Raad tikt B.enW. op vingers Kerst-inn-boom op Boommarkt V.S.-troepen in Europa ook voor veiligheid van Amerika Vragen van PCC over begroting Dieren- show Lisse Bij beëindiging overleg Bloembollenstreek Kerstbijeenkomst in Scheppingskerk KERSTVIERING IN „HOFWIJCK" Rembranc gestolen uit Frans museum WARMOND Het beëindigen het overleg met de „Bloembollen streek" leidde gisteravond in de Warmondse raad tot een felle dis cussie tussen het college van B en W en de financiële commissie. In het prae advies van B en W stond onder meer dat de nog lopen de, door de vorige raad akkoord ge achte verplichtingen in het overleg af te ronden. Deze waren het kassenon- derzoek in de bollenstreek en de kos ten van de over deze zaak uitge brachte rapporten. Voor Warmond f 10.000. Voorzitter van de financië le commissie, van der Kroft, wees er op dat de vorige raad destijds een besluit heeft genomen dat aan de be sprekingen over een structuurplan voor de bloembollenstreek van War mond geen financiële gevolgen mochten hebben. Wanneer er fi nanciële verplichtingen uit dit overleg zouden voortvloeien zou dit aan de raad moeten zijn voorge legd. Dit is niet gebeurd. Wij voelen er niets voor het gevraagde krediet van f 10.000 te voteren. Wij verlan gen dat B en W het voorstel terug nemen en in een volgende vergade ring met een waarheidsgetrouw voorstel komen. Het voorstel van de voorsitter om een en ander dan maar voor kennis geving aan te nemen wees hij met klem van de hand. Burgemee ster Langemeijer gaf toe dat hier niet de Juiste weg is bewandeld. „Er is destijds inderdaad niet bij nagedacht dat een en ander voor de gemeente belangrijke consequenties met zich mee zou kunnen brengen, toen het voorstel voor kennisgeving werd aangenomen. Nadat over deze zaak nog uitvoerig van gedachten was ge wisseld, waarbij dikwijls harde woorden werden gesproken, werd uiteindelijk een compromis bereikt waarbij het voorstel van B en W werd gewijzigd in die zin dat „de nog lopende, door de vorige raad ak koord geachte verplichtingen" werd, gewijzigd in „bekende verplichtingen" Hiermee kon de raad zich uiteinde lijk verenigingen, zodat toen het Politie pakt stelend drietal ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse politie heeft drie Jongelui gearresteerd die zich geregeld zowel in Zoeterwoude, Leiderdorp als Lei den, schuldig hebben gemaakt aan kleine diefstallen ondermeer uit au to's. Ook bracht het drietal een be zoek aan een aantal werkketen waar het gereedschap hun aan dacht had. De jongelui zijn op het politiebureau ingesloten om te wor den verhoord en zullen na ver hoor weer naar huis mogen gaan. Op 27 januari zal de gemeen te naar de raad van State gaan voor zijn beroep tegen de aanleg van de provinciale weg 6, die over de Oran je Nassaulaan gepland is. Een actie comité heeft een alternatief tracé ontworpen en laat dit momenteel, in samenwerking met de gemeente deskundig uitwerken. Dit tracé loopt even buiten de tol en zal de uitbreidingsplannen van Oegstgeest en Leiden niet belemme- Bij het voorstel over voorzieningen in het oude raadhuis en bestaande gemeentehuis merkte de financiële commissie op: dat op dit moment het plan Vroenhof (bedoeld wordt de bekende buitenplaats van wijlen mr L. Nypels red.) nog niet als moge lijkheid voor de oplossing van het meenitehuisprobleem behoeft te wor de afgeschreven. In dit licht bezien is het raadzaam een beslissing over het al of niet uitvoeren van 't restauratieplan voor het oude raad huis nog enige tijd op te schorten. Met het oog hierop bestaat er bij de commsie geen bezwaar tegen het oude raadhuis tijdelijk voor de dienst gemeentewerken in gebruik te nemen. Hiermee wordt een acuut ruimteprobleem voor de administra tie opgelost. De uitgaaf (f 10.000.-) voor het aanbrengen van een nieuwe telefooncentrale in het bestaande, gemeentehuis hoeft hierdoor voorals nog niet te worden gedaan. Aange zien een nuttigheidsduur van de in het oude raadhuis te doene investe ringen niet kan worden bepaald is het naar het oordeel van de commissie verantwoord ter dekking van deze uitgaaf over de reserve bouw ge meentehuis te beschikken. „Ook over dit voorstel werd uit voerig van gedachten gewisseld. Ver schillende alternatieven werden naar voeren gebracht maar men was er wel algemeen van overtuigd, dat op korte termijn meer werkruimte ge schapen moet worden voor het per soneel zodat men wel gedwongen was het voorstel van B en W te aan vaarden. Met betrekking tot de aanleg van waterleiding t.b.v. de zo merhuizen en woonboten in de Hof- en Zwanburgerpolder, beslaat de raad de bijdrage in deze kosten te bepalen op 90 pet. hiervan, en wel voor hen die direct aansluiten. Ge- gadigden die achteraf om een aan- sluiting verzoeken zullen de volle j kosten moeten betalen. De overige voorstellen werden aangenomen. Bij de rondvraag wees een van de raadsleden op het autokerkhof nabij de Warmonderdam hetgeen het land schappelijk schoon in ernstige mate aantast. Verzocht werd na te gaan of hieraan geen einde kan worden gemaakt. Burgemeester Langemeijer en i zijn wethouders Groenendijk en Tulp. Links secretaris Baas. (Foto Holvast» j Kerstdienst experimenteel kerkewerk LEIDEN In de Kerstnacht, op vrijdag 24 december, zal een kerk dienst worden gehouden in de Mare- kerk, aanvang 11 uur. De dienst wordt verzorgd door de werkgroep Experimenteel Kerkewerk en geleid door ds. C. H. Bijl. Muzikale mede werking door het koor "Ex Animo", o.l.v. de heer H. de Wolff. Organist Is J. de Groot. Na afloop van de dienst is er een ontvangst in het Jeugdhuis, Jan Vossensteeg 17 waar gelegenheid is om met ds. Bijl over de dienst na te praten. Topgesprek Nixon-Heath In Leiderdorp LEIDERDORP De deuren van de Scheppingskerk aan de Van Poelgeestlaan staan tweede kerst dag vanaf drie uur voor iedereen open. Iedereen kan er gewoon doen waar hij zin in heeft. Er zal wat aan volksdansen, sjoelen en ping-pongen worden gedaan. Deze activiteiten zijn bedoeld voor de jongelui vanaf dertien Jaar. Voor de kinderen van vijf en zes Jaar is er een kinderfeest van de Jeugd clubs in de werkzaal. Het thema van deze kerstviering is „Reizen rondom Kerstmis". Na dit feest is er kerstzang in de kapel. Om half negen 's avonds begint dan „Beeld en Klank". Oege Lam vertoont dan zijn dia's van tegenstrijdige kerst vieringen. Spoedeisende raad in Leiderdorp LEIDERDORP De Leiderdorpse gemeenteraad komt vanavond om half acht in een spoedeisende zitting bijeen. Als enige punt staat op de agenda een voorstel tot aangaan van een geldlening van 6.4 miljoen gul den ter consolidatie van de vlotten de schuld. WASHINGTON President Nixon en de de Britse premier Heath hebben hun twee-daagse besprekin gen in Bermuda geëindigd met de wederzijdse erkenning, dat de rela ties tussen de Verenigde Staten en Engeland ingrijpend zyn gewijzigd. het I bejaardencentrum „Hofwijck" werf bok dit jaar verzorgd door vier leer- j lingen van Jo Vincent nl. door i Dicky Bouma, sopraan, Truus van Dongen, alt en de heren Hans Zo- mer. bas en Kees Borger, tenor. Aan J de vleugel Jan Raas. Het gedeelte i voor de pauze was geheel gewijd j aan het kerstgebeuren. Er werden Nederlandse en internationale kerst liederen ten gehore gebracht en Jan Raas speelde zeven variaties op een oud kerstlied. Mevrouw Schroder- Vos las een op een ware gebeurtenis berustend verhaal van een barre tocht over de bevroren waddenzee naar Ameland van de bekende schrijfster M A. M Renes-Bol- dingh. Na de pauze werden o.m. liede ren gezongen van Purcell en Tele- man, alsmede operamelodieën zoals de aria uit Martha van von Flotow en als slot door Truus van Dongen op indrukwekkende wijze gezongen lied: "Zeig mir den Platz". De heer de Boer, een van de be woners van Hofwijck, heeft het ge zelschap bedankt voor het gebodene. Tot de sfeer van de nieuwe ver standhouding tussen Washington en Londen behoorde president Nixon's erkenning dat de in West-Europa als onderdeel van de NAVO-strijdkrach- ten gelegerde Amerikaanse troepen daar niet alleen waren ter bescher ming van West-Europa, maar ook van de Verenigde Staten zelf. Was hington heeft tot nog toe het stand punt ingenomen dat de aanwezig heid van de Amerikaanse troepen al leen West-Europa ten goede kwam en gebruikte dit argument om de Navo-landen onder druk te zetten voor een verhoging van hun bijdra gen tot de defensie. President Nixon zou zich echter het recht hebben voorbehouden om de Amerikaanse troepenmacht in West-Europa te verminderen, 'n punt waartegen de NAVO zich heeft ver zet. Nixons nieuwe positie is moge lijk gemaakt door de onlangs in Brussel gehouden besprekingen waar een voor Washington bevredigende overeenkomst werd bereikt over de verdeling van de defensie-lasten. Nixon en Heath bespraken verder het voorstel van Moskou voor een Europese veiligheids-conferentie, en besloten de ontwikkelingen in die richting met enige reserve te volgen en te bestuderen. Zij kwamen over een dat er op dit stuk geen vorderin gen gemaakt konden worden, totdat de vier mogendheden overeenkomst over Oost- en West-Berlijn was on dertekend een positie die Was hington al geruime tyd heeft xnge- Woensdag (Geversstraat i kamerbewoners ■.taanden. 8 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit Stadhuis: Spreekuur sociale raads vrouw. 46 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor matie-avond Baha-i. 8 uur nam. Beloftekerk NCVB. Morskwartier: Kerstviering. 8 uur nam. Donderdag DONDERDAG Stadsgehoorzaal Noordelijk Philhar- monisch Orkest, koor Nea. Bachver- eniging. Kerstconcert 8.15 uur nam. Molen De Valk Mobielkantoor A.N. Boommarkt 12: Sociëteit voor ge- handicanten 7.30-10 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 „De Duik- zondagsdienst >r de Zuider apotheek, Lammenschansweg 7, APo- theek van Breest Smallenburg, Loeve- stein 6 Leiderdorp en Apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8. SOS-D1ENST SOS-Telefonlsche Hulpdienst nr (01710)25202. Voor alle die Ln moei lijkheden verkeren bereikbaar elke werkdag van acht uur n.m, tot acht uur v.m. doorlopend ln het weekeinde d.w.z. van vrijdag acht uur n.m tot maandag acht uur v.m. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Cornelia, dr. v. B. Heemskerk ep G. Ravensbergen; Chi-Yen Angelo, zri. v. S. T. Ho en M. A. Leorgentis Casares; Thomas Andreas, zn. v. T. C. Knijnen- burg en E. de Boer; Joost Gijsbertus G. G. Groenewegen tl der Heiden; Johann pper en J. van Rhij: i Maria, dr. v. J. J. Strep. A. M. Wolvers. Madeleine Angelique Natascha dr. v. J W.J.Slingerland WOENSDAG 22 DECEMBER MINl-nieuws uit i MAXILeiden Kijken op een Jaar doet het stuur van de wijkvereniging Aktij in Zuidwest. Geconstateerd wordt j het dikke kerstnummer v; wijkblad, dat het eerste bestaansjai aadig wat heeft opgeleverd. Leiderdorpse Nieuwjaarsreceptie op 1 januari van 89 uur 's avonc ln de raadzaal van het gemeentehi worden gehouden. De gemeen! secretarie zal op vrijdag 24 decembi en vrijdag 31 december 's middi gesloten zijn. In het Leidse Volfe huis gonst het na de kerstdagen van activiteiten. Voor de kleuters er 29 december een dag met vooi lezen, spelletjes en film. Voor oudere kinderen is er dan een ou jaarsspel en film. Voor 30 decen ber staat een verkleedpartij penkast voor de kleinsten op fe programma, terwijl de ouderen gaan bezig houden met een circus. In de jeugdhuizen De Klinker, Tamboerijn en Het Vijf Hovenhuisl 28 december poppenkast (De Tac boerijn) goochelen (De Klinke film (Vijf Hovenhuis). De 29ste g de kinderen een dagje uit naar dorp in Rotterdam. In alle de clubhuizen kan de Jeugd 30 cember nieuwjaarskaarten makt koek versieren, kalenders maken kaarsen gieten. In Huize Maarten, St. Jacobsgracht 1, Leid kunnen meisjes vanaf 14 Jaar tot Jaar een tijdje wonen. De leiding v het huis denkt daarbij aan kinden uit „probleemgezinnen" voor name in een groep van een kindf tehuis minder wenselijk is. Werken en studerende kinderen kunnen het tehuis terecht. De meisjes Ik ben een eigen vleugel van het ht met een eigen ingang en een g aantal kamers. L. Rosdorff; Jozef Wilhelmus Quirinus zn. v. J. A. M. Fianen en C. M. A. de Jong. Dirk Jacobus, zn. v. J. J. den Hertog Vlugt: Trijntje, dr. v. C de Nie Regeer en J. C. M. Meetpoel; Basti zn. v. A. A. B. van der Klauw en A. de Jong: Colln Campbell, zn v. D. S. Henrica Maria, M. den Hollander en W Kuijt; Eli- ibeth Nicoline. dr. v. i J. E. Butter; Joh Wilhelmina, dr. v. J. en J. J. de Jong. GEHUWD R. W. Philippo en M. H. Harink; J. A. van Steenbergen en I den Haan; C. M. Scheffers en H. S. Heemskerk; E. G. Gaarlandt en O. K Blomberg; J. P. IJzerman en J. L. Kapaan; L. R. M. Lampo; J. T. Witte- H. J. Boesenkool Dokter; J van de Luijtgaarden i en M. J. A. Post; R. Fallaux en W. F van Gelder: J. D. Smout en J. Nieu- wenburg; K. A. Ramkhelawan en A E. Hagens; L. A. Wouters en A. Koop- LEIDEN Gevolg gevend aan de woorden van het bekende kerstlied „Komt allen te samen" waren gisteravond in de Stads gehoorzaal honderden bejaarden bijeen om daar kerstfeest te vie ren. Zij hadden gehoor gegeven aan een uitnodiging van het Le ger des Heils om naar de kerst boodschap te luisteren en zin gend hun geloof te belijden. Bur gemeester Vis hield een korte toespraak, die eveneens op het kerstfeest was afgestemd. Alle be jaarden werden verrast met een kerstgeschenk en getracteerd. jon De Pluimvee- en Konijn enspc jai vereniging Lisse en Omstrek! j heeft gisteravond eerst vergadi d met de jonge dierenfokkers (van nisi 8 uur) in welke vergadering de lei gen dige dierenliefhebbers goede vo op lichting werd gegeven vanwege sch bestuur, waarna een gewone led vergadering volgde, waarin 't on( werp "Show Lisse" het belangrijl Dc punt van bespreking is geweest. ij laas is het vanwege de nog ste heersende vogelpest niet moge' om ook hoenders op een show brengen, doch het bestuur was i mening, dat een show van konijn we^' sierduiven en Cavia's nu beslist m houden moet worden. Deze show ^eri plaats vinden op 6, 7 en 8 Jani a.s. in gebouw Rehoboth, Achten Er werd een tentoonstellingscomn 'ea5' sie benoemd met als voorzitter heer N. Dol Jr. en als Secr. Pennl meester de heer J. J. van ?ede kon Re!e: TOURS (Reuter) Uit museum in Tours, in midden-Fra rijk, zijn vanochtend vroeg een K brandt en een Jan van Goyen stolen. Het gaat om Rebra^mi „Vlucht naar Egypte" uit een paneel van Jan van Goyen, rfgen teld „Aan de rivierkant". De wai van de twee kunstwerken wordt schat op 650.000 gulden. •oen LEIDEN Burgemeester en wet houders hebben besloten de gemeen lelijke kerstboom van het Stadhuis plein te schenken aan de organisa toren van de vrijdag, zaterdag er. zondag te houden Kerst-inn in d«. Boommarktschool Gistermiddag is de zeven meter h ge spar verplaatst naar het parkeer terrein bij het Kort Rapenburg en Overwegingen bij de schenking zijn eweest de sympathie van het colle- e voor de Kerst-inn en het feit, dat dit jaar geen kerstzangdienst wordt gehouden op het Stadhuisplein. Op de foto (Holvast) de kerstboom op zijn nieuwe plaats. ZOETERWOUDE De Zoeterwou- dse Protenstants Christelijke-combi- natie heeft naar aanleiding van de begroting voor 1972 ruim 50 vragen j op papier gezet. In PCC-kringen vraagt men zich af of er wel vol doende aandacht wordt besteed aan 't aanbrengen van brandkranen in de buitenstreken. Verder wil men weten of er regelmatig wordt gecontroleerd of café's en andere etablissementen wel voldoen aan alle eisen dié wor den gesteld voor de brandveiligheid. Een onduidelijke zaak voor de PCC is de overheveling van f 10.000 I uit het fonds dorpsontwikkeling naar het cultuurfonds. De PCC-ers kunnen /.ich niet herinneren dat een derge lijk besluit is genomen. Ook wilde de PCC weten of het college aan de mogelijkheid heeft ge dacht de gebouwen voor een kleuter en basisschool aan de Hoge Rijndijk te combineren. De noodslachtplaats komt in deze vragenlijst ook weer om de hoek kij ken. De PCC meent dat gezien de stijgende kosten van het noodslach- ten in Leiden, het toch niet voordeli ger zou zijn een eigen noodslacht plaats in te richten. Zou de verho ging van de reinigingsrechten, als die in 1972 moet worden ingevoerd, niet tot illegaal storten van huisvuil leiden, vraagt men zich in PCC-krin gen bezorgd af. Deze en tal van an dere vragen zullen worden beant woord tijdens de begrotingsbehande ling in januari.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2