Show van honderden dieren In Leiden en in Zoeterwoude Timdelerclub voert Claudia ten tonele Lucia-feest in Leiden Borden op trimbaan in Oegstgeests park S fir LEIDEN/ZOETERWOUDE Honderden dieren en vogels zijn in het weekeinde door duizenden mensen bekeken. In de Leidse Stadsgehoorzaal zongen 1100 vogels in koor het „Drie- in-een" van Avibus, De Leidse Vogelvrienden en De Zanger, een kleur- en luisterrijke expositie. In 't Centrum in Zoeter woude kwamen meer dan 250 konijnen, sierduiven en cavia's op de keurtafel in de Leidse Pluimvee- en Konijnenhouders- vereniging. Burgemeester Detmers van Zoeter woude zei het in zijn openingswoord Jammer te vinden, dat door de vo gelpest een verbod was afgekomen om pluimvee ten toon te stellen. De ereprijzen gingen naar: Konijnen: 1. Mevr. Dallinga (beste span kleurdwergen), 2. L. v. Ruiten (mooiste konijn geheel rus), 3. Spring in 't Veld (mooiste van het Jeugdlid), 4. J. Slingerland (beker gemeente Zoeterwoude), 5. Mevr. Zwanenburg, 6. L. v. Ruiten, 7. Me vrouw Dallinga, 8. L. v. Ruiten, 9. Spring in 't Veld, 10. Mevr. Zwanen burg. Sierduiven: 1. P. Angevaare (mooiste sierduif, De hedendaagse drumbandmuziek LEIDEN/ BREDA In het Turf schip te Breda had de NOS zater dag een drumbandfestival (De drumband van morgen) georgani seerd, dat tot doel had nieuwe wegen te vinden voor de hedendaag se drumband. Het programma zal ook op 18 december worden uit gezonden. De Franciscus Band uit Leiden nam aan dit festival deel met experimentele muziek voor slagwerk Achtereenvolgens werden gespeeld, Herakleion I en de Persepolismar?- gecomponeerd door de heer J. R. Mourik, instructeur van de band er slagwerker bij het Residentieorkest. Tijdens een na afloop gehouder gesprek kwam devraag naar voren of de muziek, die de drumfanfare en de trompetter-, pijper- en tam boerkorpsen laten horen, de tor komstmuziek voor drumbands moet zijn. Kritiek werd geuit over de hui dige concoursen en de plaats, die het drumbandwezen in de Neder' Muziekfederat'ie inneemt. Waarom worden concoursen altijd in hallen gehouden en niet in een zaal met jehoorlijke akoestiek en waarom wor den drumbands (tamboerkorpsen) in sommige gemeenten door culturelr instanties1'biet een'ScAé'ef roó{* 'aan gekeken? Wanneer komt er een be hoorlijke opleiding voor instruc teurs? Men achtte het hoog tijd. da; de Ned. Muziekfederatie eens orde op zaken gaat stellen. legpenning gem. Leiden), 2. G. Springer, 3. id, 4. P. Angevaare. Beste Jeugdlid; C. v. Heel. Cavia's: 1. P. Marijt (zilveren legpenning Leidsch Dagblad), 2. id. (legpenning Artis), 3. v.d. hoorn, 4. id.. 5. P Marijt, 6. id.. C. Klasse: Heemskerk, 2. id., 3. H. Opdam. Gefluit De vogeltentoonstelling in de Stadsgehoorzaal werd geopend door wethouder mevr. Den Haan-Groen die haar openingswoord had ge stuurd, omdat ze zelf niet aanwezig kon zijn. "Ik zou liever het lieflijke vogelgefluit horen dan het vaak zwaarwichtige gepraat in de begro tingsvergadering van de raad", schreef mevr. Den Haan. De Leidse kampioenschappen gin gen naar: Hazers: C. v. d. Berg, kleurkanaries- pigment: J. G. C. Verhaar, kleur- kanaries-ongepigmentee'rd: J. Lalau. kuif en vormkanaries: d. Wolf. bas taardkanaries inlandsevogels Hibri- den: W. Flaman, tropische vogels A: J. Wijling, idem, B: B. Schouten, idem C: J. IJzerman, kruising tropi sche vogels: W. Weijdema en W. Wijling, grasparkieten: H. d. Groot,; Agaporniden en grote parkieten: F. Brandsen. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Adrianus Cornells, zn. van A. Pot ters en M. de Vreugd; Barbara Eliza beth. dr. van J. Buis en G. van den Oever; Fatima, dr. van B. b O Msaadi en H. E. Jansen; Margaretha Aletta, dr. van L. Schaap en W. A. Zuijder- Duijn; Brigitta, dr. van P. A. Bodijn en W. A. Leerling; Sander, zn. van L. H. A. M. Tolenaar en C. M. de Gijzel; rascal Mireille Anuschka, dr. van L. M. van der Laan en J. M. C. Ver- sluijs; Natasja Anthonla Elizabeth, dr. van T. G. A. de Langen en J. P. A. van der Born; Johanna, dr. van G Velthuijzen en A. M. Habraken; Je roen Pieter, zn. van F. J. C. Maas en W. J. M. van Dijk. GETROUWD F. de Pater en G. Bouman; P. C. G. van den Burg en A. M. van 't Veer; C. B. van Vugt en P. M. Belt; J. Roest en J. Hollebeek; J. S. Slats en W Chaudron; L. A. Engel en I. E. Marquenie. OVERLEDEN P. Swanenburg, 61 J., man; G. G, M. Maesen, 71 j., weduwe van P. G. Gil lissen; M. A. van der Meer, 65 j., echt- gen. van P. Blonk; A. Molenaar. 74 J., man; W. iMsset, 78 j., weduwe van G van Maren. LEIDEN „Ik heb altijd een gro tere buste willen hebben", verzucht Claudia op een gegeven moment. „Nou kind je kan de mijne krijgen hoor. maar trekt eerst die nieuw- jurk maar 'ns aan. Dat heb je in ieder geval vormen", weet goed ge proportioneerde Madame Darusch- ka, hierop onmiddellijk te reageren Madame Daruschka was de ope razangeres en met haar komst op de planken kwam de vaart, die op dat moment echt nodig was. Leven digheid was het precies waar het in het eerste bedrijf op de boerderi van het jonggetrouwde stel „David en Claudia" aan ontbrak. „Claudia" heette de komedie die gisteren door de christelijke toneel- LEIDEN Het in Zweden met zo veel romantiek omgeven Lucia-feest werd hedenochtend door een aantal leerlingen van de Eerste Leidse Schoolvereniging opgevoerd. De schooljeugdmet een kransje van zilverglitter o/ een witte puntmuts op het hoofd en met een kaars in de hand, ging het Lucia-lied zingend langs alle klassen en boden de leraren een kopje koffie aan. De oor spronkelijke Lucia-viering in Zweden dateert uit de middel eeuwen toen de bewoners rondom het Vanermeer midden in de nacht van 12 op 13 december op stonden om het vee in de stallen te voorzien van een extra jnaal voer. Ook de boer en zijn huis genoten kregen een kleine maal tijd aangeboden. Tijdens de maal tijd werd het Lucia-lied gezongen. (Foto Holvast) OEGSTGEEST: GEEN GELUK OEGSTGEEST Oegstgeest heeft de goede vorm van vorige week niet kunnen vasthouden. Vooral in de eerste helft klopte er weinig en kon SVOW een voorsprong nemen. In de 15de" minuut maakte doelman Van Aalburg hands. De toegekende vrije schop werd door Langereis fraai in geschoten (0—1). In de 35ste minuut zorgde Kamer voor 02. Kort voor rust kreeg Van Heek nog een goede kans, maar nu redde Van Aalburg fraai. Na de rust kwam Oegstgeest weer in de aanval, maar slaagde er desondanks niet in zich reële kansen te scheppen. Vijf minuten voor het einde brak Pieter Wieman na een botsing zijn enkel. Leeuwenhoek-bus rijdt tot kerst LEIDEN De buslijn tussen sta tion en Leeuwenhoek-complex blijft ondanks eerdere berichten over een stopzetting met ingane van vandaag voorlopig nog rijden. In elk geval tot Kerstmis. De universiteit heeft inmiddels met de gemeente Leiden overleg geopend over handhaving van de buslijn in '72. Voor de universiteit is het exploitatietekort van de lijn té groot om de busverbinding op eigen financiële kracht in stand te houden. Janine Dacosta speelt Mozart LEIDEN Op donderdag 16 de cember zal onder auspiciën van K en O in de Stadsgehoorzaal een con cert worden gegeven door het Rot terdams Philharmonisoh Orkest o.l. v. Jean Fournet met solistische me dewerking van de pianiste Janine Dacosta. Dit is het derde concert in de meesterserie F. Uitgevoerd worden: Symfonie nr 4 de „Tragische" van F. Schubert, het sublieme pianoconcert nr. 17 in G. K.V. 453 van W. A. Mozart, Pel- léas et Mélisande van G. Fauré en de suite van het beroemde ballet De Vuurvogel van Igor Strawinsky. Janine Dacosta studeerde aan het conservatorium van Bordeaux in Frankrijk, bij Joseph Tibaud. Even eens was zij leerlinge van het Con servatoire National de Paris bij La- zare Levy; later werkte zij met Yves Nat. Aan talloze concerten heeft zij haar medewerking verleend, terwijl zij tevens veel recitals heeft gege ven, zowel voor radio als voor tele visie. vereniging „De Timdelerclub" opge voerd werd. „Claudia" waar de be kende boekenserie over bestaat stond er op het programma aangekondigd Die boeken mogen dan misschien 'n goede naam hebben, of het stuk var gisteravond die verdient, is maar zeer de vraag. „Alles hangt als loi zand aan elkaar", ging je haast den ken. Er waren bovendien een paar storende détailkwesties'; hoe kan het bijvoorbeeld tijdelang negen uur d' avonds blijven? Eerst een buurman die met (zijn lekke band op de pron- pen komt. maar geen garage meer kan bereiken, omdat het al negen uur is. Dan, na veel gebeurtenissen een telefoontje, dat een reactie van één van de spelers ontlokt in de trant van: „Wie kan er nu nog bel len? Het is al negen uur". Het geheel speelt zich af in de Ver. Staten, in welke periode wordt niet erg duidelijk. Er wordt in ieder geval eindeloos over dollars en effec ten gepraat vooral als Claudia de boerderij met 100 pet winst heeft ver kocht. Echtgenoot-lief neemt het al lemaal maar. „Ik voel met net een teddybeertje", beweert hij al in het eerste bedrijf en daar wist de Da- vid-vertolker Nico van Leeuwen een echte bere-uitdrukking bij aan te nemen. De rol van echtgenoot, die door zijn goedheid zo nu en dan op een neergedaalde engel leek, werd opvallend goed door hem gebracht. Evenals de vaart brengende rol van Daruschka die door Riet Krispijn- De Wolf werd gespeeld. Maar ook de anderen wisten eruit te halen wat eruit te halen viel toen ze eenmaal op dreef waren. Het applaus en de bloemenhulde na afloop waren dan ook wel verdiend in het goed bezoch te Sint-Antonius Clubhuis. V.G. Mevrouw Spring in 't Veld met de mooiste black and tan. (Foto Holvast) BEZWAAR VAN VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN B. en W. ge ven de raad in overweging schrifte lijke bezwaren bij de'Kroon in te dienen tegen het ontwerp-bestem- mingsplan „Landelijk gebied Zuid 1971" van Zoeterwoude. Aanleiding tot het indienen van het bezwaarschrift is de omstandig heid dat in dit Zoeterwouds Ontwerp -bestemmingsplan het tracé van rijksweg 11 op een zodanige wijze is vastgelegd, dat voortzetting van ze rijksweg op het grondgebied van Voorschoten zal leiden tot eèn aan tasting van d'e integriteit van de woongebieden Noord-Hofland Adegeest, waarbij inbegrepen een mogelijke aantasting van het land goed „Berbice". Ambtenaren onder dak OEGSTGEEST De gemeente lijke dependance Wilhelminapark 21 is officieel in gebruik genomen. Bur gemeester Van Eysinga sprak van een heugelijk feit omdat nu voor de ambtenaren van sociale zaken, sport en Jeugdzaken en personeelszaken 'n ruime, frisse en moderne werkgele genheid was geschapen. Er was des tijds bij de behandeling in de raad over de aankoop en inrichting van dit pand nogal wat gekrakeel, doch de kredieten bleken voldoende te zijn geweest om het pand naar behoren in te richten, ook al bleek niet alles te kunnen worden gerestaureerd. Met 'n bedrag van ca f 15.000 kan te zij ner tijd' ook datgene worden gefinan cierd wat nu nog ontbreek.t Wethouder van der Voet onthulde bij de entree een fraaie plastiek, aangeboden en vervaardigd door de firma Koelman. Een plantenbak van de hoofdaannemer verfraait het ge heel. MEDISCHE KEURING VOOR TENNISSERS VOORSCHOTEN De leden van de Voorschotense tennisvereniging „Forescate" hebben zaterdag tijdens de jaarvergadering op voorstel van het bestuur besloten alle competitie spelers te verplichten zich aan een medische keuring te onderwer pen. Waarschijnlijk is „Forescate", daarmee de eerste tennisvereniging in het land, die tot deze maatregel in het belang van de spelers zelf besluit, daar1 de overkoepelende Ko ninklijke Nederlandse Lawn Ten- nisbond (123.000 leden) zo'n keu ring tot nu toe zelfs nimmer heeft overwogen. De leden van „Forescate", die niet in competitie-verband deelnemen, maar wel geregeld tennissen, wor den door het bestuur opgewekt om vrijwillige de medische keuring te on dergaan. De ledenvergadering be sloot tot een noodzakelijke contribu tieverhoging, deels als gevolg van de gestegen prijzen en materialen en baanhuur (10 pet), deels met het voornemen jaarlijks f 6.000 te reser veren voor een bouwfonds, waar in de toekomst uit geput kan worden zodra de gemeente nieuwe kleed- en doucheruimten op het tennis park gaat bouwen. De vereniging zal moeten bijdragen in de bouwkosten. Ook na deze contributieverhoging heeft Forescate nog steeds de laag ste contributie in de omgeving. De begroting voor 1972 sluit met een bedrag van f 63.400. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: L. G. L. M. Poell (voorzitter). H. Ponneker (secretaris), A. W. Knol (penningmeester), mevrouw T. N. Winkel en ir. R. O. N. Benschop. Maandag Rehoboth (Aapenburg) Leidse Ama- teurfotografenvereniging 8 uur nam. Steenschuur 6 Ruilavond Leidse post zegelvrienden 8 uur nam. Molen De Valk Mobielkantoor, ANWB 10 uur voorm.—4 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 2 en 7. Steenschuur 6 Spiritistisch Genoot schap Séance door mevr. Timmer man-Kat 8 uur nam. Dinsdag Museum Nat. Historie (Raamsteeg). Spr. dr. A. C. van Bruggen over „De dierenwereld van Zuid-Afrika", 8 uur Het Mierennest (Morsweg 59), Be jaardensociëteit 2-4 uur nam. Breestraat 19, Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Zijlsjngel 2. Evangeliecentrum, Spr. evang. J. Zijlstra, 8 uur nam. Stadhuis, Behandeling Gemeentebe groting 2 en 7.30 uur nam'. Boommarkt 12, Sociëteit voor gehan dicapten, 2-5 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19), Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur nam. Diamantplein 27, Gespreksavond Baha'i, 8.15 uur nam. Steenschuur 5, Spreekuur Stichting hulsvesting werkende jongeren, 8-8.30 Kreatief Sentrum (Breestraat 66), Filmclub 16, 8 uur nam. Zuiderkerk (benedenzaal) Hum. Ver bond, Spr. dr. F. Wafelbakker over „Drugs, mijn kinderen gebruiken dat niet". 8 uur nam. Woensdag Oegstgeest (Geversstraat 65), Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 8 uur nam. Breestraat 19. Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den), 9-12 uur nam. Stadhuis, Behandeling Gemeentebe groting 2 en 7.30 uur nam. Stadhuis, Spreekuur sociale raads vrouw. 4-6 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11), In formatie-avond Baha'i. 8 uur nam. Gerecht 10, Jongerencontact Ned. Ver. van Huisvrouwen, Bengaalse rijst tafel, 8 uur nam. Zaterdag Hooglandse Kerk, Avondgebed, 7 uur Anntheekdiensi De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door de Haven apotheek, Haven 18 en apotheek Voor schoten, Leidseweg 66. SOS-DIENST SOS-Telefonlsche Hulpdienst nr (01710)—25202, Voor alle die in moei lijkheden verkeren bereikbaar elke werkdag van acht uur n.m, tot acht uur v.m. doorlopend in het weekeinde, d.w.z. van vrijdag acht uur n.m. tot maandag acht uur v.m. RELEASE Hulpverleningsdienst Release: Nieu we Rijn 20a, dagelijks 1423 uur. Tel. 24555 LEIDERDORP De kinde ren van de kleuterschool waren zat&rdag als kabouters bij het huwelijk van „juf' Van Gemert en de heer Jonker. (Foto Holvast) Protest Agnes tegen lesuren LEIDEN Ook de Leidse Agnes- sch ole ngem e e nsch ap heeft protest aangetekend tegen het terugbrengen van het wekelijkse aantal lesuren bij het voortgezet onderwijs van 32 naar 30. Hierin wordt een ongehoorde on- derwijsbeknotting gezien. Onderwij zers. leerlingen en ouders hebben dit duidelijk gemaakt in een brief die o.m. is verstuurd aan minister Van Veen (onderwijs) en vak- en lera renorganisaties. OEGSTGEEST Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een aanvullend krediet van f 2100 beschikbaar te stellen voor het plaat sen van aanwijsborden op de in het Hofbrouokpark aan te leggen trim baan, voor welk doel de raad eerder f 3000 uittrok. Deze aanwijzingsbor den zijn noodzakelijk om het trim- parcouts goed te kunnen volgen. De raad komt donderdagavond om half acht bijeen. De agenda luidt: voorbereidingsbesluit ex artikel 21 Wet op de Ruimtelijke Ordening; wegennet: onttrekking gedeel te rijweg aan het openbaar verkeer en bestemming ander deel tot open bare weg; aanleg trimbaan; vaststelling vergoeding vakon derwijs over 1969 en 1970 en verle ning voorschot voor 1971; verlening ontslag aan mej. L Cramwinckel als kleuterleidster van de openbare kleuterschool „De Bok- kesprong"; benoeming leden college voor de verlening van bijstand; wijziging bezoldigingsverorde ning gemeentepersoneel; notulering raadsvergaderingen, organisatie-onderzoek ambtelijk apparaat. MAANDAG 13 DECEMBER I MINI-nieuws uit MAXILeide De Leiderdorper, het infori blad voor de gemeente Lei* heeft een speciaal begroting? mer uitgebracht. Een bijzonder waardig initiatief, want het a 4 mensen voor wie de gemeenteb i ting een volledig duidelijke zaa' moet toch waarschijnlijk erg geacht worden. Een tip die het gelach van onze raadsversli ver Melkert opwekte: „Gun een avondje uit- Bezoek eens raadsvergadering". Maar schijnlijk zijn de raadsvergader in leiderdorp veel leuker dan in ïr o [tem bi ye zi milje eid Ifct 1 ret den. „Als het effe kanb (TOl we vissen. DVS vond het nog kunnen. Men viste in de Ringing waar zeer goed werd gevangen 62 pond). Uitslag: leW. v. Loo.. J. v. Loon Jr., 3e A. Staphors'lijk5 H. v. Loon, 5e J. Mark, nink, 7e W. Glaas, 8e R. Zandig 9e J, Korenhof, 10e W. v. Berk Ook HSV nam onder het motto de kou" de hengels ter hand, hield een Kerstwedstrijd in de i-Wetering. Vangst slecht, slagle K. Laterveer, 2e C. A hij, dus jr. 3e P. Bontje, 4e C. v. d. olie 5e J. Nieuwenburg, 6e G. C. Bia J 7e, J. Leuering, 8e Nieuwenbui Laterveer, 10e Laterveer De Katholieke Bond van Bejasf- in Gepensioneerden afd. den houdt op 15 december a.s, kerstviering in de zaal van het thonius clubhuis aan de Mare. vang 2.30 uur. Medewerkers: P; J. Wortelboer o.f.m. (geestelijk seur van de vereniging, de to r groep van de Hartebrug o.l.i c heer F. v. d. Meijen, het damesz koor van de Petruskerk o.l. heer Th. Kramer uit Amstei mevrouw T. van Dongen te Ne huis (zang) en mevrouw v. d. den v. d. Meer (declamatie), woensdag 22 december a.s. zal Trefpunt in Warmond de ken ring plaats vinden voor de bejaa van alle gezindten. Zij die hiei in aanmerking wilen komen ku ,jng zich opgeven aan de bekende abe sen, terwijl voor hen die mo;wai ter been zijn, voor vervoer nas of van 't Trefpunt zal worden zar( dragen. In de aankondigingen de krant van zaterdag in de „e«tel mentenkalender" over het optrae van Caroline Kaart is een foujkWE slopen. Zij zal niet optreden in Groene Kerkje maar in de R.K.j aan de Rhijngeesterstraatweg. Onze excuses. Het diamaB echtpaar A. van Delft-de Heu^"^ op dinsdag 21 december hoog) zoek ontvangen. Burgemeester zal hen op die dag om half E middags bezoeken in het huispe hun zoon aan de Langebrug SIK' Bijna waren we een visveremTL vergeten. Op de valreep: „De Gi^R Voorn" viste in de Ringvaart! Aalsmeer. Vangst matig. Uitslag T. Hoogkamer, 2e F. Smit. 3e Teer d. Meij, 4e G. Bavelaar, 5e H. v. s ten Jr. 6e H. v. Houten sr. 7e Si pers. 8e Wijnand 9e v. Alphei/ya 10e H. Schouten. Voor het j Hans Schouwburg Van Dafl[ rubriekje leest: wij van de Ai laan kregen zaterdagavond pij ling bezoek van verre vriendei konden daarom niet op Je feestjl men. Inmiddels is al uitgelekt machtig mooi is geweest. We den een fles wijn voor Je gekjjte maar die krijg Je bij de eerstvolj^ de voorstelling. Per slot van reki is het theaterleven in Leiden jise niet helemahl dood. Dag Hans. Heer A. C. Kriest van het b\ bouwvoorbereiding van de UnivSei teit werd deze maand 65. HIJkar desondanks niet onmiddellijk g([ kunnen worden. Toch zal men- woensdag 22 december van 4 tj n het Acadamiegebouw aan het penburg kunnen gelukwensen n het bereiken van de pensioengeij tigde leeftijd, en daardoor met officiële afscheid. Wassen^ muziekliefhebbers krijgenn op 1 cember hun Openbare theek. Burgemeester Staab die datum de officiële opening!' richten in de Wassenaarse Opr®iiS re Bibliotheek aan de Luifelbas De diskotheek zal geopend zijn| maandagavond, woensdag- en dagmorgen, vrijdagavond en dagmorgen. Niet alleen bi]p Leidsch Dagblad treft men af misdrukken aan. Ook De Munt I er wel 'ns naast. Op de foto val aller Holvast een gulden die i Orus, wonende aan de Vijf Meit in handen kreeg. Zo te zien alsj^ eenheid bedoeld. Maar waarschljLe géén drie gulden waard. LEIDEN De Dekenale Leiden komt morgenavond om[de; uur in de Petruszaal aan de menschansweg bijeen. In dezel eenkomst zal gesproken worden jy0i de onlangs in Rome gehouden ft schoppensynode en zal een dekenaal bestuur worden samj steldl. ftu:

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2