Vandaag al beslissing? INDOOR-TEAMS IMPONEREN NIET Mr. Erdbrink geeft bindend advies in metaalconfbct „Bescherming tegen reclame niet nodig" Vlijmscherp en zeer verzorgd DE DOOP IN DE R.K. KERK Zege herennederlaag dames BERNADETTE DEVLIN TOT ZES MAANDEN VEROORDEELD Verbetering in prestaties op Kaagconcoui Jeugdraad FBI betrokken vReygaert en i sabotagezaak Nederlaag Tempo Team Geen vervanging Lucky Stroke en Groen Geel Marktberichten Geld Leidse Baan is niet over PAGINA IB ZATERDAG 19 FEBRUARI 197: DEN HAAG Mogelijk vandaag al zal mr. R. J. Erdbrink, de gistermiddag door partijen in het conflict in de metaalin dustrie aangezochte bemiddelaar, met zijn voor alle partijen bindende advies gereed kunnen zijn. Dit heeft drs. S. C. Bakkenist, voorzitter van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen meegedeeld op een perscon ferentie na afloop van een bijeenkomst van alle bij het con flict betrokken partijen. Mr. Erdbrink zei later te hopen vanmiddag in de gelegenheid te zijn „het ei te kunnen leggen". Het is uitdrukkelijk niet de taak van bemiddelaar Mr. Erdbrink zich bezig te houden met het vraagstuk van de betaling van niet-gewerkte uren, aldus drs. Bakkenist. Dat vraagstuk is een zaak van over leg tussen partijen in de metaalin dustrie. Het is de bedoeling ook dit probleem vandaag op te lossen. De heer Bakkenist zei te hopen dat èn het bindende advies van de heer Erdbrink en de oplossing van partijen voor de betaling van niet- gewerkte uren vandaag op hetzelfde of nagenoeg hetzelfde, tijdstip open baar kunnen worden gemaakt. Zeventiende Het gaat bij de oplossing van het conflict, evenals tijdens de dinsdag JJ. voortgezette bemiddeling van de heren Albeda, Coppes en Wijkstra, over de besteding van zeventiende procent waarmee de arbeidsvoorwaar den in de op 12 januari tussen de drie werkgevers en de vijf confessio nele werknemersorganisaties over eengekomen CAO voor 1972 zullen worden verhoogd. De heer Erdbrink zal, blijkens de gisteravond door alle negen bij het conflict betrokken partijen getekende akte van compromis, bij zijn bemid delende arbeid die moet uitmonden In een bindend advies o.a. rekening houden met de tijdens de bemidde lingspoging der heren Albeda, Cop pes en Wijkstra bereikte overeenstem ming over de maximering van de in dexering. Hij zal ook rekening hou den met het standpunt van partijen dat het geschil gaat over het gebrui ken van de zeventiende procent. Die tussen partijen in de bemidde lingspoging van het driemanschap overeengekomen maximering van de indexatie houdt in dat in de CAO een volledige prijscompensatie in de lonen tot een maximum van zeven procent wordt opgenomen (is in de CAO 6V2 procent) en dat bovendien de heüf van de prijsstijgingen die in 1972 uitgaat boven deze zeven pro cent wordt gecompenseerd. Uitkeringen De bij de industriebond NW ge organiseerde metaalarbeiders, die be trokken zijn geweest bij de metaal stakingen, krijgen van hun bond een uitkering uit de stakingskas. Het Rotterdamse districtshoofd van de UTRECHT (ANP) „De reclame makers zien de consumenten wel eens teveel als onmondigen. Maar de vol wassen consument heeft bevoog ding van vadertje staat niet nodig." Aldus mr. A. Geurtsen, voorzitter van de internationale levensmidde- lenbeurs Roka, op een persconferen tie ter gelegenheid van de 18e Roka die maandag in Utrecht begint. Mr. Geurtsen, die ook tweede ka merlid is voor de VVD, zei dat het het goed recht is van industrie en handel, te pogen de consument via reclame te beïnvloeden. De manipu lerende invloed daarvan acht hij niet zo groot, dat er op dit terrein voor schriften zouden moeten komen. De consument is volgens mr. Geurtsen zelf wel in staat onware belachelijke of onzinnige reclameboodschappen te onderkennen. „De onderschatting van de intelligentie van de consu ment straft zichzelf wel af", zei hij. TENNIS Door een overwinning op Roy Emerson heeft Tom Okker de halve finales bereikt van het toer nooi voor professionals in Toronto. Tom Okker versloeg de Australiër met 76. 60. Vandaag zal Okker in de halve eindstrijd uitkomen tegen Rod La ver. die met 64. 62 won van Roger Taylor in dit toernooi waarvoor een prijzengeld van ruim 160.000 gulden beschikbaar is. VOETBAL Feyenoord heeft gis teravond op het Rotterdamse sport park De Vaan met 30 gewonnen van Z—art Wit '28. In deze oefen wedstrijd tegen de nationale ama teurkampioen maakten MouliJn en spitsspeler Attilla Ladinsky voor 3000 toeschouwers een uitstekende indruk. VOETBAL De eredivisieploeg FC Twente heeft gisteravond in het sta dion Diekman voor 2200 toeschouwers met 3—1 gewonnen van De Graaf schap. Bij de rust leidde FC Twente met 1—0. DAMMEN De viervoudige Eu ropese en nationale damkampioen Ton Sybrands zal niet deelnemen aan de strijd om het nationale kampioen schap, die op 18 maart in Amster dam begint. Hij wordt vervangen door de Tilburger Ad van Til borg. Sybrands, die houder is van de Ne derlandse titel, heeft geen reden op gegeven waarom hij verstek laat gaan. DEN HAAG (ANP) Robert John Erdbrink, in 1914 in Hor- Ley (Engeland) geboren, kwam in 1920 naar ons land. Hi) stu deerde van 1934 tot 1939 aan de rijksuniversiteit in Leiden, werk te aanvankelijk bij de octrooi- raad en daarna, als volontair, op het parket bij de rechtbank in Rotterdam. Vervolgens was hij werkzaam op het secretariaat van het toenmalige College van Rijksbe middelaars, totdat dit secretari aat in 1942 collectief ontslag nam. Mr. Erdbrink was daarna tot 1947 verbonden aan de Cen trale Dienst der Arbeidsinspec tie. In 1947 werd hij secretaris van het College van Rijksbemidde laars, daarna directeur-secreta ris en in 1961 voorzitter van dat college. Hij heeft dit voorzitter schap tien jaar vervuld totdat het college in 1970 werd opge heven. In september 1971 is mr. Erd brink benoemd tot hoofd van het onafhankelijk klachtenbu reau voor het levensverzeke ringswezen, „ombudsman", be middelaar tuisen ondernemin gen op het gebied van levens verzekeringen en klanten. De heer Erdbrink is verschei dene malen opgetreden als ar biter of voorzitter van arbitrage commissies, o.m. in het geschil rond de cao-taxibedrijven. Hij is sinds 1958 lid van de ge meenteraad van Voorburg en sedert 1970 voorzitter van de li berale fractie in die raad. Even terugblikkend, voordat j tocoureur Liane Engeman en Piet I zij gistermiddag in Haarlem in Hein Keizer, het huwelijksbootje stapten: au- 1 Don Quishocking OEGSTGEEST Don Quishocking heeft zich in vrij korte tijd ontwik keld tot één van de sterkste ensem ble-cabarets in Nederland. Het hui dige programma „Waar het valt, daar legt het", dat gisteravond in het Rijnlands Lyceum werd gebracht, toont de grote kracht van dit en semble: de keiharde, vlijmscherpe spot. Don Quishocking is één van de weinige cabarets die af en toe wer kelijk „shocking" zijn. Hun macabere liedjes over kanker etc. worden zo snijdend over het voetlicht gegooid, dat zelfs de grootste spotter het er warm van krijgt. Naast de liedjes in dit genre gaan ook gewone huis-tuin- en-keuken-onderwerpen genadeloos door de mangel. De saaiheid van een vakantie met het hele gezin, een mis lukte verhouding. Eén van de fraai ste nummers is dat, waarin de brood nijd in het cabaret wordt blootgelegd. Vrijwel alle Nederlandse cabarets van naam gaan hierin voor de bijl. Don Quishocking valt behalve dooi de sterke teksten en de originaliteit op door zijn zeer verzorgde presen tatie, en door de enorme vaart die er in het programma zit. Wie gister avond niet naar het Rijnlands Ly ceum is gekomen, heeft zonder meer iets gemist. VOETBAL De kwartfinale voor de KNVB-beker tussen Sparta en FC Den Haag zal op woensdag 15 maart a.s. in het Feyenoordstadion gespeeld worden. De aanvang van de ontmoe ting is vastgesteld op 20.15 uur. PAARDESPORT De eigenaar- trainer-rijder A. van Klaveren (Cal. lantsoog) is door de strafcommissie van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport gestraft met uitsluiting en ontzegging van de toegang tot al le wedstrijd- en trainingsbanen voor een periode van zes maanden. De reden hiervan is dat het bij Van Klaveren in training zijnde paard Henry Bel win op 21 december 1971 „gedoopt" een koers heeft gelopen. Uit een onderzoek is gebleken, dat het speeksel van Henri Belwin mephentermine bevatte. Voor de West: 800 miljoen DEN HAAG De beide rijksdelen Suriname en de Nederlandse Antil len krijgen in de jaren tot en met 1975 elk de beschikking over vier honderd miljoen gulden van de Ne derlandse regering. Voor Suriname is 60 van het bedrag een schenking, voor de Ne derlandse Antillen 40 Het res terende percentage kunnen de rijks delen op uiterst gunstige voorwaar den lenen. VATICAANSTAD (AP) Paus Paulus VI heeft een decreet uitge vaardigd waarin nieuwe regels wor den vastgesteld voor de opneming van volwassen bekeerlingen in de ,k. kerk en de doop-riten van de Westerse kerk op drastische wijze worden herzien. Met dit decreet heeft de Paus een groot aantal tradities en symbolen van de vroeg christelijke kerk, die in het Westen sinds 15 eeuwen in on bruik zijn geraakt, in ere hersteld. Er is een nieuwe categorie doop leerlingen ingesteld „sympathisan ten" genoemd .Deze categorie omvat allen, die voor het rooms katholieke geloof voelen, maar nog niet de be slissing hebben genomen gedoopt te willen worden. Bekeerlingen zullen in het vervolg een leertijd doorlopen van twee tot drie jaar. Het nieuwe decreet laat de keuze vrij tussen de doop door onderdom peling of de doop door het laten vloeien van water over het hoofd van de dopeling. De plaatselijke bisschoppen mogen over detailkwesties beslissen bijvoor beeld of de dopelingen al dan niet naakt ondergedompeld moeten wor den. De vroege christenen plachten naakt gedoopt te worden. Over die doop door onderdompeling is in het Vaticaan lang en breed gesproken. Men heeft er toch toe besloten om dat het een beter symbool aangeeft van het ondergaan van de dope ling in Christus dood. industriebond NVV, de heer S. Schravemade, heeft dat gisteravond I meegedeeld tijdens een vergadering j in de Rivièrahal in Rotterdam. De mededeling van de heer Schravemade werd door de ongeveer duizend aan wezige NW-leden met een donde rend applaus begroet. De NW-bestuurder zei dat de di recties van de metaalbedrijven heb ben toegezegd geen aanklacht te zul len indienen. Een dergelijke toezegging was nood zakelijk in veihand met het vonnis van de Amsterdamse rechter Sthee- man. Deze verbood de bond stakings acties uit te roepen en deze door middel van uitkeringen te steunen. De uitkering die de industriebond NVV over de stakingsperiode zal doen bedraagt maximaal 157,50 gul den per week plus de gederfde kin- derbiisla? Eventuele uitkeringen door ROTTERDAM De Nederlandse indoor-atletiekploegen zijn er gisteravond in twee inter lands in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy niet al te best vanaf gekomen. De Nederlandse herenploeg won wèl van België (58J/561^), maar dat was een zege zonder glans want de Belgen waren met een verzwakt team aangetreden. De damesploeg verloor van het sterke Oost duitse team met de cijfers 5925. Heren Het feit dat de Nederlandse da- dan Annemieke Bouma. De 1.85 me- mesploeg, die een matte indruk ter van Rita Schmidt was slechts maakte, zich niet heeft laten inspi- drie centimeter onder het wereldre- reren door de wereldprestaties van j cord, dat deze atleet deelt met de haar Oostduitse tegenstandsters Oostenrijkse Ilona Gusenbauer. kwam harder aan dan de nederlaag 1 De Oostduitse dames, die ver- Alleen de verrichting van Els van scheidene Europese kampioenes in Noorduyn sprong er uit. de piste brachten (Renate Stecher, De Amsterdamse kogelstootster. overtuigend eerste op de werkgevers zullen met deze bedragen geen aanhangster van de zaalatle- j vlak. Karin Burneleit, zegevierend worden verrekend. tiek. haalde als enige de minimum- op de 800 meter en Karin Balzer, De leden spraken hun massale ,Ja ejs voor deelneming aan de Europe- tweede op de 60 meter), kunnen bij uit voor het beleid van de industrie- indoorkampioenschappen in de aanstaande titelstrijd in Grenob- bond NW in het metaalconflict. Bo- maart Grenoble. Haar 16.31 me- ie ongetwijfeld weer een reeks ere- vendien verklaarden zij zich akkoord ter sjechts 17 centimeter onder haar plaatsen bezetten. Voor Nederland met de toezegging van het hoofdbe- Nederlandse indoorrecord over- zal als de KNAU besluit om een stuur van de bond dat de industrie- schreed de limiet met precies een j afvaardiging te sturen de oogst in bond NW zich bij een uitspraak van centimeter. de Olympische wintersport stad bij een arbiter zal neerleggen. Verder opvallende verrichtingen zonder schraal zijn. De leden van de confessionele vak- van Nederlandse dames: Mieke bonden die 12 januari J.l. met de drie sterk kon haar terugkeer niet opsie- werkgeversorganisaties voor 1972 een ren met een toptijd op de 60 m cao in de metaalindustrie hebb^ horden. Haar 8,5 seconden stak afgesloten, ontvangen zoals de be- schril af bij de 81 van de Qost- sturen van o.m. St. Eloy en CMF dujtse Anneli Erhardt en de 34-ja- maatótaf voor de sterkte van beide hebben verklaard, eveneens ultkenn- rjge Karin Balzer, overigens de ab- gen voor de niet gewerkte uren. solute wereldtop. Voorts de goede 400 meter van Marianne Burggraaf. (55.8 seconden). Op deze afstand liep de Oostduitse Monika Zehrt 53.4 seconden, een tijd van het al lerhoogste niveau slechts 0.6 secon den boven het wereldrecord van de Jamaicaanse Marilyn Neufville. Op de technische nummers kwam Nederland de prestatie van Els van Noorduyn uitgezonderd wel zeer slecht weg. Ook die situatie is niet nieuw. De veelbelovende hoog springster Annemieke Bouma en Mieke van Doorn, bleven dit keer steken op 1.70 en 1.65 meter. De Oostduitsen Rita Schmidt (22) en Sylvia Candziora sprongen res pectievelijk 15 en 9 centimeter hoger onder normale omstandigheden te gen een complete ploeg van België momenteel niet mogelijk is een ze ge te behalen. Over het algemeen werkten de Nederlandse heren toch overtuigender dan de dames tegen Oost Duitsland. Absolute uitspringer was Bram Wassenaar op de 1500 meter j meter. De employé op het nationa- le sportcentrum Papendal imponeer de met een uitstekende 1500 meter in 3 min. 44.0 sec, waarmee hij de veelbelovende jonge Belg Herman Mignon overtuigend versloeg. Was senaar bleef 0.4 sec. onder zijn eigen Nederlandse record, dat dateert van februari 1971. (Van onze correspondent) LONDEN (GPD) Het Noord- ierse parlementslid Bernadette Dev lin is gisteren veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf voor haar aandeel in twee verboden protestde monstraties in Noord-Ierland. Een gerechtshof in Belfast legde haar deze straf op, maar omdat zij in ho ger beroep gaat is ze voorlopig na storting van een borgsom op vrije voeten gesteld. Het is de tweede maal dat Berna dette Devlin een half jaar gevange nisstraf tegen zich hoort uitspre ken. Voor wanordelijk gedrag en het deelnemen aan illegale marsen is ze anderhalf jaar geleden ook al eens voor deze periode in de gevan genis terecht gekomen. De opgelegde straf heeft betrek king op twee marsen in december en Januari. De grote mars van Newry twee weken geleden, waarbij tegen Bernadette Devlin ook proces-ver baal werd opgemaakt voor dezelfde reden, zal pas later worden behan deld. WARMOND De thermomefc gaat omhoog: in de prestaties op he Kaagconcours, dat in de Warmonds Boerderij Meerrust wordt gehoudei waren beter dan in de voorgaande al leveringen. Misschien krijgen we al iiet zo doorgaat toch nog een aardig finale. De Zandvoortse Frank Fraikin (21 liet een zo goed geluid horen, dat <j Jury vermoed, dat het Kaagconcoui niet zijn eerste stap op de bühn was. Het vertolkte het moeilijk „This naerly was mine" op bijzondi knappe wijze. Een plaatsje in de f nale misschien Rik van Eenennaam uit Nieuw-Vet nep, was duidelijk heel nervet maar bracht het er desondanks ei goed af. Met haar gave constant stem zong zij twee folksongachtig lidejes waarbij de donkere student aan de pedagogische academie ziet :lf op de gitaar begeleidde. Zeker rijp voor een plaats in t halve finale was de groep Four Min Purmerend. Jongens die ee country and westernachtig repei toire hebben. Vooral hun eerste con positie „Whendy" deed denken aa een trein die langs bergen en do< woestijnen tuft. Het tweede nui mer, eigeniijk heel anders, was o leuk om naar te luisteren. Wat t deze groep opviel was dat de zan| capiciteiten de vaardigheid op instrumenten overtrof. Voor de „openingstreffer" giste: avond zorgde Marian Daudey, Hill gom, die twee over-populaire liedji zong en daar echt niet uitkwam. NI wat zang maar ook niet wat presei tatie betrof. Ook de twee groepi Serendipity en High and Dry haddf nog heel wat te leren. ALPHEN AAN DEN RIJN I Alphense Jeugdraad zal maandag a acht uur in het gebouw van culö rele zaken vergaderen. De agen< ziet er als volgt uit: alternatie hulpverlening: de gemeentelijke s ciale dienst heeft hierover een nol voor burgemeester en wethouders oj gesteld. Zodra deze het college he« bereikt, zal een afschrift ervan de Jeugdraad worden behandeld. In principe wordt aan B. en gevraagd of zij voor een andere vor van alternatieve hulpverlening vo len. Als er een positieve reactie kon kan er een definitief voorstel wordt gedaan. De Jeugdraad zou kunni vragen bij de uitwerking van het d flnitieve voorstel intensief betrokki te worden. Er zal waarschijnlijk een werkgro in het leven worden geroepen, die e vorm van permanent overleg tussi de Kulturele Raad, Sportstichting t sociale dienst moet gaan bekijke Voorts komt de subsidieverlening ai de orde. Het is bekend, dat Zappa ergei anders onderdak zal moeten zoeke Dat moet dit jaar gebeuren. Eei zelfde kwestie speelt dit Jaar bij I Jeugdhaven. Het semi-permanen gebouw aan de Willemstraat mi daar maar voor een bepaalde ti staan. De termijn loopt tegen se' tember van dit jaar af. De instellii is wel bezig met nieuwbouwplanne Men zou B. en W. kunnen adviseri de termijn van de voorlopige behii zing aan de Willemstraat te verlej gen in afwachting van de realiserii van de nieuwbouw. Een tweede Nederlandse record bil onderzoek vam op naam van de Kimbriaan J de 800 meter j kwam op naam Jan Reijnders, die op de 800 meter j geïnspireerd door de Burgerlijke Stand van Eeiden GEBOREN Marina, dr. van M. H. van den Berg en M. K. Toledo: Claudia Bianca, dr. van J. van Drunen en W. J. van Snip- Eenberg; Matthls Jan, zn. van H. J. uthardt en H. M. E. Hensel; Saline Marclane Febranet, dr. van J. M. Mamahit en E. R. V. Kalangle; Cor nelia Corlne, dr. van J. H. Zirkzee en K. J. Reljken; Anthonius Martlnus, zn van A. M. Jong en L. Wetselaar. ONDERTROUWD J. C. S. Abspoel; H. Reeeer e Thijssen; J. Spies en M. J. J. K. Azier en G. Thiel; J. va S. D. Hoeven en Y. M. Boot; P. Riet kerk en A. C. W. Koren; J. van Es en ----- - en I. J. C. de Lange; Rijn T. - „ngaai en A. C. Costa: A. M. Schouten en N. de Romhn; M. Roerig en R. M. A. van den Berg: A. D. Huijzer en M. den Haan; J. J. Heerius en J. du Prie; R. Guldemond en A. C. van Zanten; W. A. J. A. van Dam en J. M. Brinks: A. B. Devilee en L van der Walle; E. L. P. Dullaart en D. B. J. A. Breddels; E. Hollem en G. Storteboom; P. T. M. Laagland en J. E. M. Wiggenraad; J. N. P. Mol en M. D. C. Desar; J. Velle- koop en G. P. van Helden; J. W. van der Voort en A. E. Adams; K. W. Wal stra en J. S. Kloek; H. D. Zlelinski en A. L. C. van Strlen. GETROUWD H. B. H. E. Koekkoek en M. Y. ter Hark; J. C. D. de Graaf en A. F. Slnke; J. M. Jordens en A. M. Paauw; H. Duljm en L. Tlsseur; J. D. C. Wijs man en A. Grootendorst. OVERLEDEN F. van Delft, 41 J„ man: H. P. Oli vier. 71 J., man; C. Loos. 72 1.. man; G. J. van de Poll, 65 J., man: N. Libo- chant. 74 J., man; A. J. M. Kapteln, 75 J., echtgen. van T.J. Belt; M, P Polane 65 J„ man; J. J. van den Oetelaar, 66 J.. man; J. Ribot, 75 1.. man; G A. van Albada, 78 J., man; W. de Bres, 80 J., man. i landen, aangezien Nederland AMSTELVEEN Tempo Team heeft gisteravond in Amstelveen in een wedstrijd voor de achtste fina les van het tafeltennistoernooi van de jaarbeurssteden met 4—5 verloren van Meidericher TTC uit Duisburg. De Duitsers komen in de kwart finales uit tegen Vetintotas Boeda pest. De gedetailleerde uitslag is: Wim Schoonemeyer-Richard Fritz 13-21, 12—21, Bert van der Helm- Claus Scholtz 21—11, 20—22, 21—12, Nico van Slobbe-Hans Deutz 21-19. 2118, Van der Helm-Fritz 1721, 13—21, Schoonemeyer-Deutz 22—24 1721, Van Slobbe-Scholtz 2118, 2119, Van der Helm-Deutz 2111, 22—20, Van Slobbe-Fritz 24—22, 10—21, 12—21, Schoonemeyer- Scholtz 13—21, 18—21. De Nederlandse herenploeg heeft genstand van de Belg gewonnen van het verzwakte^België j de oostduitser Fromm niet minder I DEN BOSCH (ANP) Mr. J. dan 0.8 sec. onder zijn Nederlandse Booster, substituut-officier in Den record bleef (van de indoorkam- i Bosch heeft gistermiddag tijdens een pioensohappen 1971). i persconferentie meegedeeld, dat het Op de technische nummers slaag- laboratorium van de Amerikaanse den de Nederlandse atleten er niet in boven het gebruikelijke lage ni veau uit te stijgen. Verspringpresta- ties van juist even zeven meter, hoogsprongprestaties van 2 meter en 1.95 meter, het zijn verrichtingen waarmee men internationaal bijna niet meer kan aankomen. Wat de loopnummers betreft bleek het schokkende verschil tus sen de hand- en de elektronische tijdwaarneming. Het grote springta- lent Sammy Monsels, die twee we ken geleden in de wedstrijd tegen Oost Duitsland in Groningen tot 6,7 sec. kwam, bleef nu steken op 6.9 sec. maar in Groningen werden de tijden met de hand gestopt AMSTERDAM Door de vrijwil lige terugtrekking van Lucky Stro- ke/Groen Geel naar de eerste klas se is de hoofdklasse A van de ten- niscompetitie op vijf ploegen geko men. De competitiecommi'ssie van de KNLTB heeft besloten dit aantal voor het komende seizoen te hand haven en geen promotie bij keuze te doen plaatsvinden. De verenigingen Lucky Stroke en Groen Geel, die enkele Jaren gele den een fusie aangingen, hebben de band weer verbroken. Groen Geel speelt volgend Jaar met zijn hoogste team in de derde klasse. Door de opneming van Lucky Stroke in de eerste klasse heeft de KNLTB op dat niveau zeventien in plaats van zestien ploegen. Dat probleem is opgelost door Shot bij keuze te doen teruggaan naar de hoofdklasse B., die voor 1972 uit zeven verenigin gen zal bestaan. Aan het eind van het seizoen promoveert de kam pioen van de hoofdklasse B auto matisch naar de hoofdklasse A. Uit de hoogste afdeling zal geen auto matische degradatie plaatsvinden, maar de nummer laatst moet wel een degradatiewedstrijd spelen tegen de nummer twee uit de hoofd klasse B. om een plaa/ts ln de hoog ste klasse. FBI is ingeschakeld op verzoek van hoofdinspecteur Blauw die het on derzoek leidt in de zaak van de aan slagen op de compressorstations van de Nederlandse Gasunie in Ommen en Ravenstein. Volgens de heer Blauw is het FBI-laboratorium bij zonder goed. Verschillende voorwer pen die na de aanslagen in Ommen en Ravenstein werden gevonden zijn aan de FBI toegezonden. Vol gens mr. Booster leiden wat de teohnische kant van het onderzoek betreft sporen naar verschillende landen. Dit is echter een tijdrovende zaak. Toch ontstaat er. aldus mr Booster, een beeld waarin duidelijk tekening begint te komen. BOSKOOP. 18 febr. Bloemenvt ling: Forsythea I 5360, idem II 44 42. idem III 37—35. idem IV 26—1 idem per bos 1501109060, J bos 85180, Magnolia 64 p. knop, Ida kort 28 p. knop. Wilgenkatjes 70II p. bos. idem 210160 per tak, Mab niablad 2818. Corylus contala II p. tak, Salix tortuosa 5023 p. tak. AALSMEER, 18 febr. Bloemenvl ling: Anjers: William Sim 3544, Ra Sim 33—41, White Sim 30—39, G. Sim 2028, Dusty Sim 1825. Arth' Sim2028. Shocking Sim 1826. Ke fer Sim 2535. Tangerine 2032. R zen: Baccara 140170, Carla 8011 Sonia 100—130, Jr Miss 45—62, I Verhage 100120, Pink Sensation 60 85, Super Star 100125. Motrea 50 68. Nordia 80100, Coral Princess 60 73, Carol 4451, Red Garnette 30—I Roswytha 2538, Spanish Sun 30 44, Marimba 2843. Jack Frost 40— Diverse bloemen: Amaryllis 4052,C clamenbloemen 100135, Freesia 250 410, Gerbera 7095, Iris 15021 Strelitzia 200335, Asp. plumosus 1' —140, Tulpen 200420, Narcissen 1 240. Stepman, 4 kop 140190, ide 2 kop 80115, Mar. Legraye, 4 to 100115, idem 2 kop 6075, LaV liënsis 100—150. H. Eilers 120—1 Forsythia 6080. Prunus serrulata 3 —550, Prunus triloba 80—120. Sneeut ballen 125165. Van een onzer verslaggevers Het is een illusie te menen, dat de provincie Zuid-Holland nu plotse ling wegengeld over zou hebben nu de aanleg van de Leidse Baan voor lopig is uitgesteld. De Gedeputeerde dr. R. Eijsink zei dat deze week in de begrotingsverga- dering van provinciale staten, met een verwijzing naar een Zoeter- meerse uitspraak dat het eeld geld van de Leidse Baan nu maar snel voor andere wegen moet worden be steed. De wegverbinding Zoeter- meer-Den Haag met name. Naar dr. Eijsink meedeelde, zou het rijk de aanleg van de Leidse Baan grotendeels hebben gefinancierd, en wel in plaats van het geldelijk aan deel van het rijk in de latei' van het wegenplan genomen Duinweg, provinciale weg 1. „Financieel gezien is onze positie er alleen maar ongunstiger op gewor den", aldus de gedeputeerde ..Want indien de aanleg van de Leidse Baan over een aantal jaren weer eens wèl mogelijk zou worden, dan moeten wij maar zien dat het rijk weer bijspringt". Dr. Eijsink slaat overigens nog al tijd achter zijn overtuiging, dat de uitvoering van de Leidse Baan moei lijk meer opnieuw op het program ma valt te nemen. Met dié restric tie, dat de kans daarop wat gunsti ger wordt, indien de statenleden die nu voor uitstel stemden later zou den moeten concluderen dat de fl gering op komende begrotingen l weinig ernst maakt met fond<( voor versterking van het openbal vervoer. Uitstel van anderhalf Jaar, zo! veel statenleden zich hebben vod gesteld, wordt formeel in de prt tijk toch al zeker drie jaar, zo hi de gedeputeerde hen voor. Dr. Eijsink zal voor de staten inventarisatie maken van alle P" blemen die uit de beslissing tot ul stel voortvloeien, zoals de problem! rond de grondaankoop nog I hectare moest worden verworven j de zandwinning en de overeenkod sten met gemeenten voor ov8 dracht van gedeelten van de oul provinciale weg 16.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 12