jWeer rel, maar nu ha het duel (0-0) Lugdunum- chaotisch Papendrecht: voetbalduel UVS „SCHUDT" MUSSCHEN UIT DE BOOM vuc LFC en 'vechten' om punt iR VC en Roodenburg willen liever nooit meer tegen elkaar spelen Veel ijvermaar heel weinig kwaliteit (0-0) SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT ROTTERDAM Elf zeer po tige „Musjes" hebben geen deuk kunnen schoppen in het betere voetbal van UVS. De Leidse blauw witten ontweken voor zover Door Cees Onvlee dat tenminste mogelijk was het verwoede krachtvoetbal van de fysiek sterkere Rotter dammers en zorgden met speelse „tikken" en (verrassend veel) dieptepasses voor grote paniek in het Musschennest. Met 0-2 wees de brigade van Wally van Schooten de wel strijd -vaar dige, maar niet zo erg b a 1 - vaardige Musschenploeg óp zijn tekortkomingen. Cijfers, die overigens bij lange na niet de veldverhouding typeerden. Maar wel het feit, dat de Leidenaars nog altijd veel moeite hebben én weinig geluk met het bekronen van hun overwicht. Musschen-trainer Louis Ben- ninkhof was na alloop die eerste om toe te geven, dat de Rot terdammers er met een 0-2 ne derlaag nog genadig vanaf waren gekomen. Benninkhof bewonde rend: ,Laat ik voorop stellen, dat wij geen slechte wedstrijd heb ben gespeeld. Zeker niet. Maar tegen dit UVS was niets te be ginnen. Die jongens voetbalden net zo gemakkelijk naar ach teren als naar voren. Ik heb geen enkele zwakke plek in dit elftal kunnen ontdekken. Hoog uit, dat er te weinig goals wer den gemaakt". Waarmee UVS haarscherp was ontleed. Want UVS had de fanatiek strijdende Mus- schen-ploeg een lesje gegeven in taktiek en techniek. Maar UVS had óók verzuimd om dat lesje af te maken. Merkte een bijzon der tevreden Wally van Schoo ten na afloop terecht op: „Voor de rust had het al bekeken kun nen zijn. Wij hebben reëele kansen gehad voor drie of vier- nul. Maar het zat ook niet mee". Wat achteraf inderdaad als het enige excuus kon worden aangevoerd. Want nadat in d 22e minuut Gerard Désar feil loos een strafschop had benut in de linkerbovenhoek Kees Karstens was binnen het 16- metergebied ten val gebracht door Ab de Kok, die daarna ook nog hands had gemaakt had den de Leidenaars drie voortref felijke scoringskansen uit-de- joom zien vallen. in de 32e minuut had Arie Lagendijk na een sluitende één twee met Gerard Désar de bal In plaats van „vol" slechts half jeraakt, waardoor doelman Fred Ellenbaas nog gemakkelijk kon redden. in de 37e minuut had Kees Karstens teveel snelheid en te weinig kracht om een te zachte terugspeelbal van Aat van Dijk in te kogelen. in de 40e minuut zag Jan Verver geen kans om de bal na een passje van (de zelf in guns tige positie staande) Gerard Dé sar resoluut in het net te schie ten. In de laatste minuten voor de rust zat het UVS helemaal tegen: eerst zag Arie Lagendijk een spetter van 30 meter buiten bereik van Musschen-doelman Ellenbaas op de paal afketsten en vervolgens zag Henk Röl(!) een treffer na een hakje van de voorbeeldig sjouwende Gerard Désar, die de spitsrol van de in bet buitenland verblijvende Leo Holl had overgenomen we gens buitenspel worden geannu leerd In de tweede helft vingen de Leidenaars, met Koos Hannaart (voor-stopper bij de reserves) als laatste man, de alles-of-niets stormloop van de Rotterdam mers bekwaam op. Om speels combinerend op het beweeglij ke middenveld (Koren en La gendijk in de sjouwersrol) met een open oog voor dieptepasses, de „musjes" uit-de-boom t e schudden. Vertelde Wally van Schooten later met gepaste trots: „Wij kennen De Mus- schen natuurlijk wel. In de Kikkerpolder hebben zij met hun krachtvoetbal een punt ge pakt (1-1). Daarom moest er tempo worden gedraaid, moet er niet teveel in de breedte wor den getikt en moest er als het kon diep worden gespeeld. Dat ging erg goed. Er werd vrese lijk hard gewerkt. En dan komt het resultaat vanzelf wel". Dat resultaat kwam in de 69- ste minuut. Kees Karstens („Hij had de opdracht om zich af en toe wat te verstoppen", aldus Van Schooten, „hij was de man die voldoende lucht moest heb ben om na de rust in de ga ten te kunnen sprinten") pikte op de linkerverdedigingsvleugel een bal op, slalomde in hoog tempo door de ontredderde Rotterdamse verdediging om tenslotte Gerard Désar op maat te bedienen. De Leidse aanvoer der nam alle tijd om niet alleen de bal voor zijn linkerschoen te leggen, maar óók om de toe- gevladderde „musjes" Verschoor en Romijn èn doelman Ellen- baas grandioos op het verkeerde been te zetten: 0-2 Daarna consolideerde UVS de „O" en de „2". Doelman Wij nand Sloos toonde enkele ma len zijn betrouwbare vorm, ter wijl in de laatste minuut een laconieke Désar zich verdraai de op het moment dat hij zijn hattrick wilde voltooien UVS: Sloos; Balkhoven, Han naart, Rol, Lardé; Leget, La gendijk, Koren, Karstens; Dé sar, Verver. DEN HAAG Ondanks het feit dat LFC na afloop tevreden was over het behaalde punt bij koploper VUC (1—1), hielden de Kanaries toch wel een wrarjg smaakje over van deze "topper" op het prachtige sportcom plex aan het Haagse Kleine Loo. Na zeventien minuten in de tweede helft ontaardde de wedstrijd namelijk in een ordinaire vechtpartij, toen Coc- kie van Weerlee te hard inging op een van de VUC-verdedigers. Enkele Haagse .spelers wilden „verhaal IWen" bij Cookie, wat uitliep op 'n massale veohtpartij, die pas na een Door Simon van Meij gaarden paar minuten "gesust" kon worden, door scheidsrechter Van Dijk met behulp van enige toegeschoten offi cials. Van de "elf zonen van vader Rolf es" (volgens het dameskoor van LFC is dit de nieuwe naam van de geelzwarten) bleven er toen maar tien over, want Cockie werd door scheidsrechter Van Dijk vroegtijdig onder de douohe gestuurd. Dit was trouwens zonder scheidsrechter ook wel gebeurd, want Van Weerlee werd tijdens die verwarde ogenblik ken dusdanig verwond, dat verder- spelen onmogelijk was geworden. In de eerste helft zag het er hele maal niet naar uit, dat de wedstrijd nog een triest dieptepunt moest er varen, want beide ploegen boden de talrijke toeschouwers een zeer aan vaardbaar spelpeil, soms in een hoog tempo. LFC liet zijn bedoelingen da delijk merken en kwam via een hard sohot van Peter van Laarhoven en een slimme kopbal van Pietje Gub- ler dicht bij de openingstreffer. Maar ook VUC kon al gauw erg ge vaarlijk worden en vooral linkerspits Elligens en middenvelder Bobby Vosmaer hadden de constante aan dacht nodig van de LFC-verdediging. Juist op het moment dat iedereen dacht dat LFC zou gaan doelpunten (Van Weerlee kwam net ^pn paar centimeters te kort bij een te zachte I terugspeelbal van Van der Werf), scoorde VUC het eerste doelpunt. Middenvelder Ruitenburg speelde zich op links goed vrij en gaf een scherpe voorzet af, die door Dik Hoo- gendorp ineens op de slof werd geno men: 10. LFC liet zich niet ont moedigen en trok fel ten aanval, maar moest toch op de tweede i helft wachten om de 'ruim verdiende gelijkmaker toe te kunnen juichen. Dat gebeurde vijftien minuten na rust toen Cockie van Weerlee op de rand van het strafschopgebied was neergelegd. Plet Gubler belastte zich met de taak om de directe vrije trap te nemen en schoot met een fraaie boog over het muurtje en langs de verbouwereerde doelman Stoop: 11. Waarmee hij gelijk af rekende met de gedachte dat Piet Keize'r alleen patent heeft op dit soort doelpunten. Twee minuten hierna moesten de Leidenaars met tien man verder, na het boven genoemde incident. VUC kon uiter aard sterker worden, maar vond in laatste instantie doelman Sjaak Bouwmeester op zijn weg. Hij stop te in de resterende tijd harde scho ten (van o.a. Vosmaer) knap. Trai ner Rolf es na afloop: "Ach, dat het hard zou worden hadden we wel verwacht, maar op zo iets reken Je natuurlijk niet. In de eerste ielft hebben we met twee spitsen ge speeld, maar in de rust heb ik Geor ge Moesman opdracht gegeven om ook mee naar voren te gaan. Ze hebben er met honderd procent in zet voor gewerkt en met dat ene puntje ben ik ook best tevreden. LFCBouwmeester, v. d. Berg, De Wit, Heymans, Holswilder, v. d. Linden, Laarhoven, de Jong, Gubler v. Weerlee, Moesman. PAGINA 11 3iRIJSWIJK Er rust een vloek op de wedstrijden tussen en Roodenburg. Een zware vloek, die elk duel dreigend [geleidt. De spelers van die ploegen spuien openlijk rond jt ze elkaar héél zwak gezegd bepaald onsympathiek Tuiden en dat ze eigenlijk maar liever nooit meer tegen elkaar uden willen voetballen. Het gaat dan ook altijd mis IN of ^pals gisteren) NA de duels die Roodenburg en RVC uit- dlichten. Als er dan al eens een wedstrijd ogenschijnlijk spor- If verloopt, wordt dat onmiddellijk als vreemrd ervaren. Dat pi gewoon niet: de uitbarsting móét komen: Chaotische toestanden op het RVC-terrein. Gerrie Hup heeft het op zijn heupen gekregen en wordt (het groepje op de achter grond) in bedwang gehouden door zijn medespelers. Keereweer (derde van links) moet er het zijne van hebben en komt toe gesneld, Rinus Smits (geheel links) kijkt toe, RVC-ers Vols (2) en Bolman (9) houden zich ter zijde en scheidsrechter Draaisma (van dat inicident na de wed strijd heb ik niets gezien) is met afgewend gelaat op weg naar de kleedkahiers. De fotograaf (van firma Holvast) had het ook al moeilijk: hij kreeg een klap en raakte vervolgens in de clinch met RVC-doelman Van der Meer die aan zijn hoofd en aan zijn lens stond te rukken Door René Vos Door Paul de Tombe grennsde om de onstuimige stormlo pen van RVC. Waarin de Leidse ploeg zich bepaalde tot verdedigen en in geen enkel opzicht van plan was mee te helpen een wedstrijd te maken. Zelfs het „dodelijke" uitver dedigen bleef achterwege. Eenvoudig omdat Roodenburg niet van plan was RVC enig speelplezier te gun nen. Rinus Smits: „Als we dat had den gedaan, hadden we in situaties .gekomen waarin we een rot- knal konden krijgen. Ik word dood ziek van die wedstrijden tegen RVC: „de jongens worden overal geknepen, gekrabbeld en geschopt. Doodziek word ik van dat onsympathieke stel. Wij zouden dan ook liever nooit meer tegen die ploeg voetballen: die Hup ging zo tekeer dat het erop leek dat ze wat hadden ingenomen. Maar we hebben toevallig wel ge kregen waarvoor we waren gekomen. Dat punt hebben we vooral dankzij Keereweer". Keereweer Keereweer, weer een lang hoofd stuk apart. De Leidse doelman keer de weer bijna „onmogelijk" te pak ken ballen, leidde het furieuze een richtingsverkeer van RVC voortdu rend in andere banen. Zoals in de veertigste minuut toen Keereweer een verraderlijk schot van RVC-verdediger Croes flitsend uit zijn doel dook, zoals tien minu ten voor het einde toen Hup nog in gewone doen, dus al te fel zeer fraai inkopte en Keereweer in een reflex knap redde. Het is maar een greep uit het, in verhouding tot het inmense, maar bedriegelijke overwicht, kleine arse naal kansen van RVC. Dat éénmaal pecht had: toen linkerspits Pronk in de 49ste minuut tegen de buitenkant van de paal knalde. Maar was dat pech? Of gerechtigheid? Rodenburg verdedigde zo knap, zo klinisch bij na dat het bepaald onverdiend zou zijn geweest als de Leidse ploeg zou hebben verloren. Roodenburg wilde dan wel niet voetballen, de elf van Rinus Smits zette RVC toch her haalde malen voor schut door op de vierkante meter te gaan tikken en het te onstuimige RVC nog meer te laten werken. Wat bleef lukken, zelfs minutenlang na de wed strijd Roodenburg: Keereweer, Van Weer lee, Ooyendijk, Pennenburg, Dub- beldeman, Van Kooperen, De Klerk, Van Es, Den Os, Vertouylen, Han naart. Papendrecht, dat bij Lugdunum zelden fortuinlijk speelt en ditmaal extra gehandicapt was doordat het (drie man geschorst en één gebles seerd) moest aantreden met vier invallers, toonde zich na afloop toch wel content met het resultaat. „Gezien de omstandigheden heb ben we het- nog niet eens zo gek ge daan," constateerde bestuurder Terlouw. Bij de groenwitte Leide naars was men aanzienlijk minder tevreden. Niet ten onrechte overi gens. Want als Lugdunum ooit een wedstrijd heeft kunnen (en moe ten) winnen was het wel die van deze kille zondagmiddag. Maar het falende aanvalstrio (zelfs een Hans van der Starp!) liet de droom - kansen hardnekkig liggen.... Want kort voor rust passeerde „balverliefde" Cees de Cler welis waar twee Papendrecht-verdedigers, maar wilde daarna inplaats van te schieten ook nog eens invaller- uoelman Hardam „pakken.... En na een kwartier spelen in de tweede helft, na voortreffelijk voor bereidend werk van Gijs Collé, zwiepte vrijstaande Jan Pijnakker met een zonderlinge zwaai het leer ook al keurig netjes in de dankbare handen van Hardam.... Een bittere teleurstelling voor de „kikkers". Bij wie, na de goede oe fenwedstrijd van dinsdagavond te gen een Ajax-selectie, weer wat hoop was gaan gloren. Elftalbege leider Hennie Bekkering: „Als ze vanmiddag ook zo spelen teken ik er voor..." Maar o'ok tussen een oe fenwedstrijd en een wedstrijd waar- In het om de punten gaat gaapt een afgrondBij Lugdunum was het, overigens over teveel schijven lo pend, .gevoel" voor de combinatie er gistermiddag slechts bij vlagen; In de afwerking ontbrak het de groenwitten totaal a digheid.... Papendrecht, aanvallend een en kele maal wat verrassender en di recter spelend, trof het niet, dat Lugdunum zijn beste man in de verdediging had staan: rustige Leo Redel. Lugdunums slanke aanvoer der hield verdedigend de situatie knap in de hand. Met assistentie van doelman Honsbeek. En deed dat ook na rust, toen Papendrecht de „verse" krachten Cor Romijn en Swijneburg naar de frontlijn stuur de. Maar ook aan hun werk ont brak de moeilijkheidsfactor die ach- Hans van der Starp is languit gegaan. Het was gistermiddag op het Lugdunum-veld een veel voorkomend beeld (Foto Holvast) ter Honsbeek de 'lampjes' had kun nen laten branden...Hoewel ....arbi ter Fantazescu toonde zich zeer lankmoedig, toen kort voor tijd Cor Romijn vakkundig (en onbestraft) in Lugdunums doelgebied werd neergelegd.,.. Lugdunum: Honsbeek. Oppelaar, Van Delft, Redel, W. de Roo, Collé, H. de Klerk, H. de Cler, C. de Cler, H. v. d. Starp en J. Pijnakker 'jlf Zaterdagvoetbal Leo Pluimgraaff (Q. B.) (+1) 10 Jan de Jeu (ARC) 8 Teun Tates (SMS) 2) 7 Ed Langereis (SVOW) (+1) 7 Piet Vonk (Koudekerk) 6 Leo Brommers (Koudekerk) 6 Daan Kooij (Randst. Sp.) 6 Zondagvoetbal Koos Kievits (Warmunda) (+1) 11 Maarten Jongejan (VTL) 10 Desar; stijgt Sjaak v. Slingerland (SJZ 1 Peter Laarhoven (LFC) Arie Ouwerkerk (Altior) Hans Thijssen (Warm.) (+2 Kees v. Amsterdam (Alphia) Gerard Désar (UVS) (-1-2 Piet Gubler (LFC) 1 Peter Werkhoven (UDO) Wim Mooijekind (SC Lisse) Bert Harteveld (Warmunda) Peter v. Kampen (Foreh.) Klaas de Bruin (Alphen Ji het Rijswijkse sportpark Prin- strijdtoneel van de tweede itmoeting RVC-Roodenburg den weer chaotische toestan- Direct na het laatste fluitsig- (gekomen bij de stand 0—0) de voortreffelijke Groningse pidsrechter Draaisma die speciaal dat duel naar Rijswijk was ge- moest RVC's fanatieke Hup in bedwang worden i door vijf van zijn medespe- Hup, die al tijdens de wedstrijd zich had doen spreken door iburg-doelman Mattie Keere- keihard tegen het onder- schoppen, schreeuw- geslagen te zijn door André ijk en schuimbekte om re- e RVC-middenvelder tien minuten lang als een be- om zich los te rukken van de die hem ervan wilden weerhou- Ooyendijk te „bespringen", Hup verblind door woede wild om heen en zeeg eindelijk als een ineen om tenslotte volledig te worden s Net mensen iVC-trainer Karei Jansen, met kon worden gepraat: „Ik iedere speler 'opgedragen koste het koste zijn zelfbeheersing te Dat lukte ze de hele wed- Maa'r het zijn soms net men- If Hup zelf zegt dat hij een klap l die nummer vijf, die van weer een overkwikkend !Hc}dent uit de langlopende serie 4 j 0—Roodenburg „ruzies", (uit 't _Lgrafgaande deel: Roodenburg— op 19 september jl. werd ge- wegens wanordelijkheden van een chaos na een ogen- sportieve wedstrijd. Roodenburg (Smits: „We hier in Rijswijk niets doen, niet voetballen") uitvoerig LEIDEN Lugdunum en Pa pendrecht hebben gistermiddag op de kleffe, moeilijk begaanbare grasmat van het sportpark aan de Haarlemmertrekvaart nog weer eens onderstreept, dat ijver en kwaliteit niet altijd hand in hand gaan. Na een zwakke, soms chaotisch gespeelde partij voetbal liet arbiter Pantazescu de vlijtige strijders inrukken bij een 00 stand, waarmee zowel Lugdunum als Papendrecht nog bepaald royaal gehonoreerd werd Ooyendijk eerder een schop jekregen, toen de scheids- d gefloten, hoorde ik hem aan lopen. Ik dacht dat Llde schoppen en draaide Toen liep hij tegen mijn el- aanEn hij wilde me aan- Dat streven werd in eer-, instantie verhinderd door collega-centrum verdedi- Pennenburg die Hup in een greep nam (Pennenburg la- .Iedereen keek toe, niemand wat en daar stond ik met een in mijn armen") en vervol- hadden vier spelers en de toe verzorger van RVC er tien „overwerk" aan om Hup te Doodziek

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 11