>uyndam-Pijnen moesten r nog hard voor fietsen Geweldige prestatie van Daf Imponerende Enklaar kan meestergroep nog winnen njdbom onder Tiet Kasteel 'esdaagse finmicieel geen succes HOOGOVENSCHAAKTOERNOOI JAN JEURING 4 WEKEN OP NON-ACTIEF HOCKEYTEAM WINT WEER Schaakbokaal teruggebracht IN DOOR SNEEUW EN STORM GETEISTERDE RALLYE MONTE CARLO Ons Eiland op weg naar kampioenschap ERDAG 27 JANUARI 1972 PAGINA 17 et winnende duo Pijnen (links) en Duyndafn. ROTTERDAM Het is Leo Duyndam en René Pijnen dan toch eindelek gelukt. Gisteravond in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy' won de Westland-Brabant-tandem zijn eerste zesdaagse. Na vijf dagen hevige strijd te hebben geleverd met con currenten als het uiterst gerouti neerde Westduitse duo Bugdahl/ Kemper en het enthousiaste Austra lisch/Franse paar Gilmore/Alain van Lancker bleken de Nederlanders op de finale-avond toch de sterksten. Gemakkelijk hebben zij het zeker niet gehad. Want toen in het laatste urn- de koppelkoers begon hadden zowel Bugdahl/Kemper als Gilmore/ van Lancker nog kans op de over winning. Alle drie de koppels lagen in dezelfde ronde en gezien het feit dat er zo weinig krachtverschil was, bleef de winnaar onbekend tot de laatste minuten. Eén voordcel ech ter hadden Duyndam en Pijnen: zij stonden in punten een straatlengte voor met het gevolg dat zij alleen i maar behoefden te verdedigen. Tot de veertigste minuut ging dat dan j ook uitstekend, maar toen sloeg de slimme Klaus Bugdahl een gat, dat door Dieter Kemper razendsnel werd vergroot tot 200 meter ofwel een ronde. Pas negen minuten later za gen de blonde Nederlanders een mo gelijkheid tot demarreren. Zes lange minuten hebben zij, zelfs aange moedigd door wedstrijdleider Char les Ruys, moeten spurten om aan sluiting te krijgen bij het door Bug dahl/Kemper aangevoerde peloton. In de vijfenvijftigste minuut lukte dat en daarna lieten Duyndam en Pijnen zich niet meer verrassen. Het beste bewy's van de prestatie, die de oranje-truien moesten leveren, was wel het nieuwe uurrecord van 53.130 kilometer. 540 meter meer dan Kar stens en Peffgen maandagavond De uitslag van deze tweede Rot terdamse zesdaagse, die voor de or ganisatoren financieel geen succes is geworden, luidt: 1. Pijnen/Duyndam (Ned.) 520 p., 2. Bugdahl/Kemper (W-Dld) 274. Op een ronde: 3. Gilmore/Alain van Lancker (Austr./Fr.) 396 Op twee ronden: 4. Karstens/Peff- gen (Ned.-W-Dld.) 366: 5. Verschue- ren/Pfenninger (Belg./Zwits.) 262. Op vijf ronden: 6. Loevesijn/Stam (Ned.) 450. Op acht ronden: 7. De Wit/Jansen (Ned.) 299. Op elf ronden: 8. Bravenboer Seeuws (Ned./Belg.) 362. Op eenentwintig ronden. 9. De Bosscher/Robert v. Lancker Belg. 385. Op negenentwintig ronden: 10, Hill /Mountford (GB/VS) 532. Op eenendertig ronden: 1., v .d. Lans/Van Leeuwen (Ned.) 525. Op zesendertig ronden: 12. Van Midden/Vianen (Ned.) 311. 'ah. onze sportredactie tDAM Na Hans Venneker Bfjik Jörgen Kristensen in een di rtikel vlijmscherpe kritiek beleid van het Sparta-be- :Ieverd. Daardoor is in feite kom onder het Kasteel ge- ere Hoe moet de leidinggevende me )ij Sparta, die volgens de veel te amateuristisch te at, nu reageren? Het wordt ijkt het tenminste een van: de spelers of het be- die overigens beweren dat zij hun j actie alleen voeren in het belang i van Sparta. En wat moeten de bestuursleden Dolf Aarse uitgezonderd, over wie de spelers namelijk wèl uitermate goed te spreken zijn dan doen? i Het antwoord lijkt vrij logisch. de spelers het grote voor- 'Iben dat zij eensgezind zijn It er één van ons gestraft, n wij ons onmiddellijk so- terwijl het in Spartaanse geen geheim is dat er ten in het bestuur een is. uur, waarin volgens de soli- Schwartz-formatie enkele hun functie als een ere- beschouwen, riep na het r-interview de speler op het n eiste dat hij schriftelijk uses zou aanbieden. Giste- ïreef Venneker, met Ter ^"jEijken broek en Heijerman hebbend in de spelersraad veel woorden gebruikt wor- r de daden achterwege blij- irdaad een brief. Illllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 'Se, woordvoerder van Spar-' ïtie betaald voetbal, wilde junentaar geven op de pro- ;;We gaan vanavond praten i dan ons standpunt bepa- i het enige wat hij zei. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lationaal stelde daarin dat inderdaad zou spijten als. van het Sparta-bestuur zich zou voelen door de woor- hij zwart op wit liet zetten, vens liet Venneker in zijn ig opgestelde schrijven dui- itkomen, dat hij beslist bij atting zou blijven. Dat hij woord van terug wilden ne- t hij dus blijft menen, dat rta-bestuur weinig c'ommer- werk gaat, waardoor er bij - te weinig bezoekers bij de Istrijden komen. Ook niet in Kristensen, die in precies trant als Venneker rede- maar op wiens interview ind gepubliceerd nog niet irta gereageerd kon worden, liet van plan maar iets te- nemen van wat hij in de :1de. end: het word voor Sparta nöeilijk om een of meerdere te straffen, want dan de spelers onmiddellijk het i' allen, allen voor een" op. temt men géén disciplinaire dan zou dat in feite be- dat het bestuur bakzeil haald. Dat het bestuur dus ival maakt voor de spelers, ENSCHEDE De problemen sta pelen zich gestaag op voor Kees Rijvers. De kleine coach van PC Twente moet de laatste weken de ene te genslag na de andere verwerken. Na de strubbelingen rond de schorsin gen van Epi Drost en Willem de Vries en de felle kritiek van Rijvers op het scheidsrechterskorps, sloeg deze week het noodlot opnieuw toe. Ditmaal tijdens een oefenduel van PC Twente in het Overijsselse Har- denberg tegen een oostelijk streek- elftal van zaterdagamateurs. In het treffen, dat de Enschedeërs nipt met 1-0 wonnen door een doelpunt van René Notten, moest Jan Jeu- ring het veld ruimen omdat hij weer hinder ondervond van zijn en kelletsel, dat hem al sinds oktober van het vorig jaar belet tot optima le prestaties te komen. Kees Rijvers hakte de knoop met een door. Hij besloot zijn spits een maand buiten het elftal te laten. Via een speciale training zal wor den geprobeerd Jan Jeuring weer fit te krijgen voor de belangrijke ontmoeting tegen Sparta op 27 fe bruari. Rijvers: „De pijn komt steeds weer terug. Zonder pijnstillende injecties kan hij niet meer spelen. Wij heb ben het nu vaak genoeg geprobeerd. Het gaat gewoon niet. Als hij iedere week moet forceren, komt hij nooit in vorm". De tweede tegenslag voor de Twen- te-coach was het onheilspellende bericht, dat Benno Huve zich bin nenkort aan een meniscus-operatie zal moeten onderwerpen. Dit is een gevolg van de knieblessure die de 25-jarige middenvelder op 9 januari opliep in het bekerduel tegen For tune SC. Veel zorgen dus voor Kees Rijvers, die de competitiewedstrijd van zon-' dag aanstaande in Enschede tegen Excelsior met gemengde gevoelens tegemoet zal zien. Wellicht zal Wil lem de Vries tegen de Rotterdamse opponent in de voorste lijn opere ren (die positie bezette hij ook te gen het streekelftal). Of die maatregel een eind zal ma ken aan een serie van vier ontmoe tingen, waarin FC Twente niet tot scoren kwam, is nog de vraag. NAKURU Het Nederlands hockeyelftal heeft gisteren tijdens de toernee door Kenia in Nakuru met 10 gewonnen van de Nakuru Ran gers.. Kort voor rust scoorde Jeroen Zweerts na een strafcorner. Neder land kreeg in totaal trouwens negen strafcorners toegewezen, maar kon hiervan niet profiteren. De Neder landse voorhoede kon maar geen vat krijgen op de sterke verdediging van de gastheren. De vele combinaties, met veelal in de hoofdrol Frans Spits konden telkens op tijd onderbroken worden. Bovendien was doelman Vi king Casper bijzonder op dreef. WIJ K AAN ZEE De dertiende ronde van het vierender tigste Hoogoventoernooi heeft wel enkele hoogtepunten ge kend, maar leverde niet die spanning op, die men gewend is. Misschien mag men zelfs spreken van verwend, want het aan tal gevechten, dat tot zo'n grote middenmoot heeft geleid, is tot nog toe ongekend 'hoog geweest. Dammen De vijfde partij uit de tweekamp om het wereldkampioen schap dammen tussen titelhouder Andris Andreiko (Rusland) en zijn landgenoot en uitdager Iser Koeper- man is gisteren in Tallinn in remise geëindigd. De vijf tot nu toe ge speelde partijen eindigden alle in re mise. De stand is nu 55. De belangrijkste uitslag was de overwinning van cudwereldkampioen Smyslow op de Zuidslavische groot meester Ljubojevic. Door deze over winning heeft Smyslow zich even als zijn landgenoot Savon, de Tsjech Mejkal en de Australiër Browne opgewerkt tot 7 punten. Dat bete kent de gedeelde vierde plaats. De gedeelde tweede, plaats is in handen (gebleven) van Hort en Pomar, die evenwel slechts een half punt op het bovengenoemde kwartet voorstaan. Men houdt om die redenen reke ning met een Russische eindspurt. Dit is echter niet al te waarschijn lijk. Vandaag ontmoeten Savon en Smyslow elkaar en die zullen elkaar hot leven in deze voorlaatste ronde niet al te zuur willen maken. Timman leed verlies tegen de Aus traliër Browne. De Nederlander ver ging, in 'n knock-out-duel, met man en muis. In de meesterafdeling re miseerde Ribli en won Enklaar op nieuw De score van de kandidaat- meester is nu 10 uit 13. bijna zo imponerend is de 11 uit 13 van Ribli. Zaterdag, als de slotronde om half tien begint, zitten Ribli en Enklaar tegenover elkaar. De Nederlander heeft verklaard te willen pogen het meester toernooi op zijn naam te brengen. In de inernationale dames- groep is de toestand als gevolg van vier afgebroken partijen neg niet duidelijk. u gen Grootmeestergroep 13e ronde: Pomar iSp) Donner (Ned) %-h Smejkal (Tsj SI) Portisoh (Hong) Ree (Ned) Ad or jan (Hong) - Har toch (Ned) Hort (Ts.i SI) V2 - Timman (Ned1) Browne (Austr) 0-1; Langweg (Ned) Sa von (Rusl) V2- V2Smyslow (Rusl) Ljubojevic (Z SI) 1-0; Benko (VS) Ivkow (Z SI) Uit de 11e ronde: Langeweg (Ned1) Ivkow (S SI) 1-0. Uit de 12e ronde: Ador- jan (Hong)—Smejkal (Tsj SI) V2-V2. STAND 1: Portisch 9M-; 2/3: Pomar. Horf 7y°] 4/7: Savon. Browne, Smejkal, Smyslow 7; 8/9: Benko, Ivkow 6%; 10/12: Hartooh, Donner, Ree 6: 13: Timman 5%; 14 16: Ljubojevic, Langeweg, Adorjan 5. Meestergroep 13e ronde: I Enklaar (Ned) Cortlever (Ned) 1-0; Krnic (Z SI) Lehmann (W Did) 0-1; Ribli (Hongi Scholl .(Ned) - Sahovic (Z SI) Caf- ferty (Eng) 1-0, Schmidt (Polen) Medina. (Sp) V2- Y2Garcia (Cuba)— Gereben (Zwits) V2-V2Karaklaic (Z SI) Denker (VS) %-V2; Hecht (W Did) Van Scheltinga (Ned) 0-1. Uit de 12e ronde: Medina (Sp) Sahovic cZ SI) V2-1 STAND 1: Ribli 11; 2: Enklaar 10; 3: Hecht 8M>; 4/5: Krnic. Lehmann 7; 6/8: Cafferty. Scholl, Sahovic 6t(.; 9/10 Medina, Karaklaic 6; 11/13: Garcia, Van Scheltinga, Cortlever 5%; 14/15: Gereben, Schmidt 4%; 16: Denker 3%. Intern, damesgroep 9e ronde: Jovanovic <Z SI)Heemskerk (Ned) 1-0; v/d Giessen (Ned) Vokra- lova. (Tsj SI) 0-1; Jansen (Ned) Teodoresco (Roem) %-%; Ivanka (Hong) Vreeken (Ned) 1-0; Laza- revic (Z SI) Thinner (Ned) af gebroken; Zatulofskaja (Rusl) Erenska (Polen) afgebr. STAND 1: Zatulofskaja 6V2 en 1 afgebr.; 2. Lazarevic 6 en 1 afgebr. 3: Teodo- rescu 6V2\ 4: Ivanka 5%; 5: Jansen 5; 6/7: Vreeken, Janovic 4%; 8: Vo- kralova 4; 9/10: Timmer, Erenska 3% en 1 afgebr.; 11: Heemskerk 2 en 1 afgebr.; 12; v/d Giessen 1. Het Nederlandse schaats team is in Japan aangekomen. In Sapporo, waar de Olympische Winterspelen zullen worden ge houden, overhandigt Ard Schenk in een restaurant het papiertje dat recht geeft op een diner. WIJK AAN ZEE Gister avond omstreeks half zeven is in hotel Kennemerduin in Wijk aan Zee de erebokaal van het Hoogovenschaaktoernooi terug gebracht. Een bloemist uit Be verwijk reed met een auto voor en droeg het gevaarte opge sierd met een enorme hoeveel heid bloemen naar binnen. Er was een lint bij met het op schrift: „Het Hoogovenschaak toernooi blijft een Beverwijks evenement". Desgevraagd deelde de politie mede, dat het nauwelijks moge lijk zal blijken te zijn de da- der(s) te achterhalen. De bo kaal, die gisternacht is gestolen, was bij de brenger gedeponeerd. Het is niet duidelijk geworden wat de reden van de diefstal is geweest. Vermoed wordt dat een actie-comité, dat zich tegen de samenvoeging van de drie IJ- mondgemeenten verzet, de in spirator is geweest, maar van deze zijde wordt dit nadrukkelijk ontkend. Een voorlopig onderzoek heeft aangetoond, dat de bokaal onbe schadigd is gebleven. Het toernooi-comité blijft de gehele affaire een misplaatste grap vinden. MONACO De reis kan huiswaarts gaan. Alle Nederlandse fabriekswagens hebben de strijd tegen de materie sneeuw, gladheid, storm en slijtage verloren en beseffen nu welk een vreemd evenement deze Rallye van Monte Carlo in wezen was. Alleen één Nederlandse auto, te weten de DAF 55 van de gebroeders Luijbregts, staat in het Pare Fermé op de kade van de haven in Monaco. Zij hebben de barre tocht overleefd, hun Nederlandse produkt bleek sterker dan menige andere wagen. Maar of zij vandaag mogen starten in de laatste klassementsproeven valt nog te bezien. Indien hun ach terstand in tijd meer dan een half uur bedraagt, zullen zij alsnog uit de strijd worden genomen. Een fa cet blijft echter onuitwisbaar: als enige Nederlanders en zonder fa- briekssteun hebben zij Monaco ge haald, een geweldige prestatie, on geacht of de tocht kan worden voortgezet. De DAF bleek het verder ook uit stekend gedaan te hebben. De Fransen Laurant en Marche kwa men eveneens in Monaco aan en hun tevredenheid over de wagen was duidelijk: „Deze auto kan waar ook ter wereld rijden, of het nu de Sahara is of enorme sneeuwregens SAPPORO Gisteren is in het Japanse Sapporo operatie bedekking" ingegaan. Dit be tekent, dat de bezoekers van de nachtclubs voor de duur van de Olympische Spelen geen onge klede dames te zien zullen krij gen. De politie had voorgesteld, dat men tijdens het verblijf van zoveel buitenlanders een goede indruk van Sapporo moet geven. Alle nachtclubeigenaars beslo ten vrijwillig hun medewerking aan het plan te geven. - komen doet men er, misschien iets later maar waarschijnlijk wel op tijd". De overige uitgevallen Nederlanders hadden veelal dynamoproblemen. Alvorens Gijs van Lennep en Joost Klein van de weg raakten en de sneeuw indoken waren er reeds pro blemen met him dynamo. Na hun schuifpartij bleek de dynamo afge broken en was parkeren langs de weg de enige oplossing. De Nederlandse rallykampioenen Dolk en Jetten kwamen met het zelfde euvel stil te staan. De oor zaak van het uitvallen van Sieg Mauwes en Harry Bierman is tot nu toe niet bekend: waarschijnlijk is het door de enorme sneeuwstor men die gisteren hebben gewoed. Men kan ook op een andere manier de rallye beëindigen. De Italiaan Barbassio was dinsdag gestart voor zijn klassementsproeven. Halverwege bleken er zeer veel Italianen langs de kant te staat om hun favoriet voorbij te zien flitsen. Maar op het moment dat Barbassio de zwaaiende „tifosi" in beeld kreeg, kwam bij hem de behoefte op om vanuit de auto terug te zwaaien. Hij verloor op dat moment de macht over zijn stuur en belandde in de afgrond naast de weg. Opgeven was het enig wat overbleef. Van de 203 gestarte equipes voor de eerste klassementsproef kwamen er 48 terug in Monaco. Een selectie om uit te maken wie nu de laatste klassementsproeven mogen rijden is feitelijk overbodig geworden. Nor maal mogen dat alleen de eerste zestig zijn van het vandaag op te maken klassement, maar toch zal men nog een aantal ploegen uit de strijd halen, indien hun achterstand meer dan een half uur op de lei ders bedraagt. Vanavond om zeven uur gaan in ie der geval de resterende ploegen van start voor het laatste traject over zeshonderd kilometer, wat afgelegd moet worden met een gemiddelde snelheid van zestig kilometer per uur, een haast onmogelijke opgave over de barre wegen boven Monaco. De eerst iuto zal vrijdagmorgen om dertien minuten over zeven de kade van Monte Carlo weer bereiken. Het aantal van 48 gestarte equipes zal dan nog danig geslonken zijn. Men verwacht slecht weer, hopelijk niet te slecht voor de DAF van de gebroeders Luijbregts, die alles nog zeer nuchter bekijken: „Het is ont zettend moeilijk geweest. We heb ben steeds gegokt op heelhouden. Vooral tijdens de sneeuwtroep op de weg bleek dit karretje zijn waarde te bewijzen. We moeten nu zien in de eindklassering onze plaats te veroveren." Daarover wist ook Rob Wiedenhoff (met Kees van Grieken) te verha len. „Nog nooit maakte ik zo'n ontzet tende sneeuwstorm mee", vertelde een ontdane Wiedenhoff aan de fi nish in Monte Carlo. „In Burzet kwamen we maar tien minuten te laat bij de controle. Het volgende traject van Vals les Ba ins naar La Moulinon kostte ons ook tien minu ten. Desondanks zagen we kans onze achterstand tot minder dan een half uur beperkt te houden, waardoor wij in de strijd bleven. We hadden zelfs nog de kans voor een snelle inspectie. We waren bepaald optimistisch, tot dat de dynamo het begaf. In een vliegende sneeuwstorm en duisternis hebben we het euvel echter kunnen verhelpen. Het einde kwam voor ons na een verkeersongeval op een smalle bergweg. In de opstopping die ontstond, sneeuwden we letter lijk in." Winst bij Schiedam: 7-13 Tweedeklasser Ons Eiland is op weg naar het afdelings kampioenschap in de micro-korfbalcompetitie. Gisteravond werd Schiedam in eigen omgeving met royale cijférs (137) voor de tweede maal dit seizoen overwonnen. In de eerste helft kon de nog on geslagen Leidse formatie maar moei lijk „loskomen" van Schiedam, dat alleen met het eerste doelpunt van de wedstrijd een voorsprong ver kreeg. Het spel van Schiedam was voornamelijk gebaseerd op kracht en snelheid, waarmee een tekort aan techniek gecompenseerd werd. Dit lukte vrij aardig in de eerste helft. De 10 voorsprong van Schiedam hield echter niet lang stand. Ons Eiland raakte steeds meer op dreef: de Leidenaars namen tweemaal een voorsprong van één punt, maar evenzovele malen herstelde Schie dam het evenwicht: 33. Toen het goed aanvallende spel van Piet Beek man cs. zijn vruchten ging afwer pen (een 53 voorsprong) leek dat de grondslag te zijn voor de uiteinde lijke zege, maar het felle Schiedam schoot de „stand" nog voor het ver strijken va de eerste helft in even wicht. Na de pauze slaagde Schie dam er niet meer in Ons Eiland te bedreigen. Ons Eiland liep uit tot 57 en via 58, 610. 612, won de Leidse ploeg uiteindelijk verdiend met 713. Voor Ons Eiland scoor den: Wim Nijenhuis (3x), Nan Dee genaars <3x)Koos den Os (2x), Piet Beekman (2x), Coby Deegenaars (2x) en Sary v. d. Meerberg. Oefenwedstrijd Het Nederlands micro-achttal, dat zondag a.s. in Deurne de traditionele interland tegen de Belgen speelt, komt vanavond in de Apollohal in Oegstgeest ter voorbereiding op de komende interland uit tegen de Leidse eersteklasser KNS De wed strijd begint om 21.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 17