Noordwijk krijgt nu rayons Wie gaat Oe Thant bij VN opvolgen OUDE RAADHUIS VERBOUW agenda Verdeling van logiesruimte voor V.V.V.'s een probleem vaak te maken met ontevreden verhuurders Voorschoten is gericht op Den meei Haa; Damclub Lisse kampioen in hoofdklasse Lynch valt het IRA af Steeds Voorn Bierman opent nieuwe zaak PAGINA 2 VARIA ZATERDAG 13 DECEMBER f DUIN- EN BOLLENSTREEK Het is heus geen eenvou dige zaak aan het hoofd te staan van een V.V.V. Daarover kunnen de functionarissen, die in' de Duin- en Bollenstreek leiding moeten geven aan de „toeristische industrie" in hun gemeente, beslist wel meepraten. Er is soms bepaald niet ten onrechte vaak nogal wat kritiek op hun beleid. Wan neer alles goed gaat en de vakantieplaatsen vol met gasten zitten hoort men er niet over. Dan is iedereen dik tevreden. Maar o wee als het bezoek door allerlei omstandigheden terug loopt. Boze telefoontjes, nare, vaak anonieme brieven en min der prettige opmerkingen tegen de mensen aan de balies in de V.V.V.-kantoren, die toch hun uiterste best doen het gast en gastheer (-vrouw) naar de zin te maken. Wanneer men zo zomers zijn oor te luister legt of dat nu in Leiden. Katwijk. Lisse, Hillegom of Noord- wijk is kan men vernemen, dat het ene hotel voorgetrokken wordt bij 't andere bij 't onderbrengen van gas ten, dat er pensions zijn die bijzon der in de belangstellingssfeer van de V.V.V.-mensen staan en dat er par- ticuliree kamerverhuurders zijn dus de mensen, die kamers met ont bijt beschikbaar stellen die altijd gasten hebben en dat anderen maar te hooi en te gras worden bedeeld. In het hoogseizoen en gedurende de topweekeinden (Pasen, corso, 1 Zaterdag Doopsgezinde kerk Adventkerk bij belstudie 10 uur voorm, prediking dhr. R. C. Paulus 11 uur voorm. Het Mierennest (Morsweg 59) Koffie bar 12—2 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Hviis) Schaak sociëteit Palamedes 25.30 uur nam. Gebouw K. en O. (Oude Vest 45) Kinderfilm Avontuur op de zeebodem Oegstgeest Swiebertje en Bromsnor bij Garage Bierman Oegstgeesterweg) 10 uur voorm. Antoniusclubhuis Toneelver. Tot Ieders Genoegen met "Een meisje als Jij 8 uur nam. Hooglandse Kerk. Avondgebed, 7 uur Hogewoerd 57 Fancy-fair Vormlngs centrum Troef 11 uur voorm.-12 uur nam. mei en Pinksteren) hoort men er niet over. Dan is meestal alle be schikbare ruimte bezet. En vaak meer dan dat, want dikwijls moet dan ook nog een beroep op niet pro fessionele kamerverhuurders worden gedaan om aan de vraag om „een bed met een ontbijt" te kunnen voldopn. Iedereen is in die dagen dik tevreden en loopt met een vrolijk gezicht rond, omdat hij of zij weer een lek ker „graantje" heeft meegepikt van die geweldige toeristenstroom. Ontevreden Hoewel men ook uit de hotel- en pensionsector wel eens ontevreden geluiden kan horen zit de „kneep", over het algemeen bij de particulie ren. De managers uit de hotel- en pensionsector hebben meestal hun eigen relaties om de bedden bezet te krijgen. In de vorm van contracten met grote buitenlandse reisbureau'6, die reeds lang voor het seizoen be gint worden opgemaakt. Ook dat geldt dan weer in hoofdzaak voor het hoogseizoen en de toppers volle bus naar één wijk te dirigeren. Daarom heeft het V.V.H.K.-bestuur nu besloten deze proef definitief te maken en Noordwijk voorlopig in acht rayons of wijken in te delen, waaraan natuurlijk altijd nog uit breiding kan worden gegeven. De V.V.H.K. heeft rayonleiders (sters) aangewezen, die belast zijn met de huisvesting van de gasten bij leden van de vereniging en die ook zorgen, dat de onderkomens aan bepaalde ei sen voldoen. Door het benoemen van die wijkhoofden hoopt de V.V.H.K. eveneens te kunnen bereiken, dat. door die activiteiten van deze men sen aan de gasten logiesruimte wordt aangeboden, waarop niets is aan te merken en bovendien, dat Noord- wijkers, die wel verhuren, doch nog geen lid zijn, zich zullen aanslüiten bij de V.V.H.K. Nadrukkelijk stelt mén in Noord wijk dat geldt ook voor de ande re vakantieplaatsen in de Duin- en Bollenstreek dat het de vakan tiegangers aan niets mag ontbreken en dat zij zoveel mogelijk service moeten ontvangen. Het onderbren gen in een verantwoorde omgeving is daar een van de belangrijke punten van. Daarvoor worden in de Noord wijk de V.V.H.K.-leden de meest, aangewezen personen geacht en het bestuur verwacht, dat zij dat ook zul len zijn. Er is gelukkig een goed samenspel tussen V.V.V. en V.V.H.K., welke laatste vereniging in Noord wijk een zeer belangrijke plaats in neemt in de verhuursector. Op dit terrein zijn voorts enige reisbureau's werkzaam, die zelf hun adressen zoe ken om gasten onder te brengen. Eisen Een zeer voornaam punt in de ei sen van de V.V.H.K. is het is eveneens van belang voor de ande re gemeenten dat de gasten de ge hele dag over de gehuurde ruimte moeten kunnen beschikken. Voorts, geldt als minimum eis, dat er stro- ment water op de kamers aanwezig is en dat deze kamers in het voor jaar verwarmd kunnen worden. Katwijks V.V.V.-voorzitter mr J. van der Plas heeft tijdens de najaarsvergadering naar aanleiding van in het openbaar geleverde kritiek op de staat van de te verhuren ka mers opgemerkt, dat die welke door de V.V.V. worden verhuurd in Katwijk kent men geen V.V.H.K. regelmatig worden gecontroleerd of ze aan de eisen voldoen. Hij wees erop. dat er tijdens het hoogseizoen of toppers wel eens ka mers buiten deze vereniging om worden verhuurd, die minder ge schikt zijn voor dit doel. Men kan dit betreuren, zelfs al nemen de huurders er genoegen mee. Overigens stel de hij, dat het onder dergelijke om standigheden overal wel eens voor komt, dat er minder geschikte ka mers worden betrokken. Vast staat, dat de V.V.V. de laatste Jaren geen klachten ontving, hetgeen dus in houdt dat de vakantiegangers wel tevreden zijn. Het is gelukkig, dat de V.V.V.'s in de Duin- en Bollenstreek zich met de problematiek van de inrichting van de te huur aangeboden kamers bezig houden en dat zij minimum eisen stellen. Dat voorkomt klachten en werkt mede aan een goede propagan da in binnen- en buitenland voor dit zo mooie vakantiegebied langs de kust. VOORSCHOTEN De gemeenteraad sprak gisteraq waarderend over de deelnota uitgebracht door de Ver. Nederlandse Gemeenten in opdracht van het Gewest Lefó Toch waren er vele kritische kanttekeningen. Zowel mr, lianer (P.v.d.A.) als de heer Marcelis (K.V.P.) plaatsten groot vraagteken achter de centrumjunctie van Leiden. 4 Ook uit de deelnota van het Ge west Leiden komt naar voren de ge richtheid van Voorschoten op Den Haag. Dat stemt tot nadenken, aldus de heer Marcelis. Leiden mist thans een bereikbaarheid per auto, de sfeer en heeft geen recreatief-sociaal as pect en dat zijn Juist de functies, die een gemeente kenmerken als cen trum voor een gewest. Mr. Goosens (D'66) constateerde, dat de Ver. van Nederlandse Gemeente kansen ge mist heeft, de nota over de leefbaar heid van het Gewest Leiden mist al le informaties over Jeugdzaken. De nota houdt op bij de vermelding van de diverse scholen. Ook is de nota niet altijd betrouwbaar. Zo staat er vermeld, dat Voorschoten een zwem bad heeft, dat goed tot zeer goed gekwalificeerd wordt, terwijl het ge hele dorp slechts de beschikking heeft over één instructiebad. Commercieel Centrum Door Lees Combee Zondag Oegstgeest Sociëteit voor kamer bewoners en alleenstaanden 11 uur voorm. (Geverstraat 65) 2 uur en 8- 12 nam. Hogewoerd 175 Jehova Getuigen 10 uur voorm. 2.30 en 5.15 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spr. evang. J. Zijlstra 10 uur nam. Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) Gem. voor oorspronkelijk christendom afd. Oegstgeest Spr. evang. N. v.d. Brugge 7.30 uur nam. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente Spr. dhr. J. Eikerbout 3 uur nam. (Viaandag Molen De Valk Mobielkantoor ANWB 10 uur voorm.-4 uur nam. Dansschool Mekel Hogewoerd Contactavond weduwnaarsclub, 8 uur Stadhuis Begrotingsbehandeling 7.30 uur nam. Koningskerk Kerstviering NCVB afd. Noord 8 uur nam. Moeilijker wordt het in de maan den daarvoor en in de weken na het hooseizoen. Dan blyven er vaak kamers leegstaan Komen er dan spaarzame gasten bij de V.V.V. om te vragen naar hotel- of pension ruimte voor enkele dagen, een week of langer, dan geven de meeste VVV's hen een lijst waarop de namen en de prijs vermeld staan en laten hen dan zelf een keus maken. Is die keus gedaan. dan wil men natuur lijk graag de boeking verrichten. Dat geschiedt ook wanneer er telefoni sche „bestellingen" binnenkpmen. Voor iedere dag. dat de gast blijft wordt een bepaald bedrag aan be- middelingskosten in rekening ge bracht. Het nadelige van deze me thode is, dat de gasten die hun verblijf bij de V.V.V. of een ander bemiddelingsbureau afrekenen per dag f 1 of f 1,50 per persoon meer moeten neertellen, dan de vakantie gangers die rechtstreeks boeken bij het hotel of pension. Dat veroor zaakt door de contacten tussen de gasten onderling wel eens wrijvin gen al schijnt, dat in de praktijk maar heel weinig voor te komen, om dat men meestal niet over prijzen praat en elkaar vaak alleen maar tijdens de maaltijden ziet. 1 ijf namen in overweging NEW YORK (AP) De Veilig- heidsraad van de N.V. heeft gister- avond een gesloten bijeenkomst ge houden in verband met het zoeken van een opvolger van Oe Thant als secretaris-generaal der organisatie. Volgens berichten uit diplomatieke j kringen hebben de vijf permanente j leden van de raad verzocht de na- kringen beschouwd als ..kandidaten" en Waldheim als iemand die „be schikbaar" is voor het ambt. Men verwacht dat de raad nog met enige gegadigden voor de dag zal komen, en dat zijn: de Argentijn se ambassadeur bij de V.N.. Carlos Ortiz de Rozas, de Chileense oud minister van Buitenlandse Zaken Gabriël Valdes, die thans directeur is van het ontwikkelingsbureau der V.N. voor Zuid-Amerika, S. S. 1. ambassadeur bij de V.N. van Ramphal, minister van Staat van Finland Max Jakobson. Guyana, Hamilton Shirley Ame- 2. ambassadeur bij de V.N. van i rasjinge, Ceylonees ambassadeur bij Oostenrijk, Kurt Waldheim, 3. de Chileen Felipe Hergera, oud president van de inter-Amerikaanse bank te Washington, 4. de Perzische prins Sadroeddin Aga Chan, hoge-commissaris van de V.N. voor de vluchtelingen te Genè- ve, en Zie jewel. V.N., End Dalkasjew "Makön- nen, de Ethiopische minister van Verbindinge en Issoefoe Djermakoje onderstaatssecretaris-generaal van de V.N. en afkomstig uit de Afrikaanse staat Niger. Als de veiligheidsraad een kandi- j daat heeft uitgezocht dan wordt de- 5. dr. Gunnar Jarring. Zweeds am- ze voorgedagen bij de Algemene bassadeur te Moskou en speciaal ver- Vergadering. Hij kan daar dan wor- tegenwoordiger van de V.N. in het den aanvaard na een stemming Midden-Oosten. j waarbij een eenvoudige meerder- Alleen de drie eerstgenoemden heid voldoende is. hebben zich officieel beschikbaar I voor het ambt gesteld. Jakobson en Herrera worden in diplomatieke Dinsdag Het Mierennest (Morsweg 59) Be jaardensociëteit 24 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 Zijlsingel vang. J. Boommarkt 12: Sociëteit voor ge handicapten. 25 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19)Spreek uur Chr. Emigratiecentrale. 78 uur Diamantplein 27Gespreksavond Baha'i, 8.15 uur nam. Steenschuur 5: Spreekuur Stichting hulsvesting werkende Jongeren. 88.30 Woensdag Oegstgeest (Julianalaan 1): Evan geliegemeente Rijnland. Spr. dhr Van der Plas. 8 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65): Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden. 8 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den). 9—12 uur nam. Stadhuis: Spreekuur sociale raads vrouw. 46 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor matie-avond Baha-i. 8 uur nam. Beloftekerk NCVB. Morskwartier Kerstviering. 8 uur nam. WEEKE1NDEDIENST Leiden Tot zaterdagmorgen tien ;ge men de eigen huisr zondagnacht twaalf d voor s terstelefoon 2221 Leiderdorp Dokter F. O. A. M Kem- me. Gansstraat 2, tel. 44844 (wijkzus ter C. van Meurs, Snouck Hurgronje- straat 7, tel. 34112). Voorschoten (Dokter J. E. James, Leidseweg 51. tel. 2520 (wijkverpleging Gezondheidscentrum, wijngaarden- laan 2). Warmond: Dokter Walenkamp. Dorpsstraat, tel. 2220 (wijkzuster H. Tiel-Groenestege. Friezenhorst 27, Sassenheim, tel. 11643). Apotheekdienst De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door de Zuider apotheek, Lammenschansweg 7, APo- theek van Breest Smallenburg, Loeve- •tein 6 Leiderdorp en Apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8. SOS-DIENST SOS-Telefonische Hulpdienst nr (01710)25202. Vooi alle die In moei lijkheden verkeren bereikbaar elk£ werkdag van acht uur n.m tot acht uur vjn. doorlopend in bet weekeinde, d.w.z. van vrijdag acht uur n.m. tot maandag acht uur v.m. Het grootste „ontevredenheidspro- j bleem" doet zich voor bij de kamer- verhuurders. Op een gegeven mo- I ment ziet men dan een bus met bui- 1 tenianders in de wijk stoppen en de 'gasten gewapend met een reserve- I ringsbiljetten naar bepaalde adres sen gaan, waarbij de deur van de „kijker of kijkster" wordt voorbijge- gaan. „Zie jje wel", wordt dan di- j reet gezegd, „de V.V.V. trekt anderen voor en stelt ons ten achter". Die controverse kan ook optreden in de verschillende dorpswijken. Het is al lemaal oorzaak van narigheden, die weer aanleiding zijn tot boze tele foontjes. Katwijks V.V.V.-directeur Chris Verplancke. die erg veel op het ge bied van het onderbrengen van gas ten bij particulieren doet, heeft hel dorp in wijken verdeeld en probeert zoveel mogelijk de ingeschreven ver huurders gelijk te behandelen. Wan neer er, om maar een voorbeeld te noemen, 3000 bedden te verdelen zijn en er komen maar 2000 gasten, dan moeten er 1000 onbeslapen blijven. Daaraan is niets te doen. Voorts is het zo, dat men de iijzit- tenden van één bus zo dicht moge lijk bij elkaar onderbrengt, zodat de chauffeur de volgende morgen als er excursies worden gemaakt, niet eepst het hele dorp Katwijk door moet rijden om zijn gasten op te halen. Bovendien biedt deze verdeel- wijze voordeel als de toeristen des avonds met elkaar „uit" willen. Ze kunnen dan weer gezamenlijk terug keren. Dus behoeft de een zich niei te begeven naar het oostelijk gedeel te van het dorp en de ander naar het noordelijke. Die werkwijze loopt goed. Al schijnt er toch altijd nog aanleiding te zijn tot kritiek. Rayonindeling In Noordwijk kampt men ook met deze problemen. Dat heeft geleid tot een nieuwe opzet bij het onder brengen van gasten door de V.V.V. en de Vereniging van villa's, huizen- en kamerverhuurders. Onder directeur Dekker is men daar al mee begon nen. VVHK-leden treden daarbij op als adviseurs. De proeven in het Beeklaankwartier genomen heb ben zeer goede resultaten opge leverd. Er werd besloten steeds een LISSE Damclub Lisse Is kam pioen geworden in de hoofdklasse van de Leidse Districts Dambond. Een geweldige prestatie. In 1968- 1969 werd het team nog kampioen van de tweede klasse. In éen ruk is het toen doorgestoten naar de hoofdklasse, waarin meteen het kampioenschap werd behaald. De titel werd bereikt in de strijd tegen de dammers uit Den Hoorn bij Alphen aan den R(jn (119i De cijfers geven aan hoe fel de strijd is geweest. Volgend jaar zullen de dammers uit Lisse uitkomen in de regionale hoofdklasse. KERSTSFEER BIJ D.E.V. LEIDEN De bijeenkomst, die de Leidse Tuiniers- en Bloemisten vereniging "Door Eendracht Ver bonden" gisteravond in het gebouw Staalwijk hield, stond geheel in het teken van het naderende kerstfeest. Traditiegetrouw hadden vele leden een zelf gemaakt kerststukje meege bracht, waarvoor het bestuur enkele prijsjes beschikbaar had gesteld. De eerste vier prijzen gingen naar 1. P. Staffeleu 26% pt. 2. J. Verhoog 23 pt, 3 en 4 mevr. D. Koudijzer-Renes en D. M. Kuivenhoven 22 pt. Met een fraaie zelfgekweekte cyclaam ver wierf de heer H. den Hartog 9 pun ten voor het puntenstelsel DUBLIN (Reuter) Premier Jack Lynch van Ierland heeft een felle aanval gedaan op het IRA (het ver boden Ierse Republikeinse Leger) en gezinspeeld op hardere maatregelen j tegen de organisatie. In het Ierse parlement zei Lynch, I dat er geen kans is om tot een poli- tieke oplossing van Ierlands vraag- I stukken te komen, zolang het IRA actief is. De Ierse premier kondigde aan. j dat de wetgeving ten aanzien van I de bestrijding van ondermijnende I bewegingen, waaronder het IRA. I verscherpt zou worden. Lynch zei echter niet hoe. Maar Lynch zei ook, dat de wer- I kelijke oorzaak van de gewelddadig heid in Noord-Ierland het beleid van de overwegend protestantse re gering in Ulster was. De raadgevende vergadering van de Raad van Europa heeft een sub commissie van tien man gevormd die zo snel mogelijk de toestand in Noord-Ierland moet onderzoeken, j De regering van de Ierse Repu- bliek diende donderdag bij de Raad van Europa een klacht in tegen En- I geland wegens schending van de mensenrechten in verband met de gebeurtenissen in Noord-Ierland. De gebruikelijke afkorting voor het Cultureel Centrum, de C.C., zal Mr. Goosens (D'66) in het vervolg ver talen als Commercieel Centrum. De raad had wel enige moeite met de blijvende verhuur van het C.C. voor commerciële doeleinden. Drs. Van der Laan (K.V.P.) vond commercieel ver huur eventueel toelaatbaar indien de kostprijs voor de verhuur betaald zou worden, maar zag liever geen handelsactiviteiten in panden, die daarvoor niet geschikt zijn. Mr. Koet- I ser (V.V.D.) vond het bezwaarlijk dat de raadsleden niet vertegenwoor digd zijn in de commissie voor Middenstandsadviesaangele- genheden, waardoor de raad uitslui- tend via persberichten kan kennis ne- j men van bepaalde motiveringen van die commissie. Wethouder Pels gaf j graag de toezegging binnen het i collegevan B. en W. te bespreken I hoe de samenstelling van de commis- De rol van de „grote vijf" bij dit j sie veranderd kan worden waardoor alles is van overwegend belang. Zij eventueel ook raadsleden aan de be- zyn permanent lid van de Veilig' heidsraad en hebben het recht van veto. Pas als zij het eens zijn met de keuze van een kandidaat door de raad kan de Algemene Vergade ring erover gaan stemmen. spreking kunnen deelnemen, Met 10 stemmen vóór en 9 tegen, nam de raad het besluit om bezwaar te maken bij de Kroon tegen het be stemmingsplan „Landelijk gebied Zuid 1?71" van de gemeente Zoe- terwoude. Langdurig sprak de raad over rijksweg 11 en het aaiiti van het landgoed „Berbice". houder De Vos van Steenwijk fc met moeite de kleinst mogd meerderheid van de raad aan 1 zijde. Fel tegen het bezwaars«l waren Mr. Begeer (V.V.D.)de Zandee (P.C.) en de heer Man (K.V.P.). Het voorstel om de weekmarki de vrijdagavond te vervangen een middag en avondmarkt tot dagmarkt, bracht hele romantj a< gesprekken op gang. Vier leden de raad stemden tegen de Afscl ;|i Aan het slot van de vergadj werd officieel afscheid genomen de gemeente-secretaris A. Evel die 'n functie heeft aanvaard bj l ministerie van Binnenlandse Z en hoofd van de afdeling gemei financiën wordt. Burgemeester L der Haar prees de heer EveJ jjj noemde de scheidende functio r een manager, beleidsadviseur en zijn vertrek spijtig. Namens meenteraad en de pers spraklds Van der Laan woorden van i ring en diende een door alle t leden ondertekende motie in, di )i, uitdrukking bracht de waard n voor de secretaris. In zijn d ke woord sprak de heer Eveleens de sta uit dat Voorschoten nimmerfP1 zijn vaste klanten in zijn functie zou gaan behoren, wai#o zag er financieel droevig voor 1 schoten uit. WARMOND Ter g het 25-Jarig bestaan van de; tennisvereniging "Steeds Vck j wordt morgen van 9.30 tot 6 ui de sportzaal Klimop een wedLf m gehouden, waarvoor het bestuin de jubilerende vereniging een a beker beschikbaar heeft gesteld )R de Nederlandse "Ping In "-titel: speelt minimaal per persoon ééjilij: me. Na tien partijen ontvangt een vaantje, na twintig komt m aanmerking om zich in te voor de strijd om de titel. LEIDEN Met een druk op een verborgen knop. waardoor één van de tentoongestelde auto's op een „brug" in de hoogte werd gesloken, cpende wethouder Kret van Verkeer en Stadsontwikkeling gisteren het nieuwe, moderne filiaal van auto bedrijf Bierman aan de Oegstgees terweg. „Een uitstekend bedrijf", was het oordeel van de wethouder. „We kunnen niet zonder. Wat er ook ge beurt. het autobedrijf heeft een be langrijke dienende functie. Van be lang is dat men in een bedrijf goed en verantwoord kan werken, omdat er in dit vak mensenlevens op het spel staan". Wethouder Kret wenste de heer Bierman veel geluk met zijn nieuwe pand en voegde eraan toe dat hij er veel van verwacht. Als blijk van dankbaarheid werd hem door Karin van Wamelen, die de officiële opening van het pand aan elkaar praatte, een datumklok voor zijn bureau aangeboden. Na de wethouder spraken de commercieel directeur van Simca Nederland, het merk dat Bierman vertegenwoordigt en de heer Noord wier van Shell Nederland, Laatste spreker was burgemeester jhr. T. A J. van Eijsinga van Oegst geest. Hij kwam geld in ontvangst nemen, dat bestemd was voor de aanschaffing van paarden voor de Oegstgeestse manege voor gehandi capten, speciaal voor de feestelijke gelegenheid beschikbaar gesteld door Bierman. Vier kinderen van de ver- De showroom van gi jorii Bierman aan de Oegstgeestt a die gisteren officieel door houder Kret werd geopend. (Foto Ho! emging, die te paard de sho; geeL waren binnengereden bedankte met het zingen van het clubi (n De heer Bierman dankte aanwezigen en medewerkers, achtte het ondoenlijk om ieder ïoonlijk te noemen. Alleen vo gemeente Leiden maakte hij 11 zondering vanwege de plezierig! su waarop de benodigde vergun! er 1 waren afgegeven. Vandaag deden Swiebertj! Bromsnor de opening nog eens netjes over. ALPHEN AAN DEN RIJN In het Alpheuse onderwijs ontbreken schakels, meent de fractie van de CHU: een middelbaar technische school en een middelbaar economi sche en administratieve school. Het college van burgemeester en wethouders zal de totstandkoming van deze scholen zoveel mogelijk moeten stimuleren, met het. oog op de te verwachten snelle uitbreiding WARMOND Het oude raadhuis in Warmond zal een stevige ver bouwing moeten ondergaan. Hiermee zal een bedrag van f 24.960 gemoeid zijn Daarnaast moet de indeling van het bestaande gemeentehuis veranderd worden en daarvoor zaJ f 5.400,- moeten worden uitge trokken. De uitbreiding van het aantal me dewerkers van de secretarieën van de dienst van gemeentewerken maakt het noodzakelijk dat een grotere huisvestingsmogelijkheid hiervoor wordt geschapen. Over het door B i en W. ingediende plan zegt de finan- I ciële commissie wel te voelen voor het overbrengen van de administra tieve dienst van gemeentewerken naar het oude raadhuis. Voorwaarde hiervoor moet zijn dat de daarvoor te treffen voorzieningen passen in het restauratieplan van dit gebouw. Verder is bij de commissie de vraag opgekomen of met de restau ratie van het oude raadhuis nog lan ger gewacht moet worden. B. en W. delen mee dat zij aan de directeur van gemeentewerken verzocht heb ben een plan met kostenberekening te maken voor de overplaatsing van zijn dienst naar het oude raadhuis. Dit nieuwe plan biedt in totaliteit gezien een betere en gavere oplos sing dan het eerste plan. De kos- ten hiervan, zijn f 39.184.- Met dit laatste plan kan echter niet tege moet worden gekomen aan de door de commissie gestelde voorwaarde, dat de voorzieningen voor het over brengen van de dienst gemeentewer ken moeten passen in het restaura tieplan van het oude raadhuis. B. en W. zeggen dat deze voorwaarde, met welk plan dan ook niet is in te los- I De gedachte bestemming van het oude raadhuis is namelijk van ge- heel andere aard dan die van kan- I toor- en werkruimten voor de dienst gemeentewerken. In het opgestelde 1 plan voor de restauratie van het ou- Td t< J uu de raadhuis zal de begane worden bestemd voor de B.B. bestuurspost. De verdieping zt den ingericht als zgn. burg *K>m Het bestaande gemeentehuis I '7: een herindeling van de ruimt die a heel voor de administratie en nische dienst bestemd worden. *an e en (r Het bejaardenkoor dat dit'requi Warmond is opgericht heeft kh is startsubsidie gekregen van -f terwijl op de begroting voor ll bedrag van f 400.- voor het Koistuk 1 getrokken. Het Wit-Gele Kruis voor de wijkverpleging en sultatiebureau voor zuigeling! 1]der kleuters een bedrag van flöjhet J van

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2