ELCK WAT WILS EN Kuipers liet achterste TOCH WAT GOEDS... van tong nog niet zien Atje Keulen op drie afstanden oppermachtig Roekeloos B-kampioen in Eindhoven nd Hans Elzerman: 200 meter schoolslag in 2.30.4 Koerstips qrers van ndhoven YTL-WARMUNDA Erehaag voor Joop bij PSV COMMISSIE VAN BEROEP TREEDT AF feg SI DECEMBER 1971 re DHOVEN Harm Kuipers (24) is er nu ook zelf van ligd, dat hij eindelijk een voorname rol kan spelen in evecht der groten" oftewel het kampioenschap van Ne- id voor A-rijders op 8 en 9 januari in Deventer. Hij gokt i vierde of vijfde plaats. Want: „Ik voel, dat de vorm Het kost me allemaal weinig moeite. Ik heb deze dagen i het achterste van mijn tong niet laten zien. Volgende zal ik me pas echt inspannen". R intse student verbruikte gis- ;ijdens het laatste deel van lionale titelstrijd voor B- ;rs, maar negentig procent a potentieel. Niettemin werd liteloos kampioen. Met spre- ïrl cdfPrs: hij verbeterde in lil het baanrecord op de 1500 dat met 2.13.- op naam an Jos Valentijn. maar het voor grote mogelijkheden larm Kuipers voor aan op de meter. Hij vluchtte met zijn de barre omstandigheden van zijn concurrenten. Wat Sr betekent, dat de 7.28.0. die ilde rijder het afgelopen le op het droomijs liseerde, beslist geen is geweest. OOlfuipers, voor het eerst eigen- n denken en doen inten- het schaatsen bezig, moet erkennen, dat het voordeel vorderingen vooral in het he vlak liggen. „Omdat ik ïhaats, gaat het gemakkelij ik nu kapot kom te zitten, iet niet desastreus te zijn, •JlC m kan ik door mijn verbe- echniek nog veel redden" Kuipers. Zoals ook Ard de laatste twee Jaren heeft AA' .'IKl de Drent ontdekte trou- >k de Brabantse Fries Hans den (23) dit seizoen, dat de ;ang pas dan echt doorzet als en inzet gepaard gaan met tde techniek. De pupil rijder Anton Verhoeven iliswaar nog niet vlekkeloos, ij komt nu in ied^r 'geval jk door de bochten- ik heel "wat mee", aldus derhouden lden, die zich stevig op de 12g )laats nestelde. ate groei der jongeren wip- Palsma, Gerard van Gelder de Koning naar de derde met de vijde plaats in het Ook al op basis van Klaas Vriend (achtste) en rksen (12de) stelden welis- verschillende afstanden te- aar handhaafden zich toch. 40 ;zi •N 7) 111 EQ-i 1, met de T.C. op dat besluit terug. Zij het, dat hij niet op de tien ki lometer zal uitkomen, indien hij daarvoor in aanmerking zou komen. Want ook Vriend wil een week la ter in Assen de titel bij de jeugd grijpen. Dient nog gezegd, dat Johnnie Olof bij de B-rijders de enige sprinter is met toekomst. Hij werd royaal win naar van de titelstrijd, vóór Gerard Demkes en de „teruggekeerde" Anne Brouwer. Moskou geeft visa voor Spelen 1980 MOSKOU (ANP) Als Moskou wordt gekozen voor de Olympische Spelen van 1980 zal Rusland visa verstrekken aan alle deelnemers, of ficials en journalisten uit landen waarvan het nationaal Olympisch comité wordt erkend door het IOC. Vladimir Promislov, de burgemees ter van Moskou, heeft de voorzitter van het IOC, Avery Brundage. een brief gestuurd waarin hij zijn stad officieel kandidaat stelt voor de or ganisatie van de Olympische Spelen 1 1980. In het verleden is het. herhaaldelijk voorgekomen dat de Sowjet-Unie in- reisvisa weigerde aan vertegenwoor- j digers van landen waarmee geen di plomatieke betrekkingen werden on Harm Kuipers grote mogelijkheden Afscheid tegenstelling tot de diep on- DI( je Co Giling, die met een plaats afscheid nam van atssport en zich waarschijn- erna al gaat toeleggen op het len. Giling, twee jaar gele lid van de A-Dloeg, daarna I akt naar de jeugdformatie it sinds het vertrek van Ge- larse bij die groep eigenlijk ■"T eer zien zitten. Hij stapt ge- 1 iseerd van het ijs. DEN HAAG (ANP) Hans Elzer man (ZIAN) heeft gisteren in Den Haag een geslaagde aanval gedaan op het Nederlandse record 200 meter schoolslag heren. Hij zwom de af stand in 2 min. en 30.4 sec. en was daarmee precies een seconde sneller dan het oude record, dat met 2.31.4 op naam van Hans Spijkerman (DZZ) stond. David Schaddenhorst evenaarde op de 200 meter rugslag voor jongens onder zestien jaar het nationale re cord. dat met 2.15.7 op naam staat van Rob Schoutsen. Beide records werden gezwommen in het 25-meer bad Overbosch. >illusie werd Zuidhollander Hos in Eindhoven nog juist llei 1. Aangezien Gerard van zich wegens studieredenen dat ik graag jeugdkampioen 'den"> terugtrok voor het kampioenschap van Neder- ag Klos zijn plaats inne- mvankelijk weigerde ook riend in Deventer te zullen gi omdat hij zich nog te Jong HILVERSUM, 2 JANUARI - 1.30 u, !39flaar hij kwam, In overleg l Gelukkig Nieuwjaarprijs, 1ste afd.: Jorno Berocna. Iv/an, Idle Way, Judge Olivier - Gelukkig Nieuwjaar prijs, 2dc afd.: Isard H, Ivan Braun. Jonas, Ivan O - Beste Wensenprjjs. 2de afd.: Joris Six, Ivonne O, Iris Way, Ike Buitenzorg - Amatrice- winterkampioenschap I: Iris v. Bu ren, H Bond. Hendrik BS, Hade- wych - Voorspoedprjjs: Hea Alkes- tis VE. Grand Geste. Geus Akeren- dam, Gravin Rita W - Mid Winter- criterium: Flamingo Six, For Ever Ilina, Heliotroop R - Heil en Ze- genprijs: Guit. Ideal Buitenzorg. Hortence. Hispano - Goede Gezond- heidprjjs: Inyala, Hippocreen. Har- ravo. Jolly Jumper - Beste Wensen- 1 Kiifiwr, 7 4HH- 1 priis' ?A' afd M- JdCOb-OS O. Jlden 7.56.2 Tvan Geider Je?belI H"™!" S«nal r. Palsma 7.59.9; 5. Derksen ™n Alkestis J° I] Roodnoot, Jagersro V. assement: 1. Kuipers 178.100 2 Van Helden 181.287: 3. 182.190: 4. v Gelder 182.780: oning 183.333. ERS: ;èU neter: 1. Kuipers 2.11.3: 2/3 htflden en Palsma 2.13 8: 4 lden 2.14.3: 5. De Koning vri eeter: 1. Olof 41.6; 2. Dem- )I(f: 3. De Boer 42,7; 4. Brou- Van den Berk 42 Keter: 1. Olol 1.25.7: 2. Dem- 7; 3 Brouwer 1.27.9; 4. 28.7; 5. Pasman 1.28.8 lassement: 1. Olof 168.650; 2. 169.650; 3 Brouwer 173.950; n|an 174.550; 5. Van den Berk [toeter: i. Keulen-Deelstra Rep 1.35.5; 3. Van de Brom Baas-Kaiser 1.36.3; 5. Van 1.36.5 meter: 1. Demming 5.07.0; O-Deelstra 5 08.2; 3. Schenk- fer 5.08.3; 4. Tigchelaar L Baas-Kaiser 5.14.1. lasement: 1. Keulen-Deel - 5800; 2. Schenk-Burgmeyer 3. Rep 197200; 4. Demming 5. Van de Brom 197.967. IJSHOCKEY Tilburg Trappers heeft gisteren in een wedstrijd voor de Cup International, met 124 ge wonnen van Den Bosch. De tussen standen van deze in Den Bosch ge speelde wedstrijd waren 13, 2—6 en 1—3. De 2500 toeschouwers, die voor een uitverkocht huis zorgden, zagen Den Bosch voor de derde keer dit seizoen van de Tilburg Trappers verliezen. Volleybal De Nederlandse da mes volleybalploeg heeft gisteravond in de derde en laatste wedstrijd te gen Tsjecho-Slowakije zijn eerste set gewonnen. Na twee nederlagen met 03 hebben de Nederlandse dames in Winterswijk goed partij gegeven, de setstanden waren1215, 515, 15—12 en 14—16. Basketbal In een wedstrijd voor het internationale basketbaltoernool van Bremerhaven heeft het Neder landse team gisteren met 8566 ge wonnen van Denemarken. Bij de rust was de stand reeds 3828 in het voordeel van Nederland. EINDHOVEN Atje Keulen— zo zal Groningen het opnieuw zonder Deelstra, die vandaag haar ver- een deelneemster bij de Nederlandse jaardag viert, behaalde gisteren kampioenschappen moeten stellen, in Eindhoven het Nederlands B- kampioenschap. Een titel, die voor dé nationale kampioene toch ADVERTENTIE niet zoveel inhoud moet hebben, maar de Friezin wil nu eenmaal I A.S. ZONDAG de ENIGE gehele Joh an Cruijff is uitgeroepen tot Europees voetballer van het jaar. Er is dus toch nog gerechtigheid in de wereld! Met 116 punten had hij een voorsprong van 59 punten op de Italiaan Mazzola die 57 punten verwierf, en een voorsprong van 60 punten op George Best, die op 56 punten bleef steken. Ook die ruime voorsprong be vredigt mij zeer. je zou best kunnen zeggen dat Cruijff (116 punten) beter is dan Mazzola en Best samen (113 punten) altijd alles winnen waaraan ze meedoet. En het moet gezegd, ze behaalde de titel met overmacht- At je zegevierde op drie van de vier afstanden, waardoor het kampioenschap al binnen was, maar bovendien stond ze in het eindklasement meer dan tweeën- eenhalve punt voor op nummer twee, Willy SchenkBurgmeyer. En toch for ceerde ook Atje Keulen-Deelstra zich niet. „Toen ik op de drie kilo meter na 2200 meter toch wel moei te had door die harde wind, heb ik me niet geforceerd, maar ik ben rustig blijven glijden. Volgende week moeten we weer rijden". Dat standpunt huldigden alle rijd sters van de kernploeg, én trainer Gerard Maarse. „Deze wedstrijden waren een eerste test. meer niet", competitiewedstrijd in Leiden Aanvang 2.30 uur. Sportpark De Vliet. In Germigny-l'Eveque is gis- teren Joop Zoetemelk in het hu- welijk getreden met Frangoise I J Duchaussoy en natuurlijk 1 aldus de damestrainer. Stien Kaiser I vormden jongens van de Leidse ging nog verder; „Het seizoen is j Swift Combinatie bij het verlaten nog maar net begonnen. Begin j van de kerk met fietswielen een maart zijn pas de wereldkampioen- erehaag voor het jonge bruids schappen. Ik blijf lekker schaven paar. Voorzitter Joop Riethoven aan mijn techniek" Op deze tweede dag slaagden Sippie Tichelaar en Akke Falkena erin zich vlak achter de eerste zes te rangschikken. Tichelaar vooral door haar goede 3000 meter (vierde plaatst waardoor ze in het eind klassement zevende werd en Falke na door een goede 1000 meter, die haar met een redelijke 3 km, op de negende plaats bracht. De drie kilometer werd overigens gewonnen door Rieneke Demming in de goede tijd van 5.07.0. Atje Keulen en Willy Schenk, die tegen elkaar reden kwamen tot 5.08.2 en 5.08.3. De 1000 meter was opnieuw een prooi voor Atje. Het enige opvallen de op deze afstand was de zevende plaats van Willy Schenk". „Ach, een afstand gaat toch meestal wat minder", zei ze na afloop tevreden met haar tweede plaats. De rijdsters van Gerard Maarse zullen thuis oud en nieuw vieren en zondag komen ze in Deventer bijeen om zich voor te bereiden op het Nederlands kampioenschap waar tenslotte de zes besten zullen wor den uitverkoren voor de grote wed strijden. Er zullen in Deventer vreemde zaken moeten gebeuren als niet de eerste zes van Eindhoven ook de eerste zes van Deventer zul len worden. In Eindhoven werden de gemoede ren slechts verhit door de diskwali ficatie van Sophie Westenbroek, de nieuwe Groningse ster, die op de 500 meter werd uitgesloten wegens drie valse starts. Argumenten van belanghebbenden: als ze niet was gediskwalificeerd had ze ongeveer 48.5 sec. gereden, konden de scheidsrechter niet vermurwen. En Voetbal De vriendschappelijke wedstrijd tussen LFC en Teijlingen, zondag op het LFC-terrein. begint om 12.00 uur. Dinsdagavond speelt LFC een lichtwedstrijd tegen het Rijswljkse RVC. Aanvang 8 uur op het terrein aan de Boshuizerkade. (links op de foto achter het fiets wiel) kijkt of het allemaal wel goed gaat. Vooral die duidelijke voor sprong op George Best doet mij persoonlijk goed, want nu ruim een half jaar geleden genoot ik de eer in het Engelstalige tijd schrift Delta, dat als cultureel visitekaartje van Nederland dienst doet. een artikel te schrij ven over het Nederlandse voet bal. waarin ik alle Engelstalige voetballiefhebbers in de wereld verraste met een Europees elftal met liefst drie Nederlanders in de „as" van het team. Door Nico Scheepmaker Als het Europeese elftal, schreef ik. niet zou worden sa mengesteld op basis van reputa tie. maar op basis van werke lijke kwaliteit dan zou de as van dat elftal, bestaande uit de Keeper, de ausputzer en de mid- voor. uit Nederlanders bestaan, te weten: Jan van Beveren, Rinus Israël en Johan Cruijff. Nu is Jan van Beverens „glanzende vorm" de laatste maanden door de algehele ver sukkeling van PSV ook een beetje bewasemd, dus wat hem betreft zou ik het geloof ik moeilijk krijgen als ik hem. als samensteller van het Europese elftal, mét Cruijff en Israël toch sou verkiezen, maar dat neemt niet weg dat ik ervan overtiugd blijf dat Van Beveren in zijn gewone doen in die as thuis hoort, samen met Rinus en Johan. Omdat ik het in dat artikel in Delta niet wilde overdrijven, en de geloofwaardigheid van mijn opstelling zo groot mogelijk wilde maken, heb ik alleen maar tersluiks laten blijken dat ook voetballers als Piet Keizer en Wim van Hanegem in dat Euro pese elftal niet zouden misstaan. Wat Piet Keizer betreft, is dat oordeel nu overgenomen door de 26 Europese sportjournalisten die de voetballer van het jaar verkozen, want Keizer komt bij hen als negende uit de bus! Als Feyenoord nu straks de Europacup weer wint. komen Is raël en Van Hanegem volgend jaar wel weer aan de beurt, ten zij natuurlijk Ladinsky en Schoenmaker opeens -uit hun slof schieten en met de eer gaan strijken bald ook nog gevoetbald werd! Bij wijze van spreken natuur lijk Voorhoede troef De kranten vermelden de nummers 1 t/m 10 van de ver kiezing, wat op elf spelers neer komt, want de Hongaar Bene en de Engelsman Moore eindig den samen met 7 punten op de 10de plaats. Dat komt mooi uit. elf spelers vormen een elftal! Het blijkt alleen moeilijk een harmonisch elftal uit dit elftal samen te stellen, het elftal be vat immers 8 voorhoedespelers en 3 middenspelers! Als er dan toch met alle ge weld een elftal uit deze elf spe lers gefabriekt moet worden, moet Johan Cruijff in vredes naam maar in het doel gaan staan, want dat is nu eenmaal zijn geheime lust en zijn leven! Bovendien moet Je als voetballer van het jaar grootmoedig zijn in die dingen, omdat je immers niets meer hoeft te bewijzen. Typische spitsspelers als Mul ler van Bayem en Chivers van Tottenham en Skoblar van Marseille moeten dan maar een driemansvoorhoede vormen, met als drie „achtervoorhoedespelers" die voor de aanvoer moeten zor gen: Bene, Best en Keizer. Resten nog vier achterhoede spelers. Reckenbauer mag blij ven wat hij is: ausputzer met opdringerige manieren. Als voorstopper moet Netzer dan maar dienst doen, terwijl Bobby Moore als linksback op zijn plaats blijkt, en Mazzola als nummer 2 op de ranglijst zich zelf maar evenzeer moet verloo chenen als keeper Cruijff en rechtsback moet spelen. Daar moet toch wat van te maken zijn, van zo'n elftal, al zie ik het nog niet een-twee-drie van Ajax winnen Europees XI Kap: •sones In dat artikel in Delta gaf ik vooral hoog op van Johan Cruijff, waarbij ik er niet voor terugdeinsde te schrijven dat hij ruw geschat anderhalf keer beter was dan George Best. An ders gezegd; met twee Cruiiffies kan je drie Georgies vervangen. Ik heb de onthutste lezers van Delta ook uitgelegd, waar ik die chauvinistische kapsones van- daan haalde. Het Nederlandse voetbal schreef ik. is vooral de laatste jaren zeer internationaal georiënteerd, dankzij de succes sen van Ajax en Feyenoord in de Europacup. Wij. Nederlandse voetbal iour- nalisten. kunnen daarvoor beter dan de meeste andere sport journalisten in Europa. de krachtsverhoudingen van de Jan van Beveren glanzende vorm wat bewasemd verschillende topspelers beoor delen. en daarom zullen er maar weinig Nederlandse sport journalisten zijn die (los van nationalisme of chauvinisme Cruijff, Israël en Van Beveren niet in het Europese elftal zou den opstellen, als zij daartoe de kans kregen. Wij zien die jon gens immers week in week uit voetballen en weten wat voor vlees we in de kuip hebben. Wij wisten bij wijze van spre ken al dat Cruijff de beste voet baller van Europa was, toen jul lie nog niet eens wisten dat hu de beste voetballer van Neder land was! Feyenoord en Ajax moesten eerst de Europacup winnen, voordat überhaupt de gedachte by de buitenlandse voetbaljournalisten opkwam, dat er in Nederland behalve gekorf- Even een spelletje voor de donkere dagen na kerstmis. We zetten de spelers van de France Football-verkiezing, bovenaan beginnend (dus 1. Cruijff, 2. Mazzola) op hun eigen plaats, en vullen de openblijvende plaatsen in met andere spelers, terwijl de „dubbele" spelers ver vallen. Je krijgt dan eerst een voorhoede met van links naar rechts: Best. Cruijff, Skoblar en Bene. ALs spielmachers op het middenveld komen Mazzola en Netzer daar achter. Voor Keizer, Müller en Chivers is helaas geen plaats meer, hun stekkies zijn door „hogeren" in beslag geno men. Linksachter zet ik Moore. en voorstopper mag Beckebauer zijn. Dan missen we nog een kee per. een rechtsback en een aus putzer. Voor de plaats onder de laat kan ik geen keuze maken tussen de uitnemende Italiaanse keepers Bordon (Inter), Alber- tosi (Cagliari), Zoff (Napoli) en Cudicini (AC Milan), ik hou Jan van Beveren nog even ach ter de hand totdat hij weer in topvorm is, dus moet Gordon Banks toch maar de plaats van al die Italianen innemen. Voor de rechtsback hebben we de keus uit twee kersverse voet ballers van het jaar: Vogts (Duitsland en Dobias (Tsjecho- Slowakije». Ik kies Dobias. Res teert nog de ausputzer. Dat is geen probleemRinus Israël, signaleert bekend Me dunkt dat dat een aardig, even wichtig elftal is, met twee En gelsen. twee Nederlanders, twee Duitsers en één Ier, één Tsjech, één Italiaan, één Hongaar en één Fransman. Elck wat wils en toch wat goeds in KNVB: Blessures DEN HAAG <ANP» De leden van de commissie van beroep van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond zijn gisteren afgetreden. Zij nemen aan niet meer het vertrou wen te bezitten van de amateursectie ln de bond. gezien de kritiek van een deel van het amateurvoetbal op de motivering van de uitspraak van het beroep in de zaak OVVO. De leden van de commissie van be roep hebben zich bereid verklaard, de lopende zaken af te handelen. De vijf leden en twee plaatsvervangende leden van de commissie dienen op grond van artikel 45 van het alge meen reglement te worden benoemd door de bondsvergadering. De thans afgetreden commissie van beroep heeft in vrijwel ongewijzig de samenstelling zo'n zeventien Jaar gefunctioneerd. Zij bestaat uit vtjf vaste leden: mr. P. van Bocho- ve (voorzitter) mr. J. G. B. Domme- rlng. mr. S. J. W. Nijhoff. H. J. van Spaandonck en mr. J. W. Taminiau. Plaatsvervangende leden zijn: mr. J. A. S. Sprangers en mr. J. Visser. Het stellen van kandidaten voor de vacatures zal kunnen geschieden, tussen 5 en 18 Januari. Eindhoven Ondanks het goede optreden van PSV, althans voor rust. in de ontmoeting met Ander - lecht in Brussel ziet trainer Kurt Linder het treffen met Feyenoord vol zorgen tegemoet. De PSV-trai- ner kampt met een groot aantal geblesseerde spelers. Het staat reeds nu vast dat Eef Mulders, herstel lende van een teenoperatie, niet van de partij zal zijn. terwijl Schmidt Hansen, geveld door een hevige griepaanval, nog het bed moet houden. Willy van der Kuijlen, die in Brus sel tot aan zijn blessure een gran dioze wedstrijd speelde en driemaal Anderlecht-doelman Jan Ruiter het nakijken gaf. heeft gistermiddag: licht getraind, maar de medische staf heeft nog geen advies uitge bracht. Ook de aanwezigheid van doelman Jan van Beveren wordt hoogst du bieus geacht. De PSV'er kwam dinsdagavond in botsing met Jan Mulder en ondervindt momenteel, ondanks het feit dat hij niet nodig achtte zich te laten vervangen, veel hinder van een schouderblp«ure. Het debuut van PSV's tweede doel man Eddie Sobszak, dit seizoen overgekomen van Limburgia, ls dan ook niet uitgesloten. Zegt Kurt Linder: „Over een op stelling valt in dit stadium nog niet veel te zeggen. Gerust ben ik in elk geval niet. Ook zonder Van Hane gem is Feyenoord een zware tegen stander".

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 17