.Berfe-Smit te pakken te krijgen. Toen het geluk eenmaal aan onze zijde was werd het gesprek meer malen onderbroken door telefoontjes. Uit Amsterdam en uit Noord- wijkerhout. Allemaal moesten ze hem nodig spreken. Cor komt er rond voor uit, dat hij die medewerking aan de "Floriade '72" een zeer eervolle opdracht vindt. Hij is er al maanden mee bezig. Als hoofdarrangeur is hij verantwoordelijk voor de hele bin- nenshow. die hij moet maken. In totaal komen er elf. Die expositie moet een visitekaartje voor Neder land worden, want mensen uit de gehele tuinbouwwereld komen naar Amsterdam. Van den Berg-Smit nadrukkelijk: "We gaan er echt wel een specifiek Nederlandse expositie van ma ken. Heel iets anders dan men in het buitenland gewend is. De bloe men en planten en al die andere gewassen moeten spreken en niet de bouwsels in de hal. Daarvoor is het een Floriade. De Duitsers bijvoor beeld zoeken het maar al te vaak in de zware bouwsels en een dure opzet, terwijl zij de bloemen onder geschikt laten zijn aan het geheel. Dat is het naar mijn mening niet. Ook hier moet het worden: "Laat bloemen uw tolk zijn!" De NoordwiJkerhoutse bloemenar- rangeur heeft tijdens de exposities, die hij in de Amstel-hal maakt en dat geldt ook voor zijn collega's een toeziende functie. Iedere show heeft haar eigen karakter. Er is daarom vooraf veelvuldig overleg tussen al die hoofdarran geurs en de organisatoren. In het bijzonder met Amsterdams hoofd- tuinarchitect E. Mos. Niet de gehele hal kan men na tuurlijk elf maal geheel wijzigen. Er komt daarom een continue-binnen- presentatie in een deel van de grote hal. De vijvers en de waterval in het wisselende deel bijvoorbeeld blijven eveneens. Wat de loop van de paden en de indeling betreft heeft iedere hoofdarrangeur het recht zijn eigen indeling te maken. Uiteraard ook wat de plaats van de verschillende stands betreft. Cor v. d. Berg—Smit: "Er is na tuurlijk wel een bepaalde stijl aan gegeven, waaraan we gebonden zijn, zodat er zich geen tegenstellingen voordoen. Ik maak de aan mij toe gewezen show in haar totaliteit en heb over de opbouw van de ver schillende stands de supervisie. Ze zijn ook allemaal op tekening vast gesteld. Buiten de eigen stands, die ik voor relaties moet maken, steek ik er geen hand naar uit. Alleen maar kijken of het goed gaat en of op de juiste wijze aan mijn ont werp gestalte wordt gegeven, 't Be looft echt leuk te worden. Iedere binnententoonstelling heeft haar ei gen bekoring. Dat heb ik heel dui delijk kunnen zien op de tekenin gen van mijn collega's. Er gaat an ders heel wat tijd inzitten. De hele winter ben ik met de voorbereiden de werkzaamheden bezig geweest. Trouwens wdj als hoofd-arrangeurs allemaal". Niet alleen in eigen land, maar ook in het buitenland geniet de Noord wiJkerhouter grote bekendheid, Sinds hij in 1953 de richting van het ar rangeren van shows opging heeft Deze pagina werd samen gesteld en geschreven door Cees Combee. hij in bijna alle Europese landen gewerkt. Hij was in Duitsland, Zwitserland, Italië, Frankrijk, Fin land, Zweden, Rusland, België en noem maar verder op. Ook in eigen land was hij zeer actief. Met corso's en tentoonstellingen. Van noord tot zuid en van oost tot west is hij bekend als een man, die weergaloos mooie bloemencomposi- ties kan maken. Wanneer zijn taak op de "Floriade '72" klaar is gaat hij al weer denken aan de realise ring van de reeds op tekening staande "Westland-Promotion". Een show van bloemen, groenten en fruit, die in de Poeldljkse veiling hallen wordt gehouden van 5 tot en met 9 september. Van den Berg-Smit wil dit nog wel kwijt: "Als hoofdarrangeurs probe ren we van de elf Floriade-binnen- tentoonstellingen het beste van het beste te maken. We doen dat met elkaar. Ik ben met die twee exposi ties slechts een schakel in het grote geheel. We werken allemaal een drachtig samen om zo voor onze binnen- en buitenlandse bezoekers - er komen velen uit het vak het Nederlandse tuinbouwvisitekaartje heel duidelijk en nadrukkelijk op tafel te deponeren. Men moet kun nen zien. dat een klein land als het onze groot kan zijn. Ook op het ge bied van alles wat met de tuinbouw te maken heeft." Centrale figuur '72" is de vitale Rotterdami Kleiboer. Met déze inten tuinbouwmanifestatie sluit loopbaan als wereldbekend; sator van evenementen hoopt namelijk enkele dagfl opening 4 april leeftijd te bereiken. Kleiboe 1960 ook de Rotterdamse gestalte gaf. vindt het Met een gerust hart geeft taak over in handen we medewerker J. van Oostn Kleiboer een rijzige, rustige figuur heeft in z al heel wat goed geslaagd festatiee georganiseerd, dat slagen was voor hem vereiste. Kwam hij met gesprek, die hem benaderdei of ander evenement op te i zag hij het succes niet zit vertelde hij hun dat en trapte er niet in. De Rotterdammer is ee Een man, die als hij eeri heeft gezegd, zijn schoudefl kracht onder zet en niet i wat hij in zijn hoofd heeft voerd en gelukt. Een moed en doorzettingsvermoj voorbeeld: nu 53 jaar geled de vliegerij nog in de kind nen stond en het vliegen waagstuk werd beschouwd, de hij op 21-Jarige leeftijd i vet. Men stond er we vreemd van te kijken. Toen het "Floriade Kleiboer benaderde or Amsterdamse international bouwshow gestalte te geven kort en bondig na enig dat hij de „showmaster" zijn Vijf jaar is hij bijk» geweest met het treffen bereidingen en het uitdei attracties. Geen eenvoudig ij Deze Rotterdammer is geen kleintje vervaard, „'hebben en houwen" trok! Amsterdam naar RotterdM bleef er begrijpelijk wel j en nam met zijn medewl medewerksters zijn intrek fl houten barakken Irenestraat vlakbij het I trixpark. In dat park lopen we Kleiti het lijft. Op een afstand te kijken naar enige die bezig zijn met het van een border. Hij zegt: hier wat worden. Geloof n er goede verwachtingen va dig met wat een enthouste de zaak heeft aangepakt. Als organisator moet Je i de nodige medewerking hel leen sta je ook maohteloos. er wordt nog keihard gewei het is zo eind maart de show beginnen". Kleiboer vertelt dan vrt ren wat spijt in zijn stu dit Flor iade-gebeuren de 1 a zijn loopbaan moet wor K Rotterdammer: 'k Ben en moet mijn taak aan overdragen. Dat wordt tijd. Met genoegen denk aan al die activiteiten dan een halve eeuw, 'k wat meegemaakt. Geloof dat het altijd even makke h Het leven kent nu eenmaal en neergangen. Ook op hel q satorlsche vlak". Even is het stil. Het lijkt boer snel terugduikt ln dan een halve eeuw vol ten. Dan komt het eruit bepaald niet thuis voor het een stoel een boek zitten li ken Je Kleiboer niet. Veel van de natuur en en planten. Dat is me. Er is hier in het buitenland nog zoveel zien. Misschien ga ik ook wat reizen. Tijd om daarl stil te staan heb ik niet. B :ei "Floriade '72" voltooid zijn. Dan eerst zet ik deiU Vi punt achter mijn loopbaai m ganisator". LI i k eel

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2