Eannenhegemonie' in de Ijartsport doorbroken t r. LAURENT'S CONFECTIE OP FRIVOLE TOER Een slechte inborst I PALET I Weer 150 dagen rillend In de badkamer? Daalderop N 1 - PAO 4 DECEMBER 1971 VROUW PAGINA 19 Z vie Slikker eerste vrouw in strijd om gewestelijke titel HELDER De emancipatie van de vrouw in de J sport neemt steeds grotere vormen aan. Het biljarten in „streng" gescheiden damesclubjes al vele jaren 572 jnd, maar altijd in „wilde" vorm, zonder aansluiting ken bij de Koninklijke Nederlandse Biljartbond. Het M3 r nu echter serieus naar uitzien dat de mannen uit >62 olement worden „bevrijd" en dat het biljarten in Ne- d een gemengde sport gaat worden. Waarbij de man- r ernstig rekening mee dienen te houden, dat er nu Bi een fikse aanslag zal worden gedaan op hun hege- telt op het ogenblik zo'n individuele vrouwelijke le- voor het eerst in de zestig- Kchiedenis van onze biljart- nu een vrouw doorgedron- een van de vijf gewestelijke nschappen. waarin de beste Tan de vele districten wor- genomen. Dat is mevrouw Slikker uit Den Helder, 33 moeder van vier kinderen: igens en twee meisjes resp. 3 en 2 jaar. Dit weekein- gg ji zij zich temidden van ze- inelijke tegenstanders om te door te stoten naar de li- vijfde klasse klein biljart gewest Noordwesten. Deze iie gebeurtenis kan worden agen in café De Roemer te is deze pionierende der a.ls tweede geëindigd in trictskampioenschap met 5 en partijen uit 7 wedstrijden IV algemeen gemiddelde van 1* kampioen eindigde te sterk, moyenne van 1.56, waar- niet meer in aanmerking roor de gewestelijke titel - Gerrie Slikker haar geluk Olfcs in bredere kring mocht loeven. Bescheiden ambolerende huisvrouw be- „Ik rekende er aanvanke- op zover te komen, maar na drie dagen nog bovenaan P( elde ik m'n kans." j jf jaar heeft zij de biljart- ij serieus ter hand genomen man in Den Helder een LÉon. „Toen ik 18 was had ik '5 arten wel eens geprobeerd, kwam bij gebrek aan gele- verder niet veel van. In kregen we echter een bil- toen ben ik geregeld gaan Ik speel nu zelfs in twee „Seire", niet aangesloten BV List wèl aangesloten bij Voor zo'n vijf, zes tienijes - ja zelfs al voor 43,50 - voortaan altijd behaaglijke warmte in uw badkamer of douchecel. Onmiddellijk. Met een Daalderop badkamerkachel. Keuze uii zes modellen. Alle met KEMA-keur en walerdichlheidsteken: een dubbele garantie voor een uitstekend produkt. Zo'n koesterende kachel moet u toch eigenlijk nog snel even voor de kou komt. badkamerverwarming Geen bezwaar Dat haar tegenstanders alleen maar uit de heren van de schepping be staan ondervindt zij niet als een ernstig bezwaar Omgekeerd vinden deze het vol gens haar wel leuk, dat he vrouwelijk element nu ook tot hu: kringen is doorgedrongen, hoewe ongetwijfeld geen man graag va; een vrouw zal verliezen. Gerrie verder: „Sinds kort hebber, we in ons café een grotere tafe. wat wel even wennen is. Ik heb het natuurlijk wel druk met d kinderen, maar ik neem er nu toch maar de tijd voor om me zo goer mogelijk op Hilversum voor te be reiden." Dat zij het daar ver zal brenge, tussen de massale mannelijke con currentie gelooft de Helderse overi gens niet. „Nee, het nationale kam pioenschap zal ik wel niet halen a zal ik natuurlijk m'n best doen Haar man, die met een gemiddeld van ruim twee speelt, zal haar me zijn aanwezigheid morele steun ver lenen. Gerrie Slikker kan zich overigens misschien troosten met de gedachte dat het voor een biljarter uit de la gere klassen een stuk moeilijker is naar pationaal niveau te klimmen omdat de voorselectie daar veel uit gebreider is. herentenue Moeder Slikker zal in Hilversum weinig in kleding verschillen met de mannelijke „overmacht". De voorge schreven wedstrijduitrusting van de KNBB is (lange) zwarte broek, wit overhemd met das of strikje en zwarte trui of vest. Gerrie zal dus dit officiële tenue aan de matohta fel verschijnen. Misschien dat de KNBB nog wel eens zal overwegen als de dames geregeld in de toernooien naast de heren zullen verschijnen om t.a.v. Ook Helena Rubinstein heeft een serie mannenprodukten in de han del gebracht. De „collectie" kreeg de naam Men's Club 52 mee. De af tershave van Rubinstein verpakt in een prachtige flacon en bijzonder beschaafd van geur is gemaakt uit een mixture van kruiden en oliën van citroen en lime. De prijs van deze aftershave ligt rond de 19 gul den. Isabelle Lancray is niet een ma- ke-up-huis dat in Nederland grote bekendheid geniet maar de produk- ten zijn zeker de moeite van eens proberen waard. Onlangs is er een badserie op de markt verschenen die geheel is samengesteld op basis van plantaardige en dierlijke sub stanties. De nieuwe serie bestaat uit zes prod uk tenbatn mousse (bad- schuim) en bain crème (vochtin- berngende voedende crème die wei nig schuim geeft). Voor na het bad een lotion adoucds- sante friction, een verzorgende melk, een deodorant spray en een au de toilette. De hele serie ruikt naar ci trus en geurende grassoorten, met een accent van Jeneverbes. Gerrie Slikker traint hard voor de wedstrijden in Hilversum maar is zich er terdege van be wust dat de strijd in dit mannen- gezelschap hard zal zijn. de biljartsters wat meer variatie en kleur in de kledij toe te staan. We denken bijvoorbeeld aan hotpants, hoewel dat misschien de concentra tie van de spelers zou kunnen scha- DAMESMODE in exclusief jange stijl... BREESTRA AT I08a-112 LEIDEN Met de inborst van mijn zoon zit het, vrees ik, niet helemaal goed. Ik had dat gevoel al enigszins toen hij nog pendelde tussen wieg en box, maar nu hij dan de rijpe leeftijd van vier heeft, worden de defecten iets meer manifest. Het best kan ik aan de hand van een voorbeeld fuidelijk maken waar het aan schort. Eens in de zoveel tijd geven mijn vrouw en ik ons over aan het bak- I ken ien opeten» van een onfatsoen lijke hoeveelheid pannekoeken. Daar kan hij. met zijn vier Jaar, weinig nuttigs bij verrichten en dus moet hij zich een uurtje alleen vermaken. Dat lukt ook best. Hij haalt bij dat soort gelegenheden een vliegtuigje uit zijn kamer en ontwerpt daar voor een spel. waarbij wij een pas sieve, maar toch uiterst nuttige rol vervullen. Dat gaat zo: hij komt met dat vliegtuigje naar de keuken, laat ons „instappen", vraagt ons naar de plaats van bestemming, dan zeggen wij Bazel. Milaan, Bar celona. Londen of Kopenhagen. daarna ragt hij met het vliegtuigje door het pand heen, keert terug, laat ons uitstappen, waarna hij la ding inneemt (koekje, dropje, zuurt je) en er weer de ronde mee door het huis doet. Tussen haakjes: die lading zien wij nooit meer terug. Daarna komt hij zijn nieuwe vlieg route halen. Nu bewonen wij een kleine flat. En het is bij het pan- nekoekenbakken zaak. de keuken deur gesloten te houden, wil Je niet tot laat in de avond de bakgeur in de kamers opsnuiven. Nadat hij ons naar München en Parijs had gevlo gen. zei ik dat hij niet langer de keuken in en uit kon stuiven. Hij deed of hij het niet hoorde en zoef de terugkomend van Belgrado, we derom de bakplaats in. „En nou is het uit", zei ik geërgerd, „er in of er uit". Hij koos voor „er uit", maar onder protest. Met donkere blik bleef hij me door de glazen keukendeur opnemen. Hij sloeg er zelfs even boos met zijn vuistje op. Na enige tijd daar als werkloos pi loot te hebben gestaan, riep hij M i PARIJS Yves Saint Laurent, de bekende Parijse mode ontwerper die van de haute-couture naar de confectie over- zwaaide, probeert van zijn dure naam af te komen. Saint Lau rent, die deze zomer al liet weten dat hij het interessanter vindt om het straatbeeld in alle grote wereldsteden te be heersen dan om leverancier van een paar rijke vrouwen te zijn, heeft zich nu helemaal bloot gegeven. In de Franse editie van het eerbiedwaardige modeblad Vogue poseerde hij alleen gehuld in een lekker luchtje voor zijn mannen-eau de toilette. De stunt, bedaoht door zijn jeug dige perschef fin Gabriëlle Bu- ohaert, moet er voor zorgen dat Saint Laurent zijn naam als on genaakbare modekoning kwijt raakt en als ontwerper van hippe boetiekkleding meer bekendheid krijgt. Overigens is Saint Laurents om mezwaai naar de confectie niet zo spectaculair geweest als werd ver wacht, want volgend jaar wil hij terug naa'r de zwoele etagejurkjes die Brigitte Bardot in de Jaren vijftig droeg. U weet wel van die Brabants bonte jui'kjes, die toen met bijpassende „petticoats" wer den verkocht. Yves Saint Laurent heeft ze nu al vast in mini-formaat, want in de zomer '72 blijven de hot pants wat hem betreft in de mode, waar door zijn rokken ook een stuk korter zullen worden. Bij die kor tere 'rokken met de zoom soms meer dan twee handbreedtes bo ven de knie, zal Yves losse be- haatjes, strohoedjes en klassieke pumps met torenhoge hakken gaan verkopen. Saint Laurentgaat volgend Jaar dus op de frivole toer. Tijdens zijn oonfectieshow was overigens duidelijk te zien dat niet alleen de jurkjes van Brigitte Bardot, maar ook de matrozenbroekpakken van Coco Chanel voor de inspira tie zorgden. De katoenen broeken met b'rede tailles en wijd uitlo pende pijpen werden door „Grand Old Coco" voor het eerst in de Ja ren dertig voor de paardenraces van Deauville gelanceerd en Yves Saint Laurent hoopt nu maar dat ze net zulke ..bestsellers" als zijn maxi-zomeravondjurken zullen worden. De 35-jarige Parijse coururier, die tien laar geleden na zijn vertrek bij Dior met steun van de Ameri- kanse cosmeticaf abrikant Carles of the Ritz een eigen modehuis begon, heeft nu in alle delen van de wereld meer dan veertig boe tiekjes waarvan de modewinkeltjes aan de Brusselse Waterloo Boule vard en de Köningsallee van Dus- seldorf voor de Nederlandse mode- fans de dichtsbijzijnde zijn. Maar zij hoeven er waarschijnlijk niet eens een reisje aan te wagen want de internationale confectie-indu- strie zorgt er al Jaren voor dat zijn exclusieve creaties in betaal bare modellen worden vertaald. Yves Saint Laurent, die op zijn achttiende door Christian Dior werd ontdekt, heeft van alle cou turiers al jarenlang de meeste in vloed. Hij zorgde er voor dat broekpakken voor vrouwen mode werden en werd wereldberoemd met zijn safari look. Het ziet er wél naar uit dat de overige Parijse modeontwerpers Saint Laurent in grote lijnen zul len volgen. Mare Bohan, nu de couturier van Christian Dior. zal de 'rokken het volgend Jaar iets boven en de mantels net op de knie houden. Dat is men ook bij Jean Patou, Nina Rioci. Givenchy en Ungaro van plan. Broekpakken, blazerensembles en hot pants, uit gevoerd in allerlei kleurige ge bloemde stoffen of Brigitte Bardot ruitjes beloven de „bestsellers" van zomer 1972 te worden. En dat is wel een plezierig vooruitzicht voor wij de winter ingaan. .4, ■mm hard: „Waar wil Je naar toe?" Het nieuwe vlieg traject dus. Be brulde dwars door opkomende wrevel over een mislukte pannekoek heen: „Naar Timboektoe". Hij scheurde met het vliegtuigje in de hand weg. Het bleef een hele tijd stil. Nadat vijf minuten waren verstre ken, zei mijn vrouw: „Nou. dat duurt een tijd, hij houdt het uit". „Nou ja", zei ik, „ik heb hem ook niet voor niks helemaal naar Tim boektoe gestuurd, daar zit Je niet een-twee-drie". „Er zal toch niks met hem gebeurd zijn", overpeinsde mijn vrouw, bij wie langzamerhand de ongerustheid de overhand nam,,,. „Ach, wel nee", zei ik, want ik zie het niet zo gauw donker in. Na zeker tien minuten aan het oog onttrokken te zijn geweest, meldde hij zich weer bij de glazen deur. In zijn hand ontbrak het vliegtuigje. Hij bonsde op het glas en zei stra lend „Je bent neer-ge-stort". RUUD PAAUW. Kunstwimpers Met kunstwimpers kim Je Je oogle den zowel boven als onder „Omlij sten". Deze extra lange oogharen verfraaien Je ogen en geven Je een modieuze, levendige oogopslag. Max Factor maakt kunstwimpers, die dan de unieke spitse vorm en de goed gemodelleerde tussenruim ten, nauwkeurig overeenkomen "iet de werkelijke vorm van natuurlijke wimpers. Het aanbrengen van kunstwimpers is een kunst apart. Daarom hierbij een kleine handleiding: Voor Je de wimpers vastplakt, moet Je er zeker van zijn, dat ze op Je ogen passen. Breng de wimpers zo aan, dat de kant met de korte haartjes aan de binnenkant van het oog valt. Breng de wimpers op het ooglid aan, in de richting van de buitenste ooghoek. Indien de wim pers buiten de ooghoek uitsteken, knip dan het uitstekende gedeelte aan de kant van de buitenste oog hoek af met behulp van een nagel schaartje (knip telkens een klein stukje af en meet de lengte na. tot dat de wimpers precies op maat zijn geknipt). Breng met het stiftje een dun streekje wimperlijn aan over de ge hele lengte van de wimperstrook en laat deze kleefstof enkele seconden intrekken, zodat zij kleverig wordt. Buig de wimper in de vorm van een hoefijzer en beweeg hem enkele malen heen en weer. zodat de on derkant van de wimper gemakkelijk de contouren van het oog volgt. Het aanbrengen van de bovenste wimpers: Kijk omlaag, sluit het oog en breng de wimpers over Je eigen oorharen aan. zo dicht mogelijk bij de haarwortels, druk de wimpers voorzichtig op de goede plaats vast. Het aanbrengen van de onderste wimpers: Laat het hoofd zakken en kijk omhoog. Houdt het oog open en breng de wimper onder uw eigen oogharen aan. eveneens zo dicht mogelijk bij de haarwortels. Druk de wimper voorzichtig op de goede plaats vast. Pak de buitenkant van de wimper- strook vast en trek deze voorzichtig weg van het ooglid. Leg de wimpers weer op de plastic ondergrond, zo dat zij hun model behouden. Na gebruik moet de kleefstof van de wimperstrook worden verwijderd. Houdt de wimpers stevig vast tussen vinger en duim. zodat alleen de on derkant zichtbaar is en verwijder de kleefstof voorzichtig met behulp van pincet of met de nagels.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 19