HOETTO BELOOFT DE PAKISTANEN WRAAK Astmakliniek Davos in financiële zorgen 0MALARM OP DE EERSTE DAG VAN TIJL-PROCES )etto*s eerzucht deed Pakistan uiteenvallen veling van het volk bakt zoete broodjes 121 DECEMBER 1971 DPA/ANP> Met Ali Bhoetto neemt In Pa- man het presidentschap volgens veel waarnemers chuldige is aan het uiteen zijn land. De fel anti door brandende eer- jreven politicus speelde 'n rol in de gebeurtenissen tot de burgeroorlog in istan en vervolgens de India. kon het destijds verkroppen dat de [aanse Awami-liga van djiboer Rachman bij de sverkiezingen van de- :e» cember 1970 de absolute meerder heid verwierf. Bhoetto's linkse volkspartij was in West-Pakistan de winnaar maar bevond zich te- genover de Awami-liga in een min derheidspositie. De nieuwe nationale vergadering kreeg als eerste taak 'n grondwet op te stellen om de te rugkeer naar een burgerbe- stuur mogelijk te maken. Sjeik Moedjiboer wilde de grondwet baseren op zijn program van zes punten, dat Oost-Pakistan vrijwel volledig autonoom zou maken, een plan dat op heftig verzet van Bhoetto stuitte. Hij wist president Jachja Chan tot een harde hou ding tegen sjeik Moedjiboer te be wegen waarop in maart J.l. de burgeroorlog uitbrak. Bhoetto werd in 1928 in Larkana in de latere Westpakistaanse pro vincie Sind geboren als zoon van rijke ouders. Hij studeerde rech ten in Engeland en Amerika en vestigde zich na zijn terugkeer naar Pakistan in 1952 als advocaat. Als beschermeling van veldmaarschalk, AJoeb Chan beheerde hij na diens machtsovername in 1958 diverse portefeuilles voor hij begin 1963, minister van Buitenlandse Zaken werd. Terwijl Ajoeb streeft naar vriendschappelijke betrekkingen, met zowel Washington, Moskou als Peking en ook de conflicten met India wilde bijleggen, zocht Bhoet to eenzijdig toenadering tot de Chi nese volksrepubliek. Toen hij zich na de oorlog om Kasjmier in 1965 tegen het vredesverdrag van TasJ- kent verzette, ontsloeg AJoeb hem, in september 1966. Sindsdien ageer de Bhoetto tegen Ajoeb. Toen eind 1968 in Pakistan hevige onlusten uitbraken tegen Ajoebs autoritai re bewind, werd Bhoetto zelfs in de gevangenis geworpen, waaruit hij in februari 1969 met andere oppositie leiders werd ontslagen. In maart van dat Jaar volgde de val van Ajoeb Chan en nam generaal Jach ja Chan de macht over, die de De door Bhoetto in 1967 opge richte linksgerichte Volkspartij be haalde bij de algemene verkiezin gen die Jachja Chan in december 1970 liet houden, 82 van de 138 ze tels van West-Pakistan, terwijl in het oostten Sjeik Moedjiboers Awa- mi-Liga 167 van de 169 zetels ver overde. Jachja Chan betitelde Moedjiboer al als toekomstige pre mier, maar Bhoetto voelde er niets voor zich in een oppositierol te la ten dringen en liet de onderhande lingen over de nieuwe grondwet, stuklopen met het bekende gevolg. DELHI (AP, Reuter, AFP, DPA) De Pakistaanse Zoelfikar Ali Bhoetto heeft gisteravond, enkele uren Aga Mohammed Jachja Chan was opgevolgd, ver- Oost-Pakistan een „onscheidbaar en onverbrekelijk Pakistan vormt". „Een groot gedeelte van ons land het ogenblik door buitenlandse troepen bezet", zo zei zijn toespraak over de nederlaag die het Pakistaanse ost-Pakistan heeft geleden. „Maar", zo zei de nieuwe zijn eerste openbare toespraak, „verliest u, alstu- moed niet. Wij zullen dit terugwinnen. Wij zullen oen". Met een enkel woord Kapers keren terug Twee Rus sische studenten die vorig jaar met een gekaapt Russisch vliegtuig naar I Turkije vloog en die later een ver- j zoek hebben ingediend om te worden toegelaten tot de Verenigde Staten 1 zijn op eigen verzoek naar de Sowjet- Unie teruggekeerd. Turkse beambten droegen het tweetal over aan Russi sche soldaten by een grenspost in de buurt van de stad Kars. Taxi achtervolgt locomotief In de omgeving van Volos, een haven plaats in midden-Griekenland, heeft gisteren een machinist tevergeefs ge tracht een „op hol geslagen" locomo tief te achterhalen. Door onopgehel derde oorzaak zette de locomotief zich in beweging, terwijl de machinist even weg was. Toen deze de verdwij ning bemerkte, zette hij per taxi de achtervolging in. Het mocht hem echter niet baten: voor zijn ogen reed de locomotief door een stootblok de zee in. De politie in Napels heeft 102 schilderijen teruggevonden, die in het gebied van Napels uit keken en particuliere woningen waren gesto len. Vier mannen zijn aangehouden op beschuldiging van heling. Over de waarde van de kunstwerken vervaardigd in Frankrijk, Italië en Vlaanderen en stammend uit ver schillende tijden gaf de politie geen schatting. Slaven ontsnapt in Brazilië In Manaus in de Braziliaanse staat Amazone zijn in het weekeinde 32 arbeiders aangekomen die zijn ont snapt van een landbouwbedrijf in de staat Marahao, waar zy als slaven werden behandeld. Onder toezicht van gewapende bewakers moesten zij zeer langdurig werken tegen een uiterst lage beloning. Dit loon moes ten zy bovendien besteden in de win kel van het bedrijf. Vorige week had al een groep arbeiders van deze on derneming de kans gezien te vluch ten. Ouders „wonder-baby" veroordeeld De ouders van de Indonesische „wonderbabv", die als ongeboren vrucht de Koran citeerde, zijn door de rechtbank van Pakanbaroe op Sumartna wegens bedrog tot enkele maanden gevangenisstraf veroor deeld. De vrouw die naar eigen zeg gen al 18 maanden zwanger was van de vrome baby. bleek een zeer kleine bandrecorder onder haar kleren te hebben gestopt met de stem van een biddend kind. Rat meenemen Het districts hoofd van Koetaradja. in het zuid oostelijk deel van Atjeh, heeft be- I paald dat elke ambtenaar voortaan een rat mee naar zyn kantoor moet nemen. Zuidoost-Atjeh heeft de laat ste tyd te lyden van een ware rat- tenplaag. een direct beroep op van Oost-Pakistan om gedeelte van het land eten". beroep op U ons niet maar ons te vergeven op ons bent. nt noemde geen tijdsli- "de terugwinning" van in. In een verklaring ge- strijdkrachten van zijn loeto: "Wij zullen geen en tot uw eer is terugge- Tijdelijk lakte in zijn toespraak spoedig een "tijdelijk vormen, waarin hij zelf van Defensie en Bui- zal beheren. Bhoet- iend dat generaal Jach- was afgetreden, uit het ;en, evenals een aan- ineraals. die de naaste van de vroegere presi- 'de democratie te zul- de uitzonderings- langer te laten duren president hief het ver door Jachja Chan was tegen de Westpakis- nale Awami-liga, die bij ien van verleden jaar meerderheid behaalde de vier provinciale ver- san west-Pakistan. Deze geen enkele connectie Pakistaanse Awami-liga idjiboer Rachman. Bhoetto dat een nieuwe worden afgekondigd, niet duidelijk wanneer uren. Hij benoemde lt. ssan Chan, de stafchef opperbevelhebber van luwde de Indiase minis- lensie, Jagjivam Ram, verlustigen in een tij de- overwinning". Ram dat dit niet het einde is, maar het begin van orde in Pakistan. De oen een trots erfdeel op het subcontinent. Wij hebben enkele tegenslagen geleden. Dat zal ons be ter maken en wij zullen met ver trouwen en met de medewerking van het volk een nieuw hoofdstuk begin nen". "India's dagen in Oost-Pakistan zijn geteld", zo verklaarde Bhoetto, "India moet zich niet verbeelden dat het door militair geweld een gedeel te van Pakistan heeft veroverd. Wij zullen sterven voor onze eer, zelfres pect en integriteit". "Wij zullen nooit een compromis sluiten.wat er ook gebeurt, wij zullen voor één Pakistan strijden". Hervorming Bhoetto zei dat hij in een aantal sectoren van de economie hervor mingen zou doorvoeren en waar schuwde: "Ik zal geen uitsluitingen tolereren. Ik zal geen stakingen tole reren. Wij moeten de produktie doen toenemen en als de industrie niet aan mijn verwachtingen beantwoord dan zal ik niet aarzelen om de indus trie uit naam van het volk te natio naliseren". Bhoetto waarschuwde de mensen met bankrekeningen in het buiten land om hun geld naar Pakistan te rug te brengen. "Als het geld niet eerlijk en vrijwillig wordt terugge bracht,- dan moet het volk de maat regelen die ik dan moet treffen niet aan mij wijten". "Mijn strijdkrachten hebben geld nodig. Mijn strijdkrachten hebben wapens nodig. Zij hebben rehabilita tie nodig". "Geef mij de tijd", aldus Bhoetto. "en ik zal u meesters over uw eigen lot maken. De beloftes die ik u nu doe, zal ik nakomen". "Het hele land is vandaag verne derd omdat de gewone man in de af gelopen 24 jaar is vernederd", zo zei hij. wij moeten een situatie scheppen waarin de gewone man mij kan zeg gen naar de hel te lopen als ik een fout heb gemaakt". Chan De afgetreden generaal Jachja Chan staat volgens Bhoetto niet on der huisarrest. Hij achtte het pre matuur om nu te spreken over even tuele berechting van Jachja, zoals in West-Pakistan is geëist. De Pakistaanse vereniging van advocaten bij het hooggerechtshof had er gisteren bij de nieuwe re gering op aangedrongen de verrader Jachja en zijn collaborateurs te straffen en de strijd voort te zetten. Gisteren nog betoogden studenten in Lahore tegen de Indiase „bezet ting" van Oost-Pakistan en tegen „hen. die verantwoordelijk zijn voor de nationale vernedering en schan de". De betogers droegen borden met opschriften als „Weg met India", „Weg met Jachja en zijn adviseurs", „Oorlog tot de overwinning" en „Be vrijdt Oost-Pakistan en Kasjmier". Jachja Chan zelf beëdigde Bhoetto gisteren als nieuwe president van Pa kistan. Daarna nam hij zijn intrek in het „Pendjab" huis, het regerings centrum voor de provincie Pendjab. Daar overlegde hij met de opperbe velhebber van de luchtmacht en de stafchef van het leger. Over de vorming van de aange kondigde burgerregering is niets be kendgemaakt. Ook is niets bekend over de rol die premier Noeroel Amin, een Oost-Pakistan, in de toe komstige regering zal spelen. De staat van beleg zal van kracht blij ven. Bhoetto is ook beëdigd als hoofd van de krijgsraden. Hoewel nu een burger is geïnstalleerd als staats hoofd menen waarnemers toch dat het leger ook in de toekomst zijn macht niet uit handen zou willen ge ven. De benoeming van Bhoetto tot pre sident van de republiek Pakistan is in bevoegde Britse kringen met ze kere verwondering en ongerustheid ontvangen. Deze bezorgdheid heeft betrekking op de kansen, dat het conflict tus sen India en Pakistan uit de weg ge ruimd wordt en op de toekomstige be trekkingen tussen beide landen, bekend om zijn vurig temperament, zijn voortdurende haat tegen India en zijn „opportunistische methoden" op het politieke vlak. Maar de Britse deskundigen in aangelegenheden van het Aziatische subcontinent hopen, dat Bhoetto, die ontegenzeggelijk bekwaam is. de dringende vraagstukken van zn land zal kunnen oplossen en zelfs erin zal slagen in Pakistan een burger lijk en democratisch bewind te ves tigen. Erkenning „Engeland zal Bangla Desj waar schijnlijk voor het eind van de week erkennen", zo heeft gisteren het Brit se socialistische parlementslid John Stonehouse in een vraaggesprek met het indiase persbureau PTI ver klaard. Volgens Stonehouse is er een mo tie in het Lagerhuis ingediend, die getekend is door zowel Conservatie ven als socialisten, waarin de Brit se regering verzocht wordt, de nieu we staat te erkennen. Stonehouse meent, dat deze motie de meerderheid van het Lagerhuis zal krijgen. Alle Bengaalse diplomaten en hun gezinnen die zijn verbonden aan de Pakistaanse ambassade in Djakarta zijn gisteren overgelopen naar Bang la Desj. De 53 Oostpakistanen ver schenen op een persconferentie in Djakarta, waar ze onder de vlag van Bangla Desj trouw zwoeren aan de republiek Bangla Desj. Een hooggeplaatste diplomaat van de Pakistaanse Hoge Commissie in Londen is gisteren eveneens overge lopen naar de Bangla Desj. Het. Pakistaanse Rode Kruis en andere humanitaire organisaties in Pakistan hebben gisteren tele grammen gestuurd aan internationa le humanitaire organisaties, VN-in- stellingen en staatshoofden. Daarin wijzen ze op berichten over wraak nemingen in Öost-Pakistan en vra gen ze aandacht voor deze „bedrei ging van de bevolking". In de tele grammen wordt met name aan de VN-instellingen verzocht tussenbeide te komen ten behoeve van de onge wapende bevolking in Oost-Pakistan. die door „gewapende elementen" wordt bedreigd. MINNEAPOLIS „Doe" Fel- ton Jenkins een gepensioneerd natuurkundig ingenieur zit hier I in de kelder van zijn bungalow in i de buitenwijken va,n de Ameri- I kaanse stad Minneapolis. Jenkins heeft de kelder ingericht als een radiostudio, die hij gebruikt om ouders van gewonde Amerikaanse militairen in contact te brengen met hun zoons. „Dit is mijn ma nier om de jongens te bedanken voor ivat zij doen in Vietnam", aldus de man die zijn carrière be gon als organist in een tweede rangs theater. Nu de situatie in Pakistan een nieuwe fase is ingegaan richt de aandacht van de wereld zich weer op de oorlog in Indo-China. In Laos hebben de afgelopen dagen l guerrillastrijders van de Pathei Lao gesteund door Noordvietna- mese eenheden de strategisch be langrijke Vlakte der Kruiken weer bezet. Slechts een stad in de zuidoosthoek van de Vlakte is nog in handen van de Laotianen. Verwacht wordt dat deze het niet meer zo lang zullen uithouden. Verscheidene Amerikaanse vlieg tuigen zijn bij aanvallen op de Pathet Lao neergeschoten. De Laotianen werden behalve door de Amerikanen gesteund door Thaise troepen. De Noordvietnamese regering heeft op een persconferentie in Hanoi vier Amerikaanse piloten getoond die kortgeleden krijgs gevangen wei-den gemaakt. Zij bemanden toestellen die zondag boven Noord-Vietnam werden neergeschoten. De Noordvietnamese afvaardi ging bij de vredesbesprekingen in Parijs noemden de Amerikaanse aanvallen een ernstige schending van de afgekondigde bomstop op Noord-Vietnam. Volgens het Russische pers bureau Tass doen de Amerikanen de laatste tijd steeds vaker aan vallen op Noord-Vietnam. In Sai gon, waar de oorlog vijfentwintig jaar geleden begonis gisteren door president Ngoejen Van-thioe van Zuid-Vietnam met Kerstmis, nieuwjaar en het Tet-nieuwjaar een bestand van 24 uur afgekon digd. Thioe zei dat de langere perioden van ivapenstilstand die door de Vietcong op 3 december werd bekendgemaakt ..een dek mantel vormen voor hun boze be doelingen." DA VOS (ANP) Dr. P Zuide- ma. geneesheer-directeur van de Nederlandse Astmakliniek "Euge nia" het vroegere sanatorium voor tuberculose-lijders in het Zwitserse Davos zou graag zien dat de Nederlandse overheid de kosten van wat nu een centrum voor astmalijders is. volledig zou dragen. Hy zei dit tijdens een be zoek van een groep Nederlandse journalisten aan Davos. In 1969 en 1970 heeft de kliniek vrij omvangrijke verliezen geleden, mede omdat de overheid de kosten van het internaat, de school en de werkplaats waar de patiënten maatschappelijk en pedagogisch worden begeleid, slechts gedeelte lijk subsidieert. Het nadelig saldo kan maar voor een deel worden gecompenseerd uit incidentele giften en bijdragen van het Nederlandse Astma Fonds. Daarnaast moeten de reserves wor den aangesproken terwijl in 1970 de kosten van onderhoud van het gebouw zyn overgeslagen. In 1969 bedroeg het exploitatieverlies blij kens het jaarverslag over 19C9 f 311.909.- en. over 1970 f 442.917,- Het verblijf en de medische ver zorging van de in Davos verblij vende astamapatiënten worden be taald door ziekenfonds of ziekte kostenverzekering.- Waar de schoen financieel gezien wringt, is dp maatschappelijke en pedagogische begeleiding, die slechts gedeelte lijk door de overheid wordt ge- sübsidieerd. Het ministerie van Onderwijs draagt volgens dr. Zui- dema ongeveer 80.000 gulden bij aan de aan de kliniek verbonden school terwijl naar zijn zeggen de kosten ervan ongeveer 230.000 gul den per jaar bedragen. Voor de kosten van de werkplaats, waar de volwassen patiënten dagelijks bezig zijn, wordt aldus dr. Zuidema. he lemaal geen subsidie ontvangen. "De vereniging", aldus dr. Zui dema, "'moet voor drie ton per jaar opkomen die ze nergens van daan kunnen halen", waarbij hij met de verening ing bedc«?lt "de Vereniging tot behartiging der be langen van de Nederlandse long lijders" in Den Haag. De moderne Tijl heeft zich een siniste- verworven. Van twee ie Brusselse rechtbank een .bomaanslag be- ens de zitting werd via tn telefoontje aange- binnen twintig minu- zou ontploffen in de verhoor van Tijl Ui- ®elt een rijkswachter van de procureur des i] overhandigt een Magistraat met de drei gende ogen leest even duidelijk onsteld op. Jar de president, on- verhoor, fluistert. De fort hem aan, de rech- ®szijden luisteren mee Geen klucht 'delijk dat er iets zeer lebeurt. Als de presi dent zich met een ernstig gezicht tot de zaal wendt, is het doodstil., Mr. Verkaeren doet mededeling dat er een brief is ontvangen waarin wordt gedreigd met een bomaanslag. Indien het tribunaal Tijl tot een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf veroordeelt, zal de rechtbank worden opgeblazen met een plastiekbom. En er is ook net telefonisch gemeld dat er al een bom in de rechtszaal geplaatst is. die binnen twintig minuten zal ontploffen „En hu maar afwachten," zegt de president. De gespannen menigte breekt uit in een nerveus geschater. „Het is geen klucht," waar schuwt de president ernstig. Maar hij laat de zaal niet ontruimen. Pas een paar uur later, als de zit ting is geschorst, verlaat iedereen het gebouw. Ongedeerd. Als een beer Om twee uur gistermiddag is Tijl Uilenspiegel als een beer aan een ketting de stampvolle rechts zaal binnengebracht. Het volk ziet reikhazlend toe hoe „de held van Limburg" rinkelend wordt los gekoppeld. zes vervaarlijke rijks wachters om hem heen. Het ge drang is onvoorstelbaar. Fotogra fen en cameramannen van fiim en televisie richten hun apparaten terwijl hoogspanningslampen en flitsers het pandemonium in een schel en spookachtig flakkerend licht zetten. Dan treden de statig uitgedoste leden van de correecio- nele rechtbank en de procureur des konings binnen. H?t proces te gen de dief van Vermeers „Lief desbrief" begint Hij is 22 Jaar. deze blonde en vriendelijk lachende kelner uit Tongeren, een onervaren dilettant in de misdaad, die op 24 septem ber met de unieke schilderijroof uit het zwaarbewaakte Paleis voor Schone Kunsten een crimineel hu zarenstukje heeft uitgehaald dat zowel door politie als door beroeps- dieven niet voor mogelijk weerd gehouden. Frontpaginanieuws in alle Eu ropese kranten, twee weken lang. De dief eist tweehonderd miljoen francs losgeld voor het kunstwerk, geld dat gestort moest worden op rekening van de liefdadigheidsver eniging „Caritas" teneinde te wor den bestemd voor hulp aan de hongerende en dakloze vluchtelin gen uit Oost-Pakistan. Hij wordt de lieveling van het volk. dat hem bewondert om de driestheid van zijn daad en vooral er mee voor had. Men doopt hem er mee voorhad. Men doopt hem naar de legendarische volksheld en autoriteitenverlakker van bijna vijf eeuwen geleden: Tijl Uilen spiegel In de rechtszaal zitten functio narissen van het Amsterdamse Rijksmuseum, eigenaar van de Liefdesbrief, waarvan de waarde wordt geschat op vijftien miljoen gulden. Een Belgische advocaat vertegenwoordigt de Staat der Ne derlanden. Het schilderij, in sep tember uitgeleend aan het Paleis voor Schone Kunsten ter gele genheid van de tentoonstelling „Rembrandts tydgenoten" was ver zekerd voor twaalf miljoen gulden. verf van het kunstwerk gespron gen, dat daardoor vijfendertig pro cent in waarde is verminderd. „Ik moest het doek wel lossnij den. De krammen zaten te vast. En als ik er met lijst en al mee over straat was gegaan had ieder een mij direct voor schilderijendief gehouden." verklaart Tijl. Een van de Rijksmuseummannen fluistert duidelijk hoorbaar: „volgende keer zullen we het vastzetten met druk knoopjes". Om hem heen wordt gelachen. Mesthoop Drukknoopjes De drieste en vernuftige kelner uit Tongeren heeft het met een linoleummes uit de omraming ge sneden. omdat hij de krammetjes niet kon lospeuteren. Toen heeft hij het doek opgerold onder zijn Jas en is hij er mee uit een raam geklommen. Er zijn grote schilfers Tijl bevestigt wat iedereen al weet. Dat hij contact heeft ge zocht met het Brusselse dagblad Le Soir om zijn eis ten bate van de Bengaalse vluchtelingen kenbaar te maken, dat hij een Journalist zelfs heeft toegestaan een foto van het schilderij te maken in het licht van de koplampen van diens auto, waarin Tijl hem geblind doekt naar een bos bij Tonge ren had gereden. En dat hij ten slotte is gepakt nadat een benzi nepomphouder zijn telefoontje nar de BRT had afgeluisterd en de po litie op zijn spoor had gezet. Het einde van de klopjacht was ietwat ontluisterend geweest voor Tijl: hij werd opgevist uit een mest hoop in de stal van de abdij te Herckenrade. Welgemeend De belangrijkste getuige die wordt gehoord is de psychiater dr. Lievens. Hem wordt door de recht bank het vuur na aan de schenen gelegd, om een verklaring te ge ven voor de beweegredenen die Tijl tot het plegen van zyn daad hebben gebracht. Was het medegevoel van de kel ner met de Bengaalse vluchtelin gen oprecht? De psychiater meent van wel. Hy schildert de blonde jon geman als een ietwat wereldvreem de infantiele figuur, wiens veront waardiging over de grote verschil len tussen rijk en arm in deze we reld welgemeend is en die zich zeer sterk identificeert met het lot van grote groepen noodlijdenden. De Jongeman, die als licht ver minderd toerekenbaar moet wor de beschouwd, beschikt over een slechts middelmatige intelligentie De president is duidelijk geïntri geerd. Hoe kan een onervaren Jon geman van middelmatige intelligen tie vrijwel zonder voorbereiding een miljoenenstuk kapen uit een be hoorlijk beveiligd museum? De psychiater weet het. Tijl heeft een uitzonderlijke gave om onmiddel lijk voordeel te trekken van zich toevallig voordoende omstandighe den. De gelegenheid maakt de dief. En Tijl heeft een bijzonder goed oog voor de gelegenheid. Mario Piet Roymans heet deze verdachte officieel. Maar de volks mond noemt hem Tijl Uilenspie gel. Mario is in zijn rol gegroeid, zegt de psychiater: het valt niet te voorspellen wat de infantiele Jonge man ooit nog eens zal uithalen nu dit etiket hem eenmaal is opge plakt. De kelner bakt zoete broodjes voor zijn rechters. Zijn blinde vereerders zullen teleurgesteld zijn. "Tijl van Limburg is voorgoed verdwenen", schrijft hij in zijn laatste ontboeze ming aan het adres van de recht bank: "Ik heb spijt dat ik de wet heb overtreden en ik beloof dat het/de eerste en tevens de laatste keer zal zijn geweest in mijn le ven". Vandaag zou de procureur des ko nings zijn eis stellen en zouden Tijls beide verdedigers aan het woord komen voor het houden van hun pleidooien.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 11