Carnaval moet je met heel je hart vieren Verzorgingsflat geeft de entree van Voorhout glans TEGENAANVAL VAN FRANSE MINISTER Laatste loodjes Invitaties PAGINA 4 VRIJDAG 11 frfctmuARI 197! VARIA Rien oetsPrinsschap zou best wat langer kunnen duren' 9 ALPHEN AAN DEN RIJN ,,Ik was helemaal verbou wereerd toen ze me kwamen vragen of ik de volgende prins carnaval (Cascar de Achtste) wilde zijn. De zenuwen had den echt wel een beetje de overhand toen ik uit die toren tevoorschijn moest komen. Op hetzelfde moment sta je dan toch maar voor een zaal waarin zo n kleine duizend mensen zitten". Rien Voets gaat wat gemakkelij ker in zijn grote stoel zitten en kijkt in de open haard waar het vuur tus sen de blokken hout door speelt en naar hartelust knettert. Het is be haaglijk in de oergezellige kamer, die de „prins" zelf heeft verbouwd. ,.Het is een hele belevenis, dat prins- schap". zegt hij. nadat hij een slok bier naar binnen heeft gewerkt. „Ik heb ook wel eens wat commentaar op het carnaval in Alphen gehad. Tenslotte was in Brabant gewend en teen ik zag wat die mensen alle maal voor de Cascarvieten deden, ben ik wel anders gaan denken". Boven de huiskamer is het wat onrustig. De kinderen (zoon van ne gen en dochter van twaalf Jaar) schijnen er helemaal niets- voor te voelen om al naar bed te gaan. ..Ik begrijp het wel" .zegt de vrouw van de .prins" „Ze willen eerst de foto's zien, die er van hun vader zijn ge maakt. Daarna zal het wel wat rustiger worden". PAGE „Ik ben bijzonder content met mijn page Netty Langhout)", ver volgt prins Cascar VIII. „Ze heeft gevoel voor wat ze wel en niet moet doen. En dat is toch wel erg belang rijk". Dan geeft hij het gesprek een andere wending. „Alles wat ik tot nog toe als prins carnaval heb gedaan is erg leuk geweest. De eerste avond is eigenlyk als een soort roes voor bij gegaan. Ik voelde het als een PARIJS (Reuter) De Franse minister van Financiën. Valery Gis- card d' Estaing heeft gisteravond in het politieke schandaal over de be lastingbetaling door premier Chaban- Delmas de tegenaanval van de rege ring geopend. De minister verscheen op eigen verzoek in een tv-interview-pro- gramma naar aanleiding van mede delingen van het linkse satirische weekblad „Le Canard Enchainé", dat Chaban-Delmas als voorzitter van de nationale vergadering vier jaar achtereen geen belasting heeft be hoeven te betalen. Het blad drukte ter illustratie zijn aanslagbiljetten af. Giscard d' Estaing verklaarde dat er nog steeds zoiets als ambts geheim bestaat en waarschuwde voor een situatie waarin Fransen eikaars brieven gaan openen, rech ters in het openbaar mededelingen gaan doen over besloten zittingen en artsen bekend gaan maken wat zij hun patiënten hebben voorge schreven. Er is volgens hem sprake van een felle politieke campagne waarin men over de scheef gaat. Technische belastingkwesties vormden overigens de hoofdmoot van het interview, en de naam van de premier werd niet één keer ge noemd. Giscard d' Estaing verdedig de vooral het door hemzelf in 1965 ingevoerde „avoir fiscal"-systeem, dat voorziet in ontheffingen op di videnduitkeringen. Daar zou Cha ban-Delmas Juist van hebben gepro fiteerd. De linkse oppositie heeft fel le kritiek op dit onderdeel van de belastingheffing. Volgens haar be zorgt het de rijken een extra voor deel. Minister Giscard d' Estaing verklaarde dat hij een EEG-rapport heeft ontvangen dat mogelijke uit breiding van dit systeem tot de he le Europese gemeenschap aansnijdt. Ter verdediging van het Franse belastingstelsel als geheel, zei de mi nister dat de Fransen maar half zo veel inkomstenbelasting betalen als de Westduitsers of de Britten. Verwacht wordt. dat premier Chaban-Delmas volgendp week voor de televisie zal komen om zichzelf te verdedigen. soort eer toen ze mij vroegen of ik Cascar de Achtste zou willen wor den. Je moet deze benoeming zien, dacht ik. als een soort waardering, die men voor je werk heeft. We den ken niet alleen aan feesten. Ook het sociale gevoel leeft sterk bij de Cas carvieten. Niet dat we nu zo'n rijke vereniging zijn. dat we ons alles maar kunnen permitteren. In tegendeel zelfs. Als je de begroting van enkele jaren geleden zag en je ziet die bijvoorbeeld van het afgelo pen jaar. dan is het verschil tien duizenden guldens". Lang hoeft Rien Voets daarover niet na te denken. De vraag is nog maar amper gesteld of hij ant woordt: „Het bezoek aan de bejaar den en de chronisch zieken thuis was voor mij iets dat ik niet zo gauw zal vergeten. Die mensen stelden het enorm op prijs, dat wij hun een be zoek brachten. En op deze manier maak je ook eens de andere kant van de samenleving mee- Iets waar mee je eigenlijk nooit zoveel te ma ken krijgt". Rien Voets is van mening, dat het Hoe ziet prins Cascar VIII carna- prinsschap wel een beetje kort val. „Een feest dat je moet vieren duurt. „Het zijn maar een paar met je hele hart .Er zijn een hele avonden. Na die periode begin je er hoop mensen tezamen. En of dat net lekker in te komen. Ik zou nou een burgemeester is of iemand het bijvoorbeeld helemaal niet zo uit een lager milieu, ze moeten el- gek vinden als een prins wat langer kaar niet negeren Ik zie het als dan één seizoen zou aanblijven Dat een sociaal feest", gebeurt ook in Brabant". Heeft Rien Voets nog een laatste wens? „Jazeker Ik wens de narren 1 Prins Casccir VIII (Rien Voets)' en narrinnen voor het komende „Ik ben zeer tevreden over mijn weekeinde een prettige avond toe. page Netty Langhout. Ze heeft Daarbij hoop ik. dat er niet al te j veel narren en narrinnen bij lopen. "evoel voor wat ze wel m met die het voor een ander zouden kim- moet doen". nen vergallen, 'k Zou zeggen maak i veel leut en steek uw tengeltjes maar eens omhoog". (Foto Wim Dijkman) ALPHEN AAN DEN RIJN Nog drie activiteiten en dan zit het feesten voor de carnavals vereniging „De Cascarvieten" er voorlopig weer op. De „elfde van de elfde" «aat men weer aan het nieuwe seizoen beginnen. Morgenmiddag wordt eerst het gekostumeerde kindercar naval gehouden. De jeugd ver zamelt zich om één uur op het Raadhuisplein vanwaar zy om kwart over één (met muziek voorop) naar „Avifauna" ver trekt. Om. elf over twee begint het feest in de bovenzaal van het parkrestaurant. Bij het feest zullen Prins Cascar VIII met zijn page, de Raad van Elf, de Midigarde, de Kindergarde en de Hofkapel aanwezig zijn. Als speciale gast treedt deze middag op „Pim Canté". Voor de best gekostumeerde jongen of groep of het best gekostumeerde paar of meisje worden prijzen be schikbaar gesteld. Het feest voor de Jeugd eindigt om elf minuten over vier. 's Avonds komen de ouderen in actie tijdens het „Boeren- bal", dat in beide zalen van „Avifauna" zal worden gehou den. De feestgangers worden verzocht in boerenkiel, pet en rode zakdoek om de nek te ver schijnen. Hieraan werken vijftig vaste medewerkers mee alsmede de „Silver Town Steelband", „Jigshaw" en „The Melody Mi xers". De avond begint om elf minuten over acht. En dan maandagavond, even eens om elf minuten over acht en ook in de feestburcht „Avi fauna" de afsluiting van dit seizoen: het gekostumeerde car navalsbal. Hieraan zullen mee werken: Prins Cascar de Acht ste en zijn page: de Raad van Elf: de Prinsengarde: de Hof kapel; de Chico's en The Mel- lowtones. Ook hier worden de kostuums beoordeeld en zullen er prijzen beschikbaar worden gesteld. In beide laatste gevallen zal de zaal reeds om zeven uur wor den opengesteld. Fraaie gebouw bevat 38 tweekamer- en 21 driekamerflats en bestaat uit drie bouwlagen op de onderbouw „In de eerste plaats heb ik waar dering voor iemands principe. Maar daarnaast vind ik toch wel. dat je Iemand, die je iets geeft, je kunt be danken door hem bijvoorbeeld de hand te drukken (iets dat door de directeur van het tehuis werd ge weigerd). Het is een zaak van de heer Van der Kraats als hij ons niet wil binnenlaten. Uit eigen ervaring weet ik. dat we voorheen altijd met open armen werden ontvangen. Er waren dan zelfs oudjes, die ons stiekum wat geld toestopten voor het potje. De er varing was in ieder geval niet zo prettig. Je kunt je gewoon niet voor stellen. dat zoiets in deze tijd neg kan gebeuren. Enfin, de directeur krijgt mijn prinselijke zegen hoor". Het is voor de eerste keer. dat er een prins carnaval uit de Raad van Elf van de Cascarvieten is gekozen. BBC verbiedt plaat van McCartney over Noord-Ierland LONDEN (AP De BBC heeft een nummer van de vroegere Beatle Paul McCartney verboden, waarin Engeland wordt opgeroepen om uit Noord-Ierland weg te gaan. De commerciële televisie ITA heeft inmiddels verklaard geen reclame voor de plaat te zullen accepteren. Ook hier werd gezegd dat het num mer. „Geef Ierland terug aan de Ieren" politiek omstreden is. Ook Radio Luxemburg zal de plaat niet draaien, omdat het nummer „po litiek bevooroordeeld" is. Paul Mc Cartney zelf zegt dat hij het nummer .heeft geschreven twee dagen nadat tijdens gevechten met het Engelse leger in Londonderry 13 mensen om het leven kwamen. Hij vindt dat het nummer „mijn persoonlijk oordeel is als Brits on derdaan. Hoeveel ik ook van Enge land houd, ik vind dat wij in Noord- Ierland een fout maken". VOORHOUT Mot Ho bouw van de verzorgingsflat op de hoek van de Leidsevaart en de Heren straat in Voorhout maakt men goede vorderingen. De toekom stige bewoners van deze flat krij gen een magnifiek uitzicht. Men is reeds druk bezig met de aanleg van het wandelparkje voor dit gebouw. Op de plaats waar eens het bekende café „De Bonte Koe" stond. Over het verdwijnen van dit „ontmoetingspunt van de Voorhoutse burgerij uit vroeger jaren" is destijds heel wat te doen geweest. Door Cees Combee Foto Holvast Zwaar gewond Het hoofd van de Uruguyese politie-indichitingen- dienst, commissaris Jose Pedro Ma- chi, is zwaar gewond by een aanslag door Tupamaros. Zijn auto werd van uit een andere auto beschoten. Hy is door v(jf kogels getroffen en zwaar gewond in het ziekenhuis opgenomen, De daders zijn ontkomen. Het zal niet zo heel lang meer du ren voor de eerste bewoners hun intrek nemen in deze riante flat. Een particulier bejaardentehuis voor die 65-plussers, die over eni ge financiële middelen beschikken. Onder architectuur van het Soe- ster architectenbureau ir. H. N. van Wijk N.V. wordt dit fraaie gebouw in opdracht van de N.V. Gemeenschappelijk Eigendom en de N.V. Coördinatiebouw in Hil versum gebouwd door de N.V. Gooistad in Bussum Opzichter Johan van der Vergt uit Soest vertelde, dat deze serviceflat 38 tweekamer- en 21 driekamer- LEIDEN Jacob en Albert Spijker ker (Zijl/LGB) zijn geïnviteerd, voor de selectiegroep waterpolospe- lers tot en met 20 Jaar, die zich gaan voorbereiden op het achtlan- dentcernooi in Gouda. Dik Pracht (Zijl/LGB) heeft een uitnodiging ontvangen voor de trainingsgroep tot en met 18 jaar. Uit deze groep zal een team worden geselecteerd, dat gaat deelnemen aan een zeslan- dentournooi. dit voorjaar in Barcelo na te houden. appartementen bevat met af zonderlijke woonruimte voor de di rectrice en de verpleegster-onder directrice. Bovendien zijn er zes, logeerkamers voor eventuele gasten van de bewoners. Deze ka mers hebben ieder een eigen dou- ohe- en toiletcombinatie. Indeling De bouw is uitgevoerd in drie woon lagen op een onderbouw, waarin aan de tuinzijde voor iedere flat 'n box, een fietsenberging, de centrale verwarmingsinstallatie, 'n mortua rium en diverse bergplaatsen zijn ondergebracht. In de korte vleu gel bevinden zich de kamers voor 't leidinggevende en overige inter ne personeel. Ook beschikt het ge bouw over een aangebouwde keu ken voor het gereedmaken van de maaltijden voor de bewoners. De driekamerappartementen kijken allemaal uit op de tuin. Zij be vatten een woon- en studeerkamer, die door 'n wand zijn geschei den en daardoor dus een L-vormig karakter dragen, een slaapkamer, twee toiletten, waarvar er één is geplaatst in de ruime badkamer en een keuken. De tweekamerflats bevatten een huis- en een slaapka mer, een keuken en een badkamer met toilet. De gezellige recreatiezaal met bil jartkamer en buffet ligt op de eerste etage. De tweekamerappar tementen kijken in hoofdzaak uit op het sportterrein aan de achter zijde van het gebouw. Opzichter Van der Vegt kon over de prijzen van deze huurflats niets mededelen. Alleen wist hij wel, dat ze dik boven de f 1000 komen te liggen. In het maandelijks neer te tellen bedrag zijn begrepen de huur van het appartement, een warme maaltijd, waarbij de bewoners de keuze hebben over twee menu's, verwarming, huishoudelijke hulp, het glazenwassen en ongelimiteerd gebruik van koud en warm water. De eletriciteitsvoorziening is niet in 't huurbedrag opgenomen. Elk appartement heeft een eigen meter. Twee jaar De N.V. Gooistad is twee jaar met de bouw bezig geweest want in Janua- ri 1970 ging de eerste paal de grond I in. De N.V. Gemeenschappelijk Ei- Operadebuut van oud-voetballer AMSTERDAM (ANP) De OUd- voetbalinternational Theo van Ge- mert (36) zal vanavond zijn opera debuut in Nederland maken. Hij zal dan optreden in de nieuwe Rigoletto- produktie bij de Nederlandse Opera stichting, waarvan de eerste voor stelling in de Stadsschouwburg in Amsterdam wordt gegeven. De Lim burgse bariton zingt de rol van Mon- terone. Theo van Gemert kwam in 1958 vier maal in het Nederlands voetbalelftal uit. De laatste jaren bouwde hij in Duitsland zijn carrière als operazanger op. De fraaie verzorgingsflat voo bejaarden in Voorhout op de hoel van de Leidsevaart en de Heren straat. door een soort bouwteam, waarii zitting hebben vertegenwoordiger van de opdrachtgevers, de archi tect en de aannemer.Er blijkt voo deze objecten uitsluiten bestemi voor bejaarde echtparen en alleen staanden grote belangstelling tl bestaan. De ingestelde beheerssticl ting houdt het toezicht op dea gebouwen en trekt ook de bewoner Door de bouw van deze verzorging» flat heeft de entree va" Voorho.u bij de Leidevaart een geheel andei aanzien gekregen. Het is een fras gebouw en 't laag gelegen wandel park met vijverpartij zal het be slist nog een aantrekkelijker aan zicht geven als straks de aanleg i voltooid en er weelderig bloemea in bloeien. Het voordeel voor de be woners is, d? iedere flat een apar te eenheid vormt, waardoor als zi daartoe de behoefte gevoelen, ge heel zichzelf kunnen leven en dus de zo begeerde vrijheid genieten

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 4