I* AT AT, PATAT, PATAT tima panty f999,9! waarde m 8p||l Ideetjes voor de Goede Sint Koelkast onder de loep I PALET I uus van Hanegem Zeggen al uw kamers met warmte welkom? Daalderop Soda en groene zeep zijn niet schadelijk voor de wasmachine iKDAG 27 NOVEMBER 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 17 llllllllillllllltlllllinillMltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillHIIIIIIIIfilllllllllllllllllHIIIIIIIIIllillllllllllMlflllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIililllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll wen van sporthelden staan in chaduw van hun beroemde ien. De meèsten van hen vin- lat een normale zaak. Zeker de enote van Feijenoorder en oerder van het Nederlands elf- Villem van Hanegem. „Kijk", Truus in hun gezellige huis in rik Ido Ambacht, „alles wat lebben, danken we aan het tallen. Niet dat ik geen brood hebben als Wim in de bouw gebleven, maar nu hebben we toch wel erg goed, door dat tllen." je met een beroemdheid is ge- d, kan ze zich nauwelijks in- en, omdat Wim van Hanegem negen Jaar geleden nog se- rofvoetballer bij Velox was, niet te veel geld. Truus, ge melijk pratend met een duide- Utrechts accent „Je groeit Vroeger keek ik op naar Di ,no, nu ben Je zelf met zo'n ialler getrouwd. Dat realiseer Je uwelijks." Nadelen 3uwd zijn met een voetballer iedere sportman brengt voor vrouw „nadelen" mee, Voorna lk: zy moet meer dan in enig r huwelijk „nemen". Wim van igem is bezeten van voetbal en nacht is hij er mee bezig at betekent voor Truus: dag en praten over voetballen. Ik hem maar praten, soms zeg ik terug of vraag wat. Dat legt ne dan uit. Niets is hem teveel ig het maar over voetballen mmannen zijn gespannen en ;us voor grote wedstrijden. Om ïervositeit wat te verdrijven vens helemaal als tijdverdrijf ordt er een kaartje gelegd in Van Hanegem. En zoals bij voetballen, Willem wil altijd en. Dat betekent wanneer s wel eens wint, dat er doorge- wordt tot Wim heeft gewon- ,Nu is dat niet meer zo erg, it ze meestal in een trainings- zitten voor belangrijke wed- len. Dat is het beste voor het le team neem ik aan. Willem geloof ik. beter thuis kunnen en. In zijn eigen bed slapen, doet hij het liefst." „de kromme" ook 'savoftds liefst thuis is. Visite 'is altijd om, maar naar iemand anders tan gebeurt zelden. Uitgaan is ?en grote uitzondering, is: „na een Europa cupwed- 3 gaan we met z'n allen wel uit. Maar ik weet dat hij het niet naar z'n zin heeft. Hij It er gewoon niet van." huishouden Van Hanegem is Er wordt zelfs speciaal voor hem gekookt. Een zeer eenzijdig menu: patat, altijd patat, met doperwten, appelmoes en spinazie. In vlees is hij niet zo kieskeurig, maar een bal gehakt heeft toch wel zijn speciale voorkeur. Truus: „Ik kan de kinde ren toch niet elke dag patat geven. Daarom kook ik dubbel, maar we eten wel 's avonds met z'n vieren." Wim van Hanegem is een full time voetbalprofessional. Normaal komt hij vrij laat uit bed, gaat dan trai- rond door de. stad, of is in de nen en 's middags scharrelt hij wat sportzaak van ex-Excelsiortrainer Bob Janse. Geld Truus zorgt in die tussentijd voor het huishouden, met alles wat daarbi j hoort. Giro en bankzaken en wat al niet meer. Mevrouw van Hanegem: „Willem verdient zijn geld met voetballen, daar moet hij Eigen menu zich dan ook volledig op kunnen concentreren, hij moet geen andere zaken aan zijn hoofd hebben." Ook de beantwoording van de fan mail komt voor haar rekening. „Als hij bijvoorbeeld weg is voor een Europa Cup, dan ga ik maar weer eens zitten schrijven. De meeste mensen vragen om foto's, soms gaan er wel 1000 de deur uit en dan nog is de stapel aanvragen nauwelijks verminderd. Wim doet daar zelf niets aan. ja. hij belooft alles aan iedereen, maar ik moet het nakomen. De leuke en gekke brieven bewaar ik die leest hij dan grinnekend." wensen te schikken. Geen dingen te doen. waarvan ze weet dat hij het vervelend vindt. En wanneer dat eens een keer toch gebeurt is dat wel voor het laatst geweest. „Dat was in Oost-Duitsland toen alle Feijenoord-dames mee waren ge gaan naar een Europa Cupwed strijd. De avond voor de wedstrijd gingen alle vrouwen van de spelers samen ergens wat drinken. Maar wat gebeurt. Wim belt uit het hotel waar de spelers ondergebracht wa ren naar ons hotel en daar zeggen ze: „de dames zijn dansen". Truus van Hanegem probeert zich meestal, zonder dat Willem het di- rekt zegt, zoveel mogelijk naar zijn De volgende ochtend belde hij weer. woedend. Nu dat is eens gebeurd, maar nooit meer. Ik weet nu dat hij het vervelend vindt en dat kan ik me nog voorstellen ook. Hij is gespannen voor zo'n wedstrijd en Slaafs dan moet hij zich niet behoeven af te vragen wat zijn vrouw uithaalt. Ik blijf nu op m'n hotelkamer. Wat praten, of ik ga vroeg naar bed, maar weggaan, nooit meer. ADVERTENTIE elke maand 1x f999,99 5x f 100,— plus 100 panty's. Deelname formulier bij elke Tima winkelier Er zijn al Tima panty's vanaf f 1S ADVERTENTIE Warmte waar u maar wilt en zodra u maar wilt. In een wip. Want Daalderop plaairadiatoren zijn niet gevuld met water ot olie. Beginnen daardoor metéén na het aanzetten heerlijke warmte uit le stralen. De ideale warmtebron voor studeer- en hobbYvertrek. Voor logeer- en kinderkamer. Voor alle vertrekken, die niet doorlopend, maar wel vaak inééns warm moeien zijn. Vast te monteren of verplaatsbaar (op pootjes of wieltlfes). Al vanaf ƒ89,-.. Geen bedrag om straks kou voor ie lijden, vindt u niet? plaairadiatoren Voor de niet-meer-rokers. of mensen die gewoon hun handen niet stil kunnen houden, zijn er al enige tijd metalen ringen van allerlei vormen te koop. die op een ingewikkelde manier in elkaar haken. Het loshalen is een heel pesterig karwei. Het heet dan ook intelligent als je daar in een beperkte tijd in slaagt. De Puzzeltjes zijn nu ook verkrijgbaar in reuzeformaat Giant teaser" (f. 4.95), dat het loshalen wellicht vergemakke lijkt. Of je daarmee ook intelligent bent? Jaren 30 ogschaduw )or draagster mtactlenzen vrouwen, die contactlenzen i kan het opmaken van de en speciaal het aanbrengen ogschaduw wel eens problemen •ren. iplossing hiervoor biedt Aqua- van Max Factor. Deze oog- uw stelt u in staat u op te ft. met de contactlenzen in de Hierdoor geen gegoochel met >tende spiegels of moeilijkhe- bij het inzetten naderhand, haduw wordt aangebracht met ;ven vochtig gemaakt uiterst penseeltje, een soort aquarel - lus, die men lichter of donker- an maken, al naar gelang de slheid water, die men ge- penseelt.Je is bijzonder gemak- hanteerbaar en drukt niet op gleden, zoals wel eens wil ge- i wanneer men schaduw aan- i met een eyeshadowstick of de vingers. De oogschaduw laat prachtig egaal uitstrijken, niet en houdt de gehele dag >t. Verkrijgbaar in vele, prach- lodetinten. Soda en groene zeep. de was middelen die onze grootmoeders al gebruikten zijn niet schadelijk voor de wasmachine zegt de techni sche dienst van Philips. De verwar mingsspiralen hoeven bij gebruik van deze oer-wasmiddelen helemaal niet onder de kalkaanslag te lijden. Het is dan wel nodig dat de machi ne regelmatig, naar gelang gebruik, met azijn wordt behandeld. Ook moet de huisvrouw oppassen niet te veel en ook niet te weinig groene zeep in de machine te doen, anders komt er teveel schuim. De was zal dan misschien iets minder schoon zijn maar dat is op te los sen door twee keer te wassen of een bleekmiddel te gebruiken. Het voordeel van gebruik van soda en groene zeep, twee Eindhovense huisvrouwen wezen daar op. is dat er geen fosfaten in zitten. De mi lieuvervuilende fosfaten worden aan de wasmiddelen toegevoegd om de kalk in het water te binden, zodat de kalk en vuildeeltjes zich niet vastzetten op het wasgoed en de machine. De Jaren 30 zijn het helemaal voor deze winter. De modetrend gaat zich nu ook binnenshuis voortzet ten. De vage kleuren, rozig en blauw-grijs. en de onduidelijke des sins zien we terug in Jacquard ge weven gordijnstoffen, die een wat povere indruk maken (19,95 p.m.). Erg leuk is wel de terugkeer van de ronde étagères. In de moderne uit voering zijn ze hoger en door het lichtere materiaal (staanders van chroom, met glazen platen) goed verplaatsbaar. (595 gulden Bijenkorf Rotterdam, Den Haag). Chroom is ook gebruikt voor het frame van zeer handige plat op klapbare stoelen. Zitting en rugleu ning zijn uitgevoerd in een rook- kleurig plastic, wat ze erg „neu traal" maakt, en dus goed combi neerbaar in allerlei interieurs. Na gebruik hangt u ze aan een spijker aan de muur of bergt ze op in een kast (f 92.,ï.( In verschillende zaken. Een uitgebreide discotheek levert vaak ruimteproblemen op. Een han dig wagentje, waarin maar liefst 200 platen kunnen worden opgebor- Negen miljoen bh's verkocht Er zijn in Nederland miljoen vrouwen boven de 4.7 gen. van blank en koperkleurig me taal. levert de Bijenkorf voor 39.50 gulden. De zwenkwieltjes zorgen voor een grote beweeglijkheid. Amrne Jacobson heeft deze cilin dervormige. roestvrijstalen koffie- en theepot ontworpen, waarbij be halve een melk en suikerkannetje ook een ijsemmertje is te verkrij gen. Voor de liefhebbers: de prijs bedraagt voor het emmertje 116, voor de kan 50 - 60 gulden en het melkkannetje 20 gulden. (Bij Jansen Heulstraat, Den Haag en Bastet, Lijnbaan Rotterdam en verschil lende andere zaken) Ook bij Jansen, een moderne dress-boy voor aan de muur met een spiegel erboven, en helemaal inklapbaar. Leverbaar in wit en rood en zwart. Prijs 59 gulden. Kinderen Kinderen zijn vaak te passief bezig. De pedagogen die na een observa tieperiode tot deze conclusie kwa men gaven de richtlijnen voor een actie spel (Acti-Play). Dat speel goed bestaat uit een houten romp met gaten, waarin, in afwijkende kleur, voorwerpen kunnen worden gestopt die op ledematen, neuzen, oren, ogen e.d. lijken. Hiermee kun nen de kleintjes mensen of dieren van allerlei soort uitbeelden. Gezien bij „De Beiaard" Korte Lijnbaan. Rotterdam <30,75 gulden voor dertig spelen». Een goede speelgoedzaak zal u ze ker aan deze artikelen kunnen hel- Roger Vivier, een van de meest befaamde schoenenmodelleurs van Parijs verrast in zijn nieuwe heren- colleotie met botillons, en tot de halve kuit reikende laarzen, die rusten op een 5 cm hoge hak. Deze hak vertoont veel overeenkomst met I de Andalusische hak. Voor de he- ren, die het niet zo hoog zoeken, I brengt Vivier modellen met een normale hak. (Set Magazine) Er wordt volgens Set Magazine j ook een nieuwe rage verwacht in de schoenendracht. Een metalen plaat- Je op de achterzijde van de schoen j onder de hak gespijkerd waarvan de j gekartelde rand nog net zichtbaar j is. wordt Je van hèt. De importeur van de klickers i6 de Firma Select uit Tilburg. Direct of indirect zegt Foodpress (zijn bijna 4 miljoen Italianen be- i trokken bij het produceren, verwer ken, handelen en verkopen van wij- I nen en gedestilleerd. Van zijn le vensmiddelen budget besteedt de Italiaan 15 aan drank. Dit bete- j kent dat dranken op de derde plaats -staan in het uitgavenpakket voor levensmiddelen. Eska Suede lanceerde onlangs het cuir Jeunesse een leerkwaliteit dat uitgevoerd in felle tinten en thousiast werd ontvangen bij de Jeugd. De short komt weer terug in de zomer van 1972, nu iets langer dan vorig Jaar en voorzien van licht ge rende of iets klokkende pijpen met omslag. De gemiddelde Nederlander eet niet graag in de keuken, ook al is die dan de laatste jaren heel wat ruimer geworden. (Mobila). De meeste Nederlandse huisvrou wen willen een bankstel dat rondom en zo royaal mogelijk is gestoffeerd. Eind 1970 telde Nederland 200 warenhuizen. De Hema zorgde voor 55 bedrijyen, daarbij komen dan nog 45 bij de Hema aangesloten ondernemingen. Verder 4 Bijenkorf warenhuizen en 5 bedrijven van de Galeries Modernes. Vroom en Dreesman telde 54 bedrijven en Vendet 8. De middenstandswaren - huiscombinatie had eind 1970 in het totaal 25 bedrijven, Schunck telde er 3 en de Coop. 1. 14 pen. Eeer eens iets anders dan d Jaar. Deze vrouwen hebben gemid deld 3 6 beha's in bezit, vier procent draagt geen beha, dat wil zeggen dat zij gehe'el bra-loos zijn (1 of uitsluitend corselets en pantyiets dragen. De jaarlijkse aankoop van beha's per vrouw bedraagt 1.8 tot 2 stuks, een aankoopfrequentie die alleen overtroffen wordt door de Ameri kaanse vrouw die gemiddeld 4.1 be ha's per jaar aanschaft. Het verbruik van heupartikelen ligt op 0.7 stuk per jaar, wat betekent, dat de Nederlandse vrouw ongeveer 1 x per anderhalf jaar een nieuw heupartikel koopt. De totale jaar lijkse verkoop bedraagt ca. 3.5 mil joen stuks (beha's 9 miljoen stuks). ringentorens. Olifanten en bi sons op wieletjes, die door de verti cale segmenten waaruit ze bestaan ra re slingerbewegingen maken bij het voorttrekken (59,75 en 49,75 gulden). De grootste pruikenfabriek in Singapore, de Blue Bells Fashion, Limited, heeft in 1970 een omzet bereikt van S 1 miljoen (100 S$ f 117,71). Voor 1971 wordt een omzet verwacht van SS 1,5 miljoen. Genoemde onderneming is in 1968, met een geautoriseerd kapitaal van 10 S$ miljoen, be gonnen met de produktie van pruiken voor dames: thans wor den ook pruikjes voor heren ge maakt. Alle pruiken zijn van echt haar; de produktie bedraagt 10.000 pruiken en 3000 pruikjes per maand. In de fabriek werken 200 personen. (EVD) Max Factor heeft een heerlijke serie ontworpen om voor Sint Nico- laas op het verlanglijstje te zetten. Met het risico dat de goede sint de wens te onbescheiden vindt toch even de schitterende badserie Aqua rius in het kort. Perfume Essence, een nieuw begrip. Het kan gebruikt worden als badolie of parfum. Ver krijgbaar in een kristal heldere fla con met leuk blauw velours strikje. De verpakking van ca. 250 cc kost. f24.95. De Spray Cologne Mist voor na het bad komt op f 17,95. De Body Splash is een lichtere versie en werkt als een verfrissende lo tion: f22.95. Om er letterlijk schit terend uit te zien is er nu ook een Body Gleamer deze body-lotion be vat glanzende deeltjes die op de huid vastplakken, f 17.95. Bath Silk is bestemd om het badwater te ont harden en kost f24.95 maar daar voor krijgt het water dan ook een mooie blauwe kleur. Bath Gelee, voor een heerlijk schuimbad gaat f 16.95 kosten. Het badpoeder om de serie te vervolmaken kost f 17.95. ADVERTENTIE DAMESMODE in exclusief joDge stijl._ BREESTRAAT1000-112 LEIOEN De Amsterdamse couturier Dick Holthaus toonde onlangs zijn nieuwe kousenmode. Ook hij laat de naad in de kousen weer terugkomen. Hier op de foto in 'n stippellijn. Voor vrouwen met mooie benen is 'de terugkeer van de kousen met naad natuurlijk een plus punt. Het accent wordt nog eens extra op de onderdanen gevestigd, maar het zal wel wen nen zijn weèr te moeten kijken of de naad nu wel precies recht zit, want dat is een hele poos ge leden Bij huisvrouwen wordt op beurzen nogal eens de indruk gewekt dat het zo voordelig is om zelf groente in te vriezen. Het voorlichtingsbu reau voor de Voeding heeft al eens uitgerekend dat de huisvrouw in zo'n geval eigenlijk alleen goedkoop uit is als ze grote hoeveelheden te gelijk invriest. De Stichting Vergelijkend Waren onderzoek heeft de zaak in een zeer uitvoerige test nog eens van de technische kant bekeken. En wat bleek? Bij een onderzoek naar de capaciteiten van drie sterren koelkas ten met twee deuren van zo'n 250 tot 300 liter kwam vast te staan dat in de speciale vriesvakken ei genlijk alleen maar kleine en dus onvoordelige hoeveelheden kun nen worden ingevroren. Wel is de ruimte uitstekend geschikt voor het langer bewaren van kant-en-klare diepvries. Door de Stichting Vergelijkend Wa renonderzoek werden veertien ver schillende koelkasten met twee deu ren getest. Daarbij vond men het koeleffekt van de duurste ijskast, de Liebherr KGS 290 N slecht en kwa men de Esta RD 2753 SL gevolgd door de Erres EKE 2756. de Ignis I 1411, de Philips HN 2152, de Sie mens KKI 28B, de Linde LKS 5/20V en de Zanussi B 1011 als de beste uit de bus. Wel wordt er in het testoverzicht op gewezen dat het onmogelijk is om in het deur vak van de diepvnesruimte diep vries te bewaren omdat de tempera tuur daar veel te laag is. Op de afwerking van de kasten had de Stichting Vergelijkend Warenon derzoek ook nog het een en ander aan te merken. Behalve bij Frigi- daire waren de rekjes bij alle kas ten aan de voorkant slecht afge werkt zodat men zich hieraan even als aan de scherpe hoeken van sommige deuren en deurgrepen ge makkelijk kan bezeren. Mocht men de aanschaf van een koelkast met twee deuren overwe gen dan kan het interessant zijn om eerst eens te informeren of er op de z.g. vastgestelde verkoopsprijs hier of daar nog korting wordt ge geven. Het loont de moeite want bij sommige discount-zaken zijn de ijs kasten zon honderd tot tweehon derd gulden goedkoper dan elders.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 17