1 Ik sterf og eens p een ets Radovic 5 jaar uitgesloten van Cup-duels ROB SLOTEMAKER AL UITGEVALLEN Winst voor alle Foreholte - teams En eter Post (38) na val in ziekenhuis Zware straf van UEFA voor 34- jarige PSV - speler Ril G 24 JANUARI 1972 n TERDAM „Een scheur in de linker bekkenkam", had in het Rotterdamse ziekenhuis Dijkzigt geconsta- de röntgenfoto's van de heup van Peter Post waren „Een op zich ongevaarlijke fractuur, welke door !e rust- tenminste zes weken moet genezen". Voor 3 daarmee de kous af: een simpele breuk, die ook verdere hulp perfect zou genezen. Voor de beroeps- Peter Post waren de problemen echter nauwelijks ^a? 'k a's 38-jarige nog terug kunnen ko- haj zich in die eerste door pijn slapeloze nacht afge- steeds waren zijn gedachten teruggegaan naar het dat hij op de houten wielerbaan van het sportpaleis gesmakt. I»rg iadat t keld. tarfg! u bur lot ■I mer en. had 1 km}1 je^as m (beurde over vrijdagavond acht tien, toen de Rotter- taagse zyn tweede etmaal i. De koppel koers was in Sigi Renz zou zyn maat i machtige zwaai in de i. Er ging iets mis. Za- r, zeventien; uur nad'at en brancard was weggedra- Peter Post de fout ontdekt, tood s nonchalance, veroorzaakt itdne. Dat klinkt onlogisch, het niet. Sigi en ik ztfn zo dat wij bij het aflossen niet ^asb i volle geconcentreerd1 zijn. en reflex gewordend Daafom gebeuren, dat Sigi mijn arm J. 1 mg vast/hield, waardoor zijn •e dubbel sloeg en wij tegen de <fl igen". it diat hy ten minste dit pro- I. i ad opgelost leek 'de lange' Suffer te hebben gemaakt. Het an zijn te korte zieken- getend, werd hij zijn fa- tooi|e stemming de baas. "Ik en waarschijnlijk heel wat n die dokter hier denkt. Ze iat ze met een wielrenner doen". Welke woorden hem op te peppen dat hij prompt banaan vroeg en deze met ;gon op te peuzelen. Peter Post: ,Jk kom terug en waarschijnlijk heel wat sneller dan die dokter denkt. Ze verge ten dat ze met een wielrenner hebben te doen Rallye van Monte Carlo MONTE CARLO (ANP) - Het 'we reld-op-wielen team' heeft in de beginfase van de 41e Rallye Mon te Carlo een onverwachte tegen slag moeten verwerken. De Ford Escort Mexico van Rob Slotema- ker en Ferry van der Geest, in Warschau gestart, kwam niet ver der dan Oltsztyn. De combinatie moest de strijd staken wegens problemen met een klep van de motor. Een euvel waarmee de Ford Escorts al op de heenweg naar de Poolse hoofdstad werden gecon fronteerd. "We kregen al kort na de start to maken met een küepspeling bij één van de cilinders", aldus Ferry van der Geest, "die speling hebben we steeds moeten bijstellen. Op de duur werd het een onhoudbare situatie". Achter SLotemakerVan der Geest reed de tweede Escort van het W-O W-team, Gijs van LennepJoost Klein. Een gebroken Idepveer dreigde Gijs van Lennep uit te schakelen. Daarop werd besloten de veer van de cilinder van Slotemaker's wagen, die toch vrijwel steeds dienst wei gerde, te monteren in de motor van Gijs van Lennep. Getracht zou wor den Slotemaker en Van der Geest in de wedstrijd te houden door hun Es cort tegen de reglementen in te laten trekken door aVn Lennep tot aan de volgende controle. Dat ge lukte echter niet. Het definitieve einde kwam voor de Nederlandse combinatie toen er een niet ernstige brand in hun wagen uitbrak, die met een handblusser werd bedwongen. De Rallye Monte Carlo is overigens niet overal populair. In Millau moest de gendarmerie handelend optreden Rob Slotemaker. omdat de weg waarover de rijders moesten passeren was geblokkeerd. Inwoners van het Franse plaatsje hadden takken en autobanden in brand gestoken om zo de doorkomst van de deelnemers te beletten. In samenwerking met de brandweer werd de weg echter op tijd weer vrij gemaakt. Dodo Inmiddels is in de Rally van Monte Carlo de Westduitser Kurt Waldner verongelukt. In de buurt van Re gensburg raakte zijn Opel Ascona in een slip, waarna de wagen van de beijsde weg raakte, over de kop sloeg en in een sloot terecht kwam. Wald ner overleed in het ziekenhuis van Regenburg. Ten noorden van Toulouse is de Lancia van de Italiaan Orlando Dall'Ava in botsing gekomen met een wagen waarbij een 83-jarige man werd gedood. Twee andere inzitten den werden gewond, terwijl ook Dall- 'Ava's co-equipier ernstig gewond raakte. Dall'Ava zelf werd licht ge wond. Hun Lancia was op dat mo ment al op de terugweg naar Monte Carlo. De Italiaanse equipe had za terdag de strijd gestaakt met mecha nische storingen. De overige deelnemers hebben wei nig problemen gehad. In totaal heb ben slechts dertig van de 264 ploe gen de strijd moeten opgeven. Als eerste bereikte vanmorgen de Fiat *124 Spider van de Italianen Domenico Paganelli e n Domenico Russo Monte Carlo, spoedig gevolgd door de Opel Manta van hun land genoten Georgio Pianta en Emilio Paleari en de Lancia van de zweden Harry Kaalstrom en Gunnar Hagg- bom. .Het was ditmaal wel heel erg ge makkelijk", zei Gunnar Haggbom, in vroeger Jaren navigator van de ver maarde Eric Carlsson. „Er was geen geen ijs. Er zijn eigenlijk ,'einig uitvallers en dat kan de van morgen door de zee alpen eens gevaarlijk maken". Bevrediging arom van zijn vastbesloten als 38-jarige en levend in welstand koste wat hei weer op de fiets te willen vergde wel enig nadenken, nders dan twee paar gele ik in Berlijn zeven weken en iedereen Peter Post had jjjtven. Toen heb ik gevochten ie overwinning te be- een kwestie van erop Nu eohter mankeer ik niet zoveel en gaat het of dit niet het moment is "laFgen ik stop'- D'e gedachte ~s onverdragelyk voor me irlopig niet kunnen leven bevrediging, die het wiel- schenkt. Met een over- ik nu nog net zo blij als toen ik met Harm Smits in mijn eerste zes-dagen 1 nt bij dat in die zeventien mijn carrière het wielren- levensvoorwaarde is gewor- Eeloof, dat ik nog eens zal fiets". HVL - dames blijven winnen, heren blijven verliezen LEIDEN Het begint er op te lijken d'at bij HVL het tijdperk van de dames is aangebroken. De dames blijven winnen (giste ren van Westlandia 2) terwijl de heren nederlagen aan de lo pende band moeten incasseren. Zonder George Tiesema en nog steeds zonder Hans Kagie en Peter Onvlee moesten de HVL- heren gisteren hun meerdere er kennen in het Leidschendamse EHC 2212. De dames van HVL wezen in Poeldijk het ge vaarlijke Westlandia 2 terug: 56. De dames van HVL 2 heb ben de kans op het kampioen schap niet langer in eigen hand na de nederlaag tegen concur rent Foreholte 3 <29). Het wachten is op een misstap van de Joegoslavische garde van de Voorhoutse handbalgemeen schap. Foreholte deed het gis teren trouwens toch bijzonder i voortreffelijk 28. De Haagse lar tweemaal i Foreholte goed. Alle teams holte I speelde ee: duel tegen AHC formatie kon ma scoren, de aanval met Hannie scherpschutster) lukte dat vijf maal. Geen conditie De heren van HVL hebben gebrek aan conditie. Terwijl de eerste helft van het duel tegen EHC verrassende perspectieven bood op een hoogst welkome zege (88 en eigenlijk 98 als de arbiter en de teller geen fout hadden gemaakt) regende het in de tweede helft break outs van EHC. En dan kwamen herhaaldelijk drie spelers van EHC te staan tegenover één HVL-man. die dan bovendien nog achter de Leidschendam- mers aan kwam draven. Dat doelman Alex S winkels dan wei nig meer kon uitrichten was dan ook niet zo verwonderlijk. De doelpunten van HVL werden ge produceerd door Lucas, Heseke en Van Zijp (ieder drie), door Hiestand (2) en Ladan (1). Hie- stand en Ladan scoorden uit een strafworp. Veel beter dan het eerste herenteam draaide het Door Frank Bonte tweede van HVL. ook al leden de roodwitte reserves een neder laag. Van het sterke MSV ver liezen is echter geen schande. Het werd na een 125 achter stand bij de rust tenslotte een 2417 nederlaag. De Northa-heren hadden bijna voor een daverende surprise ge zorgd door Hellas, de grote con current van Apollo, te kloppen. Tien minuten voor het einde leidden de Noordwijkerhouters nog met 109, maar ondanks een numerieke minderheid (één Hagenaar was voor twee minu ten uit het veld gezonden» boog Hellas de achterstand om naar een overwinning van 1210 MMO kreeg tegen Hellas 6 geen been aan de grond en kwam er met een 1017 nederlaag eigen lijk heel best af. Als HVL 3 over een wat langere adem had be schikt zou vermoedelijk van CWP 3 zijn gewonnen: het con ditietekort manifesteert, zich echter niet alleen in het eerste herenteam. HVL verloor met 13—11. Warmunda kon zich tegen Northa 3 uitleven. Bij de rust was de stand voor Northa nog acceptabel 83 maar na de hervatting draaide Warmunda door naar 203. Dames Bij de dames behoudt Fore holte I de leiding in de regionale tweede klasse F. AHC '28 werd na een ruststand van 31 naar een nederlaag van 52 gespeeld. Volgende week echter wacht de Voorhoutse dames een zwaar dere-opgave tegen DWS. Wordt ook die wedstrijd gewonnen dan kan Foreholte de titel byna niet meer ontgaan. Bij Westlandia 2HVL 1 zorgden Marjan Jan sen en Connie Eradus ieder voor twee treffers. Ellen Kneijber en Carla Tierolf voerden 't totaal op tot zes. Daar kon de Westlandse ploeg, dankzij uitstekend kee perswerk van Wil van der Drift, maar vijf doelpunten tegenover stellen. Concurrent MMO nam ruimer afstand van de tegen standers. De reserves van HMSH kerken bij de rust al tegen een 61 achterstand aan. Na de hervatting werd het verschil uit gebouwd tot 83. Foreholte 2 gaf Warmunda met 62 (rust 41) geen schijn van kans. Ineke Slobbe was daarbij zeer produktief. Dat HVL 2 het tegen Foreholte 3 een duel met als inzet het kampioenschap van de afdelings vierde klasse niet heeft weten te redden, lag aan de improduktivifceit. Foreholte 3 benutte de kansen veel beter en finishte tenslotte op 29. De dames van Nio stoeiden wat met de reserves van Velo: 112, na een ruststand van 61 en het conditioneel sterke Northa I stond Union Sport-reserves maar één treffer meer toe: 113 (rust 41). 2! Managei turend op de gedachte rich wiet kunnen wegdenken 'lelerwereldje, dat overigens T-1 rm van talloze bloemen en litmanden nadrukkelijk in ':amer aanwezig was, kwam vervolgens tot de condu it. rij hoe dan ook actief zou Niet als ploegleider of iets Ik denk meer in d'e van zesdaagse-manager. Ik is benaderd voor een derge- tie. Het is namelijk een feit zesdaagsen zullen verdwij len ze niet beter gaat orga- >e meesten van de wedstrijd- 1 bben er eigenlijk geen flauw n wat een zesdaagse nu wil zeggen. Ze klungelen #aan. Alles moet echter tot Kies worden geregeld. Van tot de laatste minuut van loet er een schema zijn, ft programma tot in details trkt. Veel renners zijn na- I 1 t kinderen. Geef je ut nemen ze de hele hand. een strenge leiding nodig ibliek waar voor zijn geld Ik weet wet, er wordt vaak mensen merken het toch vergeet het maar. Ze willen tien of ze blijven weg. Je riet meer bedonderen. Wat 't geloof ik dat ik een hoop kunnen doen". tn De Amsterdammer DU flbracht heeft het gisteren Tthal Ommoord te Rotter- toden toernooi om het Ne- kampioenschap floret ge in de finale boekte de Am- vijf overwinningen. ZURICH (ANP) De disciplinaire commissie van de Europese Voetbalunie (UEFA) heeft Lazar Radovic van PSV geschorst voor alle wedstrijden in Uefa-verband tot en met 31 december 1976. De 34-jarige Zuidslaaf raakte op 8 december 1971 na afloop van de wedstrijd Lierse SKPSV in Lier (tweede wedstrijd derde ronde UEFA-cuptoernooi) in conflict met de Engelse scheidsrechter Burtenshaw en één van zijn grensrechters. Burtenshaw heeft indertijd van het incident rapport opgemaakt en dit naar de UEFA gezonden. .Een buiten zijn proporties getrok ken zaak". Ben van Gelder, secre taris-manager van PSV. vond de straf die de UEFA Lazar Radovic heeft opgelegd „verschrikkelijk over dreven. „Volgens mij heeft de disci plinaire commissie flink willen doen. Ze hebben weer eens een voorbeeld willen stellen en ze hebben daarvoor een 34-jarige speler genomen, die redelijkerwijs niet lang meer speelt en over vijf Jaar helemaal niet meer. Maar projecteer Je het op een Jonge speler van een, absolute topclub, bijvoorbeeld Neeskens van Ajax, dan wordt het natuurlijk heel anders". Conflict het arbitrale trio zich een weg naar de kleedkamer door een nauwe gang. De spelers kwamen achter hen van het veld af, op him beurt achter volgd door een horde supporters. La zar Radovic van het verliezende (0—4i PSV wilde haastig naar bin nen, drong de scheidsrechter opzij en mompelde terloops dat het tweede doelpunt naar zijn mening in bui tenspelpositie was gescoord en dus geannuleerd had moeten worden. De Engelse arbiter Burtenshaw en één van zijn grensrechters raakten met de PSV-er in dispuut, waarop Munk Jensen zijn ploeggenoot wegtrok richting kleedkamer. Burtenshaw reageerde als door een adder gebeten en achtervolgde de spelers woedend. De grensrechter hield opdringende ploeggenoten, Journalisten en sup porters op afstand met de woorden: „move, get out" (opzij, weg allemaal). In de kleedkamer weigerde Radovic aich om te draaien om zijn rugnum mer aan de scheidsrechter te laten zien. Burtenshaw af. Aanvoerder Pleun Strik liep nog achter hem aan om de gemoederen te kalmeren, maar de Engelsman wilde niet meer luiste ren en verdween in zijn kleedkamer. Gangsterbende Later bleek dat Burtenshaw. die geldt als Engelands scheidsrechter nummer één, een rapport op had gestuurd aan de UEFA. Ben van Gelder: „Als Je dat las Het kwam er op neer dat hij was aangevallen door een of andere gangsterbende uit Chicago. Bur tenshaw mag dan een goede scheids rechter zijn, het is een slecht rap porteur. We hebben toen dadelijk ge protesteerd. Let wel, we ontkennen niet dat Lazar wellicht incorrect heeft gehandeld en hy had zeker in de kleedkamer zijn rugnummer moe ten laten zien. Dat hy gestraft wordt willen we ook nog accepteren, maar niet op een dergeiyke overdreven manier. Maar Ja. voorlopig is het ge beurd en we zullen deze week eens bekyken wat er nog aan te doen valt". Radovic zelf is zich nog steeds van geen kwaad bewust. „Dat tweede doel punt wès buitenspel en dat wilde ik even zeggen. Misschien heb ik hem per ongeluk aangeraakt, maar dat had niets te betekenen. En Ben van Gelder: „We zyn eigeniyk meer verbaasd dan opge wonden." Meer straffen De disciplinaire commissie deelde meer straffen uit. De Italiaanse Voetbalbond werd beboet met 3000 Zwitserse franken wegens incidenten met het publiek tydens de interland tegen Oostenryk in november in Rome. Tydens deze ontmoeting wierp het publiek vuurwerk. Een Italiaanse speler werd getroffen. De UEFA heeft de Italiaanse Voetbal bond gewaarschuwd dat by herhaling van dergeiyke ongeregeldheden de stadions voor interlands zullen wor den gesloten. Ook de Zuidslavische vereniging Hajduk Split kreeg een boete van 3000 frank, wegens moeilykheden met publiek. Dit was tydens de wed- stryd tegen Valencia in december 1971 De commissie schorste voorts Jim my Pearce van Tottenham Hotspur voor de beide kwartfinale-wedstry- den van zyn club in het UEFA-toer- nooi wegens „uitzonderiyk" ruw ge drag". Ion Pop van Rapid werd voor drie wedstryden in UEFA-verband uitgesloten. Zyn ploeggenoten Ne- cula en Lupescu kregen een waar schuwing, omdat zy tegen beslissin gen van de - arbiter hebben gepro testeerd. De Albanese club Vlaznya Scutai werd verboden in te schryven voor welk toernooi om de Europa Cup dan ook in de seizoenen 1972/1973 en 1974/1975. De club, die zich zonder bericht na de loting terugtrok, kreeg bovendien een boete van 250 mark. De Albanese Voetbalbond zal in de twee komende seizoenen overigens in het geheel geen vereniging mogen aanmelden. De Tsjechoslowaakse Voetbalbond heeft een boete van 500 gulden ge kregen omdat vorig Jaar tydens de wedstrijd Tsjechoslowakye—Roeme nië voor spelers onder 23 Jaar toe schouwers het veld betraden. De Roemeense bond kreeg een veel gro tere boete, omdat de spelers de scheidsrechter hadden belet het veld te verlaten. De Roemeen Niculescu, die al eerder een waarschuwing had gehad, werd geschorst voor vier wed stryden in UEFA-verband wegens vasthouden van de scheidsrechter.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11