Akkoorden West- en Oost- J)uitsland toch ondertekend NAVO aarzelt over de veiligheidsconferentie lans op royaal gebaar van DDR verkeken Isidor Stone vindt het nu welletjes Regeling van Duits metaal conflict in vogelvlucht jMllill in vogelvlucht ZEKE SaUlDAG 11 DECEMBER 1971 BUITENLAND PAGINA 9 inf: (Van onze correspondent) 1RLIJN (GPD) In Berlijn zouden vanochtend de onder- tussen beide Duitslanden over het verkeer tussen londsrepubliek en West-Berlijn en over bezoeken van West- jijners aan het oosten plechtig worden afgesloten. Staats- •taris Bahr parafeert met zijn gesprekspartner Kohl in het tlijke stadsdeel dat gedeelte van de overeenkomst, dat zij £Jr hun rekening hebben genomen. In West-Berlijn onderte- >n de onderhandelaars Müller (West-Berlijn) en Florin de overeenkomst die deze week nog grote problemen [verde: die voor bezoeken van Westberlijners. ken van het Berlijn-akkoord waar over Amerika, Engeland, Frankrijk en de Sowj et-Unie het begin september eens zijn geworden. Het gehele com plex heeft voor het eerst duidelijke en ook door het Oosten onderschreven bepalingen voor de positie van West- Berlijn. Overigens zullen de Westberlijners die het reoht krygen 30 dagen per jaar op bezoek te gaan in Oost-Ber- lijn en in de DDR, niet onmiddellijk van de vooruitgang kunnen profite ren. De Sowjet-Unie heeft, zoals gemeld, duidelijk gemaakt dat zij het Berlyn- complex niet zal ondertekenen voor dat Bonn toe is aan het ratificeren van het verdrag van Moskou. Aange nomen mag worden dat beide plech tigheden nu ongeveer in dezelfde tijd plaatshebben. Het zou echter, op zijn best, nog vier maanden duren. de parafering was in Berlijn Ltste dag van grote onzekerheid gegaan. Het gesprek Müller- verkeerde in een impasse tot teester Schütz de DDR don- in een brief hoffelijk had ge-' dat die impasse wellicht op een misverstand omtrent ■lijke houding. West-Berlijn ter onverminderd bereid het te aanvaarden waarover het enkele dagen eens waren geworden. compromis mogen rlyners, die het recht krijgen 1 dertig dagen per jaar in iten op bezoek te gaan, per «nen als zij invaliden of kin- bij zich hebben of naar een ,n Oost-Berlijn wensen te trek- ,r men eenvoudig zonder eigen iddel niet komt. Bovendien in tegenstelling tot vroegere [■ingen van de DDR ook op in feestdagen bureaus geopend pasjes voor bezoeken kun- iorden aangevraagd, pasjes die lellijk worden verleend (ook afwijking van eerder ingeno- ndpunt) Bezwaren "Jj hebben aangevuld wat de ge- '°raen in 1945 nagelaten hebben", _j;ermiddag optimistisch de pers van de Westberlijnse Senaat jemeentebestuur Over het aan- J)aar zijn van die aanvulling is 1 in West-Berijn tot de laatste ktreden. Met slechts één tqgen- pesloot de fractie van de rege- I sociaaldemocratische partij de nkomst te aanvaarden; CDU P hidden him ernstige bezwa- Ja ar bij voor laatsgenoemde par- l Bonn samen met de sociaal- jraten aan de macht) voorop dat de DDR de kans behoudt len aan Westberlijners te ver- rdaad geldt voor beide over- r kTnsten, die de Bondsrepubliek de DDR heeft gesloten, dat e»e cces in grote mate afhangt van itelijke bereidwilligheid om de b^%ingen met de Bondsrepubliek te ontspannen. Op de wegen Bondsrepubliek en West-Ber- besillen de Oostduitsers kunnen als "voldoende verdenking" "misbruik" van die wordt gemaakt. >rlijners kan de toegang tot het es 'ijk stadsdeel nog altijd worden erd indien zij tegen de straf ing van de DDR hebben ge- nh( estberiynse regeringskringen echter grote betekenis gehecht ha it feit dat ae DDR-regering een aar ,wat pijnlijke overeenkomst' een SPD-afgevaardigde, heeft paraferen. Bij de laatste moei- esprekken tussen de onder ham Müller en Florin zou laatst ede herhaaldelijk direct over- bben gepleegd met de in War. verblijvende partijleider Ho- Van Honecker zou men de hebben gekregen dat hij posi- lat tegenover de Oost-politiek •andt. ts is voor een beoordeling van U:reenkomsten van doorslagge- betekenis, dat zy deel uitma- ïma bij daatm orge baar Positief Van de baan De Westberlyners hebben sinds vrijdag niet meer de hoop dat zy door een royaal gebaar van de regering in het Oostelyke stadsdeel de kerstdagen by familie in het Oosten kunnen doorbrengen. Hierop was min of meer gerekend na uitlatingen uit Oost- Berlijn en bovendien in verband met voorbereidingen voor uitbreiding van de passagemogelijkheden in de muur. Vrijdag maakte het partijblad Neues Deutschland echter duidelyk, dat zo'n byzondere pasjesregeling van de baan is nu de Westberlijnse senaat het akkoord heeft „gedwarsboomd" In de Noorse hoofdstad Oslo overhandigde de presidente van het Noorse Nobel-comité mevrouw Aase Lionnaes gisteren de Nobel prijs voor de vrede aan de West- duitse Bondskanselier Brandt. Op de foto: Brandt neemt de pen ning en de oorkonde in ontvangst. Tegelijkertijd overhandigde in de Zweedse hoofdstad Stockholm Koning Gustaaf Adolf weten- schapsprijzen aan de Amerikaan Sutherland (hormonenonder zoe ker), de Canadees Herzberg (mo leculaire specialist) en de Engels man Gabor, uitvinder van de ho lografische drie-dimensionale fo tografie. De Chileense dichter- diplomaat Neruda kreeg de No belprijs voor letterkunde en de bijzondere Nobelprijs voor econo mie gipg naar de Amerikaan Kuznets. (Van onze correspondent) BRUSSEL (GPD) De NAVO wil nog niet beginnen aan meerzijdige voorbereidingen voor een conferen tie over Europese veiligheid en sa menwerking met het Oostblok en an der geïnteresseerde landen. De vijf tien ministers van Buitenlandse Za ken, die tezamen de NAVO-raad vormen, hebben gisteren echter aan het eind van hun tweedaags beraad een communiqué gepubliceerd, dat het toch mogelijk maakt vast met de voorbereiding van de voorbereidingen te beginnen. Ambassadeurs van in Helsinki vertegenwoordigende NAVO- llTVOERING j&liV DUITSE ZKENMAN EN De politie in Essen heeft Q b n meegedeeld, dat de eigenaar n groot aantal kruidenierswin- i West-Duitsland dertien dagen 1.1 is ontvoerd en dat voor zijn «pg een „zeer hoog losgeld" evraagd. De ontvoerde man Albrecht, 49, uit Essen, eige- van supermarkten in de West- deelstaat Rijnland-Westf alen. van Albrecht heeft via een miljftet name genoemde contactper- en contact gestaan met de ont- tg v re. maar de hoogte van het los- s loch de datum van zyn vrijla- pjn bekend gemaakt, circuleren berichten dat de 'ders een bedrag hebben van zeven miljoen mark, 5 de politie werd Albrecht op jjvnd van 29 november ontvoerd elde zyn familie er de eerste ets voor om zich tot de autori- te wenden. Zij heeft nu de po- 1 "°ch om hulp gevraagd. lecht zou de afgelopen dagen malen zijn gezin opgebeld om te laten weten dat hij in gezondheid verkeert. Ook heeft i brief geschreven, hem gedic- zyn ontvoerders. landen mogen tweezijdig met de Fin- Berlijnse protocol eerst door 'de Gro se regering over haar uitnodiging te Vier' moet zijn ondertekend, gaan spreken zonder dat deze for- Het communiqué laat voorts dui- meel wordt aanvaard. j delijk blijken, dat ook over weder- Dit compromis, ontsproten aan hetzijdse evenwichtige vermindering van brein van de Belgische minister Har- strijdkrachten moet worden onder mei. moest een meningsverschil dek- handeld, apart of onder de paraplu ken dat binnen de NAVO-raad on verminderd is blijven bestaan. De Fransen. Denen en Noren meenden namelijk dat de oplossing van de kwestie-Berlijn al voldoende was ge vorderd om meteen met het voorbe reidend gesprek op brede basis te beginnen. De andere landen, met na me West-Duitsland en de Verenigde Staten en o.a. oo:k Nederland hou den er hardnekkig aan vast dat het vaarlijk acht. van de veiligheidsconferentie, omdat van verhoogde veiligheid nauwelijks sprake zou kunnen zijn wanneer ook het gevaar van een militaire con frontatie in centraal-Europa niet kan worden beperkt. Frankrijk heeft op dit punt niet mede-ondertekend omdat het zich aan de militaire in tegratie heeft onttrokken en vermin dering van strij krachten erg ge- Schietpartij in Ulster BELFAST (Reuter, AFP) Giste ren zijn na een schietpartij in Stra- bane het stoffelijk overschot van een lid van het verdedigingsregiment van Ulster en dat van een tweede man aangetroffen. Dit is het vijfde lid van het regiment bestaande uit Ul- sterse vrijwilligers dat sinds 9 au gustus is gedood, Enkele dagen ge leden zijn twee leden van genoemd regiment door Ierse verzetsstrijders, die hun woningen binnenstormden, doodgeschoten. In het regiment be vinden zich vele rooms-katholieken, die door het IRA als "verraders" wor den beschouwd. Zoon als onderpand Als onder pand voor zijn speelschulden heeft een Turk zijn 15-jarige zoon in een café in München achtergelaten. De Turk had weliswaar beloofd na een week terug te komen om zijn schul den af te lossen en zijn zoon mee te nemen, maar volgens de politie is hij helemaal niet van plan geweest dit te doen. Bij een controle van de po litie is de jongen meegenomen. De caféhouder had hem voor zijn dien sten als boodschappenjongen onder dak en eten gegeven. (Van onze correspondent) WASHINGTON De postbode bracht een gedrukt briefje van Isidor Feinstein Stone, dat meer was dan een gewone gedrukte me dedeling. Het was het einde van een instelling. Want Isdidor Fein- Door mr. H. L. Leffelaar stein Stone, wiens eigenlijke ach ternaam Feinstein was (hij nam „Stone" erbij vermoedelijk omdat het beter klonk in een Anglo-Sak- sisch land), schreef dat hij het bijltje er bij neer zou leggen en de publikatie van zijn eerst weke lijkse, en daarna tweewekelijkse eenmansvlugschrift zou staken. Omdat hij deze maand 64 wordt, vond hij het na 19 jaar van „on afhankelijke verslaggeving" welle tjes. „Isi" Stone, zoals hij ook door be wonderaars werd genoemd, die hem persoonlijk niet kenden, is zo Ame- (Van onze correspondent) BERLIJN (GPD) Het looncon- fliot in de metaalindustrie van Ba- den-Württemberg is gisteren opge lost. Werkgevers en vakbond werden het er over eens dat de 650.000 werk nemers in het zuidwestelijke industrie gebied van 1 januari een loonsverho ging van 7,5 pet. ontvangen. Daarbij komt over de periode van 1 oktober tot eind december een uitkering van 180 mark (60 mark per maand in eens) De nieuwe cao zal een looptijd hebben van een jaar. Met dit akkoord komt in de loop van de volgende week een eind aan de sinds 2 november durende staking, die ernstige gevolgen heeft voor de metaalverwerkende industrie in de Bondsrepubliek. De staking kan niet onmiddellijk worden beëindigd, omdat het door de onderhandelaars bereikte resultaat aan een algemene vergadering van 250.000 georganiseerde arbeiders moet worden voorgelegd. Vermoedelijk zal de hoofdelijke stemming in die mam moet-bijeenkomst dinsdag en woens dag plaatshebben. Blijkens eerste reacties zyn zowel de werkgevers als de vertegenwoor digers van de vakbond ingenomen met het akkoord. Bij Volkswagen, waar maandag de produktie door het uitvallen van toeleveringsbedrijven in het stakingsgebied moest worden stopgezet, werd de verwachting uitge sproken dat men in alle autofabrie- ken vóór de kerst het werk weer vol ledig kan hervatten. Lang telegram Klokslag mid dernacht, van donderdag op vrijdag, heeft het „Front van Joodse studen ten van België" uit het telegraaf kantoor aan de Jezusstraat in Ant werpen een 18 meter lang telegram gestuurd de leiders in het Kremlin. Er wordt bezorgdheid in uitgespro ken om het lot van de Joden in Rus land die naar Israël willen emigre ren, maar daar geen toestem ming voor krijgen. Onbehagen over Leids onderwijs LEIDEN Over het onderwijs beleid in Leiden heerst veel onbe hagen. Aldus mevrouw Van Seters (PvdA), gisteravond laat,'toen er nog net een half uurtje overschoot bij de behandeling van de gemeentebegro ting '72 voor het hoofdstuk "onder wijs": „Het is niet slechts een kwes tie van geld, maar het geven van inspiratie". Mevrouw Van Seters zei een visie op het onderwijs te missen: „De heer Cornelissens (KVP) is blij met de drie nieuwe gymlokalen die Leiden krijgt. Wij ook, maar er is een te kort van twintig gymlokalen. Wat is de planning?" Het PAK legt het accent op de kinderen in de arme wijken. Niet dat de anderen minder moeten hebben, maar de groep die altijd al schaars is bedeeld, verdient méér. Mevrouw Van Seters wilde in dit verband wel eens samenvattende uitspraken van wethouder Duyverman. in plaats van de "hap snap" beantwoording van problemen. Cornelissens had meer waardering voor de wethouder, maar vroeg daar naast om f20.000 teneinde op scho len meer te kunnen doen aan maat schappelijke inzichten (wat is en hoe werkt een vakbond, gemeentebestuur, enz.). Regering emiraten In Aboe Dhabi is de samenstelling van de eerste regering van de verenigde Ara bische emiraten bekendgemaakt. De 19 leden van de regering behoren vrijwel allemaal tot de regerende fa milies in de zes sjeikdommen. De portefeuilles zijn verdeeld naar ge lang de belangrijkheid van de deel nemende sjeikdommen. Zo levert Aboe Dhabi, behalve het staatshoofd van de federatie, ook zes ministers. India's militaire successen in de stryd met Pakistan om een vrij Ben galen betekenen allerminst, dat dit probleem nu spoedig zijn einde na dert. In de eerste plaats, omdat Pa kistan tegelijkertijd vorderingen maakt in het door beide landen eveneens omstreden Kasjmier. Op 6 november maakten wij te dezer plaatse reeds melding van het hard nekkige gerucht over afstand van Oost-Pakistan aan India in ruil voor het door India overheerste deel van Kasjmier, dat aan (West-)Pakistan zou toevallen. Maar dat was toch niet meer dan een vaag bericht en het blijft dus zeer de vraag of Nieuw- Delhi, wanneer het eenmaal de smaak van militaire successen te pakken heeft, met een dergelijke ruil genoegen zou nemen. Na de oor log in Oost-Pakistan zou dus wel eens een bloedige strijd om Kasjmier kunnen ontbranden. Punt twee is, dat de Oostpakistanen een 'vrij Ben galen' wensen en de dienstbaarheid aan Jachja Chan niet willen ver wisselen voor onderhorigheid aan India. Laatstgenoemd land presen teert zich in zijn propaganda wel als verdediger van de naar zijn ge bied gevluchte Oostpakistanen en klaagt tegelijkertijd steen en been over de ondraaglijke financiële ge volgen van die last, maar men mag niet helemaal voorbijzien aan de in houd van het Westpakistaanse Wit boek over de achtergronden van wat zich thans tussen beide landen af speelt. Reeds in 1967 vielen Pakis tan bewijzen in handen, dat "India samenspande met tegen Pakistan ge richte elementen in Pakistans ooste lijk gebiedsdeel". Dat was wat het Witboek noemt "de samenzwering van Agartala". uitvloeisel van In- dia's weigering Pakistan (sinds 1947) als een onafhankelijke soevereine staat te erkennen. Ten derde speelt in India naast dit 'imperialistische' element ook de onderlinge verdeeld heid een rol. En een regering, die kans ziet de middelpuntvliedende krachten te bundelen tegen een ge meenschappelijke vijand, in casu Paikstan, heeft, zy het tijdellijk, veel gewonnen. Zo eenvoudig als sommi gen het geschil tussen India en Pa kistan willen zien. liggen de zaken dus niet. In dit verband is de Ame rikaanse beschuldiging van beteke nis. dat India de aanval op Pakistan begon op een ogenblik, dat er een grote kans bestond, dat geheime be sprekingen over het verlenen van politieke onafhankelijkheid aan de Bangla-Desjbeweging met succes konden worden afgesloten. Pakistan had onder Amerikaanse druk al toe zeggingen gedaan om in Calcutta met vertegenwoordigers van 'Vrij Bengalen' aan tafel te gaan zitten en zelfs een voorstel in overweging genomen de gevangen sjeik Moedji- boer Rachman als vertegenwoordiger van de afscheidingsbeweging te aan vaarden. Men bedenke daarbij, dat India zelf heel wat te stellen heeft met zijn eigen (West-)Bengalezen. De regering in Nieuw-Delhi kon dus twee doeleinden bereiken: het schep pen van een min of meer autonoom, maar toch tot India behorend Ben gaals rijk en de (gedeeltelijke) ver nietiging van de Pakistaanse buur man. Blijkbaar heeft India te wei nig vertrouwen gehad in de moge lijkheid, dat deze doeleinden aan de vredestafel verkregen konden wor den. Hoe dan ook: het lijkt onjuist India uitsluitend de mooie rol van steunpilaar van verjaagde vluchte lingen toe te kennen en de Westpa- kistanen van Jachja Chan slechts te zien als moordzuchtige benden, die honderdduizenden over de kling joe gen en miljoenen het land uitdreven. Maar, zal men zeggen, was (West-) Pakistan werkelijk wel bereid zyn oostelijk gebiedsdeel af te staan, om dat het daarmee toch een voordelig „wingewest" zou verliezen? De vraag is of men hier niet met een legende van de Bangla-Desjbeweging te ma ken heeft. Oost-Pakistan heeft slechts een oppervlakte, die viermaal zo groot is als Nederland. Maar op dat gebied moeten 55 miljoen mensen zich in leven zien te houden, terwijl de bevolkingsgroei bepaald onrust barend is. In de moessontijd staan vele streken maandenlang onder water tengevolge van onvoldoende bedijking. De rijstproduktie is slecht: 1100 kilo per hectare tegen byv. 5700 in Japan. De omvang van de indus trie is gering en de uitvoer van de jute loopt terug door verminderde vraag. Uit een oogpunt van herstel van de rust onder een deel van de eigen bevolking is er India dus wel wat aan gelegen zijn invloed tot Oost-Pakistan uit te strekken, hoe economisch onaaantrekkelijk dat ge bied dan ook moge zijn. Anderzijds zou. mede door de verre afstand ten opzichte van West-Pakistan, een ruil met Kasjmier voor de regering-Jach- ja Chan zeker aanvaardbare kanten hebben. Een belangrijk punt bij dit alles is overigens hoe met name de Sowjet-Unie en China op een der gelijke gang van zaken zouden reage- den. Toevoeging van Oost-Pakistan aan India zou de machtsverhoudin gen in Z.O. Azië niet onaanzienlijk beïnvloeden, tot voldoening van het Kremlin, dat niet zal nalaten te zijner tyd de rekening te presente ren, byv. in de vorm van een vloot- basis. Voor Peking zou een en ander bepaald minder attractief zijn. Maar wat kan het op het ogenblik onder nemen? Vrijwel niets. Het voelt er namelijk heel weinig voor zijn mate riële zwakte te doen blijken in een conflict, waarin het Pakistan steun zou moeten verlenen tegenover India, dat bijstand van de Sowjet-Unie zou genieten. De leiding in Peking weet maar al te goed, dat het Kremlin op wapengebied oneindig veel beter is toegerust. Bovendien zou de Sowjet- Unie Chinese inmenging ten gunste van Pakistan kunnen beantwoorden met een tegenactie aan de Siberische grenzen. Voorlopig kan Peking dus niet anders reageren dan met woor den. En dat doet het dan ook door de Sowjet-Unie te beschuldigen van imperialistische activiteit. Terecht schreef de Paryse „Figaro" dezer dagen, dat president Nixon en Mao Tse-toeng ook deze kwestie zonder twijfel zullen opnemen in hun ko mende besprekingen in P«king. Toch beschikt China nog over een middel, dat. zeker op langere termijn, zowel India als de Sowjet-Unie wel eens voor onaangename verrassingen zou kunnen plaatsen. De Bengalen be schouwen het Indiase leger thans nog als een soort „bevrijdingsleger", dat hen ontheft van de drukkkende last van het bewind van Jachja Chan. Maar wat zal er gebeuren als ditzelfde Indiase leger na enige tijd een „bezettingsleger" blijkt te zijn? Tegen die tijd zal Peking zijn kans schoon zien en niet nalaten de Ben galen op te stoken tegen India. Dan zijn de rollen omgekeerd. India doet verstandig niet voortijdig victorie te kraaien, want de toekomst kan nog onaangename verrassingen brengen Rl. rikaans als iederee Amerikaan die ooit tegen de schenen van Washington aanschopte. Als een kleine "mn met zware brill eg lazen en een aarzelend hoge stem bewoog Stone zich door het Amerikaanse politieke landschap als een fret. In zijn in 1952 begonnen weekblad, dat gewoonlijk uit vier of zes kant jes brief-formaat bestond, speciali seerde hij zich in het opdiepen van uitspraken van details uit de rege ringsdocumenten, die onder zijn kritische vergrootglas uitgroeiden tot de eigenlijke kem van wat het regeringsbeleid probeerde te ver hullen. Bezeten De artikelen die hij daarover schreef, waren polemisch, subjectief en be zeten van de drang om de waar heid aan de kaak te stellen. Dat ze hun uitwerking niet misten, bleek toen vice-president Spiro Agnew hem persoonlijk in één van zijn periodieke uitbarstingen tegen de pers aanviel, en hem „weer zo'n schelle stem van het liberalisme" noemde. David Eisenhower, in wie sommige dolenden nog steeds een toekom stige Republikeinse Kennedy zien, weigerde zijn diploma van Amherst University te gaan halen, toen hij hoorde dat I. F. Stone de spreker bij de ceremoniële uitreiking zou zijn. Dit soort reacties verwekte bij Stone een typerend hikkend lachje, maar achter deze ontwapenende manier van doen ging ook een Stone schuil, die op een nationaal tele visie-avond-praatprogramma met een onverstoorbare feitelijkheid een agressief publiek in bedwang hield, toen hij zijn vernietigende visie gaf op de gebeurtenissen aan Kent University, waar vier studenten door de nationale garde werden doodgeschoten tijdens een demon stratie tegen Nixons invasie van Cambodja. Stone noemde de be schieting moorden. Kort na de verkiezing van president Nixon kwam ik Stone tegen in Washington, waar hij woont. Als je hem zag. dacht Je eerder aan een uitpluizer van oude teksten, dan aan een Journalist die (zoals hij het zelf formuleerde) zich als een ombudsman gedwongen voelde om de hele wereld te verslaan. HU verheugde zich toen al bij voorbaat op de Nixon-Jaren die, zei hij ver genoegd, hem veel inspiratie zou* den Qpleveren. Averechts Op een averechtse manier werd Stone een Amerikaans succes. Hij begon zijn wekelijkse vlugschrift, omdat hij na Jaren in de Journa listiek geen werk kon vinden. De meeste dagbladen vreesden zijn on afhankelijke. linkse ideeën, even zeer als leden van het Congres zijn gezelschap vermeden als de zeker ste manier om niet herkozen te worden. Stone begon met 5300 abonnees. Nu hU er mee ophoudt, zijn het er 70.000. HU vond het zelf ook iro nisch: „De meest onzekere onder neming van mijn leven, gaf mij uiteindelyk meer zekerheid dan ik ooit gehad had". Toch was Stone allerminst een ge blinddoekte links-liberaal, die zon der meer linkse standpunten ver kondigde. HU verloor 400 abonnees, toen hU na een bezoek aan de Sowjet-Unie schreef: „Dit is geen goede samenleving en hU wordt niet geleid door eerlUke mannen". Na de Arabisch-Israëlische oorlog in 1967 viel hU Israël aan voor de manier waarop de Arabieren wer den behandeld. HU zei toen, dat een door Israël bevoegd Palestina meer zou lUken op een Afrikaanse Bantoestam, dan op een zelfstan dige staat. Hy heeft ook altyd ge weigerd om te geloven, dat er een complot achter de moord op pre sident Kennedy school. In zUn werk werd hU geholpen door zUn vrouw Esther, die bijna alleen de omvangryke administratie waarnam in een huis dat ongeveer om zyn weekblad was heen ge bouwd. Stone. als weinig Amerika nen, is zeer belezen in de klassie ken, een reden misschien waarom hU auto rUdt als iemand die tUdens het lezen van Thucydides zich af en toe herinnert, dat hU zijn voet op het gaspedaal moet houden. Hij kondigde aan. dat hU zUn activi teiten ging verleggen naar by dra gen voor „the New York review of books", een tweewekelijkse literair- politiek blad, waarin hU al eerder publiceerde. Maar mUn brievenbus zal desondanks minder graag ver wachte post doorslikken. ADVERTENTIE f auto-inzittenden brand glas InjKaak ongevallen rechtsbijstand wettelijke aansprakelijkheid voor particulieren ziekte RING ziektekosten om zéker te zijn!

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 9