Peking, Formosa, kritiseren Nixons Sensationele rechtszaak tegen miljonairs vrouw Acht miljoen Bengalen terug Veteranen uit Vietnam worden straks vergeten Uitlatingen van Nieuw ChinaTaiwan en de Izwestia Tweemaal poging tot moord MISLUKTE AANSLAG OP IRAAKSE GENERAAL in vogelvlucht: in vogelvlucht IHTERDAQ 19 FEBRUARI 1972 BUITENLAND TOKIO (AP) Rood-China, dat zich voorbereidt op de [ontvangst van president Nixon op a.s. maandag, heeft gisteren |bij monde van regeringsfunctionarissen verklaard dat de bui- [tenlandse politiek van Amerika vijandig tegenover de volks republiek staat. Zij voegden er aan toe: „Wij staan volledig 'achter de volkeren in hun strijd tegen de Amerikaanse impe rialistische agressie". In een uitgebreid commentaar op lixon's rapport ten aanzien van dt titenlandse politiek en op het de fensierapport van de Ameri kaanse minister van Defensie Mel- [yin Laird meldde het officiële pers bureau Nieuw China: „Over China ïeeft de Amerikaanse presi dent openlijk beweerd, dat het de tioe- lewijde tegenstander van het Ame rikaanse imperialisme is. Dit wijst er at het Amerikaanse imperialisme vijandige houding ten opzichte yan China nie wil veranderen. Hoe wel er wordt gesproken over verbe tering van de betrekkingen met Pe king, heeft Nixon ook verklaard dat de Verenigde Staten niet van plan tfjn hun „oude vrienden van Taiwan de rug toe te keren", aldus het Chi- het commentaar van het Chi- persbureau staat verder: Ame- ika moet zijn troepen terugtrekken lit Indo-China, Zuid-Korea, Tai- ran en alle andere plaatsen waar Ij zijn binnengevallen. Dit is ons jiwrikbare standpunt. De regering in het volk van China zijn het Ame- ikaanse volg altijd vriendelijk gezind ;eweest maar wij zijn tegen de im- lerialistische oorlogspolitiek van imerika. De nationalistische regering van (resident Tsjang Kai-sjek op For- ïosa wordt reeds lange tijd door iet Chinese volk veracht en geen lacht ter wereld kan het Chinese olk tegenhouden om Taiwan te be rijden", aldus hej; Chinese persbu- Geen enkel recht Taipeh, de hoofdstad van fciwan, meldde AFP gisteren dat overeenkomst die tijdens et bezoek van president Nixon tus- ;n de Verenigde Staten en de Chi- volksrepubliek met betrekking it de republiek China gesloten ocht worden van nul en generlei aarde is". Dit werd gezegd in een irklaring van het ministerie van uitenlandse Zaken in Taipeh. „Het bewind dat op het ogenblik het Ihinese vasteland bezet houdt, wordt ivormd door een groep communis- sche opstandelingen die geen enkel cht hebben zich als vertegenwoor- gers van het Chinese volk an te dienen", aldus de verklaring. In het in Taipeh uitgegeven com- uniqué wordt verder gezegd, dat esident Nixon, sinds hij vorig jaar li te kennen had gegeven Peking willen bezoeken, bij herhaling de gering van Formosa heeft ver- kerd vast te willen houden aan de staande vriendschap tussen de Ver bereidingen van het bezoek van Ni xon aan China zegt het blad, dat de Amerikaanse en Zuidvietnamese de legaties vermoedelijk weigeren op de vredesbesprekingen in Park's te ver schijnen omdat Nixon eerst de Viet namese kwestie met de Chinezen wil bespreken. Washington wil vermoe delijk het gesprek over Vietnam van Parijs gedurende de komende paar dagen naar Peking overbrengen. De Izwestia merkt op dat in een be schouwing in het Amerikaanse week blad U.S. News and World gezegd werd, dat Nixon vermoedelijk tot de ontdekking zal komen dat de Chi nese leiders veel schappelijker zul len blijken dan zes maanden gele den mogelijk zou hebben geleken. Het Amerikaanse weekblad voegde hier aan toe dat de president waar schijnlijk hoopt dat „Peking zijn in vloed in Hanoi zal aanwenden om een aanvaardbare oplossing voor het, conflict in Indo-China te bewerkstel ligen". Is het nog nodig om duidelijk te maken voor wie die op lossing „aanvaardbaar" zal blijken?" zo vraagt de Izwestia. Minouche Schubert voor de rechtbank. (Van onze correspondent) BONN (GPD) Een beeldschone miljona'rsvrouw wordt ervan ver dacht een moordaanslag op haar man te hebben georganiseerd. Maar de echtgenoot, hersteld van ernstige buikwonden, heeft de slimste advo caat gehuurd om te kunnen aanto nen dat hij louter het slachtoffer is geworden van een teleurgestelde minnaar. Niettemin weet hij dat zijn vrouw twee keer heeft meege werkt aan uiterst fantasierijke po gingen om hem kwijt te raken: eerst met een onder stroom staande metalen staaf, vervolgens met zeer giftig kuit van de Japanse foego-vis in zijn ontbijtbord met havermout. Het proces begon donderdag voor een Düsseldorfse rechter en vijftien dagen zal het de Duitse boulevard- ligde Staten en Taiwan en .alle ge- I Pers sappige verhalen leveren, om- sten overeenkomsten m te leven. I dat 58 getuigen in geuren en kleu- ook Minouche werd gearres- moorden. De eerste keer zou daar- teerd, betaalde de zwaargewon- bij overigens Minouche's 16-jarige de echtgenoot 500 000 mark om haar j dochtertje Michele een hoofd- op vrije voeten te krijgen. De vrij-rol hebben vertolkt. Michele stamt heid duurde echter slechts een paar uit een eerder huwelijk van mama dagen omdat de officier van Justl tie er een stokje voor stak. Inmiddels bloeide ondom de my sterieuze moordaanslag een „fraai" verhaal op. Schubert had zijn vrouw lief, maar hield ook van afwisseling en rekende zich tot het milieu waar in partnerruil gebruikelijk is. Mi nouche zou zijn voorbeeld aanvan kelijk wat aarzelend zijn gevolgd, maar daarna waren bil haar ken nelijk de remmen los en intieme vrienden van het echtpaar wisten te melden dat zij de onherstelbare fout maakte haar partners buiten eigen kring te zoeken. zou haar pleegvader haten. Dat het experiment met de „elektrische stok" mislukte, komt wellicht door Ellenbeck, die het op het laatste mo ment niet meer aankon. De (door Ellenbeck geleverde) kuit deed la ter zijn werk niet omdat de miljo nair de naar vis riekendé pap liet staan. Dieter Ellenbeck heeft toegegeven uit vertwijfeling de moord te heb ben voorbereid (kosten aan de beide killers 20.000 mark). Over het aan- dweel van Minouche wilde hij pas praten toen zij hem de volledige schuld van het gebeurde in de regering in Taipeh is er, aldus de rklaring, vast van overtuigd dat de esident zijn plechtige belofte zal Verraad van Hanoi De Izwestia, het officiële blad van Sowjetrussische regering schreef Bteravond, dat president Nixon rmoedelijk zal trachten een over- nkomst over Vietnam te bereiken. ;t blad beschuldigde opnieuw de linezen ervan de zaak van de Viet- mese communisten te verraden een vrij lang artikel over de voor- Nieuwe grondwet Koning Has- van Marokko heeft een nieuwe ondwet aangekondigd op grond arvan hij afstand zal doen van autoritaire macht en alle be- lursverantwoordelijkheid zal erdragen aan een regering die rantwoording aan een gekozen dement verschuldigd is. De nieu- Brondwet zal op 1 maart aan het (deel van het volk worden voor- !egd. zullen rapporteren over de uit zonderlijke kwaliteiten van de 36- jarige Mioheline (Minouche voor vrienden) Schubert en over haar „moderne huwelijk" met de zo van afwisseling houdende limonade-mil jonair Theodor E. H. Schubert (45). Op 12 Januari 1970 werd Schubert voor zijn woning neergeschoten. Ge arresteerd werden twee jonge „kil lers" en al gauw ook hun opdracht gever, Dieter Ellenbeck (30, verko per iii een modezaak, gehuwd en minnaar van Minouche). Het ge weer, waarmee Schubert werd be schoten, was door Dieter en Minou che samen gekocht in België. Toen Arrestaties in Egypte President Sadat van Egypte heeft bekendge maakt, dat zijn politie drie buiten landers een Fransman en twee Belgen heeft gearresteerd. Zij worden ervan beschuldigd agenten van Israël te zijn die wilden profi teren van de studentenonlusten van vorige maand in Caïro. Volgens de president hebben de drie mannen bekend dat zij ondermijnende ge schriften in Egypte moesten ver spreiden. STOCKHOLM (UPI) Van de zijn gebleven, nog eens tien miljoen D miljoen personen die tijdens de ktstaanse burgeroorlog naar In- zijn gevlucht, zijn er nu naar latting bijna acht miljoen naar 10 land teruggekeerd, aldus de lei van de Rode-Kruismissie in igladesj. de Zweedse kolonel Lampell. 'ijna 2V2 miljoen mensen vonden terugkeer him huizen verwoest, vendien zijn er onder de Benga- dle tijdens de oorlog in het land daklozen. De Indiase bezettingstroepen zijn nu bijna geheel teruggetrokken. 'In Dacca zijn nog een of twee batal jons gelegerd en elders in het land verblijven ook nog enige Indiase eenheden, aldus Lampell. Naar schatting 90.000 Pakistaanse krijgs gevangenen zijn in kampen in In dia ondergebracht. In deze kampen zijn functionarissen van het Inter nationale Rode Kruis werkzaam. Eén van hen was Dieter Ellenbeck, schoenen schoof. In het proces, dat die zo aan haar verknocht raakte, i nu begint, treedt Theo Schubert op dat hij zou hebben meegewerkt aan j als'nevenaanklager, niet tegen zijn de pogingen om Schubert te ver-I vrouw, maar tegen Ellenbeck. LONDEN (AFP, UPI) De 38- jarige generaal A'bdel Razza-k el Na- jef, een Iraakse oud-premier, is gis termiddag bij een moordaanslag in Londen aan de dood ontsnapt door dat zijn 32-jarige vrouw zich tussen hem en de moordenaars wierp. Zij werd door twee kogels aan haar schouders gewond en heeft in een ziekenhuis een spoedoperatie onder gaan. Zij verkeert niet in levensge vaar. De generaal had aan een hem on bekende een vraagstuk toegestaan. Toen er aangebeld werd ging hij met zijn vrouw naar de deur en nadat deze was geopend richtten drie mannen hun wapens op de ge neraal. Door het optreden van Raz- zak geraakten de aanvallers in ver warring en vluchtten weg. Generaal Abdel Razzak el Najef werd na de staatsgreep van 17 Juli 1968 tot premier benoemd, maar drie dagen later werd hij afgezet, gear resteerd en verbannen. Sindsdien woont hij in Londen. (Van onze correspondent) WASHINGTON Wanneer de uit Vietnam terugkerende Amerikaan se soldaat na een vlucht van 31 uur van Saigon op een van de militaire ontvangstcentra aai westkust aankomt om gedemobili seerd te worden, staat er geen mu ziekkorps om hem te verwelkomen. Hij verlaat de dienst zoals h\j er in ging: als een nummer. Op het vliegveld in de buurt van zijn woonplaats wordt hij alleen door enkele familieleden opgewacht. De volgende dag al is hij geruisloos verdwenen in de burgersamenle ving, en wat de meeste Vietnam- veteranen betreft: hoe geruislozer hoe beter. Een Amerikaans Journalist heeft vastgesteld dat de Vietnam-vete- raan de eerste is, die door zijn land vergeten wordt. Hü is ook de eerste die een ernstig probleem op levert in de Amerikaanse samen leving. Ook in de regering-Nixon, die zich laat voorstaan op zijn grote waardering voor het door „onze Jongens" gebrachte offer in Vietnam, is er nog niet in ge slaagd aan dit probleem tegemoet te komen. Door mr. H. L. Leffelaar De V.S. hebben altijd een traditie gehad, een soort cultus, van res pect, bewondering, en zorgzaam heid voor hen die voor het land streden. Ieder stadje van enig be lang heeft zijn clubgebouw van de „veteranen van buitenlandse oor logen", een nationale organisatie die veel in de melk te brokkelen heeft en die door geen serieuze kandidaat van het Witte Huis ver onachtzaamd kan worden. Van fe derale zijde bestaat de zorgzaam heid uit een gigantisch bureaucra tisch apparaat, de „Veterans ad ministration", dat Jaarlijks 30 mil jard gulden wordt toegewezen voor programma's die de ex-GI ten goede moeten komen. Tot deze programma's behoren het beheer van 166 ziekenhuizen voor oorlogsgewonden, 70 inlichtingen bureaus voor werkgelegenheid, stu diebeurzen, leningen voor de aan koop van huizen, herscholingscur sussen, het administreren van uit keringen aan oorlogsweduwen, -wezen en -gehandicapten. Maar het probleem van de Vietnam-ve- teraan is een probleem dat maar ten dele door deze faciliteiten kan worden opgevangen. Problemen Gerald Caplan, hoogleraar in de psy chiatrie aan de Harvard Universi teit, die geraadpleegd werd door de sub-commissie van de senaat voor veteranen-aangelegenheden, ver klaarde dat de Vletnam-veteranen, vooral zij die tot de gevechtstroe pen behoorden, ernstige problemen hebben om zich aan het burger leven aan te passen. De sympto men, die vaak twee of meer Jaren duren, zijn moeilijkheden om met anderen om te gaan, depressie, maatschappelijke vervreemding, stille woede en rancune, emotio nele geïrriteerdheid, slechte be- De reis van president Nixon naar China hij komt maandag a.s. in Sjanghai aan heeft in de pers van de gehele wereld maar vooral in die van Amerika aanleiding gegeven tot allerlei bespiegelingen. Er zijn com mentators die, om uiteenlopende redenen, dit bezoek als een misgreep beschouwen, niet in de laatste plaats, omdat het de betrekkingen met bijv. de Sowjet-Unie, Japan en kleinere Amerikaanse bondgenoten als Zuid- Korea en Zuid-Vietnam kan scha den. Anderen (men vindt ze voor namelijk onder Nixons Democrati sche tegenstanders) verwijten de president, dat het hem alleen maar om stemmenwinst te doen is bij de verkiezingen van het najaar. Maar James Reston (in de „New York Times") bestempelde deze aantijging als oneerlijk, omdat Nixon reeds lang geleden aan betere betrekkingen met China dacht: hij sprak er destijds al over met president De Gaulle van Frankrijk. Minder platvloers is de bedenking van hen, die wijzen op de leeftijd van Mao Tse-toeng (79) en Tsjoe En-lai (73), oude mannen, met wie geen duurzame afspraken ge maakt kunnen worden omdat nie mand weet hoe de toestand in China zich na hun heengaan zal ontwikke len. Nog weer anderen achten zonder meer elke „topconferentie" gevaar lijk, omdat de Amerikaanse president verplicht is direct te antwoorden op eventuele vragen van zijn gespreks genoten, waardoor het hem onmo gelijk is contact op te nemen met adviseurs, die de wensen of mogelijke eisen van de andere partij eerst nog eens van alle kanten kunnen bekij ken. Bovendien zijn er punten, die geen mogelijkheid van toenadering gedogen, zoals Formosa (Taiwan), dat als het ware een scheidsmuur vormt tussen de inzichten van Peking en Washington. En de tegenstanders van Nixon noemen het zonder meer luchtkastelen wanneer er hier en daar verondersteld is. dat het bezoek aan Peking de inleiding kan vormen tot het afsluiten van een niet-aan- valsverdrag tussen Amerika. China, Sowjet-Rusland en Japan. Men kan zich wel. zo zeggen die bezwaarden, overgeven aan droombeelden over het terzijde schuiven van allerlei onderlinge tegenstellingen, maar de praktijk zal het wel anders uitwij zen. Zeker, in Peking schijnt het in zicht te zijn gerijpt, dat de Ameri kanen zoals vroeger gevreesd werd met hun steun aan Zuidoostazia- tische landen de volksrepubliek pogen te omsingelen, maar er zijn andere contrasten. Zo zijn de tegenstellingen tussen China en de Sowjet-Unie, lan den die allebei miljoenenlegers aan hun wederzijdse grenzen hebben staan, niet met een paar vriendelijke woorden over en weer uit de wereld te helpen. Ook weet Peking zeer wel, dat de Sowjet-Unie als enige leveran cier de Noordvietnamese regering in Hanoi van moderne wapens voorziet, wat allerminst tot geruststelling van de Chinese bewindhebbers bijdraagt. Ook de steun van het Kremlin aan India (in het conflict met Pakistan) heeft het evrtrouwen in de bedoe lingen der Russen eerder vergroot dan verminderd. Conclusie: de ge dachte aan een alle grote Aziatische mogendheden omvattend vredesver drag, samen met de Amerikanen, kan gerust naar het rtfk der hersen schimmen worden verwezen. En wan neer het om de uitbreiding van de handel tussen Amerika en China Washington is bereid zware machines, chemische produkten, kunstmest, staalfabrieken, tarwe en op aangedrongen de produktie interessant zal zijn hoe Tsjoe op dit van weefsels van die stof te vermin- gesprek zal reageren. Er zijn twee deren. Al bfj al zien de pessimisten weinig kansen op succes. Al deze tegenwerpingen van veront rusten mogen een kern van waarheid bevatten, maar men dient niet over het hoofd te zien, dat de reis vai Nixon toch een niet geringe verande ring teweegbrengt in de wereldver- houdiingen en de ijzige sfeer van de koude (en misschien die van de me) oorlog kan doen wegsmelten. Bo vendien is er in China zelf in de loop der jaren iets veranderd, zoals de Franse China-kenner Malraux meent, die dezer dagen in de gelegenheid werd gesteld president Nixon deelge noot te maken van zijn inzichten. China denkt niet langer revolutionair, maar pragmatisch, aldus Malraux, en de leiders in ePking praten wel In de oude revolutiestijl, maar denken al lang Chinees inplaats van marxis tisch. De oorlog in Vietnam (als mid- Amerika om het rijk te om singelen) beschouwen zij niet meer als belangrijk, al achten zij die niet onwelkom om nog de indruk van „een revolutionaire macht" te wekken Deze denkbeelden van Malraux blij ven uiteraard geheel voor zijn reke ning, maar geven toch een indruk van hetgeen er leeft onder degenen, die méér verwachtingen van Nixons reis hebben dan de tegenstanders. In dit verband is belangwekkend, dat de lei dende onderhandelaar van Noord- Vietnam bij de besprekingen in Pa rijs, Le Doec-tho, een dag voor de aankomst van president Nixon een nog veel meer te leveren, maar wat i kan Peking daar tegenover stellen' J°e a"* Katoen? Seen, want Washington fff? f htbben;,*lBS al bi1 jaDan Ko..ea en por_ tikel m de „New York Times" heeft I James Reston erop gewezen, dat het heeft mogelijkheden: Tsjoe kan de oorlog in Vietnam op korte termijn bekijken en Le Doec-tho aanmoedigen het militaire offensief voort te zetten; de andere mogelijkheid is. dat hij de strijd wil beëindigen, omdat hij bereid is het zwaartepunt te leggen op de toekomst van het gehele gebied rond de Stille Oceaan. Alle volken rondom die enorme zee, dus Amerika in het oosten, China, Japan, Vietnam en Korea in het westen en India en Pakistan in aangrenzende zeegebieden, zouden tot een overeenkomst moeten komen met het oog op hun gemeenschappe lijke belangen: vrede en voedsel. Reston trekt een parallel met Euro pa. Wat de Westduitse bondskanse lier déar doet door zijn streven naar een akkoord met het Kremlin, doet de Amerikaanse president in Azië door het najagen van een overeen komst met Peking. Het gaat dus niet om politiek-van-het-ogenblik, maar om een operatie op lange termijn, mogelijk tot het eind van deze eeuw. De vraag is of Nixon en Tsjoe op deze basis tot elkaar kunnen komen en of China dat van nature meer in lange perioden denkt dan men in het Westen in het algemeen doet aan een duurzame strategie de voor keur geeft boven de tactiek van het ogenblik. Dat zou van de Chinese leiders zekere offers vragen, omdat zij actuele problemen als Vietnam en Formosa min of meer terzijde moeten schuiven om voorrang te geven aan de opbouw van het gehele gebied van de Stille Oceaan. Een grootse gedachte, die door sommigen als een luchtspiegeling zal worden gezien, maar niettemin tot de moge lijkheden kan behoren. heersing van agressieve impulsen* alcoholisme en verslaving aan nar cotica. Prof. Caplan zei dat veel Vietnam- veteranen na hun terugkeer te kampen hebben met schuldgevoe lens en vaak niet in staat zijn daarmee op effectieve manier af te rekenen. Als een van de oor zaken zag hij dat de oorlog een guerrilla-oorlog was, waarin de vijand als burger streed zodat de anders duidelijke demarcatie tus- ten soldaau en niet-militair ver vaagde. Dit brengt met zich mee dat de Amerikaanse soldaat steeds minder onderscheid leerde maken tussen vijandige en niet- vijandige dorpelingen een argumentatie die iets van het My-Lai-drama zou verklaren. Nog afgezien echter van deze psy chologische problemen keert de Vietnam-veteraan terug in een sa menleving die de oorlog waarin hij streed onmenselijk en onwenselijk is gaan zien, en die bovendien de gewelddadigheid van de veteranen vreest als een gevaarlijke factor in de toch al op scherp staande Ame rikaanse samenleving De Vietnam- veteraan doet dan ook niets liever dan zich zo onzichtbaar mogelijk te maken door geen standpunt in te nemen in Vietnam-debatten, of door deel te nemen aan anti-oor logsacties, ook al is hij persoonlijk tegen de oorlog. In het eerste kwartaal van 1971 wa ren er 3,5 miljoen Vietnam-vete- ranen, waarvan er 375.000 werkloos waren, 175.000 meer dan in 1970. Het werkloosheidspercentage was bijna 11 procent in de leeftijds groep van 20 tot 29 Jaar, vergele ken met bijna 7 procent het Jaar daarvoor, en met het landelijk per centage van 6 procent. Zoals ook het geval met het nationale cijfer, ls de werkloosheid het grootst on der de zwarte veteranen (15 tot 20 procent), vergeleken met 13 tot 17 prooent onder de rest van de zwarte bevolking. Verslaafd Het zijn ook de zwarte soldaten die het merendeel uitmaken van hen die al in Vietnam, of na hun terug keer, verslaafd raakten aan nar cotica. De regering heeft behalve het detoxicatie-programma in Viet nam zelf, waar repatriërende ver slaafden echter niet veel meer dan tijdelijk van hun gewoonte worden afgeholpen, 25 klinieken opgezet in de V.S. Het totale aantal ver slaafden wordt ruw geschat op 40.000, een aantal dat de kliniek faciliteiten duidelijk ver te boven gaat. Opvallend is ook dat de Vietnam- veteraan minder geneigd is ge bruik te maken van het studie beurzenprogramma, dat zeer po pulair was bij de soldaten die uit de tweede wereldoorlog terug keerden, hoewel het aantal met een middelbare schoolopleiding onder hen steeg van 5 procent tot 85 procent. Een van de redenen is dat de beurzen ontoereikend zijn. Een ongetrouwde veteraan krijgt 375 gulden per maand, waarvan hij alles moet betalen: collegegeld, studieboeken, onderdak en onder houd (vlak na de tweede wereld oorlog nam de Amerikaanse rege ring ook de studieboeken en het collegegeld voor zijn rekening). Een apart en door de Amerikaanse samenleving liefst zo min mogelijk besproken probleem, vormen de 150.000 oorlogsgewonden die in de ziekenhuizen van de Veterans ad ministration zijn opgeborgen. Meer dan de helft van hen zijn geampu- teerden. deels of geheel verlamden, en onherstelbaar verminkten. Geen enkele andere oorlog in de Ameri kaanse geschiedenis heeft zoveel gewonden opgeleverd het gevolg van een Jungle-oorlog waar de meeste verwondingen worden ver oorzaakt door mynen. Daarbij komt dat een op de tien in Viet nam gewonden, zo ernstig gewond is dat hij in een vorige oorlog, met minder moderne medische hulp middelen, gestorven zou zijn. Zoals ook de ouden van dagen in de Amerikaanse samenleving zo veel mogelijk buiten zicht worden ge houden, zijn deze voor het leven verminkten met recht Amerika's vergeten veteranen. Neergeschoten Het Amerikaan se opperbevel in Saigon heeft giste ren het verlies van negen vliegtui gen, waaronder drie supersonische straaljagers, bekendgemaakt, welke neergeschoten werden tijdens het luchtoffensief tegen Noord-Vietnam dat donderdag bij het invallen van de duisternis is geëindigd. Cocaïne-smokkel De Franse en Amerikaanse autoriteiten hebben een poging verijdeld om cocaïne ter waarde van ruim een miljoen dol- van het Frans-Westlndische eiland Martinique naar de Verenig de Staten te smokkelen. In Parijs ls meegedeeld dat in Fort-de-France op Martinique twee Columbianen zijn gearresteerd en in Miami het echtpaar Moreno waarvan de nationaliteit niet bekend is gemaakt. Gretsjbo in Caïro De Russische minister van Defensie maarschalk Gretsjko is gisteren voor een offi cieel bezoek van vier dagen in Caïro aangekomen voor besprekingen over Rl. de crisis in het Midden-Oosten,

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11