Noord-Hofland gebelgd over houding van schoolhoofden RAADSAGEND LEIDERDORP agenda Meer parkeerruimte in Leiderdorp Honderdjarige in Wassenaar Staf-Teuns aanvaardt garantie-bedrag niet PAGINA 2 LEEDSCH DAGBLAD DONDERDAG 25 NOVEMBER 19 Scholen stellen geen ruimte beschikbaar voor wijkwerk VOORSCHOTEN Het bleek tijdens de gisteravond gehouden eerste openbare ver gadering van de wijkcontactraad Noord-Hofland al snel dat voorzitter drs. J. Walter geen kans zag de aanwezigen ervan te overtuigen dat het zich voor of tegen de discussie nota over een wijkcentrum genoemde stellingen enig zin had. Men liet duidelijk merken een wijkcentrum in deze opzet een utopie te vinden. "Dacht U nu werkelijk dat men sen die hier vanavond enthousiast zijn voor een foto-club dat ovr vilf jaar nog zijn, wanneer het wijkcen trum mogelijk gerealiseerd is?", Lezers schrijven Hoe protesteren? Hoewel Uw verslaggever in het Leidsch Dagblad op pagina 3 in grote trekken wel een juiste weer gave heeft gegeven van wat ik op de onderwijsinformatieavond van 23 november heb gezegd, meen ik toch het gestelde in de slotalinea van de aan mijn betoog gewijde passage te moeten rechtzetten. Ik heb, hoewel dat misschien van mij wel verwacht werd, ook door Uw verslaggever, de aanwezigen niet tot protest tegen het gehele beleid van minister De Brauw opgeroepen. Dat zou ook in tegenspraak zijn geweest met mijn opmerkingen, zoals die eer der in het verslag vermeld staan. Wat ik in dit verband heb gezegd is, dat men, als men wil protesteren tegen de bezuinigingsmaatregelen van de regering ten aanzien van het on derwijs, mijns inziens de universiteit niet in de eerste plaats voor haar eign standje moe opkomen maar veeleer voor het kleuter-, lager- en middelbaar onderwijs. Ten aanzien van het beleid van minister De Brauw heb ik gesteld, dat ik daarin, voorzover het structu reel bepaald is, een aanal positieve elementen on derken. De bezuini gingsmaatregelen (die conjuctureel bepaald zijn) ten aanzien van het universitair onderwijs wil ik beoor delen tegen de achtergrond van dat herstructureringsbeleid op langere termijn. En tegen die achtergrond hebben de voorlopige bouwstop en de geringe personeelstoewijziging mijns inziens niet alleen negatieve kanten. D. L. Couprie, voorzitter Universiteitsraad, Leiden'. vroeg men zich af. Men was dan ook gaarne bereid de discussienota te laten voor wat ze was, een ge degen stuk werk, méér niet. De ton gen kwamtn pas goed los toen het al ternatief inschakelen van dp school ter sprake kwam. Men was van mening dat met uiterste spoed de in de wijk aanwezige ruimte dienstbaar gemaakt moet worden, aan het wijkwerk. Hiertegen ble ken de diverse schoolhoofden en ouderen sterk gekant te zijn. De heer Tjalkes, hoofd van dp openbare school, stelde dat men een school 's avonds niet kan gebruiken zonder daardoor afbreuk te doen aan het onderwijs van overdag. Mevrouw Veldhuyzen-van Santen, sprekend namens het Nut, toonde zich zeer verbaasd over deze stel ling, omdat het Nut al voor het tweede ajar gebruik maakt van een basis-school om een achttal cursus sen te geven, hetgeen naar volle te vredenheid van schoolbestuur, cur sisten en Nut verloopt. Ook de Zus ters Dominicanessen zagen er geen enkel bezwaar in hun nieuwe talen- practicum te zijner tijd beschik baar te stellen voor de "Education Permanente". Het laatste woord over deze kwes tie is zeker nog niet gesproken. Het zit de Noord-Hoflanders hoog, dat de schoolhoofden geen enkel begrip tonen voor de grote zalennood. "We kunnen morgen starten met woens- Zwembad voor Zoeterwoude ZOETERWOUDE Voor het zwembad in het sportcomplex Haas- wijk is een ontwerpplan gemaakt door de NV Projectontwikkeling SRA. Om het zwembad te kunnen verwezenlijken moet een bedrag van f 800.000,- het Fonds Dorpsuitleg worden vrijgemaakt. B. en W. stel len de raad voor het zwembadplan goed te keuren. WASSENAAR Wassenaar had gisteren een honderdjarige onder zijn inwoners: mejuffrouw Maria B Nass, in 1871 geboren in Zutfen en sinds 1934 bewoonster van het pen sion Huize Willibrord in de Ridder laan. Er was met opzet tevoren niet veel ruchtbaarheid aan dit bijzondere feit gegeven om te voorkomen, dat het 'n al te uitbundig feest met al te grote moties voor de honderdjarige zou worden. Het zou een feest worden, alleen voor de bewoners van het huis zo was afgesproken. Welnu, dat is het ook geworden. Behalve de bewoners van het huis en enkele bestuursleden van de stichting Huize Willibrord. waren ook burgemeester Mr. K. Staab en zijn echtgenote in de feest zaal van het huis aanwezig, toen de honderdjarige, feestelijk gekleed en gekapt, in een rolstoel werd binnen gereden onder het zingen van „Lang zal ".ij leven". Mej. Nass werd toegesproken door burgemeester Mr. K. Staab, die haar namens het gemeentebestuur een fraai bloemstukje aanbood. Namens het bestuur van de stichting sprak de heer J. W. A. M. Eysenck een kort woord, namens de bewoners-commis sie de heer Tap. Ook deze geluk wensen gingen van bloemen verge zeld. Dat de jarige de haar toegespro ken woorden zeer op prijs stelde bleek wel uit enkele interrupties, die zij zeer ad rem plaatste. Tenslotte pakte zij zelf de micro foon om alle bewoners van het huis en alle gasten een lang en gelukkig leven toe te wensen. Er werd daar na een feestelijk glas gedronken. Op de foto: Burgemeester Mr K Staab (links), de directeur van Hui ze Willibrord, de heer J. M. Hooge- veen (rechts) en mevrouw Staab (rechts op de achtergrond) toosten met de honderdjarige. dagmiddag werk voor de jeugd van n tot twaalf. Leiding genoet, ma teriaal genoeg, maar waar moet je ze onderbrengen? Zo gaat het met alle initiatief hier. Doodgeslagen voor het de kop opsteekt, wegens ruimte gebrek". Daarom ook ondersteunde men met klem een voorstel van mej. Begeer om een leegstaand ca fé aan de Leidseweg door de ge meente te laten aankopen om alvast een begin te uknnen maken met enige activiteiten. De heer Van Marsbergen, tweede voorzitter van de wijkcontactraad, die de vergadering coördineerde was na afloop van mening dat gemeente bestuur, schoolhoofden en wijkcon tactraad op zeer korte termijn rond de tafel moeten gaan zitten. "Die aula moet zo snel mogelijk ter be schikking komen. Uiteraard is de ruimte niet geschikt voor alle activi teiten. maar met eén beetje goede wil is veel mogelijk. Bovendien is het belachelijk dat men f 31,90 per uur zou moeten betalen voor zaken van algemeen belang. Als het om com merciële activiteiten zou gaan, zou het iets anders zijn. Nu is het ech ter zo dat geen enkele vereniging in Noord-Hofland een vaste avond durft te claimen. Hun kas is niet op gewassen tegen de hoge huurprij- zijn". De wijkcontactraad heeft beslo ten de hele zaak op de agenda voor de eerstvolgende openbare vergade ring te plaatsen. "We vinden deze zaak té belangrijk om haar met één korzelig gebaar van de schoolhoof den van de tafel te laten vegen". Jaarvergadering oudercommissie Teldersschool LEIDEN De belangrijkste ge beurtenis van het afgelopen jaar op de prof. Teldersschool was het af scheid van de heer Th. van der Veen als hoofd van de school aan het eind van dat jaar. De voorzitter van de oudercommissie van de school, de heer C. M. de Rooy, me moreerde dit in .zijn openingstoe spraak tijdens de Jaarvergadering van de commissie. Sinds één december reeds als hoofd van de school werkzaam werd de heer L. P. H. Schrier nu officieel aan de ouders voorgesteld. De voor zitter sprak zijn vertrouwen uit in de heer Schrier en hoopte op een goe de samenwerking tussen hem, het onderwijzend personeel en de ouder commissie. 'Aftredend en niet herkiesbaar was mevrouw T. C. Stafleu, van wie af scheid werd genomen onder harte lijke dankzegging voor het vele werk dat zij als secretaresse heeft ver richt; Doordat ook de heer P. Peper be dankte als lid van de commissie wa ren er twee vacatures, waarvoor de oudercommissie als nieuwe leden mevrouw H. M. van den Heuvel en de heer J. Teerink voorstelde. Hoofd van de school Schrier beloofde zijn best te zullen doen om de activitei ten van de school wat uit te breiden. Eerste voorbeelden hiervan waren o.a. de nieuwe stencil-machine en mogelijk ook het pas aangekomen televisie-toestel. Aansluitend op het uitbreiden van de activiteiten sprak na de pauze de arts C. van de Pias-Korenhof over sexuele opvoeding op school. Haar bijdrage leverde enige stof tot dis- LEIDERDORP De Leiderdorp- se raad komt 29 november 's avonds om acht uur bijeen. De volgende punten staan op de agenda 9 Beëdiging van het lid van de raad, de heer J. van den Oever. Beschikbaar stellen van een werkkrediet voor het doen opstellen van een schetsplan tot uitbreiding van het raadhuis. 9 Toekenning van een uitkering-in eens in verband met nacalculatie "trend" 1971. 9 Verkoop van een perceeltje grond aan de Van Diepeningenlaan aan de heer S. J. Ho te Leiderdorp, ft Aankoop van bomen en heesters ten behoeve van het recreatiepark De Bloemerd en het beschikbaar stellen van het daarvoor noodzake lijke krediet. Aanleg van een riolering bij het St. Elisabeth Ziekenhuis. Aankoop van diverse leer- en hulpmiddelen voor de Prins Willem - Alexanderschool en het beschikbaar stellen 'van het daarvoor noodzake lijk krediet. Aanleggen van een centrale rio lering in de Hoofdstraat tussen de Berkenkade en de toegang naar de voormalige gemeentewerf Cheque van f1000 voor Wassenaarse Reddingsbrigade WASSENAAR De Nederlandse Middenstandsbank in Wassenaar heeft nu een ruimer en gunstiger ge legen pand in gebruik genomen: de vroegere winkel van Albert Heyn op de hoek van de Langstraat en de Jo- han de Wittstraat. Gistermiddag heeft burgemeester Mr. K. Staab de officiële opening verricht, in tegen woordigheid van een groot aantal belangstellenden. De burgemeester deed dat aanvankelijk door middel van een toespraak, maai' later volg de nog een openingshandeling: het innen van een cheque, groot f 1.000. voor de Wassenaarse Reddingsbriga de, die hem namens de directie van de bank was overhandigd. LEIDEN - Letterlijk en fi guurlijk hebben de eerste klus sers van de Prinses Margriet- school aan de Boshuizerkade gis termiddag hun „juf" in de bloe metjes gezet. Met tuiltjes bloemen vormden de jongens en meisjes een erehaag bij de uitgang van de Vredeskerk. Op de foto (Hol vast) mej. E. J. Vrielink en haar bruidegomde heer P. Starren- burg. Burgemeester opent nieuw postkantoor ALPHEN AAN DEN RIJN Met de bouw van het nieuwe postkantoor aan de Julianastraat is men thans zover gevorderd, dat op 10 decem ber 's middags om 3 uur tot de of ficiële opening kan worden overge gaan. De officiële opening zal door burgemeester rnr. R. M. Gallas wor den verricht. Het nieuwe kantoor zal maandag 33 december voor het publiek wor den open gesteld. 'Het vrolijke tankstation" HAZERSWOUDE „Het vrolijke tankstation" staat zaterdag vanaf acht uur 's avonds, voor de laatste maal op de Bühne van bet Michels- huis te Hazerswoude-dorp. De to neelgroep van de katholieke Platte lands Jongeren zet het blijspel op de planken. Zondagmorgen, tussen 11.00 en 14.00 uur, fungeert het cussie. In zijn eindconclusie beloofde Michelshuis als „praathuis". Deze de heer Schrier de ouders van de zelfde functie neemt het Groenen- zesde klas over dit onderwerp bij- i dijks parochiehuis <Pleyn 68) die dag een te roepen. tussen 14.00 en 23.00 uur voor haar I rekening'. LEIDEN De ontslagen MOB- staf van de kinderpsychiater Teuns zal geen gebruik maken van de ga rantiesom groot f 30.000 die 21 raads leden de staf maandag jl. hebben toegezegd om het werk de laatste maanden van het jaar te kunnen voortzetten. Dat zegt de groep van Teuns in een vanochtend uitgegeven verkla ring. „Twee overwegingen hebben ons er", aldus de staf-Teuns, „toe gebracht het aangeboden bedrag niet te aanvaarden. Ten eerste is daar de bepaling dat de 21 raads leden het risico hebben genomen dat zij hoofdelijk aansprakelijk zul len worden gesteld als Gedeputeer de Staten hun goedkeuring aan de bijdrage onthouden. De gedachte dat 21 particulieren de taak van de overheid overnemen en er moge lijk door in financiële moeilijkheden zouden komen, is voor ons onver draaglijk. Wij hebben daarom beslo ten de financiële consequenties voor de laatste maanden van 1971 zelf te dragen". De tweede overweging van de staf-Teuns om de ga rantiesom niet te aanvaarden is het feit dat het toegezegde bedrag „niet wezen lijk de oplossing van het probleem Kleuter onder auto LEIDEN Een 5-jarige uit Lei den kwam gistermiddag op de Rijn dijk onder een personenauto, toen hij plotseling de rijbaan overstak. Hij kreeg schaafwonden in het gezicht en een hersenschudding. De EHD bracht hem over naar het Aca demisch Ziekenhuis. is, het verschuift het alleen en dan nog maar tijdelijk. Het beslissende woord moet worden gesproken door de rijksoverheid, die immers ook als eerste verantwoordelijk is voor de geestelij ke volksgezon dheidszor g Ons werk kan alleen worden gecon tinueerd door rijkssubsidie. Dat is van begin af aan ons streven ge weest en de bemiddelende rol, die een aantal raadsleden daarbij op zich heeft genomen, wordt door ons zeer gewaardeerd". De staf Teuns eindigt de verklaring met: „Het wachten is nu nog altijd op die overheid. Wij hopen vurig dat haar beslissing snel komt. Na 2y2 jaar on zekerheid, die uiteraard afbreuk aan ons werk heeft gedaan, is de grens van ons uithoudingsvermogen be- Simon Smitweg in Leiderdorp LEIDERDORP De toegangsweg naar het St. Elisabethziekenhuis vanaf de Persant Snoepweg zal de naam Simon Smitweg krijgen. Toen de ziekenauto nog niet be stond, begin van deze eeuw, was Si mon Smit de man die ernstig zieken per brancard naar het Sint-Elisa- bethziekenhuis vervoerde. De bran card was een wagentje met voor en achter handgrepen en een tentdak er overheen, waarmee Simon Smit veel belangstelling oogstte als een patiënt moest worden afgehaald. De suggestie voor deze naamge ving is afkomstig van het bestuur van het ziekenhuis. De commissie straatnaamgeving gaat met de naam geving akkoord. Onderhandse aanbesteding een tweetal scholen (ten bel van het openbaar kleuter en ge lager onderwijs) en een gymnai lokaal in het bestemmingsplan nenhof. Onderhandse aanbesteding de bouw van een zesklassige s in "De Houtkamp" ten behoeve de Protestants- Christelijke SclJ vereniging te Leiderdorp. 9 Vaststelling van een verordi tot wijziging van de "Uitker en pensioen verordening wethoi 1970". Uitbreiding van de park modatie in de Spechtstraat en terstraat. 9 Verruiming van de park accommodatie in de Scholek straat. Aanleg van een parkeerte nabij het in aanbouw zijnde dekte zwembad. Wijziging van het Algen Ambtenarenreglement per 1970. 9 Verlenen van vrijstelling ah doeld in artikel 3, 4e lid, var Winkelsluitingswet 1951. 9 Voorstel inzake de Doesbrug komstig van de raadsleden ir Poels en mr. J. G. van Roijen. 9 Het met ingang van 1 Jai 1972 intrekken van het besluit 26 november 1963 inzake subs, ring van militaire tehuizen. 9 Vaststelling van de huur 1971 voor het gebruik van: a. de voetbalterreinen a Hoogmadeseweg; b. de voetba reinen in "De Bloemerd" korfbalterrein aan dë Hoogmai weg;- d. het speel-/sportterrein de Splinterlaan. 9 Beschikbaarstelling van een diet tot het verbeteren van het plex van volkstuinen nabij de Donderdag Volmolengracht 19 Opening Wel winkel Ned. Rode Kruis 2 uur nam. Stadsgehoorzaal Residentie ork Groenoordhal Holiday on Ice en ner Eisrevue 8 uur nam. Rijnlandslyceum (Oegstgeest) teris Sacrum met „Brullen een duif" 8.15 uur nam. Stadhuis Openbare begrotingsve) dering commissie financiën neelszaken 8 uur nam. Molen De Valk Mobielkaq ANWB 10 uur voorm.-4 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor ge dicapten 7.30-10 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 „De boot" Clubhuiswerk handenarbel 10 uur nam. Vrijdag Stadhuis Openbare begrotingsve dering commissie financiën en pi neelszaken 2 uur nam., comm volkshuisvesting en openbare we Het Mierennest (Morsweg 59) ver jassen 8 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Jei meeting 8 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) teit voor kamerbewoners een al staanden 8 uur nam. Boshuis (achter Hof laan 76) beurs voor verzamelaars 79.30 Breestraat 19 Sociëteit Twen teit voor kamerbewoners ei den) 9—12 uur nam. Oude Vest 73 Informatie-avond Sc tology 8 uur nam. Oegstgeest (Lijtweg 7) Spreekuur claal Medisch Adviesbureau Apotheekdienst De avond-, nacht- en zondag, wordt waargenomen door Apotl Centraal Breestraat 74, Apott Voorschoten Leidseweg 66 en i theek Oegstgeest Wilhelminapark 8 ZATERDAG Het Mierennest (Morstweg 59) I fiebar 12—2 uur nam. Doopsgezinde Kerk Adventkerk belstudie 10 uur voorm., prediking J. J. Schouten 11 uur voorm. Oegstgeest (Geversstraat 65) Sc teit voor kamerbewoners e staanden 8 uur nam. Breestraat 19Sociëteit Tweiii (voor kamerbewoners en all den) 9—12 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huis) Scbl sociëteit Palamedes 25.30 uur n Gebouw K. en O. (Oude Vest Kinderfilm Ezeltje Bim 2.30 uur nal LAK-theater (Levendaal 150 Kin musical "Meneer Popper en zijn quins" 2 en 4 uur nam. Warmond 't Trefpunt Uitvoei Warmonds Fanfare 8 uur nan- LEIDERDORP Het gebrek aan financieringsmiddelen remt de ontwikkeling van ,,De Bloemoord". B. en W. zeg gen dan ook dat op de in uitvoering genomen werken zo veel mogelijk bezuinigd moet worden. De kwantiteit van de beplanting rond de velden is het eerste „slachtoffer'' van deze besparingen. Om de situatie zoals die nu is zoveel mogelijk te verbeteren vragen B. en W. in de vergadering van 29 november een krediet van f 22.500,voor de aan koop van bomen en heesters. Omdat het aantal autobezitters groter is dan het aantal parkeer plaatsen hebben de bewoners van de Spechtstraat B. en W. gevraagd het aantal parkeerhaven dat nu 11 bedraagt maar 16 moet worden, uit te breiden ten koste van het open baar groen. Uit een rapport van de directeur van gemeentewerken blijkt dat dit niet nodig is omdat het trottoir van de Wiellewaalstraat versmald kan worden ten behoeve van de parkeergelegenheid. Ook in de Lijsterlaan kampt men met een dergelijk probleem en dat zou op de zelfde wijze kunnen worden opgelost als in de Spechtstraat. De gemeente zal de aanleg van een parkeerterrein bii het in aan bouw zijnde zwembad aan de Hoog- madenseweg voor haar rekening ne men. Deze aanleg zal snel moeten gebeuren omdat men verwacht dat 't bad in de loop van het volgende jaar klaar zal zijn. Het ligt in de be doeling de hoofdverkeerstroom naar het open bad via het terrein van het overdekte bad te leiden. De huidi ge toegang aan de Ericalaan blijft dan alleen open voor voetgangers. Om een gevaarlijke verkeerssitua tie aan de Ericalaan voor het ko mende badseizoen te voorkomen, moet het parkeerterrein zo snel mo gelijk worden aangelegd. De par keerplaats zal ruimte kunnen bie den aan ongeveer 100 auto's. Het laatste gedeelte van de Lei- derdorpse Hoofdstraat zal komend voorjaar worden aangesloten op de centrale riolering. Dit werk zal drie tot vier maanden in beslag nemen. Bij het nieuwe St. Elisabethzieken huis zal een gedeeltelijke riolering worden aangelegd. Deze riolering dient om het regenwater af te voe ren. Zodra het ziekenhuis faecalien gaat lozen zal dit rioleringsgedeelte in het grotere geheel van het riole ringenstelsel geïntegreerd moeten zijn. Omdat in 1972-1973 de 350 wonin gen in 't plan Binnenhof gereed zul len komen, moet haast gemaakt worden met de bouw van scholen in deze woonwijk. Men verwacht dat deze woonwijk 100 tot 150 leerlingen zal opleveren. In het door het scho lenbouwteam midden-Holland ont worpen plan zijn kleuter- en lagere school helemaal geïntegreerd, gevolg hiervan is dat de kleut school en lagere school niet in afzonderlijk gebouw kunnen won ondergebracht. Omdat dit financ gezien moeilijkheden kan oplevei willen B. en W. een bepaald déelï de financieringsmiddelen voor bouw van de kleuterschool resen ren, zodat deze bouw verzekerd De NV Bouw- en Aannemia maatschappij Noorlander en Zo: zal de bouwplannen uitvoeren, aanbesteding was onderhands ook de bouw van de zesklassige gere school in De Houtkamp Voor de uitbreiding van het i meentehuis vraagt het collei werkkrediet van f2500,-. Het i bedoeling dat op de garage vaitl meentewerken. annex brandweerj rage een verdieping wordt

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2