urgen Blin k.o. laar Clay moet veel nemen Cock van der met gerucht Hulst rekent en rivalen af Gantwarg weer alleen aan kop omotor Jaggi voor miljoen in rode cijfers IN SUIKERDAMTOERNOOI Nederland in sterke groep ingedeeld nsterdam nog kans schaaktweekamp AG 27 PhüLMBLR 1971 PAGINA 11 £H De Mohammed Ali-mythe is dood. Hans Rudolf hoge hakken rondstappend om zijn iele 1.55 meter te hen. wist het al lang. Nochthans snibde de mini-pro- pk toen de kaarten voor ClayBlin niet uit zijn han den weggerukt nog op vinnige toon dat schijn bedriegt. In Clay op een lagere laddersport trekt drommen men- Is tenslotte niet zo vaak in Europa te zien", hield Jaggi I Zwitserse tv bij hoog en laag vol. Toch had de lang- ezitter van een zwarte Rolls Royce (door een chauf- I smetteloos wit livrei voortbewogen) door diezelfde j een gewaarschuwd man moeten zijn. •n voorwaarde stelde bij- de Amerikaanse tv ruim geleden wel. toen Jaggi hend naar de bereidheid Ie Clay's gevecht in Zwit- |or dollars, veel dollars uit Clay zou ook aan het eind iog, interessant voor het moeten zijn. Arme klei- udolf Jaggi. Hoe klop- ;ijn balans eruit, toen de se tv hem, zij het onder rwaarde, honderdtwintig- nerikaanse dollars beloof- ien zegden de Mexicaanse tv eveneens twintigdui- toe. Met de honderdvijf- dollar die Gilette-scheer- ioofde. leek er geen vuil- lucht voor voor uitstre ven - Maar twee jaar is een Clay kreeg sindsdien niet Joe Frazler een gebroken bovendien kwam hij van een vrij slordige le- vele kilos aan Gevolg: chten voor Han Rudolf iat de Amerikaanse stv moes verzon: vroom liet boksen gedurende de Kerst betaamt. Het in het Hous- •ome tegen Jimmy Mathis jevecht, waarvoor slechts :end kijkers opdraafden, j maatgevend voor het ne- liat besluit. En omdat lang 0 Europese Mohammed ;opcapaciteit van het Zü- lenstadion) er gisteravond oor over hadden om hun levende lijve te aanschou- lans Rudolf Jaggi voor ien miljoen Hollandse gul- min. speelde hij het spel naar wens van een uitzinnig publiek. Het grote slachtoffer: Jürgen Blin. de moedi ge zwaargewicht uit Hamburg. Clay camoufleerde daarbij zijn gebrekki ge conditie met één van zijn onge ëvenaarde shows. Een show met veel tam-tam geïntroduceerd, maar waarbij hij meer moest nemen dan hem lief was. Helaas, het is al eer der opgemerkt: Blin bezit geen eindstoot. Ook gisteravond bleek dat een schrijnend gemis. Want Clay leek geen enkele last van Blins link- se hoeken te hebben, die met een grote frequentie overwaaiden. Trou wens, ook Blin liep weinig averij op. Links en rechts wegslippend, laag wegduikend vooral, haalde hij de pre- cicie uit Clay's anders zo zuivere di- rekte speldeprikken. De grotere rou tine leverde Mohammed Ali tenslot te de niet verwachte knock-out-zege toch op. Dat was in de zevende ron de, toen Clay voor het eerst de hele ring ging benutten, een hoger tempo ging maken en Blin direkt stotend naar adem deed snakken. Een lage rechtse hoek bleek toen de genade klap voor moegestreden Blin kwam feliciteren met 'n pupil als Jürgen Blin. De man die doorgaans in Ali's hoek staat, kende Clay's te genstander namelijk helemaal niet. Toen hij op dat foutje werd gewe zen. reageerde Dundee lakoniek: "Oh. maar ik dacht dat Clay tegen de beste van de twee zou boksen". Nochthans lijkt het ernst Rudi Lub bers binnen de korste keren naar de Europese top te stuwen. Want na Pierrino del Papa (op 31 januari in Rotterdams sportpaleis Ahoy") heet Lubbers volgende tegenstander wanneer alles naar wens verloopt. José Manuel Urtain. Welk gevecht op 28 februari plaats zou moeten vinden op een nog nader in Neder land te bepalen plaats. Commentaar van Lubbers: "Geen titelgevecht nog. Want dat wil Urtain niet. Maar wanneer ik hem klop mag ik hem volgens de reglementen uitdagen, voor de Europese titel zwaargewicht. En van dat recht zal ik zeker ge bruik maken. Indien ik de eerste keer tenminste win". Moed I twintig trouwe dienaren. Over een J titelgevecht met Joe Frazier wenste Mohammed Ali. de man die de Clay trouwens ook nog te praten, hoofdrol speelde in Hans Rudolf i "Volgend jaar nog niet. maai" wel Jaggi's financiële kater, roemde In- in 1973", peinsde hij hardop. En middels de moed van Jürgen Blin. dan is het gedaan met de vechtma- Slechts weinigen namen de woor- chine Joe Frazier", pochte Clay, den serieus. Want ook dat hoorde "Want tegen mii is niemand opge- bij Ali's show. Evenals de roodwit- I wassen". Waarmee zijn repertoire I ken om zijn Mercedes tussen te koningsmantel en het gevolg van dan was afgedraaid. En Clay zich op- groep nieuwsgierigen te bereiken. AMSTERDAM In het internationale Suikerdamtoernoof heeft de Rus Gantwarg na de in het weekeinde gespeelde ze vende en achtste ronde weer alleen de leiding genomen. Een ongekende weelde kenmerkte de twee zittingen, want met minder dan tien van de twaalf partijen kwamen tot een posi tieve beslissing wat de penningmeester diep in de premiepot deed tasten. Jürgen Blin wordt in de ze vende ronde uitgeteld maakte om zijn Mercedes 600 op te zoeken. Wat niet meeviel. Want bui ten bleek de Mohammed Ali-mythe toch niet helemaal morsdood te zijn. Clay moest zelfs zijn vuisten gebrui- De zevende ronde bestond uitslui tend uit winstpartijen. Gantwarg won van Kuyken. die door een aan tal ruilen het schijvenmateriaal snel deed verminderen. Hij bleef echter wel met een slechte lange vleugelop stelling zitten hetgeen voor Gant warg genoeg was om de Zwitser kansloos te verslaan. Drost viel wat te onbesuisd aan tegen Tsjegolev, die niet al te veel moeite had om de zwakke punten in dit aanvalsspel van de jonge Fries aan te tonen. Koeperman won in een klassiek duel van Hermelink. die de kracht van de oud-wereldkampioen in de ze spelkarakteristiek niet kon weer leggen. De jeugdige Gambiaan Faal lanceerde in het middenspel een sterke aanval tegen de vijandelijke korte vleugel van Van der Sluis, die ondanks zijn bekende sterke verde diging de nederlaag niet meer kon ontgaan. Andreiko won van Baba Sy. die in het late middenspel wat ongelukkig manoeuvreerde. waar door de Rus het gehele centrum in zijn greep kreeg. De wereldkam pioen speelde het eindspel zeer sterk af. De eerste overwinning van een Nederlander behaalde Schotanus, die een prachtige positiepartij speel de. doorweven met enkele dreigende combinaties, tegen de Franse kam pioen Hisard. In de achtste ronde had Schota nus een veelbelovend begin tegen Gantwarg. Hij ging tot de aanval over en kreeg een zeer goede stel ling. Om niet duidelijke redenen riep hij zelf zijn voorposten weer terug en de resterende tien om tien stand speelde Gantwarg zeer sterk. Geholpen door een onjuiste voort zetting van zijn tegenstander, kwam de Rus na een fraai eindspel aan de winst. Op dat moment ploeterde Andreiko in een voordelig eindspel tegen Van der Sluis maar diens ver dediging klopte nu wel. Verder dan remise kwam de wereldkampioen niet. Koeperman bereikte de derde plaats door winst op Drost, die in tijdnood en een moeilijke stand een blunder maakte. Hisard behaalde zijn eerste overwinning in een ster ke klassieke partij tegen Baba Sy. Tsjegolev won van Kuyken na een lang eindspel, waarin de oud-we reldkampioen weliswaar een stuk meer had maar winst hoogst twij felachtig leek. Tsjegolev bewees zijn vakmanschap door deze positie tot winst te voeren. Hermelink plaatste tegen Faal een schijnoffer dat hem regelrecht een gewonnen positie leek te brengen. De Gambiaan wist zich toch nog te bevrijden en zijn nade lige eindspel tot remise te brengen. In de meestergroep won de 15-ja rige Hans Jansen uit Emmen op fraaie wijze van zijn directe con current Limon uit Suriname. Jan sen leidt nu met twee punten voor sprong De strijd om de Internationale jeugdtitel is bijna beslist. Metsjan- ski won van zijn landgenoot Tsjaver- dian en heeft nu drie punten meer met nog twee partijen te spelen. Grootmeestergroep: Tsjegolev Kuyken 2-0, Koeperman-Drost 2-0. Fala-Hermellnk 1-1. Andreiko-Van der Sluis 1-1. Hisard-Baba Sy 2-0. Gantwarg Schotanus 20. STAND: Gantwarg 13 pnt; Andreiko 12. Koe perman 11. Meerdergroepzesde ronde De Boer-Birnman 1-1, Bis- consRisenkamp 11. CordierSa- nirsad 1-1. Limon-Jansen 0-2. Schmutz-De Groot 0-2. stand: Jan sen 10 pnt. Limon 8. De Boer. Birn- man. Sanirsad. De Groot 6. Clown lay, de clown, trok zich van Jaggi's financiële ts aan. Tenslotte werd hij honderdduizend dollar wij- anditioneel opvallend zwak muien l op 500 m Wapenfeit Een wapenfeit en dat was opval lend na de botte weigering om Rudi Lubbers tegen Mohammed Ali te la- I ten boksen dat door niemand van I de Nederlandse boksbond werd aan- schouwd. Waardoor die notabelen ook nie konden zien hoe hard de glas- zuivere rechtse hoek was waarmee dezelfde Rudi Lubbers in het voor programma de gebronsde atleet Macan Keita de ring in twee fasen uitsloeg. Dat geschiedde reeds in de tweede ronde. En toen hij weer zo'n flitsende hoek naar de kaak van Keita zweefde, greep de ringrech- ter in. Waardoor afgetrainde Rudi Lubbers ook zijn twintigste profwed strijd won Die Lubbers trainde ove Fraaie trilogie voltooid: na zeges in Overloon en Tilburg ook triom f in kerst-cross Soestduinen SOESTDUINEN Cock van der Hulst heeft een fraaie trilogie voltooid. De 29-ja- rige Zoeterwoudenaar rekende gistermiddag tijdens de traditionele Kerst-cyclecross in rigens vier weken lang gelijk met Soestduinen af met het "gerucht" als zou dit seizoen worden beheerst door het duo di al die tijd betaalde sparring-part- ner van de Hamburger. Hoe grootj loon en vorige week in Tilburg (Beekse Berge het ongelijk was van de boksbond, om Lubbers te beletten met Clay te duelleren, bleek daarbij andermaal. boekte in Soestduinen zijn derde zege- in-successie. '2 IJLA <ANP) De Fin ^Phninen heeft gisteren tij- tswedstrijden in Karstula de 500 meter gereden in len; zijn landgenoot Leo erd met een tijd van 39.6 eede. Hanninen won ook er in 2.10.3. Koskinen kwam op de ir tot 16 minuten en 1.1. )U tnjden in het Noorse Gol hm Beukers twee vierde )p de 500 meter noteerde nder 45.0 seconden,, op de bl .noteerde hij 8.09.2. UflTveter was de snelste op di er met 41.5 seconden. Sten on de vijf kilometer in 91 t gen van Gol zijn ?n 1. Tveter 41.5., 2. Stensen 0( ïttormsen 42.8.. 4 Beukers i mededingingEriksrud hl oj> :n 7.41.1. 2. .Tveter 7.51.2., Amsen 7.51.4, 4. Beu- Op verzoek van Henk Rühling pro beerde Rudi op een gegeven mo ment zijn rechtse direkte uit. Blin schrok ervan en stond zelfs te tol len op zijn benen. Waarna Clay's trainer Angelo Dundee Rühling BRUSSEL Het Nederlands militair voetbalelftal. waarvoor Roodenburgs rechterspits Hans Hannaart (18 jaar") is geselecteerd, is in de voorronden van het 24e toer nooi om de CISM-titel ingedeeld in de sterke poule II. Van deze groep maken uit: West-Duitsland, Italië, en Oostenrijk. De winnaars van de vijf groepen zullen overgaan naar het eindtoer- nooi, dat in Irak wordt gespeeld'. Het organiserende land is vrijgesteld van het spelen in de voorronden. DO (ANP» Amsterdam maakt nog steeds kans de om de wereldtitel schaken binnen zijn stadsgrenzen te indag hebben zowel Boris Spasski. wereldkampioen, als obert Fischer verklaard geen specifieke voorkeur te heb- een bepaalde plaats. Spasski vond het belangrijkste dat iserende land wat klimaat betreft zou overeenkomen met zijn woonplaats. Fischer daarentegen gaat het alleen het geld. Hij is bereid naar Europa (Zuidslavië of Neder- komen als het honorarium naar zijn zin is. schakers deden deze uitspraken tijdens een „radiobrug" ielgrado, waar organisator Svetlozar Gligoric verbleef, 'I Ures (Fischer) en Moskou (Spasski). Spasski en Fischer t er wel over eens dat de tweekamp niet eerder dan juli st worden gehouden. Cock van der Hulst heeft Twee de Kerstdag getoond „terug" te zijn. En hoe. Terwijl hij vorige maand tijdens de veldrit in het Kralingse Bos in Rotterdam Ger tie Wildeboer en Sjaak Spetgens nog moest laten gaan ofschoon zijn derde plaats voldoende was om zijn Zuidhollandse titel (of ficieel voor de tweede, officieus voor de zevende maal) te prolon geren nam hij gistermiddag duidelijk afstand van zijn beide rivalen. Wildeboer (in Rotterdam bijna 4 minuten vóór Van der Hulst) moest als derde 15 secon den prijsgeven. Spetgens kwam op ruim anderhalve minuut als vierde binnen De triomf van Cock van der Hulst in de "klassieke" Kerst-cyclecross was verrassend imponerend. Niet al leen had de Swift-renner een trage start hij kwam midden in het ge drang van de maar liefst 70 ver trekkers terecht maar óók was het parcours eerder in het voordeel van Wildeboer dan van hem. Ter wijl in andere jaren altijd sneeuw en ijs de zandduinen bedekken, la gen die heuveltjes er gisteren onge looflijk 'schoon' bij. En op dat zachte parcours vol rul zand moest zware Cock van der Hulst (boomlang en zo'n 80 kilo) heel wat meer arbeid verzetten dan kleine krachtpatser Gertie Wildeboer <65 kilo» en de al even pezige Brabander 8Jaak Spet gens. Spannend Toen na de tweede (van de in to taal 14 ronden) Wildeboer en Spet gens wiel-aan-wiel doorkwamen leek de "verwachte" tweestrijd in Soest duinen een feit. Maar achter die twee favorieten-op-papier knokten Cock van der Hulst, de gebroeders Albert en Gerard Scheffer en Noord wij kerhouter Hans Steekers om de aansluiting. Die zij in de volgende kilometers wisten te herstellen. En van dat ogenblik af viel er voor de talrijke toeschouwers van een onge kend spannende strijd te genieten. Halverwege de 25 km lange koers leek Apeldoorner Gertie Wildeboer toch zijn slag te zullen slaan. Ter wijl een val van Sjaak Spetgens in Gerard Looyenstein nog niet geklopt de kop groep enige paniek veroor zaakte, demarreerde slimme Wilde boer. De Apeldoorner nam onmiddel lijk honderd meter voorsprong, liep daarna verder uit tot bijna een hal ve minuut, maar zag tenslotte toch zijn vlucht ongedaan worden ge maakt. Onder aanvoering van Cock van der Hulst, met "luie" Albert Scheffer in zijn spoor, werd het gat gedicht. Verrassend Twee ronden voor het einde "liep" Cock van der Hulst de enige cros ser, die ook op de weg goed "uit de voeten" kan tot ieders verbazing weg. Binnen 600 meter had de lange Zoeterwoudenaar honderd meter voorsprong genomen en die winst gaf hij daarna niet meer prijs. Van der Hulst na afloop tevreden: "Iedereen weet. dat ik op het asfalt rapper ben. Maar juist op die vlak ke weg kan iedereen het gaatje snel en gemakkelijk dichten. Daarom de marreerde ik op een plek, waar nie mand het verwachtte Albert Scheffer legde op de tweede plaats beslag via een lange "eind sprint", waarin hij de geslagen Ger tie Wildeboer nog vijf volle seconden achter zich liet. Bollenstreker Hans Steekers, die dit seizoen regelmatig vlak achter de "azen" binnenkomt, kreeg in de tweede koershelft pech en moest zich met de zesde plaats tevreden stellen. Succesreeks Bij de adspiranten bouwde Gerard Looyenstein voort aan zijn impone rende succesreeks. De 16-jarige Noordwijkerhouter, vorig Jaar natio naal kampioen in zijn klasse op de weg èn in het veld. reed ook in Soestduinen al zijn "concurrenten" op grote achterstand. De Bollen streek-belofte vorig weekeinde winnaar in Zwolle (zaterdag) en Til burg (zondag) zegevierde met een voorsprong van één minuut en drie seconden. Warrmee hij zijn heer schappij hij is dit seizoen nog ner gens verslagen nadrukkelijk on derstreepte. Uitslagen Amateurs: 1. Cock van der Hulst Zoeterwoude) de 25 km in 1 uur, 4 minuten en 34 seconden, 2. Albert Scheffer iZelhem) op 15 sec. 3. Ger tie Wildeboer (Apeldoorn) op 20 sec.. 4. Sjaak Spetgens (Someren) op 1.30, 5. Gerard Scheffer (Hengelo). 6. Hans Steekers (Noordwijkerhout), 7. Jo Heesbeen (Tilburg). 8. Rhett van Trigt (Hillegom). 9. Max de Vries (Amersfoort), 10 Henk Vos (Rotter dam). Nieuwelingen: 4. John Vossen (Hil- De 7. Jan Jansens (Voorscho- Adspiranten: 1 Gerard Looyestein «Noordwijkerhout». 5. B Langeveld iLisse», 8. Jac. van Ruiten (Lisse). 'tweestrijd" in Soestdui nen, die een "driestrijd" werd en ook door die "derde" gewonnen werd: de uiteindelijke winnaar, Cock van der Hulst, in het spoor van favoriet Gertie Wildeboer vooropen Albert Scheffer.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 11