WJater doen is De onzichtbare gastheer Ir^aagse agenda De Zilvervloot. ,lPak 1971 nog mee! MISS PEACH jag 20 DECEMBER 1971 VARIA PAGINA 19 dag ^idse bioscopen „De Nachten van Dracula" vr. en di. 2.30, 7.00 en 9.15 Man met het zwarte mas- za/wo. 2.30 en zo. 2.00 en chtv. vr/za. 11.30 „Nevada 6 Jr. „Billy Jack" 18 jr., dag. 2.30 zo. ook 4.45. jetty, Bed In. bed uit", 18 1 2.30, 7.00, 9.15. ZO. 4.30. 'sr/za. 11.30 Sexplosie in het entoonstellingen ind. Het hoekje bij de Pomp: Erik Klein „Symboliek in Form en kleur (t.e.m. 7 Ja- ire Bibliotheek Zuid-West Beinumstraat 2), Exposl- wandkleden en poppen van iizeeAsperslagh, ma. 2-5.30 di. 6.30—9 uur nam., wo. en 2-5.30 uur nam., vr. 2- 6.30-9 uur nam., za. 10-12.30 i. 6 Januari). naar (Kunstzaal Heuff) Expo- jen Kerdeijk (wandkleden en Joeki Simak (etsen). Peter v. Ilem Gispen (etsen). Peter v. (bronsplastieken) en Willem (etsen) ma. t/m za. 10 uur uur nam., bovendien di. 8- m. (t/m 5 Januari). lenhal Schilderijen van Jan Charley Toorop en Edgar ma t/m za 10 uur voorm. n. Zo. 15 uur nam. (t.e.m t Van der Vllst (Botermarkt) •n, keramiek, wandkleden ken (t.e.m 31 december) aar (Openbare Bibliotheek) handweefwerk, tekeningen en ma 2-5 en 7-9 yur nam voorm en 2-5 uur nam 10-12.30 voorm en 2-5 en iam.. za 10 uur voorm 1 uur jn 30 december), enhal: Dag 10-4 uur zondag useum van Oudheden (Ra- 28): Werkd 10 uur voorm tot un Zond 1-5 uur nam tgermuseum: Geopend maan- en met vrijdag 9 uur voorm.- m Zond en feestdagen 1-5 u- voor de geschiedenis urwetenscbappen- Dag 104 dag 1-4 uur V iseum van Valkenkunde PI- Eskimo tot Groenlander: Ma 0 uur voorm -5 uur nam Zon kuren Ziekenhuizen ssenhuls: Dag. Ie kl. 1112 en 19—20 uur; 2e kl en 3e k en 18.45—19.30 u.. Klnderaf .15—14 en 18 30—19 15 uur hziekenhuis: Dag 1415 er 10 uur; kraamafdellng: 15— 4519.30 uur; kinderafdeling 1515.30 uur, behalve dlns londerdags dan van 1818.3' lede klasse: Dag. 11.3012 18 45—19.30 uur est: dinsdag en vrijdag 13— ondags 11 12 en 1415 uur de gehele dag 18 ONS DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL GWEN BRISTOW/BRUCE MANNING 27 „Dit gaat alle verstand te boven", zei Margaret toonloos. Slap liet zij zich in een stoel vallen. „Toch zitten wij kennelijk met een realiteit", zei Peter met een wrang draaide "°a J1zltte,n' 261 Hank beren een uitweg te zoeken uit onze situatie". „We zijn nog met ons zevenen", voegde Peter eraan tóe, „en we staan allemaal op de nominatie om vermoord te worden". Iniek: Dag 13.3014.30 ilsch Ziekenhuis: Klasse 1 en D.3011.30, 14.30—16 en 19-20 se 3. Dag behalve dinsdag 9.45 din van 1314 uur zat :vens van 14.30-15.30 uur; kil Jergeneeskunde (zaal) 22, 23 uders dag 10 30—11 30 14 30- 18.1519 uur; overige bezoe ndag tot vrij 18.15—19 uur 4 3015.30 uur (zaal 50) ouders 10"30 uur kinderzaa) keel oorheelkunde: dag behalve 81519 uur dinsdag 1314 tevens 14 30—16.30 aecologie en vooi zwangeren lachje. Hij nam zijn de drank rond en probeerde voor zichtig te ruiken. „Blauwzuur, geen twijfel aan. Je ruikt het zelfs. Hij is er niet zuinig mee geweest". Dr. Reyd ging wat ongemakkelijk zitten. „Meneer Slamon", zei hij, verslagen, „ik bied u mijn veront schuldigingen aan voor wat ik ge zegd heb. Ook ik wou ervan drin ken ,Het is wel goed", zei Tim. „Alsjeblieft", smeekte Jean, „laten we hem buiten de kamer brengen". „Ja," zei Hank, „laten we hem naar buiten brengen". „Die doodkisten staan er tóch. Waarom leggen we hem daar niet in?", vroeg Tim. „Ja," zei Sylvia, „alsjeblieft. Het is vreselijk, maar „Ik zal hem helpen dragen", bood Peter aan, „wie nog meer?" „Ik geloof", stelde Sylvia zacht, „dat we nu geleerd hebben bij el kaar te blijven". „Je hebt gelijk", stemde Hank in. „Zo erg hebben we elkaar toch niet uit het oog verloren", zei Peter. „Ik blad met de glazen. Maar ik heb er geen seconde aan gedacht „Natuurlijk niet", zei Tim. „Maar Je hebt niet gezien hoe hij de drank vergiftigde. Ik zal je helpen met het lichaam. Peter. Jullie houden ons maar in de gaten". Jean huiverde en klampte zich vast aan Mdïgarets schouder als om steun té zoeken toen Peter en Tim het zware gewicht dat eens Jason Osgood was geweest optilden. Hank deed de glazen deur naar de patio open. Ze keken toe hoe het lichaam achter de palmen gebracht werd. „Daar staan ze de doodkisten", mompelde Tim. En daar stonden ze. half verborgen door de overhangen de palmtakkenacht doodkisten, te gen elkaar geschoven als kratten. Eén van de palmen was omgevallen toen Tim er tegenaan had gestoten na de schrik van de ontdekking Het licht dat van binnenuit door de bladeren scheen viel op het gezicht van de onbekende dode. Margaret huiverde en verborg haar gezicht in haar handen. Jean leunde tegen de muur alsof zich zich niet meer staande kon houden. Het gezagheb bende gezicht van dr Reyd leek nu meer op een dodenmasker. Vlak bij hem stond Sylvia, haar vingers in eengestrengeld als om het beven van haar handen tegen te gaan. Hank boog zich voorover en stak een lucifer aan om Peter en Tim bij te lichten toen ze het lichaam lieten zakken op de plaats die hun gastheer daarvoor bestemd had. Tim richtte zich op en keek naar de andere dode die op de natte te gels lag. „Kunnen we hem ook niet beter uit het gezicht leggen, Peter?" vroeg hij schor. Peter wrong zijn handen. ,Ja". zei hij. De stilte was te snij vriendelijk en leidde haar naar de sofa. Hij schoof stoelen aan voor Sylvia en Margaret, liep toen naar het blad met de vergiftigde glazen. „Dit zal ik maar weggooien", zei hij, nadat hij zijn keel had ge schraapt. „Tenzij.hij aarzelde. „Is er misschien iemand die het niet langer kan verdragen?" Hank stond voor de radio, bood de gasten de giftige drank aan op een zilveren dienblad; even was het als of in zijn figuur de stem beli chaamd werd. Hij stond zo een ogenblik en keek de anderen aan. Aan de ene kant van hem zat Mar garet in een hoge, gecapitonneerde stoel. Haar vingers speelden met haar ketting van zwarté parels; haar gezicht was grauw boven de dofglanzende jurk. Sylvia zat naast Tim, een hand op zijn knie. en haar zeegroene ogen waren niet ge richt op de glazen, maar op Tim, alsof ze vreesde dat hij tgebruik zou maken van de geboden uitweg; maar Tim, die Hank strak aankeek, bewoog niet. Dr. Reyd keek naar de van Reyds stoel. Op de sofa zat Jean, de gele stof van haar rok los jes aan weerskanten naast haar; ze zat stil en gespannen, haar blik, waarmee ze naar het blad met de glazen keek, verried haar walging. wordt vervolgd uur en van 15—20 uur Voor i den toen ze het lichaam opnamen gplden in verband irStlJden van de babv's de vol soekuren: 1011.30 1517.30 geen bezoek, Prae- ifdeling (alleen v ouders) ma en vrijd van 18.3018 45 son van 1515.15 uur. N AAN DEN RIJN: 2e Klas 10.3011 18—19 uur, 3e klas 18—19 uur Kraamafdellng alleen voor echtgenoten 19- Kinderafdellng 1515.30 al- ouders 18—18.30 uur •ie: /Ei en het lieten zakken in een van de doodkisten. Met bevende hand liet Peter het deksel neer. „Lat'en we naar binnen gaan", zei dr. Reyd met een stem die niets menselijks meer had. Ze haastten zich allen de kamer in. de laatste sloeg de deur achter zich dicht. „Wat nu?", verzuchtte Mar garet. „Laten we eerst eens rustig gaan zitten", zei Hank bevelend" en pro- ie ADVERTENTIE Voor wie meedoet liet zaak ig vóór het ie van dit jaar maximum larbedrag van 'MfOO - vol maken. TB jk het even 11a en maak, het kan, die f 300,- dit jaar vol. Inlichtingen bij banken en spaarbanken. Voor wie het nog niet weet: de Zilvervloot is een uniek spaarplan. Zes tot negen jaar mag je elk jaar maximaal f 300,- sparen. Over dat geld krijg je rente. Plus na afloop een belastingvrije spaarpremie van 10%! Over inleg rente! Stap nog vóór het einde van dit jaar aan boord en pak zo 1971 als vol jaar mee. Ijfe' Kerst boomstam Een Frans kerstdiner is niet compleet zonder de traditionele „Buche de Noel", de kerst boomstam als dessert. Vaak is die van gebak, maar men maakt hem ook wel van ijs, en d'at is wel wat eenvoudiger. U hebt er een langwerpig stuk goed stevig bevroren vanille-ijs voor nodig. Verder een blikje gezoete kastanjepuree, bittere chocoladerepen, zwarte koffie en wat passende garnering. Smelt één reep in enkele lepels warme zwarte koffie^ met wat suiker, en evt. een scheutje rum. Roer deze massa door de kastanjepuree en laat dit af koelen. Strijk de kastanjepuree om het ijs heen en trek er met een vork ribbels in, als van boombast. Strooi daarop de ge- raspte tweede chocoladereep, 'bestuif die met poedersuiker (sneeuw) en versier de boom stam bijvoorbeeld met kleine suikeren padaestoeltjes van de banketbakker, chocoladeblaad jes en rode en groene Franse vruchtjes. WINA BORN en haar pupillen yiF5PWfNDiFNsr AWR64FRIER4 EN tlWDA. PANDA EN DE MEESTER-RALLYRIJDER 52IJ3. Joris bevestigde haastig de beide koplampen aan Panda's oude auto, en nadat hij door de heer Fortuin vorstelijk beloond was. snelde hij heen. ,.H-hola!" riep Panda hem na. „Wacht eens even! U hebt ver geten om er electrische draadjes aan vast te maken, en een knop je. Nu hebben we nóg geen licht". Dat spijl me oprecht, baaske". riep Joris terug. „Maar mijn garage is nu gesloten. Het beddeke roept. Als ge morgen terug komt, zal ik u verder helpen". Maar Panda had helemaal geen tijd om te wachten, omdat hij dan de rally zou verliezen. Daarom startte hij zijn wagen en reed voorzichtig langs de politie-agenten. Maar die hadden het geluk kig te druk met hun arrestant, Pedro Plurk, om op verkeersover- treders ie letten, en daarom kon hij ongemerkt wegglippen. Daar had Joris op gewacht. Hij had zijn vermomming afgedaan, en draafde nu op het groepje agenten af. ..Wat ziet mijn oog?!" riep hij reeds van verre. Hebt ge de boef Pedro gevangen? Hoe prettig, dat ik u op zijn spoor zette, nietwaar? Stond daar geen beloning op?" BRAMMETJE FOK IN DE DIEPVRIES 2230. Met trein en bus bereikte Bram Knetterdorp en als de aanplakker hem al niet verteld had, dat er in het variétévak niet veel .werd verdiend, dan zou hij het wel hebben gemerkt .aan het uiterlijk x'an de tent. zag er ouemaalversleten en schameltjes. tnt. Uit de verte le'ék het nog u ai, maar van dichtbij zag je duidelijk, dat er stukjes in de tent waren gezet, en dat de spatlappen versleten waren-en dat de stokken lelijk doorbogen. Een dikke dame met zwarte ogen en vuurrode lippen hielp Bram aan een kaartje. „Is het mogelijk", vroeg Bram, „dat ik de heer Loudini spreek „Awel, dat lijkt me zo seffens niet mogelijk", zei de dame twij felend. +-.„Ik verzamel handtekeningen van beroemde mensen", zei Bram, „en daar hoort Loudine bij". „Ge moet het ieveraanst maar prebère, manneke", zei de dame en ze wees hem, hoe hij lopen moest. ARMAN EN ILVA Morales voor 4 duels geschorst BERN (ANP) Julio Cesar Morales van Nacional is voor vier wedstrijden uitgesloten wegens zijn optreden tegen de Griekse voetbal ler Ioannis Tomaras in de wedstrijd Panathinaikos-Nacional op woens dag 14 december in Athene vow de z.g wereldbeker. Dit houdt in dat Morales niet zal kunnen meespelen in de tweede wedstrijd tegen Pana- thinaikos op 28 december in Monte video. Hoe is het ontstaan? Dit woord: KOPPEL Men kan een koppel noemen: een tweetal dat bij elkaar be hoort. Soms zijn die twee ge lijksoortig: een koppel paarden bijvoorbeeld, soms niet: de sa bel hangt aan de koppel, dus: de band die twee ongelijksoor tige zaken verbindt. Men spreekt ook van een koppel pa trijzen voor: een vlucht, een groot aantal. Dan is het begrip twee dus afwezig. Het woord koppel is afgeleid van het Oud franse cople, Frans couple, dat weer teruggaat op het Latijnse copula dat betekent: alles wat verbindt, dys: strik, lijn, koord, enterhaak. In Amersfoort staat staat de Koppelpoort, die twee soorten poort in zich verenigt koppelt: een landpoort en een waterpoort. Hij is namelijk zo wel op het land als over het wa ter opgetrokken. Maandag 20 december man Heijermans Hot: 20.30 uur: Wolf Kaiser en An gelica Domröse:; ..Brechtabend". Dlligentla: 20.15 uur: Jean Paul -ievllla. plano. St. Willibrorduskerk, Oegstgeest: 20.00 uur: Caroline Kaart, alt en Ben Fey, orgel. Stadsgehoorzaal, Leiden: 20.15 uur: Het Nederlands Danstheater: „Muta- lons" en „Journaal". Poppentheater Frank Kooman: 14.30 uur: „Sophonljnus het wijze konijn". Dinsdag 21 december Moeder Gods Kerk, Voorschoten: 20.15 uur: Het Residentie-Orkest oJ.v. Willem van Otterloo. Dlligentla: zie 16 december. Theater Pepijn: zie 16 december. Poppentheater Frank Kooman: 14.30 uur: ..Lomple de lorrebeer". WO isdag december Dlligentla: 20.15 uur: Paul van Vliet: 'Noord West". Theater Pepijn: Don Qulshocklng: "Waar het valt daar legt het". 20.30 uur. Sint Anthonius Abt: 20.15 uur: Koor o.l.v. Jos Vranken: Kerstliederen. Poppentheater Frank Kooman: 14.30

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 19