Benthuizen heeft wethouders-kwestie '70 Wayne Hunter: 'Werken op vertrouwensbasis' Boeken over ecologie: de bestsellers van jaren a till Bunch leden Paus en celibaat NIEUWE NATIONALE IJSHOCKEYCOACH: to to DECEMBER 197^ VARIA PAGINA 13 Gommerse: oncollegialiteit Keijzer: niet waar JIZEN Sinds gisteren izen weer een wethouder W. Gommerse heeft voor fi maal voor deze functie n een brief berichtte hij ;er I. J. P- Keijzer hier- ook de minister van bin- zaken en de commissaris in. se werd op 8 oktober wet- larbij hij de portefeuilles f rijs, financiën, sociale za- dkshuisvesting kreeg toe- i zijn brief noemde hij Itaken. Hij ver- bleek, dat onvol- legialiteit uwerzijds de er, red.) vaak aanlei- ot heftige meningsver- t in het bijzijn van amb- t correspondent) GTON Dr. Ralph kleinzoon van een slaaf, hl de hoogste Amerikaanse "verenigde Naties bracht, ziekte van enkele maan- •jarige leeftijd overleden, ♦^er-secretaris generaal van ie Naties, speciaal belast •missies in verschillende wereld. zijn met succes be- ^jemiddelingswerk in het paëlische conflikt in 1949., jaar later de Nobel ste vrede bezorgde. Hoewel /fleer tegenwerking onder;- de Sowjet-Unie was hij. ok betrokken bij de VN- ien oplossing zocht voor, xplosieve conflict tussen en Cyprus. was een lange man, die enkele aanwezigheid al erwicht uitoefende. On- it dat hij een internatio- funktie bekleedde, actief betrokken bij de burgerrrechten in van Amerika. Zo nam de zijde van wijlen dr. King aan de grote ielma naar Montgomery Alabama. Later was hij n een burgerrechtelijke zijn zoon de toegang, Igerd tot een .blanke' de staat New York. Sc^aanse regering zal met van 'n opvolger wach- Verenigde Naties een Y tarisgeneraal heeft aan- [jj opvolger van secretaris- Thant zal deze maand I komen. Oe Thants twee- 6/ erstrijkt op 31 december. Uit het Rijksmuseum in Am sterdam zullen binnenkort vijfender tig 17e ei\ 18e eeuwse portretten wor den overgebracht naar het Histo- hisoh Museum in Rotterdam. De di- .rectie van het Rijksmuseum heeft er in toegestemd deze schilderijen, voorstellend bewindhebbers van de Rotterdamse kamer van de Ver enigde Oostindische Compagnie, in langdurig bruikleen af te staan an de stad waar ze oorspronkelijk in het kantoor van de V.O.C. hebben ge hangen. Rotterdam bezat zelf slechts drie portretten uit deze unieke serie. SE rtberichten ir r\- s ENDS VEEN. 9 dec. Am. Anjers: Sim Sim Rood 3045, Sim Sim Keef er 2734. Sim Lena 3235, Esperen- leur 3766, Carnaval 37, tte, Carol, Zorina 2233, ia. Coral Princess, Pro- ;old 3345, Jr. Miss 23 -j, Super Star 6269 Carina 3747, Spanish Roswitha. 2727. Bac- lonia 64. Hex Verticllata erbera 52, Nerine 65 ten 3150 p. St., Tros- 10—1.65, idem jaarrond osanjers 2.152.55, Free- .00, Narcissen Cragford lafly Glorie 1.351.60, Buxton 1.21, Tulpen 104.30 per bos. dec. Bloemenveiling. William Sim 48—56, White Sim 38—46. —35. Dustv Sim 2028. 28—36, Shocking Sim er Sim 3050, Orchid. 5, Harvest Moon 2833. -55, Elegance 3344. Gvnt 80110. Baccara Ina 50—64, Carla 60—70, 85—105, Sonia 80—110, 1, Dr. Verhage 80100, on 80100, Super Star ndla 60—70, Motrea 40— -44. Nordia 40—63, Co- 61. Carol 35—45, Red 40, Roswytha 4048. 4051, Marimba 30 k 4059, Jack Frost 30 bloemen: Anthurium m maryllis 6071, Chrys. -280. idem kl.bl. 40—50, —165, Cyclaanenbloemen horbia 120150, Freesla 'bera 80—115. Iris 200 >f. Blaauw 300480, Le- -55, Lelies tak 190240, -110, Nerine 175—275, 0—260, Strelitzla 200— l,V^imosus 100125, Tulpen cissen 140—180, Hyacin th tepman, 4 kop 140—185, rL 100145. Mar. Legraye, 75. idem 2 kop 8105, —145, Prunus triloba 120 T.WJ F, 10 dec. Groenteveiling [-790, peen AI 590630, breekpeen 120380, dec. Leidse Coop, tveillng. Appelen 18 '9, aordapeelen 1014, 1.51, .kroten 10, idem, irenkool 1015, rode kool 1221. prei 26 lA 4455. champignons blaten A 7, C 3.60. uien 16. witlof 99—1.43, sla kroten 1525, pe- 710fderij 10—21. ten aren werd ik aangevallen en werden mij verwijten gemaakt of besluiten afgedwongen. Onder an dere blijkt uit de notulen van de collegevergadering van 15 november 1971, dat u de ambtenaren, de heren De Groot en Van Kleef, hebt verbo den mij tijdens deze vergadering van advies te dienen. Het komen tot een goed besturen der gemeen te is daarom door u en de heer Ren- sink tot een onmogelijkheid ge maakt. De hierdoor ontstane spanningen hebben voor mij geleid tot nervosi teit, slapeloosheid e.d. Dit heeft er toe geleid, dat ik op medisch ad vies moet besluiten met ingang van heden mijn wethoudersfunctie neer te leggen, terwijl de eerstko mende weken niet door mij aan het raadswerk zal worden deelge nomen". Aanleiding Burgemeester Keijzer heeft, om dat de afgetreden wethouder dat ook deed, een brief geschreven naar de commissaris der Koningin. Hier in stelt hij o.a. „dat de heer Gom merse er veelvuldig aanleiding toe gaf in een discussie te moeten ver vallen. De meest simpele beginselen van lokaal bestuur wist hij niet naar voren te brengen, waardoor zeer tegenstrijdige uitingen het no dig maakten dat hef ambtelijk ap paraat zich in al zijn geledingen tot in details en finesses moest ver diepen om met de wet strijdige han delingen te voorkomen". De heer Keijzer is het niet eens met de opmerking over de porte feuille-verdeling. „De wethouder Rensink verlangde een portefeuille verdeling omdat hij meende, alleen dan deze functie te kunnen blijven uitoefenen, temeer daar de ver houdingen in de raad zodanig wa ren. dat ervan mocht worden uit gegaan dat de heer Gommerse in het hoogste bestuurscollege een meerderheidspositie innam. Van daar dat hem ook in relatie daar mede portefeuilles zijn toebedeeld. De heer Gommerse heeft op dat moment wel gesteld dat hij geen behoefte had aan een portefeuille verdeling, maar hij heeft er zich in concrete niet tegen verzet". Opgemerkt wordt dan, dat juist Gommerse vaak sprak over „mijn portefeuilles". Afwijzen „Wanneer de wethouder Gom- ROME <AP) Paus Paulus heeft de documenten van de laatste bis- schoppencynode „aanvaard en bevestigd". in het bijzonder die over het standpunt tegen het facul tatieve celibaat voor priesters. Hij heeft evenwel doen weten, dat hij een voorstel van een sterke minder heid der synode zal gaan be studeren, dat gaat over het toestaan, dat, onder bepaalde omstandigheden, gehuwde mannen priester wor den. Ondanks dit voornemen beves tigde de Paus, dat de Latijnse kerk met de hulp van God de huidige voorschriften over het priesterlijke celibaat in hun geheel zal blijven handhaven. merse mij onvoldoende collegialiteit verwijt, waardoor heftige menings verschillen zouden zijn ontstaan," zegt de burgemeester, „meen ik dit zonder enig voorbehoud te moeten afwijzen". Dit wordt onderstreept door voorbeeldende burgemeester heeft excuses van Gommerse zon der meer aanvaard en heeft onlangs nog een uiterste poging gedaan hem op de noodzakelijkheid te wijzen van een goede relatie. „De heer Gommerse gaf er duidelijk blijk van. dat hij niet begreep wat ik be doelde". Over de meningsverschillen merkt burgemeester Keijzer op dat hij heftig een „te geladen uitdrukking acht voor concrete verschillen van inzicht op zakelijk en bestuurlijk terrein. Het niet kunnen of willen begrijpen van aan de orde zijnde zaken door de wethouder Gommer se was daartoe steeds de .aanleiding. Het aanvallen, het maken van ver wijten of het afdwingen van beslui ten acht ik uitdrukkingen een be stuurder onwaardig, zeker nu deze beweringen niet met bewijzen wor den gestaafd". Over de kwestie van het niet ver- ADVERTENTIE) VERLOVINGSRINGEN De ruimste keuze De beste merken. Blijvende service. Gratis graveren, desgewenst handgravure. De KONING der VERLOVINGSRINGEN. Uw Juwelier v.d. WATER strekken van inlichtingen door ambtenaren weet de heer Keijzer te melden, dat de wethouder die al had gekregen van andere leden van het college van B. en W. „Zijn collegialiteit was echter dermate on voldoende, dat hij de juistheid daarvan wenste te verifiëren bij ambtenaren". Tot slot van de brief vermeldt de Benthuizense burgemeester nog, dat Gommerse veelvuldig schermde met de goede contacten die hij had met de commissaris der koningin en dat het voor hem heel eenvoudig zou zijn met deze provinciale be stuurder contact op te nemen. Half flatgebouw huur opgezegd AMSTERDAM Volkomen on verwacht heeft de Amsterdamse wo ningstichting Patrimonium meer dan de helft van de tweëenzeventig huurders van het flatgebouw aan de Leeuw van Vlaanderenstraat de huur opgezegd. Reden: de huurders hebben verschillende niet-verplichte huurverhogingen afgewezen. De huurders klagen sinds de open stelling van het laatste deel van de ringweg tussen Bos en Lommerplein en de Jan van Galenstraat over ern stige overlast door verkeerslawaai. In honderdacht slaapkamers in het gebouw zou niet meer te slapen zijn. Ook zeggen de huurders dat de bal- cons niet meer gebruikt kunnen worden en dat de woningen niet nor maal meer kunnen worden geyenti- leerd. De huuradviescommissie vond af wijzing van de huurverhogingen re delijk. Patrimonium wil zich er ech ter niet bij neerleggen. Om de zaak voor de kantonrechter te kunnen brengen zijn de huren per 1 januari NEW YORK De plotselinge vraag naar boeken over ecologie (de leer van het verband tussen mens. dier, plant en omgeving) vertoont tekenen zich te zullen ontwikkelen tot een permanente stroom van lec tuur voor Amerikanen van alle leef tijden. Het onderwerp ecologie is al een vast onderdeel geworden van de ac tiviteiten van de meeste grote uit geverijen van vakliteratuur. De uni versiteitsdrukkerijen hebben zich met kracht op het thema geworpen en sommige waarnemers geloven, dat de ecologie in de komende Ja ren een steeds voornamere rol zal gaan sp elen in onderwijsprogïam- ma's op elk niveau zulks onder j aanmoediging van ouders, die zich in toenemende mate bewust worden I van het belang ervan, en dat be tekent meer boeken. Onder het hoofd "behoud" is Jaren lang geschreven over een groot aantal milieuproblemen zoals bossen en in het wild levende dieren, maar de omvang van het onderwerp is de laatste paar Jaar veel groter gewor den. Tegenwoordig zijn de meest op de voorgrond tredende aspecten be volking en verontreiniging, lawaai, radio-activiteit, chemische bestrij dingsmiddelen van schadelijk ge dierte, onkruid-bestrijdingsmiddelen, kwik, electrische energie, voedselbe- smetting etc. Is de belangstelling van het publiek in deze omvangrijke reeks van eco logische onderwerpen iets tijdelijks? Maken Veteranen in het uitgeversbedrijf hebben meegemaakt dat andere on derwerpen gedurende bepaalde pe rioden in de belangstelling stonden, er is b.v. een vloedgolf van sex-boe- ken geweest sinds "Human Sexual Response" van William H. Masters en V. E. Johnson, waarvan de twee de druk verschenen, is in 1966 en ADVERTENTIE ATTENTIE FORD ESCORT BLIJFT NOG STEEDS 6851,- incl. b.L.w., wegklaar. AUTOMOBIELBEDRIJF RIJNLAND N.V. v. d. Valk Boumanweg 71. Leiderdorp, telefoon 30325 Lammenschansplein 6, Leiden Telefoon 42451 Met een enkel woord Raket op badplaats Een raket, afgeschoten uit Libanon, is vanoch tend vroeg neergekomen op de Is raëlische badplaats Naharija. Vol gens het leger werd een vrouw ge wond. Mislukking De onderhandelin gen tussen de vakbond (IG Metall), en de werkgevers in de Westduibse metaalindustrie zijn gisteren even, voor middernacht op een mislukking uitgelopen. Franz Steiaikühler, secre taris van de bond voor het district noord-Baden-Württemberg zei: „Wij hebben genoeg laten blijken dat wij tot een compromis bereid waren." De staking in het district betreft 360.000 arbeiders in de metaalindus trie en ongeveer 125.000 arbeiders in de automobielindustrie in andere de len van West-Duitsland. Hongerstaking Acht personen in een Russisch werkkamp die zich zelf zien als politieke gevangenen zijn een driedaagse hongersta king begomien om betere levens omstandigheden te verkrijgen, al dus een oproep die in Moskou circu leert. De oproep is gericht tot de Op perste Sowjet en de Commissie voor de rechten van de mens van de Ver enigde Naties, en beschuldigt de Sowje-Unie ervan de Universe le verklaring van de rechten van de mens en haar eigen grondwet te schenden. Opstand in gevangenis Een groep muiters onder de 549 gevan genen in de Oost-Franse stad Toul hebben gisteren met een onbloedige opstand de overplaatsing van een gehate directeur en een chef-be waker gedaan gekregen. De muiterij begon 's ochtends toen 240 Jeugdige gevangenen de werkplaatsen bezetten en de bibliotheek in brand staken. Zij klommen op het dak en gooiden dakpannen in de tuin. Toen inwilli ging van hun eisen werd aangekon digd, lieten zij zich weer op sluiten. "Everything you Always Wanted to Know about Sex" but were Afraid to Ask", van dr. David Reuben in 1969. Er zijn eveneens heel wat din- gen over de emancipatie van de vrouw verschenen sinds het baan brekende werk van Betty Friedan "The Feminine Mystique" (1963). Vermoedelijk zal het milieu evenals sex en de strijd om de rechten van vrouw enige tijd op de voorgrond blijven en daarom wedden heel wat uitgevers op de ecologie en geven zij schrijvers opdracht meer boeken over dit onderwerp te schrijven. De stoot tot de huidige stroming werd gegeven door het in 1962 ver schenen boek van wijlen Rachel Carson over het misbruik van onge- diertebestrijdingsmiddelen, „Silent spring", in het Nederlands vertaald als „Dode lente", dat evenals haar eerder verschenen werk, "The sea around us" een bestseller werd en waarvan meer dan 1,6 miljoen exeniplaren zijn gedrukt. ROSMALEN Ruim drie maanden nu is hij in Nederland, de nieuwe nationale ijshockeycoach. Wayne Hunter (27, Cana dees) is in die periode niet op het topje van de ijsberg blijven zitten om vanuit een hoge positie eerst eens de gehele inge wikkelde problematiek van het Nederlandse ijshockey wezen rustig op zich te laten inwerken. Daar heeft de kleine, vriende lijke coach van harte aanbevolen door Canada's levende ijshockey-legende Father Bauer geen tijd voor. Begin maart immers wacht in Roe menië het wereldkampioenschap voor de C-groep, waarin Nederland reeds van oudsher tracht vorderin gen van enige betekenis te maken. Vandaar dat Wayne Hunter sinds zijn aankomst in Nederland op 2 september ogenblikkelijk en vol en thousiasme de stick ter hand heeft genomen teneinde zich een weg te banen naar eindelijk weer eens een winnende Nederlandse ijshockeyfor- matie. komstigheid kan worden beschouwd. Hunter: „Voordat ik eventueel ver dere zaken kan doen, moet ik eerst zien ieders vertrouwen te winnen". Wayne Hunter modern langhari ge, progressief denkende man van deze tijd met een grote geestelijke diepgang is de opvolger van de begin dit Jaar op vrij rumoerige wijze door de Nederlandse IJshoc key Bond ontslagen Tsjech Jiri Ple- ticha. Van die en gene heeft Wayne Hunter daarover wel eens iets ge hoord, zoals hij ook wel heeft ver nomen over de niet altijd even prettige verhoudingen tussen club besturen (onderling) en leidingge vende bondsfunctionarissen, en hun niet altijd even goed te volgen be leidsbeslissingen. Het lijkt irrelevant die zaken In het kort nog weer aan te halen. Wanneer wij dat echter tóch doen, is dat niet in een zucht van behagen om clubs en bond weer ens te kunnen body checken, maar om aan te geven onder welk arbeidsklimaat Wayne Hunter zijn taak heeft moeten aanvangen. De nieuwe coach is evenwel in het geheel niet bezig zich met die pro blemen van meer interne aard in te laten. Hij wenst zich wat dat be treft alleen maar op een afstand te houden. Waarbij de omstandigheid dat hij (met evenzeer Jeugdige echtgenote) vrij geïsoleerd woon achtig is in een flatje in het Bra bantse dorp Rosmalen luttele ki lometers van 's-Hertogenbosch, der tig kilometer van het bondscentrum en de ijshockey te Tilburg als een niet geheel te verwaarlozen bij- Benadering Vertrouwen. Het woord klinkt her haaldelijk uit zijn mond. Vertrou wen dat dan weer gebaseerd moet zijn op zijn vakmanschap frhij stu deerde af als leraar lichamelijke opvoeding aan de Universiteit van British Columbia en was bij de ge lijknamige ijshockeyclub de laatste jaren werkzaam als assistent-trai ner) en zijn persoonlijke benadering van de mensen met wie hij in prin cipe gedurende een periode van twee Jaar te maken heeft. Van de bondsofficials dus, de clubbestuur ders niet te vergeten en vooral ook van de spelers. Waartoe hij voor zichzelf een in tensief weekprogramma heeft opge steld. dat hem met alle belangheb benden zo frequent mogelijk in contact brengt. Op de maandag- en woensdag bezoekt en assisteert hij op de clubtrainingen, dinsdags leidt hij selectietrainingen in Utrecht en beurtelings in Tilburg en Nijmegen, op de donderdag volgt hij steevast de thuiswedstrijd van het team van Den Bosch (waarbij hij veelal dus ook nóg een Nederlandse tegenstan der aan het werk1 ziet), en de vrij dag, zaterdag en zondag zijn gere serveerd voor bezoek aan andere wedstrijden elders dn dit land. Kern Zijn bruisende interesse in de job die hij heeft aanvaard, zijn grote kennis van ijshockeyzaken („Ik ben onderwezen door de beste coaches") en zijn innemende houding hebben hem in vrij kort tijdsbestek al meer deuren doen openen dan zijn voor gangers. Hunter: „De kern van de zaak is: wil men in Holland een (goed) na tionaal ijshockeyteam of zijn de clubs alleen in zichzelf geïnteres seerd". Indicatie in positieve rich ting van bij voorbeeld Ed Hopman, de coach van HIJS HOKIJ„Ik zou onwaardig spreken als ik zei. dat ik ons clubbelang niet erg be langrijk vind. Maar deze Hunter is zo'n geweldige man, dat ik als het ware alleen al voor hem persoonlijk onze grootst mogelijke medewerking heb toegezegd". Him ter: „De clubtrainingen waarbij ik help zijn voor mij erg belangrijk, afgezien van de puur technische za ken die ik de spelers da-arbij kan leren. In eerste instantie prevaleert dat de spelers mij leren kennen, zij moeten geïnteresseerd in mij zijn. In het algemeen geldt overigens dat een speler als hij een goede ijshoc keyer wil worden toch wel een ze kere mate van gedisciplineerdheid moet bezitten. Ik wil en kan echter niet als een baby sitter optreden. Ik begrijp trouwens best dat die disci pline vooral voor jonge Jongens moeilijk is op te brengen. Er gaat immers op die leeftijd zoveel in hem om. Maar als hij Jong begint en hard werkt, weet hij niet beter. Voor oudere spelers ligt dat anders. Zij kunnen te veeleisend zijn omdat zij niets gewend zijn". „Ik heb hier al ervaren dat spelers voor hun club of voor een selectie training of wedstrijd nog wel eens willen afschrijven met het oog op hun studie, zo hoor ik dan. In een bus echter bijvoorbeeld op weg naar een bepaalde wedstrijd moe ten. zo is althans in Canada de ge woonte, spelers die willen kaarten achterin gaan zitten en mogen geen geluid maken. De spelers voorin moeten dan rustig kunnen studeren. Dat is het offer wat zij moeten brengen. Een speler mag zijn studie nimmer als een excuus aanwenden. IJshockey moet juist een uitlaatklep voor zijn frustraties zijn. En als hij die zaken wellicht toch niet weet te combineren, zal het waarschijnlijk zelfs zo zijn dat hij aan een te zware studie bezig is". Wayne Hunter: „Dit is een demo cratisch land, met alle consekwen- ties voor de ijshockeysport van dien. Als ik in een Oosteuropees land werkzaam zou zijn, zou ik de zaken heel anders aanpakken. Maar dat kan hier niet. Hier moet ik vooral werken op basis van weder zijds vertrouwen en respect. En laat de clubs vooral dit begrijpen: ik wil ze helpen ze mogen niet de ge dachte hebben dat ik hun spelers bij hen weghaal". Niet verminderd Marie Rodell, de literaire vertegen woordigster van Miss Carson, heeft zich gespecialiseerd in werken op dit terrein en vertelt dat "de vraag niet verminderd" is. Als voorbeeld noemde zij "The Closing Circle" van dr. Bargy Commoner. Het blad 'The New Yorker" publiceert er uittreksels uit, het verschijnt ge bonden en is uitverkoren door de boek-van-de-maand-club. Het zijn de pockets die de verkoop cijfers omhoog Jagen. Dat is in 1968 aangetoond met "The population bomb" een oorspronkelijke pockeï van dr. Paul Ehrlich, waarvan thans meer dan twee miljoen exem plaren zijn gedrukt. Het is het best verkochte boek geweest sinds "Si lent Spring". De uitgever van Ehr lich, Ballantine, beweegt zich sinds 1965 op het terrein van de ecologie en van de 28 over dit onderwerp gedrukte titels zijn nu ongeveer ze ven miljoen exemplaren verschenen. De directeur van deze uitgeverij, Ian Ballantine, zegt dat hij had ge voeld, dat de "Ecologie het grote onderwerp van de zeventiger Jaren" was en hij is hiervan nog steeds overtuigd. "Ongeveer anderhalf Jaar geleden was er plotseling een gewel dige vraag naar en nu is het bezig een geregelde markt te worden". I fTTTTfTTTTTTfTTTTfTTm Hoe is het ontstaan? Dit woord: RAAKS In verscheidene steden komt de straatnaam Raaks voor. Dit woord is hetzelfde als reeks, rij en betekent eigenlijk: ket ting. Daarom werd Raaks de naam van een water dat de stadsgracht kruiste en dat, om de vijand te verhinderen de stad binnen te varen, werd af gesloten door een ketting die men spande tussen twee wacht torens aan weerszijde op de stadswal. Thans is de Raaks veelal gedempt en zo is het een straatnaam geworden. Het woord raaks, dat verwant is met het werkwoord rekken, komt in de vorm rak ook voor in de aardrijkskundige namen Gouderak en Damrak. En men sprak vroeger van een sleutel- raaks of sleutelreeks voor wat wij nu een sleutelbos noemen. ^AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Twee studenten plaatsten Iwmmen in universiteit NIJMEGEN De daders van de mislukte bomaanslag van 30 sep tember op gebouwen van de medi sche faculteit van de Katholieke Uni versiteit ln Nijmegen zijn gepakt. Het zijn twee medische studenten. De een is dertig Jaar en de ander vier entwintig. De oudste vertelde dat hU uit wraak had gehandeld wegens een leer programma dat hem was opgedra gen waarmee hij het niet* eens was. Zijn Jongere vriend had gewoon ge holpen. De studenten hadden de bommen geplaatst in houten noodgebouwen, waarin de administratie en het ar chief van de universiteit zijn onder gebracht. Het helse tuig werkte niet omdat de sigaretten die als lont moesten dienen uitgingen. Regering gewijzigd President - Svoboda heeft gisteren het ontslag van de Tsjechoslowaakse rege ring aanvaard en gelijktijdig de nieuwe regering onder de hui dige premier Strougal benoemd. De regeringswisseling waa noodzakelijk geworden na de recente algemene verkiezingen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13