Interscholair toernooi in de sporthal „Cleyn Duin" Bolbloemenpracht in Hillegom ZESTIENHONDERD JONGEREN NEMEN DEEL AAN KATWIJKS KERSTBINNENSPORTWEEK Turk (33) in Alphen gewond PAGINA 4 STREEK WOENSDAG 22 DECEMBER 1971 KATWIJK Meer dan zestien honderd jongeren het dubbele aantal van vorig jaar nemen van 23 december tot en met 3 ja nuari deel aan het interscholaire sporttoernooi in de Katwijkse sporthal „Cleyn Duin". Het is voor de tweede keer, dat dit toer nooi wordt georganiseerd en uit het aantal deelnemers (sters) blijkt wel, dat het eerste bijzonder goed is aangeslagen. Initiatief nemer J. Visser, hoofd van de af deling algemene zaken van de gemeentesecretarie in Katwijk, is daarover bijzonder tevreden. Met sporthal-directeur Dick Timmer mans „runt" hij dit scholensport evenement. Zij worden daarin bij gestaan door een groot aantal vrijwilligers. Zegt Visser: „Vorig jaar namen we van het gemeentelijke bureau jeugd- en sportzaken het initiatief tot dit interscholaire toernooi. We vondën, dat er in de kerstvakantie iets moest gebeuren voor de jeugd. Erg hoog hadden we onze verwachtingen niet gespannen. We rekenden op een driehonderd hoogstens vierhon derd deelnemers. Daar hadden we Maarse Kroon verhoogt prijs AALSMEER Bij beschikking van de Rijkshoofdinspecteur van het Verkeer in het District Noord- Holland is aan de N.V. Autobuson derneming Maarse en Kroon toe stemming verleend tot verhoging van de tarieven. Deze verhoging, die gemiddeld 7 pet zal bedragen, wordt voor alle soorten plaatsbewijzen van kracht met ingang van zaterdag 1 Januari 1972, uitgezonderd voor de week kaarten, waarvoor het gewijzigde tarief geldt met ingang van maan dag 3 Januari 1972. Tevens wordt met ingang van deze datum het gebruik van scho- lierkaarten door jeugdige personen Jonger dan 19 Jaar, die een inrich ting van onderwijs bezoeken, op za terdagen beperkt tot 15.00 uur. Busdiensten tijdens kerst en nieuwjaar WADDINXVEEN De busdien sten van Westnederland zullen op de beide kerstdagen als zondagsdiensten worden uitgevoerd. In afwijking van het eerder gepubliceerde in de dienstregeling zullen op deze dagen de ritten vermeld onderaan de tabel len 1 tot en met 7 niet worden uit gevoerd. Op zaterdag 1 Januari wor den de ritten van de lijnen 1 tot en met 12 gereden als op zondag. Op vrijdag 31 december worden geen dienstritten meer aangevangen na acht uur 's avonds. Hieronder een opsomming van de laatste op die avond te rijden ritten: onze begroting, die we moesten over leggen aan de commissie voor jeugd en sport uit de gemeenteraad om subsidie te krijgen, ook op gebaseerd. Tot onze verrassing kwamen er meer dan 800 die aan de verschil lende onderdelen (denk- en team sporten), deelnamen. Dat was voor ons een stimulans door te gaan. Groot was onze verrassing ook nu weer. Bij het sluiten van de in schrijving waren er in totaal 1615 deelnemers (sters). Voor dit evene ment is f 5.00 begroot". Uniek Katwijks sporthal „Cleyn Duin" is een unieke gelegenheid voor het or ganiseren van zo'n toernooi. De denk- sporters kan men aan het denken (schaken en dammen) zetten in de kleine zaal en binnensporten kan men houden in de grote zaal. Dat zijn tafeltennis, volleybal en lijn- bal. Dit tweede toernooi heeft 'n in tergemeentelijk tintje gekregen door deelneming van vier scholen uit Rijnsburg en één uit Valken burg. Niet alle Katwijkse scholen nemen deel. Een paar hebben er moeten laten afweten. Dat is eigen lijk wel jammer. Misschien gaat het volgend Jaar beter. De organisatoren Visser en Tlm- „We zijn heel erg tevre den over de medewerking, die we van de schoolbesturen hebben gekregen. Direct nadat de eerste cir culaire was uitgegaan ontvingen we al reacties. Een moeilijk punt blijkt te zijn voldoende gymnastiek- en an dere leraren bereid te vinden één of meer dagen van hun kerstvakantie op te offeren. Er zijn er vele, die zelf het dorp uitgaan en anderen kun nen de moed niet opbrengen nog eens een paar dagen met hun leerlingen om te gaan. Ze willen echt vakantie houden en niet aan school worden herinnerd. Wel jammer maar tóch ook weer een berijpelijke zaak, omdat ze al het hele jaar met de jeugd van de school, zijn verbonden, omgaan Medewerking Gelukkig heeft men van andere zijde veel medewerking ontvan gen. We noemen de damclub K.D.C. waarvan de leden de leidinghebben bij het damtoernooi. de Schaakvere niging „Katwijk", die zorgt dat het schaaktoernooi in goede banen loopt en de tafeltennisvereniging S.T.T. waarvan de leden zullen zorgen dat het spel aan de tafels een vlot ver loop heeft. Bovendien heeft Dick Timmermans heel wat leden van „zijn1' zwemvereniging „Katwijk" enthousiast weten te maken om be hulpzaam te zijn bij de balspelen en voorts heeft zich nog 'n aantal vrij willigers aangemeld om het toernooi te doen slagen, zoals onder andere leden van de sportcommissie van de wijkvereniging „Cleyn Duin". Men is op bijna alle dagen constant van 's morgens negen tot 's middags vijf uur bezig. Het in terscholaire kersttoernooi begint don derdag 23 december met dammen, voor het voortgezet onderwijs waar na op vrijdag 24 december de dam mers van basisonderwijs aan bod ko men, alsmede de tafeltennissers van het voortgezet onderwijs. Het pro gramma voor de week van 27 tot en met 31 december ziet er als volgt uit: maandag tafeltennis basison derwijs, dinsdag volleybal, woensdag volleybal, donderdag en vrijdag lijn- bal voor het basisonderwijs. Het toer nooi wordt maandag 3 januari beslo ten met schaken en lijnbal (voortge zet onderwijs en de finales basisonderwijs i. Erg fijn Visser nadrukkelijk: „Die 1615 scho lieren vertegenwoordigen in to taal 22 scholen. Het is zo, dat de meeste scholen met meer teams zul len aantreden en dat ze ook aan ver schillende takken van sport zullen deelnemen. Het is echt fijn, dit er zo'n grote belangstelling voor bestaat en dat we zoveel medewerking ont vangen. Timmermans en zijn mede werkers (sters) van de sporthal doen er ook het nodige aan. We beginnen prompt op tijd en hopen ook op het aangegeven tijdstip te kunnen eindi gen. Daarom is medewerking van de leiders van de verschillende teams wel nodig". De scholieren en allen die bij het onderwijs betrokken zijn vinden het heel erg prettig, dat het gemeen tebestuur <B en W en raad) zo spontaan hun medewerking verle nen om dit toernooi te organiseren, en daarvoor ook de nodige gelden be schikbaar stellen. Er wordt wel eens gezegd, dat er in Katwijk bijzonder weinig gedaan wordt voor de jeugd. Misschien niet helemaal ten onrech te, maar men kan toch bepaald niet stellen, dat B en W. en de raad evenementen als dit kersttoernooi niet stimuleren. Dat blijkt wel uit 't beschikbaar gestelde bedrag van 5000. Een bedrag, waarmee de organisato ren uit hoopten te komen. Vorig jaar was dat niet het geval. Dat kwam door het grote aantal deelnemers, (sters» en door de verschillende, spelmaterialen, die zij hebben moe ten aanschaffen. WILLY ALBERTI: "Ik laat me niet dronken voeren ALPHEN AAN DEN RIJN Het was gisteren overdag een dolle boel in de Rijnstreekhal. Er werd koortsachtig gerepe teerd om alles 's avonds toch maar zo goed mogelijk te laten verlopen. En dat was ook wel nodig, omdat het voor. de eerste keer was, dat "Met liedjes het land in" 'live' moest worden uitgezonden. 's Morgens is er druk gezon gen en ook werden de nodige aanwijzingen gegeven, In de middaguren werd dit nogmaals herhaald terwijl tegen de avond de 'generale', waarbij ongeveer tweehonderdvijftig mensen, meest jongelui, aanwezig waren, plaatsvond. Tussen de bedrijven door be vonden de artiesten zich in het restaurant van de sporthal waar het nodige werd genuttigd. De artiesten zochten elkaar hier op en bespraken hoe het allemaal 's avonds zou verlopen. Slechts Willy Alberti zette zich op een kruk aan de bar en deed zich te goed aan 'flink wat' sherry. Als hfj wat had weggegeven stond er prompt enkele minuten later 'weer een vol glas voor zijn neus. Op een gegeven moment ver telde hij, dat men hem dronken wilde voeren en dat hij daar beslist niets voor voelde. „Ik heb wel eens meer iets te veel voor een uitzending gedronken en toen gebeurde het, dat ik tijdens het optreden mijn tekst compleet 'kwijt' was. Dat was op een Italiaanse avond in Rot terdam waarbij ook de ambas sade van dat land aanwezig was. Je kunt je wel voorstellen hoe ik met op dat moment voelde". „Het is me trouwens nog wel eens een keertje overkomen, dat ik een lied zou zingen, dat ik meer dan vijftien jaar kende. Wat ik ook probeerde, ik kon geen woord over mijn lippen krijgen. Mijn vrouw merkte he lemaal niets aan me toen ik thuis kwam. Maar Willeke had het al gauw in de gaten wat er aan de hand was. Het enige wat ze zei was. nou paps Je ziet er lekker pips uit Ineens draait Willy zich om en schiet óp een vriend toe, die hij met "vuile lange dweil" be groet. Er ontpopt zich een ge sprek en allerlei herinneringen worden opgehaald. Orkestleider Harry de Groot komt aan de bar en heeft ook wel trek in een pilsje. „Nu kan ik het nog doen", zegt hij, „maar straks heb ik er geen gelegenheid meer Gert en Hermien komen bin nen lopen, zonder ook maar iemand aan te kijken, regelrecht naar een hoekje waar zij plaats nemen bij de overige artiesten. Een kwartier voordat de 'gene rale repetitie' begint stekkert ook Ted de Braak, die zich tot nog toe niet had laten zien, het restaurant binnen en groet iedereen, die maar wat wil zeg gen. joviaal. Vijf minuten voordat de ca mera-repetities beginnen, wor den de artiesten naar hun plaatsen bevolen. Veel zin, al thans zo ziet er naar uit. heb ben zij niet. Als alles eenmaal draait, loopt Willy Alberti met een fototoestel rond en schiet van alle deelnemers een prent. Het enige dat de kleine man met de grote stem nog wel kwijt wilde was, dat het .niet voor de eerste keer was, dat hij in Al phen aan den Rijn optrad. „Ik ben wel eens in de Goede Her derkerk geweest en ook zijn er hier wel eens opnamen voor een radioprogramma gemaakt. Al phen is dus niet nieuw voor mij. Maar ik heb me wel rot gezocht, voordat ik deze hal had gevon- Kerstflora van de Kon. Algemene Vereeniging voor Bloembollencultuur ALPHEN AAN DEN RIJN De buitenlandse werknemer A. Tiriaki (33) is gisteren bij Span beton in Alphen tussen twee lorries bekneld geraakt en gewond naar 't ziekenhuis Rijnoord overgebracht. Wat de Turk precies mankeer de kon de politie niet vertellen maar getuigen van het ongeval vermoed den, dat het nogal zou meevallen met zijn verwondingen. HILLEGOM Wie van bloemen houdt moet eens gaan kijken naar de Kerstflora van de Koninklijke Algemeene Ver eeniging van Bloembollencultuur in de zaal van het nieuwe beurscomplex in Hillegom. Men kan er donderdag en vrijdag nog terecht tot 's middags vijf uur. Zeker, het is een vakten toonstelling, maar door de speelse opstelling, vooral in het midden van de beurshal, is het een zeer spectaculaire bloemen- show geworden. Voor vakgenoten en bloemenliefhebbers- (sters) Met KAVVB-voorzitter drs. A. L. J. Coenen hebben we gistermiddag toen het nog heel rustig was in de. hal en de keurmeesters hun werk nog moesten beginnen langs al die bolbloemen en kleurige planten- pracht gelopen. Geschuifeld mogen we wel zeggen. Bij het binnentreden kreeg Je, wanneer je de ogen sloot, het idee in een parfumeriezaak te zijn. Die verrukkelijke geur werd veroorzaakt door de hyacinten in al lerlei kleur en variëteit. F ij ALPHEN AAN DEN RIJN Drie auto's botsten gisteren bij de stop lichten op de President Kennedy- laan toen de voorste voor het op gee) springende licht stopte. De tweede automobiliste had het tijdig in de gaten en remde eveneens af. Maar de daar achter rijdende wagen dacht vermoedelijk, dat zijn voorgan gers wel zouden doorrijden en ver minderde zijn snelheid niet. Het gevolg was, dat hij de tweede auto tegen de eerste „drukte", waarbij de voorste aan de achterkant werd be schadigd. de middelste totaal ver nield werd verklaard en de laatste aan de voorzijde werd vernield. n Drs. Coenen tijdens de wandeling: "Pijn, dat we deze zaal hebben. De bloemen doen het er goed. Fijn ook, dat men nu eens van de geijkte oo- stelling is afgeweken. In ons vorige domein het Krelagehuis in Haar lem stond alles op tafels. Nu heeft men door die fantastische arrange menten in het midden van de expo sitieruimte er een show van ge maakt, die niet alleen boeiend is voor de vakgenoten, maar ook voor het gewone publiek met liefde voor wat groeit en bloeit. Door Cees Combee Foto Holvast Direct wanneer men de hal bin nenkomt staan op een tafel zo'n ze ventig soorten cyclamen in allerlei kleuren en met verschillende vorm van bloemen. Direct daarnaast kuns tig geschikte toeven irissen en witte lelies. Die vazen met blauwe irissen en oranje zophobia's doen het voor treffelijk. Men kan er ook de Malva- visius Pemuliformus zien, ide veel overeenstemming heeft met de Hi biscus al is de plant dan niet zo wild en gaat de oranjekleurige bloem, die vrij lang bloeit, niet open. Uniek Voor een undeke verzameling van narcissen en hyacinten kan men op te tafels links van de zaal terecht. Ze staan daar in allerlei soorten en kleuren. De Vereniging "De Narcis" toont bijvoorbeeld verschillende soor ten Cragford met meerdere bloemen op een steel en spleetkronigen als Mistraal. Bij de hyacinten ontdekten we meerbloemige, die men niet zo heel vaak ziet en die het bijzonder leuk in de huiskamer doen. Aan de rechterkant van de zaal treft men niets dan tulpen aan. Eén zee van kleuren. Het opvallende bij de inzendingen was, dat de kwekers uit de afdelingen Friesland en West- Friesland verre in de meerderheid zijn en dat de aloude Bollenstreek maar heel matigjes is vertegenwoor digd. Dirk van Egmond (75. Jarenlang voorzitter van de Stichting Bloem- bollenbeurs geweest en zelf ook een befaamd kweker uit de oude Bollen streek) had daar wel een antwoord op: "Ze maken zich hier niet zo druk met het trekken van tulpebollen. Als ik zelf een bepaald soort heb. laat ik dat ook door een collega doen. Kijk maar naar die donkerrode Darwin met licht randje, die we de naam van Royal City hebben gegeven. Dat is een produkt van ons bedrijf, doch die heb ik laten broeien. Het is een tulp. die niet open gaat en bijzonder geliefd is in de Scandinavische lan den en in Finland. Ook de rose Christmas Marvel is erg in trek. Grote ster In het midden van de zaal domi neert de grote rode ster van kerst sterren en daarvoor en daarachter treft men ware showbloemeneffec- ten aan van cyclamen, prachtig van vorm en kleur, een stand van iris sen. waarvan enkele toeven zijn ge mengd met rose anjers en tenslotte een fantastische hoek met enkele en dubbele freesia's onder andere in oranje, wit, geel en rose zeer fraai gearrangeerd. Langs de zuidwand van de zaal staan op een tafel kost bare en majesteitelijke bloemstukken van amaryllissen en irissen met euphorbia's, alsmede tulpen. Ware staaltjes van vakmanschap van de aan deze kerstflora medewerkende ararngeurs. Zo zouden we kunnen doorgaan. Wat er allemaal is te zien is echter met geen pen te beschrijven. Erg veel nieuwe soorten zijn er niet op het gebied van de tulpen, maar wel bloemen die men normaal niet in het assortiment van de bloemenhande laar aantreft. Een unieke presenta tie dus van het vak, dat weer eens heeft getoond, dat het op het gebied van het kweken van bloembollen, zijn mannetje weet te staan. Van daar ook, dat de bloembol nog altijd een zeer gewild en voornaam ex portartikel is. Friesland Drs. Coenen aan het slot van die rondgang door deze Kerstflora: „Ik Geloof, dat we weer best voor de dag komen. Geweldig wat men hier heeft bijeengebracht. En dat, nu heel veel mensen uit het vak druk bezig zijn met de Floriade '72 in en rond de Amsterdamse RAI-gebouwen. Ook le vert deze expositie het bewijs, dat het kweken van bloembollen geen privilege meer is van uitsluitend de oude Bollenstreek. "West-Friesland" en "Friesland" dringen steeds meer naar voren, om nog maar te zwijgen over "De Zuid", waar hier niets of weinig van is te zien. Daar op de eilanden doen ze het ook goed". Een kweker uit Andijk geksche rend: "Och man, over een Jaar of twintig, dan heeft de oude bloembol lenstreek haar karakter verloren als men niet goed uitkijkt. De bewijzen zijn er, dat men elders in het land ze ok kan telen. Kijk maar bij ons in de polders en in Friesland. We komen steeds meer naar voren". Drie van de negen leden van de keuringscommissie aan het werk in het nieuwe Hillegomse beurscomplex: linksvoor H. Scho len. linksachter J. A. Janse en rechts J. Hageman. Foto Holvast) Volleybal Het Nederlands da mesvolleybalteam heeft gisteravond in Münster met 0—3 (715, 915, 215) verloren van West-Duitsland. De Westduitsers revancheerden zich voor de in september in Italië (Europese kampioenschappen) gele den nederlaag. Alleen in de tweede set hebben de teleurstellende Neder landse speelsters de leiding gehad: 7—5. IJshockey De Tilburgse ij shoe- keyclub Trappers heeft gisteravond in Nijmegen de competitiewedstrijd in de eerste divisie tegen de club van die naam gewonnen met 82. De standen per periode waren (Nijme gen—1TYSC) 0—3, 0—1, 2—4. Er wa ren 2000 toeschouwers. Voetbal FC Twente heeft gister avond in Belgié een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de Belgische ranglijstaanvoerder FC Brugge ver loren met 12. Notten gaf Twente na een half uur de leiding, Rijnden maakte voor de rust gelijk en Veen- stra bezorgde Brugge de overwin ning door een kwartier voor het de een strafschop te benutten.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 4