Zeskamp in Leiden liep uit de hand Over volières en vogellief hebbers agenda Lisse voegt zich bij laatste zes Lezers schrijven PONTJE OVER VAREN Laatste proef niet meer gespeeld Lisse kwam veel kaarten tekort AFSCHEID SECRETARIS POLDER- NIEUWKOOP PAGINA 4 STAD EN RAND MAANDAG 6 DECEMBER 1971 LEIDEN Lisse heeft het gehaald: met wisselende re sultaten speelden de inwo ners van het bollendorp zich za terdagavond naar de volgende drie ronden van de NCRV-zes- kamp. Belangrijkste bijdrage tot de 29punt was de winst bij de auto-cross, het resultaat werd wat gedrukt door de scha mele tweemaal twee punten bij de lange mat en de Sint Nico- laas surprisewedstrijd. De touwtrek-schaatswedstrijd begon voor Lisse wat moeizaam, het touw wilde niet zo snel om de „draai-juffrouw" heen. Maar toen het eenmaal zat schaatsten de meisjes uit Lisse die het ;och zonder een echte ijsbaan noeten doen dat het een lie- /e lust was en veroverden met de ierde plaats zeven punten. IJssel. stein. tot zaterdag eerste in iet algemeen klassement, brengt er maar weinig van terecht. De >egeleider van de ploeg staat naast me en stoot stampvoetend enkele krachttermen uit, als het meisje de ringen niet om de pop kan krijgen. De langzaam-aan-tour blijkt erg moeilijk te zijn. Verschille de malen krijgen de deelnemers emmers water over zich uit ge stort en moeten afstappen. Ook Lisse wordt door een scheids rechter verordonneerd te stop pen, maar na protesten mag Rien Faas uit Noordwijkerhout het toch nog eens overdoen. Zijn 19 meter en 32 centimeter levert 6 puntjes op. Zware ballen De wedstrijd voor de rode draad, net kogelstoten, vereist heel wat trachtpatserswerk. Lisse weet de nal goed naar de derde ring te crijgen, maar omdat de derde nan de bal pas bij de tweede joging vangt, mag hij maar een- naai gooien: twee-en-dertig neter. In elkaar gedoken staat de iloeg van het bollendorp te wachten op het startschot voor de proef van het lange mat over- orengen. Dat levert een bijzonder snelle start op. maar om dat alles niet helemaal volgens de regels gaat. komen er toch niet meer dan twee punten uit. Ne deze proef staat Lisse met 15 punten op de vierde plaats. Ridderkerk gaat ruim aan de kop. De auto-cross gaat bijzonder goed. Het meisje van Lisse gaat wel als derde de poort onder de tribune in om de wagen op te halen, maar komt er als eerste lit. Die eerste plaats blijft be- touden tot het „bittere eind" dat verkelijk min of meer bitter is. vlet wit weggetrokken gezich- en hangen de deelnemers over iet stuur uit te hijgen. Deze >roef, altijd rijk aan drama's, ïeeft nu ook weer zo'n drama- isch hoogtepunt. In de bocht, iaat het wiel van Emmeloord lubbel en moeten de polderbewo ïers de strijd opgeven. Lis je staat nu in het totaal op een jedeelde tweede plaats. Glibberboel De surprise-wedstrijd levert 'oor veel deelnemers moeilijke vgenblikken op. De met zeep ngesmeerde helling is moeilijk nemen en tot hilariteit van iet publiek komen er heel wat sinterklazen en zwarte Pie- «n verscheidene malen naar beneden geglibberd. Lisse heeft jok erg veel problemen om bo zen te komen, het duurt zolane lat de winst maar een beschei- len twee punten oplevert. Terwijl het publiek het speel- eld in beslag neemt, wordt de litslag bekend gemaakt. IJssel- tein heeft zich op de eer- te plaats genesteld, maar le 93 punt van Lisse is vol- loende om ook 29 Januari in Jroningen aan start mogen te erschijnen. Bladel en Zelhem, ielen samen de zesde plaats één >loeg zal nog moeten afvallen. Officieel omdat de uitzending, il een half uur is uitgelopen, naar vooral omdat het speelveld loor de deinende massa niet neer is te zien, wordt de beslis- ;ing uitgesteld tot de Groningse ve<istrijd. Langzaam aan loopt ie hal leeg. De supporters ne- nen zoals gebruikelijk al- es mee wat maar enigszins los sit. voor het eerst deze avond is ie muziek te horen Supporterskern Het zeskamp-comité van Lisse lat vergeefs trachtte voor deze vedstrijd genoeg kaartjes te ver- crijgen, heeft besloten een sup- jorterskern op te richten Bij 'f 7W-kantoor kunnen liefheb- >ers zich laten inschrijven voor f 25, dat is dan genoeg om naar le volgende evenementen te unnen toegaan, voor zover het le binnenlandse betreft. Die vol gende uitzendingen vinden plaats 'anuit Groningen f29 Januari». Arnhem (26 februari) en weer /anuit Leiden op 25 maart. In de nu bijna lege Groenoord nal kijkt „veldheer" Milikan eens laar de resten van het strijd perk: „Het zou me niets verwon- leren als er de volgende keer do len vallen, de proeven zijn toch ïigenlijk veel te zwaar voor de LEIDEN De Groenoordhal was niet alleen een hek senketel tijdens de uitzending van de zeskampwedstrijd, maar ook al ruim daarvoor. Ruim een uur van te voren hadden de 4.600 supporters zich al op de tribunes genes teld, mijn belevenissen tijdens die „opwarmperiode" vindt u hieronder. 7 uur. De supporters proberen hun toeters en stembanden uit, bij de in gang heeft de controle vele flessen je never in beslag genomen. De deel nemers en deelneemsters lopen wat te relaxen, halen voor de laatste maal nog eens een frisse neus. 7.05. Lisse steekt de spandoeken omhoog: „Lisse zal er niet naast vis sen" en „Jongens van de bollen laat niet met Je sollen" zijn wel twee van de fraaiste, de toeters gemon teerd op een fietspomp worden opgevoerd naar een hoger geluids- Door Pieter Taf fijn NIEUWKOOP W. Bourguignon die gedurende ruim 35 Jaar secreta ris-penningmeester is geweest van d? Polder Nieuwkoop, zal in verband met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, per 1 Januari zijn functie neerleggen. In verband hiermede zal op 17 de cember een bijzondere vergadering van ingelanden plaatsvinden in "Het Oude Rechthuis" te Aarlanderveen. waarvoor slechts 2 punten op de agenda staan: het voorstel van het polderbestuur om W. Bourguignon op de meest eervolle wijze ontslag te verlenen en als zijn opvolger te be- G. Stenge te Leiden. Na afloop van deze vergadering zal Bourguignon en zijn echtgenote een receptie worden aangeboden, waar bij voor de ingelanden de gelegen heid bestaat afscheid van deze func tionaris te nemen. Sint ook even bij manege De Leede WARMOND Sint Nicolaas kwam gistermiddag in gezelschap van drie van zUn Pieten ook even op bezoek bi) manege "De Leede". die voor deze gelegenheid onderdak had ge vonden in de achterzaal van hotel "De Zon". Natuurlijk werden enkele leden vermanend of waarderend toe gesproken. Pikeur P. Smits werd daarby extra in het zonnetje gezet. De jeugd kreeg wat lekkers. Na het bezoek van de Sint werden er films gedraaid. Tafeltennis Het Amstelveense Mars Energie Stars is zaterdagavond uitgeschakeld in het toernooi om de Europese beker tafeltennis voor landskampioenen dames Start Praag zegevierde met 5-2. De Leid.se Merenwijk ligt (nogi ver van de "bewoonde ive- reld". Maar er wonen kinderen en die weet Sint Nicolaas altijd te vinden. Dat bleek zaterdagmid dag. De foto Holvastgeeft er een beeld van. Een beeld, overi gens, dat tekenend was voor het afgelopen weekeinde. 7.10. Op het terrein achter de tri bunes probeert IJsselstein de wagen voor de grand prix nog eens uit (la ter blijkt dat niet veel te hebben ge holpen). 7.15. De spreekkoren van Franeker en van Lisse, die tegenover elkaar zitten, proberen eens uit wie het hardst kan schreeuwen. 7.20. Op het balkon schieten rol schaatsende meisjes langs Je heen die .nog wat oefenen voor de eerste proef. Een suppoost verzucht „Wat een la waai en dan is het nog niet eens begonnen". 7.25. De captain van IJsselstein laat vanaf het balkon de mascotte zien: als één man komt de hele aanhang overeind en barst los in daverend gejuich. 7.30. Bij de supporters van Lisse voegt zich een min of meer compleet tamboerkorps, ter ondersteuning van de gescandeerde juichkreten en het gedein. 7.35. Voor de damestoiletten heeft zich al een flinke rij wachtenden ge vormd. in de gauwigheid tel ik zo'n gaat ook nog even doen wat hij straks niet meer kan en zucht: „Verdorie, wat een herrie, wat een herrie". 7.40. Een man met een filmcame ra, die met een draad weer vastzit aan een vrouw met een bandrecor der, gaat de tribunes langs om op namen te maken, aan het lawaai is dat weer duidelijk te merken. De bier omzet (in blik) bereikt grote hoog te. hele dozen verdwijen tussen de rijen supporters. 7.45. Het verschijnen van een aan tal technici en meer van dergelijke mensen op het middenterrein is ge noeg om het gejuich zo sterk op te voeren, dat het trillend tegen het dak blijft hangen. 7.50. De jazz-band op het hoge platform gaat spelen, maar hoofdza kelijk voor zichzelf niemand in de hal kan er maar ook iets van ho- 7.55. Een begeleider van de ploeg van Lisse vertelt me, dat hij 1.500 aanmeldingen van supporters had, er hadden er ook nog wel tweeduizend mee gewild. Vrijdagavond heeft men nog wat kaarten uit Veendam kun nen halen. 8.00. De ploegen worden voorge steld en rennen een ererondje. Dick Passchier moet het als commentator laten afweten omdat zijn stem zoek is oud-zeskamp-regisseur Dick van 't Sant neemt het over. Barend-met-pet 8.05. Het wordt drukker op het speelveld, de camera's worden naar de Juiste plaats gedirigeerd, applaus en gejuich als Van 't Sant wordt aangekondigd. Barend Barendse loopt langs de tribunes en neemt al zwaai end met zijn geruite pet de toe juichingen in ontvangst. 8.10. Op het balkon kom ik de man van de KNAC u weet wel, van de Grand Prix tegen en wat altijd opvalt van de tv is ook zo: het Is een in- en in-keurige man. De ploe gen begeven zich achter de tribunes om startklaar te zijn voor het begin. 8.15. De spanning stijgt, diverse officiële figuren lopen op het mid denterrein druk met papieren te zwaaien, de muziek begint weer even te oefenen, de jeugdige erehaag staat klaar voor de ontvangst. 8.20. Nog een minuut, alles en ie dereen staat in de startblokken. Een fotograaf uit Veendam voorspelt me, dat het hier net als in Groningen weer uit de hand zal lopen tegen het einde. 8.21. De jazzband, die even stil is geweest, begint weer: de uitzending gaat van start de ploegen met Sin terklazen in hun midden komen het veld op. de strijd kan beginnen, m'n trommelvliezen staan ongeveer op knappen. Na het artikel „Oegstgeest krijgt Jeugdnatuurwacht" en het tussen de regels door afkeurend antwoord van dr. H. F. M. ten Bensel, is mijn persoonlijke mening dat de Neder landse vogelliefhebbers er maar be kaaid af komen en meer gezien wor den als anti dierenbeschermers. Na tuurlijk is bekend dat er vogelhou ders (lees geen liefhebbers» die be paalde soorten vogels zo behandelen en behuizen, dat dit terdege op die renmishandeling berust, maar dit is ook iets waar wij als vogelliefheb bers al jaren tegen vechten. Maar vogelliefhebbers zijn gelukkig van een andere categorie, dit zyn nm. mensen die vogels houden lou ter uit liefhebberij, en als zij hun Politie contra marechaussee LEIDEN Voor de hoofdklasse van de Nederlandse Politie Sportbond wordt morgen het belangrijke duel gespeeld tussen het elftal van de Leidse politie en het districtselftal van de marechaussee. Beide clubs be zetten met vier punten de onderste plaats. Dit. voor degradatie zo be langrijke treffen begint om 12 uur op het L.F.C.-terrein In de competitie staat het elftal van de Utrechtse politie stevig aan de leiding, gevolgd door H.P.S.V. uit Den Haag. kweekprodukten verhandelen dan is dat gerechtvaardigd, want ook ie dere kennelhouder mag toch ook zijn jongen honden verkopen om zijn onkosten te dékken. Het is mij op gevallen, dat de heer Ten Bensel wel spreekt over vogels vangen voor de z.g. vogelliefhebbers, maar hij ver geet te vermeldden dat er in ver schillende landen, dus niet alleen België vogels bij tienduizenden wor den gevangen voor de consumptie, en dit is iets wat geen normaal mens mag toloreren, en ook hier is i iedere vogelliefhebber tegen. Is het de heer Bensel wel bekend dat er tientallen ja zelfs honderden vo gelliefhebbers zijn, die onder hun j vogels o.a. kanaries eieren uit broe- den van vogels die om de één of an- j dere reden hun nest hebben verla ten in de natuur, en dat deze ook j onder dezelfde kanarie vogels jongen J groot brengen die uit het nest zijn gevallen of verstoten door de oude- I ren vogels? Niet de mussen of de I spreeuwen, maar wel degelijk soor ten die tegenwoordig zeer zeldzaam j zijn zoals putters, sijzen en kneu tjes. Ondergetekende is er erg trots op dat hij van 1 paar putters in ge- vangenschap 25 jongen kweekte, en deze weer in de natuur kon loslaten. Dat dit door vele vogelliefhebbers I wordt gedfean is alom bekend. Ik ben er van overtuigd, dat er SLIKKERVEER (ANP» Het pontje dat over de rivier De Noord de verbinding onderhoudt tus sen Kinderdijk en Slikkerveer (Gem. Ridderkerk) is vanochtend door een ander schip overvaren. De schipper zou worden vermist. Twee mensen, een man en een jongetje van onge veer tien jaar konden worden ge red. Volgens de Rijkspolitie te Water is 't ongeluk om 10 uur vanochtend ge beurd tijdens een dichte mist. De scheepvaart op De Noord lag bijna stil. Alleen schepen met radar kon den nog varen. Het pontje is onge veer zestig meter uit de wal gezon ken. Bromfietser bij botsing gewond LEIDEN Op de wegkrui- sing Hogewoerd-Rijnstraat botsten zaterdagochtend omstreeks tien uur een personenauto en een brom fiets, bestuurd door een 43- jarige Leidenaar, tegen elkaar. De bromfietser kreeg een hersenschud ding en een schouderfractuur. Hij moest door de EHD naar het Aca demisch Ziekenhuis worden overge bracht. meer vogels sterven in de natuur dan bij een vogelliefhebber in gevan genschap. Natuurlijk zaler gezegd worden, dat dit de oorzaak is van luchtvervuiling e.d. maar die volière van de vogelliefhebber staat in die zelfde luchtvervuiling. Hij kan wel degelijk jongens kweken en let wel in gevangenschap. Dat komt door dat iedere liefhebber veel tijd en zorg besteedt aan het opfokken van deze vogels en er voor zorgt dat zij niets tekort komen. Wat de tropische en exotische vo gels betreft, hier bedoelde de heer ten Bensel de kanarie mee. Er zijn natuurlijk handelaren die hier in een bloeiende handel hebben, maar deze handelaren exporteren ieder jaar tien duizenden kanarie's naar alle werelddelen, en dit zijn alle vo gels die bij de echte vogelliefhebbers in gevangenschap zijn gekweekt. Vogelliefhebbers weten dat een vo gel die het in gevangenschap niet naar zijn zin heeft, geen zang laat horen en ook geen drie tot vier nes ten met vijf of zes jongen groot brengt, nee dat doen alleen vogels die zich thuis voelen in die omge ving die door de liefhebber is aange past aan de natuur. Hoeveel dierenbeschermers zijn er die zelf een volière achter hun huis hebben staan om vogels die in de natuur zijn beschadigd weer op te lappen? Zeer weinig. Wel weten veel dierenbeschermers precies waar de echte vogelliefhebbers wonen om daar deze beschadigde dieren te ver zorgen. P. Langhout, Oegstgeest. Constructeur Wim Mesman had de wagen van Lisse voor de rally cross nog eens duchtig on der handen genomen en dat bleek niet voor niets. De race werd grandioos gewonnen en le verde niet minder dan negen punten op. (Foto Holvast) Maandag Molen De Valk Mobielkantoor ANWB 10 uur voorm.—4 uur nam. Dansschool Mekel (Hogewoerd) Con tactavond weduwnaarsclub 8 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 u. nam, Dinsdag Het Mierennest (Morsweg 59) Be jaardensociëteit 2-4 uur nam, Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan- Boommarkt 12 Sociëteit J FEEST VOOR PERSONEEL VAN KATWIJK KATWIJK AAN ZEE/SASSEN- HEIM Het personeel van de Che mische Industrie "Katwijk" ver toefde zaterdagavond in het motel Sassenheim voor de jaarlijkse feest avond. Een drietal medewerkers werd gehuldigd voor het 25-jarig dienstverband: scheikundige ir J. van Dorp uit Oegstgeest, magazijn meester P. Hoek en produktie-me- dewerker M. van Leeuwen, beiden uit Katwijk. Zij werden toegespro ken door directeur G. C. T. van Dorp, bedrijfsleider S. A. H. Pas- senier, afdelingschef S- A. van der Duim, personeelschef C. Botermans, en fysicus drs. F. Niesen. Na het di ner sprak chef A. van Veen van de administratie het dankwoord. Breestraat 19 Spreekuur Steenschuur 5 Spreekuur Stichting huisvesting werkende jongeren 8-8.30 Woensdag Stadhuis Behandeling begroting 7.30 Oegstgeest (Julianalaan 1) Volle Evangeliegemeente Spr. dhr. Van den Stadhuis Spreekuur sociale raads vrouw 4-6 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor matie-avond Baha'i 8 uur nam. Nieuw Minerva Lunchbijeenkomst Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Spr. dhr. J. Lanser over „De functie van de vakbeweging en de ont- wikeling van de maatschappij" 12.30 Den Burcht Ons Grunnegerlaand St. Nicolaasfeest 8 uur nam. Pieterskerkstraat 1 Ned. Ver van zondagdi J^aoor ApotL Reyst. Steenstraat 35 en Voorschoten- se Apotheek, Leidseweg 66. SQS-DIENST SOS-Telefonische Hulpdienst (01710)—25202. Voor alle doorlopend in het weekeüide. maandag acht i KATWIJK De gemeenteraad gaat 14 en 15 december de begroting behandelen. De vroede vaderen be ginnen de eerste dag om half drie, zetten de vergadering 's avonds voort en hopen de tweede dag klaar te komen. Of daarvoor een middag- en een avondzitting nodig zijn hangt af van de tijd, die voor algemene be schouwingen, antwoord van B. en W. en behandeling in onderdelen nodig Ia. W ïnkelruiten ingegooid LEIDEN De Leidse politie heeft in de afgelopen nacht nabij de Haven j twee Jongens uit deze stad, resp. 17 en 18 Jaar oud, aangehouden, die zich eerder op de avond aan vernie ling van etalageruiten hadden schul dig gemaakt. De jongens zagen kans om met een bierglas zowel de ruiten van een schoenenzaak als van een sportwdnkel aan de Haarlem merstraat in te gooien. Inbreker op dak gepakt LEIDEN Een 29-Jarige Leide- naar werd in de afgelopen nacht op heterdaad betrapt, toen hij probeerde in te breken in een levensmiddelen zaak op de hoek van de Kraaier- straat en de Hogewoerd. De politie moest het dak van een aan de Kraaierstraat gelegen pand op om j de inbreker die zich daar schuil hield in de kraag te pakken.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 4