Raad niet tevreden over antwoorden van c olleg< 1II 0 Het konijn99 Laatste woningen in „Buitenkist' opgeknaj „We zijn 'n beetje mtgeluistercP RAADSAGENDA OEGSTGEEST DONDERDAG 10 FEBRUAE STAD EN RAND Zoeterwouds raadslid wil gemeente in Bangla-Desh adopteren ZOETERWOUDE Het voorste] van het raadslid Straver (Vrije Lijst) om een gemeente in Bangla- Desh te adopteren is gisteravond in de Zoeterwoudse gemeenteraad met veel instemming ontvangen. B. en W. stelde echter wel als voorwaarde dat dit buiten de raad om moest gebeuren omdat deze adoptie geen gevolgen voor de begroting mocht hebben. Dit was ook de bedoeling niet zei raadslid Straver. ..De adoptie moet tot stand komen door de inwoners van Zoeterwoude zelf in de vorm van giften, zoals kleding e.d. Bur gemeester Detmers stelde raadslid Straver voor contact op te nemen met een organisatie, die eventueel de verbindingen tot stand kan doen komen. Naar aanleiding van de beantwoor ding algemene beschouwingen door B en W. kreeg het college van ver schillende fracties, het verwijt te summier te zijn geweest. Raadslid Sies had meer achtergrondsinforma tie verwacht. In zijn betoog bracht raadlidslid Sies waardering op voor het financieringsplan op lange termijn van raadslid Van der Post. De opstelling gaf een duidelijk over zicht van de kosten, en ook wat de gemeente Zoeterwoude zich onge veer de komende jaren financieel kan veroorloven. Raadslid Sites pleit te voor een samenwerking van ver schillende kanten om de woningnood te lijf te gaan, afgezien van de moei lijkheden, die de woningbouw als zodanig teweeg brengt. Hij stelde het bestrijden van de woningnood als de hoogste prioriteit. Hoewel hij begrip had voor de handelingswijze van B. en W. met betrekking tot het cultuurfonds (wat de fractie van de Vrije Lijst wil inkorten tot een financiële rekbaarheid van f 3.000,-) betreurde hij toch het beleid van LEIDEN Een echte cama- valsstad is Leiden niet, maar toch heeft gistermiddag een prins Car naval zijn intocht gemaakt. Hij werd op het station met muziek onthaald (op foto Holvast) deze prins Stanislas, die vervolgens op een vrachtwagen door de stad ging op weg naar de sociëteit Au- Qustinus, waar het feest werd het college. Het verschil tussen ine,\,\vooitgezet. bedrag, dat de Vrije Lijst nastreef- ^9 op scholen wordt carnaval de en dat. wat B en "w. beschik- i devierd. Vanmiddag was het feest baar stelden, betekent namelijk één I *n de eerste klas van de openbare woningwetwoning meer, f 10,- per -lagere Telderskadeschool. leerling boven het toegeze0de bedrag van nu en een snellere doorstro ming. Het is raadslid Sies vaak toegeschreven een liberaal standpunt in te nemen, maar wat betreft de toekomst en de functie van de plassen in de Geerpolder nam hij het niemand kwalijk, wanneer men hem socialistische-, in ieder geval socialè, - denkbeelden verweet. In stadsgehoorzaal (fover) N. C. Relsv. het belang van de steeds noodza- Oostenrijkse avond 8 uur nam. keiijker wordende recreatie achtte Jazz-zolder Hor. Hous- «Rapenburg hij het het overwegen waard om de plassen in de Geerpolder toeganke- j Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen lijker te maken ten behoeve van j 25Gespreksavond Baha'i 8.15 uur de watersportliefhebbers Met de ""olgstgeest (Geverstraat 65) Soclë- aanleg van eenvoudige kaden wordt teit voor kamerbewoners en alleen een stap in de goede richting geno- staande) men. De heer Sies beoogde niet een beurs 7^9° watersportcentrum, zoals De Kaag Breestraat 19 Sociëteit Twentwel met dure jachthavens en dergelijke i Q°ners en alleensaan- luxe entourage. Tussen een functie. r ""r loze plas en een watersportgebied j tie Muziek) voor elite liggen ruime mogelijkhe-Ho°gla"°se Huy"s (Moriaansteeg) Receptie kraamverzorgsters T. de Zwij- ger en C. Stouten 6.30 uur nam. Raadslid Hulsbos (PCOi was het „JJJjf1n^I,Belleoentn,m JeuSd in grote trekken met collega Sies i eens, vooral wat diens kritiek op de i sos-uienst oppervlakkige beantwoording van I .SGS"Tetefonische Hulpdienst Drs. Stolker: VOORSCHOTEN „We zijn een heetje uitgeluisterd, de toekomst is voor de discusiegroepjes. het einde van de sprekers is zeer nabij". De Leidse psycholoog drs. P. J. Stolker probeerde de ouders van de Voor- schotense r.k. scholen de verander de wereld meer eigen te maken. Op uitnodiging van het oudercomité van de St. Jozefschool hield de heer Stolker een korte inleiding en leidde daarna de discussie. Er is een kloof tussen de oude en de nieuwe tijd. Er zijn geweldige te genstellingen. Steeds weer klinkt de vraag: „Wat ben je nou? Links, rechts of wel links en rechts". Een keuze maken is moeilijk. Vele katho lieken hebben zelfs al moeite met de parochiële financiële bijdrage. Ze betalen dan maar mee met twee pa rochies, want bij de ene parochie behoren ze en naar de andere gaan ze. De mens weet het allemaal niet meer zo precies, vooral de kerkelij ke mens. Onzekerheid De onzekerheden bestaan niet al leen bij de rooms-katholieken, ze zijn bij alle kerken te vtnden. Het is nog maar een tiental jaren geleden dat de „Waarheid" vast stond en bo ven alles was. Schoonheid, goedheid en waarheid stonden vast. Thans moet de mens leren te leven vanuit de werkelijkheid. Vanuit de werke lijkheid moet gezocht worden naar het goede. De vader, pastoor of do minee moeten niet meer model staan, zij moeten werkelijkheid zijn, echt zijn, hun falen durven beken nen aan hun kinderen en relaties. Vooral de ouders van nu moeten beseffen dat hun kinderen toch al les weten. Vroeger hadden de kinde ren hun ouders ook wel .door', maar de zekerheid van de waarheid ver drong iedere discussie mogelijkheid Dat vaders en zonen elkaar niet be grijpen, Is door de eeuwen heen steeds zo geweest, maar deze tijd biedt meer mogelijkheden voor de ouders om met hun kinderen een ge sprek te voeren mits niet uitgegaan wordt van het model maar van de werkelijkheid. Wanneer een kind zegt da.t hij niet naar de kerk wil en dat God hem niets zegt, dan is dat minder erg dan het lijkt mits de ouders be reid zijn tot een gesprek, waarin uitgaande van de werkelijkheid (leeglopende kerken) het kind ge vraagd wordt om te zoeken. Zij heb ben vroeger nooit naar God behoe ven te zoeken, want de waarheid stond boven alles en de werkelijk heid werd weggestoven. Vrijdag Boshuis (achter Hoflaan 76) Ruil- het «01710)—25202 Voor alle die In tnoel- LEIDEN Leiden is een crèche is de vrouw tegenwoordig in het rijker. In een uit 1650 daterend maatschappelijk leven onmisbaar". college betrof. Burgemeester j kneden verkeren bereikbaar elke pand aan de Langestraat 14 werd I Namens de moeders van de kin- Detmers zei dit te betreuren en zocht werkdag van acht uur n.m tot acht vanmoreen door Drof dr P Mun- de oorzaak in de wisseling van se- m doorlopend lp het weekeinde vanmorgen door prol. dr. P. Mun cretarissen. Als toelichting op de :^aa' acht samenwerking tussen PCC en KVP in de woningbouwzaak, wat resul teerde in een werkgroep, beweerde raadslid Hulsbos, dat de inventarisa tie, die is gemaakt, slechts een be gin was voor het verdere beleid van de werkgroep. Het idee van B. en W. om een scho lencomplex annex sporthal te creë ren werd door raadslid Hulsbos in twijfel getrokken, gezien de bedoe ling van het college om het op te richten gebouw tevens dienst te la ten doen als gemeenschapshuis. On danks het gebruik van „Het vierde eendje" vond het raadslid het nood zakelijk te blijven denken aan een definitief gemeenschapshuis aan de Hoge Rijndijk. Tijdag acht uur n m tot Release Release ln Lelden Noord: Van Ho- gendorpstraat 36. dinsdag en donder dag 79 uur nam. WETS WINKELTJE Juridisch adviesbureau voor gratis rechtshulp: werkdagen (beh. maandagi 9-13 uur; zaterdag 10-12 uur; donder dag 19-22 uur. Adres: Leidse Volkshuls. Apothekersdllk 33 apotheek dienst Verkeer Zijn fractiegenoot, Engelkes, bracht de gevaarlijke verkeerssituatie aan de Hoge Rijndijk en het gebrek aan politiepersoneel weer aan de orde. Hij noemde het een blijven draaien om dezelfde problemen. „Pas wan neer er klappen vallen, worden er mogelijkheden ter verbetering gevon den", zei hij. Tijdens de rondvraag kwam de verkeersveiligheid opnieuw ter sprake bij monde van raadslid Rijsdijk (Nieuw Gemeentebeleid), die de drie ongelukken van dinsdag in herinnering bracht. De raad De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen dour Havenapo- theek Haven 18 en Apotheek Voor scholen Leldseweg 66 Zijlsingel 2 Evangeliecentrum SSPR. REV. Amis 10 uur voorm. Middelweg 19c (bij Hoogl. kerk) Pop pentheater 2.30 uur nam. Leiderdorp Wilhelminastraat 10) Gespreksavond Baha'i 8.15 uur nam. Oegstgeest (Geverstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 11 uur voorm. 2 uur na middag en 8-12 uur nam. Hogewoerd 175 Jehova getuigen 10 uur voorm. en 2.30 en 5.15 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (v. kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 uur nam. Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) Ge meente voor oorspronkelijk christen dom. afd. Oegstgeest Spr. evang. N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Doktersdiensten Leiden Tot zaterdagmorgen tien deren, die de crèche regelmatig be zoeken, werd aan de leiding van de crèche symbolisch een klein strijk plank je aangeboden. Vervolgens konden de „konijntjes" de voor de gelegenheid in toepasse lijke uitrusting gestoken kinderen, bezit nemen van het gebouw. De opzet is, dat de benedenverdie ping speciaal door de allerkleinsten gebruikt zal worden. Boven is dan ruimte voor de wat groteren, die er met verf, met poppenhuizen etc. kunnen spelen. Bovendien is er een slaapkamertje, en een waslokaaltje. Ook moeders die af en toe een kwam tot de overeenkomst, dat een uur raadplege men de eigen huis- inhaalverbod op de Hoge Rijn- dijk meer dan noodzaak is. Raadslid Van der Post (KVP), die, na een tien minuten durende ver handeling over de juiste bemesting van de sportvelden, het in grote lij nen met de betogen van de andere fracties eens was, zag de commissies, die werden opgericht, zoals die voor de sport en voor onderwijs, na ver loop van tijd verzanden. Hij acht te het voor de verschillende commis sies moeilijk om slagvaardig te blij- Er was meer kritiek van de fractie dan over het algemeen werd verwacht. Na een kort beraad deelde burgemeester Detmers mede, dat de gerezen vragen schriftelijk aan de fracties zal worden beant woord. Volgende week vrijdag kun nen zij het antwoord verwachten. In de volgende gemeenteraadsverga dering. op 24 februari, komen de re acties van B. en W. ter discussie. arts, daarna tot zondagnacht twaalf uur uitsluitend voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. APOTHEEKDIENST De avond-, nacht- en zondags dienst wordt waargenomen door Apo theek Zuid-West, Brahmslaan 20, Van Br eest Smallenburg, Loevestein 6. Leiderdorp en Apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8. Oegstgeest Dokter H. A. Rete- rink, Terweeweg 152, tel. 50394. Leiderdorp Dokter S. P. Ouwer- kerk, Roerdompstraat 20, tel. 34924 (wijkzuster C. van Meurs Snouck Hurgonjestraat 9a Leiden ,tel. 34112. Warmond Dokter L. H. J. Lem pers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel. 10140 (wijkzuster A. Vriend, Friezen- horst 23. Sassenheim, tel. 12022). Voorschoten Dokter S. v. d. tendam, voorzitter van het college van curatoren van de Leidse univer siteit, de crèche „Het konijn" ge opend. In feite draaide de crèche al sinds 1969 in een particuliere wo ning aan de Herengracht. De vrouw des huizes, mevrouw Beijeren, besloot toen te gaan wer ken. Er moest dus een oppas voor haar kinderen komen. „Waarom niet meteen wat meer kinderen van deze oppas laten meeprofiteren?," dacht mevrouw Beijeren. Aldus ont stond vrij snel een echte crèche in haar huis, eerst voor halve dagen, maar al snel van acht tot zes ge opend. Omdat de heer en mevrouw Beije ren zo af en toe toch wel in hun ei gen huis wilden wonen, werd omge zien naar een zelfstandige behui zing voor de crèche. Die werd gevon den in het pandje aan de Lange straat. Professor Muntendam opende de OEGSTGEEST De eerste crèche vanmorgen met een korte voor definitieve gebouw van toespraak, waarin hij op humoris- j kleuterschool ,,De Bokkesprong" tische wijze het nut van een crèche gaat 18 februari 's middags om half in de moderne maatschappij uit- drie de grond in. De nieuwe kleuter- eenzette. „De mogelijkheden tot spe- j school, de tweede voor openbaar on- len zijn in de tegenwoordige wonin- derwijs in Oegstgeest komt te staan gen dikwijls zeer beperkt," was één aan de Jan Vermeerlaan-hoek Pie- van zijn argumenten". Bovendien I ter de Hoochlaan. Prof. dfr. P. Muntendam (2e van links) temidden van de ko nijntjesen de overige genodig den. Fietsertje tegen auto LEIDEN Een achtjarige1 Jongen uit Zoeterwoude werd gistermiddag op de Hoge Rijndijk door een per sonenauto geschept, toen hij met zijn fiets plotseling de middenbaan 'op wilde rijden. Het ventje sloeg tegen de motorkap van de auto en vervol gens tegen het wegdek. De jongen kreeg een flinke verwonding aan het been en moest voor behandeling naar het Academisch Ziekenhuis worden gebracht. Kaagconcours gaat weer niet door WARMOND Het Kaagconcours in Boerderij Meerrust moet door de bijzonder slechte voorbereiding van de NV Phonogram vanavond weer worden afgelast. Dat is voor de tweede keer sinds de start nu drie weken geleden. Het is wel de vraag of het nog loont bij een dergelijke organisatie jaarlijks een talenten jacht te houden. Misschien zou eens in de twee jaar zoiets te houden zijn omdat dan de talenten misschien wat beter komen opzetten. Tot nu toe is de kwantiteit en kwaliteit ver beneden die van vorig jaar ge- bleven. MINI-nieuwi j uit s MAXI Leide 9 De Leidse Smalfilm liga vanavond een aantal films va man MacLaren, o.a. „Wha/t t' hears and the ear sees". 1 films van de Canadees zal er nog eigen werk van enige lede den vertoond. De avond wor houden in de Rijnlandflat. f dag 15 februari zal de salonbo< luwezoom" Leiden aandoet boot maakt op het ogenblik e door heel Nederland, in het van de actie „Dag Veleuwe De bedoeling van deze actie formatie te geven aan orgai ren van uitstapjes voor schol< j aarden, personeelsvereniging( Hiervoor is aan boord van d o-a. een expositie ingericht o attracties van de Veluwe. i A. C. den Duik, hoofdinspect tulair van 's Rijks belastingen van de inspectie dei* invoerr en accijnzen uit Leiden, heeft gen verzoek eervol ontslag gë met ingang van 1 juli 1972. i de Leidse universiteit promo woensdag de heer J. Ht onder-directeur van het C< Laboratorium T.N.O., cum lat doctor in de wiskunde en ij wetenschappen. Titel van zijn schrift was „Mechanica! pro of glassy polymers containing rated rings". Promotor was pi A. J. Staverman. ®Het Lei'd kénrechtelijk Dispuut „Pri Felders" zal zaterdag 12 f ri haar vijfde lustrum vieren de viering van het lustrum wi thema gekozen: De vreen in Nederland". Zaterdag zs congres worden gehouden, wa sprekers prof. dr. W. Riphagen mr. F. J. F. M. Duynstee en H. Smeets zijn uitgenodigd, f woensdag 23 februari houdt d« ventsraad van het technisch minisfcratief personeel van de universiteit een openbare ve ring in de Gorlaeus-Labor Wassenaarseweg 76. Op de a o.a. de personeelsstop en de gen daarvan voer het technis administratief personeel dag 18 februari viert dr. S. J. da, directeur van de Gorlaeus ratoria, zijn 25-jarig dienstvc met een receptie, die om hal begint. Een wat droge Min xi vandaag. Volgende keer bete) ZOETERWOUDE De Z woudse commissie voor onderw zich tijdens een openbare vei ring 14 februari (20.00 uur) 1 gemeentehuis bezig houden m verlangens die er in Zoeterl bestaan met betrekking tot he derwijs. Ook de commissie voor en recreatie komt die avond om de stand van zake bij plannen te bespreken. Burgerlijke Stand GEBOREN Maart] e Maria Adrlana Josefiene, dr. van W. Zijlstra en A. M. A. E. Zwartjes: Anita Adriana Wilhelmina Josefiene, dr. van W. Zijlstra en A. M. A. E. Zwartjes; Judith, dr. van P. J. Schouten en E. M. A. Elferink; Cor nelia Claslna, dr. van C. Paauw en C. Landman; Cora Emilie, dr. van J. Schenk en J. de Vries; Feline-Quirine. dr. van H. Zwaan en C. J. M. L. Molhuyse; Adrianus Gerardus Petrus, zn. vail G. P. Meskers en C. M. Dolle. ONDERTROUWD N. Faas en M. C. M. van Beyeren Bergen en Henegouwen; J. Bekoolj en middagje weg moeten, zullen in de w. Wanalnk; C van Dijk en L E. toekomst hun kinderen in de crèche I Dijkstra; A. Scheer en N. S. H, L.igt- onder kunnen brengen. Zij moeten dan wel van tevoren even bellen (24994) of er ruimte is. Het voorlo pige maximum is veertien kinderen, (foto Holvast). voet; H. A. Belfor en O. Y. M. Watson; S van Dok en V. H. Emor; C. Hulsbos en G. M. C. de Faber; E T. M. de Jong en E. A. M. Warnau; J. B. M. de Haas en H. M. Ouweneel; P. Juli Soler en S. Carlie, C. Mooij en E. G. M. Stoffels; W. M. G. Steenvoorden en F. Rutgers; P. W, de Vries en L. C. Wijnand; D. J. van der Zeeuw en B. Werk. Heiden en G. Zlrkzee; E. de" Ridder M. M. Bekooij; E. T P. M Lie en Y. C. M. Nederpel: N. G. M. van Doornik en M. P. A. van Aken. OVERLEDEN j. P. van Hooidonk, 80 j., weduwe van J. Verboom; J. A. Plu. 74 J., man; P. van den Hooven, 66 jweduwe van C. de Hoog; M G. M. Sterkman, 8 J., OEGSTGEEST De gemeenteraad van Oegstgeest vergade februari om half acht in de raadzaal. Op de agenda staan de gende voorstellen: Verlening eervol ontslag aan mej. J. C. Cozijn, als ambtenaa de burgerlijke stand. Voorbereidingsbesluit ex artikel 21 van de Wet op de Ruimt Ordening. 9 Verpachtingen. 9 Renovatie 37 woningen woningbouwvereniging Buitenlust. Aangaan van een overeenkomst tot het in exploitatie brengeii bouwgrond. Uitbreiding kantine „De Voscuyl". Verhuur tennispark „De Krogt". Oprichting jeugdnatuurwacht. Naamgeving 4e openbare lagere school. 9 Aanvraag ex artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 voor ii ting dokterskamer Hofdijckschool. Beschikbaarstelling krediet voor uitbreiding Mariaschool 1 lokaal. Verlening krediet buitengewoon onderhoud gebouw Endegel, straatweg 3. Voorlopige vaststelling exploitatiekosten openbaar kleuter- ger onderwijs over 1969. Vaststelling exploitatievergoeding over 1971 voor het gewooi buitengewoon lagèr onderwijs. Vaststelling bedrag per leerling voor 1972 voor het gewoon buitengewoon lager onderwijs. Vaststelling getal wekelijkse lesuren vakonderwijs voor 191 Herziening subsidiëring godsdienstonderwijs op openbare scholen. Onderwij skredie ten. Treffen van voorzieningen aan het raadhuis. OEGSTGEEST De woningbouwvereniging Buitenlust zal de woningen aan de Celebesstraat/Soembastraat (37 woningen) kunnen opknappen. Voor deze laatste serie woningen is een bedrag van f 621.870,70 nodig. In overleg met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening is men tot de volgende kostenverdeling gekomen: gemeentelijk voorschot, waarvoor het rijk op zijn beurt een rijksle ning verstrekt f 446.400, bijdrage uit het onder houdsfomds van de woningbouwvereniging f 34.000,-; bijdrage fonds perdu uit het 20 pet. batige saidifonds van de wo- Kooy. Schimmelp. v. (L Oyriaan^lS. ningbouwvereniging f 10.000.-; bijdrage uit het gemeenschappe- •lening door de woningbouwver eniging aan te gaan f 88.470,70. Voor het aanleggen van openba re wegen en andere openbare voor zieningen om het terrein waar de Stichting St .Elisabeth Gasthof en de St' -g RK Bejaardencentrum „Huize Roomburg" Rhijngeester- straatweg en ten zuiden van de Apollolaan) zal Oegstgeest een kre diet van f 122.700,- verlenen, terwijl de stichtingen een bedrag van f 322.080 in de gemeentekas zullen storten. Voor een totaalbedrag van f 444.780,- zullen worden aangelegd: trottoirs, plantsoenstroken, riolering in- en twee uitritten naai- de Rhijn- geesterstraat wegmet bijbehorende werken. Een duiker met bijkomende werken, bij de waterpartij langs de Apollolaan. De verbouwing van de kantine op het sportcomplex De Voscuyl moet nu al f 60.000,- gaan kosten (het oorspronkelijk bedrag was f 51.443). Verzoeken om subsidie bij de Pro vincie Zuid-Holland en de Neder landse Sport Federatie zijn afgewe zen omdat de kantine geen eigendom is van de verenigingen. Naar aan leiding daarvan hebben de bestu ren van beide verenigingen zich be raden of het bouwen van een geheel nieuwe, eigen kantine dan niet een betere oplossing zou zijn. B. en W. achten echter de mogelijkheid niet uitgesloten dat te zijner tijd de ver enigingen ieder over een eigen com plex gaan beschikken. Daarom hebben de verenigingen in gezamenlijk overleg besloten toe stemming te vragen om de uitbrei ding van de kantine zodanig te ver soberen, dat de kosten hiervoor het bedrag van f 25.000,- niet te boven zullen gaan. B. en .W stellen de raad voor aan medewerking te verlenen 6 reeds door u beschikbaar ge krediet van f 25.000,-, te be men voor de voorgestelde soberi werkzaamheden kan worden i Om de liefde en het begrip vo natuur bij de Oegstgeester te bevorderen is 23 novembes afdeling Jeug richt. Natuurlijk gaan de actl ten geldkosten en B en W vrag raad dan ook een krediet van te verlenen voor ontplooiing va tiviteiten. Het is o.a. de bedt Jeugdnatuurwachters te recru uit de vijfde klassen van de scholen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2