Krui ver: trainer van club met strafblad Ard na concurrenten Schaatsstrijd in schaduw van de 'superatleet' BERG GEVLOERD "HET SPIJT ME DAT IK OOIT VOETBALLER BEN GEWEEST" Koerstips OOK VIANEN OP „DOPING" BETRAPT? I0NGERS VERRAST IN PERSOONLIJKE TITELSTRIJD LSB ZATERDAG 19 FEBRUARI 1972 Wie was ook alweer Piet Kruiver? Een supersnelle spitsspe- ler, zegt iemand, een voetballer met een fenomenale koptech- niek, een levensgevaar voor iedere vijandelijke achterhoede. De man van het „Zaanse kontje" (de net niet door de scheids rechter opgemerkte truc in de wedstrijd van Feyenoord tegen Real Madrid); Piet Kruiver, een naam die ooit voor de recla me-media net zoveel waard was als die van Ard Schenk vorig jaar, met dat verschil dat Ard in de advertenties de mensen Jrie, vier koppen krachtige thee aanbeval en Piet de goege meente tot aanschaf van haarstukjes verleidde. Piet Kruiver, nu 34 jaar, drie inderen, woonachtig te Zaandam, heeft veertien jaar gevoetbald. KFC, PSV, daarna een uitstapje ir het buitenland (Lanerossi in alië; het engagement duurde één lar), toen Feyenoord en tot slot WS. Toen viel het doek. Dag Piet ruiver. Wie was hij ook alweer? )oor iad X genaar zit vanavond tegenover Je aan in tafeltje in de kleine kantine, hoort bij het voetbalveld, dat de msterdamse Hervormde Stichting eugdhonk, beter bekend als „De uurtoren" in Zaandam bezit. Hij lont ouder dan de vierendertig ja- die hij telt. En hij zegt zo- „Ik heb spijt dat ik ooit letballer ben geweest. Je was een je had massa's vrienden «missen, maar ik heb ervaren dat ndaag ophouden met voetballen... &t betekent dat je morgen die ienden en kennissen niet meer bt...!" ruiver bestelt een flesje frisdrank over en weer is er een poosje stilte. begint hij te vertellen dver at er viereneenhalf jaar geleden beurde. De dokter ontdekte iets n zijn rug. „Een vernauwing aan tussenwervelschijven," zegt Krui- r. „Ik was van de ene dag op de dere invalide. Voetballen was er et meer bij. Ik moest dus weg bij IS en dè,t...'. Weer stilte, heb nooit één reactie gehad, ik s ineens afgedaan. Ik heb nu een faliditeitsuitkering en ik sta drie er in de week op de markten in lord-Holland. Ik verkoop nylons panty's en dat soort spul. Ja, ik daar een beetje naar de bij- rid gaan!". Kruiver geeft een Imlaoh weg. /erdomd moeilijke jongen" kantine komt nu een zestal ïgens van rond de twintig bin- n. Over hén hoort it artikel eigen- te gaan. Zij zijn zes van de aalf jongemannen (de anderen jesten vanavond tafeltennissen), de voetbalclub „De Vuurtoren" rmen, waarvan Piet Kruiver de iner is. De Jongens zijn bescher mingen van de Amsterdamse Vuurtoren-Stichting, hebben nage noeg allemaal een strafblad of - blaadje en moeten gerésocialiseerd worden. Piet Kruiver: „Ik ben zelf als voet baller altijd een verdomd moeilijke jongen geweest, al heb ik maar één keer een boeking opgelopen en heb ik nog nooit een speler zó gebles seerd. dat hij het veld moest verla ten. En nou heb ik te maken met jongens, die ze ook „verdomd moei lijk" noemen. Nou, ik heb geen last met ze, hoor. Ik breng ze de regels van de sport bij en die regels zijn eigenlijk precies dezelfde als die van de maatschappij in het alge meen. Je stelt de normen en je leert tegelijkertijd hoe Je ten aan zien van die normen kunt improvi seren en tóch in het goede spoor blijft." Klein hartje Kruiver begon met de voetbaltrai ning van de gederailleerde jongelie den een Jaar geleden. Een in Zaan dam wonende vormingsleider van „De Vuurtoren" kwam het hem vragen. „Ik had er absoluut geen zin in," zegt hij, „nadat ik invalide was geworden, was ik nóóit meer naar een voetbalwedstrijd gaan kij ken. Maar ja... de man kon goed praten en ik heb een klein hartje en mijn vrouw heeft een nóg klei ner hartje en ik heb drie kinderen, waar je dan over gaat nadenken als je hoort wat die knapen allemaal Is overkomen... dus ik zei uiteindelijk ja." Piet Kruiver- ex-voetballer, werd trainer. Niet wetend toen wat hem allemaal voor narigheid te wachten stond. „Met die jongens had ik geen probleem," zegt hij, „ik was over hun achtergronden geïnfor meerd. ik wist van hun straffen, van hun drugis. maar nou de mèA't- schappij!" Een balletje trappen is wel leuk, maar echte competitie geeft pas de ware garnituur aan de sport. Krui ver: „Natuurlijk moest ilk met mijn jongens de bon^ in. Maar dat was er echt niet bij, hoor, in het begin. Om maar wat te zeggen, ze weiger den ons volgens de KNVB-regels omdat we maar twaalf spelers had den. dat is te weinig voor een ver eniging. Daarnaast was ik geen ge diplomeerd oefenmeester. maar ik ben nu iedere maandag in Zeist om de trainingscursus (vier jaar!) te volgen. Allemaal rotsmoesjes waren het eigenlijk. Waar ze ons in wérkelijk- heid voor terughielden was dat mijn ploeg doorging voor een stelle tje spuiters en slikkers, nou ja een soort gangsterbende. Toen heb ik zelf een keer meneer Coler van de KNVB opgebeld,' die kende me nog wel van vroeger. En dat heeft ge holpen. We werden toegelaten tot A VB (Amsterdamse Voetbal Bond). En daar spelen we nou competitie in." Het Vuurtoren-elftal komt uit in de laagste, derde, klasse. Op de rang lijst staat de club tweede van onder OSLO Ard Schenk heeft niet ongunstig geloot voor de eerste dag van het toernooi om het wereldkampioenschap hard rijden in Oslo. Zowel op de vijf honderd als op de vijfduizend meter starten zijn grootste con currenten voor hem. Op de kort ste afstand komt Schenk in de derde rit uit tegen de Zwitser Krienbühl. De eerste twee paren worden gevormd door Grön- voldClaeson en VerkerkHi- da. Jan Bols rijdt in de tiende rit tegen de Noor Tveter. Wat de vijf kilometer betreft had Schenk bewust gekozen voor indeling in de tweede groep. In de elfde rit heeft hij als tegenstander de Noor Olsen. In de eerste groep start Verkerk tegen Höglin (6e rit), Stensen tegen Ito (le rit) en Grünvold tegen Koskinen (2e rit). Bols heeft in de tiende rit de Austra liër Lynch als tegenstander. Gisteren is ook bekend gewor den dat de Noor Fornaess niet uitkomt in het toernooi om het wereldkampioenschap. Fornaess is ziek. Loting 500 meter: le rit: Grönvold (Noor) Claeson (Zwe); 2e rit Verkerk (Ned)Hi da (Jap); 3e rit: Schenk (Ned)Krienbühl (Zwi) 4e rit: Stensen (Noor)Tourne (Fra); 10. rit: Bols (Ned)Tve ter (Noor); 11e rit: Lynch (Aus) Verheyen (Ned); 13e rit: Ol sen (Noor)— Eicher (W-Dld); 15e rit: Guttormsen (Noor) Sandler (Zwe); 16e rit: Van Dijk (Ned)Ivanov (Rus); 17e rit: Chin Kuang.Chun (Comm. Ch) rijdt alleen. 5000 meter: le rit: StensenIto; 2e rit: GrönvoldKoskinen; 4e rit: TourneClaeson; 5e rit Krien bühlVerheyen; 6e rit: Höglin Verkerk; 11e rit: SchenkOl sen; 13e rit: LynchBols; 15e rit: SandlerGuttormsen; 17e rit: Van Djjk rijdt alleen. LVERSUM, 20 FEBRUARI - 1.30 Doejoengprijs: Jaapjan Z, Johnny ain, Jitske D, Icare Hagheweyd': Amateurwinterkampioenschap V afd.; Jaoky Spencer, Icecream rah Belwin, Gregor M - Drome- risprijs: Hlustre Mac, Iméa, Jan lei Sprookjeshof - Dolfijn ijs, 1ste afd.: Jozina du Bois, In- Ier Kid, Ivan van Barke, Irmr lUandia - Flamingoprijs: Helios Giovanni. Holgapluto Gerda, po - Eiberprijs: Quarteron II, Ever, Faith Hollandia, Royal Dover - Emoeprijs: Goeam, Iduna Frisooline Mac, Iris van Buren - nateurwinterkampioenschap V, 2de Isnathan, Idas, Hortence. Ed- Kiniey - Dolfijnprijs, 2de afd.- hanna Fez, Ivan. Ingemar Schans, Way - Doejoengprijs, 2de Kaptein Six, Ilona S, Jupiter I En nu wordt Piet Kruiver kwaad. Kruiver: ..Ach, resultaten interesse ren me in dit geval niet. Het gaat om de aanvaarding. Je hebt ploe gen, die nauwelijks tegen ons uit durven te komen, spelers en sup porters, die hun vrouwen maar thuis laten, want je weet nooit Geen verschil Wie was ook alweer Piet Krui ver? De man met het 'Zaanse kontje', de supersnelle spitsspeler van weleer nog zonder haarstuk je in training in zijn gloriedagen. schil met andere jongens in voet balclubs! Hun instelling is mis schien nog wel positiever dan bij die anderen! Mijn jongens zitten om leiding verlegen, die hebben ze nooit gehad. Nou, als ik ze dat op een voetbalveld kan bijbrengen. Er zijn pen paar knapen bij: nog nooit van hun leven een bal geld voor de stuff te komen. Piet hadden aangeraakt voordat ze hier Kruiver gebiedt hen even later om naar Zaandam kwamen. En die ge- i in hink-stap-sprong een meter of dragen zich nou voorbeeldig, regel 'honderd een betere maatschappij is regel, spel is spel...!". tegemoet te gaan. „Fijne jongens," Opgewonden: „Als het aan de AVB zegt hij, „net zo verdomd lastig als had gelegen was dit nooit gelukt. Ik ik zelf was of ben geworden. Maar vind dit achteraf om te huilen. Wat hun hart zit op de goeie plaats. Ze willen ze dan? Dat ze op de Dam moeten alleen uitvinden waar pre- gaan zitten maffen of in het Von- ciés.' delpark liggen met een stickie...?" Kruiver is uitgepraat; de training begint. Het Vuurtorenvoetbalveld heeft drie lichtmasten. De voetbal lers komen hun coaoh manen om nou eindelijk eens naar de grasmat te komen. Ze staan gekleed in compleet tenue, trappelen met de voetbalnoppen op de houten vloer van de cantine. Eén.1 twee, drie, vier, komt t'r nog wat van? Toch nog even gauw een paar per soonlijke vragen aan enkele leden van de équipe. Nummer één is 24 jaar. „Geen drugs," zegt hij, den thuis. Ik ben toen maar eens I bij De Vuurtoren aangelopen. Ik ben nou weer thuis, maar ik wil het contact niet missen. Ik werk me de pestpokke tegenwoordig..." „Ja," zegt Kruiver, „hij werkt har der dan alle andere knapen." Nummer twee is 21 jaar, een Duitse Jongen, die gevlucht is voor de mi litaire dienstplicht in zijn land. Drug, hard-drugs. Hij is er van af, werkt, wil een keer terug naar huis, maar durft de grens niet over, om dat hij dan alsnog wegens prema ture desertie in de zeer lange kuif gepakt zal worden. Hij is keeper in het elftal. „Gute Avend.' zegt hij in Duits /Amsterdams mengelmoes. Nummer drie is 20 jaar, heeft van af zijn zestiende „gespoten." Meent nu van de hard-drugs af te zijn. Pervetine was het laatste wat hij zich in de aderen spoot. Voorbij, zegt hij. Hoe lang al? „Veertien da gen nu." Dat is nog maar kort. „Ja, maar het lukt dit keer." MALAGA Het laatste woord ,over de Ronde van Andalusië is nog .alleen moeilijkhe- j niet geSproken. lans, Karola van Altena. Alle drie hebben ze een strafblad, „Ei- is verdomme geen enkel ver- omdat ze hebben gediefd om aan Het Spaanse persbureau EFE meldt dat niet alleen Kees Koeken (Goudsmit Hoff) positie heeft gerea geerd bij controle op het gebruik van verboden stimulerende middelen, maar ook winnaar Gerard Vianen, die na de tweede etappe aan een urinetest werd onderworpen. In afwachting van de uitslag van een tweede onderzoek van de urine monsters hebben de organisatoren van de Ronde van Andalusië beslo ten. na overleg met de Spaanse wie lerbond, nog geen wijzigingen aan te brengen in het algemeen klassement en de uitslagen van de etappes. De mededeling van de posi tieve reactie van Gerard Vianen die een dag eerder was gecontroleerd dan Kees Koeken, werd door het la boratorium in Madrid dat het onder zoek verrichtte, pas donderdagavond, kort na de prijsuitreiking aan de or ganisatoren van de Ronde gedaan. Die hielden op hun beurt deze we tenschap weer langer dan twaalf uur tot gistermorgen, voor zich. „Alsof rest helemaal niet meer kan schaatsen" OSLO Het kampioenschap dat Schenk niet kan verliezen" dóét het desondanks wel in de Noorse hoofdstad. De gang naar Bislet is vanmiddag bijna even massaal als in alle voorgaande jaren, wanneer de mooiste lauwerkrans van de ijssport hing te pron ken in de schaatstempel Met één verschil ten opzichte van het zeer nabije verleden: het oranje-legioen zal even fanatiek, maar minder omvangrijk optreden. In Nederland veel meer dan in nattig Noorwegen heeft de "voorspelbaarheid" een stempel op de be langstelling gedrukt. Noren willen wèl graag een vedette aan de gang zien (een atleet als Ron Clarke trok immers ook zonder Noorse tegenstanders van formaat een vol Bislet aan), zeker als het om de uitgifte van een wereldtitel gaat. Daarom hoeft men de in Nederland bij de kijkbuis blijvende fans nog niet te veroordelen: een vliegtuig naar Fornebu is natuurlijk wel even anders dan een trammetje naar Bislet. Maar het is plezierig te weten, dat dank zij de Noorse be langstelling een schaatsstrijd van allure de pas sende entourage zal krijgen. De Nederlandse ploeg, in ieder ge val vier-vijfde daarvan, zal in die strijd een rol van belang gaan spe len, zo mag worden aangenomen, en dat dan niet alleen omdat men van Schenk verwacht dat hij de presta tie zal gaan herhalen, die tot dus verre alleen Oscar Mathisen en Hjal- mar Andersen op hun naam schre ven (driemaal achtereen wereld kampioen), maar vooral ook omdat Door Fred Racké de altijd mogelijke afstraffing van een Schenk-misser èn het gevecht om de plaatsen achter hem. zaken van Nederlands belang zijn. Daarvoor is een argument aan te voeren, dat zo langzamerhand wel eens boven moest komen drijven. De „rest" van de oranjeploeg name lijk het is onvermijdelijk heeft in de afgelopen maanden toch wel te lijden gehad van het machtsvertoon van Schenk. Niet binnen het kader van de kern ploeg overigens, want in oppervlak kige gesprekjes komt dat „verzet" er niet zo uit (en Schenk is trou wens onder vrijwel alle omstandig heden een voortreffelijk teamge noot), maar wie wat verder graaft in de praatjes met de schaatsers stuit toch wel op iets anders dan het altijd maar weer sportieve ver toon met de slagzin „hij is nu een maal een schaatser van superklasse, verdwijnen in de schaduw van „superatleet." De sportman, meent te ondervinden, dat aan zijn eigen verrichtingen niet meer dan een bemoedigende glimlach wordt verbonden omdat de „wrede" publi citeit alleen maar het goud en de vedette ziet en het publiek d altijd in de sportgeschiedenis, om vraagt, dan wel achter aan loopt. Wie met die zaken wordt gecon fronteerd, zou wel willen, dat kran tenpagina's van elastiek waren, of radio- en tv-uitzendingen vele. vele minuten langer. Om ook de inspan ningen van die anderen recht te doen wedervaren. Omdat enigszins misplaatste gevoel van onbehagen bij die anderen weg te kunnen ne- Onbehaaglijk Overigens: helemaal gelijk hebben de mannen achter Schenk natuur lijk niet. Het is nu eenmaal de oude wet van de sport (en daar niet alleen), dat men zich ook in een verliezersrol moet kunnen schikken. En als dat niet iedereen even goed afgaat, is dat geen won der, maar wèl iets dat kan wor- aangepakt. Niet alleen door de ver tegenwoordigers van de media en door de supporters, maar juist en vooral door hun coaoh en de andere begeleiders. Pfrommer moet dat doen. Zijn taak is niet alleen onze Ard." En dan komt er die i traoWen in de kernploeg de nood- klacht: het lijkt wel of de publici telt, of het publiek ons helemaal niet meer ziet staan. Alsof er alleen maar die ene is. Alsof wij helemaal niet meer kunnen schaatsen." Kees Verkerk stipte gisteren in onze ko lommen al zoiets aan. Nogmaals: een begrijpelijke reactie. En let wel: zó rechtstreeks worden die zinnen zelden of nooit uitge sproken. Maar Je próeft ze soms wel. vooral als je er op bedacht bent, dat die bedenkingen kunnen leven bij een sportman, die zijn ei gen prestaties steeds maar weer ziet De grootste verrassing in de eede ronde in de strijd om het 'soonlijk kampioenschap van Leidse Schaakbond was de ne- die titelverdediger Berg d tegen Bongers. Berg offerde ke pionnen voor een hevige aval. Deze aanval werd door lakoniek opgevangen, Larna de twee boeren voor- tng Bongers in staat stelden winst te grijpen. kn andere opmerkelijke gebeur- k was de taktische partij waar- 6 Geyer de gevreesde Demrrrn '^1 1 schaaklesje gaf. In deze ronde ïde Hendriksen weer eens het dat wanneer men vrou 'Mk medebrengt, men vaak de boot ingaat. Hij was een zacht ge kookt eitje voor L. J. Barendse. In groep I hebben thans vijf spelers de maximale score van twee punten weten te bereiken: Goeman (had geen kind aan Jan Koet), de Graaff (won gedecideerd van de Leidse snelschaakkampioen Wiebes)Hui- zer. Bongers en Ad v. d. Berg. Laatst genoemde meldde zich aan om het aantal deelnemers op een even aan tal te brengen. Dankzij de deelname van v. d. Berg kan Philidor bogen op de meeste deelnemers van één vereniging: 19, direkt gevolgd door, LSG met 18. In deze ronde noteerden we vijf hangpartiien: de kampioen van groep 2 van vorig jaar, Molenaar, kan de winst tegen Münninghoff met een loper en een pion voor niet meer ontgaan; de overige vier par tijen zijn minder gemakkelijk te be oordelen. Kohlbeck bezit een aktieve dame tegen boren, paard en twee pionnen van Serdijn. De stelling die Smit en Kuijpers op het bord to verden, lijkt remise, terwijl v. d. Meer met een pion meer in een to reneindspel tegen Sikkel wat beter staat. Boonstra zal zijn pluspion in het toreneindspel tegen Th. Piket waarschijnlijk niet in winst kunnen uitdrukken. In groep 2 voert J. de Wit als enige ongeslagen de rang lijst aan. Zijn opponent in deze ron de, Oosterom, kon niet voorkomen, dat de Wit via arbitrage zijn twee de volle punt scoorde. Uitslagen Afgebroken en uitgestelde par tijen uit de eerste ronde: drs. H. Goeman-J. J. Piket 10, W. G. Demmendal-drs. R. A. G. de Graaff 01, P. J. Piket-mr. A. A. Schue- ring 1—0, A. W. Huizer-L. J. Ba- Barendse 1—0, C. E. P. M. v. d. Bult A. Smit 0—1, C. J. Freeke-J. Bakker 0—1, drs. H. B. Gerritsen-drs. C. C. Berg 01, J. Wijsman-A. M. J. van den Berg 0—1, A. J. w. Kohlbeck- Th. Piket 1—0. TWEEDE RONDE: GROEP I. W. D. Wiebes-drs. R. A. G. de Graaff 0—1, H. Smout-J. J. de Jong uitgest. J. J. Piket-C. J. Freeke uit- gest. mr. A, A. Schuering-C. E. P. M. v. d. Bult uitgest. R. Weber-H. van Loon uitgest. A. M. J. v. d. Berg- P. J. Piket 1—0, J. Koet-drs. H. Goe man 01, J. Bakker-A. W. Huizer 01, drs. C. C. Berg-E. Bongers 01, J. Serdijn-A. J. W. Kohlbeck xx, A. Smit-C. M. F. M. Kuijpers x—x, D. Sikkel-drs. K. v. d. Meer x—x, Th. Pikt-L. H. Boonstra xx, R. M. Mieremet-J. Wijsman 10, Th. P. v. d. Berg-drs. H. B. Gerritsen 01, A. Geyer-W. G. Demmendal 10, L. J. Barendse-A. Hendriksen 10, A. H. Münninghoff-E. Mole naar xx. GROEP 2 zakelijke eenheid te bewaren, óók om de onbehaaglijke gevoelens van achteruitzetting bij anderen op te sporen en om te zetten in vecht lust. Op het ijs. Succes Leen Pfrommer heeft daar in zeker één geval al succes mee gehad. In Sapporo. Kees Verkerk, van wie be kend is. dat de trainer bepaald niet zijn grootste vriend is. biechtte gis teren ineens op: „Mijn zilveren plak op de tien kilometer heb ik voor een groot deel aan Pfrommer te danken. Door er op aan te dringen, dat de rijder toch wel ver plicht was alle voordelen van de eerste groep uit te buiten en dus voor zijn kans te vechten, met volle inzet, bewerkstelligde Pfrommer bij Verkerk deze inzet. Maar meer nog misschien dan bij Verkerk, die al lang een zelfstandi ge sportman is. dient Pfrommer zich in het gevecht achter Schenk te wijden aan Jan Bols, Eddie Ver heyen en ook Jappie van Dijk. In die zin althans, dat hij hen con stant op hun mogelijkheden moet wijzen. Temeer, daar Juist dat trio nog steeds technische correcties no dig heeft ook. Schenk en Verkerk kunnen vechten zonder slechter te gaan rijden, een eventueel „kapot- zitten" camoufleren met hun tech niek. De andere drie slagen daar niet in. Elke „misser" wreekt zich meteen. Leen Pfrommer ls dan dus niet alleen nodig als mentale bege leider. maar ook als de vakman in het technische vlak. Een zware taak. Inmiddels is bekend, dat de bond- strainer kort na het seizoen over een eventuele verlenging van zijn contract wil praten. Pfrommer zal J. Kemperman-W. Meelis A. J. V. Grim-P. Dirkse J. de Wit-C. J. Oosterom 10, P. J. Klein- J. Melse 10, W. Oosting-F. i J. Geertsema uitgest. T. van Beyeren- A. F. Laven 10. E. Eerland- P. Zwetsloot V2, J. P. de Ru-A. I dan een aantal eisen op tafel van Duin uitgest. R. T. Laven-C. gen, waarvan er inmiddels één is van Tol 01. i „afgevoerd." Het feit, dat Jacques de Koning geen trek meer schijnt te hebben in de functie van chef d'equipe komt de trainer goed van pas. Want de samenwerking tussen Pfrommer en De Koning was verre van ideaaL De KNSB moet echter ook beslissen over een aantal kwesties, waarbij bijvoorbeeld de aanwezigheid van mevrouw Pfrommer bij de kern ploeg gedurende een bepaalde perio de tijdens de voorbereidingen. De trainer wil, meent men te weten, graag dat zijn vrouw „officieel" wordt geaccepteerd. Maar daar zal dan ook met de rijders over gepraat moeten worden. Zoals over zovele zaken. Een feit ls ln leder geval dat kort na afloop van dit seizoen een dergelijk gesprek op het pro gramma staat. Dat is al een voor uitgang, want in andere Jaren was het altijd zo, dat pas bij de aan vang van het nieuwe seizoen er gens in mei werd gepraat over de moeilijkheden van een vorig sei zoen. De moeilijkheden, die dan al tijd alweer ruimschoots vergeten waren. SCHAATSEN De bouw van de nieuwe kunstijsbaan voor Den Haag en omgeving kan doorgaan. De pre sident van de rechtbank in Den Haag mr. J. H. C. S totem aker, heeft gis teren de vorderingen afgewezen van de N.V. Hokij, exploitante van de Haagse Houtrusthallen en de daarin gevestigde ijsbaan. Deze trachtte met een kort geding de verdere bouw van het nieuwe schaatscentrum te voorkomen. Depalen voor het cen trum zijn al geslagen. VOETBAL FC Den Haag heeft gisteravond in het Haagse Zuiderpark voor 2500 toeschouwers met 2—1 ge wonnen van de eerste divlsiecluh Haarlem. De ruststand was 2O.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13