Raad besluit plan 'Haaswijk' toch openbaar te bespreken Peuterspeelzaal-subsidie krijgt weer kritiek Jeugdnatuurwacht heeft al 136 leden Voorschoten geeft dit jaar 600 per inwoner uit Investeringsschema gemeente Warmond Onderscheidingen bij De Deylknotsen" 5? RAAD KEURT LENING GOED DONDERDAG 17 FEBRUARI WARMOND De gemeente War- o Bootjeshaven le fase; mond heeft voor 1972 en volgende Garage gemeentewerken en jaren een investeringsschema opge- brandweer; zet. In hun toelichting zeggen B Vervanging zandstrooier; en W. dat het niet te zeggen is of Vernieuwing riolering 3e t.m. en wanneer deze plannen kunnen fase; worden uitgevoerd. Hierbij speelt nier. Vernieuwing straatverlichting alleen het beschikbaar komen van fase; financieringsmiddelen een belang- Verbeteren Korenmoienbrug; Sdleï0' van ^nï'd'e" De^itieve vooralenüig raadhui,: Vervanging gemeentelijke motor boot; Bouw peuterspeelzaal; Verbetering kruispunt Oosteinde ruimte moeten bieden om de kapi taalslasten te dekken. Op dit punt zijn B. en W. weinig hoopvol ge- stemd. Als in de financiële positie Twa^bèêkTaan' geen verbetering komt zal de voort- j zetting van het rioleringsplan in ge- Asfaltering Oranje Nassaulaan/ vaar komen. Als enige oplossing voor Herenweg/Sweilandstraat en Oost- dit probleem zien B. en W. een ver- einde; zoek om een aanvullende bijdrage Restauratie Groot Leerust, res- uit het gemeentefonds te doen. Bij j tauratie Oude Toren; de vaststelling van de begroting voor Verbinding beide gedeelten Nor- 1973 zal deze beslissing al moeten remeerstraat. worden genomen. Het financie ringsschema voor 1972 en volgende Jaren ziet er als volgt uit: Aanschaf kraan voor vrachtauto; Vervanging Gravely motormaaï- machine; Uitbreiding Chr. kleuterschool en de Hummelbucht met één lokaal; Uitbreiding sportveldencomplex „Overbos"; LEIDEN De brug, die de gemeente Leiden een aantal ja ren geleden in Haarlem heeft ge kocht, aanvankelijk om in het verlengde van de Lange Gracht te leggen, is vandaag tussen Utrechtse Veer en Zijlsingel op zijn plaats getild. Een 130 tons Gazellebok van transportonder neming De Mammoet plaatste vanmiddag de twee delen van de- ze Singelbrug, die in de loop van de ochtend werd aangevaren (op foto Holvast). De uit 1936 daterende ophaal brug, die belangrijk breder is dan de vorige, herstelt de belangrijke wegverbindingdie sedert oktober j verbroken was. Medio maart zal het verkeer er weer gebruik van kunnen maken. Voordat het invaren van de j brugonderdelen (54 en 40 ton zwaar) mogelijk was. moesten en- kele woonschepen tijdelijk uit de Rijnarm worden weggesleept. Een werk dat gisteren, na enkele da gen intensief voorbereiden, is ge lukt. Er zijn nieuwe landhoofden ge bouwd. waarop nu de delen van de veel grotere brug zijn aange bracht. Donderdag Stadsgehoorzaal Residentie-orkest 8 Molen De Valk Mobielkantoor: ANWB 10 uur voorm.—4 uur narn. Boommarkt 12 Cocleteit voor gehan dicapten 7.3010 uur nam. Volmolengracht 19 Welfare-winkel het Roode Kruis 79 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 "De Duikboot Clubhuiswerk handenarbeid 810 uur SSR-sociëteit Hogewoerd 108, debat tussen minister Boersma en de PvdA- Kamerlid van Lier, 8.30 uur nam. 6*adhuis Gewestraad 8 uur nam. Den Burcht Receptie Werkmans- Wilskracht 7.30 uur nam Kantine Clos en Leembrugge. Ned. Ver, van Hulsvrouwen Jaarvergade ring 2 uur nam, 808-DIENST SOS-Telefonlsche Hulpdienst nr (01710)—25202 Vooi alle die In moei lijkheden verkeren bereikbaar elke werkdag van acht uur n.m tot acht uur vjn, doorlopend in het weekeinde d.w.z. van vrijdag acht uur n.m tot maandag acht uur vjn. Release Hulpdienst Releas Nieuwe Rijn 20a te Leiden, tel 245B5 Dag van 2 tot 11 uur Release ln Leiden Noord: Van Ho- gendorpstraat 36, dinsdag en donder dag 79 uur nam. WETS WINKELT JE Juridisch adviesbureau voor gratis rechtshulp: werkdagen (beh. maandag) 9-13 uur; zaterdag 10-12 uur; donder dag 19-22 uur. Adres: Leldse Volkshuls Apothekersdljk 33 APOTHEEKDIENST De avond-, nacht- en zondags dienst wordt waargenomen door Apo theek Zuid-West, Brahmslaan 20. Van Breest Smallenburg, Loevestein 6. Leiderdorp en Apotheek Oegst- geest, Wilheiminapark 8. WASSENAAR De laatste bij eenkomst in dit seizoen, van "De Deylknotsen" in Bellevue heette: "haringhapavond". Het was' de laat ste avond, waarop Prins Kees (Tho massen) de Eerste de scepter zwaaide. Er werd door de Raad van Elf officieel afscheid van hem geno men met een plechtig "Hallelu ja", waarvan het laatste vers ein digde met "Kees, Je hoort voor goed bij ons. Halleluja". Er werd op deze avond ook hulde gebracht aan de secretaris van de Carnavalsvereniging, de heer E. J, Teske en zijn echtgenote, die zich enorme inspanningen hebben ge troost om de actie voor de "aankle ding van de sporthal" te doen slagen. Om aan de gemeente Wassenaar I vloerbedekking te kunnen aanbie den organiseerde de Carnavalsver eniging met de Wassenaarse Oranje- vereniging "Koningin Wilhelmina" een steunbonnenacti'e met loterij. Uitgereikt werd, voor het eerst, 'n eremedaille voor de "Opperbietser van het jaar". De onderscheiding viel ten deel aan Theo Bakker, lid van de Raad van Elf, die samen met twee broers zorgde voor de levens middelenpakketten, die op de grote avond van 12 februari gratis onder de aanwezige bejaarden werden ver loot. De heer Bakker, kreeg boven dien een "biets-stok". Prins Kees de Eerste heeft giste ren de sleutel van de gemeente Was senaar, die hem zaterdagmiddag, door burgemeester Staab werd over handigd, naar het raadhuis terugge zonden, vergezeld van een feestelijk gebakje-bij-de-koffie voor alle amb tenaren. "U heeft het mij deze da gen niet moeilijk gemaakt", schreef de Prins. OEGSTGEEST De commissie vergaderingen over het bestem mingsplan Haaswijk zijn openbaar. Ondanks het dringend verzoek van het college van B. en W. besloot de raad gisteravond met acht tegen ze ven stemmen dit voorstel van me vrouw Van Belle (PvdA) aan te ne men. Burgemeester van Eysinga had ervoor gepleit de normale weg te bewandelen en de commissieverga dering besloten te houden, waarna een hearing kan plaats hebben voor de belangstellenden. Voordat tot stemming werd overgegaan hadden alle fractievoorzitters hun visie over deze aangelegenheid gegeven, maar bij de stemming waren in de frac ties de meningen verdeeld. Deze openbare commissievergadering zal op 1 maart worden gehouden. Een kostbaar plan is de renovatie van 37 Buitenrust-woningen. De raad kon zich met de voorstellen verenigen, maar besprak in dat ver band de doorstromingsregeling en rentetechnische zaken. Het plan van de Stichting St. Eli sabeth Gasthuishof en de Stichting RK Bejaardencentrum „Huize Room- burgh", beide in Leiden, om over te gaan tot de bouw van een ver pleeg- en verzorgingshuis aan de Rhijngeesterstraatweg kan, als het aan de Oegstgeester raad ligt, door gaan. Tegen de financiële opzet be stond geen bezwaar, ook al werd nogal uitvoerig gediscussieerd over de vraag of f 6.- dan wel f 3,- per m2 aan dorpsuitleg zou moeten wor den betaald, hetgeen een bedrag uitmaakt van f 72.120.-. De raad nam echter genoegen met de f 3,- j berekening. Over de uitrit t.o. de Oranjelaan moet nog verder worden overlegd. Raadslid Van Veen voelde wet houder Temminck geducht aan de tand over de verhuur van „De Krot". Zijn vragen konden naar wethouders mening in een commis- sievergadering thuis horen. Het ging voornamelijk om 1. jeugdtennis: is de stichting autonoom in het vast stellen van tarieven en hoe loopt j een en ander wanneer er tekorten zijn. Over het jeugdtennis wordt binnenkort een bevredigende rege ling getroffen- Exploitatietekorten die niet groot zijn draagt de ge meente. Men was overigens zeer te spreken over het vele werk dat door de stuurgroep werd verricht en het gemeentebestuur vertrouwt erop, dat de stichting selfsupporting zal zijn. Met veel genoegen aanvaardde de raad een krediet van f 2.000,- ver band houdend met de pas opge richte Jeugdnatuurwacht. Wethou der Thorn kon mededelen dat op dit moment 136 jeugdnatuurwach ters zich hadden aangemeld als lid. Alle overige voorstellen werden zon der discussie aanvaard. Bij de rondvraag bracht de frac tievoorzitter van de Pr. Chr.-partij Brouwer de werkzaamheden ter- sprake. die momenteel plaats vinden voor de verbreding van de Abt- spoelweg. Hij veronderstelt dat de mogelijkheid bestaat van opgravin- en wilde wel een regeling, dat deze voorwerpen bij de gemeente ter be oordeling zullen worden aangebo den. Hij vroeg zich ook af: de Leidse baan is van de baan. Nu moet er meer gedaan worden aan openbaar vervoer. Welke taak heeft Oegst- geest in dit opzicht. De voorzitter deelde mee dat in de regionalever- keers- en vervoerscommissie Oegst- Burgerlijke Stand GEBOREN Melanie, dr. v. W. L. van den Eijkel en C. D. de Mooij; Naomi Nadine Re- nata Chanital, dr. v H. J. Weenk en G T. Warner: Plater, zn. v. E. Dijkstra en J. C. van Stam; Pascal Michel Leon, zn. v. H. F. A. Mooyman en D. T. Poel stra: Huig, zn. v. H. van der Bent en A. Ruwaard; Margje. dr. v. A. Wort- man en C. Franke; Roel Albert, zn. v. A M. Mennes en J. J. Visser. GEHUWD L. Noest en M. Plug; D. Mudüe en A. P. Dorrepaal; M. van der Wolf en M. Kelm. geest zitting heeft en stellig zal pra ten over mogelijkheden tot verbe tering van het openbaar vervoer ten behoeve van Oegstgeestenaren. Mevr. Gouverneur maakte zich zorgen over de bouwkraan bij de Aert- van Nesflat, die gelukkig zon der ernstige ongelukken te veroor- werd dat hier' geen onachtzaam heid in het spel was, maar dat deze zaak wel de bijzondere aan dacht heeft. Fractievoorzitter PvdA, de Graaf had in het L.D. gelezèn dat de aan leg van verkeerslichten bij het via duct Rijnzichtweg nog wel even zal duren. Kunnen we er voordien wat aan doen?? Over enkele mogelijk heden werd gesproken, maar of ze doeltreffend zullen zijn is de vraag. WARMOND De raad besloot gisteravond in een spoedeisende ver gadering een vaste geldlening van f 1.400.000 aan te gaan. Deze i°nm°: is bestemd voor de consolidatie van de vlottende schuld van de gemeen te, en heeft een looptijd van vijf jaar. Volgens het opgestelde finan cieringsschema is het met uitzonde ring van het jaar 1973 mogelijk de aflossingen uit de netto-opbrensten van plan Zwanburg te voldoen De netto vlottende schuld van de ge meente is per 1 januari 1972 opgelo pen tot f 4.963.317,-. De notto kapi taalsbehoefte bedraagt f 3.380.335.,. VOORSCHOTEN Iedere nieuwe inwoner van Voorschoten komt in het bezit van ongeveer f 5.000 ge- meenschappelijk bezit en krijgt ge- gelijktijdig een gemeenschappelij- j ke schuld van ongeveer f 1800. Deze toch wel verheugende mede deling werd door wethouder W. J. Ie- stra gedaan tijdens de kennisma- kingsavond voor de nieuwe inge- zetenen met het Voorschotense ge meentebestuur in het Cultureel Cen trum. De overheidsuitgaven zijn een keu- ze geworden tussen prioriteiten. Dit jaar geeft de gemeente Voorschoten per inwoner f 600 uit, hiervan komt f 400 via hét Rijk en f 200 verkrijgt de gemeente uit belastingen en werk zaamheden voor derden. Wethouder T. Esselaar vertelde de nieuwe in gezetenen dat het streven van het gemeentebestuur is om de verschil lende scholen zo goed mogelijk over de wijken te verdelen. Voor het hoger onderwijs is aansluiting gezocht bij het Rembrandtcollege en de confes sionele scholen hebben de Lucas- scholengemeenschap. Wethouder P. S. Pels somde op, dat 80 pot van de bevolking lid is van een kruisvereniging. De drie kruis verenigingen werken intensief men. Verder beloofde de heer dat het zwembad er in ieder gev komen, maar wanneer wist oo wethouder nog niet. Wethoudi Baron de Vos van Steenwijk wachtte een spoedige asfalterinj de Veurseweg vanaf de Papelaa aan De Knip, maar er zitten bijzonder moeilijke financiële ki aan, terwijl ook rekening geho moet worden met het af- of stel van de zgn. Leidse Baan. Burgemeester J. van der Haar een algemene inleiding en het schotense Dameskoor „Cante o.l.v. mevrouw T. Stenz- Lei zorgde voor een intermezzo ti; de sprekers. Politie meldt LEIDEN Gisternacht is inge broken in de chr. scholengemeen schap Zuidwest. Er werden drie bandrecorders gestolen. Gisteren is de sjaal van een mon teur in een Leidse garage tussen de draaiende motor gekomen. De keel werd dichtgeknepen, waardoor de monteur bewusteloos raakte. Hij kreeg voorts een flinke snijwond aan het linkeroog door de slag tegen de motorkap. Collega's hebben hem bevrijd, de EHD heeft hem naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Show van Lancia LEIDEN In Holiday Inn wordt morgen en zaterdag (beide dagen van 10 tot 10 uur) een show gehou den van alle modellen van Lancia. Ook de nieuwste Lancia is öns land: de 2000 coupé zal er worden getoond. Expositie in De Paauw: 6524 bezoeke WASSENAAR De tentoon ling „Huize De Paauw" en zijn stelijke bewoners", die geduij ruim 2 weken in het Wasseni raadhuis werd gehouden, heeft bezoekers getrokken, dat is dan op welke eerdere WassenE expositie ook. Na het sluiten van de tentoon ling heeft de heer G. de Gi voorzitter van het tentoonstel^ comité en als directeur van 1 teel Oud Wassenaar ook de gast van de Vorst en de Vorstin zu 1 tijdens hun bezoek in Wassenaa heeft bij die gelegenheid de fa) Oosterling hartelijk dank ge voor hun medewerking aan de toonstelling. Dank werd ook gebracht aan kele medewerkers op de act grond: de heer G. Heuff, die werk verzette voor een aantrë lijke inrichting van de expositii de Eerste gecombineerde Nederli se Veiligheidsdienst N.V. in Haag, die belangeloos op gj van een toezegging aan wijlen heer L. G. Oosterling de b( king van het tentoongestelde zekerde waarde f 400.000,- verz „Als het om de liefde gaat" wordt het liedje waarmee Sandra (Reemer) en Andres (Dries Holt) Nederland vertegenwoordigen op het Euro visie Songfestival in Edinburgh. „Het kon niet beter", zei Dries Holt na afloop van de nationale songfestivalfinale in het Amsterdamse Carré gis teravond. „Geen mens kan rustig op zijn stoel blijven zitten bij dit nummer, leder een stampt en klapt automatisch mee. Een ideaal festivallied" volgens Dries Holt. Samen met Hans van Henièrt schreef hij de drie liedjes die hij met Sandra tussen de circus attracties door zong. De elf jury's in het land hadden 73 punten over voor „Als het om de lief- gaat". Oude zigeuner" en „Lang zo fijn niet" moesten het respectievelijk met 28 en 9 punt stellen. „Als het om de liefde gaat", werd al geselt teerd uit de 52 inzendingen die de festival] voor deze finale kreeg te behandelen. Omdatl overige 51 liedjes verder geen bruikbaar materii opleverden, kregen Dries Holt en Hans van S mers opdracht nog tivee nummers te maken i een nationale finale mogelijk te maken. De Zuidhollandse jury keek in het Leidse n taurant 'Old Dutch' naar de televisie om de Zz'ed te beoordelen. De juryleden kenden het em liedje twee punten toehet tweede liedje vier piI ten en het derde eveneens vier. Fotograaf Holvi maakte dit plaatje van de beraadslagende jurl Wethouder Esselaar fel aangevallen VOORSCHOTEN De Voor schotense commissie voor onder wijs was het gisteravond volkomen oneens met wethouder Esse laar, die het voorstel van B en W verdedigde tot vaststelling van een subsidie- en eisenverordening voor peuterspeelzalen. In november vorig Jaar was deze verordening al in de gemeente raad geweest en hoewel de Voor schotense raad subsidie nodig vindt kon de verordening geen goedkeu ring verkrijgen en werd terug ver wezen met tal van opmerkingen naar B en W. Drs. Mennema constateerde dat de verordening vrijwel geen wijzigin gen had ondergaan en dat totaal geen rekening gehouden was met de gemaakte opmerkingen. „We krij gen precies hetzelfde stuk terug" Wethouder Esselaar deelde mee, dal de verordening tot stand is geko men in agglorneratieverband. B en W hechten er veel waarde aan om in het gehele agglomeraat dezelfde 'verordening te hanteren, boven dien is het gevaar aanwezig dat bij sleutelen door de Voorschotense raad aan deze verordening er gro te brokken gemaakt kunnen wor den. Deze verordening wordt al ge bruikt in de gemeente Rijswijk. Drs. Mennema wees op de goede ver ordening o.a. in Leiderdorp. Op verzoek van de publieke tribune, legde wethouder Esselaar uit dat Voorschoten op het terrein van so ciale zaken behoort tot de Haagse agglomeratie. Deze verordening ix tot stand gekomen na samen spraak van de wethouder van so ciale zaken binnen de agglomeratie Den Haag. Hoewel Voorschoten of ficieel tot het gewest Leiden be- aoort, zijn er tal van bindingen met de Haagse agllomeratie vooral op het terrein van sociale zaken zoals o.a. de werkplaats voor de gehan dicapten. Mevr. Scheffer miste in de voorge legde verordening o.a. de kwestie, van de bevoegdheid van de leid sters en de leeftijdsaanduiding van de kleuters. Kwaad Drs. Mennema maakte zich een beetje kwaad over de op merking van de wethouder dat de gemeenteraad niet mag sleutelen aan de verordening omdat er dan misschien brokken gemaakt wor den. B en W hadden met een goe de verordening moeten komen bo vendien vond de heer Mennema het minder elegant van de wet houder om te zeggen dat indien de gemeenteraad voorstellen tot wijzi gingen gaat indienen B en W het voorstel terugnemen. Drs. Melgert had eveneens geen goed woord over voor de verordening, de heer Marcelis deed een tussen voorstel om de peuterspeelzaal subsidie niet in gevaar te brengen: „Geef de verordening een looptijd van een half Jaar". Mevr. Scheffer rondde de discussie af door de wethouder mede te de len dat de raad voorgesteld zal worden de verordening voor ma ximaal een Jaar te doen gelden en een commissie ad hoe de hele z>' zal doornemen. Als B er W metó ze voorwaarden niet akkoord KU nen gaan, dar duikelt het voorE van B en W. Wethouder 1 gaf de toezegging deze medtf ling over te brengen aan het tt lege van B en W, mede omö met deze oplossing de Stichti Peuterspeelzalen Voorschot toch subsidie krijgt en de jonge materie „peuterspeelzalen" een goede start krijgt. Alle leden van de commissie met ui zondering van Drs. Melgert ginfl daarna met het voorstel akkotf

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2