JYS geeft weemaal mist uit landen... LFC SCHUDT COMPLEX VAN ZICH AF Roodenburg put Fluks uit en slaat toe: 3-0 WC (zonder cracks) speelt toch 2-2 in Kikkerpolder SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT JPORT ÏDEN Een kwartier vóór de aanvang van de wedstrijd i UVS „wist" RVC-trainer Karei Janse het nog steeds Bezorgd somde hij op: „Guus Haak heeft weer last van (oude) knieblessure, Carol Schuurman van een (vertilde) in zijn rug en doelman Van Assendelft kampt met een tale inzinking. Die drie doen vanmiddag niet mee. In grote i heb ik het elftal natuurlijk wel in mijn hoofd, maar ik roor ik het vrij'geef, toch eerst nog even de „warming-up" ken zorgerlyke toestand dus in het Jkse kamp, „maar", verzeker- Oostrom, de clubarts van de formatie, „winnen doen we ddag tóchHet waren profetische woorden. „BiJ- ktèmdat Van Roons schot, dat 1 op 2-3 had moeten brengen en ij de bal de uit zijn doel ge- UVS-goalie Wijand Sloos al "~|»passeerd, precies in het eindsig .vlel" van de niet imponerende r Lanser en niet telde. Wat ;e kijkers in de Leidse Kikker- r verbitterd deed uieroepen: zijn bestolen", maar waarby1 zij [ikshalve) vergaten, dat nauwe- ;n halve minuut eerder in de rende slotfase van het specta- duel de doorgebroken UVS- erder Gerard Désar brutaal aan eds gescheurde shirt werd vast- len en de Leidenaars de anser zag niets op zijn minst reheide" penalty werd ont- Oude rotten 2-2 eindstand dus indeze twee- tsing tussen UVS en RVC, die i opwindend verloop had, maar letbal toch niet onder de „top- mocht worden gerangschikt. filosofeerde UVS-trainer van Schooten (niet geheel te- na afloop: „Dat ontbreken ;VC van cracks als Haak en ïrrmn is niet altijd een voor- Di« oude rotten lopen lang niet ils die Jonge knapen i had zich aanvankelijk voor )gen een weids panorama op winst ontrold. Want al na vüf ;n spelen zagen de knap ge- Leidenaars een grandioos vleu- ot van Aat Koren via de hand JVC-doelman Van der Meei de lat belande. En na 15 mi- moest Vols in het Ryswijkse ïhopgebied Leo Holl zelfs eggen" om een UVS-treffer te >men, maar dat was niet meer litstel van executie, want ar- Lanser, toen nog in „goede snelde naar de elfmeterstip.- iaraf Gerard Désar, overigens &ige „pijn", raak schoot: 1-0. UVS bleek (en bleef) uiterst is. liet zich. al wilde Wally chooten dat na afloop krachtig louden, toch weer door de Rijs- formatie imponeren. Met ende professionele trucjes en de RVC'ers èn UVS uit zijn Door René Vos concentratie èn de snelheid uit het Leidse spel, dat opvallend onzuiver werd. Vooral in de soms slecht sluiten de en soms ook slecht de mandek king toepassende UVS-defensie wer den fouten gemaakt en een RVC-te- gendoelpunt kon in feite niet uitblij ven. Dat kwam dan ook. even voor rust, toen een combinatie tussen Kloor en de (te) felle Gerrie Hup de slordige UVS-verdediging volledig schaakmat zette en v. d. Sloot het werk kogelhard afmaakte: 1-1. Wally van Schooten over dit rom melige spel: „Dat was aan beide kan ten het geval. Bij RVC waren er veel „lang" gespeelde ballen en dat is voor een verdediging altijd moeilijk. Dan gaat het niet meer volgens het „vaste" stramien Na rust kwam UVS tooh weer even „los" van zijn lastige opponent. Een. eindelijk, snelle actie in de der tiende minuut, waarbij Leo Holl de bal voor het Rijswijkse doel trok, werd door Jan Verver via een n<on- chalant-lijkend tikje met de buiten kant van de schoen tot 2-1 gepro moveerd. En opnieuw had UVS een riant uitzicht op de winst... Maar andermaal slaagden de blauwwitten er niet in dóór te drukken en op nieuw, in de twintigste minuut, ver duisterde een verdedigingsfout, waarbij ook de niet al te zekere doel man Sloos niet vrijuit ging, hen het uitzicht, waarvan Kloor (vo:r- zet) en Van Roon (kopstoot) dank baar gebruik maakten: 2-2. De eind fase van het gevecht, waarin arbiter Lanser teveel door de vingers zag, was zenuwslopend. Een vliegend schot van Jan Verver van UVS werd knap door Vermeer uit de bovenhoek gehaald, een doorbraak van Désar werd, wat we al vertelden, „aan het shirt" tot staan gebracht en het „winnende" doelpunt van RVC's Van Roon viel net in het eindsignaal van arbiter Lanser Een serie mooie „uitsmijters" in een spannende wedstrijd. Dat wel, maar tochin Rijswijk speelde UVS het stuk heel wat slimmer. Maar déér werd dan ook met 1-2 gewonnen UVS: Sloos, Balkhoven, Rol, Désar, Lardé; Leget, Lagendijk, Karstens; Koren, Verver en Holl. Het eerste doelpunt van UVS. i 'neerleggen' van UVS-spits Leo penalty werd angstig zuinig ge- Uit een strafschop, toegekend na I Holl, scoort Gerard Désar 1-0. De I nomen en RVC-doelman Van der I dicht bij de bal I Meer is met zijn vuist dan ook Te gretig Fluks tekent eigen vonnis op Noord LEIDEN Fluks beet (te) gretig in het aas dat Roo denburg had uitgezet. „Put ze uit", had Roodenburg- trainer Rinus Smits zijn jonge elf een variant op een oud concept gedicteerd. „Fluks komt hier natuurlijk en kel om zwaar te verdedigen. Lok die jongens eruit en ga tikken. Laat ze lopen; maar geef ze toch het idee dat we niet zo best in vorm zijn. Ook als we een doelpunt hebben gemaakt. Gok erop dat ze dan gaan spelen met de gedachte: het maakt niet uit of we nou met 10 of met 30 verliezen. Dan komen ze vanzelf en dan zullen ze ook merken dat ze zoveel gelopen hebben. Wacht daarop en maak er gebruik van En Fluks hapte toe, hólde zich bijkans wezenloos om het gat te overbruggen dat Roo denburg steeds bewust liet val len en werd dan in volgende instantie koelbloedig opgevan gen en weggetikt. Met 3-0 door twee treffers van linkerspits Koos van Es, waarvan één uit een strafschop, en één zeer fraaie van middenvelder Rei- nier Verkuylen, werd het lo gische verschil tussen gedisci plineerd 'Roodenburg en onge organiseerd Fluks Juist gety peerd. Door Paul de Tombe Precies zoals Smits dat had „voorspeld," zette Fluks na de openingstreffers van Koos van Es (doelpunt, gescoord op de rand van buitenspel na een vrije trap van rechterverdedi- ger Dubbeldeman) in de 32ste minuut alle verdedigende op drachten overboord. Waarmee argeloos het eigen vonnis werd getekend (Geef Roodenburg de ruimte en het slaat vernieti gend toe). De Dordtenaren zwoegden onophoudelijk in de richting van Keereweer echter zonder éénmaal gevaarlijk te worden, daarvoor ontbrak te veel de organisatie en zonder geloof in eigen kleinekun nen, waardoor slordigheid elke actie al bij voorbaat tot mis lukken doemde. De onzekerheid bij Fluks werd bovendien in de hand gewerkt door het niet bijster sterke optreden van de defensie waarin trainer De Vos noodgedwongen de twee „oud gedienden" Bouman en Van Es had moeten plaatsen. De Vos: „Ik moest wel, er zijn vijf spe lers van de kerngroep gebles seerd. Het is zo erg dat ik di« twee wel op móést stellen. Ze zijn beiden boven de dertig en hebben het laatste half Jaar niet meer getraind". En dat had invloed. De on wennigheid verwarde Fluks bo venmatig als Jong Roodenburg flitsend uitbrak en dan met drie man in de frontlinie razend gevaarlijk werd. En terwijl Fluks niet verder kwam dan wat zwakke pogingen uit de tweede lijn (Kuiters, Laurey), het gebrek aan conditie steeds vaker trachtte te compenseren met krachtdadig optreden vooral Den Os moest het bil centrum verdediger Van Es eni ge malen geducht ontgelden, ook als de bal niet in de buurt was wachtte Roodenburg op de speler die een lange ren naar Fluks-doelman Van der Stel ein delijk succesvol kon voltooien Dat gebeurde in de 17de minuut van de tweede helft, nadat Da Kievit in de Dordtse ploeg met Bouman had gewisseld (later zou Boudewijns middenvelder Boete nog komen vervangen. Vinnige Hennie de Klerk stuur de collega-schakelspeler Reinier Verkuylen een zee van ruimte in en („heya Reinier") Verkuy len bekroonde zijn sprint met een verraderlijk dalend schot dat achter Van der Stel insloeg' 2-0. Linkerspits Koos van Es zou tenslotte in de 77e minuut het verschil tussen Roodenburg en Fluks in nog een treffer ge stalte geven. Nadat Fluks-mid- denvelder Sanders in het straf schopgebied hands van ge maakt, schoot Van Es vanaf elf meter koelbloedig raak. Waarna Roodenburg wel pressie ging uitoefenen (Smits: „toen speel den ze het weer verkeerd, gin gen ze weer drukken met alle kans dat ze een knal kregen") en Fluks-verdediger Henneke een officiële waarschuwing kreeg van arbiter Hoogkamer. „We gens natrappen" naar Den Os, die als veel „geraakte" niet kon nalaten op te merken: „die jon gens worden waarschijnlijk de hele week opgesloten en alleen op zondag losgelaten". Roodenburgs Sam den Os wordt opgelapt nadat hij na de eerste treffer van KOÓs van Es is neerge gaan in het strafschopgebied van FluksKeereweer is he lemaal naar het andere doel gekomen om Rinus Smits (1) te assisteren bij het verzor gen. Fluks-verdediger Van Es. doelman Van der Stel en Isaac van Weerlee kijken toe. (Foto Holvast) Fluks-trainer De Vos tenslot te: „Een verdiende nederlaag. We wisten natuurlijk hoe Roo denburg speelt, maar als Je met 1-0 achterkomt ga Je vanzelf in de aanval. Wat maakt het dan uit met hoeveel Je ver- RoodenburgKeereweer, Dub beldeman, Pennenburg, Van Kooperen, Van Weerlee, Cees Montagne, (een speler uit de regionale die niet onverdienste lijk debuteerde: Ooyendijk was voor één wedstrijd geschorst naar aanleiding van een offi ciële waarschuwing die hij te gen Unitas opliep), De Klerk, Verkuylen, Hannaart, Den Os, Van Es. 1IDEN Het was de laatste jaren „normaal", wanneer drie of zelfs vier punten aan Blauw Zwart verspeelde. „Blauw Zwart-complex" heeft LFC eindelijk van zich af ïen schudden. Dit seizoen werden „slechts" twee punten okt, want gisteren namen de „Kanaries" revanche voor litwedstrijd, die met 31 werd verloren. LFC nam ook ache op zichzelf, want na vijf wedstrijden, waarin geen )le zege kon worden behaald, driemaal gelijk, konden weer twee punten aan het totaal worden toegevoegd: 21. D bracht Blauw Zwart in het kwartier al duidelijk in moei den. Het was alles geelzwart klok sloeg. Blauw Zwart kwam beginfase slechts tot één aan- ïn LFC-doelpunt kon niet uit- i, maar de geelzwarten kwa- weer wat gelukkig aan hun (ge- de veldverhouding verdiende) I Via een duidelijke overtre- bemachtigde Cock van Weerlee il en liep vervolgens alleen op ian Peet Pieterse toe. Voordat leine spits kon aanleggen werd ehter door Ton van der Drift )id. Strafschop, besliste de Door Jan van der Nat scheidsrechter Melsen. Linksachter René Holswilder belastte zich met het karwei en maakte geen fout: 1— 0. Een minuut later dwong Van Weerlee, na een vrije trap van Moesman, doelman Pieterse tot het uiterste. De Wassenaarse goalie had echter al eerder bewezen over voldoende kwaliteit te beschikken, De Wit, ^ymana, Holswilder; Van der Linden, de Jong, van Laarhoven I Weer is Blauw Zwart-doel- i Weerlee en George Moesman (9) ters Kamphuis (2) en Van der (Polanen)Gubler, Van Weerlee en man Peet Pieterse de LFC-voor- komen te laat. De Blauw Zwar- Spek wachten af. Moesman. waartsen te snel af. Cock van (Foto Holvast) ROTTERDAM Als het aan Lug- uunum had gelegen, waren gister middag scheidsrechter Donkersloot, en Neptunus-grensrechter Van Krim pen "in de zak" gegaan. Belden verpestten voor de Leidenaars het "heerlijk avondje" grondig. Arbiter Donkersloot wilde kort voor de rust Lugdunum niet de gelijkmaker toe kennen, omdat Hans van der Starp een strafschop niet alleen onder de vallende Rotterdamse doelman Van Deursen, maar óók onder het (los hangende) net had doorgeschoven. Neptunus grensrechter Van Krimp- pen consolideerde daarna even als daarvoor de kostbare Rotter damse 10 voorsprong (in de 3de minuut profiteerde Charrel de Hoog dankbaar van een levensgroot gat in het rechterverdedigingsblok), door alle Leidse gevaar weg-te-vlag gen Vier minuten voor de rust barstte de rei lo6: Ton Pansier hield bij de zesde Leidse hoekschop de kopgrage Henk de Cler professioneel aan-de- grond, maar dat ontging scheids rechter Donkersloot met. Tot grote verontwaardiging van de Rotterdam mers, wees de Amsterdamse arbiter gedecideerd naar de witte stip. Hans van der Starp liet zich dat buiten kansje om de in het geel gestoken groenwitten naast Neptunus te bren gen, niet ontglippen. Koelbloedig knalde hij de bal onder de (goed- gokkende) doelman Frans van Deur sen door in de linkerhoek. De bal verdween echter óók onder het los* hangende net door. Voor alle spe lers en toeschouwers duidelijk zicht baar "Natuurlijk zat die bal", gaf ook doelman Van Deursen later direct toe maar niet voor scheids rechter Donkersloot. Die met een eenvoudig armgebaar te kennen gaf dat Neptunus gewoon een doelschop mocht nemen Door Cees Onvlee Vertelde Neptunus' zakelijke, maar eerlijke oefenmeester Gijs Do laard later: "Die strafschop vond ik zwaar bestraft. Er wordt tegen woordig altijd wat getrokken en geduwd. Maar hij gaf strafschop, en die bal werd goed benut. Maar wat er daarna allemaal gebeurde, snap ik niet goed meer". "Daarna" werd scheidsrechter Don kersloot onmiddellijk bestormd door al wat Lugdunum was: Maar de Amsterdamse arbiter was niet te vermurwen. Hij wilde wel advies gaan vragen aan zijn grensrechter, maar toen Neptunus-vlagger Van Krimpen verbelde "het ook niet goed te hebben gezien" volgde de heer Donkersloot de vuistregel, die zegt, dat in twijfelgevallen de verdedigen de partij het voordeel krijgt Toen Lugdunum blééf protesteren, maakte scheidsrechter Donkersloot maar voorlopig een einde aan de strijd. "Om", motiveerde hij later, "de gemoederen in en buiten de lij nen wat te laten bedaren". Wat luk te. Mede dankzij de komst van zes stoere Rotterdamse politie-agenten, die Neptunus-voorzitter Van Heus- den (die als "vrederechter" in alle gewoel een rake klap in zijn gezicht had opgelopenijlings hadla- ten aanrukken. Tijdens de extra-rust deed scheidsrechter Donkersloot een po ging om in de kleedkamer van Lug dunum zijn beslissing uit te leggen. "Vóór de wedstrijd heb ik persoon lijk alle netten gecontroleerd. Die zaten toen oervast. Naar mijn stelli ge overtuiging heeft die strafschop niet gezeten. Ik heb een zoontje van tien. Ik durf dat op zijn gezondheid te zweren". Waarmee de Amster damse fluittist het eigenlijk alleen nog maar erger maakte. Brieste trainer Joop de Busser: "Als Je zo'n zaakje durft te zweren op het hoofd van Je kind, dan hoor Je niet op een voetbalveld thuis, maar in een in richting voor zwakzinnigen" Toen een tiental minuten later de strijd werd vervolgd probeerde pech- vol Lugdunum tevergeefs het on recht ongedaan te maken. Maar de door alles opgepepte Leidenaars bij wie De Busser verstandig de geagiteerde Nico Reijneveld had ver vangen door Cees Vermond kwa men rust, inzicht en klasse tekort. Nico Reijneveld na afloop, de zwak te van het team beseffend: "Goed, alles zit tegen. Al die blessures, toen die pech wedstrijd bij RVC, vorige week die twee dubieuze goals bij Xerxes en nu dit weer. Maar ze zeg gen dat Je het geluk moet afdwingen. En laten wij toch reëel blijven: wij voetballen op het ogenblik gewoon slecht". In de slotfase sloeg de vlam trou wens nogmaals in de pan: terwijl scheidsrechter Donkersloot halverwe ge de tweede helft het spel al even had stilgelegd om de grensrechter van Neptunus, die zich door zijn vlaggen de ergeernis van de Leidse supporters op de hals had gehaald, naar de andere kant van het speel veld te laten verhuizen, bleek die "veiligheidsmaatregel" tenslotte toch niet voldoende. Toen vijf minu ten voor het einde Van Krimpen weer eens een Lugdunum-aanval af- vlagde, werd hy daorvoor onmidel- ïyk door de geprikkelde toeschouwers èn spelers bestormd. Er vielen eni ge flinke klappen óók met de vlag- gestok waarna Neptunus-trainer Dolaard wijselijk reservespeler Schenk opdracht gaf de vlag over te nemen Lugdunum: Honsbeek; Reijneveld (Vermond), Redel, Van Delft, Oppe- laar; Henk de Cler, De Roo, Pijn akker; Kees de Cler, Van der Starp, Righart van Gelder (Collé). NDAG 6 DECEMBER 1971

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 7