Dwergpoedel: intelligent en aanhankelijk hondje veer de Randstad Consument moet beide ogen wijd open houden 17 FEBRUARI 1972 EXTRA PAGINA II De dwergpoedel, mini-uitgave van de grote poedel, is een in telligent, aanhankelijk hondje. Hij is niet veeleisend, klein (hij komt met zijn schouders niet hoger dan 35 om) en heeft de zeer plezierige eigenschap dat hij niet verhaart! Mocht u soms tegen de aanschaf van een vro lijke viervoeter opzien vanwege de hondeharen op het tapijt of op Uw nieuwe bankstel, met een dwergpoedel heeft U daar geen last van. Dwergpoedeltjes zijn hondjes met allure! Sofia Loren heeft al Jaren een dwerg poedel, die haar bijna overal vergezelt en die zij voor geen goud zou willen missen. Naast deze elegante actrice, die een van de best verzorgde vrouwen ter wereld is, maakt poedeltje een uitstekende indruk. IJzeren pennen Al in de zeventiende eeuw ontdekte men dat de dwergpoe del door zijn formaat en gro te intelligentie een geliefde huishond ook heel geschikt «ras voor allerlei andere taken, die het daglicht niet altijd ver dragen konden. Smokkelaars gebruikten vaak poedels om hen te helpen bij de uitvoering van hun kwalijke praktijken. De beroemdste smokkelhond van alle was Bar bou, die afgericht was om Bel gische kant naar Frankrijk te smokkèlen. Barbou werd kaal geschoren, vervolgens wikkelde men meters kant om zijn romp sn daar overheen bevestigden handige smokkelaars weer een namaakvacht. Barbou had goed geleerd om iedereen die een dou ane-uniform droeg te vermij den. De kleur van de namaak vacht werd vaak veranderd om de hond niet al te zeer op te (aten vallen. Maar tenslotte is hij toch door de douane doodge schoten terwijl hij een- rivier overzwom. Ook in circusnummers tra den ze op, maar dat'was voor de hond minder leuk dan voor het publiek. In die tijd bestond er nog geen dierenbescherming en de africhtingsmethoden waren buitengewoon wreed. Men leer de de hond op de achterpootjes te dansen door scherpe ijzeren pennen onder zijn voorpoten te binden, die diep in de zool bin nendrongen als hij op alle vier poten wilde gaan staan. Een poedel die het ver ge schopt heeft is Moustache. Moustache was evenals veel ras genoten ingelijfd bij de Grande Armée van Napoleon en bracht het zelfs tot sergeant! De keizer kende sergeant Moustache per soonlijk goed en heeft hem tij dens de tocht naar Rusland eer vol vermeld in een legerbulletin. Lodewijk XIV, de Zonneko ning, had in zijn paleis te Ver sailles bij voorkeur dwergpoe dels om zich heen. Voeding Wat moet Uw hond eten? Dat is een erg belangrijke vraag, want een hond die verkeerd voedsel krijgt is veel vatbaarder voor ziekten dan een verant woord gevoede makker. Hij kan last krijgen van kale plekken, groeistoornissen, te veel om op te noemen. En dat alles omdat de baas niet weet hoe hij zijn viervoetige vriend te eten moet geven. De hond is van nature een vleeseter en daarom moet vlees een ereplaats op het me nu innemen. Wolven in de die rentuin leven ook niet op ge weekte biscuitjes! Bij iedere goede dierenspe ciaalzaak kunt U vuile pens ko pen. Dat is koeiemaag met de voedselresten er nog in, dat diep gevroren wordt geleverd. De prijzen verschillen, maar gemid deld betaalt U voor een kilo vuile pens niet meer dan een gulden. Pens is een van de bes te dingen die U Uw hond kunt geven. Koken is af te radenhet enige wat U hoeft te doen is la ten ontdooien. Er wordt nogal eens gezegd, dat pens zo stinkt. Als U het maar niet kookt valt dat heus wel mee. En anders kunt u ook hart of magere pou» let voeren. Zorg dat U altijd wat Als snoep doet U hem een groot plezier met hondekoekjes. Een dikke uitgekookte mergpijp is het beste speelgoed. U moet overigens met botten wèl voor zichtig zijn: één scherpe been splinter en u moet met uw hond naar de dierenarts rennen. Tenslotte nog iets heel be langrijks: Een goede baas of bazin zorgt er voor dat de hond de hele dag fris drinkwater bin nen zijn bereik heeft. Honden drinken veel dus laat ze niet „Droog staan". Als U dan ook nog drie maal per dag een half uurtje gezellig met Uw trouwe makker gaat wandelen blijft hij hondevlees uit blik in huis hebt voor het geval dat. Over wat een hond allemaal nodig heeft zijn talloze boeken geschreven, waarvan „Wat moet mijn hond eten?" van de be roemde hondenkenner Prof. Dr. W. F. Donath de moeite van het lezen waard is. Dat boek gaat in op alles wat met honden- voedsel te maken heeft. Een goed menu voor éen vol wassen dwergpoedel is: 's ochtens: twee volle eetlepels vlees, een boterham (oudbak ken of geroosterd, vers witte brood is uit den boze), twee of drie keer per week een ei (rauw of gekookt). 's avonds: vier eetlepels vlees, een eetlepel verse groente (heel eventjes gekookt), een boterham. Twee, enkele maanden oude puppies. FoksterMevr. Busser-v. d. Kasteele. Voegt U om de vacht mooi te houden bovendien nog een eet lepel soja-olie toe. In de barre wintertijd heeft poedeltje zeker een eetlepel levertraan nodig (vitamine Dl!). Dit echter ge combineerd met een kalkprepa- raat, zoals Gistocal. Gistocal kan de hond ook de rest van het jaar node missen. Deze in grediënten zijn in de dierenspe ciaalzaak verkrijgbaar. In deze Dibevo-winkels heeft het personeel een beslist niet gemakkelijke opleiding geno ten, zodat zij U deskundig ter zijde kunnen staan. Toilet Om de vacht van Uw dwerg poedel in goede conditie te hou den is het noodzakelijk dat hij van tijd tot tijd getrimd en ge baad wordt. Dat is vakwerk. Ze ker wanneer u van plan bent ermee op een tentoonstelling te verschijnen. U kunt hiervoor te recht bij vertrouwde adressen die Rijks- en Bondserkend zijn. Houd rekening met deze re gelmatig terugkerende kosten als U van plan bent een poedel aan te schaffen. Want het is een in- en in trieste zaak als de poedel na korte tijd weer moet verdwijnen omdat men licht zinnig over deze uitgaven heen gelopen is. De poedel is een hond die maar eens in zijn le ven een baas kiest. Hij kan zijn liefde moeilijk aan een nieuwe baas schenken zonder psychi sche schade op te lopen. Dagelijkse verzorging De dagelijkse verzorging van de vacht komt voor Uw eigen rekening. Borstel uw dwergpoe- Castle Grace, een bijzon der mooie poedel met een in drukwekkende staat van dienst. Internationaal, Nederlands, Luxemburgs kampioen, win naar 1970. FokstereigenaarMevr. v. Busser-v. d. Kasteele, Schouwweg 90, Wassenaar. deltje eens per dag goed met een speciale poedelborstel. En ver geet niet de oren regelmatig te verzorgen, want elke irritatie heeft een overvloedige afschei ding van oorwas ten gevolge. Vaak is een oorontsteking dan het resultaat. U voorkomt die narigheid als volgt. Pak het haar dat IN de oren groeit stevig tussen duim en wijsvinger en verwijder het met een korte ruk. Dat is vol strekt pijnloos! Poedelclub De Nederlandse Poedelclub geeft U met plezier alle gewenste inlichtingen over Uw dwergpoe- deltje. Wanneer U dat nodig mocht hebben ook adressen van betrouwbare fokkers, fok advie zen en inlichtingen over ten toonstellingen. Het lidmaatschap is niet duur en beslist de moeite waard. Nederlandse Poedelclubde heer P. J. de Winter, Martin Orgeslaan 14, Apeldoorn, telef. 05760—31140. Aanbevolen literatuur: Prof. dr. W. F. Donath Wat moet mijn hond eten? Uitgeverij A. J. G. Strengholts Uitg. Mij. N.V., Leidsegracht 11, Amster dam. Jan van Rheenen De dwerg poedel. W. J. Thieme en Cie. Uitg. Mij., Zutphen. In deze rubriek een aantal kleine waarschuwingen en wetenswaardig heden, gebaseerd op meldingen van lezers. Een deel ervan toont eens te meer aan hoe noodzakelijk het is om als consument de ogen de hele dag wijd open te hebben. Om maar te beginnen met iets voor de man met de meer gevulde porte monnee. Die kon wel eens een Longines-horloge willen konen. Ir i staal voor f 1600. In 11 karaats goud f2950, een precisie-uurwerk met „elektronische referentieschake ling", „frequenties van het kwarts" 'n „correctiesignalen" en een jaar ga rantie tegen verlies en diefstal. Dat stond allemaal aangeprezen in een kleurenadvertentie in Elseviers Weekblad. Die advertentie was de letterlijke vertaling van de tekst van een Longines-reclame die eer der in de Neue Zürcher Zeitung stond. Kleinigheid Op één kleinigheid na. In de Zwitserse advertentie ging het over „een nauwkeurigheids van ongeveer een minuut (afwijking) per jaar". Doch de Nederlandse tekst luidde: „...zo nauwkeurig, dat het tijdsverschil per Jaar slechts enkele seconden bedraagt". Vraag: waarom moet er in reclame voor een Nederlands publiek altijd iets tot in het onmogelijke worden overdreven? Brief in de bus, met bovenaan in grote letters erop gedrukt „Aardgas- dienst". En daar onder: „Schoon maakbeurt. Een van onze monteurs brengt u een bezoek... (gestempelde datum)... tussen... (ingevulde tijd) wilt u een half uur voor zijn komst het apparaat op de waak vlam zetten!" De ontvanger van de brief wordt beurtelings aangesproken als „zeer geachte abonnee" en als „zeer geachte kliënt". Hem wordt o.m. verteld dat vlammen in gasappara- ten blauw moeten zijn. Geel is fout. „Wil u in geval van gele vlammen bijgevoegd kaartje aan ons opstu ren, wij maken dan met u een af spraak", staat er dan. Invulstrook Tenslotte zit er aan het papier een invulstrook, waarop staat: Bij brand dit onderstaande tonen. En: „De Aardgasdienst verklaart t.o.v. brandweer-brandverzekering(dit blijkt de verklaring in te houden dat de schoorstenen zijn geveegd). Je kunt wel aan een paar dingen zien dat Je niet met een officiële dienst, maar met een particulier be drijf te maken hebt. Bovenaan het briefpapier staat dat in zeer kleine lettertjes. En achterop de brief staat reclame. Niettemin is het wel wat overdon derend om aan niet-klanten alvast te vragen de volgende ochtend de apparaten op de waakvlammetjes te zetten. En de raad om in geval van gele vlammen het bijgevoegde kaar tje op te sturen, is helemaal een mooie. Want op kaartjes die bij de brief zitten, staat: „Ja, ik wil mij opgeven als lid van de Aardgas- dienst".... Kwitantie Wat de invulcoupon betreft, waarbij ook nog eens een stempel staat met „Jaarabonnement - Aardgasdienst Garantie", die is echt niet belang rijker dan een gewone kwitantie van een schoorsteenveger Een vreemde kaart kreeg hij in zijn bus, vindt een lezer. Geelbruin van kleur, en met als afzender erop re- drukt „De Inspecteur". Volgens op druk aan de voorkant komend van ,3ureau voor Registratie en Verifi catie, Postbus 6407. Den Haag". Met het verzoek met spoed op te bellen r telefoonnummer 070-391042. Doet erg denken aan overhel^<-nnst. Zonder aanhef of een hoogachtend. Wie dat nummer draait, krijgt een telefoniste die zich meldt met: „Re gistratie". Een heer die wij als zegsman krijgen doorverbonden, prefereert ons meteen weer terug te bellen om zeker te weten dat wij het echt zijn „want we worden wei eens lastig gevallen, begrijpt u". Navragen Hij bezweert ons vervolgens op onze vraag wat het Bureau voor Regi stratie en Verificatie eigenlijk is, dat iedereen dat bij de Kamer van Koophandel kan navragen. Op de vraag waarom er geen echt adres op de kaartsen staat, maar alleen een postbusnummer, verzekert hij weer dat iedereen kan controleren van wie die potbus is. Men is, vodgens zijn uitleg, „een handelsinformatiekantoor dat gege vens voor financieringsovereenkom sten en verzekeringsinstanties regi streert en verifieert". Controle op mensen die krediet wil len hebben, dus. Vandaar die mys terieuze kaarten, want Je kunt niet alles open en bloot op een brief kaart zetten, zegt de meneer. Dat is waar, maar in een gesloten brief zou dat natuurlijk wèl kunnen. Wekt het bureau bij de geadres seerden niet de indruk dat een of andere hogere instantie hen om antwoord maant, waardoor zij snel ler bereid zijn om op te bellen en zodoende zelf de gegevens aan te dragen. Neen, meent men, want le dereen weet wel dat hij een krediet heeft gevraagd en bijvoorbeeld win keliers hebben dan al gezegd dat er nog even informaties zullen worden getrokken. Winkelen De klant van zo'n winkelier moet het t bureau wel makkelijk maken, want aldus luidt het kaartje met het laatste verzoek: „Op onze eer dere verzoeken om telefonisch con tact op te nemen met ons bureau, werd door u niet gereageerd. Hier door noodzaakt u ons om de zaak buiten u om af te wikkelen, waar door wellicht uw belangen ge- schaadt (inderdaad met -dt) kun nen worden". Meldt nog een lezeres: „Een wijn handel stuurt alle girorekeninghou ders regelmatig ongevraagde recla- me-op-naam van de volgende strek king: Aan u, wijnliefhebber, die een goed glas weet te waarderen. Enzo voort. Mijn vader, aan wie die re clame gericht is, is een jaar geleden overleden, en gebruikte zelden iets van dien aard. Het is voor mij wel pijnlijk, steeds dergelijke post te ontvangen, gericht aan de overlede ne. Ik vind het ook te laken dat de PTT voor dergelijke doeleinden klakkeloos (verouderd) adressenma- teri&al beschikbaar stel". STERDAM dsschouwburg: 18, 19, 20, 21 10.15 uur Amsterdams Toneel „Interieur" van Hugo Claus: an 27 febr. 20.15 uur Amster- Toneel „De liefdes van Case van Brian Friel, 29 feb. uur Haagse Comedie met van Herman Heijermans 18, 19 feb. 20.15 uur geld ligt op de bank" met Bob ange, Carry Tefsen, Cor van Rudi Falkenhage e.a. 25 feb. 9 maart 20.15 uur Cabaret Gaaikema Kleine Komedie: tem 29 feb. uur Cabaretprogramma met le Braak en Mieke Bos. iuwe de la Mar-theater: tem dag. beh. ma. 20.15 uur Paul Vliet mmv kwartet Rob van veld. eater De Brakke Grond: tem b. dag. beh. zo. 20.30 u. Zuidel. el Globe „Mama, kijk zonder len" van Hugo Claus iffy Theater: tem 29 feb. dag. zo. en ma. 20.30 uur Funhouse v Horror Show, 18, 19 feb. 24 Sissies, 19, 22, 24, 26, 29 20.30 uur Studio „De lotge- a van de familie Jansen" sater Tingel-Tangel: dag. beh. 20.30 uur Cabaret „Waartoe, heen" met Sietske en Marijke ug en Rob de Nijs Koopermolen: dag. beh. ma. ir Henk Elsink Mac-café-theater: do. vr. za. 27 feb. 21 uur Cabaret Tekstpierement „Uit-cabaret voor u" met Sylvia Alberts, Lia Karon, Frank Sanders en Nico van der Linden jr. piano Concertgebouw: 18 feb. 20.15 Orkest o.l.v. Avi Oostrowsky mmv. Kyung Wha Chung, viool; 18 feb. 24 uur Steve Miller Band; 19 feb. 15 uur Matinee op de vrije zater dag; 19 feb. 20.15 uur Rondom Chopin; 21 feb. 20.15 uur Barbara Nissman, piano, RAI-gebouw: tem. 27 feb. Be- drijfsauto-RAI 1972, internationale tentoonstelling van bedrijfsauto mobielen. Tropenmuseum: tem 20 feb. Ten toonstelling „Samo, een Afrikaans savannevolk in ontwikkeling". DEN HAAG Kon. Schouwburg: 18, 22 feb. Haagse Comedie met „Schakels" van Herman Heijermans met o.a. Anne-Wil Blankers, Ko van Dijk, Carl van der Plas, Kees Coolen en Manfred de Graaf; 19 feb. 20.15 uur Haagse Comedie met ,,'n Blok aan het been" van Georges Feydeau met Anne-Wil Blankers, Eli Blom. Guido de Moor, Jules Croiset en Carl van der Plas; 20 feb. 14 uur Haagse Comedie met ,,'t Is voorbij" met Ida Wasserman, Elisabeth Andersen. Myra Ward. Riek Schagen, Gijsbert Tersteeg en Leo de Hartogh. 20, 20.15 uur 27 feb 14 uur Haagse Comedie met „Maak mevrouw niet wakker" met o.a. Elisabeth Andersen, Paul Steen bergen. Trins Snijders. Guido de Moor. Jules Croiset, Maria Stiege- lis: 21 feb. 20.15 uur Galas Karsen- ty-Herbert met Hadrien VII van Peter Luke met o.a. Claude Riche, Maurice Teynac en Gr ego ire As ian; 23 feb. 20.15 uur Toneelgroep Theater „Es oh es, stop je 't nou in de ijskast" met Burny Every, Hen- ny Orri. José Ruiter. Eric van der Donk en Elias van Zanden; 26 feb 20.15 uur Haagse Comedie met „Nachtasiel" met Eli Blom, Kees Coolen, Hans Culeman. Joris Dlels Ko van Dijk. Marlous Fluitsma Leo de Hartogh, Reinier Heideman Frans van der Lingen. Wim vaa, Rooy, Trins Snijders, Paul Steen bergen, Do anv Stek en Nanni Ver meer. HOT-theater: 18. 19. 20 feb. 20.30 uur Nieuwe Komedie met „Geen bacchanalen" 24,25,26 feb. 20.30 U Haagse Comedie „Is 't 'n mens, 'n steen of 'n boom" uit de zangen van Maldoror door de graaf van Lautréamont, solo-programma van Jules Croiset. Diligentia: tem. 29 feb. beh. ma De Jasperina Show met Jasperina de Jong, John Kuipers, Henk Flier Muzikale leiding Joop Stokker - mans. Theater Pepijn: tem. 5 maar do. vr. za. Cabaret Gerrit met Ce cile op den Mackes, Wouter Stips. Marga Verwey, Frenks Crooks en Cranks en Klaas Trapman. 20 feb 20 uur Jazzconcert door het Karei Reys-Lex Cohen Kwartet. Circustheater: 18, 19, 22 feb. 20 uur De Nederlandse Operastichting met .Rigoletto" van Guiseppe Ver di met o.a. William Murray (19 en 22 feb.), Bruno Pola (18 feb.), Christtane Eda-Pierre (19 en 22 feb.) Anna-Miranda (18 feb.), An on de Ridder, Pieter v. d. Berg, So phia van Santé en Inge Frolich. Verder het Omroeporkest olv .de Catherine Sauvage Italiaanse dirigent Bruno Aprea, het Nederlands Operakoor olv Cor OithuLs en het Nationale Ballet; 25 feb. 20 uur Optreden van de Franse chansonniere Catherine Sauvage mmv. Jean Bernard, pia no; 26 feb. 20.30 uur Nederlands Dans Theater mmv. solisten Vocaal Ensemble en het Nederlands Bal letorkest olv. Jan Stulen. Theater in de Steeg: 18, 19, 25, 26 feb. 21 uur Cabaret Salvo „Dat kan Je niet maken" met Inge Tiel- man, Liana Atsra, Richard Los- kamp, André v. d. Berg en pianist Rob Roeleveld; 20 feb. 14.30 uur Volksmuziek vanuit de zuidelijke Balkan en Turkse dooi de groep „Calgija" olv. Wouter Swets; 24 feb 20.30 uur Concert door leerlingen van het Koninklijk Conservatoriu Guido Klem (sen, Winfried Michel, Beatrice Kanjé en Hans Wouden berg. Congresgebouw: J9 feb. 20.30 uur Het Residentie Orkest olv. Ferdi nand Leitner mmv. Max van Eg- mand, bariton; 21 feb 20.15 uur Recital door de Spaanse sopraan Victoria de los Angeles; 22 feb 20.15 u. Residentiekoor en Gew Ork Zuid-Holland 25 feb. 20.30 uur Rot- terd. Philharm. Orkest. ROTTERDAM De Doelen: 18 feb. 20.15 uur Rot lerdams Philhirmonisch Orkest olv Edo de Waart mmv. Groot Om roepkoor 19 feb. 15 uur Orgelcon cert door Tauno Aikaa, 20 feb. 20.15 uur Victoria de los Angeles, 22 feb. 20.15 uur Ruggiero Riccl. viool, 23 feb. 12.45 uur Kofflcon- cert John Holvast, accordeon, 24 feb. 20.15 uur Favorietenfestival mmv. Politiemannenkoor mmv Aad van de Hoeven, orgel, Hennle Vee- ninga, sopraan. Bert van 't Hol. te nor en Cornells Schell, bas, 24 feb. 20.15 uur Hans Krul, contrabas m. mmv Hans Broekman, piano, 24 m 27 feb. 20.15 uur Cabaret „Hond tn de pot" met Lars Boom en Rose Thesing, 25 feb. 24.15 uur Rod Ste wart en The Faces, 26 feb. 24.15 uur Popconcert. De Schouwburg: 19 feb. 20.15 uur Nieuw Rotterdams Toneel met „De Vijanden"; 21 feb. 20.15 uur Nederlandse Operastichting met „Rigoletto" 22 feb. 20.15 uur Nieuw Rotterdams Toneel met „De Vijan den," 23 feb. 20.15 uur „Het geld ligt op de bank" blijspel, 24. 26 feb. 20.15 uur Nieuw Rotterdams To neel „Liefde half om half" Hofplein-theater: tem. 5 maart 20.15 uur Blijspel Nieuw Rotter dams Toneel „Een op de zes". Grote Schouwburg: 19 feb. 20 uur Rotterdam r Operette Gezel schap „Het Witte paard". Piccolo-theater: 18, 19 f»b 10.15 uur Nieuwe Komedie „Zeven ma nieren om een rivier over te ste ken". Ahoy-sportpaleis: 18 feb. 20 uur Indooratletiekwedstrijd Nederland -Oost Duitsland. Ahoy-tentoonstellingsccmplex: 25 feb. tem. 5 mrt. Expositie Bin nenhuis 1972.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11