Blikken in het verleden van Katwijl VRIJDAG 31 DECEMBER 1971 STREEK PAGINA 3 11%" tf* i KATWIJK Op de oudejaarsavond blikt ieder- een nog graag een kort ogen blik in het verleden. Even terugzien op de afgelegde weg. Dat hebben wij ook ge daan. We zijn echter verder teruggegaan. Naar rond de eeuwwisseling en hebben daarvoor ditmaal Katwijk uitgekozen. De foto's op deze pagina leveren daarvan het bewijs. Van luiks naar rechts en van boven naar beneden ziet men: het Kerkplein en de groene fram in Katwijk aan den Rijn met in het midden de toren van de Nieuwe Kerk in Katwijk aan Zee: het huis van smederij Hoek op de hoek van de Koningin Wil li elminastr dat en de Sluis straat: een zeegezicht met de Oude Kerk en enige bommen op het strand en enige vis- j serswoningen, waarvoor net ten hangen te drogen: vroe- ger liepen de schepen op het strand en werden daar ge lost en een plaatje van het Prins Hendrikkanaal; de Van Rhoonstraat met enige be woners en de tol op de grens van beide Katwijken: de eer ste taxi in Katwijk, een aan tal woninkjes aan de Zuid straat en de oude stoomtram. Gelukkig, dat ei' nog veel van dat oude bewaard is ge bleven. Kleding, sieraden, meubels, attributen van de visserijeen oude bomschuit, schilderijen en nog heel veel meer. Het Genootschap Oud- Katwijk waakt er over. Het hoopt vurig en met hen vele geboren en getogen Kat- wijkers en ook tallozen, die in de na-oorlog se jaren es- zijn komen wonen dat nog iets van dat oude voor het nageslacht behouden zal blij ven. Bijvoorbeeld een van die markante hofjes achter de Princestraat. Dat zou men moeten inrichten als vroeger, zodat het een museumpje in het klein wordt. Het zou te vens een trekpleister voor de vreemdelingen zijn.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 4