BEROERING IN LEIDSE RAADSVIJVER PAK over 'het verkeer „Fluoridering van stal" Open brief aan wijkcomiteNrd. VIJFTIG JAAR IMENEXCO 3Plannen op tafel Baldadigheid groot in Leiden Leidse woningbouw voor gros te duur Leed om dieren Binnenstad [ZATERDAG 11 DECEMBER 1971 LEIDEN Mag je de Leidse raad vergelijken met een visvijver? Als je je in dit beeld verdiept, zijn er aar- 7" (jjge overeenkomsten te ontwaren. Zo gwemmen er dikke vissen rond, die ftf en toe een zwieperd met hun te 5taart geven en het dan weer een wij fljdje af laten weten, e Je hebt ook "guppies", een klein be- I I drijvig soort, naast exotische exem- uifj)laren die zich ondei-scheiden door is wonderbaarlijk gedrag of uiterlijk. En oiedaartussen door bewegen zich water- tel inwoners die helemaal vis zijn: traag i en gemoedelijk volgen zij de verrich- lin [ingen van hun soortgenoten. Het is verleidelijk om namen in te Vullen achter de opgesomde catego rieën, maar na de beroering die zich gisteren in de Leidse visvijver heeft TOXoorgedaan, ben ik daar een beetje Jiuiverig voor. Je wordt zo gauw be- a,e Jedigend k T Dat is tenminste wat het raadslid 1 ..waal (PvdA) van alle kanten naar hert hoofd kreeg geslingerd, toen hij een aardige woordspeling gevonden dacht te hebben en wethouder Kret "een wethouder" noemde waarbij wet houder Menken afstak als een "wed- de-houder". Mevrouw Geelkerken (prot. chr.) reageerde als eerste nog lauw: „dat maakt een slechte indruk naar bui ten". Ham (KVP) al veel feller: „be paald onfatsoenlijk" en een emotio nele wethouder Menken zelf tenslot te: "ik noem dit grof en beledigend. Te denken dat ik hier alleen zit om de centen.Een schandaal." KVP-er Driessen betitelde Waals vergelijking als "onfris" en 'kren kend". Van alle kanten werden an dere PvdA-raadsleden gevraagd hoe zij over de uitlating dachten. PvdA-fractievoorzitter In Veld tenslotte: „belachelijk, dit wordt op geblazen tot een heksenjacht. Het moet nu maar uit zijn." Waarop WD-er Portheine: "Eerst beledigen, LEIDEN De PAK-partijen in de Leidse gemeente- aad (PvdA, PSP en D66) hebben gisteren op de derde jrergaderdag over de stadsbegroting voor '72 zeven ideeën an wethouder Kret (Verkeer) voorgelegd. Het betreft: het aanleggen van een busbaan op de Rijnsburgerweg en het Levendaal, invoering van een speciaal bejaardentarief voor de NZH- bussen, als voorwaarde voor de subsidie die de gemeente aan deze vervoersmaatschappij gaat verstrekken, de heffing van een parkeerbelasting" voor alle auto's die op de openbare weg staan, dr) onderzoek naar de mogelijkheid van éénrichtingsverkeer in r\Vnr\i mogelijk autowegen rond en in het de Kooi, de aanleg van zo nieuwe Vlietpark wachten met de aansluiting van de Ir. Lelylaan op rijksweg 44 en de aansluiting van de Vijf Meilaan op de Trompweg, totdat zekerheid bestaat over de datum waarop de rijksweg 11 klaar is (om ongewenst verkeer in Leidse nieuwbouw wijken te vermijden). quentie van NZH-bussen opvoeren. Hij zou dit als voorwaarde willen verbinden aan de toekenning van een gemeentesubsidie aan dit bus bedrijf. Wethouder Kret moet over dit punt maar „hard onderhande len". zei hfj. Het gereformeerde raadslid Hout man vroeg de wethouder de resul taten van de verkeersmaatregelen in de binnenstad op papier te zetten, alvorens volgend jaar nieuwe maat regelen worden genomen. Met name toonde hij belangstelling voor de ge volgen voor de middenstand in het Leidse centrum. uh een toelichting bij deze voor tellen zei indiener Jonker (PvdA), It het voor de lange rijen'automo- listen op de Rijnsburgerweg frus tend moet zijn om telkens een bus el langs te zien schieten. Dit zal t gebruik van het openbaar ver- Ier stimuleren, meende hij. ijksi of. <t)e suggestie om autobezitters een •loskjrkeerheffing te laten betalen als le hn wagen op de openbare weg staat t fafcarkeerd, noemde hij ook een sië, brtvloeisel van het „profijtbegin- nietfce WD-< >nde nde< Portheine wil de fre- 'éiBij Augustinus 5 TWEEDAAGS SPEL OVER POLITIEK 1GEL iVlOifl - In het gebouw van de fdentenvereniging „Augustinus" Rapenburg zal volgende tweedaags experiment .tshebben. De bedoeling is dat aantal deelnemers (minimaal maximaal 80) in een laborato- i-achtige sfeer problemen rond wereldpolitiek zullen trachten op n soort stratego in een deei;ifciek jasJe' roor pe bedoeling van het spel is dat Nijkj spelers verdeeld worden over vijf Iden (Zarpatië, Oritië, Perdistan, öravië en Oblivië) waarvan er r tee rijk en machtig zijn, (zij het Petf dat het ene land rijker en mach- D.pr is dan het andere) en drie ont- iïp dkkelingslanden. die onderling weer "tillen wat betreft politieke en ïomische opbouw. Bovendien zijn listan en Indravië, twee ontwik- ;slanden, weer verdeeld in twee die militair en economisch met elkaar in evenwicht zijn. ranuit deze situatie moeten de Iers gaan werken. In het hele ge- ontworpen door het Po- ilogisch Instituut in Groningen, mogelijkheden tot con- fcten geschapen, en het blijkt soms t oorlogvoeren het enige redmid- l voor land kan zijn. De hele he eling van het spel is dat de men- I zich weer bewust worden van de Attische moeilijkheden waarmee Kringen te maken kunnen hebben. Hen zal aan den lijve meemaken |t er allemaal komt kijken bij het poeren van een bepaald beleid, [vallend is dikwijls hoeveel levens ite problemen er rijzen doordat B_Jssingen die bepaalde landen ne- p niet ver genoeg doordacht blij- Ja. Mensen die een rijk en mach- land besturen willen bijvoorbeeld evenwicht trachten te ippen in de wereld door een deel hun kapitaal te schenken aan de [ontwikkelingslanden, zonder daar De»de gevolgen voor hun eigen eco- goed te hebben doordacht, het eind van de beide dagen It er een gesprek gehouden over allemaal gebeurd is, wat er en Éindelijk bereikt is etc. Jen. Pc ervaring is dat de situatie dik- houdM nauwelijk veranderd blijkt, on- 5ver pits het grote vernieuwings-ent- aanipsiasme waarmee men soms be- spel wordt gespeeld met twee ;ebf- o*et coördinatoren, afkomstig van het Polemologisch Instituut in Gronin gen, die „jaarlijks" een jaar duurt tijdens het spel een uur, waarna een nieuwe regering moet worden ge vormd in de diverse landen - een verslag uitbrengen van de situatie zoals die op dat moment ligt. Onder ling- overleg tussen de landen vindt plaats door middel van een confe rentie die eens per jaar mag wor den gehouden en verder schriftelijk, omdat het in de „echte" politiek ook niet zo is dat men constant confe renties kan beleggen. Een internatio naal persorgaan verzorgt de ver spreiding van nieuws en geruchten. Donderdagavond zal het spel bij de deelnemers worden ingeleid, het spel vrijdag en zaterdag zal den gespeeld. en dan moet 't maar uit zijn?" In 't Veld, een eerder verwijt van Port heine aan zijn adres terug kaatsend: "Dit is geconstrueerde emotie van u". Driessen eiste, dat van de band zou worden afgeluisterd wat Waal pre cies had gezegd, 's Avonds lag de uitgetikte tekst voor alle raadsleden klaar, waarop Waal terecht kon wij zen om aan te tonen dat hij (zoals 'smiddags al betoogd) bedoeld had te zeggen dat wethouder Kret een veel beter beleid liet zien dan wethouder Menken. Een politieke waardering, dus, geen persoonlijke aantijging. Wedden? Waal (rechts op foto Holvast hier onder) tot slot van dit roerige inci dent in de tot dan toe zo rustige vij ver: "Als u er nog eens rustig over nadenkt, zult u zien dat dit een hele aardige woordspeling is. En u zult zien dat ik gelijk krijg. Wedden?" De rust keerde daarna weer. We zitten nu midden in de vergaderweek over de begroting. Nog drie dagen resten ons. Hopenlijk gaan die wat minder gezapig om dan deze middag en avondbijeenkomst, waar behalve deze "rel" alleen de boden de uitge zakte lijven in beweging konden bren gen bij het serveren van koffie plus koeken met een pit. Hoewel: de D'66-er Kuyper (die ik ik waag het erop tot de exoti sche soort zou willen rekenen» is toch wel een prachtig exemplaar. Behalve een fraai gedicht onthaalde hij de raad ook op kritiek op de hoogbouw in de Merenwijk. "Ondanks alle kritiek wordt er nog steeds in vier lagen en hoger ge bouwd. Dit is geen bouwen aan de toekomst, dit is bouwen aan de neu rose van de toekomst. Als we dan zo nodig nieuwe straten in de Merenwijk namen moeten geven met -horst en -pad. dan moeten we ook maar een straat benoemen tot "zenuwlijers- pad" of "Zenuwlershorst". Leeuwenburgh (prot. chr.) wil dat de gemeente aan de weg gaat tim meren met borden die uitroepen "Kom wonen en bouwen in Leiden" en "Leiden, uw boekenstad". Dat is weer een heel ander verlangen dan van Zunderman (DS'70), die officieel nog negen minuten spreektijd had voor zijn eenmanspartij en daarvan meer dan de helft besteedde om te betogen dat hij daar niet mee ak koord zou gaan als men hem er strikt aan hield. Zo streng was burgemeester Vis niet. De spreektijdbeperking is vrij willig. Trouwens, ook de PvdA is al door de toegemeten vijf uur spreek tijd heen. Als zij niks meer zou mo gen zeggen in de komende dagen, zou het helemaal een dooie bedoening worden in de raadsvijver. HENK DE KAT Dirksnieuw clebat is nodig LEIDEN Het PvdA-raadslid Dirks wil een nieuw debat over de fluoridering van het Leidse drink water: „in '64 is al besloten om daar toe over te gaan, maar dat is toen blijven liggen. Ik vind het nodig om deze zaak nu weer van stal te halen". Dirks wil van wethouder mevrouw Den Haan horen, of zij de fluoride- LEIDEN Van verscheidene zij den is er gisteren in de gemeente raad aangedrongen op een duide lijker politie-optreden tegen ver- keerszondaars en relletjesschoppers op straat. Mevrouw Geelkerken (prot. chr.) noemde als voorbeeld het geval van een meisje dat onlangs in de Steen straat bijna is aangerand: „dit schijnt steeds meer voor te komen". Zij wilde daartegen als maatregel een regelmatige straatpatrouille van twee agenten lopend. „Ik mis nu de lijfelijke aanwezigheid van de poli tie op straat". De KVP-er Driessen sprak over de vechtpartijen rond het Leidse café leven. Hij wil dat de politie ingrijpt Portheine (WD) vindt de balda digheid in de stad groot. Hij zei veel te voelen voor het idee van "schokacties" van Jonker (PvdA) harde gerichte verkeersacties van de politie op bepaalde knelpunten, zoals het dubbel parkeren, om de schrik er in te jagen. Bij het tekort aan mankracht \an het politiekorps ziet Jonker dit als de beste aanpak. LEIDEN Voor negentig procent van de Leidse woningzoekenden zijn de woningen die momenteel met rijkssubsidie worden gebouwd nog te duur. Het systeem van aanvullende huursubsidie voldoet niet en ook de doorstromingspremie biedt nauwe lijks uitkomst. Aldus het PvdA- raadslid Verboom gisteren tijdens de begrotingsbezitting van de Leidse raad. Druk Verboom bepleitte een nieuw sub sidiesysteem: de hoogte van de sub sidie moet niet afhankelijk zijn van het huis, maar van het inkomen van de man die erin komt. Op die ma nier hoopt Verboom de Merenwijk- woningen onder ieders bereik te brengen. Deze subsidie denkt Ver boom te kunnen betalen uit een pot, die wordt gevormd uit de inkomsten van een in te stellen huurbelasting voor mensen die te goedkoop wonen. Als de meerderheid van de Leidse gemeenteraad het met hem eens is, wil Verboom dit voorstel aan alle gemeenten in Nederland ter instem ming voorleggen, om druk te kunnen uitoefenen op de regering. Verboom drong ook bij wethouder Menken (huisvesting) aan op maat regelen tegen een te eenzijdige be volkingssamenstelling in een bepaal de wijk. De Kooi De PSP-er Walle kwam terug op de huren van gemeentewoningen. De raad nam daar maandag een besluit over, dat Walle ongedaan wil maken voor zover het de gemeentewoningen ln de Kooi betreft (een 400 in to taal) Hij diende een voorstel in om deze huizen buiten de huurverhogingen van april '71 te houden voor zover dat niet het geval is en geen huurverhoging toe te passen voor er een kwaliteitsonderzoek naar deze woningen is. Mevrouw Kerling (PvdA, voor zich zelf sprekend) zei daar niet erg voor te voelen, omdat dan een uitzonde ringspositie wordt geschapen voor deze gemeentewoningen in de Kooi tegenover andere huizen van de ge meentelijke woningstichting, elders in de stad. ring nog noodzakelijk vindt of niet. En mocht dit laatste het geval zijn: hoe wordt aan de bestrijding van het tandbederf in Leiden aange pakt? Het raadslid toonde zich ingeno men met een speciale commissie voor de mondzorg, die onlangs is ingesteld. Maar betekent dit nu, dat stilzwijgend is afgezien van de fluo ridering, vorste hij. Eveneens tot de portefeuille van mevrouw Den Haan behoort het wijkwerk, waarover Dirks ook enige opmerkingen had. Hij vroeg zich af, wanneer er een alomvattend plan komt voor de aanpak van oude stadswijken (wijkvoorzieningen). Contactorgaan Dirks zei het onjuist te achten, dat het maatschappelijk contact orgaan fungeert als een „vooruit geschoven pion" van het gemeente bestuur bij dit wijkwerk. Hij bracht lof voor het werk van het contact orgaan op dit gebied, maar dit is de taak niet van dit liohaam, stel de hij. Het maatschappelijk contact orgaan moet worden teruggebracht tot de uiteindelijke opzet: een ad- vies-, studie-, overleg- en coördine rende instantie. Het aangevangen wijkwerk moet zo snel mogelijk worden overgenomen door een Stuk of vijf „opbouwwer kers" met daarnaast de gewone maatschappelijke werkers, aldus Dirks. ADVERTENTIE Winkeljuffrouw GEVRAAGD Wij zoeken een net MEISJE 1618 jaar. Juwelier v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 - Leiden LEIDEN Groot e der hartelijk was de belangstelling, die zich gistermiddag in het gebou wencomplex van de Imenexco aan de Hoge Rijndijk concentreerde rond de figuur van de heer J. W. Stoffers en diens echtgenote. Eveneens in deze belangstelling en hulde deelden drs. H. Fokkens, die sinds kort in de directie is opgenomen en de heer J. Hoorn, adjunct-direc teur van de vennootschap. Het was deze dag een bijzonder vreugdevolle herdenking van vijftig jaar Imenexco in Leiden en van het veertig-jarig directie jubileum van de heer Stoffers. Onder de circa tweehonderd aanwe- vooral büzon-zigen, die ter receptie kwamen, be vonden zich zeer vele vrienden en za kenrelaties, zelfs tot uit Frankrijk en Duitsland, en de secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland, mr. H. A. C. Bran derhorst. Talrijke geschenken en een schat van kleurrijke bloemstukken werden deze middag aangeboden. Aan deze receptie was reeds vorige maand in „Huis ter Duin" in Noordwijk voor het personeel een feestelijke bijeen komst vooraf gegaan. Op de foto (Holvast) wordt de Ju bilerende directeur met geschenken overladen. Tweede en vierde van links de heren J. Hoorn en H. Fokkens. Hoewel bekend is dat wijk-comt- :'s van mening zijn, dat zij zich niet met politiek moeten bezighou den (welke mening ik wel deel), is duidelijk geworden uit de brieven, D.a. in deze krant de afgelopen weken door het wijkcomité-plan- Noord zijn gepubliceerd, dat het onmogelijk is voor dit wijkcomité om géén politieke conclusie te trek ken. Wanneer een wijkcomité de ge meenteraad aanbeveelt om het be leid van een bepaalde wethouder at te keuren, is dat zéker "politiek". Het zou daarom wel juist zijn als dat wijkcomité na afloop van de raadsvergadering van 29 november dan ook erkende dat een belang rijk deel van de raad helaès een minderheid zijn mening deelde en deze afkeuring, in dit geval over wet houder Menken, dan ook uitsprak. Als dit wijkcomité schuldigen wil aanwijzen voor de gang van zaken met de huur motie, moet men niet wijzen naar de gehele raad, maar duidelijk uitspreken dat er een min derheid, (PvdA, D '66 en PSP) was en een meerderheid (KVP, Prot. Chr., VVD, CPN en DS '70). Hoe spijtig de afloop van de huur- kwestie voor velen, waaronder het wijkcomité èn de PAK-fraktie, mag zijn, het is een onontkoombaar feit, dat de Leidse bevolking in Juni 1970 déze en geen andere gemeenteraad heeft verkozen. In een democratisch land zullen we ons daarbij neer moeten leggen. Over een aantal opmerkingen in de laatste brief van het wijkcomité, nog het volgende: ten eerste was de heer In 't Veld afwezig wegens werkzaamheden in verband met zijn baan en niet door de onderwijs- demonstratie, en verder wordt de beheersvorm (statuten) van de ge meentelijke woningstichting door de gemeenteraad vastgesteld en niet door het bestuur. Aangezien ik lid het bestuur van de woningstich ting ben en tevens lid van de ge meenteraad, is het n de laatste functie dat ik mijn wensen over de beheersvorm van de woningstichting aar voren moet brengen. C. A. Kerling-Simons. Gemeenteraadslid PvdA, Leiden. Toekomstmuziek Twee citaten uit het bericht "Geen steun in kamer voor aparte gym nasia" van woensdag J.I.: 1. "Geen enkele onderwijsspecialist uit de Tweede Kamer loopt warm voor het behoud van aparte gymnasiums in 't Nederlandse onderwijs. Dat bleek gisteren, toen een actie-groep, die voor het behoud van deze gymna siums pleit, weinig indruk maakte, op de Kamercommissie voor onder wijszaken. De groep moest zelfs op grond van de eigen samenstelling (al leen maar mensen uit hogere en middelbare milieus) toegeven, dat het met de democratisering van de ze vorm van onderwijs zeer slecht gesteld is". 2. "De actiegroep werd er integendeel door de Kamerleden op gewezen, dat dit streven regel recht in strijd is met de huidige po gingen om Juist het aantal "intellec tuele" vakken in het onderwijs on der de duim te houden, ten einde de ruimte te verkrijgen voor het vor mende element". Substitutie van enkele politiek ont vlambare termen door woorden van minder gevaarlijke lading geeft dit verslag grotere leesbaarheid en ont hult tezelfdertijd tot welk nivegu van deskundigheid het onderwijs specialisme in Kamerkringen is af gedaald: 1. Geen muziekdeskundige uit de Tweede Kamer loopt warm voor het behoud van conservatoriums in het Nederlandse muziekonderwijs.. Dat bleek gisteren, toen een "actiegroep voor behoud van conservatoria" wei nig weerklank vond bij de Kamer commissie voor muzikale zaken. De groep moest zelfs op grond van de eigen samenstelling (alleen maar de mensen die in hun Jeugd piano hadden leren spelen, onder welxe sommigen onmiddellijk wisten, wat K.V. in relatie tot Mozart betekent, van welke minstens twee een gam ba bezaten en niemand een strand- transistor) toegeven, dat het met de geluidsnivellering in deze vorm van onderwijs zeer slecht gesteld is. 2. De Kamerleden wezen de actie groep er op, dat hun streven regel recht in strijd is met de huidige po gingen om Juist het aantal "moeilij ke" muzikale vakken onder de duim te houden, ten einde in het klankon- derwijs ruimte te verkrijgen voer meer nabije, spontane en zelf expres sionistische, vormen van geluidshin der. C. G. de Knüff (ongevormd intellectueel) Oegstgeest. Velen van u zullen het zelf heb ben beleefd: je hebt een huisdier, waaraan je gehecht bent, het hóórt bij het gezin, Je zorgt er goed voor en ondanks dat op een slechte dag, in een onbewaakt ogenblik ontglipte het Je. Je liet de hond nooit alleen buiten, hield de poes zo veel mogelijk in het oog... en tóch: wég! Spoorloos! Vaak toch een dier. waarvan Je wist: het gaat niet ver der dan de tuin, de straat wje gaat zoeken, op alle wegen en plaatsen, waar het wel met Je placht te komen je informeert in de om trek Je plaatst een advertentie. We zien ze vaak, die advertentle's: Lezers schrijven wie vond onze poes? Heeft iemand ize hond gezien? Helaas blijven vaak, ondanks alle pogingen, dieren spoorloos en dat is de eigenaar meestal moeilijker te dragen dan een eventueel be richt. dat het dier dood is, veronge lukt. Het grootste schrikbeeld voor iedere dierenvriend is de gedachte, 50'n dier meegenomen is als han delsobject, met bestemming: de che mische en/of cosmetische in dustrie in Duitsland. Vaak blijven de eigenaren hopen op terugkomst van het dier ze blij- adverteren. bieden vaak een hoog vindersloon. Want dat dier was voor hen een onvervangbare vriend soms vaak het enig gezelschap van een Dezer dagen was er weer zo'n ad vertentie: Judy, een langharig, zwart wit teefje, ongeveer tien maanden oud is weg. Zaterdagmiddag 4 dezer, glipte ze haar voordeur uit, aan het Utrechts Jaagpad, en haar baas is wanhopig. Hij kan dat niet zo in woor den uitdrukken en hij kan haar ook niet zelf gaan zoeken, want hij is spastisch. Hij heeft al zijn 31 Jaren in een invalidewagen doorgebracht, en kan ook moeilijk spreken. Eigen lijk spreekt hij het meest met zijn ogen, ogen, die nu steeds vragen: weten jullie al iets over Judy? Waar is ze toch, mijn kleine kameraad? Is ze aangereden, gewond, heeft een dierenvriend haar meegenomen den kende, dat ze zwervende was? Of... is ook Judy, in haar argeloze speels heid het slachtoffer geworden van gewraakte dierenhandel t.b.v. de bovenvermelde industrie? Deze laat ste gedachte maakt hem vertwij feld. Indien iemand informatie over Judy heeft, belt dan even 52753 het Secretariaat Dierenbescherming te Leiden. En als Judy inderdaad als handelsobject zou zijn meegenomen, dan vragen wij: geef Judy toch haar baas terug! U kunt ano niem büjven, alle onkosten worden graag vergoed. Tenslotte: ieder die hart heeft voor dieren en voor men- meldt U ons toch, indien U een zwervend dier aantreft! Helpt ons, te voorkomen, dat zo'n weggelopen of zwervend dier ellendig om het le- komt! M. S. ten Hooven-Murenbeeld, Secretaresse Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren-Leiden Aan Leendert Jonker van het PAKt Beste Leen, naar aanleiding van t Ingezonden stuk. waarin Je van Sam Platteel verwacht, dat hij de oplos sing moet geven voor het verkeer, het volgende. Dit komt er op neer dat Ju Leen in de Oudesingel springt en Sam in de Oude Vest. Dit laatste zal hij zeker niet doen, daar heeft hij teveel ervaring en informatie voor. Je zou kunnen verwachten dat hij zegt meneer Jonker denk er om het water is nat en onberekenbaar. De vraag aan de heer Platteel is temeer vreemd want even later in hetzelfde stukje schrijf Je dat alies prima voor elkaar komt, wat door mij en anderen zeer wordt betwij feld. Immers, Je hinkt op twee gedach ten de stad zal er geen nadeel van ondervinden dus de verkeers stroom wordt alleen omgeleid maar dan kan de Hooigracht-route het niet verwerken en waar wil Je dan weer de parkeerauto's op de Lammer markt laten, weet Je wel dat deze route 13 kruispunten heeft? Als op lossing het openbaar vervoer, een openbaar vervoer, dat aan redelijke eisen voldoet en redelijke prijzen is niet waar te maken. Het is binnen het kader van dit stukje niet mogelijk uitvoerig op de diverse problemen in te gaan en dat mag ook niet volgens je PAK.-ge- noot Walle: de raad heeft besloten dus hou Je mond, anders maak je Je misselijk. Ergens anders huldigt Walle een ander standpunt. Ik heb hem kort geleden nog op een verga dering in Oegstgeest mogen beluiste ren, maar ik ben geen middenstan der dus zal het voor mij niet gelden Tenslotte Leen. wij weten nu waar jij bang voor bent. Ik ben bang dat het alle dagen zondag en maandag wordt in de binnenstad, met veel win kels en geen kopers. Wandelaars be staan niet meer. die zijn 50 Jaar ge leden al uitgestorven. Is het geen teken aan de wand dat er op goede stand in Leiden winkels te huur staan? Dat was 5 Jaar geleden onmo gelijk. Bovendien, dacht Je nu wer kelijk dat als iemand in de hotels op de Aalmarkt wil logeren, zijn auto op de Beestenmarkt zet. koffers on der de arm en naar de Vrouwensteeg loopt. Je gelooft het toch niet? P.S. mag ik van de fractievoorzit ter van het PAK de heer Mr. In t Veld vernemen of hij het met de heer Walle eens is. Waarbij ik dan opmerk dat alleen de heer Waal van het PAK aandacht heeft gevestigd op de bewonres van de binnenstad. Voor deze wordt het een onhoudbare toestand. Terwijl ik Leen uitnodig, om samen eens de resultaten te gaan bekijken van de tot op heden genomen maatregelen. Dan hoor Je het ook eens van een ander. Het artikel van de heer Vroom, directeur van V en D (krant van donderdag), zul Je inmiddels wel gelezen hebben. L. van Wille. Apothekersdilk 6, Leiden,

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3