Drieling na drie maanden thuis Misverstanden rond de Lindehoeve agenda 'Dit zijn AddieMaurits en Jeroen: Of is het andersom?" Brandbeveiliging in scholen onvoldoende Bij inbraak f1000,- Pronkstuk van de tentoonstelling STREEK BODEGRAVEN Mevrouw Truus Vermeulen-De Wit heeft er nog wel een beetje moeite mee om haar drie ling uit elkaar te houden. „Kijk", legt ze ons uit: „Dit is Addie. dit is Maurits en dat is Jeroen En dan twijfelt ze: „Of niet. Is dat Jeroen en dit Maurits?" Als wij geschrok ken vragen of ze echt veel moeite heeft om haar nu drie maanden oude zoons uit elkaar te houden, zegt ze: „Ik kan het aan de lengte zien. Maurits is de kleinste en Addie is iets anders. Kijk maar naar zijn ogen en zijn neusje". Overigens ook voor wie dat precies weet van die ogen en dat neusje is het nog een moeilijke opgave de drie kleine Vermeulens te onderscheiden. Toen oma De Wit en oma Vermeulen elk met een baby op schoot trots zaten te we zen, vroeg de ene oma aan de andere „U hebt toch Mau rits vast hè? „Welnee was het antwoord, „we hebben ze geruild!" Mevrouw Vermeulen Is erg geluk kig met haar drieling. De jongens zien er blakend gezond uit en groei en als kool. Toen ze geboren werden woog Maurits zegge en schrijve twee pond en de andére twee elk drie pond. De doktoren in het Hofpoort Ziekenhuis in Woerden schatten de overlevingskansen toen niet zo erg hoog en zij adviseerden vader Maus Vermeulen om noe maar even te wachten met de aangifte voor de burgerlijke stand. In de weken die volgden bleek dat de doktoren te pessimistisch waren geweest. De drie baby's groeiden voorspoedig en tussen sinterklaas en kerst kwamen ze een voor een naar de Zuidzijde. Ze zien er nu gezond en welvarend uit en trots vertelt hun moeder dat ze een pond in twee we ken groeien, behalve Addie. die vindt een half pond wel genoeg. Even wennen Net als mevrouw Verheul, de moe der van de Bodegraafse vierling, had mevrouw Vermeulen voor de beval ling geen vermoeden dat zij drie kin deren het leven zou schenken. Ook voor haar betekende dat na de ge boorte het zich instellen op en wen nen aan een nieuwe taak. Eerst was het echt wel even wennen, zo vertelt ze, maar nu heeft ze de regelmaat weer in haar gezin. „Ik ben altijd al gewend geweest om vroeg op te staan en 's avonds ging ik al nooit vroeg naar bed. Om zes uur s mor gens doe ik ze in het bad en dan voed ik er twee om de vier uur en een om de drie uur. Ook 's nachts moet ik ze meestal nog een keer voe den en dat is wel een opgave. Maar ja, wat wil je, ze zijn zes weken te vroeg geboren en daardoor hebben ze nu eenmaal een achterstand". Over hulp heeft mevrouw Vermeu len niet te klagen. De gemeente Bo degraven heeft spontaan voor hulp gezorgd, een meisje dat vijf dagen in de week van half negen tot vijf uur assisteert in de huishouding. Oegstgeest Actief viert tiende verjaardag met tal van acties OEGSTGEEST In het Sassen- heimse motel werd gisteravond een algemene ledenvergadering gehou den door „Oegstgeest Actief" vereni ging van samenwerkende winkeliers en bedrijven. Het voornaamste on derwerp van de avond was de be spreking van de viering van het 10- Jarig jubileum. Voorzitter Trijselaar zette uiteen dat met deze acties zowel een commercieel doel wordt nagestreefd als een algemeen doel waarmede goodwill voor O.A. kan worden gekweekt. O.A. staat er in financieel opzicht zeer goed voor en daarom kan een groot bedrag be steed worden voor deze viering: f 40.000,- De voorstellen van het be stuur tot besteding van dit bedrag had de algemene instemming van de vergadering. In de eerste plaats is gedacht aan de jaarlijkse rondrit voor bejaarden. O.A. zal f 1.500,- bij dragen. Daarnaast is het de bedoe ling aan de bejaardensociëteit een bedrag te schenken van f 500,- voor een feestavond voor die bejaarden, die aan de autobustocht niet kun nen meedoen. Aan de personeelsver eniging van ambtenaren, waarbij velen zijn aangesloten die werkzaam zijn bij de dienst van gemeentewer ken zal een bedrag van f 1.000.- worden geschonken. De maand mei is als feestmaand aangewezen. Op 4 zaterdagen in die maand is er muziek met show wagen langs de weg, waaraan ge koppeld een fotowedstrijd. Dan zijn er verschillende grote zegelacties met hoge prijzen. Er komt een Jeugd-jubileum-actie met het doel geld bijeen te brengen voor geleide honden voor blinden. O.A. zal aan alle leden een O.A.- vlag aanbieden met verlichte stok zodat in het bijzonder in de feest maand de winkelstraten er fleuri ger komen uit te zien. Nadat de heer Trijselaar als voorzitter en de heer De Tombe als bestuurslid wer den gekozen had wethouder Thorn nog een verrassende mededeling te doen. Verschillende O.A.-leden had den zich tot hem gewend om samen iets te doen ten behoeve van het ac tieve bestuur. Dit heëft geresul teerd in de verzorging van een re ceptie en wel op 18 april in het Kas teel Oud-Poelgeest. „Oma Vermeulen komt nogal eens een handje helpen en op zaterdag komt mijn moeder altijd Ook mijn man geeft de baby's de fles". Be halve een fles geven, moeten ze na tuurlijk ook worden gewassen en verschoond. Dan moet bijvoorbeeld ook drie keer per dag de was ge daan. Gelukkig is dat in deze ge automatiseerde tijd heel wat minder tijdrovend dan vroeger. Veel steun Voor een dorp dat trots kan zijn op een vierling is een drieling al bijna iets heel gewoons Heeft me vrouw Vermeulen dat ook zo ge voeld. was er minder medeleven dan een moeder van een drieling ver dient? Zij vertelt ons helemaal niet te klagen te hebben over gebrek aan steun. Het gemeentebestuur stelde niet alleen onmiddellijk hulp be schikbaar, maar ook werd het huis opgemeten cn te kijken of het wel groot genoeg was om drie baby's te gelijk te laten opgroeien. Nutricia bood gratis babyvoeding aan, melk handel Zwanenburg kwam met een waardevol kerstgeschenk, de geza menlijke middenstand bood een ge schenk aan, waarvoor mevrouw Ver meulen op advies van vierling-moe- der Verheul een mixer koos „Daar zal je veel plezier van hebben", ad viseerde mevrouw Verheul haar col- lega-moeder-in-het-groot. Verder kwamen er over de post voor het echtpaar Vermeulen vele leuke re acties, diverse keren gepaard gaande met geld. Het gereformeerd Jeugd verband heeft inmiddels al aange boden om op zondagmorgen de hel pende hand te bieden, zoals dat nu al bijna drie jaar gebeurt bij familie Verheul. Natuurlijk heeft mevrouw Ver meulen het druk met haar drie ba by's en haa- dochtertje van zes jaar. Op de bezoeker maakt zij echter een stralende, gezonde indruk. Zij geniet van haar gezin en maakt de indruk het allemaal best aan te kunnen. Voorschotense besteelt haar vriendin DEN HAAG „Zou u het lei vinden, wanneer u een soortgelij vriendin op visite kreeg?" vroeg Officier van justitie bij de Haag politierechter aan een een 34-jarl| huisvrouw uit Voorschoten. Het duurde wel even voordat antwoord kwam, want al zat het in. dat de vraag ontkennend moe worden beantwoord, het betekem dan tevens een zelfveroordeling, huisvrouw had toen ze bij i vriendin op bezoek was die gelegd heid gebruikt, om een portemonn met ongeveer f 40 te pikken, vriendin maar zoeken en dagen tol ben. totdat de verdenking op vi dachte viel. wat terecht bleek zijn. „Een nare streek," vond de Ofl cier. „De vriendschap is nu wel afgelopen?" Dat bleek zijn. Het kwade was, dat verdacl al eerder voor winkeldiefstal veroordeeld. Daarom achtte de O ficier de tijd gekomen met een waardelijke gevangenisstraf gaan werken. De eis was f 150 boe en twee weken gevangenissti voorwaardelijk met proeftijd va jaar. Die gevangenisstraf bleek dachte erg hoog te zitten en een stevige vermaning, volstond rechter met opleggen van de f boete. Zaalvoetbal Leiden-Noordwijk in Vijf Meihal LEIDEN In het kader van de Leidato zal een Noordwijks „all star" zaalvoetbalteam op 11 febru ari in de Vijf Meihal tegen 'n Leidse ploeg spelen. De afdelingstitel van Leiden zal worden betwist in een tweetal partijen tussen de Noord - wijkse en de Leidse kampioen, de eerste daarvan zal in Noordwijk plaatsvinden. VOORSCHOTEN De voormalige Voorschotelde boerderij "De Linden- hoeve" in Voorschoten, een 18e eeuws gebouw is door de gemeenteraad ter beschikking gesteld van de jeugd en zal ingericht worden als jeugdcen trum, Het is de bedoeling dat de hoeve vijf jaar als jeugdcentrum dienst doet. De gemeenteraad heeft deze beslis sing vorig jaar genomen na een ver zoek van de jeugd om meer ruimte voor creativiteit. De boerderij "De Lindehoeve" stond al enige jaren leeg en een vergunning tot afbraak was in het bezit van de gemeente. Omdat de eerste vijf jaar afbraak niet noodzakelijk is, stelde de ge meente f 57.000,- ter beschikking, voldoende om de boerderij enigzins bewoonbaar te maken en de jeugd gelegenheid te geven er zelf iets bij te timmeren. Er is een voorlopig bestuur "Linde hoeve" gevormd bestaande uit de werkgroep "Shunt" en de jongeren- sociëteit Noord-Hofland. Dit bestuur wil thans een restauratieplan gaan uitvoeren van ongeveer f 120.000,- en heeft berekend dat er een tekort komt van f 34.000,-, welk bedrag bij een gehaald zal worden door middel van diverse activiteiten. Het bestuur van "De Lindehoeve" rekent op rijks subsidie voor het ontbrekende bedrag. Zakenlieden in Voorschoten hebben thans een schrijven van het bestuur van "De Lindehoeve" ontvangen met het verzoek bij te willen dragen in de kosten. "De Lindehoeve" schijnt weer een twistpunt te gaan worden in Voor schoten mede omdat enige jeugd groepen, waaronder de Stichting Padvinders Voorschoten niet mee wil doen of buiten gesloten worden. Bo vendien vindt men dat f 120.000,- voor herstel van een boerderij, die nog maar vijf jaar kan blijven staan, wel een erg groot bedrag. De commmisie Jeugdzaken is in middels in besloten zitting bijeen ge weest. Verwacht wordt dat binnen - korte tijd een uitspraak van de ge meenteraad gevraagd zal wórden over het voortbestaan van de boer derij. Wil de hogere overheid subsidie verlenen in de restauratiekosten, dan zal de raad terug moeten komen op de uitspraak de boerderij -voorlopig, vijf jaar te sparen. Wil de burgerij enthousiast ge maakt worden voor deze plannen dan zal het voorlopig bestuur van "De Lindehoeve" algemener moeten sa men gesteld. Volgens een brief van het bestuur van "De Lindehoeve" hebben alleen de Jeugdsociëteit Noord-Hofland en de werkgroep "Shunt" interesse voor de boerderij. De Stichting Voorschoten van de ge zamenlijke padvindersgroepen vindt naast de hoge kosten de situering van deze boerderij zeer ongunstig voor de jongere jeugd. De boerderij ligt achter het voormalige Marine Opkomst Centrum en is in enige ja ren zwaar gehavend door vandalisme. De Stichting "Oud-Groen en Leef baar Voorschoten" is voor het be houd van de 18e eeuwse boerderij en wil deze boerderij graag als jeugd centrum een functie geven. Ook is er nog een plan, maar dat kost rond f 300.000,- de gehele boer- up ae joio v.L.n.r.: ae zes jarige dóchter van mevrouw Ver meulen, dan mevrouw Vermeulen met op schoot Maurits, vervolgens de gezinshulp Coby de Koning met Addy en tenslotte oma Ver meulen met Jeroen. (Foto Will Dijkman) derij steen voor steen af te breken en weer op te bouwen bij De Vliet, waardoor deze boerderij een functie kan krijgen bij een te stichten jacht haven aan ae overzijde van het recreatiecentrum "De VlietiandeiV", het provinciale project op het grond gebied van Zoeterwoude. De derede eeuw is een moeilijke eeuw voor "De Lindehoeve". Burgerlijke Stand va?! ./riden GEBOREN Johannes Korstianus Petrus, zn. van J K G van Rijn en M. A. van den Berg; Eduardus Wilhelmus Franciscus, zn. van J. A. A, Floor en A. M J. Berkhout; Matthijs Johannes, zn. van J. A. Maassen en M. S de Jong. OVERLEDEN E. U. L. Frison, 81 j„ weduwe van A J. B Hug; J. van Dijk. 58 j„ man; W. G. Rozestraten. 73 j.. man: E. van der Loos, 33 j., echtgen. van L. J. W. M. M. A. J. Stevens; A. Bisschop, 86 j. man; M. C. Attila, 32 j„ man; S. Se- nyürek, 32 j., man; L. T. J. Hassing, 71 j., man; H. T. J. M. Doorman, 79 J. weduwe van A. A. Spinossa Cattella Jessurin; J H. H. Meijer, 57 1. echtgen. van J. H. C. van Diest; J. Langeveld, 74 j., man; J. P. Langezaal, 73 j., man; W. Schrijver, 68 vrouw; H. van der Linden, 77 j„ man; J. F. de Wit. 77 J., weduwe van J. J. Fakkel; C. C. Slaman 63 j.. man; J. Vos. 42 j.. man; D. van der Spree, 60 j., man; A. Hulsbos, 53 J. man; G. C. Ooms, 70 j.. man; J. Jan sen, 61 echtgen. van W. Kanbier; J. Visscher, 80 j„ echtgen. van P. van der Kraan; W. E. Thiel, 50 1„ man; P. buitgemaakt LEIDEN Bij een inbraak in een fietsenzaak aan de Morsweg is een kassa met een bedrag van duizend gulden buitgemaakt. De in braak moet in de nacht van dins dag op woensdag zijn gepleegd. De daders zijn de winkel binnengeko men door forcering van een deur aan de achterzijde. Bejaarde Leidse is f 100 kwijt LEIDEN Een 71-jarige be woonster van het Annahofje is gis teren het slachtoffer geworden van haar goedgelovigheid. Bij haar wo ninkje belde een tot nog toe onbe kend gebleven man aan, die be weerde geld nodig te hebben om de reis naar zijn stervende moeder te kunnen bekostigen. Hij vroeg een bedrag te leen en beloofde het zo spoedig mogelijk terug te zullen brengen. De bejaarde vrouw liet zich door dit samenweefsel van ver dichtsels beïnvloeden en stelde de man een bedrag van honderd gul den ter hand. Zij heeft inmiddels aangifte bij de politie gedaan. Vrijdag Warmond Boerderij Meerrust Kaa: concours 8.30 uur nam. Jazz-zolder Hot House (Rapenbi 24) Workshop 10 Q "11V Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Jeug avond 8 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrikplantso 25) Gespreksavond Baha'i Oegstgeest Geversstraat kamerbewoners ...ai -- same laars 79.30 Breestraat 19 Sociëteit Twen (voor kamerbewoners en alleensti den) 912 uur nam. Oegstgeest (Gezondheidscentrum 1 weg 7) Soc. Med. Adviesbureau spr uur voor bejaarden 24 uur nam. LAK-theater (Levendaal 150) Uit ring Leidse Tuiniei ndracht Verbon de Vr| enveners naar Rusland" 8 i Ons Centrum (Hooigracht 84) N1 Zaterdag HAZERSWOUDE Tijdens een door de commandant van de vrij willige brandweer uit Hazerswoude gehouden onderzoek is gebleken, dat de brandbeveiliging van de Johannes Postschool, van de Pius X-school, van de St. Michaëlschool en van de r.k. kleuterschool aan de Jacob Revius- straat onvoldoende is. Om de beveili ging op voldoende peil te brengen, zijn voor deze vier scholen in totaal negen brandblussers nodig. Burge meester en wethouders stellen de ge meenteraad ,die aanstaande donder dagavond om acht uur in openbare zitting bijeen komt, voor de gevraag de medewerking te verlenen. De Artiestenpalet in Voorschoten VOORSCHOTEN De in Utrecht gevestigde organisatie „Artiestenpa let." die er sinds negen Jaar speciaal is voor zieken, invaliden en bejaar den, verzorgt zaterdagmiddag 29 Ja nuari op verzoek van De Zonne bloem een ontspanningsprogramma voor zieken en bejaarden in het Cultureel Centrum aan de Marijke- laan 4. (14.00 uur). Medewerking verlenen: Judith Terlinghen met ei- j gen Nederlandse liedjes, snelteke- j naar Bram van der Wal, zangduo De SetnaJ's, pianiste Iram Lager- weij, Peter Koene met oude Neder- I landse liedjes en Bert Kwakernaak I met voordracht. raadsleden krijgen overigens op die zelfde bijeenkomst het voorstel voor gelegd, om de gemeenschappelijke re geling van de regionale brandweer in Rijnland vast te stellen. Leiden wordt hiervan de kerngemeente en Alphen aan den Rijn de subkerngemeente. Autodief gepakt LEIDEN Eén van de zes auto's van het merk Citroën die in korte tijd in Leiden zijn gestolen is te recht. Het is de wagen die de vorige week van het Plantsoen werd ont vreemd. De auto met aan het stuur een 18-jarige Leidenaar is gisteren in Voorburg gesignaleerd. De jeug dige autodief kon even later wor den aangehouden. Willem de Munk in Galerie „De Pomp'" WARMOND In de Warmondse Galerie De Pomp exposeert vanaf vrijdag Willem de Munk zijn teke ningen en schilderijen. De openings tijden zijn van 19.00-22.00 uur op zondag vanaf 12.00 uur. Willem de Munks werk heeft be trekking op de spanningen en te genstellingen in onze tijd. WASSENAAR Een van de pronkstukken op de tentoonstel ling „Huize De Paauw en zijn vorstelijke bewoners", die van vrijdagavond 28 januari a.s. tot en met zondag 13 februari ge houden zal worden is het Huis De Paauw in zilver, dat Prinses Maria dochter van Prins Fre- derik vermoedelijk bij haar 25 jarig huwelijk met de vorst Wil- helmu zu Wied ten geschen ke kreeg. Het is een bijzonder staaltje van zilversmeedkunst. Tot in de kleinste details is het Huis De Paauw nagemaakt. De gebogen ramen aan de voorzijde van de tegenwoor dige burgemeesterskamer en van de huidige trouwzaal blijken deurtjes te zijn, waarachter mi niatuur-familie-portretjes schuil gaan. Aan de achterzijde vindt men achter soortgelijke deurtjes fraaie portretten van het zilve ren paar. Ook de zijkanten kun nen open; er komen dan, be halve fraaie gekleurde prentjes, ook kleine laatjes te voorschijn, waarin byouterieën kunnen wor den opgeborgen. Het dak van het Huis De Paauw versierd met vier paauwen blijkt hc* deksel te zijn van een andere bergruim te. de huidige Vorst zu Wied in Neuwied, de achterkleinzoon van de Wassenaarse Prinses Ma- De tentoonstelling zal geopend zijn a.s. vrijdagavond van 20 tot 22 uur, verder op alle dagen behalve zondagen van 10 tot 12.30, van 14 tot 17 en van 19.30 tot 22 uur. Op zondagenvan 14- 17 uur en van 19.30 tot 22 uur. De toegang is vrij.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2