Bomen Hoogmadeseweg naar de 'Engelendaal' Kinderkantine in Zuid-West Nieuwjaarsrecepties Tentoonstellingen bij Heuff en Luifelbaan LEIDERDORP KRIJGT SPORTSCHOOL DINSDAG 4 JANUARI 1972 LEIDERDORP Burgemeester M. A. van der Have deed gisteravond voor het begin van de eerste raadsvergadering in 1972, een greep uit de vele belangrijke gebeurtenissen in Lei derdorp het afgelopen jaar. Hij zei dat de groei van Leider dorp, iets minder spectaculair dan in voorgaande jaren, zich in 1971 heeft voortgezet. Van 15.346 inwoners naar omstreeks 16.750. Een bevolkingstoename van ±1400 of ruim 9%. Deze groei is nauw gerelateerd aan de gereedkoming van 544 wo ningen in het afgelopen jaar. Met de bevolkingstoename zijn ook de voorzieningen voor dit groei- end Leiderdorp hand-in-hand ge- gaan. Scholen konden steeds op tijd in aanbouw worden genomen en vaak binnen recordtijd opgeleverd. De Houtkamp, het groene hart kreeg steeds meer allure door gereedko ming van enkele fasen. o.a. de Heemtuin. het sport- en recreatie park De Bloemerd. Dit jaar zal een begin gemaakt worden met de be bouwing in Winkelhof en met de 5e en laatste fase van de Houtkamp. Intussen zou de vraag bestudeerd kunnen worden de instelling van pen weekmarkt te bevorderen. De nestor van de raad, J. N ie vaart, be dankte namens de gehele raad voor de vriendelijke woorden. In Leiderdorp kwamen in 1971 vijfhonderdvierenveertig wo ningen gereed. Burgemeester Van der Have moest in het afgelopen jaar heel wat keertjes in actie komen voor het slaan van een eerste paal en dat gebeurde met duidelijk plezier. Acties voor Dinsdag Het Mierennest (Morsweg 59) Be- Jaardensocleteit 24 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel alleenstaan- Zijlslngel 2 Evangeliecentrum Spr evang. J. Zijlstra 8 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor gehan- capten 2—5 uur nam Jeugdhuis Breestraat 19 Chr. Emigratiecentrale 78 Diamantplein 27: Gespreksavond ting huisvesting werkende Jongeren, Woensdag Oegstgeest (Gevi staanden. 8 t 19: Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den). 912 uur nam. Stadhuis: Spreekuur sociale raads- Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor matie-avond Baha'i. 8 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht 84): Spreekuur Bureau voorlichting sociale wetgeving. 57 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 26: Nieuw- ;-instuif Ned. Ver. toestand in Districtsbijeenkomst I nderdag Molen De Valk: ANWB 10 uur voorm.- 4 uur Boommarkt 12 Sociëteit dlcapten 7.3010 Apotheekdienst i zondagsdienst ioor Ap Hulp der Mensheid, Hooigracht Apotheek Oegstgeest. Wllhelmlnapark 8. Burgerlijke Stand van Leiden aankleding van sporthal WASSENAAR De Wassenaar- se Sporthal op het sportvelden- complex aan de Dr. Mansveltkade, is sinds enkele weken in gebruik. De officiële opening zal op 21 Januari 1972 plaats hebben. De hal is in de eerste plaats be stemd voor de sportbeoefening, maar zal door het gemeentebestuur in voorkomende gevallen ook voor an dere manifestaties beschikbaar wor- j den gesteld. Zo zal er op zaterdag 12 februari het grote carnavalsfeest gevierd worden, dat de Carnavalsver- eniging „De Deylknotsen" ieder jaar J pleegt te organiseren voor de jeugd en voor de bejaarden van Wassenaar Ook de Wassenaarse Oranjever eniging „Koningin Wilhelmina" hoopt in de toekomst van de hal ge bruik te maken voor het organise- j ren van feestelijkheden. De Carna- I valsvereniging en de Oranjevereni- ging hebben nu samen het initiatief genomen tot een actie voor de „aan kleding" van de sporthal. Als er an dere dan sportevenementen plaats vinden zal namelijk de vloer van de sporthal beschermd moeten worden tegen beschadigingen. Er zal dus vloerbedekking moeten worden aan geschaft. die bij voorkomende gele genheden de vloer zal kunnen be dekken. Beide verenigingen hebben besloten voor dit doel een actie op touw te zetten. Er zullen 10.000 „steunbonnen" in Wassenaar worden verkocht voor dit doel. Kopers van deze steunbonnen hebben de kans een reis voor twee personen naar Major- Het Wassenaars Sportcontact overkoepelende organisatie van alle plaatselijke sportverenigingen staat achter deze actie. Bus In de periode van 17 januari tot en met 1 april 1972 wordt een proef- regeling ingesteld voor een winter- dienstregeling Hoofdstraat-Patrimo- niumpark v.v. Deze proef regeling j wordt ingesteld voor vier diensten j Der dag: van maandag t/m zater- dag. Aan de hand van de resul- taten zal moeten worden bezien ot het zinvol is ook in het winterseizoen 1972-1973 een busdienst tussen het Patrimoniumpark en de Hoofdstraat te onderhouden. De kosten voor deze i proef zijn ongeveer f 4500,- inclu- j sief omzetbelasting. De inkomsten uit het passagiersvervoer (lokaal ta- rief) kunnen hierop in mindering worden gebracht. Mevrouw Uhlen- beck-Lagerweij drong aan op een vroeger tijdstip in verband met schoolgaande kinderen. De tijd van j vertrek eerste bus wordt 8.20 uur. Dit tijdstip was reeds overeengeko- 1 men tussen college en NZH. Het voorstel tot het aangaan van de gemeenschappelijke regeling I „brandweer Rijnland" bracht de dis cussie op gang. Raadslid Hekkelman I „Wij staan aan de vooravond van een algehele reorganisatie van alle hulpverleningsdiensten in de regio. Waarom dan dit voorstel? Burge AANVULLING BESTUUR RODE KRUIS WASSENAAR Op een ledenver gadering van de afdeling Wassenaar van het Nederlandse Rode Kruis zijn enkele nieuwe bestuursleden gekozen. Dit zijn mevrouw A. de Rooy-van As, mevrouw J. van den Boom-Mulder en de heer G. J. Boven. Mevrouw van den Boom zal zich in het bijzonder belasten met het werk van het Jeugd Rode Kruis en de Moedermelkcentrale. Mevrouw De Rooijdie in de plaats getreden is van mevrouw A. Fruin-van Ameron- gen zal het sociale werk en het va kantiewerk van het Rode Kruis be hartigen. Als leidster van het welfare-werk zal treden J. E. M. van BBolhuis- Laöut. Verder keerde in het bestuur terug de heer G. J. Boven, die al eerder zitting had in het afdelings bestuur. mepster v. d. Have antwoordde in grote lijnen deze vraag te kunnen onderschrijven maar zei het niet eens te zijn om te stellen dat deze regeling binnenkort zal komen, ,,'t Wordt een moeilijk en moeizaam overleg. Binnenkort is een rijksrege ling niet te verwachten. Ik voorzie een tijd van vele maanden. Ik ben overtuigd, dat we vóór die tijd deze stap moeten nemen. In Leiderdorp is een heel goed samengaan tussen B B. en vrijwillige brandweer. In an dere gemeenten ligt dat vaak moei lijker. Ik geef toe. dat er een regio nale leiding ontbreekt. Liever had ik gehad dat het een gewestelijke zaak was geweest". Raadslid Hekkelman: „U hebt in zkere zin mijn bezwa ren weggenomen. Ik ben niet ver rukt maar zal mijn stem niet aan het voorstel onthouden". Voorstel werd aangenomen. De bomen aan de Hoogmadeseweg zullen verplant worden naar en tus sen de flats aan de Engelendaal. In dp groenvoorziening daar mist men bomen van flink formaat. Om het landelijk karakter van de Hoogma deseweg zoveel mogelijk te behou den zullen de bomen om de andere verplaatst worden. De kosten die met de verplaatsing van de bomen gemoeid zijn: f 18.500.-, kunnen worden bestreden uit het grondbe drijf. In deze prijs is ook inbegrepen het planten van jonge boompjes op de opengevallen plaatsen. Bij de benoeming van wethouder me vrouw Tichler-Moerman tot lid van het algemeen bestuur van de mu ziekschool 'Rijnakkoord' vroeg raads lid Hekkelman of het wethouder schap en deze functie wel samen konden gaan. De burgemeester vond het wel noodzakelijk en hoopte dat een lid van het college voorz. van .Rijnakkoord" wordt. MevrTichler vond het zelf ook „niet plezierig om op twee stoelen te zitten. Het is dan moeilijk een zaak gced te kunnen verdedigen. Raadslid Poels was het met zijn collega Hekkelman eens en stelde voor hierover in beraad te gaan, nadat hij eerst gesuggereerd had het aftredende lid, de burge meester, te herbenoemen. Na een kort beraad werd na schriftelijke stemming, in afwijking van het voorstel om de burgemeester te be noemen. raadslid Van Haersma-Bu- ma gekozen met 7 tegen 6 stemmen. Hierna kwam een uitgebreide dis cussie over het voorstel tot benoe ming van leden in de vaste raads commissies. vooral raadslid Hekkel man weerde zich hierbij kranig. Het slot was dat het voorstel werd aan genomen. Er blijven 10 vacatures over voor deze raadscommissies die worden op gevuld met gegadigden uit de bur- gerij. Ook het voorstel tot verkoop van grond in Binnenhof aan de heer M. P. J. A. van Houdt. Middelgeest 8 werd aangenomen. Dit betekent een mijlpaal voor Leiderdorp omdat de heer van Houdt op die grond de eer ste sportschool in Leiderdorp gaat bouwen. Hij is tevens van plan er een sauna bij in te richten. Half januari zal de eerste paal geslagen kunnen worden. De overige voorstel len werden zonder discussie aange- VOORSCHOTEN Ter her innering aan de onverhoedse Ja panse aanval, 30 jaar geleden, op Pearl Harborheeft de Koninklij ke Begeer in Voorschoten een speciale penning geslagen. De voorzijde toont het portret van de toenmalige president Franklin D. Roosevelt. Als randtekst-. ..War message of President Franklin D Roosevelt Dec. 8. 1941: We will I gain the inevitable triumph so help us God". j De keerzijde toont een tot zin ken gebracht slagschip, dat in de j golven verdwijntverder een ge havende Amerikaanse vlag. Op de j achtergrond de brandende haven I van Pearl Harbor. Randtekst - 30th commemoration of the Ja panese Attack against Pearl Har- i bor, Dec 7, 1971. Inbraak V.enD. en Albert Heijn LEIDEN Tijdens het afgelo pen weekeinde is ingebroken bij V en D. en de zelfbedieningszaak van Albert Heijn aan het Bevrijdings plein. In de afdeling horlogerie bij V. en D. wordt een aantal gouden en zilveren voorwerpen vermist en bij Albert Heijn circa 4000 pakjes siga retten. Bovendien heeft men in de lunchroom van V. en D. grote bal dadigheid aangericht. Met een par tij gebak werd veel textiel besmeurd. Steen door ruit LEIDEN In de afgelopen nacht is een straatklinker door een etalageruit van een radio- en televi siezaak in de Pelikaanstraat gewor pen. Uit de etalage werd een stereo- apparaat met enkele toebehoren, ont vreemd ter waarde van f. 700,-. Afscheid mevr. D. L. Creyghton LEIDEN Het bestuur van de Stichting voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting biedt de scheiden de directrice, mevrouw D. L. Creygh- ton-Eldering. vrijdagmiddag van 4 tot 5.30 uur in Nieuw Minerva een re ceptie aan. VOORSCHOTEN In de raadzaal van het gemeentehuis van Voorscho ten namen burgemeester dr. J. v. d. Haar en echtgenote de goede wen sen ter gelegenheid van de jaarwis seling in ontvangst. Onder de vele Voorschotenaren was ditmaal ook de nieuwe ingezetene van Voorscho ten: ir. J. Klaasesz. commissaris van de koningin in Zuid-Holland. Hoewel een nieuwjaarsreceptie een aangelegenheid is, zijn dit jaar eni ge wijzigingen aangebracht. Burge meester Van der Haar sprak bij het begin niet de nieuwjaarsrede uit, waarschijnlijk zal dat nog gebeu ren voor de raadsvergadering van 28 januari. Ook is dit Jaar afgeweken van de nieuwjaarsdag. Dat deze ver andering van datum een goede wijzi ging betekende zou men kunnen af- Boschgeest wil meepraten in structuurplan VOORSCHOTEN De wijkraad Boschgeest heeft aan B. en W. van Voorschoten een brief gezonden met daarin de conclusies van de bespre kingen omtrent de discussienota Structuurplan Voorschoten. Het be stuur van de wijkraad verzoekt het College van B. en W. te willen be vorderen dat de wijkraad regelma tig van gemeentewege op de hoogte gesteld wordt omtrent de uitvoering van de structuurnota en spreekt de wens uit dat het mogelijk moet zijn de wijkcomité's zo mogelijk in te schakelen bij de werkzaamheden ter realisering van de structuur van Voorschoten. Dagmarkt in Voorschoten VOORSCHOTEN Met ingang van vrijdag zal de weekmarkt in Voorschoten een dagmarkt zijn. De makrt wordt gehouden van 's mor gens 10 uur tot 's avonds 18 uur. De wekelijkse koopavond wordt gehand haafd op vrijdag van 19 uur tot 21 Naast raadsleden, hoofden van dienst van het secretarie was ook het verenigingsleven uit Voorschoten aanwezig. Drie ere-burgers kwamen ook naar de raadzaal, het waren oud- burgemeester L. de Kool. Dr. M. van der Stoel en de heer G. Schra- ma, oud-wethouder. Leiderdorp Ook het Leiderdorps gemeentebe stuur hield een receptie voor de Lei- derdorpse bevolking. Er werd druk gebruik van gemaakt ofschoon de gewone Leiderdorper niet op kwam dagen. De bezoekers waren hoofdza kelijk raadsleden, andere notabelen en afgevaardigden van de Leider- dorpse sport- en recreatieverenigin gen. WASSENAAR Twee jonge kun stenaars zullen vanaf zaterdag expo- ren in de Wassenaarse openbare bi bliotheek aan de Luifelbaan. Adrian Kopmels toont er wandplastieken en lino's; Wim Kröber laat zijn schilderijen en tekeningen zien. De plastieken van Adrian Kopmels be staan udt composities van metaal, de schilderijen van Wim Kröber laten op kleine schaal een verrassende kleur en wereld ontdekken. L. Vermeer en J. E. Tegelaar: Maria Gerrigje, dr. van H. van der Nagel en K. Korpershoek; Monica Maria, dr. van C. J. van Ruiten en M. C. M. Vesseur; Petrus Gerardus G. W. Kükler scha Annestatla, nzang •s; Ronald, zn. van A. Heuseveldt en M. Arensman; Johannes Hendrlcus Marcus, zn. van J. N. M. Mens en M. F. Beugelsdijk; Selma JantineJ K, H. Schmal J. R. Sussenbach en I. M. Sprokkel- maan: K. T. M. Vergeer en F. Mudde; Q F. Tetteroo en C. A. M. Tempel- LEIDEN In het clubhuis „De Klinker" aan de Berlagestraat in Zuidwest zal vanaf donderdag een kinderkantine geopend zijn. Van morgen waren ouders en andere be langstellenden reeds in de gelegen heid gesteld om met de leidsters kennis te maken. Van deze gelegen heid werd vrij druk gebruik gemaakt. De bedoeling van een kinderkantine is dat kinderen van 4 tot 12 tussen de middag een gezellige plaats vinden om hun brood op te eten en om de middagpauze door te brengen. Er is wat speelgoed, bij goed weer kunnen de kinderen in de speeltuin terecht e.d. De kinderkantine is vooral be doeld voor kinderen van wie de moe der werkt, hetzij hele, hetzij halve dagen. Op lang niet alle scholen kunnen de kinderen „overblijven". Bovendien kan het voor de kinderen wel plezierig zijn om even uit de school te zijn. „Veel gezinnen ver huizen ook uit Zuid-West naar de Mors", vertelt Annie Gransch van de Stichting Kinderdagverblijven Lei den, die zich bezighoudt met de kin derkantine, „maar de mensen vin den het soms niet plezierig om hun kinderen dan van school te halen. Ook voor deze mensen kan een kin derkantine een welkome oplossing bieden. Voorlopig gaan we werken met twee De tentoonstelling, die wordt ge- houden van 8 tot 29 januari, wordt l zaterdag om 4 uur 's middags ge- j opend door de dichter Robert Joseph I die binnenkort zijn eerste bundel vi- j suele poëzie zal publiceren. De ope- ning is voor iedereen toegankelijk. De tentoonstelling is tijdens de I openingstijden van de bibliotheek: 10.00-12.30. 2-5 en 7-9 uur. te be- zichtigen behalve op maandagmor gen, dinsdagavond en donderdag: op zaterdag van 10-1 uur. Heuff In de Wassenaarse kunstzaal Heuff wordt 8 januari om 4 uur een ten toonstelling van aquarellen van Vic tor Bouter, Gert Hendriksen en pot- terie van Meindert Zaalberg geopend. De tentoonstelling zal van maandag t/m zaterdag van 10.00-17.00 uur ge opend zijn en bovendien op dinsdag avond van 20.00-22.00 uur. De expo sitie duurt tot 29 januari. leidsters (die o.a. ook de kinderen die drukke straten moeten overste ken zullen helpen), tefwijl wij lie ver niet meer dan dertig kinderen willen hebben. Voorlopig zal de kin dervakantie een gulden per kind per middag gaan kosten, maar we willen voor ouders die meer kinderen bren gen een reductie invoeren. Daarvoor krijgen de kinderen een glas melk of karnemelk, of, als zij dat beslist niet lusten, chocolademelk. Verder moet natuurlijk de huur van het zaaltje en de leidsters betaald worden. We hebben van de gemeente een startsubsidie gekregen en ook de Uni versiteit heeft een bijdrage op tafel gebracht". De kantine zal elke middag van om streeks kwart voor twaalf tot onge- kwart voor twee open zijn. De leidsters zijn mevrouw van Buuren Cohen. «Foto Holvast) Ned. Antillen: koele ontvangst van kamerlid WILLEMSTAD De autoriteiten op Curasao én Aruba staan enigs zins argwanend tegenover het PPR- Tweede Kamerlid, dr. Bas de Gaay Fortman, die een bezoek aan de Nederlandse Antillen brengt "om een indruk te krijgen van de economi sche machtsverhoudingen" in dit rijksdeel. De Antilliaanse autoriteiten kun nen het niet waarderen dat de con tacten op de Antillen niet via de gebruikelijke kanalen tot stand ko men, maar via vakbondsleider Bebe Royer en diens christelijke vakbon den, volgens het Nederlandse ka merlid "de grootste oppositie-groe pering op de Antillen". Wijkraad van Noord-Hofland praat over gebruik van schoolgebouw VOORSCHOTEN De wijkraad Noord-Hofland in Voorschoten houdt op 12 Januari met het Pastoor Van Bommelen gezondheidscentrum een openbare vergadering. Als een van de agendapunten staat vermeld de problematiek van de buitenschoolse activiteiten in de aula's van de scho lengemeenschap Noord-Hofland. De wijkraad wil proberen in over leg met de gemeente en de hoofden van de scholen te komen tot "n in tensiever gebruik van de schoolloka- liteiten van de 24-klassige school. De wijk Noord-Hofand heeft geen enkel buurthuis, waardoor vooral de jeugd geen gelegenheid krijgt binnen de wijk iets te ondernemen. Wassenaarse commissies vergaderen WASSENAAR De Wassenaarse rechtskundige commissie vergadert: 10 januari om vijf uur 's avonds in het gemeentehuis. Op de agenda staan twee punten. Het eerste heeft betrekking op een beroepschrift van de heer C. T. de Wit tegen het weigeren van een vergunning voor de bouw van een schuur in de achtertuin bij het pand Schoolstraat 47. Het gaat hier om het vervangen van een bestaande houten schuur door een gemetselde schuur. Volgens burgemeester en wethouders kan de vergunning niet worden verleend omdat de betref fende grond gedeeltelijk de bestem ming heeft tot weg en gedeeltelijk tot tuin en erf. Een tweede punt is een door mr. Sj. Tadema namens de heer H. Prins bij de raad ingesteld beroep tegen het weigeren van een z.g. bestem mingsontheffing voor het pand Slin gerweg 19. Hier betreft het een nieuw gebouwde woning, waarvan de eige naar een gedeelte als kantoor in ge bruik wil nemen, hetgeen in strijd is met de bestemming van dat pand. Op woensdag 12 januari as. te 19.30 uur komt in het raadhuis de commissie openbare werken in open bare vergadering bijeen. Onder meer zal worden gesproken over een nota inzake huisvesting van gemeentelijke diensten en over opslag van straat- zand, strooizand en wegenzout op de gemeentewerf aan de Johan de Witt- straat. Voorts komt aan de orde een plan tot verbouw van de garage bij het voormalige politiebureau en een plan tot verbouw van de kantine op de gemeentewerf. Tenslotte staat op de agenda een voorstel betreffende de voorgenomen bouw van een ga rage met berging bij het pand Rust en Vreugdlaan 3. Het spreekuur van de War- mondse woonruimteadviescommissis is verschoven naar dinsdag 11 Janua ri van 19.30-20.30 uur. Donderdagavond 6 januari om 20.15 uur zal de voordrachtskunstenaar Al- bert Vogel op uitnodiging van het Nut optreden in de raadzaal in het raadhuis in Wassenaar. Hij zal spre ken over verschillende stijden in de voordrachtskunst, geïllustreerd met historische grammofoonplaten en eigen voordracht.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2