teleid minister Stuyt ntrnoet felle kritiek rv Moulinex heeft nu eenmaal lagere prijzen omdat 6.J.A. JUFFERMANS j!P:" Vlag op doorvarende modderschuit Wiegel opent expositie IERDAG 25 NOVEMBER 1971 LE1DSCU DAGBLAD 1471 politieke redactie. ÏAAG "Wat deze minister is geen beleid," zei drs. H. 'E ga (PSP) gisteren in de '"Kamer, toen daar het tweede de begroting van volksge en milieuhygiëne onder de rd genomen. Volgens de PSP- de minister maar spreken ;n en over onderzoeken ter- hoog tfjd is om wat te gaan Terecht zegt men in de Rijn- brand wordt bestreden door nnometer te kopen yiebenga legde vijf eisen op ingstafel: planning of indam de economische groei; een ;n vervoersbeleidsplan; een 48f vestigingsbeleidsplan; een uit te voeren urgentieplan ering en waterreiniging en maatregelen die niet min- geld voor natuur- en ipsbescherming zullen ver- olang aan deze eisen niet i-Q|fcldaan, zolang blijft de instel- departement voor volks- n milieuhygiëne een vlag iaorvarende modderschuit!" Heffingen ie heer J. C. Terlouw (D'66) ideeën voor minister Stuyt acht. Hij kwam met 14 "aan- waarin om. fosfaathoudende wasmiddelen heffing van een gulden per :den gelegd. Die heffing moet toenemen. Uit de opbrengst waterzuiveringsinstallaties gefinancierd en kan het be- worden gesteund in het ek naar vervangende fasmid- loodbevattende benzine moet milings-accijns van 5 cent per irden geheven. irti Nieuwkoop: tere hand het orgel EN Hans van Nieuwkoop, van Albert de Klerk en oud van Adriaan Blanikenstein, we als shcooljongen al ho- icerteren in de Geref. Kerk Oude Vest. Verleden jaar ook enheim. Gisteren had hij een kans op het Leidse stadsorgel jaar tussen Sassenheim en nu veel vastere hand in het ten en eigenlijk vonden we ■faen in de Suilde van Dandrieu hij opende en met name in ^te fuga daarvan, door weer- in de hand beïnvloed. Bhude's blij gestemde koraal- over „Wie schön leucht 't Morgenstern". Mozart's An- :.V. 616 en Bach's Toccata en Fuga in C verlangen een ;e pianistiek op het orgel. Van Nieuwkoops bijvak en unisbare vlotte ongeremde ng in die werken bleek In mate de vertolkingen te stu- zijn wat in de taal de woor- A a. Daar moet voor een levende het woord nog het begrip tre- muziek verlangt dat evenzo, 't fraserend voordragen heeft e concertgever niet gefaald, in De Klerk-leerling zich duide- tekent. Tot in de keuze van ogramma, dat in het midden ,a in Ricercare van Albert de ievatte (met bijtitel Hommage 6 an Pietersz. Sweelink), een iet organistengilde met bijval werkstuk. Mozart's bedoelde ^|bze Andante voor fluitpijpjes hanisoh speeluurwerk be- .an De Klerk een lijfstuk, zijn gedistingeerde slankheid ert aan veel eigen werk van latste. rankheid heeft Van Nieuwkoop gedaan en was ook onvoor- Elijk vereist in het ongemeen e en doorzichtige drieluik van een veeleisend en zonnig won- K dat voorin in de Toccata rote pedaalsolo inlast, waarvan mist zich wederom uitstekend De fuga behoefde echter wel itouche in een aantal maten. Kees Verhoef lazerswoiide oopt grond 2ERSWOUDE Burgemeester wethouders van Hazerswou- met. R. van Vliet en C. Ooms rereenstemming gekomen wat aankoop van grond, voor de realisering van Btsluitingsplan Rietveld. De ge- te kan de grond van eerstge- (6070 vierkante meter) in ei krijgen voor de totale prijs '331.600. Een perceel grond hier vierkante meter) wordt erd onder de last van pacht ten q S. Cok; het be- ?an de schadeloosstellin. totaal f34486,24. Het perceel heer Ooms (553 vierkante rru tan de gemeente in eigendo de prijs van f41.885,6 Activiteiten uit de bevolking ten behoeve van de milieubescherming moeten door de rijksoverheid worden gesteund, ook financieelzonder men taliteitsombuiging geen goed milieu beheer. De overheid moet ook een be volkingspolitiek ten aanzien van planten en dieren voeren. Te licht licht op", aldus de heer Oele, die er op aandrong dat de Kamer "nu ein delijk eens zou mogen weten welke bewindsman centraal aanspreekbaar, wie verantwoordelijk is". Het ant woord dat minister-president Bies heuvel hierover enige tijd geleden op vragen uit de Kamer heeft gege ven, noemde hij "volstrekt onvol doende". Wetsontwerp over abortus is op komst DEN HAAG Het wetsontwerp over abortus van de ministers Stuyt (Volksgezondheid) en Van Agt (Jus titie) wordt na midden december bij de Kamer ingediend Minister Stuyt deelde dat gisteravond mee bij de begrotingsbehandeling van volksgezondheid in de Tweede Ka mer. Deze week nog zal de commis sie bevolkingsvraagstuk worden in gesteld, met als voorzitter prof dr. P Muntendam uit Leiden. Minister Stuyt kon aan de kamer niet veel toezeggingen doen, omdat veel vraagstukken op het gebied van de volksgezondheid "nog onderzoek behoeven" Aanleiding voor de sc list "dr. J Lamberts om op te i ken dat de minister "op een char mante manier de boot weet af te houden". Het is vrijwel zeker dat de pil hët ziekenfondspakket wordt opgeno men Minister Stuyt van volksge zondheid wil persoonlijk bevorderen wat de meerderheid van de Kamer wil: de pil gratis beschikbaar stel len. De zaak hangt alleen nog op de formaliteit, dat hij de commissie volksgezondheid van de Kamer "zo gauw mogelijk alle voor- en tegenar gumenten wil laten wegen" Bij de begrotingsbehandeling in de Tweede Kamer zei minister Stuyt gister avond: "Een discussie vindt ik zeer nuttig, omdat het hier gaat om een complex vraagstuk". De kostenfac tor, die bij het negatieve advies van de Ziekenfondsraad een grote rol 1de, zal volgens de minister niet doorslaggevende betekenis zijn bij de definitieve beslissing over de pil in het ziekenfonds Alphen wil dolgraag vrouwelijke agenten ALPHEN AAN DEN RIJN - Als het aan korpschef Van Voor den zou liggen, dan zou hij lie ver nog vandaag dan morgen een aantal vrouwelijke politie agenten in dienst nemen. Maar zoals de zaken er op het ogenblik voorstaan ziet het er niet naar uit, dat vóór 1973 hieraan tege moet kan wórden gekomen. Zodra de sterkte van het kornc het toelaat gaat er een voorstel naar burgemeester en wethou ders, waarin zal worden ge vraagd over te mogen gaan tot de aanstelling vrouwelijke agen ten. „Werkelijk waar," zegt Van Voorden, „ik wou dat ik al ove deze krachten zou kunnen be schikken. De Alphense politie heeft op het ogenblik een duide lijke taak voor de vrouweliik agenten, waaraan we nu gewoon niet toekomen". De vrouwelijke politie zal zich vooral kunnen gaan bezighouden met het begeleiden van de jeugd en hierbij denkt korpschef Van Voorden aan voorlichting in het verkeer, bestrijding jeugdcrimi naliteit en verkeersonderwijs aan de kleuter- en lagere scho len. Het betekent nu ook weer niet dat, wanneer er een „zware" klus moet worden opgeknapt, de meisjes zullen worden ontzien „Ze kunnen bijvoorbeeld best achter de één of andere dronke man aan als deze het de men sen lastig maakt. Ik heb het in Rotterdam eens meegemaakt, dat twee potige 'vrouwtjes' een dronkaard inrekenden. Nou, hij had helemaal niets meer te ver tellen. Ze legden een soort houdgreep aan en de man w?' volkomen uitgeschakeld". Het is de vraag of de fracties van de regeringspartijen deze motie van de oppositie mede ondertekend door D'66 en PPR zullen willen steunen. Maar wel kwamen ook uit hun banken soortgelijke bezwaren. Mevrouw mr. E. Veder-Smit (VVD) noemde de situatie, ook na het ant woord van de premier, "nog altijd weinig bevredigend". Drs. A. D. W. Tilanus (CHU) zei de antwoordbrief van minister-presi dent Biesheuvel slechts onder één voorwaarde te willen aanvaarden "Dan moet de minister van volksge zondheid en milieuhygiëne volkomen onafhankelijk zijn deskundige in breng kunnen hebben. Hij moet het milieuhygiënisch geweten van het ka binet zijn, zo nodig tegen alle ge dachten over planologie en economie Burgerlijke Stand van Leiden der Post Maxlnus Johannes Hendrikus, zn. van M. J. S. Buren en L. Bijl; Susan Mau- een, dr. van H. J. Bekooy en S. van Tampen; Adrlanus Hendrik Ernst, zn. -Pélon, zn. van A. Schreur; Stefan Jan, zr Dyck en M. E. Lovink. Bezwaren tegen Kuitert op Geref.synode LUNTEREN Waarom is de theo loog prof. dr. H. M. Kuitert niet aan gepakt door de vorige Gereformeerde synode? Deze vraag is aan de hui dige synode voorgelegd in vijftien be zwaarschriften. Kerkeraden en ge meenteleden begrepen niet waarom enkele opvattingen van de Amster damse VU-hoogleraar wel vorig jaar zijn veroordeeld en hij toch vrijuit over deze onderwerpen spreekt. Men had op zijn minst een synodaal spreekverbod, zoal geen schorsing wacht. De huidige syijode heeft zich gisteren achter haar vporgangster ge steld. Deze had niet naar maatrege len gegrepen maar een kerkelijk ge sprek op gang gebracht. Van de af loop daarvan hangt af, hoe verder ge handeld zal worden. Het gesprek i; nog bezig. Vandaagwordt daarover in Lunteren gerapporteerd. Er is in de synode een stroming, die vindt dat het gesprek met Kuitert nu lang ge noeg heeft geduurd en die de hoog leraar tot de orde wil roepen. Met spijt werd door de synode ge constateerd, dat de eenheid met de Chr. Geref. Kerken, waarmee de Ge ref. Kerk door belijdenis en geschie denis in sterke mate verbonden is, verre te zoeken is. Dit geldt in nog sterkere mate voor de Vrijgemaakte Gereformeerde Kerk. Daaentegen zijn re, vooral in het zuiden en het wes ten van het land, wel veel contacten met de rooms-katholieken. Felle demonstratie in Londen LONDEN (DPA, Reuter)Tien duizenden arbeiders hebben gisteren in verscheidene Britse steden ge protesteerd tegen de steeds groter wordende werkloosheid. Op het j ogenblik zijn 970.000 Britten zonder werk. In Londen kwam het bij het parle- I mentsgebouw tot hevige vechtpar- j tijen tussen demonstranten en politie j toen een groep van ongèveer 2000 mensen zich afscheidden van een grote protestmars langs de zuidelij- 1 ke oever van de Theems. De beto- gers overstroomden het parkeerter rein bij het Hogerhuis. Zij rukten autospiegels af, die zij als wapens te gen de politie gebruikten. Ook de banden en ruiten van de geparkeer de auto's moesten het ontgelden. Vol gens ooggetuigen werd de politie ook met spandoeken aangevallen. De politie arresteerde zestien beto gers. Een politieman moest met ver wondingen naar een ziekenhuis wor den gebracht. Een politieruiter werd met paard en al tegen de grond ge slagen. In het Lagerhuis protesteerden le den van de Labouroppositie tegen het optreden van de politie, dié had ge weigerd woordvoerders van de de monstranten tot het Lagerhuis toe te laten. ONTVOERDER NOG ALTIJD SPOORLOOS ROTTERDAM (ANP) De poli tie van Roosendaal heeft de hoop op gegeven de ontvoerder van de Rot terdamse hoofdagent Van Hattem nog te zullen vinden Men acht de kans bijzonder klein, dat de man zich nu nog in de omgeving van Roosendaal ophoudt, nadat hij gis teren bij Wouw de Witte Mercedes achterliet, waarin hij enige tijd had geprobeerd definitief te ontkomen aan de politiemacht, die een klop jacht op hem had geopend. Politiekorpsen in Nederland e de buurlanden houden zich overigens nog intensief bezig met de spectacu- laire ontvoering van de Rotterdam se hoofdagent, in de hoop de dader I te kunnen grijpen DTS BOKST ROTTERDAM/LEIDEN Twee DTS-boksers hebben deelgenomen aan wedstrijden in gebouw Odeon in Rotterdam. De bijna 18-jarige half- zwaargewicht Freek Baak, die zijn ringdebuut maakte, viel te weinig aan en verloor dano ok op punten van de Hagenaar Huisteden. Middengewicht Cees Sloos van DTS oogstte veel ap plaus voor zijn moedig en uitstekend boksen tegen de hard slaande J. v.d. Berg uit Rotterdam, die op punten won. Chris Lantrok (B-klasser, zwaarwelter) kwam niet in de ring, daar zijn tegenstander verstek liet gaan. Morgenavond nemen de DTS- boksers deel aan wedstrijden in Den Haag (gebouw Amacitia). LISSE Hans Wiegel, fractie voorzitter van de WD in de Tweede Kamer, zal zaterdagmiddag om 5 uur een tentoonstelling in Lisse ope nen. Dat zal gebeuren in sociëteit Artemis aan de Heereweg, waai Maa'rtje Bouma tekeningen en schilderijen exposeert. Zwarte Piet is getuige LEEUWARDEN Een zwarte piet is gisteren bij een verkeerszaak voor de Leeuwar dense rechtbank als getuige op geroepen. De piet opende om tien uur in Heerenveen een win kel en moest om kwart voor elf in Leeuwarden verschijnen. De tussenruimte was net lang genoeg om de afstand te over bruggen, maar te kort om zich te "ontmantelen" Met een dood ernstig, roetzwart gezicht legde de zwarte piet, die in het dage lijks leven onder de naam Jan Akkerman kantoorbediende is, zijn getuigenis af. Voor al uw SCHILDER- BEHANGWERK naar schildersbedrijf EN REITZSTRAAT 1 Telefoon 46238 LEIDEN Van 29-1 I-'71 tot 4-3-'72 ook subsidie f 15,per man per dag. EEN PAK OUDE KRANTEN f 0,86 PER 5 KILO AFGEHAALD AAN BUR. WITTE SINGEL I BEKENDMAKING Het Gewestelijk Arbeidsbureau Alphen a. d. Rijn wordt m.i.v. 13 december 1971 ver plaatst van Raadhuisstraat I I 8 naar BLIJENBERGSTRAAT 12 te Alphen aan den Rijn, Postbus 210. In verband hiermede zal op 10 DECEMBER het kantoor de gehele dag gesloten zijn. De OPENINGSTIJDEN blijven ongewijzigd; het avond spreekuur zal echter voortaan i.p.v. op woensdagavond dinsdagavond worden gehouden en wel van 18.30 uur tot 19.30 uur. Telefonisch zal het bureau bereikbaar zijn onder num mer 017202645 (3 lijnen). In de loop van december 1971 zal vóór het abonnenummer het cijfer zeven worden In BODEGRAVEN wordt Iedere dins dag morgen in het gebouw ,,'t Anker" Pastorieplein 4 van 9.30 uur tot 11.30 uur spreekuur gehouden. Onvolledig Ik heb het ingezonden stuk van de heer Van der Jagt over het onder wijs met instemming gelezen, maar volgens mij was het verhaal niet vol ledig. Natuurlijk zijn er mensen bij het onderwijs overbelast: school hoofden, directeuren, leraren Neder lands e.d. Er zijn echter ook leraren die sport, tekenen, natuurkunde of aard rijkskunde geven, en die het hele maal niet zo slecht hebben. Sommi- hebbien geen examenklassen, studeren niet. houden niets bij: z|j kennen het boek uit hun hoofd en verdienen op een makkelijke manier lief centje. Dit is ook een kant Lezers schrijven de zaak. Daarom: niet de posi tie van de leraar, maar de taak van de schoolhoofden, decanen, directeu- xen en leraren Nederlands verlich ten. Laat degenen die het niet zo moeilijk hebben bijspringen. Ik wil Gathier en Van Veen niet verdedigen, want er kan veel ver beterd worden, maar eerlijk is eerlijk. Waarom zijn de lerarenvakbonden machteloos? Omdat de leden niet willen, want de meesten hebben een makkelijk leventje. Die vinden her vorming overbodig en protest niet nodig of niet netjes. C. L. HOYINK LOMAN Edelsteensingel Alphen aan den Rijn. (Leraar- decaan) ...zij europa's grootste fabrikant is van kleine huishoudelijke apparaten. Koffie-automaat 3000. Met het unieke Moulinex meervoudig druppelsysteem: het water valt door meerdere gaatjes in plaats vanéén, waardoor alle koffie volledig benut wordt en u in 'n wip 8 kopjes nóg C heerlijker koffie zet Deze ideale koffie-automaat, met dat unieke filter-systeem, in een moderne vormgeving, brengt Moulinex voor de ongelooflijk lage prijs van fl. 67,50 Maalwerkkofflemolen Europa 250. Met keuzeknop voor 6 maalfijnheden, luchtdichte afsluiting voor het behoud van aroma en luchtdicht voorraad reservoir voor 380 gr. koffiebonen. Door gratis bijgeleverae wandhouder ook als wandkoffiemolen te gebruiken. 'D Be taai ha ca Unca- a JfLOS Junior.# Koffiemolen met krachtige 140 Watt motor. Maalt genoeg koffiebonen voor 4 koppen. Veilige vergrendeling. In ivoorkleurige kunststof. II. 15,95 Major Standard Mixer Met krachtige motor, ook voor het allerdikste deeg: 180 Watt. Plus twee garden en deeghaken. cs, fl. 39,95 Mixer Minor. Handige lichtgewicht mbcer, die weinig ruimte inneemt en toch drie hulpstukken heeft: garden, deeghaken en eiwitkloppers. A fl. 29,95 Combinatie xj^^^ajor Mixer. Met dezelfde 180 Watt motor, dezelfde hulpstukken, maar bovendien ook een standaard van slagvaste kunststof, mengkom en handige draaitafel. Mixer draait, terwijl u uw handen vrij heeft voor andere l.fl. 66,50 Haardroger nr. 2 in koffertje. Moeiteloos te gebruiken als handföhn of met drooghoes. Met veiligheidsthermostaat. Makkelijk voor op reis, op vakantie enz. Uitgevoerd in rose kunststof. fl. 45,- Luchtbevochtiger nr. 1. Is door z'n inhoud van 2V2 liter geschikt voor middelgrote kamers. Verbruikt 2V2 liter water per 24 uur Onmisbaar voor mensen, dieren olanten die met centrale verwarming moeten leven. fl. 33,— Haardroger nr. 1. Blaast naast warme ook koude lucht en heeft afneembaar voorzetstuk voor speciale haarbewerking. Droogt moeiteloos uw haar en is licht van gewicht, dus makkelijk ook voor vakantie. Een uitkomst ook voor langharige mannen. »L 19,95 armte meer dan één uur vast). Na 15 minuten opladen'kan deze réchaud zijn funktie zeker een uur lang snoerloos vervullen. Met koudblijvende handgrepen, fl. 33.- Citruspers. Krachtige pers met pitten- en pulpzeef. In het grote sapreservoir kunt u het sap zeer lang bewaren. De gekleurde wanden zorgen voor het behoud van alle vitamines. 39,95 Moulinex artikelen zijn o.a. verkrijgbaar bij: ALPHEN Garant-zaak Wiegman, Hooftstr. 80-82 WARMOND Garant-zaak Nouwens, Dorpsstraat 78 RIJNSBURG Garant-zaak Kromhout - Vliet N.Z. 32 OEGSTGEEST Garant-zaak Nouwens - Geversstraat 25 LEIDERDORP Radio Hertog Hoofdstraat 56 LEIDEN Radio Plein 16 5 Meiplein 16 LEIDEN Oudshoorn, Haarlemmerstr. 160 en 165 LEIDEN Jan de Nie Zonen - K. Rapenburij 10 LEIDEN Anton Ladan Lage Rijndijk 28 lemco N.V. LEIDEN Nieuwe Rijn 29-32 LEIDEN Garant-zaak Kret - Korevaarstraat 6

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 9